Új privát üzeneted érkezett!

Uhh, bocsi a névtelenségért...

Szóval biztos, hogy fontoskodik is a főtanárúr, nekem egyből elrendelte a vércukor vizsgálatot, meg jól leszúrt, hogy miért vagyok annyi kiló, amennyi... Aztán hálistennek nem találtak semmi kórosat vércukorilag.

Ami a szülészetet illeti, én még nem jártam ott, de a dokim szerint nagyon modern, full-extrás szülőszék van, meg medence, meg labda, meg mittudoménmi. Hát majd meglátjuk.

Mariann (9+3)
Mariann
 


Sziasztok!
Hát, igen, a szülészet tényleg nagyon full extrás, a terhestanfolyamon láttam, aztán amikor én szültem, kiküldtek a folyosóra vajúdni, mert egy császáros kismamát ott tartottak megfigyelésre...szóval a folyosón egy darab ágy volt és semmi más. Nekem ez volt a full extra.
U.i.: már regisztráltam csak elfelejtettem a felhasználónevem és a jelszavam is. Lehet, hogy azért, mert hajnali 4 óra van?
De a nővérek nagyon rendesek voltak.
Zita
 


Ja igen, azt még elfelejtettem, hogy nálam nem volt igaz, hogy ha valamiért ott tartanak, akkor mindenképp kell "bemutatkozni" a fődokinak. Én túlhordás miatt kerültem be és végig csak a saját nőgyógyászom (a Nelly dr.) vizsgált, pedig a lehető legszerencsétlenebb időpontban voltam: péntek délutántól...mégis szombaton és vasárnap is bent volt nálam, pedig nem volt ügyeletes. Szóval szerintem orvostól függ, hogy ki az, aki hagyja a betegét, hogy majd más megvizsgálja, miközben ő máshol van.
Zita
 

 
 

Sziasztok!

Bernadett

Én is a Mártánál szültem, ügyeletes volt éppen (amúgy is vasárnap volt) és lehet, hogy ezért de én sem voltam "bemutatáson". Nem hallottam sok jót róla. Mártinak köszönhetően amúgy sem volt semmi gond. Nálam az Anita volt a szülésznő és a dokinénivel együtt remek párost alkottak. Minden kérésemet teljesítették. Biztos ez a dokitól is függ. Nekem szerencsém volt, mert végig egyedül voltam a szülőszobán, bár nem töltöttem túl sok időt ott hál isten. A szülőszék tényleg nagyon jó és kényelmes. Állítgathatod ahogy akarod.
Szülés után én is a folyosón voltam, bár én még örültem is, mert legalább ott volt levegő. (Június és 40 fok) Mondjuk velem voltak ott, így nem foglalkoztam a környezettel.

Névtelennel én is egyetértek. Nekem is az volt a benyomásom, hogy vagy nincs túl sok saját betege (val. a modora miatt) és így harcol ki egy kis turkát másrészt nem bízik a saját orvosaiban.

Pl: A mellettem lévő kismama 3. babát várta, farfekvéses volt, és a saját dokijával megbeszélte, hogy csaszi lesz. Fődoki közölte, hogy meg kell tudni szülni 3*-ra egy farfekvéses gyereket. Saját orvosa persze saját felelősségére megcsászározta (azt hiszem még talán egy elbocsátás is be lett ígérve neki) és ez volt a szerencse, mert a baba harántfekvéses volt. Szegény várhatta volna, hogy megszülessen.

Hát ennyit a főorvosról. Amúgy ne izgulj a Márta mellett nem lesz semmi baj.

üdv
Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Vica! Én is nagyon megvagyok elégedve Vereczkeyvel (eddig). Most mi járunk a magánrendelésére két hetente, mert mint kiderült ikreink lesznek, és két heti kontrolt írt elő.
Azt szeretném kérdezni, hogy a szülésnél adott pént a magánrendelésen felül adtátok, mertugye nála az sem egy olcsó dolog.

Sziasztok!

Vali
C.Vali
 


Vali

A fent említett csaszis doki a te orvosod. Szerintem jó kezekben vagy bár én nem ismerem.

Rózsa
rózsa
 
 


Zita, lehet, hogy a szülészeten nem érvényes a bemutatás, én azt nem tudhatom, mert "csak" a nőgyógyászaton jártam (még), lévén, hogy most tartunk 9+6-nál. :-)

Rózsa, pont egy ugyanilyen esetet láttam, amíg bent voltam, ikres kismama, egyik baba farfekvéses, előre le volt dumálva a dokival, hogy császár lesz. A főbácsi megpróbáltam megvétózni, "megy az hüvelyen át is" felszólalással. Aztán ha jól tudom, csak a doki győzött...

De ugyanilyen eset volt nemrég a barátnémmal a Szt. Imrében. A prof. nem engedte a császárt, volt "gyorsító" meg leesett szívhang, végül egy heti bentlét után csak császár lett belőle, mert akkor már tényleg muszáj volt...
Mariann
 


Bernadett, én is Mártához járok, második babát várjuk, én az elsőt is nála szültem, csak még a MÁV-ban és eléggé féltem/félek, hogy a NYírő milyen. Én április elejére vagyok kiírva, úgyhogy ha szerencséd van, akkor friss tapasztalatokról is beszámolhatok majd. :-)

Andimama
andimama
 
 


Sziasztok!
Andimama, én már kétszer szültem a Mészáros Mártánál, elsőt a MÁV-ban másodikat a Nyírőben. Ha kérdésed van szivesen válaszolok.

Anna
Anna
 


Anna, köszönöm szépen, bár egyenlőre a kérdéseim olyan jellegűek, amit inkább Mártával kell tisztáznom (pl. megszeretném nézni a szülőszobákat, stb. megbeszélni vele, hogy Ő mit enged....) Nekem most az a legújabb parám, hogy a többi doki a kórházban milyen lehet, illetve ez az állandóan vizsgálgató főorvos. Mivel már 2. gyerek lesz, ezért tudom, hogy sokmindenbe nem muszály belemennem, megengednem.
Andimama
andimama
 
 


Szia Anna!

Én is a Mártához járok és február 13-ra vagyok kiírva. Nekem lenne kérdésem feléd: Azt szeretném megtudni, hogy mennyire a Mártán / szülésznőn / kórházon / körülményeken múlik, hogy a babát a szülés után nálam hagyják-e? Én nagyon szeretném, ha a megfigyelés alatt együtt lehetnénk a babóval.

Előre is köszi a választ,

Zsazsa
zsazsa
 
 


Andimama, semmit se kell megengedned amit nem akarsz! A főorvossal csak akkor találkozol, ha valamiért be kell feküdnöd a kórházba, normál szülésnél nem. A többi orvossal csak viziten találkozol, (mert itt az is van, míg a MÁV-ban nem volt)de én udvariasan mindegyiknek azt mondtan, hogy köszönöm szépen, de ne vizsgáljon meg, ne nézze meg a gátsebemet...
Zsazsa, mindent lehet kérni, az van amit te akarsz. A megfigyelés egyébként a folyosón van, én kértem, hogy vigyék el a gyereket, ne legyen a huzatban. Amint bekerültem a szobába akkor megint megkaptam, pedig éjszaka volt, csak kérni kellett.
Anna
Anna
 


Sziasztok

Engem senki nem akart és nem is vizsgált meg a Mártán kívül, de a mi szobánkban (gondolom a többiben is ez a helyzet) tudtommal mindenkit csak a saját orvosa látott, a szülés után. Volt aki részese lehetett a "bemutatásnak" még a szülés előtt, nekem az sem volt. A Márta mindennap bejött megnézni, még akkor is ha nem volt benn semmi dolga és még csak komplikáció sem volt velünk, szerintem ez nála így a természetes. Szerintem ne idegeskedjetek emiatt annyit. Ja, mellesleg tudtommal én voltam az egyetlen aki gátvédelemmel szült (én kértem is, hogy lehetőség szerint így szeretnék) pedig nem egy kismama volt, aki nem az elsőt szülte. Tudom ajánlani a szülésznőmet, Anitának hívták, fiatal de nagyon ügyi volt és nagyon rendes.

Jó babavárást és kellemes ünnepeket.

Rózsa
rózsa
 
 


Rózsa, köszi az ötletet, szülésznő ügyben. Én is szeretnék gátvédelemmel és szülősámlin szülni (az a patkó alakú szülőszék), nem tudom, hogy Márta ezt mennyire tolerálja, bár amikor mondtam neki, nem ellenezte. Igaz nekem pár hete van egy visszerem jobb oldalt a gáttájékon, nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a gátvédelmet. MAjd csak januárban megyek hozzá, akkor megkérdezem tőle is. Igaz Ő amikor megvizsgált annyit mondott, hogy majd emlékeztessem a gátmetszésnél, hogy nehogy átvágják.
Lassan ideje lenne körülnéznem a kórházban is. :-) Persze szigorúan csak látogatóban. Kíváncsi vagyok már a szülőszobára, remélem egyszer össze tudjuk hozni, hogy Márta megmutassa.
Andimama
andimama
 
 


Sziasztok!

Anna! Köszi a választ. A folyosó ezek szerint huzatos. Miért ott van a megfigyelés?

A patkó alakú szülőszéket nekem is nagyon dícsérték. Én is azon szeretnék szülni (legalább is kipróbálnám). Jó hír, hogy a Márta nem ellenezte. Kép

Jaj, de örülök, hogy Rátok találtam és, hogy ilyen sok pozitív dolgot olvasok a Mártáról. Kép

Sziasztok,

Zsazsa
zsazsa
 
 


Sziasztok!
Ez egy nagyon pici szülészet, két szülőszoba van, igy szülés után azonnal takarítanak, hiszen akár mikor jöhet a következő.
Nekem a Márta mindig azt mondta, a gátmetszésről, hogy az adott helyzetben dönt. Nekem mind a kétszer kellett, de semmi hátrányát nem éreztem, se akkor, se utólag.
Anna
Anna
 


Sziasztok

Szülősámlit én nem láttam (ezek szerint van) mert én is azon akartam szülni, de a Márti javaslatára kipróbáltam ezt a hiper-szupi szülőszéket, de tényleg jó, mert mindenhogyan lehetett állítani. Én csak azt kértem tőle, hogy ne fekve szüljek, nekem az elsőre nem volt jó. A gátvédelemre nekem is azt mondta, hogy a helyzettől függ, de hál isten nem volt rá szükség, pedig nagyobb volt a második babóca 6 centivel és 30 dekával, és az első után elég szűkecskére varrtak vissza. Én vagy fél évig szenvedtem utána, ezért nem is nagyon akartam megint.

Rózsa
rózsa
 
 


Szia Vali!

Szeretném megkérdezni, hogy mit jelent az, hogy a Vereczkeyhez magánba jársz? Az nem ugyanaz, ami a kórházban van, az asszisztált reprodukciós centrum? Mi ott voltunk kb. 2 alkalommal, de utána különböző okok miatt nem mentünk, még az eredményt sem tudjuk. Szerintetek ezek után ha visszamegyünk mit fognak szólni? (Ez egy éve volt) Ha tudtok tanácsot adni segítsetek!

Köszi
Névtelen
 


Sziasztok!

Ma egészen véletlenül beleolvastam ebbe a topicba, és erre az aktuális botrányban a híradóban pont szerepel az említett doktornő.

Én is a Nyírőben szültem, márciusban, a főorvosnál. Mivel csak a bemutatáson találkoztatok vele, meg kell védenem. Szerintem nagyon jó szakember, bár kétségkívül van egy stílusa, amit meg kell szokni. De lelkiismeretes, és tényleg tudja mit csinál. Meg sem fordult a fejemben, hogy a következőt másnál szüljem. Abszolút rá merem bízni magam. És van betege bőven, a "bemutatás" szerintem más célt szolgál. Esetleg a problémás eseteket nézi ő is meg, de az is lehet, hogy a beosztott orvos kéri a főorvosi vizsgálatot. És persze lehet, hogy ellenőriz. Szerintem az nem baj, ha a főorvos figyel az orvosaira.

A szülőszobát amúgy megmutatják a felkészítő tanfolyamon, ennek ez az egyetlen értelme. Elég sok minden van,én sajnos nem tudtam kipróbálni semmit.Kép

Szülésznők: Én egy Erzsikénél szültem, középkorú hölgy, ő is nagyon kedves, legközelebb felkérem.

Nővérek: vanak kedvesek és kevésbé kedvesek. Sajnos nem tudom a nevüket, de rá fogtok jönni, ki melyik kategóriába tartozik. Kép

Csecsemősök: nekem velük volt a legkevésbé jó tapasztalatom. Maguktól nem sokat segítettek, de ha hívtam őket valami miatt, akkor igen.

Ha tudok segíteni valamiben, kérdezzetek.

Beu
beu
 
 


Szia Bea!

Le vagyok maradva, mit mondtak a dokinőnkről???

Rózsa
rózsa
 
 


Szia Beu!
Ha az Erzsike , a középkorú vörös kicsit testes akkor könyörgöm Ne őt válasz szülésznőnek.
Ő volt az aki lekötözött! állandó harcnak éreztem a szülést vele, mert semmit nem segített.
Első szava az volt, hogy ez most nem rólam szól -ezért volt a lekötözés

Nagyon csodálkozom, hogy miért megy bárki a Nyírőbe szülni miután olvasta ezt az oldalt

http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=12164#

a fenti cikkben található dolgok mind napi rutin a Nyírőben: burokrepesztés, nem tájékoztatás, méhszájtágítás kézzel /van orvos aki ököllel gondolja ezt jónak/, oxitocin, kinyomjuk a gyereket, placentát nem várják meg hanem kitépik, feltárás kézzel stb. Egyébként ez a kórház szerint a szakmailag helyesen levezetett szülés részei erről papírom is van Kép

JÓ lenne már egy korrekt felmérés/kérdőív aminek az eredményét közölnék a neten
Névtelen
 


Sziasztok,
En febr.6ra vagyok kiirva (elso szulesem lesz) es Szakonyi Dr az orvosom mar regota.
Esetleg szult valaki nala mostanaban?
Dori
Névtelen
 


Sziasztok

Hát nem hiszem, hogy ennyire rossz itt a helyzet, én az elsőt másik kórházban szültem és ott is repesztettek burkot. Nem tépték ki belőlem a placentát és nekem az első babámnál feküdtek a hasamra ami egy másik másik kórház ügyeletes orvosánál történt (itt nem) és az is valószínű azért, mert tapasztalatlan voltam még a szülést illetően, így nem csináltam mindent jól és mivel leesett a babuci szívhangja és nekem nem volt annyi erőm nyomni ami kellett volna, így segített a doki. Másodszorra valószínű már az én rutinomnak is köszönhetően erre nem volt szükség. Mindig felháborít, hogy a névtelenek nagy többsége az esetek 95 %-ban nem vállalja hozzászólásait, pedig ha jól sejtem ez a te önálló véleményed, nemdebár?????? Nem kéne mindenkit elrémiszteni. Nekem több ismerősöm is itt szült és ebből egynek volt negatív véleménye, aki elég tehetős rétegbe tartozik (tehát akár magánklinikán is szülhetett volna, ha nem itt rendel a dokija) és valószínű emiatt kicsit magasabb elvárásai voltak mint az átlagnak. Az Istvánról meg én tudnék mondani hallomás útján egyet mást (pedig állítólag bababarát kórház) sőt azt hiszem a topikban is írtak róla, de nem teszem. Mindenkinek szíve joga dönteni és nem ilyen beszólások alapján.

Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok,
Szerintem, se kell a kismamakat nagyon megijeszteni, foleg akkor amikor mindentol amugy is felunk, izgulunk szules elott.

Ha valaki szult Szakonyi dr-nal valamikor (most vagy regen) kerem irja le a tapapsztalatat.
Dori
Névtelen
 


Szólás szabadsága hmmm
azt gondolom ezek a siteok azért vannak, hogy mindenki leírja a jó és rossz tapasztalatokat és az alapján választhasson a kismama
egyébként szerintem olvassák az érintettek is, a nővérek, orvosok, osztály/kórház vezető, és azok akik ebben a szakmában döntéseket hoznak.
Lehetne a helyzet sokkal jobb. abban gondolom egyetértünk, hogy ezen lehet jobbítani! Szerintem nem túlzott elvárás, hogy kapjál reggelit a szülés után, ne akarjank kirúgni a szobából másnap és mérjék a lázadat stb.
A fentieken mind LEHET VÁLTOZTATNI.
Hajrá!
Névtelen
 


Sziasztok!

Tény, hogy mindenki azt ír és mond amit akar épp ezért írtam én azt, hogy veled ellentétben nekem semmi fent említett probléám nem volt. Sőt én kaptam kaját, olyan is volt, hogy nem tudtam időben kimenni, mert éppen szoptattam, de attól még később el tudtam fogyasztani akár az ebédemet is. Nem rugdsotak ki a szobából (bár ezt nem tudom hogy érted) és nálunk mindennap volt lázmérőzés is. Nálam is volt két nővér és egy csecsemős aki nem ért el jó helyezést, de attól még ha kértem valamit, nem mondtak nemet semmire.
Csak azt gondolom mivel amúgy is minden kismama (pláne ha az első babát várja) be van tojva rendesen, nem kéne még ezzel is borzolni a kedélyeit. Mindenki döntse el saját választása alapján hogy hol és kinél akar szülni. Azt is mondtam, hogy nekem speciel három kórházról van infóm és mindegyikre mondtak már jót és rosszat is. Ha nem magánkórházban szül az ember sajna ne várjon el túl sokat.

Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Én sem értem, miért nem vállalja a nevét, aki véleményt mond.

Hőmérőzés, reggeli nálam is volt, kirúgás viszont nem.

Erzsike viszont kedves volt és segítőkész.

Nekem egyébként indították a szülést, mert 11 nappal túlhordtam. Végig feküdtem 8 órát a szülőágyon, mert kaptam az infúziót. Végül császár lett, mert mindezek ellenére nem tágultam. De ezt senki nem tudta előre, hogy így lesz. A dokim mindenképpen természetes szülést akart, de 11 nap már nagyon sok volt. Ezért indították. Én pedig rábíztam magam az orvosomra, mert bíztam benne. Ez a legfontosabb. Pláne, ha az ember először szül, és semmi tapasztalata nincs.

Beu
beu
 
 


Sziasztok!
Nos, nem is tudom, hogy hol kezdjem...nálam igaz volt az, amit Névtelen írt a burokrepesztésről, kézzel való tágításról stb. De mindez azt eredményezte, hogy 6 óra alatt megszületett a kisfiam. Én is olvastam még régen a Kismamában, hogy ezek nem szükséges eljárások, mégis azt mondom, hogy nagyon jó volt a szülésem. Nem tágultam jól, a 6 órából 5 ezzel telt, iszonyú rossz volt, ezért a doktornő (Nelly) segített a kézzel történő tágítással. Igenis megvárta a szülés után a méhlepényt, alaposan meg is vizsgálta és mikor látta, hogy egész, nem maradt bennem semmi, NEM "fogdosott" meg belül, hanem összevarrt, de olyan szépen, hogy (bár ezt már írtam korábban) 6 órával a szülés után az első hajnali etetéskor már törökülésben tudtam ülni.
Nem tudom, hogy ki tapasztalhatta azt, hogy nem ehet, és nem tudom kit és milyen szobából tessékelnek ki...ezt bővebben ki kéne fejteni!
Én is úgy indultam a szülésnek, mint Beu: maximálisan megbíztam a dokiban, és bármit mondott (mert igenis mindig közölte, hogy mit miért tesz) abban segítettem, és meg is lett az eredménye: egy csodaszép, most 6 hónapos kisfiú, mindenféle komplikációk nélkül.
Még annyit, hogy szerintem ha az orvosok és nővérek ilyen véleményt olvasnak, inkább megbántódnak, mert én úgy láttam (1 csecsemősnővért leszámítva) a kórházban mindenki próbálja a legjobbat megtenni értünk.
Zita
Zita
 


Sziasztok!

Ha tud valaki valamit a dr. Fekete Antalról
akkor létszi azt írjátok meg!
Köszi
babinéni
 
 


Én is a Nyírőben szültem az orvosom miatt. Benne nagyon megbíztam. Tudtam, hogy van baba-mama szoba és bár császáros voltam és mikor kikerültünk a műtét után nem volt ilyen szoba üresen, de amint szabadult fel ágy átköltözhettem. Igaz ez nem tetszett a nővérkéknek, de kit érdkelt akkor, amikor együtt lehettem a kisfiammal. A két szoba közti különbség ég és föld. A csecsemősök és nővérek közt mint ahogy fentebb is írták vannak nagyon segítőkészek és kevésbé azok. Sajnos én a szülőszobát nem ismerhettem meg, mert császáros voltam, de a többiektől pozitív véleményeket hallottam. A nőgyógyászaton is volt "szerencsém" feküdni, mert az első babánk elhalt. Itt többen is megvizsgáltak illetve az uh-ot is ketten nézték és csak aztán mondták ki a szomorú hírt. De mindenben maximálisan segítettek, ezért külön köszönet az orvosomnak Dakó Imrének.
biztos vannak olyan kórházak is, ahol minden tuti jó, de szerintem betege és orvosa válogatja, hogy kinek mi felel meg. Sokat olvastam a szülésről a terhességem alatt és bizony nagyon fájlalom, hogy nem úgy alakult, ahogy én szerettem volna, de tudom minden úgy volt jól, ahogy történt és most itt az én csodás nagyfiam. Zita
zitus
 
 


Én a Fekete Antal doktornál szültem négy éve.Nagyon rendes, megbizható,lelkiismeretes és ami fontos:nem pénzéhes és nincs tarifája.Mindenkinek tudom ajánlani.Menjen hozzá mindenki.Gabi
Z Gabi
 


Sziasztok!
Ha tud valaki valamit Dr Vajlok-ról,irja már le légyszi.Köszi!!!
kriszta4
 


Én a Feketét félidös terhesen hagytam ott.Igaz,elötte a vetélésemnél teljesen ismeretlenül kerültem hozzá és nagyon rendesen bánt velem,de aztán,mikor ujra terhes lettem,valahogy mintha félt volna,hogy problémás terhes lehetek.Mintha nagyon nem csipné a harminc fölött elsö babát vállalókat.Tök normális afp mellett amniora akart rábeszélni,bár a vetéléskockázata nálam jóval magasabb volt,mint a beteg gyerek kockázatának.S mikor nem vállaltam,onnantól ugy viselkedett velem,mintha quasimodót hordanám ki:-(Akkortól nem volt hajlandó a kórházban ultrahangoztatni,mindig a genetikára akart küldeni.Inkább eljöttem máshoz.
ez az egyetlen rossz élményem van vele kapcsolatban,valahogy nem kedveli a problémás eseteket,elötte mindig kedves,rendes volt velem.
ispiláng
 
 


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Most költöztünk fel Pestre a párommal a XIII. kerületbe, és mivel nyáron lesz az esküvőnk utána pedig már szeretnénk próbálkozni a babával, ezért szeretnék találni egy jó nőgyógyászt, és a Nyírő Gyula Kórházra gondoltam. Szeretném ha addig addig megismerném és elvégezne néhány vizsgálatot, hogy aztán minden rendben legyen. Szóval szeretném ha segítenétek egy jó, kedves nőgyógyászt találni.(Sajnos egy dokit sem ismerek itt Pesten, úgyhogy csak rátok hagyatkozhatom)
Segítségeteket előre is köszönöm!
Móni

Kép
móni23
 
 


En is a Nyiroben fogok szulni kb 3 het mulva. Dr Szakonyihoz jarok (30 eve dolgozik itt) en is nala szulettem es teljesen meg vagyok vele elegedve. A maganrendelos ara kicsit draga de nem kell oda jarni ha nem akarsz.Kozel van a korhaz, nem oriasi a szuleszete ahogy a tanfolyamon bemutattak, de mindennel el van latva. Sok jo doki van a Nyiroben. Szerintem nezz korul egy par korhazban es aztan valassz magadnak dokit. Dori
Névtelen
 


Móni!
Én Alexanján Nellit tiszta szívből tudom ajánlani Neked, de akár őt választod akár nem, mindenképpen azt javasolnám, hogy olyan doki mellett dönts, akinek magánrendelője is van. Én a Nelli magánrendelőjébe jártam, nagyon felszerelt és tiszta, kevés a várakozási idő. Mivel a Nyírő Gyulában dolgozik, ezért természetesen oda is fel lettem véve, ezért az UH-t és vérvételeket ott intéztem. A Nelli mindig segített, ahogy tudott, nagyon határozott és ha rábízod magad biztos, hogy minden simán fog menni. Megjegyzem: nem kért pénzt a szülésért!
Olvasd el mások véleményét, informálódj mindenképpen és csak azután dönts, sok sikert a babához!
Zita
zpeteri
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok itt!Kb.12 hetes kimama.Nekem még minden nagyon friss.Én is a Nyírőben fogok szülni.
Én még annyira új avgyok ebben a világban,hogy még mindentől szorongok és rágom magam.
Félek a szüléstől,félek milyen lesz a pillanat amikor meglétom,milyen lesz utánna az élet,milyen lesz addig az élet,remélem egészséges lesz stb.

Ha tudnátok segíteni abban,hogy hogyan zajlik a dolog onnan,hogy bemegyek a kórházba.

Előre is köszönöm a segítséget: egy pánikolós kismama
vica7505
 
 


Sziasztok!
Mónika: én szívből javaslom Dakó Imre doktor urat, aki nagyon megbízható, mindenben úgy tesz, hogy a legkevesebbet györtődjön mama éa baba. Én császárral szültem, minden nap meglátogatott és a kisfiamat is megnézte, ha bármi észrevétel, kérdés volt szívesen felelt, nem rohant soha!

Vica azt javaslom, hogy ne pánikolj. Könnyű ezt mondanom, de hidd el nem éri meg. Én elvesztettem egy babát, ezért a másodikat végigizgultam és sürgettem a napokat, heteket, hogy mikor érünk a végére. Most már azt mondom, hogy mennyivel szebb és jobb lett volna ha hallgatok másokra, lenyugszom, hogy azt a 9 hónapot boldogan élhessem át. Most kicsit fáj, hogy én nem tudtam felhőtlenül élvezni, csak főleg akkortól mikor már mozgott a pici és tudtam minden rendben zajlik odabenn. Eleinte nem hittem el, hogy ez a kilenc hónap csodálatos PEDIG AZ!!!
A szüléskor átélt fájdalmak(bár én császáros volta, de azért 3 órán keresztül én is vajúdtam) csak megszépítik ezt a csodát. Az a plillanat amikor meglátod először Őt!, hát leírhatatlan. Még most is könnybelábad a szemem.
Azért azt hadd javasoljam, hogy ha megoldható a szülés utáni hetekre mindenképp szerezz egy segítőt, aki megfőz, besegít otthon, mert különben hamar kiborul a "bili".
Ha lenne még kérdésed, konkrétan is, akkor szívesen válaszolok levélben is. Zita
zitus
 
 


Mónika!
Én is a Dakó Imrénél szültem 4 éve, és maximálisan meg voltam vele elégedve. Mindig ura volt a helyzetnek, mindig nyugodt volt, és segítőkész. Igaz azóta eltelt 4 év, de 3 napja szült nála az exem felesége, és tőlük is csak pozitív dolgot hallottam róla.
Szerintem keresd fel nyugodtan!

Ezt viszont mindenkinek mondom, aki mostanában szül a Nyírőben! Semmilyen értéket ne vigyen magával szülésre!!! Ex-anyósom táskáját kompletten lopták el a szülőszobáról, a kórteremből meg mobiltelefonok, fényképezőgépek, és bankkártyák tűntek el!

Titati
titati
 
 


Köszönöm Lányok a válaszokat, sokat segítettetek, az előző hozzászólásokat is végigolvasva két doki tűnik szimpatikusna a Dakó I. és a Mészáros M. Majd meglátom, hogy melyiknél lesznek kevesebben és melyik tud elvállalni.
Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Tudja valaki Dr. Kiss Csaba elérhetőségét?
Ha jól tudom, régebben Nyírős volt és most magánrendelése van valahol a XIII kerületben.
Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm
Zsuzsa
Névtelen
 


Szia Kriszta! Én a Vájlok dr.-hoz járok nőgyógyászhoz és csak jót tudok mondani róla. Szülni ugyan még nem szültem nála, de van olyan ismerősöm aki igen és a második gyerekét is nála szülte. Kedves névtelentől majd rosszat fogsz olvasni róla, Ő az aki teleírja a netet arról, hogy milyen szar ez a kórház. Olyan e-mail címe van megadva máshol is ami nem müködik (akartam neki írni,de nem sikerült -nem ocsmányságokat-)
Piroska
 


Sziasztok!

Móni

Én Mészáros Mártához járok, szerintem nagyon rendes és profi nődoki. Nekem ő a negyedik dokim (egyben az első nő) de az biztos, hogy ameddig praktizál én nem is fogok máshoz járni. Igaz neki magánja van, a kórházban tudtommal nem rendel. Ha érdekel megadom az elérhetőségét.

Vica

Ne izgulj minden a legnagyobb rendben lesz. Ne higyj a "jóakaróknak" mert senkinek sincs egyforma terhessége és mindenki másképp reagál rá és viseli el. Fogd fel könnyedén és akkor nem lesz baj.

pusz
rózsa
 
 


Szia Rózsa!
El tudnád küldeni emailban a magánrendelője telefonszámát? De azért ugye jól tudom, hogy a Nyírőben vezeti le a szüléseket.
Előre is köszönöm!
Móni

Kép
móni23
 
 


Szia Móni

Én is csak ajánlani tudom dr. Mészáros Mártát. Én három gyermekemet szűltem nála, igaz még a MÁV-ban. Az ikreimet tíz nappal túlhordtam és mégsem volt semmi komplikáció a szülésnél, 3,7 és 3,3 kgmal születtek a fiaim és az egyik faros volt és simán , természetes úton hagyta megszülni őket, meg sem fordult a fejünkben a császár. Más orvos már azonnal császározott volna, még a kiírt időpont előtt, de ő a természetre bízta, aminek mi nagyon örültünk.
Velem végig nagyon kedves volt, három nap ügyelet után hívták vissza a kórházba amikor szültem és jó kedvel , szívesen jött vissza hozzám a szülésre, félredobva a fáradtságát.
Én csak ajánlani tudom.
Ja és úgy tudom a NYírőben vezeti le a szüléseket.

Üdv.

Éva
p.éva
 


Sziasztok!
Én is a Mészáros doktornőnél fogok szülni nemsokára. Az első gyerek a MÁVban született nála. Kicsit félek attól, hogy a Nyírőben csak két szülőszoba van!! Egyszemélyesek egyébként? Nekem elég hosszú ideig tartott a vajúdás és a MÁVban a 4 szülőszoba mellett még volt egy kis külön szoba is (nem beszélve a hatalmas társalgóról/vajúdóról), ahol egész kellemesen (Kép) elvajúdgattam. Nagyon zavarna azt hiszem, ha valaki mással kéne egy szobában lennem vagy ha úgy érezném, sürgetnek.

Anna
annamár
 


Szia Anna!

Én is pont úgy vagyok mint Te. Márta, első gyerek MÁV-ban, második most lesz tavasszal NYírőben. Nekem is vannak rémálmaim. Állítólag ott nem szülnek annyian, de pl. a megfigyelés már a folyosón van, hogy tudják takarítani a szobákat. Te mikorra várod a másodikat?

Andimama
andimama
 
 


Szia Andimama!

Lehet, hogy direkt jó, hogy nem a MÁVban szülünk, ott most nagyon nagy lehet a felfordulás a H. doktor botránya miatt.

Március elejére vagyok kiírva, nagyobbik gyerek 4 és fél éves. Te mikorra várod a kicsit? Mekkora a nagyobbik?

Anna
annamár
 


Szia Anna!

Engem a botrány annyira nem kavart fel, nem is zavarna, mert azért össze nem hasonlítható a két kórház (bár utólag már lehet más véleményen leszek). Remélem lassan eljutok kórház nézőbe is.

Én meg március vége-április elejére várom a kisebbet, a lányom meg pont akkor lesz 3 éves. :-)

Ti tudjátok már a nemét? Mi nem szeretnénk tudni, a lányomnál sem tudtuk.

Épp tegnap éjszaka ijedtem meg egy kicsit, mert nagyon rosszul aludtam, töbször is felébredtem és a gyerkőc nem akart mozogni, pedig ilyenkor mindig megérzi, hogy fent vagyok és jön a rumli, meg rámszól, hogy ne feküdjek rá, stb. Most semmi, csak egy kemény gombóc volt a hasamban, hiába noszogattam. Be is pánikoltam rendesen, de vagy 10-15 perc böködés után végre sikerült rávennem, hogy életjelet adjon magáról. Párom hallotta a szivecskéjét is, de csak akkor nyugodtam meg amikor jelzett Ő is. Tegnap óta sokkal kevesebbet mozog, nem tudom ez baj lehet-e. Hétfőn megyek UH-ra, már alig várom, mert 3 hónapja nem láttam a gyerkőcöt. KEdden reggel meg Mártához. Te mikor mész hozzá?

Andimama
andimama
 
 


Szia Andimama!

A hétfői UH a 31-32. heti? Én január 19-én voltam. Kedden sajna du. megyek a doktornőhöz.

Nekem a nagyobbik fiú ... és a kisebbik is az lesz.

Ne aggódj a "lustálkodás" miatt, biztos minden rendben van!


Anna
annamár
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: