Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Idike, jól hangzik.

Ma töltött tök volt kapros szósszal. Holnap nekiugrom az ajánlott receptnek.
Amúgy megnéztem a mindmegettét. Nagyon tuti.

Milla
milla
 
 


Zsuzsi!
Itt is találsz muffinos fórumot:
[url=http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=9725&id=19" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=9725&id=19[/url]
Névtelen
 


Kaptam kaprot! Most eloszor lattam, megvettem az osszeset, majd lefagyasztom Kép. A kasszanal a csaj nezett, amikor a sok csomagnyi kaprot beutotte Kép.
Toltott tok kaporszosszal! Na azt en csak enni tudom, sajnos, csinalni nem, eddig meg sosem sikerult. Igaz meg sosem magyar tokbol csinaltam.
Ebbol a kaporbol kaprosturos lesz, remelem az itteni "turo" nem hagy cserben.
idike
 

 
 

Na nem fõzõtt senki? KépMindenki perecet evett? Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Nálunk valami milánói-szerûség volt, a fagyasztóból vettem ki a némileg avult maradékot, ehhez fõztem tésztát...KépKép
kíváncsi
 
 


Én a tegnapi húsleves maradékát alakítottam át vadasmártássá. Kép
vacskamati
 
 


Sziasztok!
Én ma megcsináltam a husit barnamártással és a hires szalvétás gombóccal. Igaz, nálam alufóliás gombóc lett belõle (ezt megint neked köszönhetem, Pocok!), de isteni lett! Az eredeti receptet Nyulitól kaptam. Eggyel több tojást tettem bele.
Cukkinis-padlizsános receptként elsõként jöjjön az egyik kedvencem. Ha bejön nektek, irok többet is! Ez tuladonképpen egy mediterrán izhatású zöldségágyon sült csirke. Körités nem is kell hozzá, olyan sok a zöldség!

Elõkészitésként 2 közepes padlizsánt meghámozunk, kockákra vágunk, legalább fél órára besózzuk, majd leöblitjük. 3 közepes cukkinit NEM hámozunk meg, csak kockákra vágunk. 4 nagyobb paradicsomot leforrázunk, lehúzzuk a héját, kimagozzuk, felkockázzuk. 2-3 nagyobb hagymát szintén kockákra vágunk. Most, hogy már ilyen sok kockánk van, kezdõdhet a java! Elõmelegitjük a sütõt 180 fokosra. Egy csirkét vagy 6-8 combot egy kis olajban elõsütünk, majd kivesszük a serpenyõbõl, sóval, borssal bedörzsöljük. A serpenyõbe (a visszamaradt húsléhez adhatunk még pár kanál olajat - akár extra szüzet is...) dobjuk a padlizsánt, erõs tûzön 2 percig piritjuk, majd hozzáadjuk a cukkinit, hagymát, paradicsomot, hozzá még 3 gerezd apróra vágott fokhagymát, 1 babérlevelet, sót, borsot, és a keveréket 10 percig sütjük. Ezután tepsibe öntjük a zöldségeket, rárakjuk a tetejére a husit, és 1 dl száraz fehérbort, ideális esetben sherryt vagy tokajit öntünk rá. Lefedve 10 percig, alufólia nélkül további 20 percig sütjük.
Ha valaki elengedhetetlennek érzi a köretet, akkor friss kenyérrel vagy piritóssal egye...
Remélem, senkit sem riasztottam vissza, csak leirva hosszú, a valóságban a zöldégek elõkészitésén kivül nagyon gyors!
Kata
Névtelen
 


Bocs, a csirkét természetesen darabokra kell vágni, mielõtt kisütnénk!
Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

Még régebben kérdezte valaki, hogy lehet-e POP TARTS-ot kapni nálunk. MA VETTEM! Csokist és volt még epres is. Nekem kicsit túl édes, de azért fini.

Idike kapor beszerzésérõl jutott eszembe, hogy töltött karalábét szeretnék fõzni, csak nem tudom hogy kellKép Le tudná írni nekem valaki?

Lonchi
lonchi
 


Sziasztok! Gyerekek van egy almafelfujt receptem. Nekem uj, persze lehet hogy ti mar ismeritek. Nekem ugy izlett,hogy mar masodszor csinaltam, pedig csak a mult heten kaptam a receptet. Szoval: 5 alma, 25dkg turo, kis kanal fahej, kis kanal sütöpor, 8dkg cukor, 8 dkg dara, 2 tojas. A feherjet külön felverjük, a többit csak összekeverjük. Az 5 almat lereszeljük uborkareszelön. Az egeszet egy vajazott jenaiban megsütjük. Szerintem nagyon jo. Gyerekek irjatok minnel többen. Lehet,hogy tevedek, de az uj receptek meg nincsenek benne a receptgyüjtemenyben ugye? Na jo most sziasztok.
nyuli
 
 


Sziasztok!

Egy s.o.s kérdésem, kérésem lenne! Valaki aki megcsinálta zsuzsi gyümölcstorta receptjét (az én receptemben van tej, de most Vili egy éves szülinapjára készülök, ezért szimpibb az a recept nincs benne tej, tojás is csak három) szóval téyleg ugyanannyi lapát cukor kell bele, mint liszt? (Lisztbõl nem dupla annyi?) A habfixálóból meg egy egész zacskót rá kell szórni a tésztára, hogy ne ázzon el a joghurttól?

Millió köszönet elõre is (a tortát már holnap megsütném, úgyhogy lécci!!!)

Norci
norci
 
 


Lonchi, kaprot vigyek neked? Kép most hogy tultengunk...
vagy tudod mit? belesutom a kenyerbe! Kép
idike
 


Norci,
Ugyanannyi liszt, mint cukor, csak a cukrot felesben teszed a feherjebe, meg a sargajaba, a lisztet meg egyben a "sargajas" reszbe!

Boldog szulinapot! Uristen hogy megy az ido!!!!! Vili mar egy eves?!?!?!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!
További cukkinis-padlizsános ötletekkel jövök...
Szóval ha a család eddig nem kedvelte nagyon, akkor rántott formában próbálkoznék elõször. A cukkini is, a padlizsán is nagyon finom rántva. Utána csinálnék muszakát, mert az sem áll messze a magyar izektõl. Azt hiszem, itt már valaki leirta a muszaka receptjét (tkp. rakott padlizsán), ha nem, majd leirom.
És végül csinálnék francia lecsót - ami paprika helyett cukkinis-padlizsános-fokhagymás lecsó. Egyszerûen isteni!
Kata
Névtelen
 


Kata! Tetszenek a receptjeid, azt hiszem, jó sok cukkinit és padlizsánt fogunk enni ezen a nyáron.

Lányok, segítség! Mi az a penne négysajt mártással???

Iboly
iboly
 
 


Iboly,
A penne az olasz neve annak a tesztaformanak, ami kb. 4-5 centi hosszu, es majd kisujjnyi (talan picit kisebb) lyuk van benne. A 4-sajt martas meg szimplan negy fele sajtbol van... magyarul sajtos teszta! Kép (csak nem valami bebietel, ami 6 honapos kortol ajanlott? Kép )

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

Köszi szépen! Nem bébiétel, papaétel. Kép Néhány (30) férfiembernek kéne kaját rendelnem a jövõ hétre egy munkára és ez az étel is szerepel az étlapon.

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Sütõport teszel a muffinba? Tojást felvered kicsit? Forró sütõbe teszed egybõl? kb 200 fokon kell sütni, kb 20 percig.

Iboly!
Penne másnéven a nyílhegy(?) tészta, oldalról egy paralelogrammához hasonlít Kép Négysajtos mártás egy sajtszósz, csak négyféle sajtból készül, de valami spécibõl, azt hiszem, van köztük büdös sajt is.

Annamari
muter
 
 


Annamari,
A tojast nem vertem fel, mert a receptek zome azt irja egyben mehet bele. De ez lett volna a kovetkezo lepes, hogy felverem. Sutoport teszek bele, es forro sutobe teszem, nem nyitogatom, ablakon at kukkolom!
Koszi a tippet, ezutan felverem a tojikat!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Lonchi!

töltött karalábé:
én ugyan nem így csinálom, de valahogy úgy van a recept, hogy:
Sós vizbe megfõzöd egy kicsit az egybe hagyott megtisztított karalábékat. Kivájod a közepét. Amit kivájsz belõle azt bele is teheted a töltelékbe, de ki is hagyhatod belõle, ill. beleteheted a mártásba. A töltelék bármi lehet amit szeretsz, de ált. az ami a töltött paprika tölteléke is. Darált hús, félig fõtt rizs, só, tojás, fûszer amit szeretsz.
A töltött karalábékat beleteszed egy edénybe egymás mellé és felöntöd annyi fõzõlével, hogy kb. félig érje a karalábékat. Ebben párolod, ha megpuhult a maradék fõzõlevet behabarod egy kis tejföllel és tálaláskor ezt csorgatod a karalábék tetejére.
Szokták még a karalábé levelébe is göngyölni a tölteléket, ill. összekockázni és belefõzni a mártásba.

bigacsiga Kata


ui: Ja, azért írtam, hogy én ne így csinálom, mert én csak simán kifõzök vizbe gombócokat, a karalábékat kockára vágom megpárolom és tejföllel behabarom. Ízre ugyan olyan csak kinézetre más. KépKépKép Ez utobbit hivhatnánk karalábé fõzeléknek is.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


idike
Lekéstem a kapor-import lehetõséget.Kép
De a kenyérke nagyon fini volt!!!Kép

bigacsiga Kata
Köszönöm a hagyományos és a Kata-stílusú receptet is. Azt hiszem valahol a kettõ között lesz a Lonchi-féle.KépKépKép

Holnaptól megpróbálok kalóriát számolni. Tudtok bevált recepteket számokkal?

Kata
Megint megcsináltam a csoki krémet és ismét siker!Kép

Lonchi
lonchi
 


Muter, a penne az nem nyil, hanem tollhegy teszta Kép. A tobbi stimmel. Gorgonzola van benne (marvanysajt), meg 3 masfele, de az attol fugg mi elerheto. (mozzarella hogy kremes legyen, parmiggiano es valami tejszinfele hogy folyjon)

Megosztok veletek egy ujdonsagot (legalabbis nekem az Kép). Itt lehet kapni (London), ugy hivjak smoothy es tulkeppen gyumolcsturmix, de nem tejjel, hanem gyumolcslevel. Persze nagyon draga a keszen vett, viszont nagyon finom, ugyhogy megprobaltam. Merulomixerrel osszeapritok otthon levo gyumolcsoket, mikor mi van es felontom narancs- vagy almalevel. Friss, finom, egeszseges. Eddig a legjobb a banan, mango, ananasz, kivi almalevel volt. De az eper-banan-almale is szuper.

A masik ujitas szinten kaphato keszen, de elkesziteni sem nehez. Osszekevertem fekete es zold olajbogyot, fetasajtot, szaritott paradicsomot, olaszos fuszereket, friss bazsalikomot, orolt borsot es sok olivaolajat (extraszuzet persze Kép ) es egy napig a hutoben pihent. Utana friss kenyeret (amit Lonchi dicsert) es zoldseghasabokat martogattunk bele eloetelkeppen. Nem fogyokuras! Kép
idike
 


Pocok
Köszönöm, nagyon profi ez a kalóriaszámláló!Kép

Idike
Smoothy és a mártogatós is nagyon jól hangzik, ki fogom próbálni. Írd le 'léci' a kenyérke receptjét!Kép
lonchi
 


A 750 grammos szaritott paradicsomos kenyer receptje: (lonchinak az angol nevek is Kép)
1 evokanal poreleszto
500gr kenyerliszt (lehetoleg durum) strong plain (en extrastrongot hasznaltam)
1 es 3/4 teaskanal kristalycukor
1 es 3/4 teaskanal so
3 teaskanal szaritott bazsalikom
40 gramm finomra orolt parmiggiano reggiano vagy grana padano
3 evokanal olivaolaj (extraszuz! Kép)
175ml viz
90ml tej
50gr szaritott paradicsom (sun-dried tomatoes)

A paradicsomon kivul a tobbi hozzavalokbol kenyertesztat gyursz, a vegen gyurod bele a felkockazott paradicsomot (Sainsburys-ben van natur, nagydobozos, eleg olcson)

Amikor megkelt, addig felezed, amig osszesen 32 gombocod lesz, en ket edenyben sutottem ezt a mennyiseget. Kenyernek is sutheted, ugy is isteni. A konyv szerint a sutes 180fokon 25 perc de az en sutom egeszen furcsa, jobb inkabb tobbszor belenezni. 15 perc utan mar lehet.

A mertekek (kanalas mercet hasznalok es digitalis merleget, bar mar kaptam egyszer ezert a pontossagert Kép, nekem bevalik)
1 teaskanal= 5ml
1 evokanal= 15ml
1 csesze= 250ml

A masik kenyer receptjet a zacskorol neztem, (majd elokeresem azt is, de az sima barnakenyer volt), es amikor megkelt akkor azt is kigombocoztam, ellapogattam es mindegyik kozepebe beletettem egy mokkaskanalnyi pestot. Gombocca gyurtam, a tobbi ugyanaz. Legkozelebb mozzarellasajtot teszek a gombocok kozepebe. Kép

off holnap irok neked levelet on
idike
 


Lonchi!
Örülök az ismételt sikernek!
Kipróbáltam Stahl Judit csokoládétrüfflijét, és nagyon-nagyon finom! Sõt, nagyon-nagyon-nagyon!
Leirom a receptet.
Másfél deci tejszint fel kell forralni egy felhasitott vaniliaruddal, majd pihentetni kell egy félórát. 20 dkg étcsokit vizfürdõn fel kell olvasztani, belekeverni 3 dkg vajat, majd apránként, szûrõn keresztül a tejszint. Ezt a masszát jó pár órán át pihentetni kell a hûtõben, hogy megdermedjen. Ezután mondjuk karalábévájóval apró golyókat kell formálni belõle (kézzel is lehet), és kakaóporban meg kell hempergetni.
Éljen a fogyókúra!
Kata
Névtelen
 


Sziasztok,

Uj vagyok, de mivel sokszor olvaslak benneteket es meritek otletet a fozeshez, megosztok veletek egy par receptet en is.
Vekonyra szelt csirkemellet beleforgatok lisztbe, majd megpiritom mindket oldalan.Megszorom curry-vel, majd felontom tejszinnel. Hagyom parolodni es kesz.
Rizzsel vagy tesztaval.
Csirkemell vagy borjuszelet-finomabb, atsutom keves olajban, majd beleteszek aprora vagott savanyu uborkat, meglocsolom egy fel citrom levevel es felontom tejszinnel-nem sok kell bele, csak a szosz miatt.
Koret: Krumplit vekony karikara vagom, meglocsolom olvasztott vajjal, kis korformaba teszem es sutoben megsutom.
Sziasztok es jo etvagyat
Ancsi
Ancsi
 


Idike!

Látom nem felejtesz. Kép Kép

Tudod én vegyész voltam valaha és ott pl. nagyon ment a sac/kb. nem értünk rá egyensúlyozni.

Az 500 g-ot értem, de a 40 g az micsoda? sajt?

És a száritott paradicsom az olyan mint az aszalt sárgabarack? Mert, hogy azt írtad felkockázod.
Én azt gondoltam por.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata Kép
parmezán sajt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Írtam egy hosszút és lefagyott a gépem!

Idike
Köszi a recepteket! A natúr szárított paradicsom azt jelenti, hogy nincs olajban, vagy nincs rajta fûszer?
Én is mindig méricsélek.Kép

Kata
Már próbáltam a Stahl-trüffelt és nekünk is nagyon ízlett. Különösen mandulaforgácsba vagy kókuszreszibe forgatva és én tettem egy kis szeszt is bele.Kép
Hogy tudod kézzel formázni? Nekem mindig megolvad.Kép


Ancsi
Egyszerûen nagyszerûek a receptjeid.Kép

bigacsiga Kata
Igen, a szárított pari a barackra hasonlít és nagyon fini. Stahl-féle padlizsántekercsben is.Kép

Tegnap kiruccantunk és a párom rucola-parma sonka-szeletelt parmezán-balzsam ecet kombinációt evett. Én is megkóstoltam és itthon is meg fogom csinálni.

Lonchi
lonchi
 


bigacsiga Kép memoriam mint egy elefante Kép bar neked is beugrott azonnal Kép

Igen a szaritott pari az napon szaritottat jelol. Aszalt tulkeppen. Otthon is meg lehet probalni, altalaban abbol a hosszukas lukullusz paribol csinaljak, az kevesbe leves es tobb marad aszalva. En a nem olajban, nem fuszerezett verziot hasznalom. Olyat is szoktam, hogy beteteszem olivaolajba es egy ket hetig aztatom benne. Remek aromat ad az olajnak.

Azert nem parmezannak irtam, mert a magyar parmezannak semmi koze hozza. Az olasz parmiggianot kell venni hozza, megha igen draga is, de 40 gramm az tenyleg nem mennyiseg, viszont az ize! Hmmm

Vegyesz! Na akkor ertem a sacc/kb-t Kép En epitesz vagyok, raadasul aluminiumos, azzal azert a mm a mertekegyseg Kép
idike
 


Idike,
Koszi a tippet, ma mar elfogyott itthon ket kancso smoothy, avagy gyumolcsturmix!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Pocok, ez apukam szulinapi kekszese Kép Minden szulinapunkra ilyet keszitett, csak nem piskotaval es rummal, hanem ketszersulttel es malnaszorppel. Imadtuk!
idike
 


Pocok, ez apukam szulinapi kekszese Kép Minden szulinapunkra ilyet keszitett, csak nem piskotaval es rummal, hanem ketszersulttel es malnaszorppel. Imadtuk!
idike
 


Lonchi!
De, megolvadt a kezemben, ezért találtam ki azt a karalábévájós ötletet.
Kókonpityere! Komolyan, a neve jobb, mint amilyen lehet! Pedig a leirásból itélve nagyon fincsi!
Kata
Névtelen
 


Pocok, en ilyet akkor szoktam csinalni, ha nem sikerul a piskotalapom, osszeesik. Csak elore nem kell elarulni, hogy gyumolcstorta keszulKép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok,

Jovok meg egy recepttel:
Toltott paradicsom
Kozepes nagysagu paradicsomot "lefejezel"Képes kivajod a husad, amit felreteszel.
Toltelek: daralt marha vagy disznohus vagy ennek kevereke,
tejben felasztatott zsemle, 1 tojas, so bors, fokhagyma, bazsalikum, valamint olajban uvegesre piritott hagyma.
Ezt osszekeverem es beletoltom a paradicsomba.
Ezutan megfozom " a mennyiseg mindig attol fugg, hany szemelyre csinalom" de csk felig!!! a rizst.
Sutoedenybe alulra beleteszem a riszt, erre a megtoltott es
lefedett paradicsomokat valamint raontom a paradicsomlevel felhigitott, es bazsalikummal izesitett kivajt belsoreszt.
Isteni finom
Udv
Ancsi
Ancsi
 


Pocok,
Bocsi, hogy meg nem irtam receptet a perechez, egyelore meg nem is tudok. Csak azt tudom, hogy "lugos perecnek" hivjak. Megprobalok utananezni valahol, vagy megkerdezem az ismeroseimet!
Adj meg egy honapot legyszi, most nagyon osszejottek a dolgok!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Reggelire feta sajttal töltött zöld paprikát ettünk és nagyon fini volt!

Ebédre pedig articsókás-paradicsomos csirke volt a hétvégén és erre az ételre egyszerûen nem tudunk ráunni. Nagyon fini, fõleg friss kenyérrel.

Mindenkinek szép estét!

lonchi
lonchi
 


Francia hagymaleves
[url=http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=87&cid=10182" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=87&cid=10182[/url]

Egészen érdekes a fûszerezése.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga

Én is szoktam, csak borókabogyót nem teszek bele,de isteni!Kép

Anyapoc
Névtelen
 


Pocok
Bolgár ubi leves?
Ubit (egy egészet) lereszelem, ráöntök egy nagy joghurtot, megsózom, borsozom, belenyomok 1 fokhagyma gerezdet, löttyintek rá egy pici olíva olajat, jól össze keverem és már kész is. Salátának is jó!
lonchi
 


Sziasztok!
Már nagyon régen irtam ide, de ma Yorkshire-pudingot csináltam, és gondoltam megosztom veletek a receptet:

Hozzávalók:
12 dkg liszt
csipetnyi só
1-2 tojás
1/4 l. tej / a harmada lehet víz is/

A hozzávalókat összekeverem, az a jó, ha áll egy órát a hütõben, de ha sietek, nem teszem be. Muffin sütõben, vagy papirformában 200 fokon 20 percig sütöm.
Mi nagyon szeretjük, általában tejszines-gombás marhaszeletekkel szoktuk enni. De bélszínhez is finom.

Jó étvágyat!
Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Pocok nézd meg ezt, hátha van olyan amire kedved szottyan:

Tavaszi hideg fûszerleves
[url=http://www.nlc.hu/cikk.php?id=87&cid=10188" TARGET="_top]http://www.nlc.hu/cikk.php?id=87&cid=10188[/url]

Hideg nyári levesek
[url=http://mitglied.lycos.de/recept/index-1.html" TARGET="_top]http://mitglied.lycos.de/recept/index-1.html[/url]

Reformreceptek - Diétás receptek - Egészségmegõrzõ receptek - Gazdagon tálalva
[url=http://www.vital.hu/themes-inter/rec/hrecept.htm" TARGET="_top]http://www.vital.hu/themes-inter/rec/hrecept.htm[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lonchi!

Csináltál karalábét?

tegnap belebotlottam egy más fajtába, nézd:
TÖLTÖTT KARALÁBÉ GOMBÁVAL
[url=http://www.vital.hu/themes-inter/rec/karalabegomba1.htm" TARGET="_top]http://www.vital.hu/themes-inter/rec/karalabegomba1.htm[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga
Még nem találtam karalábét.Kép Köszönöm a receptet, remélem hamarosan használni is tudom.
A diétás is jól jön most.Kép
lonchi
 


Egy ötlet a kevésbé szép eprek hasznositásához: epermártás. Az én névadásomban:
Ronts-el-ha-tudsz epermártás
Kb. 2 maroknyi epret apróra vágunk, fél citrom levével meglocsoljuk, kicsit állni hagyjuk. Aztán közepes tûzön kicsit fõzzük, rálöttyintünk egy kis fehérbort, jól felforraljuk, egy kiskanál étkezési keményitõvel vagy liszttel kicsit besûritjük, majd egy perc múlva, épp mielõtt levennénk a tûzrõl, egy kis cukrot adunk hozzá. Ha husikhoz adjuk (szárnyashusikhoz nagyon jó az epermártás!) kevesebb cukrot, ha sütikhez (rizsfelfújt, piskóta stb.), akkor többet.
Kata
Névtelen
 


Sziasztok!
Tud valaki nekem Vas megyére jellemzõ hagyományos ételreceptet írni? Bármi lehet: leves, fõétel, desszert. Linkajánlónak is örülnék. Köszi.

A receptgyûjteményetekbe aktuális:
1,Sertéstekercs
Sertésszeleteket (pl combot) jól kiverünk, megsózzuk, borsozzuk, oregánózzuk. Belefektetünk megtisztított, de egészben hagyott, majorannás vízben félig fõtt zöldbabot, minden szeletbe egy marékkal. A szeleteket feltekerjük, alufóliába csomagoluk. A bab fõzõvizébõl keveset öntönk alá, fedõ alatt kb 40 percig pároljuk. Krumplipürével, paradicsomszeletekkel díszítve tálaljuk.

2,Kókuszos csirke cseresznyeszósszal
Csirkemellet vékonyra kiverünk, sózzuk, kókuszreszelékbe forgatjuk, kevés olajon kisütjük. Fõtt rizzsel és cseresznyeszósszal tálaljuk, melyhez 40 dkg magozott cserkót 3 dl almalében felforralunk, gyömbérrel, fahéjjal, pici borssal ízesítjük, végül keményítõvel v. liszttel besûrítjük.

Jó étvágyakat! Niki
Névtelen
 


Niki!

Vas megyében is szeretik a dödöllét.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Még nem írtam ide, de már számos receptet "loptam" innen.

Borsófõzelék másképpen: olajon hagymát pirítok, majd meghintem pirospaprikával (mintha paprikáscsirkét csinálnék) felöntöm vízzel és kicsit fõzöm majd belerakom a borsót és delikáttal ízesítem. Mikor megfõtt tejfölös liszttel behabarom. Nagyon finom, könnyû.

Rántott zsemlét szoktam hozzá adni: a zsemléket 4 szeletre vágom, kettõ-kettõ közé egy szelet sajtot teszek, jól összenyomkodom, delikátos (vagy egyéb fûszeres) tejbe mártom majd lisztbe, tojásba, zsemlemorzsába és kisütöm. Vigyázni kell, hogy ne nagyon szívja meg magát tejjel.

Jó étvágyat!

Kata
kata
 


Sziasztok Lányok!

Kata!
A húgom is ált. a fõzelékek alá tesz hagymát. Kép
Én nem csak a tõk alá, mert szerintem megédesíti, és én nem szeretem úgy.
Anyám az szintén esküszik a hagymára.

Ez a zsömle nagyon tetszik. Kép pl. így el lehet tüntetni a tegnapi maradékot is, amibõl án ált. bundáskenyeret szoktam csinálni. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: