Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is csak olvasgatok, fõzögetek innen, de most kérésem is lenneKép
Olyan goffri-receptet szeretnék, ami tutira bevált (tehát kipróbált recept). A mindmegette.hu-n találtam 3-at, kettõt kipróbáltam, de egyik sem az igazi (a harmadik sajtosKép)

Köszi!
Toffifee
toffifee
 
 


Ez az egypercesekben volt a héten:

Csõben sült cukkini

A gyümölcs- és zöldségfélék, valamint a gabonatermékek – fõként tejtermékekkel és tojással kombinálva – képezik az egészséges táplálkozás alapjait. Minden olyan vitamint, fehérjét, szénhidrátot, zsírt és egyéb tápanyagot tartalmaznak, amelyek a kiegyensúlyozott étrendhez szükségesek. Az alábbi receptet hús vagy hal mellé köretként is elkészítheti, mivel a hús – valamennyi tejtermékhez hasonlóan – olyan B-vitaminokat tartalmaz, amelyek a növényi táplálékokból hiányoznak, a hal pedig jódban rendkívül gazdag.


Hozzávalók:
75 dkg kis cukkini
1 csomó újhagyma (kb. 250 g)
8 dkg mogyoró
3 friss rozmaringágacska

frissen õrölt fehér bors
1,5 dl tej
1,5 dl tejszín vagy tejföl
15 dkg reszelt gouda sajt
1 evõkanál vaj

Elkészítés:
Tisztítsa meg a cukkinit és szeletelje fel. Az újhagymát lédús zöld részével együtt vágja ujjnyi hosszúságú darabokra. Helyezze mindkettõt lapos gratinírozóformába vagy jénai tálba.
Vágja össze a mogyorót, a megmosott rozmaring leveleit csipkedje le, majd szórja a zöldségre a sóval, borssal együtt. Öntse rá a tejjel behabart tejszínt is és hintse meg a sajttal. A vajat kis darabokban tegye a tetejére.
A gratinírozóformát a hideg sütõ középsõ rácsára helyezve 200 ºC-on (légkeverése sütõ esetén 180 ºC-on) kb. 30 percig süsse, amíg a sajt kissé be nem barnul. Fõételként fogyasztva héjában fõtt burgonya és fejes saláta illik hozzá.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ancsinak, június 3-i receptjére válaszolva írom, hogy nagyon fini mindkét husikás receptje!Kép
üdv,
Tünde
Névtelen
 

 
 

Sziasztok! Keresem lenne nekem is, nem birok egy normalis rizst fözni. Vagy teljesen össze van ragadva vagy kemeny meg. Nem tudom, hogy volt-e tema mar, lehet hogy lemaradtam rola. Valaki kerdezte a gofri receptet, nekünk van egy, de a tesom azert nem elegedett vele,mert puha es ö ropogosat szeretne, de ha erdekel, akkor elkerem töle. Köszi elöre is a tanacsokert. Sziasztok.
nyuli
 
 


Nyuli!

Én sem tudok tisztességes rizst fõzni, ezért én csak fõzõtasakos rizst szoktam venni, abból is hosszúszemût és parabolied fajtát. Ez a fõzés után pergõs lesz és nem tapad össze. Sok enyhén sós vízben fõzõm addig ameddig a dobozára rá van írva.
pl. már évek óta egy bizonyos fajtát fõzõk. A neve Erik, narancssárgás dobozban van, a Corában lehet kapni, Olaszországból származik. Régebben volt 1/2 kg-os zacskóban is, de mostanában csak ebben fõzõtasakosban láttam, ez olcsóbb mint a "nagybácsis" rizs.

A hagyományos rizst nagyon változatos módokon szokták fõzni, szerintem ahány ház, annyi szokás.
Alapjában fõként a rizs fajtájától függ. A vagy B minõségû, hántolt hántolatlan, fényezett nem fényezett, gömbölyû vagy hossszúszemû.
Ez meghatározza azt is mire lehet felhasználni. Fõzni, köretnek ill. rizottó szerû kajának.

Vannak olyan rizsek amit fõzés elõtt jó ha az ember átválogat, ill. megmossa és lecsepegteti. Meg lehet egy kevés olajon pirítani.
Pirítás után jó forró sós vízzel fel kell önteni.
És talán itt jön a lényeg, ha rizst fõzöl a rizs mennyiségének 1 1/2-szerese víz, ha tarhonyát fõzöl a 2-szerese víz kell, hogy a szemek kellõen puhák legyenek.
Letakarod és addig párolod amíg a vizet magába szívja.
Nem feltétlen kell kevergetni, de egyszer átlehet az egészet.
Ha villanytûzhelyed van otthon elzárhatod és a maradék hõn befejezõdik a fõzés. Ha gáztûzhelyed van tedd az edényt egy másik eggyel nagyobb edénybe amiben 2-3 ujjnyi vizet forralsz és ez fejezi be a fõzést.
Vagy be lehet tenni a sütõbe is alacsony hõfokra.
Hogy mennyi idõre? Azt pontosan nem tudom megmondani, de a tarhonyát megszoktam kóstolni úgy döntöm el marad még vagy kész van.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Nyuli!

Az én férjecském a vendéglátó fõsulin úgy tanulta, hogy a riszfõzés így megy: a rizst egy kávéskanálnyi olajjal és tetszõleges sóval pirítod addig, míg másik lángon fel nem forr 1,9-szeres víz hozzá (én simán 2x-est veszek). Akkor fogod a vizet és ráöntöd a rizsre (vigyázni a felcspódó gõzzel!). Nem kell megkeverni, hanem azonnal letakarod teljesen és a legkisebb lángon fõzöd. Nálunk kb. 15-20 perc alatt készül el, de ez a gáz fõzõerejétõl is függ. Általában ennyi idõ után elfõ a víz és egy icipicit kezd leragadni. Akkor rögtön elzárom és ha még kemény is egy kicsit, 10 perc lefedett állás után bizti jó. Így nem lesz olyan, mint a tejberizs (a kevergetés miatt leváló keményítõrészecskék csinálnak belõle pudingot Kép ) hanem majdnem olyan pergõs, mint a gyorsrizsek.

Ditke
Névtelen
 


Pocok,
Leszedtem a netrol egy bajor perecreceptet, de meg nem probaltam!

250 g liszt, (550-es tipus, szerintem finomliszt)
20 g eleszto
1/2 teaskanal cukor
1,5 deci viz
1/2 teaskanal so
10 g vaj
1 liter viz
1 teaskanal natron
1/2 evokanal nagyszemcses so (ha maradt meg telrol utszoroso Kép )

Tehat: Lisztet egy talban osszekeverjuk a langyos cukros vizben megfuttatott elesztovel. A soval es a vajjal osszegyurjuk, hengert formalunk belole, amit 6 fele vagunk. Egyenkent megformazzuk kb. 40 cm hosszura oket ugy, hogy kozepen vastag legyen, a vegei pedig keskenyek. 10 percig letakarva kelesztjuk. Felforralunk egy liter vizet a natronnal, kozepes langra kapcsoljuk es egyenkent fel percre belemeritjuk a pereceket, ovatosan kiszedjuk, lecsepegtetjuk, es 30 perc alatt kihutjuk! 225 fokra elomelegitett sutoben kozepen kb. 20 perc alatt keszre sutjuk. Vegen vizzel "beecseteljuk" es megszorjuk a durva soval.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Pocok,
Ha nincs kedved mindig 6 darabbal tokolni, le is lehet oket fagyasztani a natronos kifozes utan, es akkor par perc alatt keszre lehet sutni!

Kuldok nektek egy kis mezes kremest, ha mar itt vagyok:

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi, ez a mézes krémes egy merénylet.Kép

Írj receptet is hozzá 'léci'!
lonchi
 


Mezes kremes:

2 egesz tojast, 10 deka cukrot, 5 deka vajat, 1 ek. mezet goz felett kikeverunk, hozzaadunk 40 deka lisztet, pici szodabikarbonat, es annyi tejfolt, amennyit felvesz! 3 fele vesszuk, kinyujtjuk, es a tepsi hatoldalan sutjuk. (En 4 fele vettem, egy kicsit tobb liszt, tejfol es mez sikeredett bele )!
Kremhez kb. 1 liter tejbol fozunk tejbegrizt (nem tul surut, mert a teszta ugyis beszivja a maradek nedvesseget), amit izles szerint edesitunk, es a vegen adunk hozza kb. 5-10 deka vajat. Kenes elott a lapokat megkenjuk rumos tejjel. Tetejere: cukrot, kakaoport felfozunk 1-2 kanal vizzel, forraljuk egy picit, a vegen egy kis darab vaj is johet bele, aztan zutty, szetkenjuk a suti tetejen. Ha kibirjatok jot tesz neki, ha all egy picit fogyasztas elott, ezzel is puhul a teszta (egy ejszakat mondanak, de ki bir ki annyit?)!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Aha, így már én is ismerem, csak nálunk darakásás süteménynek hívják.
Azt viszont bizton állítom, hogy nagyon nagyon finom!!!
Ez az egyik kedvencem!!! Kép

Nagyjából ilyen az én receptem is (tejföl helyett tej).

A krémet búzadara helyett lisztel is meglehet csinálni.

bigacsiga Kata

ui:
Ennek van még egy változata. Én Lipcsei süteménynek ismerem. Ott egy-egy mézeslap alul felül és egy piskóta lap középpen, így van öszeragasztva a krémmel. Az is nagyon finom.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pocok!

Ez is egy fajta perec:

[url=http://receptek.sutoipar.hu/suti/index.html" TARGET="_top]http://receptek.sutoipar.hu/suti/index.html[/url]

Sósperec

Jó búzalisztbõl, kevés élesztõbõl, sóból és vízbõl kemény tésztát gyúrunk. Ebbõl a perechez szükséges darabokat szakítunk el, melyet pihenés után pereccé formálunk. Míg a pereceket formáljuk, addig egy katlanban vizet forralunk, mely vízbe egy kevés sót teszünk. A forró víz mellé egy másik lapos edényben hideg vizet készítünk. A megformált pereceket bedobjuk a lassan forró vízbe, ahol ezek lesülyednek, de nemsokára ismét a víz felszínére kerülnek. Egy lyukas nagy lapos kanállal kihalásszuk ezeket a forró vízbõl és az odakészített hideg vízbe dobjuk. Egy pár perc múlva onnan is kiszedjük a pereceket és száraz kendõkre rakjuk. Ezután meleg kemencében kisütjük.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok! Köszönöm a rizsrecepteket es lehet hogy holnap ki is fogom probalni,most nagyon be vagyok indulva egy jo kis rizsert. Feltetlen megirom,hogy milyen lett. Köszi es sziasztok.
nyuli
 
 


Rizshez még egy megjegyzés:
Akár főzőtasakost akár kilós kiszerelést veszel a szemek alakjából is látszik melyen a rizs, de a hosszúszemű előfözött pergős rizs nem hófehér hanem halvány sárga főzéskor lesz csak fehér.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pocok,
De, Lonchi, a kepen felbuzdulva!
Vettem tegnap natront, nemsokara ki is probalom a perecreceptet!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Pocok!

És mi a különbség a között, hogy bajor meg nem bejor ill. sós vízben vagy nátronban van kifőzve?

A moziperec az mekyik?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Mi az a natron és mire való?

Émi
Névtelen
 


Zsuzsi
Köszi mézes krémes receptet. Olyan régen ettem, pedig kicsinek ez volt a kedvencem.Kép
lonchi
 


Nátron (lúg): Na2(CO3).10 H2O (a számok alsó indexben értendők), szép fényes lesz a felülete a perecnek, egyébként a ropik egy részének is ettől van olyan szép fénye és a színére is hat.

Senkinek nincs jó goffri (tészta) receptje ?Kép
LégysziKép
Előre is kösziKép
Toffifee
toffifee
 
 


Pocok és az olyan mint amit itthon nálunk a moziba/cirkuszba/ligetben árulnak vagy egészen más?

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


OFF
Pocok!
Uracska zöldebb fülű, 2001-ben végzett véndéglátón, én meg ugyanakkor csak ifo-n. Innem a lamúr. ;) Nem folytatta a szakmát egyébként, műtrágyát marketingel, és ki lehet kergetni a világból azzal a megvas mondással (ami még ide is vág egy kicsit), hogy "Csúf a gané, de szép cipó kél belőle." Hihi...
ON

Lányok, nincs kikpróbált bográcsos receptetek véletlenül? 12 emberre kell főznöm a hétvégén finomat és egyszerűt. Kíváncs vagyok nagyon!

Ditke
Ditke
 


Azangyalát, bocs a sok melléütésért..
Ditke
 


nátron helyett keressetek a boltban inkább Szalakálit, ugyanazt a célt szolgálja és ugyanolyan büdös is Kép
Lányok, egy kérésem lenne: ha jól értelmezem, egy közös ,,szakácskönyvbe" gyűjtitek az okosságokat. Kérhetek egyet? Szeretnénk feltenni az otlettar.hu-ra kisgyerekeseknek való időkímélő recepteket.
Köszi:
Jamina (zsu74@freemail.hu)
jamina
 
 


Sziasztok,
diétázom, ezért ritkábban tévedek erre.Kép

Kaptam ma egy jól hangzó receptet, még nem próbáltam.

Kecskesajtos tésztaszósz
3-4 feldarabolt újhagymát megpárolok utána rádobok egy felcsíkozott californiai paprikát, sózom, borsozom és párolom őket egy kicsit még együtt. Amikor még ropogós egy picit nyakon öntöm egy kis tejszínnel és összekeverem 150g kecske krémsajttal. Fűszerezem (zsálya vagy kakukkfű), nyakonöntöm vele a tésztát és parmezánt szórok rá.
lonchi
 
 


Mi ez, hogy kezdő felhasználó vagyok?Kép
Mikor léphetek felsőbb osztályba?Kép
lonchi
 
 


OK, akkor belehúzok! Látom Te már "régi" vagy. hm.
A diéta nem vészes, csak számolgatom a kalóriákat, de nem éhezem.

Ha tehetném most ilyen sütit ennék.Kép
TÚRÓS-GYÜMÖLCSÖS LEPÉNY
HOZZÁVALÓK: Tészta: 1 tojás, 10 dkg vaj , 3 dkg élesztő , fél dl tej , 1 teáskanál cukor , csipetnyi só , 20 dkg liszt Töltelék: 50 dkg túró (ízlés szerint több is lehet) , 1 kis doboz ananászbefőtt (vagy mandarin), idényben idénygyümölcsöt lehet használni, 15-20 dkg porcukor, 3 tojás, 2-3 evőkanál zsemlemorzsa , 1 evőkanál liszt , befőtt leve,
Az élesztőt a tejben a cukorral, kevés liszttel felfuttatjuk. A tojássárgáját a vajjal habosra keverjük, majd összedolgozzuk a felfutatott élesztővel, a sóval, a liszttel. A jól kidolgozott tésztát cipóba formáljuk, egy órán át letakarva pihentetjük. Közben elkészítjük a tölteléket, hogy ne legyen lágy, de könnyen kenhető legyen. A tojások fehérjébõl készült habot beleforgatjuk. A befőtt levével ízesítjük. Ha idénygyümölccsel készitjük, akkor egy kis aromalével izesitsük. A tésztával egy közepes tepsit kibélelünk, hogy legyen pereme is, majd egyenletesen belesimítjuk a tölteléket. Kevés gyümölcskockát elhelyezünk a tetején is. Előmelegített, forró sütõben, közepes lángon tűpróbáig sütjük. Ha kihűlt, akkor a tetejét rakjuk ki gyümölccsel és tortabevonózselével vonjuk be (a zselé takarja el a gyümölcsöt)
lonchi
 
 


Hajrá Lonchi!

Süti jó! Kép

Én meg kapros túrós lepényt ennék kapor nélkül, friss édes tejfölbe mártogatva. Kép

bigacsiga Kata

ui. Pocok az a szalonnás sajtos jól hangzik. Megnézem majd, mert még nem láttam. Igaz, hogy a Match-ba csak tejér megyek, mert valahol el kell költenem a kajajegyet. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Ma vacsira cukkinis rántott husit csináltam, tepsis krumplival és joghurtos iceberg-salival.

A cukkinit lereszeltem, megsóztam és állni hagytam kb. 30 percet. Utána leöntöttem a levét, kinyomkodtam és összekevertem egy felvert tojással. Először lisztbe, majd a cukkinis tojásba forgattam pulykamell szeleteket és kisütöttem. Nagyon fini volt, de palacsinta tészta-szerűen talán esztétikusabb lett volna.Kép

Lonchi (aki küzd, hogy felsőbb osztályba léphessen.Kép
lonchi
 
 


Senki nem reagált a kérésemre Kép
Na mindegy...
J.
jamina
 
 


Most olvastam csak el ezt a topicot, es habar mar sokan elmondtatok a rizs fozes fortelyait, azert gondoltam en is leirom ahogy en szoktam, mert igy mindig jo lesz es semmi "tokoles" nincs vele.
Hasonlo ahhoz amit Ditke irt, de en nem parolom a rizst, hanem felteszek ketszer annyi vizet forrni mint amennyi rizst akarok fozni. So es olaj megy bele. Mikor forr beleontom a rizst, egyet keverek rajta, letakarom, es kozepes langra lejebb kapcsolom a gazt. Ezutan 15 percre beallitom a "vekkert" Kép es mikor lejart az ido lezarom a gazt, de meg letakarva hagyom kb. 5-10 percig. Ennyi. Azutan, hogy felforrt a viz es beletettem a rizst, ra se kell nezni amig enni nem akarunk. Sosem ragad ossze igy. Arra kell ugyelni, hogy mikor elkezd ujra forrni a rizzsel egyutt, eleg nagy hab lesz rajta, ami - ha nem eleg nagy az edeny - kifut.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Jamina, annak a szakácskönyvnek van valami honlapja, de sajna én nem tudom. Bigacsiga biztos megmondja neked, ő mindent tud! Kép
kíváncsi
 
 


Helllllllllllo, Lanyok!!!
Recepteket lusta vagyok leirni, viszont nekem nagyon sokat segit Stahl Judit konyhaja!!!
www.stahl.hu
Egyszerü&nagyszerü.
IMADOM!!!
Vendég
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lonchi, amiket írsz, a fogyókúrás receptjeid? Ha igen, melléírnád a kalóriaértékeket is? Nem mintha még hinnék abban, hogy valaha is lefogyok, pedig már nagyon utálom így a testemet Kép, hanem csak inkább a tájékozódás kedvéért...
kíváncsi
 
 


Szilvás gombóc helyett
Meggyes gombóc

80 dkg krumplit héjában megfőzzük, lepucoljuk és még melegen áttörjük. Csipetnyi sóval, 10 dkg margarinnal és 20 dkg liszttel összegyúrjuk. Ha ragad, lisztet adunk hozzá. Lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk, és egyforma, kb. 7x7 centis négyzetekre vágjuk. A négyzetek közepébe két-három szem kimagozott meggyet teszünk, megszórjuk fahéjas porcukorral és gombócokat gyúrunk. Fazékban vizet forralunk, pici sóval, közben kevés margarinon vagy olajon megpirítjuk 10 dkg zsemlemorzsát. A forró, lobogó vízben kifőzzük a gombócokat (a fazék méretétől függően 8-10 gombócnál ne tegyünk többet egyszerre a vízbe). Akkor jó, ha feljön a víz felszínére. Szűrőkanállal szedjük ki és tegyük át a morzsába. Óvatosan rázzuk össze, hogy egyenletesen aranyszínű legyen minden gombóc. Porcukorral hintve tálaljuk.

Más gyümölccsel is el lehet készíteni:
szilva, meggy, barack, szőlő stb.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


OFF
Lonchi, nem volt netem egy ideje, de mostmár pótolom a lemaradásomat írásilag, ígérem!

A többiektől elnézést kérek az off-ért, mindenkinek jó főzést!!!!!

Krissi
krissi
 
 


Mi az az OFF? Amikor vége 1 témanak???
Vendég
 


"Off" amikor a tema cimetol eltero a hozzaszolas.
Névtelen
 


Pocok, milyen az a biosüti?
Se cukor, se tojás, se liszt? Kép Kép Kép

Az én kedvenc kevert süteményem, bár nem bio:

MARGIT TÉSZTA

10 dkg margarin
25 dkg cukor
4 tojás sárgája

Jó alaposan kikeverni.

25 dkg liszt
1 sütőpor
1 citrom leve, héja
6 evőkanál tej
6 evőkanál durvára vágott dió

Hozzákeverni a tojásos masszához.
4 tojás fehérjét keményre verni. Óvatosan beleforgatni a tésztába.
Kikent kifent tepsiben kb. 200 fokon 20-30 percig ill. tűpróbáig sütni.

Én dupla mennyiséget szoktam, mert ez egy kisebb tepsi adagja. Nagyon finom imádom a darabos diót benne.

bigacsiga Kata

ui. valami ilyesmire gondoltál vagy másra?

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pocok,
Probald ki: zabpelyhet megpiritasz egy kis vajon (esetleg pici cukorral, igy karamellas lesz), ha kihult ledaralod kavedaralon, es mint a daralt kekszes sutit izesited valamivel (kakao, kave, daralt dio, mandula, kokusz, ami csak van otthon), es golyocskakat gyursz belole. Ha felnotteknek gyartod, lehet rum-viz tetszoleges aranyu keverekevel osszegyurni, ha gyerekeknek, akkor vizes kakaoval, meggylevel, narancslevel...
Nekem legjobban a kakaos izesitesu, rummal osszegyurt izlik Kép! Baromira bio!
Csak a zabpehelyrol jutott eszembe...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Jajj lányok!!!

Csorog a nyálam, pláne így kismamaként, olyan jókat írtok, hogy csak na!!! Hol a közös szakácskönyv????

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Névtelen
 


BARACKOS TÚRÓGOMBÓC kerestetik4
A Nok Lapjaban volt a recept, kb 4 hete, de elkallodott, pedig NAGYON kiprobalénam, sot 3 eves fiacskam is szeretne segiteni benne, kerlek oszd meg velem a receptet!
Kosti:
Zsike
zsike
 


BARACKOS TÚRÓGOMBÓC kerestetik4
A Nok Lapjaban volt a recept, kb 4 hete, de elkallodott, pedig NAGYON kiprobalénam, sot 3 eves fiacskam is szeretne segiteni benne, kerlek oszd meg velem a receptet!
Kosti:
Zsike
zsike
 


Segííítsééég!
Kaptam egy vidéken hízlalt pecsenyekacsát, kopogósra fagyasztvaKép. Eddig én úgy sütöttem az ilyeneket, hogy folyamatosan bökdöstem őket. Nemrég hallottam/Stahl?/, hogy ki lehet számolni előre, hogy mennyi idő alatt sül meg egy ilyen, kicsinek nem mondható darab.

Le tudná nekem valaki írni, hogy hogyan kell kiszámolni a sütési idejét, ha lemérem a kacsát?

Köszi!
Csi
ui.:az is lehet, hogy liba.
csii
 
 


Zsike itt van egy az nem jó?
Elküldve 2003 Június 29 vasárnap - 19h 21:

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Most láttam a NLC-c egy képviselőfánk topicot, van benne egy fagyival töltött is...

c@fe fórum: Süssünk-főzzünk / Profiterol / (Képviselőfánk)
http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=9659&id=19&bw=1

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jo, persze, Bigacsiga, csak az túrógombóc volt, sárgabarackkal töltve, amit oly nagyon keresek. De azert koszi:
Zsike
zsike
 
 


Ide is megírom, mert szerintem jó, különösen gyerekbuliba.
Édes fondü!
Úgy néz ki, hogy csináltok finom csokoládéöntetet vagy szószt, fondüstálban melegen tartjátok, és ebbe mártogatnak a skacok mindenféle feldarabolt gyümölcsöt! Szerintem lehet bővíteni a választékot apró kekszekkel is.
Ha nincs fondüstál, akkor gőzfürdőben kell tartani a szószt, hogy végig jó folyós legyen (de persze ugyanakkor sűrűnek is kell lennie) Ezzel a kajával így is-úgy is őrizni kell a gyerekeket, meg segíteni nekik, de az szerintem nem is rossz!
A recept javasolja, hogy a szószba főzzünk bele vaníliarudat és narancshéjat. Mmmm. biztos finom!
kíváncsi
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: