Új privát üzeneted érkezett!

Szia Judy-t! :)
A főnököm irodájában megy a légkondi (szomszéd szoba), és amikor nincs bent, akkor kinyitom az iroda ajtaját, hogy kapjak én is a jóból. 8)
A mikroszkópozáshoz sok sikert! :lol:
AZ NAGYON JÓ HÍR, HOGY NEM KELL MŰTENI! :) :o :D :lol: :P :wink:

Írigyellek a szabi miatt. Mi csak augusztusban megyünk nyaralni, addig marad a robot. :x

Kitartás a melegben, és gyertek minél gyakrabban :!:
Vendég
 


HUUUUUuuu..... :!:
Megnyitottam a 3. oldalt!
Vendég
 


Nálunk is a főnöknél megy a légkondi :)))))

Hová mentek nyaralni? Mi, mint már több évben is, most is lemaradtunk Tunéziáról. Nemrég építkeztünk, így nem jutott most erre. Télen is sokat költöttünk síelésre, így most marad belföld. Azért itt is vannak szép helyek. Igazából én bárhol jól érzem magam, csak ne kelljen dolgozni :lol:
judy-t
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Látom, jó sokat írtatok!:) Ezt a hőséget egyre nehezebben viselem. Tegnap áthozta anyu a ventillátort, a fal felé fordítottam, így nem zavar. A konyhában ezer fok van, de kell főzni, mert jó nagy munkálatok vannak. Ma szerencsére nem ment anyu dolgozni, így segített kitakarítani a lakást - illetve inkább én segítettem neki, mert ő csinált szinte mindent.

Holnap megyek orvoshoz, remélem mindent rendben talál. Mondjuk a váróbeli ücsörgés kissé riasztó, mert ott is hőség van. :?

Helga nem tudom, a rendelőben hogy működik a dolog, de a magánrendelésen a szoptatós anyukák és a gyerekkel érkezők előnyt élveznek. Múltkor is befutott vagy 4 ilyen kismama, rögtön be is hívta őket. Szerintem rendeléskor is behív. Vagy nem?

Hogy ízlik a cickafark tea?:) Nekem először alig ment le a torkomon.:) Szerintem hatásos. A hülye kérdezősködőknek én mindig azt mondtam eleinte, hogy ráérünk még, aztán mikor ötvenedjére is rákérdeztek, beszóltam, hogy ők lesznek az elsők, akiknek megmondom, ha terhes leszek.ráadásnak bevágtam pár villámló szemet. :evil: na ez hatott.:)

Persze a kollégáim nagy pletykásak, rögtön telekürtöltek vele mindent, még mielőtt el akartam volna mondani, hogy terhes vagyok.Az se volt jobb. főleg, ha valami történt volna, akkor lett volna a legrosszabb magyarázkodni. De erre se gondolt egyik se.

Pihenjetek sokat!Majd megírom mit mondott Hrabár.
Üdv!

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!
Csak gyors írok hogy ma este muszály utaznom haza (300km),mert Barni hányt,ment a hasa és lázas!Ráadásul nagyon sír utánnam!!
Vigyázzatok magatokra!Majd írok!
Üdv:
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Judy-t! :)
Mi Hajdúszoboszlóra megyünk. Még egyikünk sem járt ott soha. Remélem minden jó lesz majd. De addig még sokat kell dolgozni... :?
Síelni nem tudok, így a tél teljesen kimarad. Néha séta a Mátrában, ennyi.

Magdica! :)
Pihenj sokat, de holnap azért gyere az erdménnyel!

Helga! :)
Remélem Barni hamar rendbe jön, és nincs nagy baj! Azért vigyázz az úton, elég sok az a 300 km.
Vendég
 


Magdica: mit mondott a doki? Minden rendben van? Remélem igen. A teát még nem kóstoltam, inkább a fürdővizes megoldásnál maradok :)))))) Kollégákkal ne foglalkozz. De ugye főnökség nem haragudott? Mert bizony ez egyre több helyen így van, sajnos. S 3 év után visszavesznek egyáltalán?

Helga: mindenképp írj, hogy mi van Barnival, bár szerintem semmi komoly. És tényleg nagyon vigyázz magadra ebben az óriási hőségben!!!!

Nők: Hajdúszoboszlót imádom, mi szinte minden évben megyünk. Idén is voltunk az Aqua-Solba. Ti hová mentek? Biztosan Ti is imádni fogjárok. Mi egyik este pl. egy koktélozós, "discozenés" helyen voltunk, másik este csak csendesen borozgattunk egy fahordós "kimérésnél" :))))
Te egyébként Gyöngyösön dolgozol? És honnan költöztél Gyöngyösre? S ha már így összebartkoztunk, elárulod a keresztnevedet? :)))) Ha ezek bizalmas infók, privátban ismegírhatod :))))

Majd el felejtettem! Reggel vizsgáltam a nyálmintámat a mikroszkópon, hihetetlen mennyiségű páfrányt láttam, úgyhogy szorítsatok :)))))
judy-t
 
 


Judy-t! :)
Hú az nagyon jó, hogy ennyire ismeritek Szoboszlót! Ki is használom a lehetőséget, rögtön kérdezek is. Mi szeretnénk a környéken szétnézni. Tudsz ajánlani valamit, amit nem szabad kihagyni, érdemes megnézni? Próbálok majd a neten is utána nézni, de az mégiscsak más, ha valaki személyesen ajánl valamit.
Egyébként mi a Mátyás Király Hotelbe megyünk. Remélem, hogy tetszeni fog! :roll:

A többit priviben. És nem azért, mert nagyon titkolózni akarok, csak van már negatív tapasztalatom. Volt olyan emberke aki ráismert egy ismerősömre a neten, és rögtön közhírré tette a dolgot. Szegény lányt teljesen kikészítették az állandó beszólásokkal a drága kollégái. :evil: Hát csak ezért a titkolózás. De priviben szívesen írok magamról bárkinek. :oops:

Megy a privi!

Üdv,
Ágota :wink:
Vendég
 


Judy-t! :)
A PÜ-ben feltett kérdésemre már meg is kaptam a választ. Irígykedem, de tényleg. :wink:

Üdv,
Ágota
Vendég
 


Hello Lányok!

Tegnap a doktor mindent rendben talált. Szerencsére nem kellett sokat várakozni, mert alig voltak. Ma voltam a kórházban laborban, EKG-n és Uh-n. Itt is gyorsan végeztem. az uh-n nagyon rendes volt a nő, mindent szépen megmutogatott, elmagyarázott. Megvan mindene,minden érték normális. Mikor belestünk hozzá, keresztbe tette a lábát, az egyik kezével meg a hasamra könyökölt.:) Egyből gondoltam, olyan, mint az apja! Ő is mindig keresztbe teszi a lábát. A nemét még nem láttuk.

A munkahelyen nem volt a főnökökkel eddig semmi bajom. Mindegyik rendes. Az egyik a volt tanárom volt, akit mindig is szerettem. Sokmindenben segített. A mostani pedig tudta az előzményeket, így ő is örült. 3 év múlva nem tudom, hogy mi lesz, de szerencsére eddig hiába, hogy szerződéses voltam, szeptemberben mindig felvettek.

Remélem Helga kisfia renbe jön hamar. szegénynek jó sokat kell utazgatnia.

Szeretjük a páfrányokat! Ügyeskedjetek!:) A tea is jó. Vagy van egy kissé drága, de finom bogyója az aloe verás cégnek. Ez a méhpempő tabletta. Szomszédom erre esküszik. Van a cégnek más ilyesmi készítménye is, de azokat nem nagyon ismerem.

Mikor mentek nyaralni? Talán addigra nem lesz ilye perzselő a hőség.

Megyek, kotyvasztok valamit.

Üdv.

Kép
magdica
 
 


Magdica!
Örülök, hogy minden rendben van veletek! :)

Ha engem kérdeztél, mi aug. 11-21. között leszünk Szoboszlón. Nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen meleg. Nekem a 30 fok is bőven sok(k)! :oops:

Főzni hozzánk is jöhetnél. :wink: Nem tudom mit kellene főzni a hétvégén. :shock: Te mit főzöl?

Üdv,
Ágota
Vendég
 


Ágota most írtam üzit :))

Magdica: ezek igazán jó hírek. Nem kaptatok fotót sesetleg? Ha igen, tedd föl ide, ha lehetséges. Kíváncsi vagyok rá nagyon :))
Azt kérdeztem már, hogy Te melyik dokihoz jársz? Ha nem, akkor most kérdezem meg :)
Erről az aloe verás termékről már hallottam, rá is kérdezek az ismerősömnél, aki foglalkozik vele. Köszi az újabb tippet :))

Mi jövőhéten vasárnap indulunk Kőszegre, tehát júlis 29-én. 1,5 hét szabi, már alig bírom kivárni. De jó lesz egy hét múlva ilyenkor. Az sem érdekel, ha szakadni fog az eső végig, csak ne kelljen dolgozni.

Mi nem főzünk a hétvégén :)) A férjem azt mondta, hogy teleengedi a fürdőkádat hideg vízzel holnap reggel és egész nap benne fog ülni :))) Annyira rosszul viseli a meleget :)))
Egyébként én most csak valami könnyű kajára vágyom, lehet, hogy csirkemellett fogok grillezzni, de az is lehet, hogy sajtszószos, tejszínes csirkemellett. Az nagyon egyszerű és gyors kaja. Nem fogok órákon át a konyhában aszalódani. :)

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!
judy-t
 
 


Sziasztok!

Na ne gondoljátok, hogy ebben a nagy melegben nagyon megerőltetem magam főzésileg!:)
Maradt tegnapi borsóleves, csináltam rizst és rántott párizsit. Aztán dinnye. Elég is volt. Semmi kedvem a nagy kajákhoz. Bár ha hétvégén jönnek anyósomék, be kell vonulni a konyhába. Csak nem adhatok nekik könnyű kaja révén mákos tésztát.:) Igaz, mostanában leves, meg valami kis zöldség, tészta,vagy párolt husi a menő. A kertünkben már van mindenféle zöldség, tudok válogatni. Tegnap vacsorára gyorsan csináltam egy kis lightos kebabot.:) sok zöldség, kevés hús.

Aloe verás dolgok közül nekem ez tetszett. A gélnek kicsit fura az íze, de lenyelhető szerencsére szörppel. A first-öt nagyon szeretem, mindenféle sebre, gyulladásra jó. Előbányásztam egy régebbi katalógust. Ami nekem volt, az a Forever Royal bee Jelly.Tavaly kb.24 eur volt. A másik ilyen a Multi maca. ez 19 Eur volt-ezt nem ismerem. Általánosan a deréköv alatti problémákra ajánlják a Berry nectart. Ez kicsit áfonyás ízű- én ezt is ittam. Van egy kis utóíze, de hamar elmúlik. Mondjuk én nem tudtam csak szörppel vagy gyümölcslével meginni.Ez anno 18 eur volt.
De szerintem menj el egy bemutatóra, sok jót lehet hallani. Ja, használom az izzadásgátló stiftet, amitől bár izzadok, de nem érezni. Nem hagy foltot, és sokáig kitart, majdnem egy évig.

Hrabárhoz járok. Nagyon rendes. Kiderült, hogy nem lehet az Uh-n fotót adniuk.(azért olykor, teljes titoktartás mellett...:) ) A 3D-re pedig kb 2- 3 héttel előbb be kell jelentkezni. Ott 800.- egy kép, és 8000.- egy dvd. A dvd-t vinni kell.

Na megyek. Jó pihit!

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!

Mindenki elveszett? :( Vagy előnyaralás van?:)
Vagy a főnök ledolgoztatja a szabi idejére eső munkát?:)

Remélem jól vagytok és Barnival sincs nagy gond!
Szió!

Kép
magdica
 
 


Sziasztok! :)
Én csak azért nem jelentkeztem, mert zsúfolt volt a hétvége. Tegnap szabi volt, de rohangáltunk a városban, volt egy pár hivatalos dolog, amit el kellett intézni. Este hatkor pedig nekiálltam a rakott krumplinak, de még így is melegem volt. :oops: Észrevettétek, hogy közel 10 fokot csökkent a hőmérséklet? Én semmit nem vettem észre belőle. :?

Judy-t! :)
Megy a privi!

Sziasztok,
Á.
Vendég
 


Szép napot mindenkinek!
El se hiszem, hogy reggel, amikor indultam dolgozni, csak 19 fok volt!!! :shock:
Próbáljon mindenki ez alatt az egy nap alatt új erőre kapni, mert holnaptól már újabb felmelegedés következik! :x

Lányok, Ti hogy bírjátok?
Gondolom a babásokat sokkal jobban megviseli a meleg.

Gyertek, várok mindenkit! Olyan rossz egyedül! :( :cry:
Remélem nem azért nem jöttök, mert valami baj van. Inkább a munka, gyerekek, nyaralás, pihi...
Azért várlak Benneteket! 8) :D

Á.
Vendég
 


Hali csajok! :)

Én vagyok, de eddig nem volt kedvem írni. Képzeljétek! Hétfőn kaptam egy borzalmas hírt. Egy volt középiskolai osztálytársam múlt héten autóbelesetben meghalt. Annyira megviselt, hogy nem volt kedvem még net közelébe sem jönni. Nagyon jóban voltunk, elsőben szobatársaik is voltunk a kollégiumban. De azóta iwiw-en "beszélgettünk" néhány régi osztálytársammal róla és kicsit megnyugodtunk mindannyian, annak ellenére, hogy szinte mindenkit megrázott a hír.

Magdica! Ugye nem mondod komolyan, hogy az anyósodék elvárják tőled, hogy talpalj miattuk a konyhában terhesen????? Végül is mit adtál nekik enni? :)
Ennek az aloe verás dolgoknak utána nézek, van is imerősöm aki foglalkozik vele. A Multi macát már más topikban is ajánlották a lányok. Köszönöm az infókat! :wink:

Én egyébként vasárnaptól megyek nyaralni, akkor 1,5 hétig nem jövök, az tuti.

Helga! Mi van veletek? Kezdünk aggódni! Ugye nincs baj??? :shock:

Ágota: neked meg írok még ma :lol:
Ja! És utálom, hogy hideg van :) Én nagyon bírtam a 38 fokot is, most meg majd megfagyok a hirtelen lehűlés miatt :)
judy-t
 
 


Szia Judy-t!
Sajnos a halálhír mindig nagyon rosszul érinti az embert, még akkor is, ha nem közeli hozzátartozóról van szó. Sajnálom az osztálytársadat, nagyon fiatal volt...

Gondolom már erősen gyúrsz a vasárnapra? :wink: És még az időtök is jó lesz (az előrejelzések szerint)!
Mikor hazajösz, már nekem sem kell sokáig bírni, mert mi is megyünk aug. 11-én! Sajnos az még bő két hét. :(

A levelet majd csak otthon tudom megnézni, de már nagyon várom. :wink:

Ez nagyon érdekes, mert tegnap kint ültünk a kertben, és 26 fok volt, erős szél, és én rövid nadrágban, pólóban fáztam. Gondoltam ez nem normális, de a többiek is így éreztek. :?:

Puszi mindenkinek!
Á.
Vendég
 


Sziasztok!

Anyósékat megúsztam. :D A nagy melegben nem akartak jönni. Nekem mondjuk így jobb volt. Amúgy töltött paprikát csináltam- jó sokat. Arra szinte rá se kell nézni.:)

Judit sajnálom a történteket. Kicsit valóban megnyugszik az ember, ha beszél róla.

Ami az időt illeti, nekem tetszik. Végre nem fulladozok a lakásban. De a szelet hanyagolnám. Ráadásul begyulladt a fülem. Szerintem a ventillátor miatt, bár az orvos szerint kizárt, mert nem középfül - gyulladásom, hanem külső hallójárat gyulladásom van. :? Kaptam kenőcsöt. De az egészben a legjobb az volt, hogy ültem a rendelőben, ahol mindkét oldalon, minden ablak és minden ajtó nyitva volt. Ha most nem lesz a huzattól bajom, akkor soha.

Helgával mi a helyzet???? Hazajöttek már?

Sziasztok!

Kép
magdica
 
 


Ágota én is fáztam tegnap és tegnapelőtt este is. :))) Hiába, megszoktuk a nagyon meleget az elmúlt héten. Férjem nevetett is, hogy tiszta libabőr voltam :)

A jövő heti időjárás eléggé vegyes képet mutat az előrejelzések szerint. Azt nem bánom, ha 28 fok van, csak ne fújjon a szél és ne essen az eső egész nap.
A www. koponyeg.hu és a www.met.hu/omsz oldalon szoktam nézelődeni, s amelyik jobban tetszik, azt fogadom el :lol:

Nálatok minden rendben? Meglátod hamar eljön a aug. 11. Irigyellek a Mátyás miatt, annyira jól éreztük magunkat ott tavaly. :D

Magdica remélem hamar rendbejössz. Nem tudtad bezárni a rendelőben az ablakokat? Annyira tapintatlanok az emberek, soha senkirwe nincsenek tekintettel, cska a saját maguk kényelmére. Nekem az az első, hogy megkérdezem: kinyithatom-e, nem fog-e zavarni bárkit is?

Képzeljétek! Tegnap volt nálam egy ismerős, aki nemrég bent feküdt Gyöngyösön a nőgyógyászaton. Mesélte, hogy kiket küldtek el. Épp műtéthez készítették elő, mikor hallotta a dokikat beszélgetni, hogy ki mennyi végkielégítést kérjen stb. Én teljesen ledöbbentem: Hlinka, Fehér, Nadim, Hrabár....nem is sorolom tovább. Szerencsére az én drága Szelvám maradt. Állítólag a többieknél is lehet ezentúl is szülni, de ők egyéni vállalkozóként fognak dolgozni a kórházban. Ti hallottatok erről valamit?

Képzeljétek, sikerült csinálnom neten hőgörbét és fel is tudom ide tölteni. Látjátok milyen ügyi vagyok? :wink:

Kép
judy-t
 
 


Magdica! :)
Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

Helga!
Légyszi jelentkezz! Aggódunk ám mindkettőtök miatt! :shock:

Judy-t! :)
Már nagyon várom a nyaralást! Nagyon hosszú úgy az év, hogy csak egyszer tudsz elmmeni egy hétre, vagy tíz napra szabira. :? Sokszor az is jó, ha nem mész sehová, csak otthon vagy, és pihensz (bár otthon mindig kitalálok valamit, így soha nincs igazi pihenés). Sajnos ebben az évben eddig csak 1-1 napokat voltam szabin, akkor is orvoshoz mentem, tehát nem volt pihi.
De most nagyon gyúrok a nyaralásra. 8)
Azért néha gondolj majd ránk is!

Az orvosokkal kapcsolatban: pont rájuk nem gondoltam volna. Lehet, ők így járnak jobban, ha vállalkozóként dolgoznak tovább a kórháznak. Én kis naív, úgy gondoltam, az elküldés majd azt jelenti, hogy ténylegesen elküldik őket a kórháztól, tehát semmilyen formában nem fognak itt dolgozni. Bár ez nagyon rosszul érintette volna a pácienseiket.
Én kedden voltam Adriennél a magánrendelésén, de nem mertem rákérdezni. Azonban úgy gondoltam, ha elküldték volna, biztosan mondta volna. Ezek szerint maradt, vagy az előbbi felsorolás utáni pontok azt jelentik, hogy még nincs vége a névsornak?

Nagyon ügyi vagy, szép a görbéd!
Őszintén bevallom, hogy nem értem ezt az egészet, soha nem mértem a hőmet PÉ miatt. Ha röviden el tudja valaki magyarázni, akkor világosítson fel, legyen kedves. Köszi! :oops: :shock: :roll:

Puszi mindenkinek! ÍRJATOK!!!

Á.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát ma értünk haza!Nem tudtam jelentkezni mert ahol voltunk nincs net!Amúgy képzeljétek hogy ahogy hazaértem a kisfiamnak minden problémája elmúlt!Anyahiánya volt szegénykémnek és abba betegedett bele!Úgy hogy úgy döntöttem hogy maradunk ahogy tervezve volt!Mondjuk pont Kiskunhalason volt a legmelegebb!Sokszor a rosszullét kerülgetett,de nem volt semmi gond!Már alig vártam hogy haza érjünk,mert azért itthon a legjobb:)
Szép napot:
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Helga na végre! De örülök neked, már kezdtem nagyon aggódani. Örülök, hogy minden rendben van Barnikával. Te jól vagy???

Á: hőmérőzés tök egyszerű. Ébredés után rögtön, én nyelv alatt mérem. Felkelni nem lehet előtte. Ciklus végén tudni fogjuk, mikor volt tüszőrepedésünk, mert a táblázat adatai két jól elkülönülő részre oszlanak: az ovuláció előtti alacsonyabb, és az azt követő kb. 0,2-0,5°C-kal magasabb testhőmérsékletű napokra. A szabályos görbén a ciklus első felében a hőmérséklet alacsonyabb, majd közvetlenül az ovuláció előtt hirtelen leesik (ez nem mindenkinél történik meg). Az ovuláció után 24-48 órával a hőmérséklet hirtelen vagy fokozatosan megemelkedik és a ciklus második felében a hő pár tized fokkal magasabb a ciklus első felében mért eredményhez képest. Ha nem következik be a teherbeesés, akkor a menstruáció előtt egy-két nappal, vagy akár a menstruáció napján a hőmérséklet hirtelen leesik. Ha megtörtént, akkor nem csökken. Nos ennyi a lényeg :)

Adrienn marad. Te hozzá jársz? Én annyi rossz véleményt hallottam már róla, s talán ha egy ember dícsérte. Te meg vagy vele elégedve?
judy-t
 
 


Helga! :)
Nagyon örülök, hogy megkerültél, és hogy minden jól alakult! :P
Remélem, azért így is tudtál pihizni. :!: :!: :!:

Judy-t! :)
Már kapisgálom, de azért nem mondanám, hogy értem. Igen, én Adriennhez járok, és eddig (most lekopogtam) még nem volt vele problémám. Az ismerőseim közül akik hozzá járnak, vagy nála szültek, mindannyian dicsérik. És mikor Suskó elment a kórházból, őt választottam, mert nem ismertem senkit, és ő tűnt a legszimpatikusabbank. Nem akarom védeni, de mindenkinek lehet rossz napja. Mivel sokat voltam a kórház, és SZTK közelében az elmúlt 2 évben, ezért én is mondhatnék rosszat orvosokról. Volt olyan doki, akire az első alkalom után nagyon rossz szájízzel gondoltam vissza, aztán amikor legközelebb találkoztunk, már megváltozott a véleményem. Ők is csak emberek, persze az akivel megtörténik az, amitől kialakul benne az orvosról egy negatív kép, abban a pillanatban nem így gondolja. Saját tapasztalatból írom.

Na nem csevegek tovább, hagyok mást is érvényesülni! :wink:

Puszi mindenkinek!
Ágota
Vendég
 


Sziasztok!

Végre előkerültél Helga! Már nem tudtuk, hogy mi lehet veletek.

Ha Hlinkát elküldték, ki lett az oszt. vezető orvos? Nadimot én is hallottam, a többit nem. De majd kb. 3 hét múlva megyek Hrabárhoz, biztos mondja, hogy mi változik. De akkor már nem fog a rendelőben sem dolgozni? Mert engem múlt héten pénteken még onnan utalt. Vagy attól még marad a betegeknek minden a régiben, csak az ő jogviszonyuk lesz más? Kiket küldtek még el?

Az biztos, hogy ma voltam a belgyógyászaton és ott fejetlenség volt. 2 doki rendelt, beteg volt ezer. Behívtak, vetkőztem és fél órát vártam félpucéran, hogy megnézzen valaki. Szegény férjem azt gondolta, hogy már műtenek. :?

Judit kikészítetted már a bőröndöt? Tényleg! neked pont nyaraláskor lesz a névnapod!:) Csoda-e hogy ennyire várod?:)

További szép napot mindenkinek!

Kép
magdica
 
 


Hali csajok!

Csak egy gyors elköszönésre van időm. Vigyázzatok magatokra, 8-án jövök :)

Millió pussz mindenkinek!!!!
judy-t
 
 


Sziasztok!

Jó "nyaralást" Judit!

Nem is tudtam hogy elküldtek valakit a kórházból!Akkor lehet hogy amikor voltam dokinál azért volt olyan ideges? :shock:
A jövőhéten kérek időpontot UH-ra!Apa meg lehet hogy akkor fog vizsgázni kreszből!Remélem hogy mindkettőnk jó hírrel lepi meg a másikat!Már mint arra gondolok hogy végre megtudom hogy fiunk vagy lányunk lesz!
Ma átnéztem a babaruciainkat és hát....na de még egy csomót nem hoztunk haza és a szomszédba is most adtam kölcsön egy csomó ujszülött rucit!Nyugtatom magam hogy lesz elég ruha,mert képzeljétek a Cora-ba egy falat kis bady 1400ft-ba került!Azt hittem hogy elájulok :? De azért vettem egy "sárga" kisplédet,ami le volt árazva 2000ft-ről 700ft-ra!Nagyon édi :D
Arról nem is beszélve,hogy azt hiszem hogy az augusztusi hónap nagyon mozgalmas lesz,mert bútort megyünk nézni,meg a hiányzó babaholmikat próbáljuk beszerezni!Szeretném ha szeptemberre meg lenne minden dolog és akkor már szept közepén berendezzük a "gyerekszobát"!Mondjuk nem kell nagy dolgokra gondolni,csak az olyan jó,ha már a kiságy összerakásánál tart az ember :D
Bocsi hogy így kitörtem,de olyan jó hogy már lassan augusztust írunk és nekem már nincs olyan sok időm a baba megszületéséig:)
Remélem mindenki jól van!
Puszi:
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Jó nyaralást Judit!

Helga tök jó neked!!! :D Na már az én hasam is "terhes has" a férjem szerint. De találkoztam egy ismerőssel és annak is feltűnt, hogy nem a szokványos pocakot látja!:) -Bár azért beszólt, hogy jól meghíztam. Szerintem meg nem. Igaz, nem álltam rá most a mérlegre, de kb. 2 kg-t szedtem fel. A doki se szólt semmit legutóbb. Szóval szerintem normális vagyok- legalábbis testileg:)

Az én uram meg nem igazán akarja tudni, hogy fiunk, vagy lányunk lesz. Azt mondta, legyen meglepi. Felőlem lehet. Kérdezgettem névügyben, de eddig csak poénkodott. Sajna nem tudok előrukkolni kedvenc névvel. Az ő tippjei pedig....:)

Jó pihenést mindenkinek!

Kép
magdica
 
 


Hát én most kilókban +5kg-nál járok!Ami nálam nagyon jó,hisz Barnival ilyenkor már majdnem 13 kg-nál jártam.Te hanyadik hétben tartasz?Miért nem csinálsz egy vonalzót a babafalván?
Hát az biztos hogy ha az első gyermekünket várnánk nekünk is mindegy lenne,de így hogy van már egy fiunk....azért nem mindegy!Megy hát hogy főleg kisfius rucik vannak :?
Hát a hasról meg annyit hogy már igen nehéz cipelni :? ,de azért jó is!Sokszor elég fájdalmasakat rugdos és nehezen viselem amikor bebújik a bordám alá!
Mikor mész AFP-re?Lassan aktuális lesz ha jól gondolom!Ugye?

Kép
Kép
xemer
 
 


Hello Mindenkinek!

Most vagyok a 13. hét végén. Hasam eddig is volt, csak más a formája.:) Tegnap az ezer éve látott barátnőmnek is feltűnt.:)

Vonalzóm csak azért nincs, mert analfabéta vagyok a számítógéphez.
A sógorom szokta is mondani, hogy jó lenne, ha bekapcsolnám a kamerát, mert akkor jókat röhöghetne, mikor épp szenvedek.:) Nálunk ő a gépzseni. Olykor rendbe teszi a gépünk- aztán megint nem találok semmit. A suliban a gyerekektől kérdeztem mindig, ha valamit nem tudtam. Aztán az egyikük mondta is, hogy mondjam meg mi kell, mert egyszerűbb megszerezni, mint nekem elmagyarázni.:) Most is szoktam msn-ben kérdezgetni tőlük. :)

Te mikor érezted először a mocorgást? A védőnő szerint már kellett volna, de azt se tudom, hogy mire figyeljek. Tegnap mintha az lett volna, de nem tudom.

Pussz !

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm írni.
Nagyon halad az idő...hétfőn már 17 hetes leszek! :) Sajna előjött a cukorbetegség, amitől tartottam. Persze számítottam rá, anyai ágon mindenki az...
Így kedden befekszek egy cukorprofilra. Remélem nem kell bent is aludnom.
Hogy bírjátok a meleget? Én már nagyon nyűgös vagyok miatta, a lakásban 28 fok van. :(
A mocorgást még én sem nagyon érzem. Bár ha apa simogatja a pocakom, olyan mintha bugyborékolna. :)
Na, szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
beus.
 
 


Judy-t! :)
Igazi, apával összebújós időtök van ma! :wink:
De hamarosan kisüt a nap! Nagyon kellemes pihenést kívánok így utólag is! :P
és nem utolsó sorban:
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT! :lol: :lol: :lol:

(Azért azt sajnálom, hogy nem tudtál írni, mielőtt elutaztatok. Vártam a mail-edet.) :cry:
Lányok! :)
Remélem ma reggel mindenki fellélegzett egy kicsit. Jó ez a hüvös, és még az esőt sem bánom. Azért azt nem szeretném, ha napokig ilyen idő lenne. Mit csináltatok a hétvégén? Én krumplit ástam, így eléggé le vagyok strapálva. El vagyok szokva az ilyen munkától... :?
Vendég
 


Sziasztok!

Hát igen!Ez az idő most megváltás számomra!Azt sem bánom ha esik!!
Csütörtökön végre megyek uh-ra!Olyan vicces,mert állandóan ezt várom,de már az oldalunkat kifurja a kiváncsiság hogy milyen nemű a babánk :)
Azt hiszem hogy most ő is sokkal jobban van!
Képzeljétek hogy pénteken be kellett menni a kórházba,mert nagyon fájt a derekam és a fájdalom az alhasamba sugárzott ki!Teljesen úgy éreztem mint mikor Barnival elkezdődtek a fájások!Eléggé beparáztunk,de aztán nagyobb volt az ilyedség mint a baj!Valószínű,hogy a nagy melegek most törtek ki rajtam!Szelva volt bennt,de lejött Hrabár is és annyira rendesek voltak hogy csak lestem :shock:
Tudjátok én mindig a bunkó nőgyógyászokat fogtam eddig ki :( ezért volt olyan jó most!!!

Remélem mindenki jól van és tényleg, SOK BOLDOG NÉVNAPOT JUDIT!!!!

Üdv:Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Beus! :)
Mi történt tegnap? Várunk az eredményekkel!

Helga! :)
Holnap UH! Én legalább annyira izgulok mint Te! :wink:
Biztosan nagyon jó érzés látni a babádat. Remélem hamarosan én is arról számolhatok be, hogy láttam a pici babámat az UH-on!

Írjatok, mert nem túl jó magammal társalogni! :P
Vendég
 


Sziasztok!
Úgy alakult hogy m voltam UH-n!
Végre láthatam és képzeljétek Alízunk lesz :D :D :D :D
Minden ok vele,be van fordulva,a méretei is megfelelőek!Most már nyugodt vagyok azért,de viszont rucik terén bajba leszünk :?

Kép
Kép
xemer
 
 


Helga! :)
Nagyon örülök! Nem tudom miért, de titokban azért imádkoztam, hogy kislány legyen. Majd meglátod, a ruhagond lesz a legkevesebb. Kaptok egy nagyon csintalan, olyan igazi rosszcsont kislányt! :wink:

De a legfontosabb, hogy egészséges!
Vendég
 


Lányok!
Megvolt a 100. hozzászólásom! Elég sokat beszéltem már, most Ti jöttök! :lol: :oops:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Judit! Boldog névnapot, így utólag: Remélem jó idő van rátok.

Helga! Akkor megvan az öröm.:) Szerintem a fiús ruhák egy része lányokra is ráadható. Tesóm is elkezdte számba venni a majd elhozható holmikat. Én nagyon rá vagyok kattanva a babaholmikra. De még nem vettünk semmit. Csak a szemem legeltetem. Tegnap mondtam is a férjemnek, hogy ütemezzen be egy pelenkázó asztal készítést.:)

Tegnap ráálltam a mérlegre. Tudjátok, jöttek a sokat híztál szövegek. Éééés...FOGYTAM!!!!:) 1 kg-t.:) Tök jó! Remélem tudom tartani valamennyire ezt a súlyt. Bár ami azt illetti, a hasam eléggé gömböc.:)

Képzeljétek! Van egy szembeszomszédunk, egy öregasszony. Megvette a mellettünk lévő házat is és állandóan leselkedik. De annyira feltűnően, hogy aki nálunk járt ezidáig, mindenki megjegyezte. Kijön a kiskertbe, kapirgál, de a feje az udvarunkra bámul. Piszok idegesítő. Már volt, hogy beszóltam neki, de semmi..
Mi a fenét csináljak vele??? :evil:
Tegnap előtt vettünk egy fagyasztót. Esett az eső, így kivételesen nem jött át az úton. A fuvaros pedig jól betolatott az ajtóhoz, így a néne nem látta, hogy mit hoztunk. Hát másnap délelőtt, képes volt a sarat kapálni, hátha meglát valamit az udvaron. :roll:

Totál kiakasztó. Felétek is vannak ennyire szemtelenek?

Na mentem, kezdődik a Heros.:)

Pussz!

Kép
magdica
 
 


Magdica! :)
Neked állapotosan is sikerül fogynod, nekem meg így sem?
:shock: :? :cry: A fogyás a hányás miatt van?
Szerintem a "kedves" szomszédot senki nem ússza meg, a mi szomszédunk is hasonló eset, csak annyiban rosszabb, mint Nálatok, hogy a bejárati ajtónk kb. 1 méterre van egymástól. Mindenbe beleüti a dolgát, olyan mint a kiskakas a szemétdombon (nő léttére). Mindent felügyel, mindenről tudni akar, mindenkihez van egy-két "kedves" szava. Mivel én ezt nem tolerálom, ezért nem is vagyunk jóban. Köszönésen kívül én nem mondok neki semmit. Még is mindig olyan jól informált rólunk. Szerintem belehalna, ha nem lenne kukucskáló az ajtaján.

Nem kesergek tovább, inkább örülök a jó időnek! :P

Judy-t! :)
Persze Te nem gondolsz ránk, de fordítva ez nem igaz! Remélem nagyon jól érzitek magatokat! :wink: :lol:
Vendég
 


Mindenbe beleüti a dolgát,
helyett:
Mindenbe beleüti az orrát (már írni sem tudok?)
Vendég
 


Sziasztok!

Nem hánytam, csak émelyegtem. De szerintem nem attól van, hanem próbálok figyelni, mikor mit eszek. Azért azt nem mondom, hogy megtagadom magamtól a jó kis nyársas kenyeret.:) Csak figyelek picit.

Ma voltam a suliban és az ig. nő megjegyezte, hogy szerinte nem híztam, csak a hasam lett nagyobb.:) Mellesleg nem terhesen én se tudtam fogyni, csak akkor, mikor hajszálvékony barátnőm a fejébe vette, hogy ő kövér és Norbizni kell. Így a koliban minden este ugráltunk. Biztos örültek az alattunk lakók.:) Akkor tényleg sokat fogytam. Aztán kb. 2 év alatt visszakúszott minden. Most talán kevesebb édeset kívánok, inkább gyümiket eszegetek. Meg rengeteget iszok.

Akkor a szomszédok fele ott is ilyen... :? Nem baj, télen majd nem jön már, ha hideg lesz. Még a végén odafagyna a feje a kerítéshez.:)

Üdv.

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!

Magdica!
Ez nem tudom hogy jó hír-e,de most hogy van tapasztalatom a fiú ill.lányt illető dologban,én Barnival pont így voltam,hogy szinte csak a gyümölcsöt kívántam meg esetleg savanyút!Most Alíznál viszont amíg nem tudtam hogy van,de már volt egyfolytában a nutellát zabáltam meg a kólát ittam,meg egyfolytában az édeset ettem volna.
Apropó!Szolj légyszi a férjednek hogy hozzánk is elférne egy pelenkázó :D ...ha már ilyen ügyi!
De aztán én is fogytam késöbb,mondjuk akkor már figyeltem hogy miből mennyit,de a mai napig nem tagadom meg az édes falatkákat!
Barnival 30 hetesen +14kg,most viszont +5kg!Büszke is vagyok rá hogy sikerült elkerülnöm a nagy hízást!Remélem most nem is nyúlik ki mégjobban a bőröm!

Szomszéd ügy!
Mi ahol ezelött laktunk albiban(Vácszentlászló)volt a szomszédban egy nénike és ha meglátott minket akkor mindig kérdezte hogy hova megyünk vagy épp hol voltunk!Gondolhatjátok hogy a 2 év alatt hogy besokaltunk tőle!! :twisted:
Aztán elkezdtük mondani neki mi is,de ő úgy csinált mint ha meg sem hallotta volna!Aztán úgy döntöttünk,hogy mi is így csinálunk :D ....nem vette a lapot :(
Szóval vannak jó szomszédok :)

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Ma jöhettem csak haza.:(
Tegnap még feltettek rám egy 24 órás vérnyomásmérőt is. A cukrommal minden ok lesz az inzulinnal, Rechtorisz doki nagyon jó fej. :)
A vérnyomásomra meg kaptam gyógyszert.
Nem valami jó, hogy minden nyavajám előjön, de majd csak vége lesz egyszer...158 nap múlva.:)
Ja, az ultrahangom is jó lett, de nem láttuk mi lesz, majd 2 hét múlva talán...már nagyon kiváncsi vagyok.

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Beus jó, hogy minden rendeződött. Nekem se látták az előző uh-n a nemét, de a férejm szerint jobb is. Így nem is fogok rákérdezni, pedig már nagyon izgat, hogy fiú lesz-e, avagy leány. A névválasztás meg kész káosz. A férjem előhozakodott, ha fiú, akkor az ő nevét kapja... Én meg persze nem akarom a 3. generációs Józsikát. Szóval ezen lesz még vita. A lánynevekkel meg elő se hozakodtam. Becsípődött neki a Beatrix, de nekem ez se jön be. :? Úgyhogy most pihentetem a névválasztást.

Helga! Férjem asztalos, gyorsan legyártja a pelenkázót.:) Bár azért mondtam neki már most, hogy mire odakerülünk, hogy gyerekszoba, kész legyen! Tudod, a megrendeléses munkák miatt a miénk mindig halasztódik, vagy félkész. A lépcsőkorlátok is csak félig vannak felszerelve, 1 évig vártam míg bekerültek a beépített szekrénybe a betétek... félig lész az új bejárati ajtó, de most konyhabútort csinál, aztán lépcsőt. Aztán meg ki tudja mit, úgyhogy remélem karácsonyra ez is kész lesz.:)

Írtad, hogy Szelva és Hrabár vizsgált. Akkor most Hrabár még ott dolgozik? Rendel a rendelőben is? Vagy mégsem küldték el?
Jövő héten mennem kellene vizsgálatra. Majd megpróbálok kipuhatolni valamit.

Jó pihit !Pussz!

Kép
magdica
 
 


Szisztok lányok, hazajöttem .)))

Szuper volt ez a pár nap. Odafelé megálltunk Pannonhalmán, hétfőn Szombathely (mozi, pláza stb), kedd Ausztria (Bécs, Esienstadt, Oberpullendorf) szerdán Kőszeg, csötörtökön Bükfürdő, hazafelé pedig Fertőd. Hétfőt leszámítva jó időnk volt, szép napsütés, kb. 25 fok, ami kiránduláshoz tökéletes. Csütörtökön pedig 30 fok, kicsit meg is égtem a strandon :)))

Köszönöm a sok névnapi jókívánságot, aranyosak vagytok! És igenis gondoltam rátok!!!! :))))

Ágota: most már írom is a választ, elnézést a késlekedésért! :oops:

Helga: én nagyonö rülök, hogy kislányotok lesz, titokban én is lányt szeretnék, bár már annak is örülnék, ha egyáltalán lenne valami. Ugye, hogy Szelva tényleg milyen rendes? Nem bántam meg egyáltalán, hogy hozzá kezdtem el járni.

Magdica: van annyi sok szép név, a József és a Beatrix kicsit elcsépeltek már, igazad van. Nálunk a befutó az Eszter és a Gergely, de versenyben volt még a Fanni és a Sára is. Rajmund is tetszik, de a férjem irdatlan hosszú vezetéknevéhez ez nem illik. De azt hiszem ez nálunk még egyáltalán nem aktuális sajnos.

Beus: kitartás, sokan cserélnének veled :) 2 hét múlva akkor tudjátok majd, hogy mi lesz? És mit szeretnétek?
judy-t
 
 


Sziasztok!

Magdica:
És amúgy a férjed milyen árkategóriában dolgozik?Már csak azért,mert mi nagyon szeretnénk egy konyhabútort,de akit ajánlottak az pesti és a konyhát csupán CSAK 260.000ft-ért csinálta volna meg!Nekünk ez marha sok!Szóval?Ja és a pelenkázót mennyiért rakná össze?Ez most komoly!!Persze ha egyáltalán vállalná... :oops:

Judit:
Örülök hogy jól telt a nyaralásotok!Azért még mindig jobb ez az idő mint a 40 fok!!!
Gondolhatod hogy apa hogy örült neki,mikor már Barnit is kislánynak várta!

Beus:
Én Barnival annak idején Dopegyt-et szedtem ugyancsak a vérnyomásra,bárigaz én csak a terhasség végén!De most viszont annyira alacsony hogy kávét kell innom hogy ne szédelegjek!
Szóval jobbulást és vigyázz magadra!

Kép
Kép
xemer
 
 


Judy-t! :)
Elég mozgalmas volt a nyaralásotok! A férjemet már szinte rugdosni kellett, hogy elinduljon ma reggel a munkába. Szegénykém már nagyon kivan, azzal biztattam, már csak ötöt kell aludni, és végre: NYARALÁS!

Magdica! :)
Ismered a mondást! A cipésznek nincs jó cipője, ... de biztosan elkészül az a pelenkázó, mikorra szükség lesz rá. :wink:

Beus! :)
Kitartás! Hamarosan félidős leszel, és onnan már repülni fog az idő. Minden rendben lesz, Te csak örülj a babának! Nektek egyébként ő lesz az első baba? Kislányt, vagy kisfiút szeretnétek?
Vendég
 


Sziasztok!

Judit jó kis utazás volt. Legalább kikapcsoltál kicsit. Az Eszter nekem is tetszett mindig, de férjem nagynénje is az, így kilőve.:( Majd beszerzek egy utónévkönyvet, kiírom a listámat, válasszon abból.:)

Helga! Szeptembertől előbb nem tud vállalni semmit, mert totál tele van. Konyhabútor elég tág kategória. Függ az anyagtól, meg méretektől. Most csinál egyet bútorlapból. Ez cakk-pakk kb. 130 lesz.
De azt mondta, hogy a konyhabútor anyagából kb. megmarad a pelenkázó anyaga. Legalábbis ahol szokta rendelni a lapot, ott odaadják a maradékokat is. Mekkora a konyhátok? Mikorra tervezitek? ( Megsúgom, lehet vele egyezkedni.:) )
Bútorlapot nézhettek Hatvanban a Tó-nett kft. mellett is. Nem tudom, most milyen árakon dolgoznak.

Ágota te is úgy vagy, mint a gyerekek: várod a vakációt.:)Ahogy hallgatom, jó idő lesz rátok.

Képzeljétek! Tegnap megmozdult a babóca!!!:)
Akkorát rúgott, hogy azt nem lehetett összetéveszteni semmivel.:)
Gyorsan rátettem a férjem kezét a hasamra, de ő már csak azt érzékelte, hogy először még ott volt a feje, aztán eltűnt..

További szép napot mindenkinek!

Kép
magdica
 
 


Magdica! :)
Számomra egyenlőre felfoghatatlan érzés lehet, amikor a kis pocaklakó már ilyen jelekkel is tudtára adja a mamájának, hogy bizony Ő ott van a pocijában. :o Kívánom, hogy még nagyon sok ilyen szép élményben legyen részed, és apuci is mihamarabb részesüljön belőle! :wink:

Igen, olyanok vagyunk mint a kis gyerekek, akik nagyon vágynak valamire, és tudják, hamarosan megkapják, de addig még egy pár dolog történni fog... :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Hát a konyhabútor csak is jövőre lesz esedékes!Nem nagy a konyha rész (egybe van a nappalival).Nagyon szerencsétlenek vagyunk,mert a kazán ott van a konyhában és elég rossz helyen,ezért nem tudunk szabványt venni!Amúgy egy L alakú lenne,de az is alúl:150x210
felül:150x120!
Szóval nem túl nagy!
Meg most amúgy is tiszta idegben vagyunk,mert a férjem munkahelye elég labilissá kezd válni.Bent melózik Pesten egy tévénél,de állandóan csesztetik a stúdió technikusokat és már elege van ebből!Most megint kitalálták hogy vizsgázniuk kell!...mondanom sem kell,hogy ha nem sikerül kiveszik a beosztásból és szevasz!
Ráadásul képzeljétek hogy a főnökasszony most szült kb 2 hete,de már bennt pattog hogy nála kell majd vizsgázni :evil: !Ez normális?!
Tehát most remélem hogy jövőhónapban ki tudjuk fizetni a lakáshitelt:(
Ráadásul hamarosan jön a baba is.....
Bocsi!Nem akartam panaszkodni,csak most ez nagyon bánt és idegesít:(
Jó éjt:
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: