Új privát üzeneted érkezett!

Szia Móni!

Jó helyre kerültél! z Uzsoki szerintem nagyon jó minden szempontból? szép, felújított, az ideológiája is OK, és a dokigárda kiváló! Bárkit választasz, tuti lesz!
Én Habermajernál szültem 14 hónappal ezelőtt, és a terhesgondozás alatt, valamint a szülés alatt és után is maximálisan meg voltam elégedve vele.
De a többiek a többi dokiról is hasonlóan jókat mondanak, és amit bent láttam az alátámasztja mindezt.
Csapó is rendes: ő kicsit idősebb, mufurcnak kinéző, de nagyon jó humorú doki.
Szappan doki is jó, ő volt az egyik Szülőszoba műsorban is. Õ kicsit szerintem túl aggódó, sok olyan vizsgálatot is megsináltat, amit mások nem. Ezt a felkészítő tanfolyamon, ha ő megy be szülészként, el is mondja.
Habermajer egy fiatal doki rengeteg tapasztalattal. Csendes, de mindig nyugodt, egyforma, kiszámítható, és éppen ezért nagy nyugalmat és bizalmat áraszt.
A többieket ennyire közelről nem ismerem, de mindenki nagyon odafigyel mamára és babára egyaránt.

Ha érdekel Habermajer magánrendelésének száma, helye, díja, írj a boeszter@freemail.hu-ra, és átküldöm.

Sikeres keresgélést és jó választást kívánok!

Szia, eszti

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Tündi: hát igen, ez kizáró ok lehet.
Mindenesetre ha nem bírod majd, legfeljebb beteszel egy matracot a babamellé, és odafekszel. Mert az tényleg nem megoldás, hogy meg se tudtok moccanni a hálóban, és az sem, hogy ennyire picin a nagyágyban aludjon.
Én párszor odavetem hozzánk az ágyba, mert nagyon sokat sírt, és aggódtam, hogy ráfekszünk. Mondjuk én minden mozdulatára és mozdulatomra felébredtem, de apa nem, és így a szívgörcs kerülgetett, mikor moccant, nehogy a babára guruljon, vagy betakarja a fejét és megfulladjon. Úgyhogy én így nem tudtam pihenni.

Mindegy. Mindenre van megoldás, és majd meglátod, mennyire találékony vagy! Jah, hallottátok, hogy a várandós kismamák intelligencia hányadosa nő, mert a terhesség alatt az agy tovább barázdálódik? Tényleg, ez nem vicc. Ez a legújabb kutatás!
Szóval: mindent megold egy kismama! :-)

Puszi, eszti

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Móni:Én Dr.Csapóhoz járok.Nagyon rendes,precíz,jó szakember.Rosszat nem tudok róla mondani.
Az Õrs vezér téren van magánrendelője,csak ott rendel.
Ha esetleg bővebb infó kellene róla,nyugodtan kérdezz.

Niki
Vendég
 

 
 

Eszty:én úgy tudom a Szappan doktor már nincs az Uzsokiban.
Én csak látásból ismerem,vizsgálni nme vizsgált,de a hallomásokból csak rosszat hallottam róla,állítólag sok hibát elkövetett.
De nem tudom,hogy ez igaz-e.


Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok,hogy ilyen gyorsan reagáltok.
Niki:Írnál nekem egy kicsit bővebben Dr.Csapóról?
magyar.miklos@chello.hu az email címem.
A magánrendelésének adatai érdekelnének elsősorban. Köszi Móni
pemo
 
 


Szisztok!
Gondoltam benézek ide is.Én isa Csapónak a kismamája voltam ,és a terhesség előtt és így utánna is hozzá járok.Most tervezzük a tesót és szintén hozzá fogok menni.Ha valakit érdekelnek vagy kérdése van nekem is írhat.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Szia Anita!

Engem érdekelnének Csapóval kapcsolatos információk.

Köszi:Móni
pemo
 
 


Sziasztok!

üdv pemo!én dr. járányi beátához járok.júni elejére várom az első babámat.terhesség előtt is a magánrendelésére jártam és azóta is(nyugatinál van).elégedett vagyok vele és ajánlom bárkinek.

eszti:nem vagy semmi! Kép köszönjük a hosszú "tudnivaló-listát"!nagyon hasznos lehet nekünk.
niki:ti merre laktok?

lehet,hogy nem jön össze a holnapi előadás,de jövő héten mindenképp szeretnék elmenni.úgyhogy szívesen veszem majd az infókat attól,aki elmegy.

timie-ről tud valaki?!

jó éjt! lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

2006. február 9-én 5kg-mal és 60 centivel megszületett a kisfiam Roland. Ma jöttünk haza a kórházból, jól vagyunk, csak kicsit fáradtan. Császároztak, szoptatni nem tudok, mert nem hajlandó elfogadni, meg a bimbóm ekcémás és eléggé fág, tej van, de türelmetlen megvárni, hogy jöjjön is valami.
Na majd ez is menni fog.
Puszi nektek

Kép
timie
 
 


sziasztok!
Timie,gratulálok.
Pemo!
Írj hogy mi érdekel,szívesen megírom a tapasztalataimat:
cicus81@freemail.hu

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Lufi: köszi az infot,de azt hiszem Csapót v. Habermajert fogom megkeresni.Hálás vagyok mindenkinek a sok infoért.
Timie: Én új vagyok itt,de nagyon örülök a babádnak, gratulálok! Hatalmas baba lehet,biztos
nagyon édes. Nem tudsz felrakni képet?
A szoptatás biztos menni fog majd. Ha pihiztél és van kedved leírni a szülést szívesen elolvasnám. Örömteli babázást kívánok, és sok sikert a szoptatáshoz.
Móni
pemo
 
 


sziasztok!

timie: gratulálok! Kép gondolom,nagy a boldogság nálatok!ha lesz kis időd és kedved,tényleg szívesen vennénk a részleteket!na,meg persze fotót is! Kép

lányok! írna valaki a szerdai előadásról?

üdv mindenkinek! lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

Timie: gratula a kissráchoz! Hatalmas baba. Várjuk a képeket! Ha van kedved írd meg, hogy milyen volt a kórházban! Hogy viselkedik a babóca?

Lufi: én voltam tegnap az előadáson. Kaptunk egy 12 pontos listát (mint az úttörők 12 pontja :-)), hogy hogy érdemes kajálni. Most nincs nálam, fejből meg biztosan kihagynék valamit, így hétfőn felteszem (holnap szabin vagyok :-), otthon meg még nincs net), ha addig Anita ezt nem teszi meg. Mindenesetre nekem van mit változtatnom az étkezési szokásaimon.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Timie:nagyon gratulálok a kisfiadhoz,nem semmi méretei vannak.
Majd írd meg a szüléstörténetet,és hogy milyenek az első otthon töltött napok.


Niki
Remélem szopizás ügyben már haladtok.Van egy barátnőm,neki sem volt hajlandó szopizni a babája,ő 9 hónapig fejte,és úgy etette,de azért az igazi ha szopizik.
Vendég
 


Sziasztok!

Timie: ez a baba óriási! Hogy csináltad? Nagyon várjuk majd a szüléstörténetet.

Niki: Lehet, hogy már nincs ott Szappan doki. Ennyire nem vagyok naprakész vele kapcsolatban, régen is ritkán futottunk össze.

A főorvos is nagyon kedves és lelkiismeretes doki. Szóval mindenki.
A női szülészorvosról is csupa jókat hallottam.

Puszi nektek,

eszti

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Edina vagyok. Én is az Uzsokiban szültem, ugyanolyan tapasztalatokkal, mint Eszty, de az 3 éve volt. Mintha azt olvastam, volna valahol, hogy már van 24 órás rooming in is. Ki tud róla? Anno nekem még azt se tették meg, hogy felkeltsenek éjszaka szoptatni, ha a bébi sír.

Eszty: sajnos a tej kérdés nem mindekinél egyszerű. Nekem is voltak problémáim. A mellem csomós volt, fejni meg nem tudtam. Nekem nem ment.:-( Ezen se az Uzsokiban se az 1-es számún (10 éve) nem tudtak segítenni. Az elsőnél már a jobb cicit nem fogadta el a bébi, amikor egy ismerősőm beprotezsált a Shöpf-Mérei anyatejgyűjtő kp.-jába. A másodiknál is odamentem. 1,5 dl fejt le a "fejőnő",lapos lett a mellem és csomómentes (ehhez 2 alkalom és sajátkezű folytatás is kell). Arany keze van!!! A tejet elhozhatod a babának. Én ott hagytam a koraszülötteknek, hisz az enyémnek termelödőtt új.:-)))
édi
 
 


hello!
Timie: Gratulálok! nagyon örülök és jó egészséget kívánok Nektek!!!! Tegyél fel róla képet, ha már kipihentebb leszel!

Eszty: köszi a részletes beszámolót, szerintem mindenki nagy hasznát tudja majd venni.

A szerdai előadásról: nekem vannak könyveim, amiben sokat írnak a terhesség alatti étrendről, tulajdonképpen ő is ezeket mondta el, csak sokkal rövidebben. Ha sikerül bescannelnem a listát, akkor holnap felteszem.

Anita
ani20
 
 


sziasztok!

üdv édi! klassz,hogy egyre "gyarapszunk"! Kép

anita,tündi:előre is köszi a listát!

ma végre rávettem magam és elmentem terhestornára! Kép másnak ez biztos nem "hőstett",de én egyébként is lusta dög vagyok,nem mozgok semmit,úgyhogy megpróbálom folytatni,mert tudom,hogy fontos.

na,üdv mindenkinek! lufi
lufi
 
 


ja,még valami.mikor van még kötelező uh a 18-19. heti után?
lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

A 19.heti uh után általában a 30.-on van,utána a 35.-en,majd még egy a végefelé,legalábbis Csapónál.

Milyen volt a terhestorna?

Edina:mikor szültél három éve?Én 2003 áprilisban feküdtem bent elég sokáig.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Timie: jól vagytok? Minden rendben? Ha szükséged van valamire, csak szólj. Bár most, gondolom, alvás kellene. :-)

Szia, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Edi: Köszi a bíztatást! Ha minden kötél szakad, és senki nem segít, elmegyek majd én is oda, hátha beválik. Persze addig még futok pár kört, hátha előre is tudnék tenni valamit. Nagyon aranyos vagy!!

Anita: örülök, ha segíthettem, és ha bármi kérdésetek van, csak kérdezzetek nyugodtan!

Sok puszi nekte és kitartást!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


hali!
Kedden megyek legközelebb dolgozni, ha lesz időm, bescannelem a 12 pontot. Amúgy nincs nagy ördöngősség benne, ha egy kicsit is odafigyel az ember az étkezésre, nem lehet semmi gond.

Lufi: én is járok terhestornára, nagyon szeretem, átmozgatja az izmokat, nekem jól szokott esni.
Én a 31. héten fogok menni UH-ra utána lesz még a 35.-36. héten még 1X. Én ezekről tudok. /Csapó/

Képzeljétek, voltunk tegnap 4D-s ultrahangon. Fantasztikus érzés volt látni a kis pufi kisfiunkat. Utoljára a 19. héten láttuk őt. Hihetetlen, hogy 10 hét alatt mennyire kikerekedett az arca, mennyit gyarapodott. Elég nagy baba - ezt mondták - kb. 1500-1600 g. (1200-ők szoktak lenni ebben a hétben, amiben én vagyok)Édes volt, ásítozott, csücsörített, fintorgott, meg szopizta az ujját is. Mi meg majdnem elcsöppentünk a boldogságtól a férjemmel.
Már nem lehetett őt egészben, csak részletekben látni, ezért a hosszát nem is mondták meg. Egyébként a 20. hétig lehet a babákat egészben látni UH-on.

Timie: remélem jól vagytok. Hogy viselkedik a kissrác az új környezetben?

Mindenkinek jó hétvégét!
Anita
ani20
 
 


Sziasztok!

Anita: irigyellek a szabi miatt, én csak pénteken akartam szabira menni - édesapa csütörtök este jött hozzánk és ma ment haza - erre csütörtök 2-kor lefújva a már aláírt szabim, ugyanis bejött egy SOS munka, amit péntek délutánra meg kellett csinálni. Ráadásul csütörtökön még jógázni sem tudtam elmenni ez miatt.
Pár hét múlva mi is tervezünk egy 4D-s ultrahangot, ugyanis már nagyon kiváncsiak vagyunk a kiscsajra és ha tényleg ekkora élmény, akkor nagyon megéri.

Képzeljétek, 1 hét alatt felszedtem 1 kilót :-(, hogy mit fogok én ezért pénteken kapni a Csapótól!?

A szerdai szülésfelkészítőn a szülészorvos lesz, ugye?

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

A kisfiam:

Kép

Kép
timie
 
 


timie!

gratulálok!annyira édes a kisfiad!!!!! Kép

lufi
lufi
 
 


Sziasztok, lányok!

Egy ideje olvasgatom már a fórumot, nagyon kellemes itt a hangulat:-)
Nagyon jó, hogy ilyen sok infó felkerül ide, hála nektek!!!

Én is májusban fogok szülni Csapó dokinál, mint Tündi és Ani:-) Lehet, hogy találkozunk??? :-)

Timie, gratulálok a kisfiadhoz!:-)
kinga75
 
 


Sziasztok!

Timie: gratula a kisfiadhoz! NAGYON SZÉP KIS LEGÉNYKE!!!!
Nem is olyan kicsi!

Majd írj, hogy vagytok, hogy boldogulsz, persze ha majd lesz időd.

Minden jót nektek!!!

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziaszok!

Timie:nagyon édes a fiacskád, igazi kis hajsbaba.
Eszty:írtam neked emailt a freemailes címedre,de eddig még nem kaptam választ. Habermajer rendelési adataira lennék kíváncsi, ha lennél ilyen kedves. Előre is köszi.
Csapó lehet,hogy nem tud vállalni,mert nagyon sok új kismamája van. A terhestornát mikortól érdemes szerintetek elkezdeni?
Anita,Tündi: Ha valaki fel tudna ide rakni egy 4D-s képet,azt szívesn megnéznénk.
Sziasztok, Móni
pemo
 
 


Sziasztok!

Mivel már én se tudom, mikor hova írok, ezért ide írom le a kisfiam születésének történetét, és a tapasztalataimat, észrevételeimet.

Szóval én múlthéten szerdán reggel feküdtem be a kórházba, mivel előző nap a terhesrendelésen felment a vérnyomásom. Én kezdek rájönni, hogy szerintem az időjárásváltozástól, főleg mikor esik a hó. Na mindegy. Szóval bementem, megvizsgált egy Fruzsina nevü doktornő, aki tünemény, és halál kedves, szerintem külsős orvos lehet, mert kint az van a neve mellé írva, hogy externista. Szóval ő aznap nézett nekem magzatvizet, amit folyamatosan mondott, hogy milyen lesz, nagyon gyengén megvizsgált, majd közölte, hogy szőkésbarna nagy haja van a gyereknek. Én meg majdnem kinevettem, hogy ő ezt hogy láthatja, de mondta, hogy valóban látja (és tényleg igaza volt, mert a kórházban is, csak a Rolandnak volt szőkésbarna haja, tehát csere kizárva, persze a súlya miatt is:D )
Na aznap nem csináltak velem semmit, adtak vérnyomáscsökkentőt, persze egyszer felszaladt 170/100-ra akkor adtak egy puffot a nyelvem alá és attól lejjebb is ment.
Na majd másnap jött a Hajdu doki, megvizsgált ő is,meg a Járányi főorvosnő, mentem a szülőszobába CTG-re, ott a szüléssznő majdnem leállt velem vitatkozni, hogy miért oda mentem, és én hiába mondtam neki, hogy én nem tudom, csak ide küldtek, ő majdnem agyvérzést kapott, majd jött a dokim és ő mondta hogy azért mert a kinti CTG-re százan vrnak. Megvolt a CTG mondta a dokim, hogy ha elkezdődnek a fájásaim akkor szóljak, hát visszamentem a szobába és kikészítettem a szobatársaimat, mivel én csak mondtam hogy mit érzek, de én nem voltam benne biztos hogy az az. A csajok mr mondták, hogy menjek a szülőszobára, mert ez tuti, hogy az, én meg mondtam nekik, hgoy nem megyek, nehogy hülyének nézzenek. Aztán megvártam a páromat és vele elsétáltam. Vittem a kis motyókámat, erre a nagy fájásaim közepette okosan felfektettek a szülőágyra és a hátamon fekve CTG-ztek, kb két órán keresztül. Hát szerintem mindenki eltudja képzelni milyen jó érzés volt,persze a szülésznő meg ott sírt, hogy tök jó, de neki meg lassan ebédideje van, aztán bekötötte az ebédre a második infúziómat, ő meg szépen lelépett majd 3/4 órára kajálni, én meg ott szenvedtem, főleg úgy hogy az ágy úgy meg volt döntve, hogy majdnem lecsúsztam róla. Közben a dokim kereste a szülésznőt, az meg tajtékzott hogy hol van, míg én közöltem vele, hogy elment kajálni, majdnem infarktust kapott. A műtő meg csak rám várt. Még előtte megkaptam a beöntést nem gáz, szerintem abban a pillanatban már semmi se gáz.És valamikor még a műtét előtt megkaptam az édes kis zacskómat is (katéteres).
Na utána toltak is a műtőbe, addig nem is volt gáz, mert az ágyra még át tudtam magam feküdni, meg a műtőben is, inkább csak a műtét után volt kellemetlen, ott pucéron, nem 60kg-os emberként:D
Szóval ültem pucéron és elkezdtem remegni, majd jött a gerincbe az érzéstelenítő. Az volt a baj, hogy nem közölték velem, hogy a lábamba ilyen villámlást fogok érezni, vagy mintha megrázna vmi, szóval hirtelen ért, de utána azért mondták, hogy jönni fog mégegy:D
Miután beadták fekvés az ágyikóba, és jöhet egyik kézben az infúzió, vérnyomásmérés, másik meg az asztal széléhez volt, kötve amit a Sztakó folyamatosan az asztalhoz nyomott, és a végére már attól voltam készenKép
Amíg a babát kivették az kb 10-15 perc volt, az utána lévő rész volt kicsit húzósabb, azt már nagyon untam. Elég rossz volt,mert amikor kivették a babát nem hallottam sírni, és tök bepánikoltam, de jött egy szülésznő és ő mondta, hogy jól van a baba, apuka már kamerázza, én meg majdnem elküldtem a fenébe, hogy ne szivasson már tuti van vmi baj, de csak annyit mondtam nki, hogy az hogy lehet, mikor nem is hallottam sírni, aztán mondta nyugodjak meg már kint bömböl az apjának, és mikor később behozták, adtam neki vagy három puszit és elsírtam magam, és most is ahogy írom ezeket a sorokat:D Meg is lepődtem ,hogy milyen szép baba:D
Igaz mondjuk amikor a dokik meglátták mekkora a gyerek csak annyit mondtak: Úristen mekkora gyerek! Én meg gondoltam magam, mit aggódnak itt egy 4,5 kg-os gyerek miattKép Aztán üvöltenek be, hogy 5 kg-os a gyerek, gondoltam magamban jesszum, hogy nézhet az ki, de mikor behozták és láttam, hogy milyen kis formás teljesen odavoltam érte:D
A műtét is megviselt kicsit,mert eléggé halálfélelmeim voltak a műtét alatt, de az aneszteziológus dokicsaj nagyon jó fej volt, kb 5 percenként kérdezte hogy jól vagyok e. Amikor szarul voltam, mindig mondta, hogy miért. Meg megnyugtatott, hogy nincsen gáz.
Szóval a műtét után jött a két erőlegény akik a kis pehelysúlyomat nagy nehezen átdobták az ágyra és irány az intenzív. Ahol szerencsére volt egy Móni nevű lány, akivel nagyon jól éreztem magam, és örülök, hogy ő bent volt. Egész nap nem volt mozgás, éjszaka alig volt alvás, az érzéstelenítő kb 5 óra alatt ki is ment, de a háton fekvés- alvás az nem nagyon mentKép Így kicsit szenvedtem. Kihozták aznap a babát, de nem tudtam cicire tenni, igaz tejcsim se volt, de erőm se volt oda tenni.
Majd másnap átmentünk az 5-ös kórterembe (5 ágyas, fürdő, wc a kórteremben), aznap még nem kaptam meg a babát, de másnap már igen, sajnos nekem az volt a baj, hogy egyrészt kicsi a mellbimbóm, másrészt először úgy volt, hogy csak bimbóvédővel tudok szoptatni (ekcémás a mellbimbóm) harmadrészt a gyerek mikor felkelt nem volt türelme az én cicimmel szórakozni, és az előtejem is csak szombat estére indult be. És legfőképp egy kiscsaj rám is förmedt mikor már nagyon sírt a baba, és nem ment a szoptatás, hogy dugjam már bele a gyerek szájába az ujjamat, hogy ne bömböljön annyira.
Én meg próbáltam megnyugtatni, utána mr elkezdtem lefejni a tejemet és úgy etettem. Szerencsére a tej megindult, csak a szoptatás nem ment, de úgy voltam vele, nem csüggedek, jön anyósom három gyereket szoptatott, csak tud vmit tanácsolni, és szerencsére mióta itthon vagyok, minden megy mint a karikacsapásKép
Igaz az első három itthoni éjszaka rossz volt, egész éjszaka fent voltunk, mint kiderült nem kell a babának éjszaka fény. Mióta nincs este 9-től hajnal fél 4-ig alszikKép
Szóval mindent egybe vetve, engem kicsit megviselt ez a szülés körüli dolgok, de mostmár csak a kisfiamnak élek, aki igyekszik felejtetni velem a rossz dolgokat.
Kicsit hosszúra sikeredett, de egyelőre ennyi.
Köszönöm a jókívánságaitokat, és a gratulációkat

Puszi Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Timie:még egyszer gratulálok a kisfiadhoz,nagyon szép baba.
Saknálom,hogy a szülésed nem úgy sikerült,ahogy szeretted volna.
Nem tudom ki volt a szülésznő,de elég bunkó volt.
Egy szobatársad képes volt rádszólni,amiért sírt a baba,vagy egy nővér volt?Mindenesetre durva.

Remélem akkor már megy a szoptatás?De nem értem miért kérdezted a másik topicon a kecsketejet?

Helyes,hogy így gondolkodsz,most már csak a kisfiad a fontos.
Nagyon kellemes babázást kívánok neked!

Niki
Vendég
 


sziasztok!

Hát először is Timienek gratulálnék még 1X a szép nagy fiához! És köszi hogy megosztottad velünk az élményeidet. Számomra az nem derült ki, miért lett császár? A magas vérnyomás miatt?
Örülök, hogy belerázódott a kicsi az evésbe.

Kinga: május mikorra vagy kiírva? fiú vagy lány lesz?

4D-s képet nem tudok feltenni, mert "csak" DVD-t csináltattunk.

Legyetek jók!
Anita
ani20
 
 


Sziasztok!

Ani: azért lett császár,mert tudtuk, hogy nagy a baba és persze a vérnyomásom miatt is.

Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Nem mondom, Timie, szép kis tortúra volt ez a szülés...:-(
De tényleg az a lényeg, hogy most már otthon vagytok, túl vagy az egészen!
Azért ettől a kiszolgáltatott helyzettől én eléggé tartok:-(

Anita: május 17-re vagyok kiírva, remélem pontos lesz:-)
Kisfiú, de nem is tudtam volna mást elképzelni. Lehet, hogy hülyeség, de az első pillanattól kezdve éreztem, hogy kisfiú lesz:-)

Te mikorra várod a babát?
A nemét tudjátok?

Üdv mindenkinek!
Kinga
kinga75
 
 


sziasztok lányok!

timie:köszi,hogy leírtad a történeteteket.tényleg nem volt semmi,az biztos.de hála Istennek,mindketten egészségesek vagytok,élvezz minden percet a gyönyörű kisbabáddal! Kép
a vérnyomásod szülés óta rendben van?

üdv kinga!jó,hogy csatlakoztál.nekünk is fiunk lesz! Kép

terhestornán nem az uzsokiban voltam,hanem dunakeszin(5 percre tőlünk).egy gyógytornász tartja,egész jó,bár nincs összehasonlítási alapom...("antisportlédi" vagyok)Kép

lányok!ki megy szerdán az előadásra?én tervezem "férjestől".amúgy pontosan hova kell menni,mi a helyszín?

itt a fórumon ismer valaki valakit személyesen?(pl.terhestornáról vagy előadásról?)


ciao: lufi
lufi
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos csak egy hete olvasgatlak benneteket, de most még próbálok csatlakozni. Nagyon érdekes és hasznos infókat olvasok itt, és egy kicsit megnyugtatnak ezek. Izgulok a szülés miatt, de hogy itt olvasok ezt-azt, nem tűnik annyira idegennek a kórház. A 39. hetet taposom, Csapó kismamája vagyok, így bármikor roboghatok be a kórházba. Ezért is sajnálom, hogy nem előbb találtalak meg titeket. Egy kérdésem lenne még a dokival kapcsolatban, ha valaki tud, kérem segítsen. Nem tudom, hogy a Csapónál hogyan történnek a szülés körüli piszkos anyagiak. Mennyit "kell" adni, mikor stb.

Timie: gratulálok a fiadhoz, nagyon édes.
btimci
 
 


Sziasztok!

Btimci:én is a Csapónál szültem és fogok júniusban.
Mi a varratszedéskor adtun neki pénzt,vagy megkerestük,amikor ügyeletes volt,mert estefelé jobban ráér,mint napközben.
Mi a magánrendelésen fizetett ár 10x-ét adtuk.Az asszisztensétől a Verától kérdeztük meg mennyit kell adni.
De most nem fogunk tudni annyit kifizetni.
De mivel már a terhesrendelések alatt egy csomó pénzt otthagyunk nála,remélem nem veszi zokon,ha most kevesebbet kap.
Ennyit tudok segíteni ebben.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Timie: kösz, hogy megosztottad velünk a történeted. - nem irigyellek, nem lehetett egyszerű, de az a lényeg, hogy most már minden oké és ott van veled egy gyönyörű kissrác. A vágást keresztbe vagy hosszába végezték?

Móni: mi a jövő hét végén megyünk először 4D-re, így képem nincs, de nem is lesz, mert mi is DVD-t csináltatunk.

Kinga: üdv a fórumon. Nálunk kislány lesz és május 23-ra várjuk. Még az is lehet, hogy egy időben leszünk bent?

Lufi: szerdán én is férjestől megyek, ha odaér. A faházban van az előadás. Célszerű az uzsoki utcai bejárat előtti teherportán bemenni, elágazásnál jobbra, de már előbb is látni fogod a faházakat. Oda kell menni, ahol világos van.
Anitával mi a múltkori előadáson összeismerkedtünk.

Btimci: csatlakozhattál volna korábban is. Majd értesíts minket a történtekről. Szorítunk neked. Fiú lesz vagy lány?

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Pemo: nem kaptam semmit a freemail-re tőled, különben egyből válaszoltam volna. Mostanában szórakozik.
Mindenesetre mst ide írom az infókat: a bejelentkezési teliszám: 30/905-6535, rendelés minden kedden és szerdán kora délutántól estig az Erzsébet krt. 40-42-ben, I. em. 7. (MEDSERV).
Magánrendelési vizitdíj: 7.000,-. A szülés ennek 10x-ese, de belátásod szerint, tehát rád bízza. Kb. a terhesgondozásra is ennyi megy el.

Timie: hát, nagyon stram voltál! Ahogy írsz, az érződik, hogy le tudtad zárni magadban a dolgot! Nagyon drukkolok nektek, és nagyon jó egészséget kívánok!!!

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Csak még egy pár szó Timie történetéhez.
Sajnos, hogy ilyen szülésznőt kapott ki. De ettől ne ilyedjetek meg! A szülésznők nagy része nagyon kedves és profi! Én két szülésznővel voltam, és egy gyakornokkal, mert pont műszakváltás volt, és nagyon aranyosak voltak. És azok is, akik az NST-ket csinálták, kivéve egy vörös hajú csinibabát.
Tudom, hogy nagy jelentősége van a szülésznőnek, mert mégiscsak ő van ott veletek, ő segít át a nehezén, de ne foglalkozzatok vele nagyon, ha nem jófej. A párotok valószinűleg ott lesz, és úgy sokkal könnyebb les.
A szülésznők is emberek, rossz és jó napokkal, a maguk bajaival. És igaz, hogy nektek a szülés életetek egyedülálló élménye, nekik mindennapos, sok más robottevékenység mellett. És sokszor megcsömörlenek. Az ő dolguk nem csak a szülőszobán van, hanem sok más, kevésbé kellemes helyen. Csak ezt akartam a védelmükben, persze ettől még nem kellemes, ha pont egy ilyen "rossz napot" fogtok ki. Fogunk ki.

Puszi nektek, és szép napot!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!
Hát a szülésznő aki egy kicsit velem volt, az a vezető szülésznő volt, a Sztakó dokinak a felesége, amúgy utána tényleg aranyos volt, mert jött mindig megnézni a babát,meg kérdezte mi van velünk, de ott abban a helyzetben leszarta (elnézést), hogy szenvedünk. Lehet esetleg azért,mert tudta, hogy úgyse sima szülés lesz.
A szoptatás probléma teljes mértékben megoldódott, azt leszámítva, hogy a bimbóm ekcémás, és tegnap este már annyira szívta, és feláztatta a nyálával, hogy jött belőle a vér. Hát eléggé beparázta, szóval most kenőcs és fejés van.
Keresztbe vágtak,mert a doki szerint a biki vonalban elég nehezen tudta volna kiszedni a gyerkőcömet:D
Kisfiam amúgy jól van, az éjszakák jól mennek, de a nappalok elég rosszak, kicsit hasfájós, ajánlott a dokinéni rá cseppet, úgy néz ki, hogy az jó, de hát majd kiderül.
Sajnos úgy jöttünk haza a kórházból, hogy kötőhártyagyulladsos a szemecskéje, és ha péntekig nem múlik el, akkor msik szemcsepp kell, és ha úgy se múlik el, akkor át kell mosni a szemét.
Nem tudjátok, hogy az SZTK-ban (Örsön) mikor van gyerek szemészet?

Előre is köszönöm

Puszi Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Én is az Uzsokiban fogok szülni április végén. Most vagyok a 30. hétben.
Tudtok segíteni, hogy a holnapi szülésfelkészítő 5-kor helyileg pontosan hol lesz?

Köszi.
Vendég
 


Visszaolvastam és képbe kerültem.:-)
Köszi lányok.
Vendég
 


Sziasztok, lányok!

Kitartás, Timie! Kell egy kis idő a kisfiadnak is, hogy belerázódjon a "kinti" világba! Legalább éjszaka tudsz pihenni egy kicsit:-)

Tündi: először nekem is 24-dikét mondott a Csapó, de végül egy héttel előrébb hozta a szülés várható időpontját... Úgyhogy bmi lehet még belőle, lehet, hogy egyszerre leszünk bent:-)
Te is csütörtökön jössz hozzá TR-re? Én jó későre, 19h-ra kaptam csak időpontot:-(

Lufi: te mikorra várod a kicsit?

Jók lehetnek ezek a szerdai előadások, de sajna én munka mellett nem tudnék addigra odaérni. Még két hétig dolgozom, utána már itthon leszek, talán akkor esélyesebb a dolog... De ahogy olvasgatlak benneteket, nem nagy probléma, ha egyedül megyek, férjestől elég nehéz megoldani, ő tutira nem ér oda:-(

Btimci: nézz be a másik uzsokis fórumra is, ott is rengeteg hasznos infót találsz:-)

Üdv
Kinga
kinga75
 
 


Hali Lányok!

Hú..csak úgy jönnek a levelek. Üdv az Újaknak!
Dicsekedni szeretnék, hogy én már csak pénteken dolgozom utoljára. Kép egyébként elég hajtós a munkahelyem, ezért is szeretnék itthon pihenni még 10 hetet. Eddig nagyon jó volt a terhességem, semmi komoly panaszon nem volt, de az elmúlt napokban éjszaka egyre rosszabbul alszom, se jobb oldalon se bal oldalon nem jó aludni, fáj a hátam (csak éjszaka), a Babó sokat rugdos, könyököl, izeg-mozog, a hasamon a bőr meg ilyenkor annyira feszül, hogy már néha fáj is. De ennél rosszab ne legyen, mert ezt szívesen kibírom. Na rólam ennyit.

Kinga: a 30. hetet fogom most tölteni, kisfiú lesz. (a kismama tirnán is 80%-nak fia lesz)
Mi alapján változtatta meg a dátumot? Én is csütörtökön megyek, 18h-ra.

Lufi: a férjemmel megyünk a szerdaira, bár ő lehet hogy késni fog egy kicsit, mert munkahelyről jön. Jössz akkor Te is?
Tündit ismerem a múltkori előadás óta.

Btimci: sajnos elég későn csatlakoztál hozzánk, de remélem a szülés után is be fogsz ide kukkantani. Szorítunk!
Egyébként 1-2 ismerősöm szült már a Csapónál és valóban az a bevett szokás, hogy a magánrendelés árának 10*-ét adják szüléskor.

A pénzt akkor nem a szülés után röviddel szokták adni?

Szülőnőt még mindig nem lehet választani? mik a legújabb infók? Tudtok valami változásról?

Timie: fő a pozitív gondolkodás, hidd el, minden rendbe fog jönni a kicsivel és veled is.

Anita
ani20
 
 


Sziasztok!

Ani: kitartás, már nincs sok hátra. Amikor én szültem, 2004 decemberében, akkor nem lehetett szülésznőt választani, pedig szerettem volna. Azt mondták akkor, hogy csak abban az esetben lehet, ha valamelyik a barátnőd vagy ismerősöd, és ehhez is igazgatói engedély kell.

Timie: fantasztikus egy nőszemély vagy! Hihetetlen, mennyi erőd van! Nagyon jól csinálod, kitartás. Orsi baba szemét is kétszer kellett átmosni, mert eldugult a könnycsatornája. Picit sírt, de pár másodperc múlva elfelejtette az egészet. Mi a Heim Pálba vittük, de a rendelőben is megcsinálják, csak nálunk ott ritkán van ilyen rendelés.

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Kinga: Én is csütörtökön mentem volna Csapóhoz, 1/2 3-ra, de a múlt héten szóltak telefonon, hogy osztályértekezlet miatt egyezzünk ki egy péntek 17 órába. Gondolom a csütörtöki kora délutáni időpontokat átpakolták péntekre. Én még kb 1,5 hónapot dolgozom, rohadt nagy a hajtás, rengeteg új projekt indul, az utódom meg még sehol. Lehet, hogy egy idő után megúnom és bedobom a törülközőt.

Anita: Látom "szomorú" sorsomat: éjszakai nem alvás. Hajnal 3 körül én is most már néhány napja arra ébredek, hogy a picúr aktivizálja magát rendesen ( pedig én még csak most töltöttem be a 27. hetet), szerencsére fájdalommal még nem jár.
Jógán azt tanácsolták a hátfájósoknak, hogy ereszkedjenek négykézláb, domborítás, majd vissza egyenesbe. Homorítani nem szabad. Meg nyolcasokat kell csinálni, de azt nem igazán tudom leírni, hogy hogy kell.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


sziasztok!

tündi,anita:megyek a mai előadásra a férjemmel együtt.a felismerhetőség érdekében:színes csíkos kardigánban leszek,"csapjatok le" rám! Kép Kép

lufi
lufi
 
 


Sziasztok Lányok!

Én bánom a legjobban, hogy nem tudtam csatlakozni előbb, de most is csak néha-néha vagyok gépközelben. Lassan már otthon is lesz internet, és akkor napi kapcsolatban maradok. Amint történik velem valami, értesíteni foglak benneteket. Ahogy közeledik a nap, egyre jobban ideges vagyok. Izgulok nagyon a szülés miatt. Más is így van vele?

Niki: köszi az információt.

Tündi: nekünk kislányunk lesz, Noémi lesz a neve. Már január végén saccolták 2800 g-ra, és kb. 50 cm-re, így kíváncsi vagyok, mekkorára nőt azóta.

Timci
btimci
 
 


Sziasztok!

Lányok, ugye beszámoltok majd a mai előadásról???

Ani: akkor te két héttel előttem jársz... Szép sorban fognak érkezni a fórumos babák:-)
Igazából első ránézésre mondott május 24-et, aztán a kórházi első UH alapján módosította egy héttel hamarabbra a mazsola érkezését... Végülis ő ért hozzá...:-)
Akkor lehet, hogy holnap összefutunk, szerintem olyan fél hétre érek oda és mindig szokott csúszni egy picit, lehet még a váróban leszel...

Tündi: ezek szerint mégiscsak jó volt valamire ez a késői időpont, legalább nem kell másképp szervezni a programomat...

Nekem is már csak egy hét van a munkából, de az elég elég intenzív, mert hétfőn jött az utódom, neki adom át épp a rengeteg tudományt:-)
Úgyhogy nyugodtan pihenhetek bő két hónapot, nem kell az én drága főnökömért aggódni, hogy mi lesz vele nélkülem:-)
Végre eljutok tornázni, mert persze a kismamatornák hétköznap délelőtt vannak, nehogy valaki munka mellett is tudnak járni...Beszerezhetem a sok kis apróságot a babának, olvasgathatok nyugiban, egyszóval rápihenhetek a nagy eseményre:-) Meg persze mehetek az uzsokis előadásokra is!

Timci: szerintem teljesen normális, hogy egyre jobban izgulsz, ahogy közeledik a nagy nap! De félj, ha már ott leszel, biztosan tudni fogod, hogy mit kell tenned és segíteni is fognak, nem leszel egyedül!

Üdv
Kinga
kinga75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: