Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Mágnes
nekem ügye mint írtam délután 16.02kor született a fiam, után felvittek az örzőbe, már akkor este kellett mozogni az ágyban, fordulni jobbra, balra, és másnap reggel már sétáltam, a fürdőben a nővér segítségével meg kellett mosakodni, és én már utána sétálgattam kint azon a nagy előtérben, úgyhogy jó hamar, csak amíg le nem kerültem az osztályra addig nem látthattam megint a kis Bogaramat, de engem már délelőtt lekísértek, mert jól voltam, és hozták is a drágámat, és ott volt velem, kivéve az első éjjszakákat, mert akkor sajnos vissza vittem őt, mert másra kellett koncentrálnom hogy legyen, hogy nehogy megint infúziót kapjak. Azt nem tudom már hogy ezt az érzéstelenítést a gerincbe v. mellé adják, de az bizti, hogy már este mozoghattam az ágyban és nem kellett mozdulatlanul feküdnöm nemtudom hány órát hogy ne legyen fejfájásom.

Remélem tudtam segíteni.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Holnap megyek 4D uh-ra! Drukkoljatok4 Majd teszek fel képet! :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

Már nagyon várjuk! És hova mentek?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

 
 

Erika!
Több helyen szétnéztem, és a legjobbnak a Schöpföt találtam. Állítólag kedvesek, és jó minőségű felvételeket készítenek. Remélem minden rendben van, és megnyugodhatok!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Mágnes
na milyen a babóca?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159266934.61.jpg[/img]

Szia! Most jöttem haza, gyorsan megnéztem a dvd-t. Végigbőgtem az egészet. :D Azt hiszem most fogtam fel, hogy van egy kislányunk! Minden rendben vele, megdicsérték a száját és a koponyáját. :D
Még egy kép:

[/img] Kép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia

Hát hogy milyen édes a drága. Nagyon nagyon gyönyörű. Gratula hozzá!
És mi lessz a neve?
Ha jól számolom akkor kb. karácsonykor már babázni is fogsz?
Bocs ha nem tudok számolni.

Szia

pihenj nagyon nagyon sokat

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Mágnes

Ugy látom, hogy nem csak az orvosunk egyezik, hanem majdnem a babgyártás is, csak nálunk lombik, sajna az inszem nálunk szóba sem jöhetett. Neked az inszemet a Gimes csinálta? Ha nem titok nálatok mivel van gond? Nálunk mindkettőnkkel.

Szia Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Köszi Erika, szerintem is gyönyörű :D Bár minden anyának a sajátja a legszebb. Jól számoltál, dec. 28-30-ra vagyok kiírva. :D

Nálunk a gond összetett. Nekem csak gyógyszerek mellett van peteérésem, pajzsmirigy alulműködésem van, a hormonháztartásom össze-vissza. Ráadásul apa kisfickói nem éppen a leggyorsabbak. Így muszáj volt az inszem, a 9.- re sikerült Panna :D De megérte a fáradozást, ha kellene, újból végigcsinálnám...

Na és veletek mi a gond?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ja!
A neve Anna Sára lesz! :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

Nagyon szép neve lessz a kislányotoknak. Hát akkor nektek az évvége nagyon de nagyon szép lessz.
Nekünk ha lányunk született volna Réka Sarolta lett volna.

Nálunk is mindkettőnkkel gond van. Kisfickók csak biopsziával vannak - nálam pedig a petevezetékek - az egyiket ki is kellett venni és a másik sem 100-as. Úgyhogy olyan mintha nem is lenne.

A Kaális topikban írták hogy a méhpempő segít a hormonális gondokon (állítólag 1 havi adag 600 Ft és méhész - Lehel piacon is - boltokban lehet venni - azt írták róla, hogy rendbehozza a hormonális gondokat, segít a megtapadásban stb. ).
Én ha minden jól megy akkor januárban megyünk vissza még 1X (megpróbáljuk a kistesót) és akkor kipróbálom hogy hátha segít.

Ti terveztek kistesót?

Szia

Erika és Ákos

Kép

Kép
erika13
 
 


Hát nagyon szeretnénk, de úgy vagyok vele, hogy egyenlőre ez is csoda, hogy Panna sikerült.
Meg aztán ott van a probléma, hogy, ha sikerülne is, valószínűleg ismét veszélyeztetett lennék, akkor pedig Panna 3 éves kora előtt lehetetlen. Nem emelhetném, nem tudnék szaladgálni utána. Másra nem bíznám, nem akarnám emiatt háttérbe szorítani.
Azt sem tudom, hogy természetes úton sikerülne-e, és az inszeminációk eléggé megviseltek ahhoz, hogy belefogjunk újból.Bár lehet, hogy ezt csak most mondom.
Persze az is lehet, hogy most, hogy már megnyugodtunk, ikerül itthon is, doktor bácsi közreműködése nélkül :D Bár úgy lenne!

Ennek a méhpempő dolognak utána fogok járni. Megvárom,hogy szülés után hogy áll majd a hormonháztartásom. Köszi a tippet!

Te nem voltál veszélyeztetett? ha igen, akkor hogy tudod megoldani majd kisgyerek mellett?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

Hát én nem is tudom hogy veszélyeztett voltam e igazán, mert én a lombikhoz szükséges injekciók elején (már a 3-4 napon) kiírattam magam táppénzre, és mivel sikeres lett a dolog így végig táppénzem voltam, végülis a dokibácsi egyszerse kérdezte hogy miért, vagy hogy akarok e dolgozni. De azért voltak persze gondok is. Én már a beültetés délutánjától 2 hétig nagyon rosszul voltam, de nem mondtam 1 orvosnak sem, úgyhogy ők nem is tudták, aztán később jött a szívem, sokszor majd ki akart ugrani (ezért Gimes elküldött ide a helyi kardiológushoz is de mint előtte most is azt mondta hogy semmi bajom) erre kaptam bogyót a klinikai belgyógyásztól, aztán jött a diéta a cukrom miatt, aztán már inzulin is kellett, úgyhogy végülis nem volt annyira sima ügy a dolog.
Kis tesó? Hát én már csak azért is szeretném minnél hamarabb, hogy minnél kisebb legyen a korkülönbség, ill. leginkább a pénz miatt és a munkahely miatt, mert én nem fogok tudni vissza menni a munkahelyemre, mert ott 3 műszakba jártam, és ügye 2 éves kor után annyi pénzt adnak hogy éhen lehet halni. Ha pedig találok is munkahelyett 1 2éves gyerek mellett akkor nem valószínű hogy díjjaznák hogy én még mellette kistesó ügyben kezelésekre járok. Mondjuk így is érdekes lessz a dolog mert az anyósom szerintem már nem sokáig fog rá vigyázzni, mert ha elindul akkor már nem fogja utolérni, az én szüleim meg több mint 200km-re laknak - Ja és persze az anyosóm ellenzi a kistesó programot, merthogy már idősek vagyunk főleg a kisfia (33 és 37évesek vagyunk) De anyukám megigérte hogy ahogy csak tud segít (végül is a kistesóra is ő ad majd pénzt - és ők és persze az anyosómon kivűl mindenki drukkol hogy sikerüljön a kistesó program) De azért mostanában nekem is eszembe jut amit írtál, hogy esetleg nem fogom tudni úgy dédelgetni őt mint szeretném, de ilyenkor az lebeg a szemem előtt hogy minden megoldható, az hogy nem fogom tudni őlbe venni hát istenem majd össze bújunk az ágyban és ott jól meggyöntölöm és megszeretgetem mint most is.

Bocs hogy ilyen sokat írtam, remélem hogy nem untatlak.

Szia

Erika

Ui: pihenj és aludj nagyon nagyon sokat, mert nemsokára eljön az az idő mikor gondolatban "visszasírod" ezt az állapotot. Mert ha megszületik már nem fogsz ilyen jókat aludni, mert minden idegszáladdal őrá fogsz hangolódni és minden rezdülésére felfogsz kellni éjjszaka is (én legalábbis igen)

Kép

Kép
erika13
 
 


Mágnes!
Megkérdezhetem hogy miért vagy veszélyeztetett terhes és ezalatt milyen féle "intékezdést kell érteni" mert én is Gimes dokihoz járok én is az vagyok és érdekelne hogy neked mit szabad és mit nem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


ERika!
Szeretném megkérdezni hogy írtad, hogy a császárnál utána öt nap nagyon rossz, mit kell ezalatt érteni a hasad fáj vagy úgy minden összejön?
Ha mondjuk reggel császároznak és gerincbe bevállalom akkor sem láthatom aznap őket? (Félek a gerincestől nagyon, Gimessel erről még nem beszéltem hog ő melyiket támogatja)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi:
Összesen 9 inszeminációm volt, a harmadik tavaly sikerült, de akkor elment a babánk. Ez után már automatikusan azzá váltam, ehhez pluszban jött még, hogy most a 9. héten elkezdtem vérezni, három hetet feküdtem a kórházban.
A veszélyeztetett Gimes szavaival élve azt jelenti, hogy idézem"nem kell folyton feküdni, de azért ne ássa fel a kertet. Olyan öregasszonyosan éljen!" Na és ugye ehhez mi járul még hozzá: teljes szexmentes élet végig. ÍDehát a cél érdekében... :D
És te miért lettél veszélyeztetett??

Erika: nem untattál egyáltalán, azért kérdeztem. Amikor majd összejön a tesóka, akkor aztán kikérdezlek, hogy hogyan tudtad megoldani:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
császár érzéstelenítés: ha jól tudom akkor van amelyiket a gerincbe szúrják és van amit mellé - epidurális és spinális - hogy melyik melyik nem tudom. Szerintem ez jobb mint az altatás mert akkor még meg sem tudják mutatni és ekkor is az örzőbe viszik az embert, nekem nem ajánlották az altatást mert előtte tavasszal a műtétemnél az ébresztésnél gond volt. De császár után engem még januárban felvittek a II. emeletre a nőgyógyászati őrzőbe és csak másnap délelőtt vittek le (lábon) a gyerekágyra, de akkor azt mondták hogy nemsokára átadják a másik őrzőt - ezt nem tudom, hogy hol van, ide az őrzőbe a babákat nem hozták fel, szerintem már azértsem mert itt voltak más nőgyógyászati műtöttek is, úgyhogy hogy most hogy van nem tudom, de azt igen hogy míg januárban az anyukáknak kellett mérni etetés előtt és után a babákat hogy mennyit ettek, addig legalábbis már tavasszal voltak nővérek akik ezt megcsinálták (a sógorom lánya most szülésznőtanuló és ő mondta). Szerintem ha elmész szülőszoba látogatásra, nem tudom mikor van (én nem voltam - végülis láttam eleget belőlle a 3 hét alatt) biztos elmondják hogy most hogy van.
Császár utáni fájdalom: hát végülis pontosan nem is tudom megmondani, hogy mifájt, csak azt hogy a vágásnál fájt, de csak akkor amikor felkellett kelni az ágyból, úgyhogy volt hogy ülőhelyzettbe állítottam az ágyat és úgy aludtam, de ígysem volt igazán jó. De miután felálltam már sima ügyvolt, már nem volt olyan rossz. A menés - hát én legalábbis nem döntögettem sebességi csúcsokat, olyan 100éves öregasszony módjára közlekedtem- így fájdalommentes volt. És egy volt (patológiás ikres) szobatársam mondta, hogy csak 5 nap (de ezt már a 3. napon mondta) lessz ilyen rossz, és így is lett. Mikor mentünk haza már sima ügy volt a lefekvés és a fekvőhelyzetből való felülés - felállás is. Úgyhogy kilehet bírni. Ja és pisilésnél én legalábbis még jó ideig éreztem ahogy belül is folyik - biztos a katéterezés miatt. A katétert a vajúdóban az érzéstelenítés közben rakják be amikor már nem érzel semmit.
Ja és császár után minnél előbb kell székletet és vizeletet produkálni mert ha 3 napig nincs akkor jön az infúzió. A székletre adnak "nagyon finom valamit" evőkanállal általában hat, én dupla adaggal sem sokra mentem de aztán sikerült nehezen. Úgyhogy erre is figyelj majd oda hogy legyen.
Ja és ha olyan érzéstelenítést kapsz mint én akkor azt ügye felvezeteik a hátadon a hajszálvékony katétert a nyakadig, és abban még 2-3 napig adagolják a fájdalom csillapítót - nagyon jó!
De egyébként a gyerekágyason a szobában voltak 2-en akik simán szültek az egyiküknek semmi baja nem volt, a másik szegény majdnem úgyanúgy szenvedett mint mi.
Ja és nagyon figyeld a kezeidet és a lábaidat hogy mennyire vizesednek be. A gyerekágyon az egyik csajnak annyire bevizesedett estétől reggelig hogy a papucsba alig fért bele a lába.

Mágnes - Zseboroszlán
pihenjetek nagyon nagyon sokat, mostmár itt van a jó idő (legalábbis én a nyarat és a meleget terhesen még rosszabul bírtam mint előtte v. most) és nemsokára itt lesznek a babócák is.

Sziasztok

Szép álmokat mindenkinek Kicsiknek és Nagyoknak is

Erika és Ákos

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Köszönöm a részletes leírást. Meglátjuk mi vár rám.

Mágnes!
Nekünk a negyedik lombik sikerült és hármas ikreknek indultak majd ketten maradtak és a 13. hétig barnáztam ezért vagyok igazából veszélyeztetett terhes. Nekem is hasonlót jelent a vezsélyeztetettség, csak kíváncsi voltam hogy mindenkinél ezek a megkötések vannak-e?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szisztok

Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek
és
Mindenki nagyon vigyázzon magára és a pocaklakókra és persze a pocaklakók apucikájára

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Egy másik fórumról vagyok, csak meg szeretném kérdezni, hogy a Sote II-n is csinálnak lombikot? És ha igen, akkor hogy zajlik, Mennyi gyógyszer, injekció, milyen árak vannak...stb.?
Köszönöm
Vendég
 


Estrella!
Én úgy tudom (90 %) hogy nem csinálnak lombikot a SOTE II-n csak az I-en. Nekem lombikos babáim vannak, de ők a Kaáli Intézetben "készültek" így csak arról tudok írni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zseboroszlán:
Köszi a gyors választ!
Szia
Vendég
 


Sziasztok

Esterella
a SOTE II-n csak inszeminációt csinálnak, lombikot a SOTE I-n csinálnak, de Zseboroszlánhoz hasonlóan én is a Pesti Kaálit tudom neked ajánlani és ott Dr. Krizsa Ferencet. Nekem is lombikos babám van.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Mágnes

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159705927.3.jpg[/img] babóca

egy ilyen édes babóca mocorog odabenn a pociban.

Szia

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Láttátok ma reggel a doki bácsit az RTL Klubban 9óra után?

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159775499.09.gif[/img] Ilyen gyorsan halad az idő

Mindenkinek nagyon szép napot

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Én is pont írni akartam, hogy volt ma a tévében!
Az éjjel olyan rosszat álmodtam Pannáról, hogy bőgve keltem fel. Azóta egész délelőtt azt vártam, hogy megmoccanjon végre! Aztán 11 körül rákezdett, én meg végre megnyugodhattam! :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Mágnes
hesegesd el a rossz álmokat, csak jóra gondolj.
Szerencsére én terhesen soha nem álmodtam rosszat a babámról, és szerencsére mióta megszületett azóta sem. Mostanában meg ébren álmodom, hogy jövőre is sikerülnie kell a tesóprojektnek.
Nekem énszerintem legalábbis pocaklakóként keveset mozgott, de lehet hogy Panna is csak sokat szundizott és pihizet, mer már nagyon készül a karácsonyi meglepivel.

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159785940.3.jpg[/img] már úton van felétek a gólya

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Tegnap du.-n úgy elkezdett szúrni a köldököm alatt, hogy már arra gondoltam felhívom Gimest. Csak azért nem tettem, mert már 6 körül volt.. Nem folyamatos szúrás volt, hanem időközönként, és tompa, ami aztán el is múlt, de rendesen megijesztett... Lehet, hogy csak a tartóizmok, vagy mittomén... Na de csütörtökön megyek hozzá, akkor majd mondom. Remélem addig minden oké.

Erika: hogy is van az a mondás? Ne álmodd az életed, hanem éld az álmodat!!! :D Drukk ezerrel!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Mágnes
biztos nem lessz semmi baj, ne izgulj.
Csütörtökön lessz valami vizsgálat is?

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159884206.16.jpg[/img] Nemsokára lessz egy ilyen aranyos babócád

Szia

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
csak a szokásos ultrahang lesz, meg a "kézi" vizsgálat. Remélem minden okés lesz, és tényleg semmi ez a szúrás.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Húúúúúúúúúúúúú ma már csütörtök van.
Mágnes nagyon remélem, hogy minden rendben van.

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Most jöttem a dokitól. Zárt méhszáj, minden rendben! :D 1174 grammra becsülték (mint a hentesnél... :D ). Mondtam a szúrást, azt mondta azért van, mert Panna feje feszíti a hasfalamnál a méhemet. Na így már mindjárt más, tőlem szúrhat! :D
El kell mennem még egy terhelésre, mert nem túl jó a cukrom...

Erika: köszi, hogy gondoltál rám :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

Remélem, hogy a terheléses vérvétel is jó lesz, és nem fogsz te is kikötni Ambrus dokinál.

Szép álmokat mindenkinek Kicsiknek és Nagyoknak

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Halihó!
Nem tűntem ám el, csak mostanában sűrűn jártam kórházban.:)
Jól vagyunk, állítólag a külső méhszáj kicsit nyitva van. Még egy hónapig szeretném, ha kihúznánk:)

Erika: veled mi újság????

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes!

Azt hittem hogy a topik már kihalt.
Mi volt a baj amiért olyan sokat voltál kórházban?
És a cukorvizsgálat jó lett?

helyzet: a pici fiam felállt, a kiságyban és a járókában kapaszkodással már megtesz pár lépést, illteve az asztal ill. az ülőgarnitúra mentén is, és megjelent már 2 pici fogacska is.
És december 7-én megyünk megbeszélni (a Kaáliba) a kistesó programot. Úgyhogy most nagyon boldog vagyok, és nagyon remélem, hogy sikerülni is fog, mert a pici fiam nagyon szereti a gyerekeket, és én is kimondhatatlanul szeretnék még 1 babócát.
Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Nahát akkor most aztán lehet majd futkosni a gyerkőc után! :D
nagyon drukkolok a tesóprojektnek! A kisfiad is Kaális baba? Nem tudsz képet felrakni róla?

Kórházban először 3 hete voltam, felment a lázam 39.4-re, és ment a hasam még a víztől is. Befektettek, nehogy Pannának is valami baja legyen, de szerencsére 4-5 nap múlva rendbejöttem a rengeteg infúziótól... Azóta a bal karomból nem tudnak vért venni..
Aztán most hétfőn voltam bent megint, mert sajnos a terhelés nem lett jó, így terhességi diabéteszesnek nyilvánítottak. Most diétázhatok, és járhatok be kéthetente egy napra. Tök jó, hogy a kórházban amúgy is ledobtam 3 kilót, és akkor még diétázzak is...Összesen 7 kilót szedtem fel. Na mindegy Pannáért bármit. :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

Igen a kisfiam is Kaális baba.
Diabéteszem nekem is volt, előszőr nekem is csak diétáznom kellett, később már szurni is. Te is Dr. Amrus Csabához jársz?
Miért kell 2 hetente 1 napra bemenned? Pesti vagy?
Én vidéki vagyok (nem is Pest megyei) én úgy oldottam meg az étkezések utáni vérvételeket, hogy vagy a tesómnál, v. az uncsi tesóméknál voltam, és csak a vérvételre mentem mindig vissza étkezések után.
Ja az insulin amit adnom kellett magamnak Actrapid Penfill, ha esetleg ilyet írna fel a doki neked, én nekem a hűtőben van még 2 fiola tuti bontatlan ami 2007/05-ig jó, ha esetleg kell elküldöm neked, mert mire nekem megint kell lejár. Ja egyébként nekem akkor a doki azt mondta, hogy a gyógyszertárban adnak 2 fiolát is, de ott közölték hogy csak egész dobozzal adnak (5 fiola = tavaly 1800 Ft körül volt), úgyhogy ha kell csak szólj és elküldöm, de remélem, hogy neked nem lessz rá szükséged.
Én terhesség alatt összesen 6 kg-ot híztam (66), a szülés után a kórházban le is fogytam kb. 4 kg, de miután hazza jöttünk mostmár 67 vagyok, úgyhogy most megint fogyizok.

szia mert mennem kell a kis drágám már reggeliért kiáltozik.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia

most jutott eszembe hogy 2 hetente akkor reggel vérvétel 2X utána pedig várod a dokit hogy mit mond az erdményre, + írhatod hogy mikor miből mennyit eszel. legalábbis Amrus dr-nál az elmúlt télen így volt.

Na nem is zavarok tovább szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia!
Igen, én is Ambrus doktorhoz járok. Még mindig ugyanez a rendszer, mint tavaly:) Most tízóraiztam éppen, egy almát.:) Nehéz dolog ez a méricskélés számolgatás. A saját belgyógyászom szerzett nekem diétás nővért, nem tudom, hogy ő mit tud még csinálni, egyáltalán felkeressem-e..
Köszi a gyógyszerfelajánlást, remélem nem kell élnem vele.
Csodállak, hogy belevágtok még egy Kaális projektbe! Nem tudom lenne-e lelki erőm hozzá. Bár, amennyire most élvezem a terhességet, tényleg minden képes az ember megtenni érte:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

Én mindennek ellenére imádtam terhes lenni, olyan jó volt. Néha vissza is sírom, főleg akkor mikor már nagyon álmos vagyok, akkor ügye még lehetett jókat (akkor az ember még akkor kelt fel reggel mikor akart, mostmeg a drágám már reggel 6-kor kukorékol, de nem panaszokodom mert általában már este 1/2 8-kor alszik, néha felsír éjjel de semmi több) aludni, hát mostmár nem, de hát ez az időszak sem tart örökké.
Főleg én akartam hogy újra belevágjunk, mert a férjecském fél hogy esetleg túl jól sikerül, és nemcsak 1 babóca lessz. De én valahogy úgy vagyok hogy nagyon szeretném ha ikrek lennének, de persze ha csak 1 lesz én annak is rettenetesen örülni fogok, és persze az is benne van a pakliba hogy nem sikerül. De én nagyon remélem hogy igen.
Ja én kb. 2 éve voltam 1 diabetikus nővérnél mert már a lombik legelején kiderült hogy magas a cukrom, de szerencsére mire elkezdtük élesben addigra lefogytam és a cukrom is lement. De a dietetikus nem mondott semmi különöset, amit elmondott azt megtalálod a könyvekben is. Max nekem az volt új csak a terhességi diatbétesznél, hogy a doki mondta, hogy 2 étkezés között el kell telnie 2 órának, ill. már insulinostam magam mikor egy nővér közölte, hogy tejet ne igyak csak leghamarabb délben de inkább csak délután mert ha reggel iszok akkor az megemeli a cukorszintet. Pedig én addig minden reggel azt ittam.
Ja én tavaly novemberben 2X is úgy jártam hogy felmentem a dokihoz és vártam vártam és 2-3 órával később derült ki hogy beteg és nem jön be. De ha mész reggel vérvételre akkor hogy bent lessz-e azt megtudod kérdezni a laborban, mert ott is ő a főnök és ott tudni fogják, nehogy úgy járj mint én.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Mágnes

Láttam irogatsz a II. Klinikára is, és hogy nem tetszik a patológia, én is béreltem ki egy ágyat még január elején, hát mitmondjak, volt 1-2 érdekes szobatársam, és hát a nővérek is némelyik, és hogy a folyóson van csak fürdő és WC, de a gyerekágyas osztályon ott 5 ágyas szobák vannak, és ott minden szobában van fürdő + wc. Úgyhogy az jobb, de a nővérek főleg a csecsemősök inkább nem mondok semmit, mert ott is vegyes.
Ja bocs de halottál arról, hogy azt akarják, hogy ha valaki nem a lakóhelyéhez legközelebbi 3 kórház egyikében szül annak fizetnie kell, ill. hogy ha nincs bent a dokid akkor annál szülsz aki bent van (ügyeletes)?
Nem halottál erről valamit a kórházban?
Mert én ha sikerül a kistesó mindent úgyanúgy szeretnék mint a kisdrágámnál.

Bocs ha zavartam.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szió!
Igen, a patologiával az a gond, hogy folyton rémtörténetekkel riogatnak, na meg sok esetben látsz is ilyen rosszul "elsülő" esetet, és ez nem tezs jót az embernek, pláne, ha terhes. Amikor legutóbb bent voltam, szerencsém volt, mert olyan szobában voltam, ahol magas vérnyomás, ill. diabétesz miatt kerültünk be, és 6-ból négyünknek Gimes dr. volt az orvosa. De ez a ritkábbik eset..:)
A gyermekágyról én is hallottam a külön fürdőt, ami tök jó szerintem.
Az ügyeletes orvos témáról hallottam, nagyon nem örülök neki. Remélem most még meg tud születni Anna Gimes dr.-nál. Bár így is van sok eset, hogy amire a választott orvos beér, a baba már megvan. nagyon remélem, hogy ezt visszavonják, mert a vége az lesz, hogy előrehozott szülések lesznek.
A 9 hónap alatt úgyis a legtöbb kismama ugyanahhoz a választott orvosához fog járni (ne vizsgálgasson már mindig más). éppen ezér, ha nála is akarsz szülni, programozni kell a szülést, előre betervezni, ami a babának a legkevésbé sem jó.

A lakóhely szerinti kórhába menetelről még nem hallottam. Igaz, nekem a kettes pont beleesik.

De egyébként a kettesen még nem hallottam erről konkrét dolgot, nem tudom mikor vezetik be. Majd utánajárok, úgyis a szülést meg kéne lassan beszélnünk.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Andi!
Te nem olvasol minket? Véletlenül nem tudsz erről valamit, mint bennfentes?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

Andi már nagyon régen írt ide, gondoltam már arra is hogy írok neki, de aztán elvetettem, hogy nehogy zaklatásnak vegye a dolgot, így hát várom, hogy mi lessz a vége, mert én nem akarok orvost váltani, már csak azért sem mert itt nálunk a helyi (Esztergomi) kórházban, nincsenek olyan feltételek mint a Klinikán, és hát még 1 orvosról sem hallottam igazán jókat, pedig vannak bennfentes ismerőseim is. Úgyhogy nagyon remélem, hogy ez a kórház mizéria csak tervezet és majd csak 2-3 év múlva lessz belőlle valami, mert addig jövőre úgyis eldől hogy lessz e kistesó vagy sem. Hogy milyen önző vagyok mi? Bocsi érte. De én nagyon de nagyon nem szeretnék máshoz járni, és én szerintem a tb-nek meg mindegy hogy hova fizet utánam, és akit be kell utalni azt úgyis beutalják "pihenni". Az azért jó neked hogy területeileg is oda tartozól. Nálad legalább ez nem kérdés. Remélem nem sértettelek meg.
A patológián melyik kórteremben feküdtél? Én az ajtótól jobbra a 3.ban (vagyis a 2. 6-ágyasban) Én szerencsére nem voltam 1 ágyas szobában, de 3X voltam a vajúdóban megfigyelésen, ott már jártál?
Nagyon jól néz ki = nagyon modern meg minden (6 ágyas) a párod ott is ott lehet veled.

Na nem is untatlak tovább

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Mágnes!

Láttam hogy a Klinikáson a tarifákról beszélgettek. Ha érdekel priviben megírhatom hogy én ill. a szobatársaim mennyit adtunk a dokinak.

Szia

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


szia!
Dehogy sértettél meg! Szerintem is mázli, hogy területileg a ketteshez tartozom! Én a patológián voltam: balra az első ajtó (107), jobbra az első ajót (104), és jobbra a harmadik ajtó (102).
a vajúdóban még nem jártam, azon, és a gyermekágyon kívül viszont már mindenhol:) Voltam a szülőszobán is, egyszülésen, és múltkor, mikor bekerültem, oda kellett bemennem vizsgálatra. nagyon otthonos, már, ha egy kórházra lehet ilyet mondani:)
A tarifa kérdésben sokat segítenél, privibe küldd el kérlek!:)
Most még mindig a szülésznőn dilemmázom. Jó lenne fogadni, de ott sem tudom a tarifákat ,meg, hogy hogy is megy az ilyen szülésznő fogadás..

Remélem én is, hogy ez az egészségügyi reform várat még magára kicsit. Már így is túlreformálták a dolgokat, egyáltalán azt sme tudni mikortól kell vizitdíjat fizetni...

Szia: Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

ment a privi, remélem hogy sikeresen odaér hozzád!

Szia Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Megkaptam a privit, köszi:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes!

Szép jó reggelt Nektek!
Remélem, hogy jól vagytok.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szió!
Megvagyunk köszi, most végeztem a főzéssel, ebéddel. Kicsit fáj a lábam, tegnap előtt alámfordult. De már majdnem rá tudok állni!!
Veletek mizujs? Kisfiad??

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: