Új privát üzeneted érkezett!

Ágci!

Utaznak a szalvéták.

Jucus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!
mail ment Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Timi,
legyen csak publikus, tedd felKép

Kata, Agci
korbevagtam a mintakat a bebieteleshez. Egy szalvetan kb. 12 ilyen minta-kupac volt, szoval tul kicsik ahhoz, hogy egy alvas alatt sikeruljon egy uvegKép
Az ures reszek azok uresek, ill. ezzel a struktura gellel kentem at. Ez egy "izé", pont olyan, mint a DentinoxKép, amit szetkensz az uvegen, elkezd szaradni es akkor en azt osszepottyozom, vagyis az ujjammal /de lehet, hogy nem ez a hivatalos modja, hanem pl. szivacsKép/ megnyomkodom mindenhol. Es ettol olyan jegviragszeru lesz a felulete.
Ja, es ami lenyeges, ez barmilyen uveg- es keramiafestekkel szinezheto.

Probaragasztott bébiételes üvegem:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39904.jpg
A parafat vegulis csak a ragasztopisztoly birta maradasra... a szaja korul raffia takarja a menetet, ezzel akarom majd még keresztul-kasul ragasztani az uveget /otletek johetnek am, nekem nincs sokKép/, meg esetleg valami barnasra szinezni ezt a fent emlitett gelt es azzal osszekenni.

Phaedra,
utolag koszi a dugofelajanlast, vegulis talaltam valakit, aki tudott egy helyet, ahol kaphatoKép

Panda,
azert egy pulovert megkotni sem epp lazsalasKép

Kata,
cserepekre mindenkeppen ki kell probalnod a repesztest is amKép

Off,
Jamina, tegnap epp volt a Jusztban egy permeatumos resz, lattad?Kép

-Afonya
afonya
 
 

 
 

FCsi

Ez Palmatex,nem fix.De asszem uaz a termékcsalád,csak a Palmatex erősebb.Ha jól emlékszem,cipészek ezt használják a talpragasztáshoz.Ja és nem SZ ragasztáshoz,hanem egyebekhez használom!Annyira nem folyékony,hogy a SZ feligya,vagy mi...

Panda

Igen,de most nem tudom Neked újra belinkelni.Na és nem sódert,hanem kék dekorkavicsot használtam.De ki akarom próbálni azt az apró sódert is,meg a homokot is,mert nem látok nagy különbséget.

Zsuzsa

Azt hittem,ezért dicsekszel,mert nálatok olyan olcsó..KépKépKép!

Gigóca

Lefénymásoltam,amit kértél,vagy ma,vagy hétfőn dobom postára.

Anypaoc

anyapoc
 
 


Jucusmamus,
én is, én is! Egy skorpióst (ajándékba) és egy nyilast (jómagamnak Kép), ha lehet!

Na kérem. Ma gipszet öntöttem, holott utálok. Lett egy dupla, 2 normál, 2 feles, 4 kicsi meg egy kerek forma. Nem is volt olyan rémes Kép. Összeszámoltam: ha ezt nálunk, a hobbyboltban vettem volna készen, 1900 Ft-ot fizettem volna.
Néhány gyakorlati jótanács, ha esetleg valaki most döntene úgy, hogy kipróbálja a gipszöntést.

1. A sorrend, hogy gipszhez vizet vagy fordítva, fakultatív, van aki erre esküszik, van, aki arra. Én vízhez szoktam a gipszet, kanalanként, folyamatosan kevergetve.
2. Tejfölállag --ekkor szoktam kiönteni.
3. A műanyag formákon bejelöltem filccel, hogy hol van pontosan a közepe a formának (a nem négyzetalakúnál vízszintes és függőleges irányban egyaránt).
4. Ha elkezd szilárdulni, de még kicsit trutyis, akkor teszem bele az akasztót. A hobbyboltos marha drága, én műanyag függönykarikát tettem bele most, de volt már olyan képakasztó is, aminek nemtom a nevét, de egy kis facsavar egy karikával a végén. Ha valakit ANNYIRA érdekel, akkor majd lefotografálom. A pici formákba gémkapcsot teszek (nem hajlítgatom semerre, csak simán beleteszem); ebből vigyázni kell, ne a rozsdásodó fajta legyen.
4. A gipsz felmelegszik. Aztán visszahűl. Amikor ez megtörténik (1/2-3/4 óra), akkor óvatosan ki lehet borítani --ezt egy profi gipszöntőtől hallottam, de nekem tényleg be is vált. Először óvatosan, minted oldalánál meg kell mozgatni a műanyagot, lehúzni a gipszről --hát nem tudom jobban elmagyarazni, nézzétek el szegényes szókincsemet-, aztán ki lehet borítani. Mindig újsápapíron, gyerekbiztos helyen (ha van ilyen Kép) szárítom. Most éppen a szekrény tetején, fűtött szobában.

Kata,
örülök, hogy megérkeztek a SZk, alkotásokat muti!
Szerintem festéknek vegyél Aquakolort, festékboltban, háztartásiban, sőt, még Tescoban is kapható, szépek a színei, és jóval olcsóbb (ráadásul több), mint a hobby akril. Nekem egyetlen akrilom van a hobbyboltból, egy fényes citromsárga, még majdnem az egész megvan Kép. Csivel egyetemben sokkkal jobban szeretem a mattot, mint a fényeset, dekupázsragasztóban is.

Zsuzsa,
tippek a gömböcskékre?

Itt is megkérdezem: rengeteg dióval és makkal mihez kezdenétek díszítésképp a lefestésen kívűl?
Tudom, Csi, egyem meg, de ha egyszer utálom a diót Kép

Na megyek, telefirkáltam a képernyőtöket Kép
Most valóban Gipszeskezű Jamina
jamina
 
 


Áfonya,
nem láttam. volt valami érdekes?
J.
jamina
 
 


Szia Jamina!

Megjött a csomag, köszönöm szépen a szalvétákat.
Nagyon szépek, remélem a megmunkálásom nem fog rontani rajtuk! Most nagyon lelkes vagyok, megyek is alkotni!
Szia, Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Anyapoc!
Ja, igen, kevertem őketKép Valóban nagyon erős az, amit Te is mondasz, a cipészek ragasztójáról.... Nekem Pálma Fa van, amire eddig használtam, arra nagyon jó, és vízbázisú, de ez sem sz.ragasztóKépBááár, most, hogy mondom, talán alaposan fel kéne hígítani, mert gyansan hasonló a szaguk...
Sóder-homok-- sztem a legkisebb sóder is nagyobb szemű, mint a homok. Ha építkeztek, akkor nézz körbe, mert nagyon jó "szóróanyag" a kőpor, vagy mi a szösz, olyan kékes-szürke szemcsés anyag, hasonló az agyonszitált sóderhez.

Már megint a plextol--régi Burdában azt olvastam, hogy van egy olyan anyag, amit gipsz-szilárdítónak használnak. Szerintem ez is plextol(Kép, de más néven forgalmazzák Németországban. Nem ismeri valaki?

Csi
csii
 
 


Lányok!
A gipszkartonra hogy kell akasztót varázsolni? Apukám ellátott egy egész rakománnyal, de nem tudom hogyan fogjak hozzá! Ragasztani ugyanúgy lehet rá mint a fára?
Köszi, Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Végre megjött a funérom! A bőség zavara: van itthon öntött gipsz, gipszkarton, hungarocell, fa... már csak a családot kéne 1 (2-3) napra lepasszolni jó messzire Kép

Timi,
alkoss csak, nem zavarunk Kép (,,Hass, alkoss, gyarapíts...")

Kértek egy kis kakaóscsigát?
Jamina
jamina
 
 


Hahh, timi, közben frissítettem.
Gipszkartonban én vagyok itt a guru Kép

Ragasztani ugyanúgy lehet, mint fára. Ha úgy kb. 1 héttel ezelőtti hozzászólásokhoz visszamész, ahová beszúrtam a képeim linkjeit, láthatod, miket csináltam gipszkartonból.
Sniccerrel remekül lehet vágni. Aztán a fentebb említebb képakasztót (ami facsavar+karika) szépen bele lehet egyszerűen kézzel csavarni. Vasasban 20 Ft/db; de a Tescoban is van, egy dobozzal (10db) ~220 Ft.
Jamina
jamina
 
 


Jamina!

Címedet kérem a jucusmamus@freemail.hu-ra,és máris utaznak szalvéták!

Phaedra!

Mail valahol cselleng,mert még nem ért ide hozzám!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus,

ha minden igaz holnap eljutok a postára a csomagoddal.

Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Szalvétákat megkaptam. Köszönöm! Csodálatosak!Kép Dancsi már ki is nézett magának belőle egy párat. Azt még nem tudja mire rakjam rá neki, de a lényeg, hogy lestipistopizta. Tegnap a Jamináéval is ezt csinálta.Kép
Sőőőőt felajánlotta a gipszkiöntőjéből az összes gipszet, hogy csináljak neki kerek faliképet a macisból. Hát nem édes?Kép

Panda!
Meg bizony! Rendesen!Kép

Csi!
Színezőt vettem, de festéket végül nem. Ma volt itt egy ismerősöm aki látta mibe vágtam bele és azt mondta nehogy vegyek festéket, hoz nekem olyat ami mindenre jó. Fémre, fára, üvegre, műanyagra, gipszre, stb. Csak fehér van belőle húúú valami Uni.... Elfelejtettem.Kép Ha megkapom megmondom.Kép Vízzel hígítható és színezőnek jó hozzá az Aquacolor. Anyuméknak van diszperzit is úgyhogy most megálltam amíg nem kapom meg valamelyiket.
Lakkot viszont vettem fényeset, nekem az jobban tetszik. Az eddigi munkáimat átkentem vele és sokkal szebbek lettek.
Fareszelő:Kép

Áfonya!
Köszi a leírást.
Repesztést kipróbálni... Jóvanna! Először had menjen jól a sima, utána jöhet a fordított is.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Nem az Unitop? Zsunya a szakértője, de most tanul, hogy majd taníthasson minketKép

Jamina!
küldd át nekem a szajrét, és akkor nem lesz velük továbbra gondodKép

Csi, a segítőkész!
csii
 
 


Csi!
Talán az, de nem biztos.KépKépKépKép
Jövő héten megmondom.Kép

Jamina!
A páromnak csomagolhatnál vagy két csigát. Imádja.Kép Nem is mondom neki, mert akkor holnap tuti azt kellene sütnöm.Kép

Ennyire nehéz a családot lepasszolni????
Akkor nincs más választás a "szajrét" kell.Kép Jöhet hozzám is. Ha már Csi ilyen segítőkész, akkor besegítek neki. Ő is olyan sokat segít nekem, nehogymááááá egyedül szenvedjen szegény annyi cuccal.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jó napot!
Kaptam valami nagyon szépet, és nekiestem. Ez lett belőle:

Kocsmahangulatban:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/40024.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/40027.jpg
Van ezen repesztés is, de azt levédtem jelszóvalKép

Kata!
Drága vagyKép

Csi
csii
 
 


Csi,
kocsmahangulat?! Antikvárius helyett?! Ez aztán a metamorfózis! De nagyon eltaláltad a keret színét. Ugye, hogy egy világos szín elrontotta volna?
Szajrét nem adom, látod, milyen korán van, kávé már a szervezetemben, megnézem, mit kezdhetek a funérommal.
Jamina
jamina
 
 


Helló!

Köszönöm a tanácsokat, megfogadtam (puhább ecset, hígítás) és már sokkal jobb az eredmény.

Jamina! A rengeteg dióhoz és makkhoz ötlet:
Én dekupáltam 3 ronda műa cserepet őszi motívummal és abba teszem majd bele a diót, makkot, mogyorót stb és már kész is az őszi dizájn a lakásbaKép Vagy csináltam egy őszi koszorút a bejárati ajtóra, a moha alapra kötöztem-ragasztottam őszi terméseket. Vagy legvégső esetben lehet belőle diós beiglit sütni és elküldeni az édesszájú kollegináknakKép

Csí! Nagyon klasszak lettek a képeid. Hová fognak kerülni?

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Dodus!
Szerintem is ide kéne küldeni Jaminának a beigliketKép. Jó ötlet ez a terméskoszorú, lehet, hogy én is gyártok egyet!
A képek a borozónkban vannak, ezt néha kocsmának is hívom. Ez nagyon jól hangzik, pedig valójában nem más, mint a belépőnk, azaz az előszobánkKép. Amiatt lett "borozó", mert ide kerültek a polcra azok az üvegek, amik nagyon tetszenek, és egy idő után itt landoltak a kicsi hordók, meg mindenféle egyéb vacak az ablak párkányán. Kicsit sötét a hely, olyan mint a kép.

Jamina!
Egyetlen képpel sem szívtam(bocs) ennyit. A szürkés alapszín felragasztás után olívazölddé vált, a beige falak pedig mustárba mentek át. Mivel a kép is foltosan festett, így egyetlen színnel nem lehetett volna megfesteni a keretét. Ma reggelre meg is repedt egyébként szépenKép. A repedés alatt beige, pasztell rózsaszín, és piros csíkok vannak, ez tűnik elő a siennába kevert olívazöld keret alól, amit a végén kihúztam beige színnel.
Gond volt az is, amit Te is mondasz: a világos színben ugyan előjött volna szépen a képek alsó sötét színe, de a házak fala teljesen eltűnt volna, és igaz ez fordítva is. Ráadásul a világos szín ütötte volna a piros üzleteketKép.
Végül azért maradtam ennél, mert ez legalább megy az előszobához. Jééé! Nekem az antikvárius nem is tűnt felKép.

Anyapoc!
Tegnap színeztem kavicsokat! Macskaalmot raktam egy kicsi edénybe, és ráöntöttem annyi festéket, hogy ne tocsogjon. Kevertem egy ideig, hogy mindenhol befogja, és szétterítettem egy újságpapírra. most van mindenféle szép kavicsom, fillérekértKép. Próbáld ki, sztem érdemes!

Kata!
most néztem meg a free-mailokat, megkaptam a leveledet! Ha a gyerekem ismét ovis lesz, akkor majd megyek a postára a csomagoddal, és Timiével is!

Szép napot!

Csi
csii
 
 


Afonya!
Nagyon tetszik mind a két bébiételes üveged.
Mennyibe került a dugó?
(Van még olyan anyag, amit a Zsunyának küldtél mintában?)

Jucucmumus!
Újra elküldtem a levelet
Nagyjából annyi van benne, hogy SOS-an kéne nekem Kép egy skorpiós szalvetta (a húgom szülinapja 25-én lesz Kép ). És van rengeteg teászacsi már raktáron Kép
Össze kéne futnunk-> olvastam vhol, hogy szoktál jönni a Színes Ötletekbe, vagy máshol-> a többit inkább mail-be.
Ha most sem megy át, dobj meg egy mail-lel és majd arra "válasz"-olok.
szia Kép
phaedraa
 
 


Dodus,
a koszorú jó ötlet. Ilyen kosárba-kaspóba pakolt lakádíszekről most inkább lemondok, mert ha olyan helyre teszem, ahol valóban díszítőfunkciót lát el, Ádi is könnyen hozzáfér és szétdobálja.

Most menjek át cukrászba? Tegnap kakaóscsiga, ma diósbejgli? Na ezt lássa meg a fogyasztó-védelem! (így, két szóban írva értendő! Kép)

Ildi, Timi
érthető volt az akasztóról szóló mini értekezésem vagy próbáljam meg érthetőbben? Funért még nem fur(at)tam ki, majd utólag, egyelőre örülök, hogy egyáltalán már le van vágva.
Ja, egy vásárolt képen láttam olyat, hogy pici szögekkel van rászegezve az akasztó a funér hátára. Olyan, mint egy lekerekített szögű háromszög, aminek a két alsó szögénél 2 pici lyuk van, abban a két pici szög rögzíti, a közepén meg van egy nagyobb lyuk, ahol az akasztás történik --na ez megint marha érthető volt, mi?

Csi,
képzeld, ma sikerült tökéletes Kép olajzöldet kikevernem 2 funér keretére (lefényképeztem, csak feldobni körülményes: a modem helyére kell átdugdosni a digitapparátot). Egyszerű a recept: Aquakolor zöld+mustár. Majdnem olyan színű, mint a Te antik kocsmád Kép. De nekem télleg tetszik, olyan, mintha így akartad volna eredetileg is.
Repesztésről jut eszembe: azt hittem, csak bennem van a defektus, hogy tetszik a Deka repesztőlakjának az illata Kép

Én is festettem ma kavicsot, de rendeset Kép; 2 nagy, kb. 5-6 cm-es darabot lekentem a maradék olajzölddel és katicát, lepkét, méhet ,,reptettem" rájuk. Kicsit furcsa szín, dehát a maradékot is el kell használni valamire!

Halkan súgom: még nincs ebéd. Apika csak este jön, a gyerekek meg még alszanak, csinálok valami gyorsat és gyerekeknek valót --mondjuk valami főzeléket. Vagy sült krumpli lesz kólával (ezt csak azért írom, hogy kiderüljön, hány névtelen álaggódó kukkol minket...)

Jamina, akinek ablakot is kéne pucolnia Kép
jamina
 
 


Ezt a kettőt még régebben fotóztam le, most valahogy előkerültek Kép
Az egyik egy bohócos, gipszkartonra, a másik meg kicsit homályos ugyan, de dekupált gyertyák. Nem fogom őket meggyújtani, így nem gond a tűzállóság.

bohócos gipszkarton

vadkacsás gyertyák

Jamina
jamina
 
 


Jucusmamus!
Jaj, jaj most látom mit írtam én Neked.
Bocs a mumusért Kép
A mail-t megkaptad?
Phaedra
phaedraa
 
 


Csi,
jok a kocsmakepeidKép
Macskaalom=kavics? Es milyen festekkel szinezted, akrillal? Apa mondta, latott nekem a halasnal apro kavicsot, amikor a gyerekkel nezegettek a halakat, mikozben en vasaroltam. Hat nem draga? Es Apa?Kép

Phaedra,
ez a meretu dugo 175 Ft-ba kerul. Es van meg olyan anyagom, nekem itthon kb 10 meter, a boltban meg rengetegKép Mennyi kell?

-Afonya
afonya
 
 


Phaedra!

(ha itt vagy)Hívlak!

Mumus
20170114224602
 
 


Jucusmamus, Timi, Kata

tessék lesni a postást, mert csomagok ma feladásra kerültek.

Jucusmamus, képzeld, kihagytam az ir.számot, de a postán megmondták. Ügyes vagyok mi?

Ja ma nem jutottam el a Kreatív hobby tanfolyamára, így nem tudtam utánakérdezni a szalvétáknak sem. Bocsi Zsuzsa az igérgetésért.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Jamina, köszi a felvilágosítást az akasztókról, érthető volt, csak most jutottam gépközelbe, hogy elolvassam.

Gigóca, köszi szépen a csomagot, majd figyelem a postás bácsit.

Ma sajnos nem volt időm a szalvétákkal foglalkozni, holnap jönnek a sógornőmék három gyerekkel, és egész nap az előkészületekkel voltam elfoglalva. A kacsacombok "szőrözését" most fejeztem be /nagyon utálom/.Délelőtt takarítottam, délután meg feljött három szomszédkislány, és az én két rosszcsontommal olyan felfordulást csináltak, hogy reggel kezdhetem előlről.
Na, de majd hétfőn belekezdek a munkába, és nem hagyom magam eltéríteni a művészettől! Sziasztok, jó éjt mindenkinek: Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Áfonya!
Holnap teszek majd fel képet róla, mert ez nem olyan gömbölyded, mint a folyami kavics, hanem inkább a zúzott kőre, vagy a murvára hasonlít. Festettem fehéret diszperzittel, mert ez nem hófehér, Aquacolorral barnát, és a képből megmaradt festékkel zöldet. Ez a festék akril volt. Egy zsák, itt a helyi rablónál 600Ft/5kg. Hivatalosan ásványianyag granulátum, de asszem zeolit ez is. Nem szabad sokáig áztatni, mert feloldódik néhány nap után. Olyasmi anyaga van, mint a mészkőnek, de nem porladós.
Én is láttam olyan szép kavicsikat a halasnál, valóban szépekKép.Az egy dolog, hogy csillogó szént nem kapunk, de hogy vacak kavicsot is drágálják?!

Jamina!
Milyen ragasztóval ragasztottál a gyertyákra? Nem esett le? Van festve is, vagy az a színe?

Gigó!
Ééééénisakaroook!
Függő lettem, na!

Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Mostanában nem jártam erre, de azért alkotok rendesen. Ma fogok gipszet önteni.

Segítség kellene: azt találtam ki, hogy a lányok mancsát szeretném megörökíteni egy gipszképen és a keretét szalvétázni. De mindezt úgy képzeltem el, hogy ne domború legyen, hanem homorú. A férjem szerint a gipszbe nem tudom belenyomni a kezüket hanem először gyurmába kellene majd a gyurmába önteni a gipszet. Csak akkor domború lesz. Az is eszembe jutott, hogy megcsinálom ezt a gyurmás variációt és a kiöntött kéz alakot beleteszem a képformába és arra öntöm az újat. De mivel kenjem be, vagy mit rakjak rá, hogy ne tapadjon rá az új gipsz?

Még soha nem öntöttem gipszet (szerintem a párom se) ezért nem tudom, hogyan és milyen gyorsan köt meg. Pl. Ha kiborítom úgy kb. 1 óra múlva akkor még bele lehet nyomni a kezüket?

Valaki keresett itt csigákat, "igazi ház" kell vagy lehet szalvétán is, mert SZ. az van.
Kata
kovkata
 
 


Kata,
én kerestem a csigákat, ELSŐSORBAN SZn Kép
Ha van lehetőséged, lécci előbb dobd fel, nehogy olyat küldj feleslegesen, ami már van Kép, kár a postaköltségért.

Csi,
gyertyára is sima dekuprag. De hangsúlyozom, nem szándékozom meggyújtani! És tök simán rajta maradt, nem csúszkált (egyébként azóta már elfogyott a dekupragom, de mivel akarok ajándékba is csinálni gyertíákat, be kell ruháznom

Anyapoc,
kiscipős képet megcsináltam (bármelyik pillanatban megszülethet a ded); de betűtészta nem lesz rajta. Túl apró. Na és túl hosszú név a Bendegúz Kép, macerás ragasztgatni. Ha esetleg Aba lenne... Kép

Na, ma már tééééééééééééényleg megpucolom az ablakot Kép
Jamina
jamina
 
 


Ja, Kata,
még a gipszhez: sokkal hamarabb köt, mint egy óra. Miután beleöntötted a formába, nagyon hamar eléri azt az állagot, amikor bele lehet nyomni a kezet (már majdnem szilárd, de mégsem Kép); egyszerűen ki kell tapasztalni. Valahol láttam mostanában ilyen képet a neten (2pici kéz+2pici láb); de fogalmam nincs, merre Kép
J.
jamina
 
 


Áfonya készítette szeptember 12.->
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/35894.jpg
Névtelen
 


Hello, Lányok!

Én itt mindíg csak ámulbámulok.
Nagy alkotókedvem van nekem is általában, de a kedvemet szegi, hogy műveletlen vagyok a színkeveréshez.
Áruljátok már el, hogy hogyan tudtok ennnnnnnyire jó színeket kikutyulni!!! Nekem biztosan több hektó festékem bánná a kísérletezést.

A másik:leírná nekem valaki korrekten, dióhéjban, hogyan is kell szépre repeszteni?? (modemmel hadd ne kutakopdjak napokig)

Köszönném... z.
Névtelen
 


Z!
A festékkeverés alapja a nagyon olcsó festék, amit nem sajnálsz, pl a diszperzit, vagy az Aquacolor. Előfordul, hogy egy ideig bármit keversz, mind barna leszKép
Én a hűtőből kimaradt tojástartóban kezdem a keverést, ha valami új színt szeretnék, ezt használom palettának. Ha nagyjából megvan a szín, akkor kicsit többet is keverek belőle. Ezeket a vizes festékeket vízzel is lehet halványítani, mert sokszor pl. a fehér hozzáadása nem a kívánt eredményt hozza. Mint ahogy feketével sem lehet sötétíteni. Ha van egy jó kék alapod, abból fehérrel világoskéket kapsz, ha pirosat adsz hozzá, akkor elmegy "lilásba". Ha a zöldhöz barnát-mustárt adagolsz, akkor rozsdásbarnát, vagy olívát kapsz, ez is arány kérdése. Ha van beige/drapp festéked, és abból keveset teszel fehér festékbe, és egy cseppnyi sárgát, akkor nagyon szép vaniliát kapsz, ebből érdemesebb bébiételes üvegnyit is keverni, mert nagyon jó alap.
Két dolgot nem lehet sötétíteni, vagy világosítani, az pedig az arany, és az ezüst, mert ott a pici szemcsék adják a színt, ami, ha hozzáadsz egy másik színt, az egész megváltozik, de a szemcsék nem változnak meg. Hú, ezt sem tudom rendesen elmondaniKép Ha egy aranytárgyat lereszelnénk, hiába adnánk hozzá színezőt, az arany csillogó szemcséje nem változna.
Brrr. Hagyjuk, nem megy ez nekem.

Gigó a nagy repesztő, én még csak négy képet repesztettem, nekem ez volt a tapasztalatom: (én, meg a dióhéj?Kép)
Deka repesztőm van, ez csak arra vonatkozik:
felviszel egy alapszínt, mikor megszáradt, akkor határozott mozdulattal, EGY IRÁNYBAN átkened a lakkal, mikor ez is megszáradt, akkor szintén EGY IRÁNYBAN átfested a felületet a fedőszínnel. Ne menj át a fedőszinnel egymáson, hanem próbál meg egymás mellé ecsettel csíkokat húzni, mert a többszörösen fedett festék nem reped át.
Azt mondják, a repesztőnek lelke van, ez igazKép. Mielőtt repeszteni kezdtem, kipróbáltam egy falapon a száradási idő, a felvitt repesztő, és a fedőréteg vastagságának különböző variációit, de nem jutottam előbbre. EZ a repesztő vékonyan, és vastagon felhordva is ugyanúgy reped, és a száradási idő sem befolyásolja a repedés nagyságát. Annyit vettem csak észre, hogy ha hígabb volt a fedőfesték, akkor sűrűbb, és vékonyabb lett a repedés, ha sűrűbb volt a fedő, akkor vastagabb, és ritkább lett a repedés.
Ami engem meglepett, hogy egyazon kép keretének három oldala szép lett, míg a negyedik kevésbé repedt meg. Hogy méééér?!

Jamina!
Nehogy kipotyogj az ablakból! Még megúsznád a pucolástKép.
Ha tudsz, akkor Esprimo lakkot vegyél (szerintem) ez a legjobb, nekem van itthon Deka, és Kreatív Hobby-s, ezek közül az Esprimo magasan vezet!
A Vielseidig Verlagnál láttam aranyos csigákat, ha látok, lövök egyet!

Tegnap párom egy mondattal kiborított. Nagyon tetszik neki a kocsmás kép, rajong értük. Csak azt nem kellett volna neki mondania, hogy egy szép keretben nagyon jól fognak mutatni....Most hogyan magyarázzam meg neki, hogy az a repedt zöld + 26 egyéb színből két napig készült csík a keret?! Ehh, férfiak...Kép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Jamina

A Karácsonyi topikba raktam fel egy csillagos termésképet,azon jól hasznosíthatók a diók és egyebek,nézd meg.Le vannak írva a hozzávalók is.
Ablak hogy áll?
Kiscipős képet feltenni-->+ 1 5let:van a Tescoban vannak csomagban betűk gmuilapból,amik elég méretűek.Nem tudom ugyan,hogy ,mekkora a keret,ráfér-e.A maradékot meg felhasználhatod a babaszobába,én is azzal dekoráltam gyermekemét,tele van a fal színes betűkkel.Ára kb .500 Ft és nagggyon sok van benne.

Csí

Na de ha használni akarod,akár ragasztáskor,nem jön le a festék?Mert az ötlet egyébként kiválóKépKép!Vagy csak a festési vágyadat nem tudtad legyűrni,mi???KépKépKép
Én láttam olyan apró szemű sódert a halasnál,ami alig volt nagyobb a homoknál.

Kata

Szerintem lehet bele lenoymatot csinálni,amikor félig megszáradt.De azért csinálj próbát vmivel.Vagy kiöntöd a negatívot,ahogy Apa mondta és azt nyomod bele a féligszáradt gipszbe.És tényleg hamarabb szárad,én is megjártam vele párszorKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Tegnap reggel funérra készült nyuszis kép:
nyuszis

Járólapra ragasztott kép, ami lakkozás után jó lesz edényalátétnek (még mindig nincs lelakkozva
járólapra

Jamina
jamina
 
 


Frissítés után:
Csi és Anyapoc,
köszi a hasznos infókat! És a dekorgumis betűk melyik részen találhatók? A játékoknál vagy a papírárunál?

J.
jamina
 
 


Sziasztok!

Tisztára megbolondítjátok az embert!!! Kép Kép Kép

Csütörtökön bementünk a boltba tejért (Plus), és nem tudom miért, de valami erő húzott a papíros polc felé, pedig egyáltalán nem kellett onnan semmi. A végén már magamon röhögtem, mert mint egy megszállott túrkáltam a szalvéták között. Végül kettőt haza is vittem. Kép

"Kelly" márkájú szalvéta, 15 db és csak 99 Ft volt. Én egy tésztást vettem meg farmosat.
Be is szkenneltem, hogy betegyem a képtárba, de túl nagy lett, most meg nem tudom lekicsinyíteni. Ha sikerül megnézhetitek ti is, sőt ha kell valakinek szívesen küldök ill. ha mentek Plus közértbe nézzétek meg.
Volt olyan is amit valakitől láttam, két macska ül átölelve egymást.

bigacsiga Kata
aki még mindig kapaszkodik a lejtőn lefelé Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


kovkata
 
 


Kata,
írok mailt a profilodban lévő címre. Tetszenek a SZid Kép

Bigacsiga,
hűha! Az jó olcsó volt! Én már látom, hamarosan küldhetjük Neked is a kezdő kollekciót KépKépKép
J.
jamina
 
 


Jamina

A papír-írószer részen van,felakasztva asszem,ha a középúttól mész,akkor az akasztós rész vége felé(na,ez marha érthető voltKépKépKép).Kb 10 centis csomagban van ömlesztve.
Nagyon jó a konyhai,nem is látszik,hogy járólapon van.El van vágva?Van olyan konyhai SZ-ám,ami szintén félben jó és zöldségek vannak rajta.Asszem nem raktam fel,de ha gondolod,küldök és akkor csinálhtasz nekem is ilyetKépKépKép!Na jó,viccet félretéve,tényleg küldök.Vagy előtte felrakjam,hogy van-é????

Bigacsiga

Vhonnan ismerős a téma...KépKépKépDe persze velem mindenhol ez van,ahol vannak szalvétákKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak holnap tudok jönni de most lenne egy gyors és fontos kérdésem: miért van az, hogy amikor rárakom a szalvétát (bármire), 1-2 perc múlva olyan légbuborékszerű jelenik meg alatta. Amikor ráteszem minden szép és jó. Egy tegnapi nyuszis kép nagyon szép lett, de elrondította egy csúnya légbuborék. Kiszúrtam tűvel és azt a pici részt beragasztóztam, így eltűnt.
De mitől van? Túl híg lenne a ragasztólakkom, vagy túl sűrű?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok !

Nagyon ügyik vagytok ! Nem győzőm lesni a szép alkotásaitokat Kép
Én még soha nem csináltam szalvétatechnikával semmit. Ma próbáltam visszaolvasni az elejétől, hogy megtanuljam, ellessem Tőletek a technikát.
De azért felmerül bennem jónéhány kérdés.
Pl. Ha fa keretet használtok, akkor a szalvétát mire ragasszátok rá ? Vékony funér lemezre ? Vagy kartonpapírra ? S keretet mivel festitek le ?
Vagy az lenne a legegyszerűbb, ha valaki leírná nekem a szalvétáskép menetét. Milyen anyagok szükségesek hozzá ? Mit kell vennem, hogy én is eltudjam kezdeni ?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Ja, s a cserépre kivágjátok a mintát és úgy ragasszátok rá? Vagy az egészet bevonjátok szalvétával? Annyi kérdés kavarog bennem, de majd folyamatosan faggatlak Titeket, ha nem zavar .

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!
Most mentek el a vendégek, hulla fáradt vagyok. Öt gyerek rohangált egész nap a lakásban, én meg ki sem jöttem a konyhából, mert valaki mindig éhes vagy szomjas volt. A szalvétákkal csak a szájtörléskor találkoztam. Holnap remélem már tudok velük foglalkozni.Igaz, a héten nincs ovi, de Laura nagyon élvezi a szalvétázást, majd együtt csináljuk.
Most megyek aludni, mert nagyon fáradt vagyok!
Sziasztok, Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Anyapoc!

Rólad értem, Kép de én még életemben egy darabot se ragasztottam fel. Kép
De a tésztás mindenképpen jönni akart. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kata!
Akkor most én is kezdjek link-gyűjtésbe?Kép
Jóvanna, elhalkulok, mielőtt begyűjteszKép

Szilvy!
Nemrég összeszedtunk néhány alapot, Jamina ki is írta az üzenetek dátumait, már az archívban vannak, olvasd el, onnan nagyon sok kérdésedre választ kapsz:
Leírások:
Gigóca Elküldve 2003 Szeptember 14 vasárnap - 21h 41
Phaedra Elküldve 2003 Szeptember 08 hétfő - 10h 32
Csi Elküldve 2003 Szeptember 08 hétfő - 18h 05

Induló készlet(mindenképpen szükséges eszközök):
--Szalvéta legfelső mintás része
--Egy tárgy, amit díszíteni szeretnél
--Dekopázs ragasztólakk
--Festék, egy szín (ha az alap sötét, akkor mégegy, alapozásnak)
--széles sörtéjű ecset

Ha elolvasod a fenti linkeket, akkor minden eszközhöz találsz információt.

Fakeret többnyire falapon van, de bármit be lehet a fával keretezni, ami nem ázik el a festéktől-ragasztástól. A falap leginkább rétegelt lemez, de bármiféle otthon fellelhető fa is jó (OSB, MDF, vagy ki hogy hívja, farost lemez, stb.)
A keretet is azzal a festékkel kenjük le, amit a sz.technikához éppen használunk, de lehet pácolni is, ez is szabadon választottKép
A mintát ki is lehet vágni (pl.Áfonya bébiétees üvege), körbe is lehet tépkedni (Anyapoc képei), de akár egyben is fel lehet ragasztani, ki hogy szeretiKép
Nyugodtan kérdezz, de előtte tényleg olvasd el a fenit hozzászólásokatKép!

Timi!
Timi, a meg-nem-értett művész. Vagy az elnyomott??? Szörnyű, mikor az embert nem engedik kibontakozniKép!

Kata!
Nekem is szokott ilyen lenni, ált. a jobb minőségű szalvétáknál, mert azok nem áznak fel annyira, hogy kilyukadjanak, és a levegő eltávozzon. Többnyire középtől kifele simítom lenyomkodva a szalvétát, akkor kevésbé bugyborékol. Jobb a szivacs, de az több ragasztót vesz fel. Szerintem.

Sziasztok

Csi, aki ma harap.
csii
 
 


Bigacsiga

Nem lehet,hogy csak éhes voltál?KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


És akkor itt látható a szalvétamatrica gyűjteményem:

karácsonyi1
karácsonyi2
sokminden1
sokminden2

Lányok,a karácsonyis SZ-ákból van még,lehet igényelni.
Egyéb csereSZ-ák:
mókus
macitélapó
macibabák

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csi, ma senki nem akadályozott meg minket a munkában. Egész délelőtt szalvétáztunk Laurával. Csináltunk két virágcserepet, és egy gipszkartonos képet Jamina szalvétáiból. Szépek lettek, majd ha apa hazahozza a fényképezőt, meg is mutatom.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: