Új privát üzeneted érkezett!

Zulu, én egy akciós szülésért nem költöznék falura.
Névtelen
 


Látod, nem vagyunk egyformák.
Én pl. néha vissza szoktam olvasni egy topicot.
Z

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Húúúú!

Kissé elszabadultak itt az indulatok, vajon miért?

Én a gyõri Megyei Oktatókórházban szültem éppúgy mint fentebb Áfonya, immáron harmadszor...Kép

és borzasztó dühös vagyok!!!!!!!!!!!!!!!

Miért????
mert a 16 év alatt, ami elsõ és harmadik gyermekem születése között eltelt, a helyzet a fent említett kórházban mit sem változott...sajna.Kép

fentebb részleteztem az itteni állapotokat, akit érdekel vissza tudja olvasni, nem írom le újra...

viszont kiragadnék egy-két mozzanatot ami úgy tûnik, sajnos jellemzõ erre a kórházra...

a várandósság 34. hetében szerettem volna csináltatni egy olyan vizsgálatot, amely több magyar kórházban már rutin
(streptococcus szûrés ), az orvosom (fogadott) elég értetlenül nézett rám, és közölte "ha annyira akarom" leveszi a kenetet a vizsgálathoz, de ez itt EGYÁLTALÁN NEM SZOKÁS...
bementem a kórházba egy hideg februári napon, az orvosomat kb. 3/4 óra ide-oda mászkálás után sem tudtam elõkeríteni, ráadásul a nõvérek sem voltak vlami segítõkészek...küldözgettek ide-oda nógyógyászat-szülészet-terhespathológia stb...

véül az egyik megszánt, és mondta, hogy menjek vissza 13 óra körül, mert a dokim mût...Kép
ekkor 9óra 30 volt kb...
a férjem aznap éppen Bp-n volt, így nem tudott volna még 1x visszavinni a kórházba, Gyõrtõl 8 km-re lakunk, így nm akartam visszabuszozni újra a hidegben...

hogy a fizetett orvosom miért nem tudott egy "tuti" idõpontot adni, hogy ne kelljen feleslegesen kóvályognom, rejtély...Kép

ez volt az a pillanat, amikor azt mondtam, hogy keresek egy olyan magánklinikát az országban, ahol remélhetõleg gond nélkül elvégeztethetem a vizsgálatot...
így találtam meg ezt a topicot, és fel is hívtam a Telki Kórházat ...

két nap múlva fogadtak, mindenki kedves, udvarias volt, nem kellett várnom egy percet sem...
valahogy úgy éreztem, mintha nem is Mo-on lennék.

a kenetvétellel egyidejûleg végeztek egy komplex terhesgondozást is, valamint két különbözõ tenyésztéses laborvizsgálatot...
mindezért fizettünk a recepción 4000Ft-ot,ami szerintem nem sok, az eredményt egy hét múlva elküldték faxon.

már akkor felmerült bennem az ott szülés lehetõsége, de visszatartott a távolság, /hátha útközben szülök /, de most már tudom, hogy nálam burokrepesztésig stagnál a méhszáj kétujjnyira nyitott állapotban / így bõven odaértünk volna...

és akkor még úgy gondoltam: a Telkiben szülésre szánt pénzt másra is költhetném ez tény, de számomra nem mindegy, hogy milyen szájízzel emlékszem majd vissza nagymama koromban a szülésem körülményeire, életem legboldogabb napjára...

az orvosom reggel 6:45-kor került elõ, holott 3:45-kor már bennt voltam a szülõszobán...
azért elvártam volna, hogy a pénzemért idõben elõkerüljön...
a tolófájások közben is elmászkált mellõlem, a szülésznõt kértem meg, hogy legalább Õ maradjon mellettem.../ a szülésznõket egyébként dicséret illeti, nagyon kedvesek és magasan képzettek /
az orvos már vágta volna a gátat, a szülésznõnek köszönhetem, hogy megúsztam...Kép

gyanítom: a babám is jobban járt volna, ha nem unott arcú tizenéves nõvérkék nyomják reggelente a csap alá /úgy , mint 30 évvel ezelõtt / szappanozták!! a kis fejét, és egy kedves szavuk sem volt a síró csöppségekhez, amíg rájuk adták a szakadt, gyûrött rongyokat /nem túlzás!/

a mosdóban 50 kismamára jutott 2 db! WC, és 3db zuhanyzó, ami folyton úszott a vérben , koszban stb.
nem tudom e bababarát intézményben miért nem bírnak létrehozni egy-két "fizetõs" szobát, biztosan lenne rá igény!!!

szeretnék mégegy babát, de vessen meg aki akar azért, mert negyedszerre, 37 évesen nem óhajtom újra a legsötétebb Balkán bugyraiban beszerezni a gyermekágyi depressziót...Kép

tehát én maradok Telki-párti, itt legalább a pénzemért azt kapom, amire vágyom: világszínvonalú szolgáltatástKép

Kedves Tamás!Kép

Köszönöm jókívánságaidat!Kép
Én még mindig egyetértek a döntésetekkel!Kép

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

"Akkor mit keresel itt? Miért írsz ide?"- Az a topic címe, hogy Telki kórház, és az van legalul, hogy "Szólj hozzá!"- Nekem is van véleményem, csakúgy mint egy csomó más hozzászólónak, aki szintén nem szült ott. Nem tudtam, hogy ez a Rotary Club, ahová nem lehet csak úgy bekerülni. Amúgy meggyõzhetõ lennék az ottszüléssel kapcsolatban, ha érvként nem csak a tisztaság és a nyájasság állna a kórház mellett. Az ára a legutólsó ellenérveim közé tartozik, a távolság és a szakellátás hiánya annál inkább elrémiszt. Olyat még valahogy egyetlen anya sem írt, hogy "képzeljétek, ilyen-olyan komplikációm volt a terhesség v. a szülés során, és a Telkiben ezt milyen remekül ellátták." Lehet, hogy oda csupa olyan szerencsés ember téved, aki a kopmlikációkat csak hírbõl ismeri? Vagy sokkal inkább keres magának közkórházat az a kismama, akinél valami gond merül fel menet közben, mert látja, hogy nincsenek felkészülve a speciális dolgokra?
Névtelen
 


Akkor foglaljuk össze:
az szül Telkiben,
- akinek van jó sok pénze, hogy álszent indokokra hivatkozva elszórja
- aki szereti, ha a seggét nyalják, állandóan mosolyogva ajnározzák
- akinek nagyon fontos, hogy élete legszebb élménye hajdejó legyen (nekem x. közkórházban is életem legszebb élménye a gyerekem születése, lett légyen az bármilyen "köz"
ésatöbbi ésatöbbi
Jó is olehet egy topikot nyitni oylan vcéllal,hogy idefigyeljen mindenki, nekem olyanmarhasok pénzem van, hogy tudok Telkiben szülni. Haha. Az ilyen falkapaszkodott újgazdagoknak van Bp-tõl 20 km-re villája méeg két autója.
A plebs meg szüljön ahol tud.

Nem azzal van bajom (még ha úgy tûnik is), hogy van, aki meg tudja fizetni a bájmosolyos ellátást, és van aki nem (én pl nem). Hanem azzal a móddal, ahogyan ezt álszerényen, álságos indokokra hivatkozva elõadják. Komolyan az az érzésem, hogy a "saját köreikben" nem tudnak már mit kezdeni magukkal, elindulnak hát a világba, hogy egy kicsit dicskedjenek a pénzükkel...
Névtelen
 


"a távolság és a szakellátás hiánya annál inkább elrémiszt."
Én Délbudáról az M1-Budakeszi-Telki utat fél órán belül teszem meg. A szülések jellemzõen nem napközbenre esnek, tehát nyugodtan lehet éjjeli forgalmi viszonyokra számolni.
Milyen szakellátást hiányolsz Telkiben? Valóban nincs csecsemõintenzív, PIC. De ez a legtöbb magyar közkórházban sincs. (És a legtöbb magyar közkórház sincs egymástól félóránál közelebb)

Nem szabad elfelejteni, hogy a Telki klinika egy üzleti vállakozás, azaz ha valamit nem tud rentábilisan üzemeltetni, akkor azt nem üzemeltet. Lefordítva csecsemõintenzívre, ha nincs igény csecsemõintenzívre (mert túlnyomórészt egészséges gyerekek születnek) akkor nem hoz létre ilyen osztályt. És ez visszfelé is igaz, ha megszaporodnak a problémás szülések, akkor valószínûleg kialakítanak egy csecsemõintenzívet, és valamivel drágább lesz a szülés.

"még valahogy egyetlen anya sem írt, hogy "képzeljétek, ilyen-olyan komplikációm volt a terhesség v. a szülés során, és a Telkiben ezt milyen remekül ellátták.""
Nekünk nem volt komplikációnk, és az akkor született további néhány (egy császárral) babánál sem volt.
(Egy tavalyi esetrõl hallottam tegnap este egyik szomszédomtól, nem tudott részleteket, csak annyit, hogy a babát+mamát bevitték mentõvel az I.Nõire, valami légzésproblémával, ma már mindketten egészségesek.)

Azt sem szabad elfelejteni, hogy Telkibe jellemzõen nem ifjonc anyukák, nem rossz egészségi állapotban lévõ nélkülözõ asszonyok, és nem megélhetési szülõgépek járnak, hanem általában huszonöt-harminc fölötti, jó anyagi- és nyugodtkörülmények között élõ egészséges nõk.
Feltételezem, hogy ez is közrejátszik abban, hogy talán kevesebb a problémás szülés. És talán a türelmes hangulat, a nyugalom, a gyorsító meg a könyöklés hiánya, a korábbi gondos és figyelmes terhesgondozás is hozzájárul ahhoz, hogy Telkiben nincs szükség csecsemõintenzívre.

Telkiben sok külföldi nõ szül, mert nekik a mi közkórházunk közel ugyanannyiba kerül, mint Telki, viszont ugyanazt az ellátást kapja mint mi magyarok TB alapon.
Névtelen
 


"Névtelen 2003 Március 17 hétfõ - 11h 16"
Nem te vagy a megcélzott réteg, az biztos.

Gondolom, egy II. kommunista forradalomban te jössz hozzánk államosítani, lefoglalni ingó és ingatlan javainkat, majd a Hortobágyra internálni mint kizsákmányoló burzsoákat! :oD
Névtelen
 


Névtelen 11:16h

Pedig úgy tûnik az a bajod...

tévedések elkerülése végett: én nem azért szülnék Telkiben, mert olyan sok pénzem van, felkapaszkodott újgazdag sem vagyok, viszont vannak jogos elvárásaim, melyeket a lakóhelyem szerinti intézmény nem képes nyújtani...sajnosKép

én megértem a Telkiben szülõket és a Telkiben nem szülõket is, és senkinek nem esek neki vicsorogva, gyûlölettõl fröcsögve, mint néhány kedves Névtelen itt a topicban...Kép

vajon miért nem vállaljátok a neveteket???

továbbá nem értem, hogy akinek esze ágában sincs ott szülni,
az miért látogatja ilyen intenzíven ezt a fórumot?

ja, persze: ott van lent, hogy szólj hozzá...

én csak ahhoz a témához szólok, ami engem érint ill. érdekel,
ami semleges arról nem nyilvánítok véleményt...

azért szoktam ide benézni, mert érdekelnek azok tapasztalatai, akik Telkiben szültek...
naivan azt hittem, hogy ez a topic azért jött létre, anno. Labros azért hozta létre...

az itt elhangzottakat akinek nem inge , ne vegye magára...Kép

Kedves Gyöngy!Kép

Ha olvasod még a topicot: Te azt írtad, hogy március végén fog születni a kisbabád Telkiben...Kép
ha lesz idõd, megosztanád velem majd a tapasztalatodat?
/ akár a profilomban lévõ mail-címen /

további boldog babavárást és könnyû szülést kívánok Neked!Kép

kellemes hetet Mindenkinek!

üdv, Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Névtelen 11:16h

Pedig úgy tûnik az a bajod...

tévedések elkerülése végett: én nem azért szülnék Telkiben, mert olyan sok pénzem van, felkapaszkodott újgazdag sem vagyok, viszont vannak jogos elvárásaim, melyeket a lakóhelyem szerinti intézmény nem képes nyújtani...sajnosKép

én megértem a Telkiben szülõket és a Telkiben nem szülõket is, és senkinek nem esek neki vicsorogva, gyûlölettõl fröcsögve, mint néhány kedves Névtelen itt a topicban...Kép

vajon miért nem vállaljátok a neveteket???

továbbá nem értem, hogy akinek esze ágában sincs ott szülni,
az miért látogatja ilyen intenzíven ezt a fórumot?

ja, persze: ott van lent, hogy szólj hozzá...

én csak ahhoz a témához szólok, ami engem érint ill. érdekel,
ami számomra semleges arról nem nyilvánítok véleményt...

azért szoktam ide benézni, mert érdekelnek azok tapasztalatai, akik Telkiben szültek...
naivan azt hittem, hogy ez a topic azért jött létre, anno. Labros azért hozta létre...

az itt elhangzottakat akinek nem inge , ne vegye magára...Kép

Kedves Gyöngy!Kép

Ha olvasod még a topicot: Te azt írtad, hogy március végén fog születni a kisbabád Telkiben...Kép
ha lesz idõd, megosztanád velem majd a tapasztalatodat?
/ akár a profilomban lévõ mail-címen /

további boldog babavárást és könnyû szülést kívánok Neked!Kép

kellemes hetet Mindenkinek!

üdv, Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


elnézést, csak 1x akartam elküldeni

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Tudjátok, ismerek sok embert, aki csóró volt, most gazdag (nagyon) mégsem szállt el. Ismerek olyanokat is, akik csórók voltak, most van pénzük, és igencsak fent hordják az orrukat, minden második mondatuk arról szól, hogy nekik mennyi pénzük van.
És ez az, ami engem ebben a topikban zavar.
Úgyhogy felejtéstek el azt nyugodtan, hogy esetleg irigy lennék...
Névtelen
 


Névtelen 15.05.!

Miért bánt az téged, hogy más embernek több a pénze? Ha ez zavar téged, márpedig az általad leírtakból ezt lehet kivenni, akkor igenis irigy vagy. Ha ennyire zavar a pénz téma, miért olvasgatod ezt a topikot? Itt köztudomású, hogy fizeti kell a szolgáltatásokért, mert magánkórház. Senki nem írt olyat, hogy kötelezõ itt szülni. Akinek van pénze kifizeti, akinek nincs az nem. Bár ingyen sajnos már a közkórházban sem kapsz semmit. Ott is mindennek megszabott ára van. Lásd: alapítványi szobák. Az nem zavar? Matty
Névtelen
 


Névtelen 2003 Március 17 hétfõ - 15h 05:
"minden második mondatuk arról szól, hogy nekik mennyi pénzük van.
És ez az, ami engem ebben a topikban zavar."
Ez egyszerûen nem igaz. Ez a topic - fõleg eleinte - a telki kórházró szólt, senki nem írt a vagyoni helyzetérõl (talán illene értelmezve végigolvasni). Az utóbbi idõben az "úgysem mennék oda" anyukák fröcsögték tele, különös tekintettel a 2003 Március 17-ei hétfõ 11:16-os proletár hozzászólására.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Aki ezt a topicot elindította, azzal az ártatlan céllal tette, hogy INFORMÁCIÓKAT gyûjtsön, nem azért, hogy a pénzével kérkedjen...Képmiért fáj ez Neked?Kép

mint ahogy egy hozzászóló sem tette közzé a bankszámla-kivonatát...vagy csak én nem vettem észre?Kép

pénzrõl csak Ti, Névtelen hozzászólók beszéltek folyamatosan,
nem veszed észre?

nem mondom, hogy ha a Te szemedet ennyire szúrja ez a topic, akkor ne látogasd, mert még megsértõdnél...Kép

higgadj le egy kicsit, jobban fogod érezni magadKép

de ha folyton a neten lógsz, vadászva az újabb hozzászólásokat, akkor nem lehet olyan sanyarú sorsod,ugye?Kép

Nem bántani akarlak, Kép most ide beszúrnék egy fehér zászlót ha tudnék...ehelyett küldök Neked sok pozitív energiát:++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Kép

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Müller Mónika (sheila):
"vajon miért nem vállaljátok a neveteket?"
Nem akartam a Babanetre regisztrálni, mert úgy terveztem, hogy egszer vagy kétszer leírom a tapasztalataimat, és a szoftver is támogatja a "Névtelen küldemény"-t.
Ha valaki magánban kívánja a véleményét velem megosztani, vagy esetleg komoly kérdései vannak Telkivel kapcsolatban, az dobjon mélt ide:
kedves_nevtelen_apuka@alfred.hu
Névtelen
 


Névtelen 11:16h, 15:05

Neked írtam, mert úgy érzem mindkét szerzõ Te voltál, ugye?

Olyan rossz így levelezni, hogy csak én írom ki a nevemet,
lécci legalább egy nicket adjatok meg...Kép

Sheila

Ja, bocs Matty írt nevet...Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kedves Névtelen Apuka!


nem Neked szántam a fenti idézetet, mert Te legalább aláírtad...Kép

egyébként megértelek , és köszönöm a felajánlott segítséget,
élni fogok veleKép

üdv, Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Hú, de durva ez a topik!!! Szerintem irtó ronda dolog az, amit itt egyesek csinálnak. Az egyik leproletározza a másikat, valaki meg olyat ír, hogy "nem te vagy a megcélzott réteg", más meg lényegében önzõ újgazdagnak minõsíti azokat, akik magánklinikára pazarolják a pénzüket.
Ez a topik nagyrészt (tisztelet a kivételnek) a dicsekvésrõl és az irigységrõl szól.

A pénzeseknek mondom: nehogymár a pénz döntse el, hogy ki tartozik a középosztályhoz! Szerintem igenis a középosztály része a pedagógus, aki tanítja a gyerekedet, vagy az igencsak alulfizetett orvos is, aki esetleg megmenti a gyereked életét. És ha a pénz alapján ítéljük meg, hogy ki a középosztály része, akkor szerintetek középosztálybélinek mondható a pláza-cica is, akit valami maffiózó tart el? Vagy a privatizációból tisztességtelen úton meggazdagodott családok csemetéi is, függetlenül attól, hogy eszük és tudásuk mennyi? Vagy a süket dumájú, ostoba médiasztár, aki vaskos fizetésért fõállásban rombolja a közerkölcsöt?

A pénzeseket idegesebb szavakkal támadóknak pedig: igenis kell legalább egy olyan kórház az országban (sõt, több is kéne), ahol lehetõség van arra, hogy pénzért kedve szerinti ellátással szüljön, aki a közkórházban nem bízik, aki úgy érzi, hogy õ túlérzékeny ahhoz a stílushoz, ami az állami kórházban elõfordul, stb. Ha meg tudja fizetni, hát szüljön ott, nem kell ítélkezni, hogy "fontosabb neki a saját kényelme, mint a baba biztonsága". Mert tény, hogy a legtöbb vidéki kis kórházban sincs csecsemõintenzív. Nem hiszem, hogy a telki kórházban hagynának meghalni egy újszülöttet, vagy akár csak károsodni is. Valahogy biztos megoldják, ha baj van. Úgyhogy nem mondanám felelõtlennek azt, aki ott szül. Az meg hogy önzõ - hát, van ilyen. Nekem speciel nem tetszik, a luxuskiadásokat szerintem el lehetne költeni jótékony célokra is... De lehet, hogy az illetõknek még ez is belefér a jótékonykodás mellett. Szóval ne ítélkezzünk, hisz jóformán semmit nem tudunk ezekrõl az emberekrõl.

Csak azért írok kivételesen névtelenül, mert ezen a topikon szemlátomást ez a divat.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!Kép

Minden tekintetben egyetértek Veled...Kép
...de azért sajnálom, hogy Te is Névtelen vagy,
hiába próbálok én itt divatot teremteni...Kép

azért remélem, írnak majd nem Névtelenek is, mint például az én kedves földim, ÁfonyaKépKépKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kedves Sheila!

Én mindig névvel írtam, a topic elejétõl fogva. Most újra átolvastam az egészet, és be kell látnom, a legutolsó két hozzászólásom nekem is kissé arrogánsra és cinikusra sikeredett, ezért is gondoltam, hogy nem írok ide többet, mert nem akarok erre a szintre lemenni. De Neked még válaszolnék. Engem névtelenapuka válaszai bosszantottak fel, mert úgy éreztem, hogy a stílusa kissé kioktató, és arrogáns, az a típusú ember, aki végig sem hallgatja a vitapartnert, csak ráfekszik a klaviatúrára, és nyomja a gombot, amire meg nem tud mit írni, afölött elegánsan elsiklik. Az én írásaimat szinte egytõl egyig félreértelmezte, és rögtön támadóan reagált. És bár konkrétan nem beszélt a bankszámlájáról,ahogy írtad, de mégis minden írásán ez jön át. Úgyhogy az érdemi vitát én befejeztem, mert ez a topic már rég nem arról szól, amiért Labros létrehozta.
Neked pedig tényleg õszintén kívánom, hogy a 4. gyerkõc születése feledtesse a rossz élményeket.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu:
"És bár konkrétan nem beszélt a bankszámlájáról,ahogy írtad, de mégis minden írásán ez jön át."
Rossz az, aki rosszra gondol... meg mint a Móricka, akinek mindenrõl AZ jut az eszébe...

"Kedves Névtelen Apuka"

Amúgy meg bocsánat, hogy érveltem, bocsánat, hogy megvédtem álláspontomat.
Névtelen
 


Kedves Zulu!Kép

Így már más, a Te érveidet is megértemKép
szerintem sem szabadna egymást kioktatni és megbántani ismeretlenül, a Babanet nem erre való, és nem is ezért hozták létre...Kép

én is sajnálom, hogy az eredeti téma már rég elveszett az éterbenKép

Köszönöm jókívánságaidat, nagyon jólesett!Kép

Én pedig GRATULÁLOK Neked a két gyönyörû gyerkõchöz és sok boldogságot kívánok az egész családnak!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Névtelenapuka,
ez az írásod is elég stílusos, ismét sikerült megragadnod a mondanivalóm lényegét. Érvelés, támadás, kioktatás szerintem 3 különbözõ dolog.

Sheila,
köszönömKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu:
Lehet, hogy nem válaszoltam mindenre, ha megismétled az elsikkadt kérdéseidet, készséggel válaszolok.

Két visszatérõ problémája volt az ide látogatóknak, az egyik a csecsemõ intenzív hiánya, a másik a szolgáltatás drágasága. Néhányszor kifejtettem, hogy miért bír csecsemõ intenzív nélkül is mûködni Telki, és leírtam azt is miért éri meg annak, aki meg tudja finanszírozni, Telkiben szülni.
Mivel ezek után ikszedszer is dehonesztáló megjegyzésekkel illetnek itt néhányan mindenkit, aki Telkiben szül, engem sem hagy hidegen, és elõveszem tartalékaimat.
Miért kellene nekem disztingválnom, ha a vitapartnereim nem olvasnak, csak írnak, és eleve prekoncepcióval szólnak hozzá a témához?
"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


KNA, (bocs, így rövidebb, félkezezek)
miután harmadszor is elkezdtem visszaolvasni, azt láttam, hogy az elején még mindenki normális hangnemben írogatott, de te már akkor is támadtál. És én igenis olvastam, mint ahogy most is olvasok, és ha kicsit jobban figyeltél volna, akkor leírtam a SAJÁT véleményemet, hogy én miért nem szülök Telkiben, de senkit nem minõsítettem, aki viszont igen. Sõt, bár valszeg csak a kritikát olvasod, még írtam is, hogy örülök, hogy nektek bejött Telki. Emlékeim szerint semmi dehonesztálót nem mondtam, hidd el, nem irigykedem, szerencsére mi sem nyomorgunk éppenséggel, mint ahogy gondolom senki, aki ide írogat. Az anyagi része engem hidegen hagy, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de ez a "nekemapénzemértmindentszabad" stílus eléggé ki tud borítani. Sajnos ilyen hozzáállásból van bõséggel mifelénkKép. És azzal meg ne gyere nekem, hogy az írásaim olyan hangvételûek voltak, hogy arra olyan hangnemben kell válaszolni, ahogy azt tetted. Elsikkadt kérdéseim már nem aktuálisak, mint mondtam, a Telkivel kapcsolatos vitát befejeztem, nincs értelme elbeszélni egymás mellett.
Zulu
ps. írtam volna, hogy off, de ez az egész topic az már...

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Majd mindjárt elolvasom a többit is, most locsolom fel épp magam a "középosztály" vélt "béreitõl".

Én a szegedi egyetemen vagyok (voltam) adjunktus, három dipomám van, két diplomám van, az egyik angol, a fizetésem 128.000 Ft. bruttó volt, amikor GYED-re mentem. Ez nem kiszúrás, mindenkinek az én "kategóriámban" ennyi. A férjem a polgármesteri hivatalban dolgozik, a jegyzõ jobbkeze. Õ az említett pénznél egy kicsit kevesebbet keres.

A szülésért (nem volt semmi gubanc) 30-at kapott a doki (nem mondtak tarifát!), 15-öt a szülésznõ. Mi úgy gondoltuk, nagyon jól megfizettük Kép

Amit fent írtatok, elképesztõ. Vagy az én helyzetem az.
M.
 


Bocsi, fentebb azt akartam írni, hogy "kettõ belõle egy szakpár".
Szerintem a szülés hangulata nagyrészt az orvoson és a szülésznõn múlik. Hozzá kell tennem, hogy nekem régóta nyitva volt a méhszájam, és az orvos "indított" - burokrepesztéssel. Amihez akkor rendelt be, amikor tudta, hogy szabad a jobbik szülõszoba (nincs pl. front), és neki is lesz sok ideje. Ez így jó ötlet volt utólag.
M.
 


Felmerül a kérdés, hogy a >vélt középosztály béreirõlközéposztály vélt béreirõl< van itt szó?
Egyáltalán ki a középosztály? Aki annak érzi magát? Például a minibálbér környékén tengõdõ pedagógusok automatikusan a középosztályhoz tartoznak?
Ki van az alsóbb néprétegekben, ki a középosztály, és ki a felsõ tízezer? Ha három diplomával, de netto 100 ezer alatt valaki középosztálybeli, akkor hol az alsó illetve a felsõ határa a középosztálynak?

Rich rich@freemail.hu
Névtelen
 


"Például a minibálbér környékén teng&otilde;d&otilde; pedagógusok automatikusan a középosztályhoz tartoznak?"
Igen. Zavar?
Engem meg az zavar, hogy sok olyan, nem-túl-intelligens ember, aki véletlenül gazdag, a pénze révén középosztálybelinek érzi magát. Pedig intelligenciája alapján esetleg "alatta" van a középosztálynak.
A fogyasztói társadalomban az intelligencia és a pénz nem feltétlen járnak együtt. Úgyhogy egyre fölöslegesebb a középosztályt próbálni definiálni.
Névtelen
 


szerintem a középosztály anyagilag értendõ, a végzettség szerint inkább értelmiségiként definiálnám a diplomás réteget
"olvasó"
Névtelen
 


És akkor az "elit", az a leggazdagabb réteg?
"Elit" például az a sok tisztességtelen ember, akik úgy lopták össze a pénzüket, ráadásul még töksötétek is? És nem része az elitnek sok író, költõ, mûvész, gondolkodó, kutató, stb?
(Ne értsetek félre, még véletlenül sem akarom azt sugallni, hogy minden gazdag ember tisztességtelen úton gazdagodott meg. Ismerek sokat, aki munkával, kitartással, találékonysággal, stb szerezte a pénzét. De sokan vannak, akik hatalmas vagyonra tettek szert csalással, lopással, helyezkedéssel, stb.)
Névtelen
 


Az "elit" nagyon sokféle lehet. pl: politikai elit, gazdasági elit, kultúrális elit. Ez nem keverendõ össze a "felsõ tízezer"-nek nevezett társadalmi besorolással. Nem hiszem, hogy bárkit a "felsõ tízezerhez" sorolnának azért, mert mondjuk 6 diplomája van vagy az IQ-ja 160.

Mint "olvasó" írta, a középosztály kategória anyagilag értendõ, míg a társadalmi elit pedig a kultúráltságon alapul. Ide tartoztok Ti pedagógusok, bírók, orvosok.

Anyagilag ott húznám meg a vonalat, hogy aki a teljes havi jövedelmét feléli, azt már nem lehet a középosztályhoz sorolni.
Névtelen
 


Ha már Telki senkit nem érdekel, akkor kérdeznék én is:
"A fogyasztói társadalomban az intelligencia és a pénz nem feltétlen járnak együtt."
Melyik az a társadalmi rendszer, amiben az intelligencia és a pénz együtt járnak?

"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


"Anyagilag ott húznám meg a vonalat, hogy aki a teljes havi jövedelmét feléli, azt már nem lehet a középosztályhoz sorolni."
Eszerint ha egy középosztálybeli házaspárnak születik mondjuk egy ikerpár gyereke (és emiatt onnantól kezdve felélik a teljes havi jövedelmüket), akkor õk ezen a ponton kiesnek a középosztályból?
Névtelen
 


Sõt, ezen az alapon a nagycsaládosok eleve nem lehetnek középosztálybeliek? (Eltekintve persze a nagyon magas keresetû nagycsaládosoktól, akik viszont elég kevesen vannak...)
Névtelen
 


Nagyon sok olyan diplomás jól keresõ szülõkbõl álló család van, ahol a gyerek megszületése az életszínvonal jelentõs visszaeséséhez vezet, hiszen az addigi 2 keresõ 2 felhasználó arányból 1 keresõ 3 felhasználó lesz. Ezzel általában valóban kiesnek a középosztályból.

Névtelen 09.18. Szerinted hol a középosztály alsó határa?
Névtelen
 


Én nem hiszek benne, hogy anyagi alapon kéne megállapítani, ki a középosztálybeli. A "felsõ tízezer" elnevezés elég egyértelmû (és sokak szemében ez a kifejezés fölér egy kiadós köpködéssel), de a "középosztály" már korántsem ilyen nyilvánvaló. Szerintem ez a fajta hovatartozás nem változik a gyerekek megszületésével vagy pl. egy átmeneti anyagi mélyrepülés miatt. A középosztálybeli akkor is középosztálybeli marad, ha valami miatt épp kicsit rosszabbul áll anyagilag.
Egyébként mi van a középosztály alatt?
Névtelen
 


Névtelen 14.24

Te hogyan határoznád meg a középosztályt?
Névtelen
 


Én sehogy. Akárhogy határoznám is meg, biztos, hogy lenne, akit sért a dolog. Ezért nem vállalnám magamra, hogy kategorizáljak.
Névtelen
 


Akkor szerinted középosztálybeli hajléktalan?
Névtelen
 


Akkor szerinted létezik középosztálybeli hajléktalan?

Elnézést, az elõbb kimaradt egy szó.

A társadalom rétegzõdése normális folyamat, nem szabad megsértõdni a besorolásokon, ez nem érdem vagy szégyen.
Névtelen
 


Proletáriátus van a középosztály alattKép))
Névtelen
 


Nálam a "proli" sem anyagi besorolás. Régen mondtak olyan, hogy "paraszt vagy", és ez sértésnek számított. Késõbb a "hülye proli" lépett ennek a helyébe, vagyis ma már a "proli" megy sértésszámba. De ismétlem: ez nem anyagi helyzettõl függ. Például lehet egy értelmiségi házaspár is szegény, de attól még nem prolik. Ellenben sok proli van a hirtelen meggazdagodott emberek közt is, akik a pénzük ellenére is csak tõrõlmetszett prolik maradtak.
Névtelen
 


És mi a helyzet azokkal, akiknek van igényük a Telki kórház nyújtotta szolgáltatásokra, és képesek megfinanszírozni is ott egy szülést?
Õket most utáljuk, vagy szeretjük?
Névtelen
 


Ha nem kivagyiság szintjén verik a mellüket, hogy ott szültem, és hajdemilyen jó volt, mosolyogtak rám egész nap, a sok iksz ezer forintomért, akkor utáljuk.


Egyébként létezik alsó-középosztály és felsõ-középosztály is, csak hogy bonyolítsuk a dolgokat Kép.

És azt még hozzátenném, hogy kettõvel elõbbi hozzászólás végén írt meggazdagodott prolikról beszéltem a hozzászólásomban, ami után persze mindenki rigynek minõsített. De hagy tegyem hozzá: van, aki nem száll el magától akkor sem, ha van pénze. Csak õk kevesen vannak...
Névtelen
 


Tehát csak akkor szeretjük a Telkiben szülõket, ha nem közlik a költségeket, nem írják le a jó benyomásaikat, külön tekintettel a személyzet pozitív hozzáállására.

Akkor mire szolgál ez a topic?
Névtelen
 


Névtelen 21.43! Van egy kis különbség a rongyrázás-dicsekvés és a Telki kórház normál értékelése közt. Én elolvastam KNA elsõ hozzászólását, ott szerintem egyszerûen csak a lelkesedés beszélt belõle. Aztán késõbb valami kevéssé barátságos kérdés hatására kezdett elõjönni (nem tudom, csak tõle-e) ez a "nem te vagy a megcélzott réteg" szöveg. Ott már a dicsekvés beszélt, ez bosszantotta fel azokat, akik - függetlenül anyagi helyzetüktõl - nem érzik szükségesnek, hogy Telkibe menjenek szülni. Aztán persze a Telki-ellenes táborból is kicsengett hamarosan az ítélkezésbe bújtatott irigykedés is (persze provokáció volt ezen irigykedés elõzménye), miszerint "a saját kényelmed fontosabb, mint a baba biztonsága"... No, itt már mindkét oldal elég mélyre süllyedt.

Szerintem lehetne Telkirõl úgy is beszélni, hogy nem sértegetjük egymást, nem vesszük személyes sértésnek, ha mások megengedhetik maguknak, hogy Telkiben szüljenek, és még van képük ezzel dicsekedni is (hisz a dicsekvés a dicsekvõt minõsíti, lehet csöndben csóválni az embernek a fejét mikor olvassa, de kioktatni úgyis hiábavaló, és csak az égeti magát, aki a kioktatást elköveti.)

Mondjuk az se túl sok jóízlésrõl tesz tanúbizonyságot, aki itt ezt az osztálybesorolást provokálja.
Névtelen
 


Egy marketing szakkifejezés a "megcélzott réteg" ,amit merészeltem használni. Azt a célcsoportot hívják így, akinek az adott terméket/szolgáltatást el szeretnék adni. Ez SEMMIKÉPPEN nem társadalmi kategória!!!!! A kopaszok sem a fodrászok megcélzott rétege, és ez nem lehet sértõ számukra!

Lehet megcélzott réteg pl. a sielõk, ha egy új sílécet akarunk eladni, lehet a háziasszonyok ha egy új tiszítószert, lehetnek a gerincbántalomban szenvedõk az új fájdalomcsillapítóra, a kisgyerekes szülõk a pelenkára. A megcélzott réteget ismerve lehet a hatásos reklámot elkészíteni, pl. olyan aláfestõ zenét választani, olyan arcot alkalmazni, olyan elõnyöket bemutatni, ami alapján meg fogja vásárolni az adott terméket/szolgáltatást.

A Telki kórháznak (mint minden szolgáltatónak) is van megcélzott rétege, pl. a külföldiek, akik nem jogosultak alanyi jogon egészségügyi ellátásra, az új (és régi) gazdagok, akik nem akarnak közkórházba menni.
Névtelen
 


Már csak egy kérdésem maradt, tisztelt fõmarketinges kolléga!
Honnan tudod, hogy ki a megcélzott réteg, amikor ilyeneket vágsz mások fejéhez? A te monitorodon megjelenik a hozzászóló lakcíme és a bankszámla-kivonata?
Névtelen
 


MIT VÁGTAM MÁS FEJÉHEZ?! Azt, hogy nem megcélzott réteg? Akkor, amikor arra hivatkozik, hogy a fizetendõ összeg "egy vagyon"?
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: