Új privát üzeneted érkezett!

Gigóca, nagyon jók lettek, nekem a bohóc 2 tetszik jobban.

egy éjszakai kukkoló
Névtelen
 


Gigóca,
bohócok szuperek, hát Te milyen kis sokoldalú kreatív vagy! Kép
Érdekes, én is pont bohócosat csináltam tegnap, csak persze SZból. Festettem keretet a gipszkartonra, apika nagy megelégedésére Kép
jamina
 
 


Phaedra, most még bármelyik. Mondd mikor jönnél, és ahoz igazitom a többi dolgot. Ha nem vagy gyors betelik a hét. Kép

zsunya
 
 

 
 

Ime a zsákom. (Az egyik vállpántot arrébb kell még varrnom, úgyhogy azt ne nézzétek) A kép kicsit csak, mert ez magasabb mint széles. 3 zsebe van, amik ellentétes oldalról nyilnak. Egészen leérnek az aljáig (ez sem látszik)

Hát ilyen nyitva:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/31244.jpg

és csukva:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/31245.jpg

zsunya

zsunya
 
 


ÜgyizsunyaKép!

A képet értem, amit írsz, kevésbéKép
Mitől lett szöszös? Egy színbe bele-bele szőttél egy másikat, vagy egyszerűen galád módon tarka anyagot szabdaltál fel?
Tetszik!
Jön az ősz...Nem szősz(ezt hogy mondják?!)magadnak egy mellénykét is hozzá?

Csi
csii
 
 


Attól szöszös, mert a vágás mentén kicsit kifoszlik az anyag amikor beszövöm. Amúgy teljesen mintás anyagokból van. Élőben nem ilyen kaotikus az öszkép, csak a vaku kiemeli a szöszösséget.
Sajnos nagyon nem áll jól nekem a mellény. Kép De remélem mindjárt találok valami segédletet kötéshez. Hátha megtanulok kötni, és akkor a sapka meg a sál is elkészül hozzá. Kép

OFF István a királyt most nézem éppen (mármint az újat) és nekem egyáltalán nem csalódás. Aszem értem ezt a farmer dolgot is. Bár a papokról levettem volna, mert idétlen, ahogy bokánál kilóg a papi ruha alól. Szerintem ez a mai korral kapcsolódást próbálja szemléltetni. A táncosok nagyon jók. Tetszik, hogy mindenféle koru és fazonút látni. Fiatal, középkoru, husosabb és soványka egyaránt. A nők nagyon szépek. Engem a szereplőváltás sem zavar. Őszességében tetszik.

Zsuny

zsunya
 
 


Zsunyó!
Nem úgy értettem a szöszösséget, hanem a mintáraKép
De akkor az a mintás anyag miatt vannak a pöttyökKép
Csi
csii
 
 


Zsunya,

az IKEA-s hinta, amit a múltkor felraktál, és kérdezted, hogy miből készíthető el, most az IKEA-ban 6999Ft.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Hú, akkor tizenvalamennyi volt. Aztaaa. Köszi Gigóca az infót. Kép Lehet, hogy beruházunk? Szivem szerint én ülnék bele, de engem nem bir el. Kép Ahoz valami vasbetonos szerkezet kellene.

(azért pofázok ennyit, mert reggel elutazott a család. Igazából kicsit hiányoznak.)
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya,

mennyit bír el különben? Mert kicsi fiam közelít a 20kg-hoz, pedig még nincs 3 éves. De gondolom neki is tetszene. Az IKEA-s katalógusban szúrtam ki, és rögtön tudtam, hogy ezt raktad fel.
Ja, és a szines kigyó, ami eddig 5000pénz volt, az is most csak 2999ft.


Csi,
3év kemény munkájával elmondhatom, lassan meg lesz a Fun&Fancy összes szine. Mondjuk van néhány, amit azért nem vettem, kaptam meg, mert nem tetszett.
De most meg voltam az újságosnál, és megszereztem a Window Color legújabb számát.
ha valakit érdekel, rakhatok fel képet is.

És az Éva kézimunkabolt alulmúlta önmagát. Bár javukra mondható, hogy 2 hét múlva már téli szalvétáik lesznek.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca, nem tudom. Olyan orkán anyag szerű. Egy felnőttet nem bir el, persze. De nem is ilyen kicsikre van kitalálva, mint az enyém. Anyám szerint nem kell ilyen, mert arccal hullik ki belőle a törpe. Mire nagyobb lesz meg majd varrunk neki jól.

(megint becsokilikőröztem... Itt volt a barátnőm meg az anyám, hoztak rongyot varrni. Vidám sütizés és likőrözés lett belőle. Vidám, ha az ember jóban van az anyjával aki igen jóban van az ember legjobb barátnőjével. Aki a két baránőjéből az egyik, igy egyben a legjobb is. na aszem most megyek aludni.) Kép

Zsuny hukk nya Kép

zsunya
 
 


Gigóca!
Jé!
Nem is hittem volna, hogy a szalvétákat is szezononként árulják. Bár logikus...

Csi
csii
 
 


Zsunya!
Vigyek borotvát Kép ?
Csütörtök?
Megtanítsalak kötni?

Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra csütörtök rendben. Minek a borotva?
Igen igen tantits meg lécciiii! Kép

zsunya
 
 


oooÓÓh!
Itt valami bizarr dolog van készülőbenKép
Gondolom Phaedra le akarja borotválni a szöszöket a tatyóról...

Gigóca!
Nekem a Fun&Funcy egy idő után összeállt, nem lett hártyás, hanem kenhetetlen, és csomós... Van annak valami hígítója?

Csi
csii
 
 


Csi,

gőzöm sincs, de majd rákérdezek, bár szerintem vízzel higíthatónak kéne lennie. Nekem még a 3 évvel ezelőtti sem száradt be, de még csak be sem sűrüsödött. Lehet nem jól csavarta rá Csi a kupakot??
Viszont amit az Éva kézimunkaboltból kaptam üvegm.festék, az használhatatlan.

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!
RácsavartamKép.Ráadásul egy évet sem bírt ki, tudod, nálam karácsonykor van szezonja. Nagyon sűrű lett, már ki is dobtam. A Nerchau-n keletkezik egy réteg, azt lekapom, és akkor minden rendben. nekem abból van négy éves festékem...
Mail ment.
Évában milyen márkát árulnak? Mármint matrincaf.-ből?

Csi
csii
 
 


Zsunya!
Csí megadta a választ Kép
Kötőtű, fonal van-é, vagy vigyek?
Mail-ben dobd át légyszí a telefonszámaidat (mobil+vonalas) és azt is hogy mikor lehet hívni, s mikor nem!
Én is küldöm, mail megy!
phaedraa
 
 


Bar mar nyar vege van, de par kerti otlet /foleg CsinekKép/:

szénaszék
szenaszek nagyban
Afonya
 


Phaedra!

Horgolt angyal leírását lefényképeztem, nem tudom mennyire olvasható. Küldöm Neked mailben, amint lesz egy kis időm. Nekem is vannak Fürge ujjaim, vagyishogy anyukámnak régebbiek. Szívesen kölcsönadom őket, ha valahogy össze tudjuk hozni. Én Érden lakom, anyukám meg Székesfehérváron.

Panni
panó
 
 


Phaedra!

Megnéztem a képeket, szerintem használhatatlanok, de fénymásolva elküldöm a címedre, ha elküldöd a címed.

Panni
panó
 
 


Gigóca!

Engem érdekelnének a Window Color - os képek!
Nekem is van egy ilyen újságom, tavaly karácsonyi, szerintem tök jók vannak benne.

Panni
panó
 
 


Sziasztok!

Phaedra

Nnna?Milyen vót a bulájKép?

Zsunya,Gigóca

Cuccok szuperek!!!KépCsak kár,hogy egyik sem az enyimé!!!Kép

Áfonya

Nagyon jó szénaszéket tudsz csinálniKép!Vagy ezt most nem ezért tetted fel?Kép

Apa mai kreativítása:Dednek krumplifőzelék,felnőtteknek tojásosnokedli...Mire megírtam az sms-t,hogy gyereknek mit főzzön,már kész voltKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


afonya
 
 


Anyapoc,
nem:P Csak nagyon tetszettek es gondoltam, akinek van otthon raktaron szena, az megcsinalhatjaKép
Csi kertje-vara annyira jol nez ki, nagyon megfogott.... kezi hajtasu hintak bele?Kép

kosarhinta
korhinta /Torocsik nelkulKép/
afonya
 
 



Áfonya, ilyen az enyém is! Kép Köszi!

zsunya
 
 


Nahát Áfonya!!!
Nem tudom, hogy miféle karneválon voltatok, de szép képeket hoztálKép
Szénaszék--párom agyon is ütne, ha itthon is a bálákat kéne bámulniaKép
Szövőszék--Ő csak úgy üddögélt, és ott szövögetett? Ez tök jóKép
Gyönyörűszékek--na, ez iszonyú munka lehet...Nemrég láttam egy könyvet, amiben ilyen görbefa-bútorok elkészítése volt, hááát. Tiszta Lego.
Körhinták--ez is tetszikKép Minimum asztalos kell hozzáKép És én úgy szeretnék egy olyan ládát, ami a körhinta című képen van!
Órák--Ilyen fadarabjaim vannak itthon nekem is. Ami ebben a fura, az az, hogy még kisded koromban az apuékkal, mikor az erdőt jártuk, mindenféle fadarabot hazacipeltünk, lettek belőle órák, mécsestartók, stb. Ez majd' harminc éve volt. ezek szerint ismét divatba jönnek az érdekes-görcsös fából készült berendezési tárgyakKép

Mikor mész a Brico Store-ba legközelebb?
Mert láttam ott valamit, amit talán fel tudnál használni az egyiptomos design-hoz.
Az egyik az ültetőgyékény, erről már írtam fentebb. Ebből lehetne falvédő-szerű-valami. Ez a tófólia környékén van kirakva. Hasonló, mint az az anyag, ami a "gyönyörűszék" képen látható bal sarokban, csak ez az anyag nagyobb lukakkal rendelkezik, kb két cm-sekkel.
A másik, az a nádszövet, ami olyan, mint amit sok kertesháznál lehet látni a kerítéseken. Ebből lehet kapni egy nagyon szép fajtát is, ez be van csomagolva fóliába, szintén a tófólia környékén találod meg. Ez sokkal jobban le van tisztítva, mint a kertekben látható, és sokkal egyenletesebb. Ha ebból több darabot kivágva egymásra rögzíted őket, lehetne képkeret,falvédő, dekorcsík, vagy az asztal teteje is, de lehetne erre is szalvétázni. Fapáccal színezhető. Eltakarhatnál vele világítótestet is a sarokban.
A harmadik, amiről az eszembe jutottál, az a vesszőfonatból készült kerítés, ami szintén a fentieknél van kirakva. Ne szó szerinti kerítésre gondolj, hanem egy nagyon vékony ágakból összevarrott(?) felületre. Ez is illene a kissé nomádos szobához.
Tudom, mindezek furcsán hangzanak, de nézd meg őket!
Én egyszer biztosan begyűjtöm őketKép
Tápszeres dobozok--utazás előtt kérdezted, hogy csinálok-e valamit a peremével. Azóta elkészültek, és miközben festettem őket, az egyik kezem benne volt a dobozban, azon pörgettem őket. Kicsit sem éles, még csak egyszer sem karcolt meg, úgyhogy szerintem nem kell semmit sem csinálni vele.

Gigóca!
Most láttam a Brico Store reklámújságját, a Fun&Funcy 739 Ft. Nem tudom, hogy ez jó ár-e, de ők azt mondják, hogy akciósKép
Én a matricás képeimet a netről töltöm le, de ha van téli tájképes képed, akkor azt légyszi' rakd fel!
Köszi!

Mindenkinek jó munkát!
Csi
csii
 
 


Áfonya!
De jó lehetet Nektek Kép

Panni!
Érd nekem jó. Tárnokra szoktunk menni, így útbaesik. FU-ból az 1957-1980 közöttiek érdekelnének. 80 utániakat már Áfonya jóvoltából láthattam.
Köszi, mail-t küldök

Phaedra
phaedraa
 
 


Csajok,
este lerajzolom a kirakot /ha el nem alszom kozbenKép/, Ti meg dontsetek el, kinek kuldjem.

-Afonya

bovebben ejjel vagy holnapKép
afonya
 
 


Anyapoc,

csináljak neked bohóckát?
Ha majd egyszer találkozó összejön, és én is mehetek, akkor viszek neked üvegmatricás bohóckát.

Afonya, és kérném a kirakót!!!!!!!!!!!!
Csomag megérkezett???

Gigóca
gigóca
 
 


GigócaKépKép

Igenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigen igenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigen igenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigen igenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigen

Olyan jó lenne!KépTali...KépAhogy elnézem,csak a sündörgés szintjén maradKép!De gyere és hozz sok-sok bohócot!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Ez a fentebb írt újságból való:

süni


Anyapoc, csináljak majd ilyet is??
most azt találtam ki, hogy csináljunk Kreatív találkozót. Csemeték nélkül, néha apukák is foglalkozhatnak velük.
Lehetne nálunk is.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Leányka korom óta vonzanak a sablonok, nyilván a sekélyes kézügyességem miatt. Kisfiam kapott egy rajzolós készletet, felrakom a benne lévő sablonokat, egyszermégjólesz alapon.
Vastag fóliából sniccerrel kivágva hipp-hopp kész a sablon rajzhoz, vagy stencilhez.
sablon1
sablon2
sablon3

Áfonya!
Mi lenne, ha felraknád a képtárba a rajzot, ha majd elkészül?

Lányok!!!
nincsen valakinek véletlenül DSC-P7 fényképezőhöz telepítőlemeze?

Csi
csii
 
 


Áfonya,
gyönyörűszék gyönyörű!!!!!!!!!!
De a széna-szalmabálás szék szerintem nem működőképes. Amilyen ára most van, kilopkodnák az emberek alól és gyorsan eladnák élelmes emberek Kép

Gigóca,
kézműves alkotótábor: hajrá! És akkor megmutatod, hogy kell üveget festeni? Nem állítom, hogy belevágnék 2balkézzel, de elnézném, hogy kell...

Most elvonulok, apika kissé ideges ma reggel.
Jamina
jamina
 
 


Csi,

közben visszaolvastam.
A fun&fancy-t én 720-ért veszem, így az akciósan is drágább, mint itt a hivatalos forgalmazónál. Téli tájas képem nincs, mert még csak az őszi újságot kaptam meg, de bízok Panó újságjában, mert az karácsonyis.
De amint szerzek, küldöm neked.

Az Évában Eberhard Faber féle matricafesték van, de az rácsavarás melett is fél éven belül besűrüsödik. Előtte meg folyik mint atom. Szóval használhatatlan számomra.
Ja a Tescos meg olyan sűrű, legaslábbis a szintelen, hogy bedagadt a kezem, mire kitöltöttem a szükséges részeket.


mail majd megy, csak most meg+int egyedül vagyok a két gyerkőccel, és azt sem tudom hol a fejem.
Ja meg még ki akarom először próbálni a műanyaggömbbe való decopálást, mielőtt nagyba beruházok.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csi,

ezeket találtam:
téli_kép1

téli_kép2

téli_kép3
gigóca
 
 


Áfonya!

A fából készült órákat merre láttad?
Régóta szeretnénk valami hasonlót.

Djeszter
djeszter
 
 


Panni,

már meglestem, amit feltettél, KÉREM, kérem, kérem,légyszi.
Nagyon tetszik.
Valahogy megkéne oldani a találkát, bár Etele tér nékem nagyon messze, de majd kiötlök valamit.

Üdv Gigóca
Csemete most alszik??
gigóca
 
 


Íme még egy kis ízelítő:

gesztenyebabák
gigóca
 
 


ja meg mégegy:

mókus
gigóca
 
 


Gigóca
 


Gigóca,

igen, mikor kérdezted még aludt az egyik, de közben sajna felébredt. ( A nagyobbik már 5 éves, ő már néha békén hagy. ) Ráadásul eltűnt az egész, amit eddig írtam, most kezdhetem előlről.

Szóval üvegfestős képek:

télapó
télapó2
téli táj
macik
cicák, liba
hóemberek

Ha valakinek tetszik valamelyik, szóljatok.

Szeretnék venni egy ragasztópisztolyt. Hol lehet ilyesmit venni? Csak a hobby boltokban, vagy például a Bricoban is van? És hogy néz ez ki és milyen árban van? Valaki világosítson fel! Köszi!

Panni
panó
 
 


Gigóca!

Úgy látom megelőztél!

Panni
panó
 
 


Panni,

nekem a tesómék vettek ragasztópisztolyt az OBI-ban. Attól függ mire akarod használni. Mert a kreativkodásnál sokszor olyan kell, ami alacsony hőfokon dolgozik,ezt persze hobbyboltban kapsz, bár lehet, hogy máshol is van, ahol kreatívos dolgokat is árulnak. Gondolok ilyenre mint Praktiker, Brico Store... Nekem persze nem ilyen van, így ott lapul a dobozában. Nem mertem még elővenni.

Gigóca
gigóca
 
 


Csajok,

FELHASZNÁLÓ lettem!!!!!
Már nem új, meg kezdő.
G
gigóca
 
 


Csi,
nem lehet telepito nelkul hasznalni azt a fenykepezot? Csak ugy siman radugod es nem ismeri fel?
ez sony, ugye? csomo helyrol lehet letolteni hozza drivert a netrol, pl:
http://www.saunalahti.fi/~po55ut/Sony%20DSC-P7%20-USB%20driver/
De ha pontositod, mi a gaz, akkor megnezem /mert lattam hozza usb patchet is 2000 ala/ es elkuldom mailben a megoldast.

Nem arrol volt szo, hogy rajzoljam le kezzel a kirakot? AKkor hogy tegyem fel a keptarba, nem ertemKép
Mondjuk fenykepezni konnyebb lenne, majd megirom mereteket es akkor egy probat teszunk.

DjEszter,
a szombathelyi kezmuves vasaron lattam legutoljara ezeket az orakat, de szerintem ugyanok jartak egy hete Gyorben is. Ilyen orszagjaro kirakodok lehetnek, biztos mennek Fehervarra is. Pl. Gyorben most hetvegen lesz ossznepi termenyaldas, ugyhogy megint kirakodnak csomoan, nem kirandultok egyet?Kép

Ragasztopisztoly: nekem van egy egyszeru fajta, ugy kaptam igaz, de 4-5 rugo lehetett, a Praktikerben lattam ilyet mar.
Nekem tetszik, hasznalom is sokat /foleg karacsonykorKép/, de pl. filcragasztas ota vettem egy kesztyut is hozzaKép

Gigoca,
gratKép

Ha valaki nagyon raer, betehetne a linkeket az uvegfestos topicba is.

-Afonya
afonya
 
 


Ragasztópisztoly--szerintem olcsóbb a Brico, meg a Praktiker, mint a hobbybolt. Tesóm szerint (virágkötő), nem is a pisztoly, hanem a bele való patron az ami lényeges, abból is van jobban ragadó. Má' megint megaszondtam). Ami nekem van itthon pisztoly, az jó, de a patronom olyan, mint a stiftes papírragasztó(semmit sem ragaszt megKép)

Áfonya!
A macigirlandot én lerajzolgattam egyesével, majd beszkenneltem, és felraktam a képtárba. Így lett meg mindenkinek, akinek kellett. Te hogyan gondoltad?
Fényképező--még futok egy kört. Valahol meg kell lennie annak a fránya lemeznek. Állítólag nincsen meg nekem az a program, ami fel tudná ismerni. Köszönöm a linket, majd megnézemKép

Gigóca!
Köszi a képeket.
Nekem olyan kell igazából, ami csak téli tájkép, emberek, hóember, mikulás nélkülKép Van is ilyen az általad belinkelt képek között, de nem tudom most hirtelen, hogy melyik.
Ezért mondtam egyébként a Brico Store árainál, hgy szerintük akciós, mert már én is jártam ígyKép

Megyek, még mielőtt itt is olyanokat írok, ami miatt leveszitek a fejemet, mint a másik topikbanKép

Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Gigóca

Persze,hogy csinálj!KépDe nem ingyé ám!Majd én is csinálok cserébe vmit Neked!Majd megdumáljuk emilben,jó?Kép


Csí

Ezek a sablonok tk mire valók?Körbe lehet őket rajzolni?
Ja,van téli tájképem,de elég drága lenne...nászajándékba kaptukKépKép!De biztos tecceneKép Neked!Kis kunyhó a nagy havas Alföldön gémeskúttal..Na,milyen?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csi, nem felejtettem el ami kértél, csak mégsem tegnap voltam a kreatív hobbiban.
Viszont mi az a termofűrész? a fejlődő hő égeti az anyagot? vagy valami Csitréfával van dolgom ?? :-))

Megpróbálok 2 téli tájat feltenni.

Gigóca, a gesztenyefigurákat és a süniket hol szerezted? nekem nagyon nagyon tetszenek!!!

Tudsz esetleg emailban kuldeni valami sablon félét? Ha még van ilyen nagyon aranyos képed felteszed?

Míra
M
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: