Új privát üzeneted érkezett!

Susytunder!

5.5 és 3,5 évesek, a pici 15 hónapos! És mind fiú, de nem ezért szeretnénk negyedik babát! Már az esküvőnk előtt mindketten 4-et akartunk és tőlem nyugodtan lehet fiú a következő is! A rokonok szerint csinálok magamnak itthon óvodát (egyébként óvónő vagyok :lol: ). És azért szertnénk mostanában, mert akkor folyamatosan vagyok itthon velük, nem kell őket bölcsibe meg túl hamar oviba adni, a tervek szerint a 2 nagy már iskolás lenne, mire visszamennék dolgozni! A házat is 4 gyerkőcre terveztük, aztán majd meglátjuk, hogy alakul! Elég nagy a kert is, igyekszünk, hogy jól érezzék magukat az otthonunkban.
Remélem, nem kell túl sokat várnunk a picire, eddig mindig terhes lettem a 2. hónapban! Lehet nagyon drukkolni!
Írj bátran, ha valami miatt aggódsz, akár e-mailt is!

Márti
borossné becz márta
 
 


Susytündér!
Mártihoz hasonlóan a Szülők iskolája nekem is sokat segített.
A dokim, il. ott Vermes doki is meggyőzött, hogy a szülésnél fejben dől el sok minden. Bízz magadban, ügyes leszel, segítenek.
Nekem Fazekas Zsuzsi, aki a Te szülésznőd is, sokat segített, légzésben, mindenben, szóval nagyon jó kezekben leszel.

Első éjjel is magadnál tarthatod a babát, ha kéred és magabiztosnak látszol abban, hogy tényleg akarod. :D

Én beadtam először, de éjszaka felénél visszakértem, mert szarul voltam, nem tudtam aludni és különben is gyönyörködni akartam benne. Szó nélkül megkaptam. :D :D :D

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Márti!
Privi ment :)

Kép
Kép
agica123
 
 

 
 

Ágica!

Küldtem én is privi-t!

Márti
borossné becz márta
 
 


Köszönöm szépen a biztatást, nagyon aranyosak vagytok!
Márti,
Nekünk elég nehezen jött össze a baba, akkor amikor nem is gondoltuk volna. Majdnem 1 évig próbálkoztunk.
Tök jó, hogy még van olyan,aki úgy áll hozzá, hogy sok gyereket akar. Azon mindíg ledöbbenek, aki egyet sem akar. Nálunk is elég nagy a ház, ha meg nem akkor majd bővítjük :)

Lányok mibe kell hazahozni a babát a kórházból? Februáriak leszünk, azt tudom, hogy meleg holmi kell, de ugye nem kötelező a pólya?

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!

Nem feltétlen kell a pólya, rétegesen öltöztesd! Én így vinném( persze hőmérsékletfüggő nagyon!): hosszúujjú body, zokni, hosszúujjú plüss rugi, egy vékony pamut és egy melegebb sapka egymásra húzva, ha nagyon hideg van, akkor egy vékonyabb overall és rá a vastag ovarall, ha kevésbé van hideg, akkor a vastag overall alá elég egy kis kardigán is és végül valami puha meleg takaró. A buksiját fontos, hogy az overall kapucnijával együtt már 3 réteg védi, mert a fejecskéjén veszíti a legtöbb hőt!

Márti
borossné becz márta
 
 


Susy,
Mi bodyt, rugit, 2sapit, zoknit, és bundazsákot viszünk ebben hozzuk haza, plusz takaró, kesztyű.
Vendég
 


Márti, bocsánat az indiszkrét kérdésért, de szoptatsz még? csak azért kérdezem, mert mi is nagyon szeretnénk kistesót (mi is négy babát szeretnénk legalább), de persze még szoptatok, és emiatt nem is fogom abbahagyni :) Csak kíváncsi vagyok, Nálad mi újság :)
Vendég
 


Panndi!

Szoptatok most is, és már 2 terhesség alatt is szoptattam, nem volt gond a teherbeesésnél egyszer sem ( és úgy tűnik most sem :wink: ), de mire a pici megszületett, a nagy már elválasztotta magát! Nagyon jó volt így, könnyen beindult a tejtermelés a szülés után és a ciklusom is visszaállt pár hónap után, pedig abszolút igény szerint. éjjel-nappal szoptattam!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta,
Úgy tűnik??? Mesélj :lol: :wink:
Vendég
 


Hű, ez tök jó :)
Nekem még a ciklusom sem tért vissza :(
Vendég
 


Sziasztok!

Egyértelműen pozitív lett a tesztem! :lol: :lol: :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta,
Gratulálok és boldog, nyugodt 9 hónapot kívánok neked!!!
Vendég
 


Márti : én is nagyon gratulálok :lol:
nadimo
 
 


Sziasztok!

Márti szívből gratulálok, nagyon ügyesek vagytok! :)
Ma egész nap pakolásztunk apával, még nincs kész a kórházi pakkom, meg holnap jön a védőnő. Olyan furán érzem magam egész nap, úgy fáj a hasam jobb oldalon, mintha futottam volna és szúrna az oldalam. Mostmár megyek fürcsizni, aztán az ágyba.

Lányok a látogatási időről nem írtatok még, és én sem kérdeztem.
Ezzel kapcsolatban tudtok valamit?

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Én is gratulálok, tök jó :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Most tudtam csak benézni, kicsit nyűgöske mostanság az ifiúr.
Márti! Tőlem is gratula! :D

beöntés: addig fel sem merült nálunk, amíg el nem jött a műtét ideje, de akkor ragaszkodtak hozzá, elvégre ott nem tudnak bekatéterezni...
látogatási idő: nincs ilyen, bármikor jöhetnek látogatni, akár kora reggel, akár késő este. A szobába úgysem jöhetnek be, így nem zavarnak másokat.
ruha: mi dec.21-én jöttük haza a követklező szerelésben: hosszúujjú body, rugi, nagyi által kötött kardigán és kiscipő, bélelt polár sapka, bundazsák. Arra a 2*20 méterre, amit a kocsiig/tól az utcán megtettünk, ez bőven elég volt.
danann
 
 


Lányok!

Köszi, nagyon aranyosak vagytok! Kedden már kérek is kedvenc doki bácsimhoz időpontot, de csak 2 hét múlva akarok menni hozzá.

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!
Mi is szívből gratulálunk és drukkolunk Nektek nagyon! Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!
Örülök ennek a topiknak, rengeteg hasznos infót olvasok benne. :)
Márti gratulálok a teszteredményhez.
Jó egészséget kívánok.
Első gyermekemmel lassan a terhesség utolsó hónapjába lépünk.
Hasonlóképpen terveztem én is a hazajövetel ruháit, mint ti, de miben fogjátok altatni?
Panellakásban lakunk, úgyhogy viszonylag meleg van. A hálózsák, ha használtok , bélelt?

Zsuzsi
zsuzsi80
 
 


Sziasztok!

Most várom a védőnőt, 10-re igérte magát, eddig még nem jött.
Nálatok is volt? Nálunk vidéken ez nem szokás.
Írtam egy hosszú listát, amit megkérdek tőle, de nem tudom mi az, amit majd be is tartok.
Hálózsákból mi vettünk véknyabbat is vastagabbat is, ujjasat is, ujjatlant is.

Zsuzsi,
panelba nagyon meleg szokott lenni, ha nálatok is így van, akkor elég a véknyabb.

Márti,
te 3 szüléssel a hátad mögött, teáztattad a babákat? Mikor adtál nekik először?

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!

Nem teázott egyik sem, mert, amikor szomjas és nem éhes egy baba, akkor keveset szopik, aminek az az oka, hogy a szopi elején hígabb, szomjoltó tej ürül, aztán következik a zsírosabb "hátsó" tej, ez az, amitől hízik a baba! Minden, ami a baba pocakjába kerül az az anyatejen kívűl,az anyatejtől veszi el a helyet! Más lenne persze a 40 fokos kánikulában, én 2x szültem nyár közepén, olyankor, ha nagyon szomjasnak tűntek, 1-2 korty vizet kaptak kispohárból! De legtöbbször gyakori szopi mellett erre nem volt szükség!
És vigyázz a védőnővel, nem tudom, mennyi idős, mennyire szoptatáspárti, szűrd a mondanivalóját, és tényleg csak azt tarsd be, ami szerinted is megállja a helyét! Olvasod a Kismama magazint? Nekem a legtöbbet az segített kezdő anyukaként, mert a védőnőm már 3 hónaposan cukros borsófőzelékkel tömte volna a kisfiamat! :twisted:

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Erdeklodve olvasom hogy mi lett a Mavbol, mindketto gyerekem ott szuletett, es ha minden jol megy szeptemberben ott (vagyis az AEK-ben ) fog szuletni a harmadik. Egyelore csak olvasgatlak titeket, de ha kerdesem lesz nem fogok habozni:).

Marti !
Gratulalok a friss pocakhoz, "ismerlek" a 2008 szeptemberes topicbol. Oda is irogatok (egyszer irtam, mert meg nagyon friss volt a teszt, es dokinal sem voltam meg. A mavban kinel szulted a babaidat?

Kivanok mindenkinek kellemes pocakosodast es konnyu szulest!
Udv: kolkok
kolkok3
 
 


Márti,
most olvastam a nagy hírt! Tiszta szívből gratulálok! :wink: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti!

Én is nagyon gartulálok :wink:

És nagyon igazat adok a teázással kapcsolatban,végre valaki akivel egyezik 100%-ban a véleményem!Enyémek se teáztak soha,max.sima víz a nyár közepén.Persze az én védőnőm is már teáztatta volna őket az elejétől :? És a Kismama magazin is szuper :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi Lányok, mindenkinek! Aranyosak vagytok!

Kolkok!

Harsányi Lehelnél szültem a fiúkat, 2002-ben, 2004-ben és 2006-ban. Ismered? UH-ozott is!

Panny!

Na, ezt szeretem! És úgy látszik, abban is hasonlítunk, hogy Neked is 3 fiad lesz mindjárt! :lol: Tök jó, bárki bármit mond, én úgy szeretem nézni, ahogy együtt vonatoznak, autóznak, rohangálnak!
Sőt, ahogy elnézem, a legnagyobb fiad majdnem napra egyidős az én legnagyobb fiammal! :lol: Csabi 2002.07.27-én született!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!

Tényleg!! :wink: Akkor tuti egyszerre voltunk a gyermekágyas osztályon,valszeg még taliztunk is?! :wink: Én is majdnem 27.-én szültem,mert 0 óra 02perckor született Márk :wink:

Én is imádom a fiaimat és egyetalán nem frusztrál a dolog, hogy megint fiúcskánk lesz :wink: De ezt úgyse értheti meg más,csak pl te :wink:

Mi is azt beszéltük a férjemmel,hogy egy negyedik babát is bevállalunk majd :wink: A házat mi is így terveztük :wink: Hát majd meglátjuk :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el, a védőnő 1 óra után ment el. Nagyon sok fenntartásom volt vele kapcsolatban, mert eddig mikor nála jártam picit fura volt, de így otthon nálunk teljesen más volt. Rengeteg dologról beszélgettünk, szoptatásról, szülésről, részletesen, alaposan. A kérdéseimre nem csak egy szóval válaszolt, hanem nagyon hosszan és ez nagyon tetszett.
Márti
a teáztatásról ugyanazt mondta, amit ti leírtatok. Pici víz, az is csak pohárból. Sőt, a cumisüveg helyett is pohárból itatást javasolt, és ismerek is olyat, aki így tett. Első 1-2 nap volt nehéz, de aztán nem volt gond, és a srác, ma már 20 éves, és egyetlen rossz foga sincs.
Na majd elválik. Egy biztos, nagyon várom, hogy megszülessen és gyönyörködhessek benne. Érte létezzem!
Most nagyon fel vagyok dobva!

Szép délutánt kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ja még annyit szeretnék, hogy nekünk 26 hétig azt mondta a doki, hogy kislány. Amíg nem mondott semmit, addig nem volt jelentősége a nemének, de mikor 3-szor megerősített abban, hogy kislány, beleéltem magam, bevallom kicsit hülye érzés volt. Mi is 3 babát szeretnénk, és csöppet sem érdekel hogy fiú lesz e a többi vagy lány, csak ne bizonygassa nekem senki, hogy mi a neme.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytündér!

Ezt most mire értetted hogy ne bizonygassa senki hogy mi a nem????Nem értem...

Klassz hogy jó fej a védőnő,úgy látszik halad a korral és nem az a "betokosodott "fajta...Ez nagyon jó :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny
Arra értettem, hogy, ha én nem vagyok valamiben biztos, akkor nem mondom. De amikor a doki mondta, és rákérdeztem akkor azt mondta, hogy bizti lány és ezt még másik 2 alkalommal is megtette. Erre értettem, hogy ha nem biztos benne, akkor maradjon kussba, vagy mondja azt, hogy nem biztos, és ne azt, hogy bizti a neme.
Tudod 6 hónapig Juliskázni a kisfiúnkat, elég szar érzést váltott ki belőlem.
(Ha lány lett volna, akkor Julianna lett volna.)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Kb másfél éve jártam itt utoljára a MÁV kórházas fórumon, biguci néven. Március közepére vagyok kiírva a következő manóval és az új szülészeti osztályról gyűjtenék infókat, főként ami a rooming-int, a látogatást és az egyágyas kórtermeket illeti.
A többi dolog is érdekel, bár a szülőszoba annyira nem, hiszen császér lesz.

Előre is köszi!

Bea
bigike
 
 


Szia Bea!

Az eddigi tapasztalatok:
rooming-in az van, 24 órás, de ha szeretnéd, természetesen beadhatod a babát bármikor a csecsemősöknek, éjjel kihozzák szoptatni, ha kéred.
látogatás: a kórtermek egyik oldala a belső, a másik a látogatófolyosóra nyílik. Te kimehetsz a látogatókhoz, de ők nem jöhetnek be a szobába, a babát sem viheted ki. Az ablakon keresztül lehet benne gyönyörködni.
Az biztos, hogy van fizetős szoba, bár főleg csak elvben, mert amikor teltház van, és ez mostanában a jellemző állapot, akkor az is 'sima' szobává lép elő. Azt nem tudom viszont, hogy hány ágyas.
Nem tudom, még mi érdekelhet, már elég jól kitárgyaltuk korábban a csecsemősöket is, meg szinte mindent, olvass vissza nyugodtan, és ha még eszedbe jut valami, kérdezz bátran!
danann
 
 


Ja, alapból 3ágyasok a kórtermek.
danann
 
 


Sziasztok!

...csak olvasgatom, hogy miről maradtunk le december elején...

Márta
Nagy- nagy gartula!!!

Pandácska - már csak 2 hetetek van?
Hogy rohan az idő :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok !

Márti gratulálok a zebrásodáshoz :P , hát nem is vártatok sokat a pároddal :). Mindenkinek aki pocakos és persze aki még nem annak is kellemes napokat és jó közérzetet.

tappancs28
 
 


Köszi-köszi a gratulációkat!

Susytunder!

Na, de jó, hogy ilyen védőnőd van! Nagy segítség lesz, főleg az elején, hogy ilyen a hozzáállása!

Panny!

Akkor még 1 nap sincs köztük! Neked ki a dokid?

Márti
borossné becz márta
 
 


Lívia!
Köszi az infót, közben visszaolvastam becsülettel, így tényleg okosodtam. Kicsit meg is rémültem, hogy közel 60 baba volt egyszerre a kórházban :shock: ez rengeteg, még akkor is, ha többségüket az anyukák mellett hagyhatják... Nem tudom, hogyan lehet ennyi kicsit megfelelően ellátni, de remélem, márciusra kicsit kevesebb szülés lesz :o A fizetős szobának nem sok értelme, ha rendes szobává lép elő :? :D Az, hogy császár után is hazaengednek 3-4 naposan, szupi, legalábbis részemről utálom a kórházat, főleg, hogy a kisfiam itthon marad, nélkülem és én nélküle ott, belegondolni is rossz... :( Mindegy, túlleszünk rajta valahogy...

Márti!
Gratulálok! A második baba nekünk is hamar összejött, de ennyire azért nem voltunk "tehetségesek" :)

Üdv
Bea
bigike
 
 


Nagy valószínűséggel én is császáros leszek, ma voltam a dokinál, a kisfiam stabil farfekvéses, nem valószínű, h befordul :cry: Ráadásul a méhszáj is nyitva 1 ujjnyira :cry: Mi tagadás, egyre jobban félek :oops: :oops:
ballagyo
 
 


Susytündér!

Ja értem már mire értetted és igazad van.Tényleg fura h hónapokig lánykának hívtátok :? de mindegy mostmár.Ja és látom h Kristóf lesz?Az én kisebbikem is Krizsi :wink:

Márti!

Az elsőnél anno a Szentirmayhoz jártam,de nem jött be a szülésre8ügyeletesnél szültem:Mészáros Márta).A másodikat már a mostani dokimnál szültem,Kisfalvi István.Nagyon rendi volt,nagyon csípem :wink: Csak sajna nagy bánatomra átment novemberbe a SOTE II-re és most még mindig nem nagyon tudom mi tévő legyek....valszeg lehet h megyek vele vagy dokit váltok.....

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ja és emlékszem h a te dokid tartotta a szülésfelkészítő egyik előadását anno 2002-ben,annyira jó fej volt :wink: a mai napig szoktuk emlegetni apával.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

De marha jó, hogy nem ment be szülésre!
Kisfalvi viszont szuper, őt ismerem, amikor Csabim született, neki is szült egy kismamája, de még hozzám is benézett, hogy mi van velem, akkor már kb. 10 órája vajúdtam, és olyan szánakozva nézett rám... Szóval aranyos volt, de egyébként is jó híre van! Én a helyedben a dokihoz ragaszkodnék! Én is elmentem az enyém után a Rókusba, pedig az aztán nem volt valami felemelő hely! Viszont az volt a legszebb szülésem, a doki végig mellettem volt és volt egy tündéri szülésznőm is!
Arra a szülésfelkészítőre gondolsz, amikor bemutatta, hogy kell kinyomni a babát? Az tényleg elég vicces volt :lol: ! De egyébként is van humorérzéke, soha nem feszengek vizsgálatok előtt!

Márti
borossné becz márta
 
 


Igen-igen,arra az előadásra gondolok :wink: Akkor ezek szerint ti is ott voltatok :wink:

Hát igen,én is hajlok rá h megyek a dokimmal.Kicsit ódzkodok a SOTE-tól,de múlt kedden voltunk ott is előadáson(a kórház szemléletével kapcsolatban)és végülis az derült ki hogy bármi lehetséges ha abban a doki,a szülésznő és a kismama együtt tud működni és megegyeznek.Tudod nekem nagyon fontos h teljesen természetesen szeretnék vajúdni,szülni,semmilyen mesterséges dolgot nem szeretnék.És nagyon szeretnék gátvédelmet(már a 2.-nál is volt)Szalvannak ilyen "háklijaim"... :wink:


És a te dokid visszajött a MÁV-ba a Rókusból?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok ezen a topicon. Az első babámat császárral szültem, a második lehet hogy hüvelyi úton lesz. Mint sokan, én is félek tőle..., viszont senki nem ír az érzéstelenítésről! Vagy csak az én figyelmemet kerülte el? Adnak epidurált,ha kérek? Vagy mivel enyhítik a fájdalmat?

Köszi előre is a válaszokat!

Ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Ildi!

Üdv itt is! :lol: Megkaptad az e-mailt?
Doki bácsi anesztes is, most nem tudom, mennyit változott a rendszer, régen a nap 24 órájában elérhető volt az EDA, de ez az egészségügyi deform, ahogy a férjem szokta hívni, lehet, hogy ezt is túl költséges dolognak találta, nem tudom. Szóval a dokink nem túl EDA-párti, inkább a teljesen természetes szülés híve, de, ha kéred, nem fog lebeszélni róla, a szülés kb. 10.000.-el kerül többe, a pluszt az aneszteziológus kapja. Legalábbis tavaly még így ment.
Egyébként inkább javasolják, ha olyan szülőszobában vagy, hogy ülj be egy kád meleg vízbe, masszírozzák a derekadat és bíztatnak, hogy minél többféle testhelyzetet próbálj ki, hogy melyik esik a legjobban. Persze ez is szülésznőfüggő!
Szerintem próbálj lazítani és ne aggódj előre, egy császár után már Te is sokmindent megéltél fájdalom-szinten, úgyhogy nincs okod félni, ha nem vagy feszült, a fájdalom is elviselhetőbb, ha ellazulsz, sokkal gyorsabban tágulszés gyorsabban megy a szülés!

Márti
borossné becz márta
 
 


Panny!

Elvileg visszajött, de lehet, hogy már a Szent Imrében van, nem tudom, majd, ha megyek hozzá, megkérdezem, hogy akkor most hol is fogok szülni? :lol:
Én anno nagyon jól jártam vele, hogy utána mentem a Rókusba, szerintem az orvos is értékeli, ha a kismamája ennyire bízik benne, és talán még jobban figyel rá és több időt tölt vele a szülőszobán egy új, a kismama számára idegen környezetben. Legalábbis nálunk így volt!
És szerintem is azon múlik a szülés, hogy ott kik vesznek körül, az épület csak másodlagos, nekem mindent elintézett a doki és a szülésznő, amit szerettem volna, pedig a Rókus finoman szólva nem volt kifejezetten bababarát hely!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!

Igen a SOTE se tűnt elsőre baba-bartának,de ahogy te is mondod,a dokim úgy látom "harcol"értem és biztosít arról hogy minden úgy lesz ott a szülőszobán ahogy azt én akarom :wink:

A másik amiért valszeg tényelg megyek vele,mert a régi MÁV sincs már,nekem meg az a régi tetszett....főleg mentalitás téren.

Az én dokim se EDA párti,sőt én sem.Én valahogy jobban félek attól hogy megszúrkálnák a gerincemet mint magától a szüléstől.Eddig mindkét fiamat mindeféle érzéstelenítés nélkül szültem.És te?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Szintén! :lol: Már meg sem lep, hogy ebben is hasonlítunk! :lol:
Valahogy úgy vagyok ezzel, hogy a szervezetem egészen addig tudja a dolgát, amíg valami mesterséges dologgal durván beavatkoznának. Addig úgy vagyunk beállítva, hogy a babának is, nekünk is valószínűleg a legoptimálisabban zajlanak az események, termelődnek a hormonok (persze, kizárólag komplikációmentes esetről beszélek, amikor ctg, magzatvíz rendben, nincs toxémia és egyéb ,akár a legcsekélyebb kockázati tényező). Viszont, ha ez egy külső hatásra felborul, onnantól kezdve kiszámíthatatlanná válik a szervezet reakciója! Na, ezt nem szeretném, mert valahogy, bár abszolút a testem irányít, mégis tudom, hogy nagyjából mikor mi jön, mit, hogyan tudok könnyebben elviselniés ez biztonsággal, nyugalommal tölt el, ami ott és akkor szerintem a legfontosabb!
De!
Teljes mértékben megértem azokat, akik EDA-val szülnek, inkább, minthogy szorongjanak, féljenek, mert az sem tesz jót a szülés folyamatának és ez az érzés a szülésélményt is eltorzíthatja!
A Rókusban szinte mindenki EDA-val szült, automatikusan felajánlották és erre nagyon büszkék voltak! Én voltam a fehér holló, a dokim persze természetesnek vette, hogy végigcsinálom EDA nélkül, de nem tartom semmivel sem gyengébbnek azt, aki kéri. A fontos, hogy legyen önismeretünk és az előzetes elképzeléseinket is felül tudjuk bírálni, illetve hagyjuk magunkat befolyásolni, ha szükséges.
Van pl egy nagyon jó barátnőm, aki nem készült EDA-ra, de annyira rettegett (bár magáról sem tudta ezt elképzelni), hogy a dokim felajánlotta neki az EDA-t, ugyanis a szorongás gyakorlatilag leállította a tágulást. Végül úgy döntött, akkor hagyja az EDA-t, rábízta a dokira magát és meg is lett az eredménye! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Lányok nekem is írtátok az EDA-t a magas vérnyomás miatt, de valahogy nem akarom. Ha szülhetek normális úton, bármi vár is rám, akkor sem szeretném. És valahogy az elmúlt pár napban teljesen elszállt a félelmem, szorongásom. Persze, lehet, hogy császár lesz, akkor meg úgyis lesz spinális. De ez még a jövő titka.

Én is nagyon örülök a védőnő hozzáállásához, viszont egy dolgot mondott,amit megkérdőjeleznék. Azt mondta, hogy a gyereknek 22-23 fok a normális, fürdetéskor 25, éjjel pedig 18-19.
Ti, akik már többgyerekesek vagytok, mi erről a véleményetek?
Én eddig azt olvastam, hogy 20-21 fok kell neki csak, persze, ha fürdik akkor több.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Márti!

Nekem is ez a véleményem!Én se ítélem el aki EDA-val szül mert a félelem tényleg negatívan befolyásplhatja a szülés menetét.Engem pl.az EDA-tól való félelem blokkolna le,tudom.Lhet hogy kicsit megrőkönyödtők,de ugyanígy vélekedem az otthonszülés kérdéséről is...mindenki ott szüljön(persze komplokáűciómentes terhességnél9ahol a legnagyobb biztonságba érzi magát,ahol JÓL érzi magát,ahol utat tud engedni a szülés érzéseinek.Én pl.a kórházban érzem ezt,de nem ítélem el aki ezt otthon bírja végigcsinálni8nővérem otthon szült :wink: )Persze ehhez az is hozzátartozik hogy legyen kiépítve a háttér,az infrastruktúra..stb...szal a feltételek, de ez már egy más téma sajna...Működhetne itt Magyarországon is úgy mint pl.Hollnadiában,de ehhez még fel kell nőni... :? Főleg ilyen deformok mellett nehéz... :? (nagyon találó ez a deform a reform helyett!!!)

Susytündér!

Annyira ne aggódj ezen a hőmérséklet dolgon,mert véleményem szerint nem nagy különbség van a 20-21 vagy 22-23 fok között.Legyen 21-22 az arany középút :wink: Szal komolyan,fogod te is magadon érezni a hőt a lakásban és mindig add hozzá hogy a kicsinek egy réteggel több kell,szal valszeg inkább adj rá még egy vékony pulcsit de nem szükséges nagyon hőséget csinálni.Persze a fürdetésnél tényleg legyen legalább 25 fok,de főleg az elején.Majd te is meglátod hogy tényleg főleg az elején fogsz annyira ezekre figyelni,aztán ahogy nő már rutinosan érezni fogod hogy mi a jó.Éjszaka nálunk 20 fokra van beállítva a cirkó és az bevált,mert a nagy már nem takarózik ki,a kicsi meg gyapjúzsákba szuszizik :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: