Új privát üzeneted érkezett!

Tegnap én is alkottam, ma meg kölcsönkértem egy fényképezőt, úgyhogy meg is tudom mutatni:

dobozok1

dobozok2

Anyapoc!

Én kérnék szalvétákat és plüssállat szabásmintát is. Küldök mail-t.

Panni
panó
 
 


Csi!
Ezt a párom mondja mostanában, hogy drága vagyok...Kép Ragasztó, festék, színező, hungarocel, gipsz....KépKépKép

Klasszak a képeid! Mikor leszek én ilyen profi???Kép Én spec. még egy negyed szalvétához sem mertem hozzáfogni, mert félek, hogy akkora terület nem sikerülne szépen.
A belevegősödést megoldottam úgy, hogy kis száradás után újra lenyomkodom a felpukkadt részeket.
Mindjárt teszek fel képeket a műveimről.

Gigóca!
Szalvéták megérkeztek.Kép Ezek is csodálatosak. Nagyon köszönöm!
A lányom szintén lecsapott egy párra.Kép Már annyit félretett magának, hogy hetekig csak neki fogok szalvétázni.Kép


Kérdés: a virágcserepet mivel érdemes lefesteni és lakkozni szalvétázáskor, hogy ne ázzon fel ha locsoláskor vízben áll egy picit az alja? Diszperzit és rá a dp. ragasztólakk elég?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Panó

Jók a dobozok!Beleszerettem a jegesmedvébe...de hogy mondom el a páromnak??KépKépKép
SZ és sablon OK csak a postai címed írd meg,meg hogy melyik SZ-k az aktuálisak!

Kata

Én csináltam dizsperzittel,de nem ragazstólakkal kentem le,mert az nagyon drága muri lenne.Na de ha a férjed ennyire imád!!!KépKépÉn vizes lakkot használtam,kétszer kentem le.Azóta semmi baja a cserepeknek,pedig öntözök rendesen.De ha ebben nem vagy biztos,abszolút vízálló(ha jól emlékszem) a csónaklakk.Csak az büdi,mert hígító kell hozzá(nitro,asszem,ugye Csí?).A vizes lakk pedig símán vízzel higitható,így nem olyan büdi.
Annyi még csináltam,hogy ezeket a csrepeket kavicságyra raktam,így nem állnak a vízben.

Anyapoc
anyapoc
 

 
 

Az építő jellegű kritikát szívesen fogadom...Kép

<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/40332.jpg" target=_top>Hóemberes fém doboz</a>
<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/40333.jpg" target=_top>Nyuszis sörösdoboz</a>
<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/40334.jpg" target=_top>Rózsás fűszertartó anyukámnak</a>

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata

Nagyon jók!Ha az üvegre festékkel alapozol,akkor jobban kijön a minta.Én is próbáltam.A ciki csak az,hogy nehéz előre akkora alapot festeni,amekkora a minta leszKépKép!
Viszont kérhetek vmit?Hogy amikor linkeled be a képeket,akkor
ewurl formázást használj,és akkor külön ablakba fog bejönni a kép.Mert pl. nekem így nagyon sokáig tart,mire letöltődik(a múltkor is azért nem tudtam megnézni a sablonokat).Akkor viszont közben tudok mást csinálni,amíg a képek előkerülnek...
Ja,még egy kéréd.A hóemberesnek mi az a rózsaszín az alapja?Vagylefestetted és uaána rá a minta?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Köszi!Kép
A bébiételes üveg anyukám kérése volt, és ő így kérte.Kép
A hóemberes dobozt lefestettem és utána ment rá a szalvéta.
Így godoltad? üvegek

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Először képek.

Ez a tegnap felrakott nyuszis kép másik fele:

nyuszis

Ez a gombás nekem nagyon teszik, és bár a képen nem látszik sajna túlzottan, de gyönyörű szép nagy repedések vannak a kereten (kora reggel fotóztam és árnyékban maradt szegény kép Kép)

gombás

Egyébként szakasztott úgy jártam vele, mint Csi. Apika mikor meglátta, közölte, hogy nagyon szép, és biztos még szebb lesz, ha megszárad Nem magyarázkodtam, hogy középen az a ,,maszatolás" direkt van...

Na, ez az ajándék kiscipős. Semmi extra, világoskékre alapozva.

kiscipős

Nálam pedig így szomorkodik a kiskutya:

szomorú kiskutya

Jó gyűröttre csináltam, hogy egy kicsit festményszerűbb legyen.

Nyilván feltűnt, hogy a kiscipős kivételével a többi mind repesztett és ugyanolyan színű a keret. Tegnap csináltam a képeket, de valahogy nem lett olyan nagyon jó ezeknek a keret-színe. (alapból nem tetszik magában az Aquakolor zöldje). Ezért még tegnap berepsztőlakkoztam (nagyon jót tesz, ha sokáig szárad a repesztőlakk!), hogy mára majd kikeverek valami jó színt és rájukkenem. Lehet, hogy így képen nem annyira látszik, de lányok, a sötétbarna+piros együtt gyönyörű őszi rozsdabarna színt ad! Nekem nagyon tetszik!

Kata,
első szárnypróbálgatások: csillagos ötös Kép. Bevallom, az aprórózsással eddig én nem tudtam mit kezdeni, de így üvegen nagyon jó!

Anyapoc,
tegnap este voltunk Tescoban, de én nem találtam Kép, szerintem nálunk nincs ilyen Kép
Járólapos: igen, el van vágva, ez egy fél járólap.
Csere-bere ügyben mail megy.

Megyek, ha megszáradnak a cserepeim, dekupálok.
J.
jamina
 
 


Kata,


szerintem nagyon jók lettek. Építő kritikát nem tudok, mert nem tudnék mibe belekötni, hacsak abba nem, hogy NEKEM MIÉRT NINCS ILYEN DOBOZOM?????

most agyalhatok, hogy honnét szerezzek olyan dobozt, amire te a hóembert tetted. Nálunk nem kávézik senki.

Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Na, egyszer jöttem, máris nem tudtam megállni, és elkezdtem egy képet... Hihetetlen, hogy mennyire fertőző ez a topik Kép!!! Főleg, ha az embernek mindene van kéznél.

De nem örültem sokáig, mert kitaláltam, hogy mit is akarok, 3/4 óráig kevertem a színt, felkentem, de sötét lett. Gondoltam, majd a száradás alatt világosodik. Hát nem Kép, ráadásul az egész gipszkeretet bekentem, nemcsak a szélét. Mérgemben fogtam az egészet, betettem a csap alá, és szivaccsal elkezdtem lemosni a festéket. Le is jött, persze nem egészen, így most van egy NAGYON KLASSZ, kicsit foltos, vaníliasárga keretem. Hogy mit csinálok vele, azt nem tudom, de majd keresek hozzá valami szalvétát. Így jár, aki galád módon hűtlenkedik Kép. Megjegyzem, mikor hosszú idő után a múlt héten öntöttem gipszet, az első annyira nem sikerült, hogy ki kellett öntenem az egészet, a második is béna lett, harmadszorra azért már ment...

Kata!
Nekem NAGYON tetszik a rózsás fűszertartó!!! Lefestetted valamivel az üveget, vagy csak simán ment rá a szalvéta?

Na, megyek, talán holnap kezdek valamit az elbarmolt, de megmentett keretemmel...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jamina!
Hullajók a repedéseid!!!!Látszik az, rendesen! Nálam nem volt semmi különbség a lakk száradási ideje között, direkt kipróbáltam egy fadarabon. Látod, pedig ugyanolyan a repesztőnk...Ki érti ezt?! Nálad abbahagyta már a repedést? Nálam azóta reped!!! Vagy ez direkt erre van kitalálva, hogy mobillá tegye a kép keretét örökre? Mire dolgoztál végül a hatalmas választékodból? És lesz/van/ kerete a falapoknak?

Kata!
Hát, nem tartott sokáig ott sem a lelkesedés Apa részéről...Kép És innen már csak csökkenni fog! Nagyon klasszak a művekKép Nekem kimondottan tetszik, hogy átlátszó a rózsa! Mit "építsünk", ha úgy jók, ahogy vannak???
Én is kérdeztem a másik topikban vagy ezer éve, hogy mennyi idő alatt ázik fel a cserép, és valaki azt felelte, hogy akkorra már úgyis megunom, és mehet rá egy másik. Ez meggyőzött. Egyébként jó lehet a vízüveg is, mi az erkélyen lévő hatalmas betonból készült virágládákat azzal kentük ki, és a vízgyűjtőket is ezzel kenik. De jobb Anyapoc kavicsos alátéte. Sztem a lakk éppúgy lepereghet egy idő után, mert az agyag minden rétege felszívja a vizet, így "belölről" is támadhat a víz. De még nem próbáltamKép. Nnnna, ez a sörösdoboz, mint szalvétázhetó alap, eszembe nem jutott volnaKép TetszikKép Még annyi, hogy nem az üvegek bugyogtak?

Panó!
HelyesekKép Milyen dobozok?

Anyapoc!
Csi irigykedik a vizes lakk miatt. A csónak szerintem lakkbenzin, de nem néztem meg. Mindegy is, rettenet-szagú mindkettőKép

Timi!
gyerünk, gyerünk!!!Kép

A lényeget nem is mondtam:
MEGJÖTT A THERMOFŰŰŰRÉSZEM!!!!!

Csi
csii
 
 


Sziasztok,
csak amulok es bamulokKép

Kata,Pano,
tok jooookKép

Jaminae se rossz, de ot nem dicserem agyon, mert mar nem kezdoKép

-Afonya
afonya
 
 


Kata

Így-így!!Meg kell állapítanom,hogy határozottan fejlődőképes vagy!!!KépKépKép
Egyébként megnézve így közelebbről,valóban jók a rózsák aláfestés nélkül.Nekem is van,ami jól néz ki,de vannak olyanok,amiket egyszerűen muszáj aládolgozni,mert semmit nem adnak ki magukból.És ezt most jól megaszontamKép.


Jamina

Nem is baj!!!Megnéztem a kiscipős képet(is) és nem menne hozzá az a betű,az az igazság!Vmi jobbat kéne kitalálni,de nem jut semmi értelmes az eszembe..és ez nem is meglepőKépKépKépMennyi időm is van még??

Csí

Mit irigykedsz?Legalább nem neked kell dugdozni a gyerek elől!KépKépDetudod mit?Cseréljünk!Én kérek csónaklakkot és kapsz vizeset!
Azon nem gondolkodtál még,hogy a lepergő falevelk mintájára milyen jó zsírpapír szerű szalvétát lehet gyártani?Mert nekem ilyen lett,amit lakkozott fára tettem.Igaz,nem pergett le,de nagyjából egyben le lehetett húzni és a végeredmény egész jó.Csak azt nem tudom,mire lehet használniKép..

Anyapoc

anyapoc
 
 


Nagyon szupik az uj dolgok a keptarban.

Kata,

leirnad pontosan, hogy a bebieteles uvegeket hogy rozsaztad be? Nagyon szepek. Imadom a rozsas szalvetakat.

gabomamo
gabomamo
 
 


Csi!

Tápszeres dobozok. Pont úgy csináltam, ahogy tőled láttam. Csak én ilyen lassú vagyok és csak most lett kész.

Panni
panó
 
 


Kérdés annak, aki dekupált fűszertartót használ.
Bírja-e a napi strapát, zsíros kezet, vizet?

Kata! A hóemberedre milyen hó esik? Szalvétás, vagy festett?

Ildikó
b_ildikó
 
 


Kata!

A rózsás üvegek nagyon tetszenek!

Jucus
20170114224602
 
 


Anyapoc!
Köszömöm a dícséretet a fejlődőképességről!Kép
Az a kavics ágy nem is rossz ötlet, viszont mi az a vizes lakk? Ez a neve? Mert akkor vennék ilyet.
Tényleg imád a párom, de szerintem a hobbimat már nem ennyire, úgyhogy tényleg drága lenne hozzá a dp. ragasztólakk.Kép Nekem elég sok műa. cserepem van, kipróbáltam és megtapad rajta a diszperzit.

Jamina!
Köszi!Kép
Ezek szerint tőled van a rózsás.Kép Mindegy, anyukámnak nagyon tetszett, ő kérte, hogy azokat ragasszam rá. Ma már kérdezte, hogy elég szárazak-e, viheti-e.Kép Persze most már én is tudnám hová rakni, hogy ilyen jó lett, de majd csinálok másikat.
A tiédből viszont nagyon tetszik a kutyus.Kép Nem nehéz egy ekkora képet gyorsan lekenni???Kép

Gigóca!
Köszi!Kép
Sajna nekem sincs másik dobozom, pedig istibizi küldenék neked.Kép

Panda!
Csak a teteje van festve, az üveg nem. Azt csak híg lakkal mázoltam át a szalvéta után, hogy ne látszódjon annyira, hogy a szalvéta körül ragasztó van.

Csi!
Köszi!Kép
Azért nem mondhatom, hogy apa eddig bármit is szóvá tett volna...Kép Majd megveszem a dolgokat ha ő nincs velem, mert akkor tuti szóvá tenné. Utálja ha válogatok, vacilálok, hogy miből melyiket vegyem meg.Kép
Cserép: nekem inkább műanyag cserepeim vannak, azokat díszíteném ki. A diszperzit megmarad rajta, csak hát dp. ragiból nagyon sok kellene rá, azért kérdeztem anyapoc-ot, hogy mi az a vizes lakk.
Akkor mi az a vízüveg és hol lehet kapni? Festékboltokban? Ilyen festék lakk dologban még bölcsis vagyok.Kép
Szerintem sem ázna fel olyan hamar, hiszen nem áll állandóan vízben.
Sörösdoboz: a lányom ötlete volt.Kép
Légbuborék az üvegeken volt és a sörösdobozon.

Áfi!Kép
Köszi!Kép

Gabomamo!
Egy db szalvéta volt tele rózsával, azokat vágtam ki csak úgy szemre, hogy rózsa forma legyen kivágva is. Lekentem az üveget, rá a rózsa, majd amikor megszáradt lekentem az egész üveget híg dp. ragasztóval. A képen nem látszik, de minden üvegen két rózsa van. A tetejét pedig külön lefestettem, hogy eltűnjön a felirat és úgy rá a rózsa. Ezt is lelakkoztam a végén.
Így gondoltad a leírást?

Ildikó!
Festett hó esik rá.Kép

Jucus!
Köszi!Kép
A végén még nagyon sajnálni fogom anyumnak adni őket annyira megtetszett nekem is.Kép Majd kerítek másik rózsás szalvétát és csinálok magamnak is egy sorozatot.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Anyapoc!
Van még olyan mókusos? Az nagyon tetszik.

Kata007!

Amikor a rózsákat ráraktad az üvegre nem kented át rögtön ragasztóval? A többinél sem kell? Mármint az én leírásom szerint ha a szalvétát rárakom a beragasztózott felületre azonnal le kell kenni újra ragasztóval. Vagy mindegy, mikor?

Öntöttem gipszet, a hátoldalát is le szoktátok festeni?

Jamina!
Szuperek a képek, a gombáshoz nagyon illik a repesztés! Apa ma feladta a pakkot.

Kata
kovkata
 
 


Koszi Kata 007,

igen igy gondoltam a leirast. Csak meg 1 kerdes. Az egesz uveget bekented d ragasztoval eloszor v. csak a rozs a alatti reszt? v. ez mindegy?

Az anyuszis az sorosuveg? sose jottem volna ra.

gabomamo
gabomamo
 
 


Csi!

Már begyűjtöttelek. Kép Éppen a napokba adtad meg a legújabb kukaccímedet. Kép))))))))))))

Anyapoc!
Hihihi! Szalvétás tészta. Örülne az uram neki. Ő meg főzne nekem diódás tésztát.

JamesBondKata!
A nyuszis nagyon tetszik! Olyan kaján az a nyuszi. Kép)))

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


DEPECHE MODE:

Anyapoc--UHU két és fél ezer kb. Kösz a tapsotKép Jó a pizsamás zebraKép A Pébéó nagyon folyik, nehéz/nehezebb vele dolgozni.

Kata--Vízüveg porózus anyagot tömít, hogy ne legyen azKép. Műanyag cseréphez nem kell, az vízálló. Az agyag támad belülről. Aqualakk igen drága mifelénk, vagy háromezer helyi egységKép Üveg-sörösdoboz nem szívja be a lötyit, azért puklis. Nekem is az volt a dobozom. Tűvel pukk.

Gabomamo--Majd küldök rózsás szalvétát, csak majd szóljál rám, mert elhagytam az agyamatKép

Gigó--Nesquick doboz. Pl.

Panó!--Jó a megfigyelő képességemKép Mivel alapoztál? Tudom, mivel kellett...

Csónaklakk--sokoldalú. Nekem megkötött, és olyan lett, mint a szilikonbetét. Kell valakinek?Kép

Bigacsiga--az a legrégebbi kukacomKép katalógus a honlapon.

Van postafiókom. Igazi. Mindenki előtt nyitva áll!!!Kép

Csi
csii
 
 


Kata

Van mókusos,de ezt csak most olvastam,előtte az emiledet.De küldök,csak válogass.Az arhívban is nézz körül,mert van fent sok SZ-m,nehogymá csak egyet küldjek!KépKép

Kata007

Márkaneve nem ez a lakknak,van több fajta.A megnevezés ez.Bemész a festékboltba és aszondod,hogy vizes lakkot szeretnél,vvagyis olyat,ami vízzel higítható.Kb 2000 Ft/l,kicsit drága...de a práodnak tagadd le!!!!KépKépKép

Bigacsiga

Az nem is rossz!!!A diódában legalább benne van a dió..KépKépAz meg ugyi fincsi...nyamnyamnyam...

AgyatlanKépKép

HUH-UHU de drága,lehet,hogy mégsem lesz????
Azért gondoltam a Pébéora,mert keverhető és realív jó áron van.LÁttam,amit a boltos csajszi művelt vele és jó volt a végeredméyn...most csak átlátszót vettem a SZ-hoz...
Ésvan vmi új olasz gyártmány,vmi K betűs,de nem jut eszembe(MERT ÉN IS AGYATLAN VAGYOKKép)...hallottál már róla??
Egyébként jobban vagy már?KépKépKép
Jaj,megkötött a lakkod?Akkor nem lesz csere????

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csí!

Köszi a dióhéjat!

z.
Névtelen
 


Csi a pebeora rakjál szűkítőt és akkor nem folyik annyira. Sajnos öles méretű nyílással adják.
De a minősége nagyon tuti. Érdemes összehasonlítani a fedőképességét másokéval.
Névtelen
 


Na,kipróbáltam a SZmatrica gyártást tapraggal is,és jobb az eredmény,mint dekupázsragasztóval!Működik az üvegfesték és a taprag együtt(jó a Pebeo,csíKép),a SZ nem gyűrődik és szebb lesz a végeredmény,mint a rgasztólakkal.Egyenletesebb,átlátszóbb,jobban mutat az üvegen is.
És persze olcsóbb megoldásKépKép

Ágci

Próbáld tapétaragasztóval,még lakkozni sem kell utána,ha a gyerekek nem fognak hozzáférni!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak most jutottam a gép elé.Kép
Úgy látom kissé félreérthetően írtam a rózsás dolgot.

Kata, Gabomamo!
Bekentem a szalvéta alatti részt dp. ragasztólakkal, rá a szalvéta amit szintén bekentem. Amikor megszáradt az egész üveget átkentem híg dp. ragasztólakkal.

Gabomamo!
A nyuszis nem sörösüveg, hanem sörösdoboz.Kép

bcs. Kata!
Köszi!Kép

Anyapoc!
Ok, köszi! Muszáj vennem ilyen lakkot is mert a dp. igen drága ezekre a nagy felületekre.
Én nem állhatok rá a képgyártásra mert a betonfalba nehézkes akasztókat rakni.

Kérdés:
1. Gipsz képet lefestem, ráteszem a szalvétát, lekenem dp. ragasztólakkal. Után át kell mégegyszer kenni valamilyen lakkal?
2. A tapragasztót milyen arányban hígítjátok? Gondolom gyárilag az van rajta, hogy az egészhez mennyi víz kell.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Elkészült az első két gipsz művem:

hajós maci (Csi féle technikával)
gyöngyvirág

Problémák: nagyon kényes, egy picit erősebben értem hozzá a kerethez és máris lejött róla a festék. Vagy ez normális? Vigyázni kell vele?

A másik, hogy többször át kellett festeni, mire egyenletesen befedte, vagy nem kellene higítani a festéket(szinezőpasztát)?

És végül én balga csak úgy szemre tettem bele az "akasztót" és hát persze, hogy a falon ferde lett. Picit feszegetve majdnem kijött az egész, de sikeresen odatuszkoltam a helyére majd jó alaposan rátapicskoltam egy kis gipszet. (Ekkor már száraz volt) A kérdés az, megtartja ez a javított a képet? Vagy inkább ne rakjam a fejem fölé...

Anyapoc, majd én veszek Neked szalvétát mert nálunk a zöme "csak" 20Ft.
Kata
kovkata
 
 


Kata007,

igazabol rajottem, hogy csinaltad, mikozben megcsinaltam az 1. uveget. Szep lett szerintem. Pont most adtam oda Agcinak az osszes babieteles uvegemet, Kép de majd gyujtok meg. Nagyon teccik.
Ha 1x hozzajutok 1 digikamerahoz, majd lefotozom.

gabomamo
gabomamo
 
 


KovKata,
megjött a csomagod, köszi! Kép

Anyapoc, megvan a megoldás a feliratozásra: vettem aranyszínű lakkfilcet Kép

Jamina, a sietős
jamina
 
 


Sziasztok!

Kata007

Próbáljátok ki a panelszeget!Én is szkeptikus voltam,de működik.Így jöhet a gipszkép isKép
Válasz-->Ha ragasztólakkot használsz,nem kell mással lakkoznod,mert az lakkoz egyben.De ha tartósabbá akarod esetleg tenni a tárgyat,akkor lehet rá még egy réteg lakkot tenni.Én a fiam lámpáját kétszer lakkoztam,jó vastagon,ha jól emlékszemKép

KovKata

Azt meg hogy csinálod,hogy nálatok 20 FT???Mégis csak rossz helyen lakom én...na jó,Zsuzsáékhoz nem megyek,mert ott meg 75Kép!Képeid szuperek!!!!

Jamina

Na ugye!KépAztán hová siettél?Kávézni,vagy ablakot puceválni?KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


TÉNYLEG!!! Jamina nagyon hallgat az ablakai felől...

KovKata!
Gratula!Kép Nagyon szépek a színeid is, milyen festéket használsz? Nem tudom, hogy mitől jön le. Talán tapasztalt gipszöntők tudnak rá megoldást, mert lehet, hogy még nedves volt, vagy hasonló... Vagy nem lehet, hogy a színezőpaszta az önmagában nem festék? Nekem van egy noname sárgám, iszonyatosan erős a színezőképessége, de önmagában nem fed, és nem is köt meg rendesen. Talán ez...nemtom. Jamina írta, hogy ő bejelölte az öntőformán a kép közepét, és oda nyomja bele az akasztót. Okos lányka ez a JaminaKép.

Z!
Végtére a kókusz is dióKép

Pébeo--igazából nincsen vele nagy gondom, csak megállapítottam, hogy jobban folyik, mint a többi. Nekem a világítós van belőle, azt meg nagyon kicsi felületeken használom

Anyapoc!
Tegnap lőttem magamnak egy 3D lakkot. Talán ezt is lehetne átlátszó üvegfestékkel helyettesíteni. Talán, de még nem próbáltamKép

Csi
csii
 
 


KovKata!
Az öntőforma szélén van jelölve a közepe Kép! Nekem is van ilyen, a pereménél (két oldalon is, egymással szemben) megtalálod, ha nagyon ügyi vagy! Pici függőleges csík. Hacsak nem valami másik cég gyártja, bár az enyém PONT ugyanilyen keretet csinál...
Különben nagyon klasszak az alkotások Kép! Nem is látszik, hogy az elsők Kép.

Kata!
Kértem volna, hogy linkeld be egyben a rózsás szalvétádat, mert nagyon tetszenek a virágok róla (újabban a rózsa a mániám Kép), de ezek szerint csak 1 volt Kép. Vagy nem? Ha nem, akkor léccci!!! (Vagy más, akinek van Kép)

Hölgyek!
Használt már valai kiégethető szalvétalakkot?
Mert én akarok csinálni sima porcelán bögrét (tányért, miegyebet) szalvétamintákkal, és a bótosnéni azt mondta, próbáljam ki azt. Mert ha azzal csinálom, akkor nagyon tartós lesz, mosogatógpben is lehet mosni a cuccot (nincs mosogatógépem Kép). De nem vettem, gondoltam, gyűjtök tapasztalatokat Kép. Szóval?

Megyek etetni meg fürdetni meg altatni meg Apázni,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda,
Te címedet nem tudom, küldj mailt. A rózsák eredendően tőlem származnak, de már sokfelé szétküldtem Kép Azért még akad 1-2.

Kata,
olvasd át, amit a múltkor írtam a gipszöntésről. Így nem mindent a saját károdon kell megtanulnod (hanem az enyémen Kép)

Csi,
,,okos lányka ez a Jamina" -még, még ilyeneket! Kép

Anyapoc, Csi,
méééé érdekel Titeket az én ablakom?! Na jó, ha annyira tudni akarjátok, a kisszoba kivételével kész vagyok!

Anyapoc és KovKata,
ma voltam a dorogi postán és feladtam a csomagotokat.
Közben nagyon mérges lettem (ennyire: Kép); mert feladtam a Kreatív Hobbys katalógus árát (390.-) rózsaszín szelvényen és összesen 585 Ft-ot!!! fizettem! Hát nem felháborító?!

Ja, és még egy kérdés: tudom, már ezerszer leírtátok, de mivel eddig nem voltam érdekelt, hát átsiklottam felette. Matricafestékkel hogy kell? Ma vettem egy tubussal (Deka); most éppen a leírás szerint szárad, de szerintem nem így kéne kinéznie. Vagy de?
anyapoc, Neked még friss az élmény, rágd a számba!

Na jócakkát, álmos vagyok:
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Jamina, én szoktam matricafestékkel festeni, mindig másképp néz ki, mint amilyen száradás után lesz! Türelem, ha megszárad biztos jó lesz a tiéd is.

Gigóca!

Ma kaptam meg a csomagodat. Nem fért be a postaládába, és a postás a gondnoknak adta oda. Így kerülőúton, de ideért! Nagyon köszönöm, klasszak a szalvéták!
Laura a felét kiválogatta, hogy az neki kell! Szerintem karácsonyig csak az ő képeit kell csinálnom. Ma egyébként elkészült néhány kép, ha apa hétfőn hazahozza a gépet, akkor megmutatom majd!

Sziasztok:
Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Jamina szerintem a kisszoba ablakát jó vastagon leöntötte gipsszel,majd beszalvétázta...KépKépKép

Csí

Majd várom az eredményt..de mit is akarsz vele pontosan?Vagy még az sincs kitalálva?

Panda

Még nem hallottam róla,de he nem túl drága,akkor próbáld ki.Aztán majd megosztod velünk a tapasztalataidatKépKép!

Jamina

Persze,mindig a kicsik maradnak kiKépKép!
Köszi a csomagot,várom!Viszont van két új és nagyonjó SZ-m,holnap felteszem,jelezd,ha abból is kell.Mert akkor veszek még belőle...
Matrica:olcsóbb változat-->én csak alulra teszek matricafestéket(de azzal ne spórolj,mert a SZ nagyon beissza,és ha kevés van alatta,nem nagyon tapad),aztán dekupázs ragasztólakk.Csak a felszíne nem lesz olyan szép matricás,de működik.Ha el vagy eresztve,akkor felülre is mehet matricafesték,de sztm felesleges.
Még olcsóbb változat-->ezt tegnapelőtt próbáltam ki,hogy ragasztólakk helyett taprag.Jobb lett az eredmény,mint ragasztólakkal.Szebben száradt a tapragtól a SZ és vhogy szebb maradt a színhatás.Most csináltam újakat,majd megmondom,hogy sikerült.Mert lehet,hogy az előző véletlen volt...KépKépKépCsak csínján,mert ez is függőséget okoz!Én már egy csomót vittem az orvosi rendelőbe,annyi van...
Na,finom volt?Kép
Kávét?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok !

CSí ! Köszönöm szépen a segítséged! Már kész is lett egy kép, vettem gipszkiöntő formát, abból csináltam képet. A férjemnek és a gyerekeknek is nagyon tetszik, majd megpróbálom feltenni, bár Ti biztos láttok majd rajta javítanivalót, de hát első kép.
Lehet, hogy túl sok minden került rá. A gipszet bekentem ragasztóval, majd rá a szalvéta, majd mégegy réteg ragasztó, s a végén lakk. Lehet, hogy elég lenne csak lakk nélkül is ? Vagy a szalvéta tetejére is miért kell ragasztó ?

Túl sok gipszet kevertem ki, így tejfölös doboz tetejébe is öntöttem, meg kis tálkának a fedelébe is ( kínai kaját szoktam venni, s annak a tálkájának a fedelébe )
Na meg vettem még karácsonyi mintájú gipszkiöntő formát. Még abba is jutott.

Az antikolást hogy kell csinálni ? Két féle festékből kell felkenni? Vagy jó az aquacolor festékből is két szín ? Mert valahol azt olvastam, hogy két különböző festéket kell feltenni ( nem színben , hanem azt írták, hogy az egyik legyen hobbyfesték, a másik meg vízes alapú ) Ha én csak aquacolorból festem a két színt,akkor nem érem el a repedezés hatását ?
Na kicsit körülményesen írtam le Kép

Köszönöm a segítséget !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Jamina, DrágaKép
Ugyan nézze már meg, hogy nincsen-e véletlenül Magácskánál is kicsi jel a keret középpontjánál!!! Csak azért, mert én is pont be akartam jelölni, de Panda írta, hogy már be van jelőlve... Ott is van bizony!!!KépKépKép
Én is kiakadtam a katalógus feladási áránKép

Panda!
Én még nem használtam kiégethető lakkot, de bevallom, én eleve nem is merek belevágni az ilyen kiégethető festékekbe, lakkokba, gyurmákbaKép Attól félnék, eltörneKép


Anyapoc!
Mivel-mit akarok? A 3D lakkal? Elvesztettem a fonalatKép
Hungarocell 3D--van nagyon vékony, talán 2mm-s h.cell, amire fel kell ragasztani a körbevágott motívumot, aztán ezt a motívumot kell kivágni a lapból, és felragasztani a helyére. Annyira vékony ez a lap, mint kb. a dekorgumi, és nem kell lekerekíteni.

Szilvy!
nem egészen értem ezt a vizes alapú, meg a hobbifesték közti különbséget, mert az itthon hobbifestékként árult festék is vizes bázisú, többnyire. Sőt, én csak ilyennel találkoztam edddig, bár ez sokat nem jelentKép
A lényege a repesztésnek: alapnak egy olyan színt tegyél fel, amit a repedésekben szeretnél látni. Ha megszáradt, akkor határozott mozdulatokkal vidd fel rá a repesztőlakkot úgy, hogy ne menj át a rétegeken, és EGY IRÁNYBA húzzál csak az ecsettel. Néhány óra száradás után vidd fel rá szintén egy irányba, szintén egymást nem fedve a fedő-festékréteget. Akkor érsz el legjobb hatást, ha a két festékréteg nagyon elüt egymástől színben. Márkánként változik a lakk hatása, van, ahol az is számít, hogy mennyit száradt a repesztő, van, ahol a repesztő vastagsága is számít. Én csak annyit vettem észre, hogy ha a fedőréteg hígabb, akkor jobban reped.
A szalvétát azért kell fentről is átfesteni a szalvétaragasztó-lakkal, mert akkor ázik át igazán, és így lesz "festett"-hatású a kép. Nem szükséges átmenni lakkal, mert a záróréteget a szalvétaragasztó is megadja, a többi már csak ízlés kérdéseKép.

Csi
csii
 
 


No, kipróbáltam a matricafestéket, ugye még tegnap felkentem, mára lett kész. Így megszáradva már mindjárt más Kép, már fel is ragasztottam a hűtőre -katicabogár egy levélen, amolyan élethű-fajta. (Arra azért kíváncsi vagyok, Apika észreveszi-e majd? Kép)
Utólag is köszönet minden útmutatásért, azt hiszem, igaza van Anyapocnak, ez is függőséget okoz Kép

Tegnap este csináltam olyan képet, ami Zsuzsa-féle kerettel készült: alapszín, utána a fedőszín visszaszedve gyűrt papírral. Nagyon klassz!
Aztán a lakkfilcet is bevetettem egy másik képnél: a keret kiálló részét (gyárilag van benne a formában ilyen) áthúztam vele. Annál is inkább jól mutat, mivel a képen egy arannyal futatott kínai porceláncsésze van.
Szvsz jó beruházás egy lakkfilc, még fogok venni legalább ezüst, kék és piros színben. De lehet, hogy zöldet is így, karácsony előtt. mondjuk eddig azt sem tudtam, mi fán terem, de mikor a Tescoban kerestem betűgumit (vagy gumibetűt? Kép); akkor láttam meg. Ott hétszáz-valamennyi forintba került, ezt sokallottam érte. De tegnap betévedtem Kép egy papírboltba, és ott 365.- volt a vékony (igazából ez sem vékony), és kb. egy százassal drágább a vastag. Próbáljátok ki, nem olyan nagy összeg.

Na mit akartam még Kép. Ja, a kisszoba ablaka -hát mivel ott nemsoká parketta-csiszolás lesz, így egy darabig azt még halogathatom. Aztán meg bematricázom Kép

Gombapörköltet csinálok ebédre. Őrizzetek meg jóemlékezetetekben Kép
Jamina
jamina
 
 


Csi,
aha, nagyon közelről nézve tényleg van a közepénél egy icipici jelzés... Na de gipszöntéshez nem szoktam nagyítót magammal vinni!
Jamina
jamina
 
 


Béke poraidraKép
Csi
Névtelen
 


Új szalvéták:
halak
hableány

Jamina...ha élsz mégKép

Mivel csináltad a matricát?ragazstólakkal?Próbáld meg tapraggal,szerintem szebb!
A lekkfilcről dobj má fel egy képet,hadd nézzem meg az eredményt!
ja,hogy rendelted meg a KH katalógust?Neten?

Csí

Igen, a 3D lakkra gondoltam...
Akkor ezt a nikecell dolgot lehet használni térbeli szalvétatechnikához?Mert mot néztem a KH katalógust,ott nikecell helyett műanyagot használtak.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Most egy kicsit OFF
Nagyon el vagyok keseredve KépKépKép. Ádi elesett a műanyag kismotorjával és teljesen efldagadt a felső ínye, gondolom, vérzett is. Ráadásul a két felső metszőjéből letört egy-egy darab. Még nem tudom, mekkora, mert nem engedi megnézni KépKépKép
Borzasztó dolgok ezek...
Szomorú Jamina
jamina
 
 


Jamina

Sajnálom Ádit!!!Gondolom,volt cirkusz...KépKép
Nálunk csak szájfelrepedés volt,de az is sok volt...
Jobbulást!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


JaminaKép
Kismotort mar parszor en is szamuztem.. ismeros gyereke atesett a kormanyon, amikor leblokkolt a motor valamiben, masik leszankozott vele egy lepcson, Rekam "csak" a szemhejat horzsolta le vele, mikor elesett es raesett a kormanyara, ugy bedagadt, hogy alig latott ki alola...
Fogak: tudom, hogy neked nem hasznal, de hatha masnak még kapora jon /de inkabb ne legyen aktualis senkinek/. Allitolag ha egy oran belul eljutsz a kiesett foggal a korhazba, vissza tudjak tenni neki.

-Afonya
afonya
 
 


Jamina!
Köszi, küldöm is a címemet Kép! Ha van esetleg szívszerelmed a szalvéták között, és rendelkezem olyannal, küldök ám cserébe! Csal sajna nekem nincs teknikám, amivel a készletemet közkinccsé tehetném Kép.

Ádámot sajnálom KépKépKép!

Ugye, hogy ugye??? Ott van bizony az a kicsi jel a kiöntőforma közepén Kép...

Szóval, Ti sem használtatok még kiégethező lakkot. Ejnye, akkor kénytelen leszk én elsőnek kipróbálni... Én üvegfestékben már használtam, tényleg jó. Hát, ha lesz egy kis feleseges pénzmag, beruházok, aztán majd elérulom, mi lett belőle.

Most húzok alvadni, jóccakát,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jamina!

Jobb híreket írjál. Kép
Ádinak gyógypuszi. Kép Kép Kép
A fogát mutasd meg fogásznak, hogy ha éles letudja csiszolni.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Brrr.Kép
Már akartam írni, hogy amikor a fiam egy ártatlannak induló eséssel szétnyírta a fejét , mert a SAPKA fémcsatja egyszerűen beleállt a tarkójába. Azóta nincsen fémet tartalmazó sapkánk, és a lányom sem hord oldalt, vagy hátul csatot, legalábbis olyat nem, ami felsértheti a hajas fejbőrt. Nagyon ajnálom, hogy ezt pont egy ilyen eset kapcsán mondom most el, de talán ezt jó tudni mindenkinek!
Amit Áfonya is mond, az Budapesten a SOTE Mikszáth téri intézetében is elvégzik, az a fogpótlástani intézet, és ott van ügyelet is.

Most nincs is nagyon kedvem itt örömködni, de két dolgot azért elmondok: Nagy pelyhekben hull a hó, a kutyánk már fehér, és most fél egykor a két unokahugom ezerrel ragasztja élete első szalvétaképét.

Csi
csii
 
 


Leánykák,
köszi az aggódást. Talán nincs olyan nagy gond, tegnap este Csivel is megszakértettük: cumizik és eszik is, tehát ,,működőképes" a szája. Aludni is jól aludt (és alszik még most is). Ma Apika elviszi fogdoktorhoz, aki szájsebész is egyben.

Más.
Anyapoc, a kedvedért lefotóztam a 2, tegnap készült művet. (Hú, a hűtős katicát effelejtettem, most jut eszembe! Na mindegy, azt talán könnyű elképzelni Kép)
Meg kell állapítanom, marha bénán tudok fényképezni, ferde és életlen Előre is elnézést érte.

Szóval. Az antik hatású, gyűrt papírral visszaszedett keretes kép:
antikolt

És az arany lakkfilces porceláncsésze 2 felvonásban, egyik felvétel rosszabb, mint a másik.
csésze1
csésze2

Egyébként itt is megmaradt a hó, szép fehér minden, Apikával meg éppen most vesztem össze, mert nem tud egyedül felöltözni, minden ruhadarabját úgy kell a kezébe nyomni, holott csak ki kéne vennie a szekrényből. Jól indul a nap Kép

Erősítsetek meg: ugye ma a telefontársaságok HÉTVÉGI tarifát számolnak?! Múlt szombaton jól ráfáztam, nem jutott eszembe, hogy hétköznapot tartanak az országban Kép

Nebáncsvirág Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Jók a csészéid! A gyűrt különösen tetszikKép
lehet, hogy nekem is kell aranyszín filc?!

Tegnap olyan, de olyan klassz habosított polisztirolt kaptam sógoromtól, hogy csak na! Azt mondta, hogy ez tökéletesen vízálló, míg a többi az beengedi a vizet. Nem kicsi gömbökből áll, tökéletesen sima a felülete, és gyárilag rózsaszín az egészKép Nagyon jól szabható, és csak akkor kell átfesteni, ha a rózsaszín alap nem megfelelő háttérszínnek. Nővérem gyerekei annyira belelkesedtek, hogy nyomban le is fosztották a szalvétakészletemet..

Csi
Ja, és sógorom hozott öt kiló gipszet, olyan szöveggel, hogy "Na, ezzel az egész házat körbegipszelhetitek!". Mondanom sem kell, hogy még haza sem ért, mikor már elfogyott az egészKép összesen nyolc kiló gipszet öntöttünk ki a csajokkal! A körmöm hófehér, a bőröm meg olyan, mint egy tökéletesen repesztett képKép
csii
 
 


Jamina,
nekem meg az antikolt tetszik nagyonKép

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: