Új privát üzeneted érkezett!

Bigacsiga Kata,Hajni!
Nemrég elõástam a receptjeimetm és kiderült, hogy mindegyik mást ír a cacikirõl, tatzikirõl, de valahol a czaczikirõl, de nem is a név a lényeg.
Hanem az alapanyagok:
-joghurt, uborka, f.hagyma
-juhtúró, tejföl/különbözõ zsírtartalmú/és uborka+f.hagyma
-tehéntúró, 20%-os tejföl, kapor, uborka, és f.hagyma

Az utóbbit egy vegetáriánus szakácskönyvben olvastam. Most melyik az igazi? Még sosem ettem "eredetit", ezért nem tudom, bár ez a variáció nekem nagyon ízlett.
Csi
Csi
 


Csi, amit én olvastam, az az elsõ változathoz hasonlít, de ami azt illeti, szerintem a boltiban nem csak joghurt van, mert annál azért valahogy nehezebb, viszkózusabb. Szóval azt írja az (osztrák) újság, hogy kell bele salátauborka, joghurt (lehetõleg juh), olívaolaj, fokhagyma, só, bors, menta és/vagy petrezselyem. Szerintem a joghurtnak magas zsírtartalmúnak kell lennie, vagy pedig kell hozzá adni még juhtúrót is ahhoz, hogy ne egy híg löttyöt kapj, hiszen a tzatziki (nekem ez a legszimpibb, mégiscsak egy görög kaja) elméletileg kenyérre kenhetõ dolog. Nem annyira, mint a kõrözött, mondjuk mit egy lazább puding vagy krémtúró. most jut eszembe, láttam egyszer a tévében valami balkáni recptmûsort, talán bolgár konyha lehetett, és ott mutatták, hogy õk a joghurtot úgy használják a kajáikhoz, hogy elõtte szitán lecsöpögtetik. Szerintem ezt kellen kipróbálni, mert úgy, víztelenítve már jó a joghurt a tzatzikihez. A másik meg, hogy az uborkát, amikor fölkockázod, ugyancsak le kell csurgatni, ki kell nyomkodni.
kíváncsi
 
 


Sziasztok

Én is az elsõ variációt ismerem, még így ezzel a fûszerrel nem próbáltam amit most vettem.
Viszont én az ubit nem, kockázom, hanem lereszelem, megsózom kinyomkodom....
Az ubit nem sajnálom belõle, és sima natur joghurttal csinálom, nekem nem tûnik hígnak. lehet hogy a sok uborka miatt, de hasonlít ahoz amit Korfun ettünk.. ha nincs joghurt itthon akkor tejfõllel is szoktam,de ugy nem az igazi....

Hajni
hajnii
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Bigacsiga Kata, a lángosod továbbra is isteni! A krumplipürét szerecsendióval hintettem meg, nagyon jót tett neki!
Zsuzsa! Kipróbáltam mozzarellával, nagyon finom!
És ez a tzatziki is új távlatokat nyitott elõttem!
Én is elmesélem, mi volt a mai desszert, mert nagyon jól sikerült.
Sima, vékony piskótát sütöttem, és a következõ töltelékkel kentem meg feltekerés elõtt:
kb. 40 dkg túró, kevés joghurt a lazitáshoz, kókuszreszelék, cukor, feldarabolt eper.
Feltekertem, pihentettem, felszeleteltem.
Kata
Névtelen
 


Csí!

Én is azt tudom mondani, amit kíváncsi, hogy a joghurtot le kell csöpögtetni és akkor jó sürü lesz.
Szerintem is a joghurtos változat az igazi.

Kata!
Nagyon jól nézhetett ki az a süti! Kép Gondolom finom is volt. KépKép


Én meg ilyenkor tavasszal palacsintába szoktam epres túros tölteléket tenni. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata

Köszi, megnézem majd az oldalt!

Lonchi
lonchi
 


Sziasztok!

Tegnap a Praktika ujsag lapozgatasa kozben talaltam egy receptet, szulinapi torta volt benne gyerekeknek, kek zsele volt a teteje, rajta marcipanbol keszult matracon napozo gumicukormacik, palmafak kozt.. allat jol nezett ki, ha esetleg erdekel valakit, szoljon.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Szabolcsi káposztát szeretnék csinálni, receptet találtam. Kóstoltátok már?

Lonchi
lonchi
 


Kipróbáltam a tzatzikit, a megadott recept alapján, lecsöpögetett joghurttal. Jó lett, de ha vállalkoztok rá, arra vigyázzatok, hogy kevés fokhagyma elég bele és az uborkából se kell túl sok. Szóval ezeket csak módjával, és jól hûtsétek be, akkor nagyon klassz lesz! Végülis a joghurt zsírtartalma nem lényeges, csak jól le legyen csöpögtetve sûrû lyukú szûrõn.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Lonchi!

Szabolcsi töltött káposzta


Hozzávalók: 12 személyre

1 kg darált hús
2 kg káposzta
1 kg rizs
5-6 dl paradicsom sûrítmény vagy 1 nagyobb konzerv
3 közepes fej vöröshagyma
1 db zöldpaprika
1 mokkáskanálnyi fokhagymakrém
só, paprika, bors
A hagymát megdinszteljük az apró kockákra vágott zöldpaprikával együtt. A káposztát felvágjuk , a leveleket megtöltjük. A lábas aljára összevágott káposztát teszünk, ráhelyezzük a töltött káposztaleveleket. Vízzel felöntjük, hogy ellepje az ételt. Kis olajat teszünk a tetejére. Felfõzés után házilag készült paradicsom sûrítményt teszünk rá (konzerv is jó) takarékon puhára fõzzük. Izlés szerint tejföllel tálalhatjuk.


Ezt találtam
hajnii
 
 


Meg ezt:o)

"Szabolcsi" töltött káposzta

darált sertéscomb 0,6 kg
rizs 0,2 kg
tojás 3 db
vöröshagyma 0,15 kg
fejes káposzta 2 kg
paradicsomlé 1 l
fûszerpaprika, õrölt bors, szemes bors, õrölt kömény, rozmaring, babérlevél, só


A darált sertéscombot ízesítjük kevés sóval, fûszerpaprikával, õrölt borssal, õrölt köménnyel, rozmaringgal, majd alaposan elkeverjük a rizzsel, a tojással és az apróra vágott vöröshagymával.
Egy nagyobb fazékba vizet forralunk, beletesszük az édeskáposzta-leveleket, és félpuhára fõzzük. (Amennyiben kisebb fej káposztát vettünk, úgy az egész fejet tegyük bele a vízbe, és ahogy puhul - két villa segítségével - folyamatosan szedjük le a külsõ leveleket.)
Ezekbe a levelekbe töltsük bele a húst, szép hosszúkásra formálva, a levelek széleit behajtva.
A káposztából kimaradt részeket vágjuk apró darabkákra, és egyenletesen terítsük el egy nagyobb edény alján. Ültessük rá a megtöltött leveleket, öntsük rá a paradicsomlevet, és egy kevés vizet. Ízesítsük babérlevéllel, szemes borssal, és fedõ alatt néhányszor megrázogatva fõzzük puhára. Amennyiben nem lenne elég folyadék alatta, pótoljuk.
hajnii
 
 


Segííítsééég!

Barna mártásos husi mellé szeretném megcsinálni köretnek azt a "valamit", aminek a nevét sem tudom. Annyit tudok róla, hogy zsemléket beáztatjuk, kinyomkodjuk, majd fûszerezés után konyharuhába tekerve fõzzük meg.
Azt tudom, hogy ez is knédli-fajta, de azt nem tudom, hogy hogyan is készül...
Tippek?

Köszi
TudatlanCsi
csii
 
 


Csi, szalvétagombóc cím alatt nézd meg!
kíváncsi
 
 


Ez az izé (szalvétás-folpakos gombóc) engem is érdekel. Tudja valaki a pontos receptet?
Cserébe egy topikhoz illõ (20-25 perc alatt kész) vacsora:

Hipp-hopp csirke tésztával
Hozzávalók: 1 hagyma, 1 kaliforniai piros paprika vagy 2-3 pritaminpaprika, 1 csirkemell, kb. 2 dl paradicsommártás, reszelt sajt, tészta (spagetti, penne...)

A hagymát, paprikát, husit apró kockákra vágjuk. Egy platnin, serpenyõben kevés olajon megpiritjuk a hagymát és a paprikát. Egy másik platnin kevés olajon a csirkét. A harmadikon feltesszük a tészta fõzõvizét. Kb. 5-7 perc piritás után összeöntjük a hagymát-csirkét, most sózzuk, borsozzuk, esetleg olaszos fûszerkeverékkel is megszórjuk. Hozzáadjuk a paradicsommártást, és további 5 percig rotyogtatjuk. Közben kifõtt a tészta is, ha még nem, megreszeljük a sajtot... Aztán a kifõtt tésztára öntjük a husis keveréket, rá a reszelt sajtot. Ez kb. 3 embernek való adag.

Kata
Névtelen
 


Lonchi,a szabolcsi töltött káposzta fini,a Hajni által irt elsö recept hasonlit a legjobban ahhoz,amit ismerek.Anyu le-és kivágja a fej káposzya torzsáját és vizbe teszi föni és ahogy megfö a külsö levél,az könnyen leválik a fejröl és átszadi hidegvizbe.a nagy külsö leveleknek az erét ki kell vágni és ha tul nagy a levél,ketté lehet szelni.A töltelék az stimmel,bár mi zöldpaprikát nem rakunk bele.Felönteni anyu egy üveg házilag eltett paradicsomlével szokta meg annyi vizzel,hogy ellepje? és kistányért borit a képikra(ami belefér a fazékba),hogy lenyomja,ne uszikáljon szanaszét és ne nyiljon ki fövés közben.Mi tejföl nélkül,kenyérrel szeretjük.Ha a próbaadagod sikerül,utána érdemes egyszerre nagyobb adagot gyártani,jól fagyasztható.
puposnünüke
 
 


Ja és nem darált husból csinálja anyu,hanem a combot-pulykamellet,ami van,nagyon apróra vágja.Darált husival nem izlett annyira.Olajat sem a fözövizre önt,hanem ha tul száraznak látja a tölteléket,a dinsztelt hagyma olaján kivül még önt hozzá kicsit.
puposnünüke
 
 


Szalvétagombócosok!
Sajnos nem találtam receptet a szakácskönyvgyûjteményemben, de a www.mindmegette.hu-n találtam egy olyasmit, szerintem azzal lehet próbálkozni. A neve zsemlegombóc a narancsos õzhöz, sok sikert!
kíváncsi
 
 


Hajnii
Köszönöm a recepteket!

Puposnünüke
Köszönöm a tippeket!

Pont ilyen segítségre volt szükségemKép Holnap megcsinálom és majd megírom az eredményt.

Lonchi
lonchi
 


Kíváncsi!
Az lesz az!!!
Közben én is találtam egyet, majd holnap leírom a husi receptjével együtt, ami valójában egy egybesült hús barnamártással, szerintem rém egyszerû. Narancskarikával, zsemlegombóccal, és áfonyával tálalva pedig egyenesen remek!

Kata!
Legyártottam a fõzõtt-tejszínes eperkrémet!
Ízre nagyon jó volt, csak az a gond, hogy az eper folyamatosan engedte a levét, így nem állt meg a hab. Túrókrémre tettem, eperdarabokkal szórtam meg.....Kép

Lányok!
Hogyan kell a bodzát kirántani?
Palacsintatésztába forgatva, vagy liszt-tojás-zs.morzsa?

Csi
csii
 
 


Csi, sûrû palacsintatésztában!
kíváncsi
 
 


Sziasztok! Nekem meg van a szalvetagomboc, nagyon szeretjük es szerintem nem nehez. Tehat akkor vegy 6 zsemlet, 3 tojast, kicsi jo, 8 dkg vajat es 8 dkg tejet. A zsemleket összevagdossuk egy kicsit, a többi hozzavalot ratesszük es varunk, amig beissza es összegyurkodjuk egy kicsit. Aztan veszünk egy tiszta konyha ruhat bevizezzük es be is vajazzuk egy kicsit. Aztan bele a massza, jol megkötjük,hogy gomboc alakja legyen. Aztan bele a fözö vizbe es cirka 1 orat fözzük. Remelem a magyar zsemleböl is 6 kell. Aztan meg is lehet utana vajon piritani, vagy tojast raütni. Sok sikert es jo etvagyat.
nyuli
 
 


legyszi irja mar meg valaki,hogy hol tudom megnezni az összes eddigi receptet. Köszi!!!!!!!!!!!!!!
nyuli
 
 


Köszi KíváncsiKép
Mind megettük!
Isteni volt.
Azért, ha valaki a hétvégén szed, arra vigyázzon, hogy CSAK bokorról szedjen, mert az indához hasonló alkatú, bodza kinézetû növény NEM egészséges!
Csi
csii
 
 


Szilvia!
EZ AZ!!!!!!
KösziKép
Csak én "kenyérke" fazonúra formázva ettem!
Csi
Névtelen
 


Nyuli!

[url=http://web.axelero.hu/vcsalad/" TARGET="_top]http://web.axelero.hu/vcsalad/[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Nyuli!
Nagyon jó! Egy kérdés: a vajat ugye felolvasztva kell ráönteni a zsemlékre?
Kata
Névtelen
 


Sziasztok! Igen Nevtelen olvasztva kell a vajat, bocsanat azt nem irtam oda. Amugy köszönöm az receptgyüjtemeny elerhetöseget. Sziasztok.
nyuli
 
 


Nyuli!
Nem vagyok névtelen, mindig aláirom, hogy Kata. Azért nem regisztrálok, mert nem a saját cimem alatt irok. Majd megirom, milyen lett a gombóc.
Csi!
Sajnálom, hogy nem váltotta be a számitásaidat az epres krém...
Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

Megcsináltam a szabolcsi káposztát és nagyon fini lett. A párom nem rajongott érte, marad magányos ebédnek.Kép

Végül Hajnii két receptjét mixeltem és egy kis gombát is tettem bele. Tejföllel és kenyérrel ettük.

Lonchi
lonchi
 


Én még feljebb teljesen leakadtam.

Extra szûz oliva. Azt én is hallottam hogy sütéshez inkább a normált eme kiválót meg inkább a salikhoz, de hogy sok méreganyag szabadulna fel???

errõl tud valaki többet írni? Mert én ktg takarékosan 1 félét vettem (extra szûz) de azt hittem ettõl csak jobb lesz.

Mónik
Névtelen
 


Most fõz megint (hagyományosan, nem showban ) J. Oliver!!!

ez már az új rész.
Névtelen
 


Az olívaolaj világa
[url=http://www.origo.hu/noilapozo/receptek/20020516azolivaolaj.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/noilapozo/receptek/20020516azolivaolaj.html[/url]

Bertolli
[url=http://www.bertolli.com/ungherese/index.asp?country=UNG&lang=UNG" TARGET="_top]http://www.bertolli.com/ungherese/index.asp?country=UNG&lang=UNG[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lanyok,
Miert esik nekem mindig ossze a muffin? Mit csinalok rosszul? Egy darabig szepen jon fel, aztan hopp belapul a kozepe, es vagy egyenes, vagy homoru lesz!
Szep csucsos muffint akarok sutni!!!!!!!!!!!!!!!!Segitsetek!!!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Bigacsiga Kata!
Elolvastam a linkeket, de abból nem derül ki, hogy melyik olajjal kell sütni. Én is hallottam, hogy valamelyikkel nem ajánlatos. Viszont úgy tudom, hogy nyugodtan lehet az extra szûz olajjal is sütni.
Ladányi Kata!
Kipróbáltam a sütött krumplipürét, de nem lett valami jó... Már amikor a tojással megkentem, jól elkentem rajta a habformázó aranyos kis csikjait. Aztán mikor megsütöttem, alig tudtam levakarni a tepsirõl... Elõtte be kellett volan kennem valamivel? Vagy hol ronthattam el?
Kata
Névtelen
 


Hello, az olivaolajokról én ezt tudom:

salátákhoz a hidegen, elõsajtolásból nyert aromás szûz vagy extra vergine feliratú a jó, vagyis az ideális, mert ebben benne van minden ami az egészségnek hasznos, és a többszörösen telítettlen zsírsavjai segítenek a koleszterint is lebontani.

Viszont hevítésre megváltozik a szerkezete és illata is, és már az elõzõleg felsorolt hasznos tulajdonságait nem hordozza magában.

hevítésre a másodsajtolásból származó vagy hõkezelt oliva a legjobb (sima oliva néven fut) ezek hõnek kitéve is megõrzik a tulajdonságaikat.

Az hogy milyen a színe az olajnak nem minõséget jelent hanem hogy milyen bogyeszból gyártották.

Remélem segítettem. míra
míra
 
 


Kata!

Most megnéztem az olajos üveget és ezen ez áll:

Bertolli
Classico olio di oliva
Ez a tiszta és kellemes olívaolaj lágy ízének köszönhetõen tökéletes különféle húsok sütésére és pácolására, valamint mártások készítéséhez és kifõtt olasz tésztákhoz is.

Próbálja ki a Bertolli Extra Vergine olívaolajat is salátákra és zöldségekre.

bigacssiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!

Ha Bertollis linket behívod ott van egz kérdések és válaszok menüpont az alat nagyjából leírja, hogy melyik mire használható, de õ is azt mondja szinte minddeg a te izlésedtõl függ.

A káros-nem káros kérdésre én sem találtam utalást/információt.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kata!
Ahogy olvasgatom itten a különbözõ linkeket és még linkebbeket, látom, hogy te mindig tudsz valami weblapot fûzni mindenhez, és rendszerint megszégyeníted még a gyors reagálású hadtesteket is. Mondd, hogyan csinálod?
kíváncsi
 
 


Köszi, lányok, az infót!
Pocok, ma a te majonézes-mustáros csirkédet ettük ebédre, és nagyon finom volt! Tényleg nagyon egyszerû, és kellemesen érezni a husin a majonézt, amit nem gondoltam volna. Én belepakoltam a tepsibe egy kis cukkinit is, rendkivül jó ötletnek bizonyult ez is!
Köszi a tippet!
Kata
Névtelen
 


Kíváncsi!

Kép
Hát csak annyi, hogy én is kíváncsi vagyok. Kép
Ti adjátok a kérdéseket én meg nézelödõk és ha találok valamit akkor továbbitom.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata! De ez õrült idõrabló lehet! Vagy van valmi trükköd, amivel gyorsabban tudsz rákeresni? Esetleg kell hozzá egy profi gép? A miénk csak olyan házilag összerakott, megyeget, de néha õrjítõ.
Bocs az offért Kép
kíváncsi
 
 


Pocok! Közé, ahova befért. Nem ment szét. Ha szeretnél cukkinis recepteket, szivesen irok neked. Sok olyan receptem is van, amiben a padlizsánnal együtt szerepel. Az is jó?
A múltkor egyébként úgy csináltam meg a cukkinit, hogy karikákra vágtam (hámozatlanul(, sûrû palacsintatésztába mártva kisütöttem. A tésztába tettem sonkadarabkákat, kevés zabpelyhet is. Aztán NAGYON fokhagymás, kevés majonézes joghurtba mártogatva ettük meg. Isteni volt! Köret nem is kellett...
Kata
Névtelen
 


Sziasztok, csak most talaltam ide, de nagyon jo kis topik. Kép
Az olivaolajrol oszlatnek el par tevhitet. Az olajbogyot leszuretelik, ledaraljak es kipreselik. Az elso preselesbol kijovo olaj az ugynevezett extraszuz, extravergine, extra virgin. A visszamaradt pepet meg parszor ledaraljak, ez a sima olivaolaj. A meg tovabbi daralasokkor vegyszert is adnak a pephez, hogy a maradek olajtartalmat is kiadja, ezt hivjak salsa olajnak. Az extraszuz olajbol SEMMI mereganyag nem szabadul ki, az a legtisztabb, legjobb minoseg es persze a legdragabb is. Csecsemoknek is adhato. Barmilyen celra jol hasznalhato, suteshez, fozeshez, nyersen. Magas hofokon is jobban viselkedik, stabilabb mint a napraforgo vagy egyeb sima etolaj. A sima olivaolaj suteshez, fozeshez hasznalhato, nyersen nem annyira finom, de szerintem meg mindig jobb mint pl a repce Kép. A salsa olaj viszont Olaszo-ban csak allati takarmanyozasra hasznalt, otthon sajnos lattam boltban is, alig valamivel olcsobban mint az extraszuz olajat.
Na kb. ennyit erdemes tudni az olivaolajrol. Kép
idike
 


Kata!

Itt figyel a hûtõben egy cukkini egy padlizsán társaságában. Azt hiszem megvárják a recept ajánlataidat. Ha lenne esetleg köztük kevéssé macerás is Kép.

Köszi

Milla
milla
 
 


Milla, kockazd fel a padlizsant, sozd be es hagyd allni 30 percet egy muanyag szuroben. Utana oblitsd le es tedd ra forro olajra, amiben megfuttattal egy fokhagymat. Tegyel ra petrezselymet, sot es parold lefedve amig meg nem puhul. Olyan osszesett szottyadt lesz, akkor jo. Szord meg friss petrezselyemmel es kifott tesztan lehet koret, ha elobb el nem kostolgatod Kép
Ugyanezt meg lehet cukkinivel is csinalni, akkor a 30 perc sos aztatas elmarad. Meg szoktam bolonditani juhturoval vagy pikans reszelt sajttal. Ha sokat csinalsz akkor barmelyikuk finom koret, vagy magaban fogyokuras etel. Lehet bele tenni paradicsomot is akkor igazan olaszos tesztaszosz.
idike
 


Kíváncsi!

Igen elõször nekem is nagyon idõigényes volt. Kép
Viszont, ha sokat csinálod, akkor elöbb-utóbb rájössz, a legmegfelelöbb kulcsszavakra és jobban tudod szûkiteni a kört.
Én pl. ma már nem csak keresem, gyûjtöm is a linkeket, ez is nagy segítség.

A gép PIII, a szovtver Win XP, a kapcsolat adsl.
Még lehetne turbozni Kép

trükk, pl. amikor a babanet is nyögve nyelõs még ezen a gépen is, akkor több ablakot kell nyitni és egyszerre többfélét csinálni, azzal elméletileg lehet gyorsitani a dolgokat.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Van itthon egy nagyon jó kis könyvem aminek Reform szakácskönyv a címe, Liscsinszky Béla írta.

Abban nagyon jó kis zöldséges ételek vannak.

pl.
karalábé diós panirba,
kelbimbó kokuszkabátban,
padlizsán sajtos papnírban,
cukkini mandulás panirban,

nyárson sült, sajtos cukini, padlizsán, paradicsom,
töltött cukini,
brokkolival törltött padlizsán,
lecsóval töltöt csillagtök,
töltött padlizsán,
cukkinis rétes,
rakott cukini,
rakott padlizsán,

stb. stb. stb.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!

Azokat a cukkinis, padlizsános recepteket ide is írd meg légyszi!!!

Köszi,
Iboly
iboly
 
 


Muffinos kerdesemhez nincs otlet?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi, az indexen van egy muffin topic, ott millio (OK Kép sokszaz) recept van, mindefele, edes sos reform. Amerikai forditasok altalaban, amikor 400 fokos sutot ir, az fahrenheit Kép.
idike
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: