Új privát üzeneted érkezett!

Panni

Levelet küldtem a megadott mail címedre.
Remélem segít neked is.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!
Magam inkább csak figyelgetem,miket csináltok és ámulgatok:-)
Hol nézhetném meg Csi hieroglifás ábc-jét???

Még valami érdekelne:olvastam,hogy lehet textilre is szalvétatechnikázni,ehhez való ragasztót vagy mit,amivel át kell kenni,hol lehet vásárolni?
köszike elöre is
puposnünüke
 
 


Puposnünüke


lehet kapni a Kreatív Hobby-s boltokban textilre való ragasztólakkot.
Kérdés Merre laksz, azalapján könnyebb címet adni.

Én pl. a X.ker Barabás utcába járok, mert megvagyok elégedve az áruik minőségével.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 

 
 

Gigóca!

Köszi a mail-t, akkor most tanulmányozom.

Panni
panó
 
 


Magdi

Mi ezért építkezünk hamarosanKépKépKépKép

Panni

ha a képedre kattintasz a jobb egér gombbal,akkor alul megjelenik a "tulajdonságok" kiírás.Azt megnézed és abban benne van a képed elérhetősége.Ezt kijelölöd,majd megnyomod a "Ctrl és c" kombinációt.Vagy erre is jobb egér gombbal mész és másolás,majd ahova akarod,beillesztés szintén jobb egér gombbal.Ha a Ctrl-t választod,akkor a "Ctrl és v" kombinációval tudod beilleszteni a dolgot.

Szöveges link leírása pedig a Formázásban itt baloldalt le van írva.A lényeg,hogy beírod ezt: \newurl ,aztán jön egy { ilyen,majd a képed címe,amit bemásolsz,aztán egy , ,majd a szöveges leírása a képnek és bezárod egy { ilyen forditottjával.Csak azt nem engedi berakni a gépKép..

anyapoc
 
 


Gigóca megelőzöttKépMinek is kínlódtam ennyit....Kép
anyapoc
 


Anyapoc

azért mert egy tündér vagy.
gigóca
 
 


Gigóca

Jajjj,úgy szeretlek!Majd szólok,hogy kinek mondd ezt el!KépKépKépKép
Te sem tudsz mit kezdeni magaddal,mi?Kép
Asszem én megyek is,mert mintha vmi süvöltést hallottam volna a szobából....Kép

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Gyermek 2,5 órája alszik...kezdek parázni...
anyapoc
 


Anyapoc,

én ikkább örülpnék, ha aludna 2,5 órát.,
gigóca
 
 


Anyapoc,
mert ilyen tunder vagyKép, elarulok en is egy titkotKép Engedi a gep ezt a forditott } jelet, csak kell kozvetlenul eleje egy \ jel isKép Mint ahogy kell a { } , jelek ele is, ha formazas kozben akarod hasznalni.
-Afonya, aki indulna a postara Jamina csomagjaval, ha a gyerek nem menekulne el allandoan elole
afonya
 
 


Szőnyegtáska:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30750.jpg

Hátizsák lesz. Egyenlőre hajtogatva ilyen:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30751.jpg
És kibontva még csak egy csik. de a szine itt látszik igazán. Vagyis a csikok.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30752.jpg

Zsuny

zsunya
 
 


Magdi aztán ird meg a véleményed! Kép

zsunya
 
 


Horror Áfonya? Kép Kép Kép
Úúúúgy szeretnék én is csomagot. Lehetne, hogy én is kapjak? Vagy csak szalvétát lehet kapni?

(Múltkor azt kivántam, hogy felhivjon valaki, és Jamina felhivott! Olyan jó volt. Kép )

Zsunya a komplexushegyező Gyesbetű

zsunya
 
 


Zsunya,
csomagot is én küldjek? Tudod, nekem Mikuláskor van szülinapom, így lehetséges, hogy nekem kéne csomagot küldenem... Kép

Áfonya,
kűdd mán! Ma se jött senkitől semmi KépKépKép

Anyapoc,
enyéim gyerekeim is kb. 2,5 órát aludtak, csodálkoztam is, nagyon.
Jamina
jamina
 
 


Áfonya

KÖSZIKÖSZI!KépMég mindig van mit tanulnom,hehe..KépDe hát ha az ember csak amolyan autodidakta(ezt nehéz volt leírni)Kép...Egyébként érdekes,hogy a másikat engedni,de azért értem ám!Mert ez a butaKép gép nem tudja,hogy én nem azzal a jellel akartam bezárni a formázástKép!Na de mindegggyyy,Gigóca ugyis megelőzött!

Gigóca

Én is örlük,de nem szokott ennyit és kicsit ijesztő volt,hogy uugyanmámibajaKép.Olyan,mint amikor először aludta át az éjszakát!Na mert ugye ő de is alszik ám másfelet 1éves létére!Kép

Jamina

Volt vmi a levegőben?KépPor...nálunk...Egyébként 3 óra lett belőle...és már megint durmolKépKép!
Tőlem sem érkezett csomag?!!!!KépMert én hétfőn de direkt feladtam,hogy mára ott legyen és szerdán mindenki alkothasson,ha annyira lázban ég!!!Bár ha válni fogsz,akkor egy darabig úgysem érsz ráKép!

Zsunya

láttam szövőszéket itt a játékboltban, 6 éves kortól ajánlják.Ez is alkalmas lehet?Egyébként nagyon jók a szőttesekKép!Ilyen rongyszőnyegre vágyom én is,kicsit világosabban,de nem vagyok hajlandó majd 5ezer Ft-ot kiadni érteKép!

Anyapoc,aki éhes

anyapoc
 
 


Anyapoc, nem akarlak elkeseriteni, de kb 35-40 munkaóra ez a szőnyegecske. Szóval 5000-et igazán megér. A gépiről nem nyilatkozom. Ez egyesével válogatva, kézzel felnyirva, és beszőve ennyi. Mondjuk 20. Annyiért meg úgysem adnám el, mert épeszü ember elmegy az ikejába és vesz 5000-ért. Kép

Na mindegy.

Jamina. Dehogy. Ez csak a törődjetekmárvelemis betegségem. De csak rossz idő esetén jön ki, és hamar múlik. Kép

OFF
4000 fős örömkoncert technikai bukta volt, de nagyon. Magunk között csak a Szokol koncertnek fogjuk hivni. Pedig olyan lelkesek voltak a kórusok Kép

zsunya
 
 


Púposnünüke /még mindig tetszikKép/!

miert kerded a hieroglifakat? Te is?Kép Csi-e eleg rosszul lathato, de ha komolyan erdekel, tudok oldalakat mondani, ahol jobb minosegben vannak fenn. Vagy kuldok fenykepeket eredetikrolKép

Zsunya,
HorrorKép Ne kekeckedj, mert osszekuszalom a szovoszaljaidatKép
Nem is realista vagy egyebkent, hanem csak szimplan pesszimistaKép MErt lehetne olyan olvasatja is a dolognak, hogy Afonya szinte barhova el tud menni, Anyapoc szinten, Phaedranak is nagyon bizsereg a talpaKép, ugyhogy az alap megvan, a tobbieket meg elcibaljuk valahogy. De ez mar eleg off, holnap utanagondolok levlistanak, es az ilyen dolgokat megbeszelhetnenk ott.

Jamina,
feladtam. A csomagot isKép Nekem se jott semmi eddig, napersze a cimemet is jol titkoltam eloletekKép

Offkoncert: En viszont megneztem a csiksomlyoi Istvan, a kiralyt a tévében /a vegetKép/... mit mondjak, libaboros lettem, lehetett feelingje eloben rendesen...
Holnap kuszobolunk, bucsuzkodunk, termenytaldunk, meg megprobalom Gigocanak a kirakost osszehozni, nem sokat lattokKép.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Panó! Hol voltál Te eddig? Horgolás... nekem minden mennyiségben jöhet Kép Ide azt a leírást, de iziben! Kérem szépen Kép

Zsunya! Csomagot akarsz? Hát legyen... már napok óta azon gondolkozom (jé, ilyet is tudok), hogy megkérdezzelek, a szövő készletethez kellenek régi ágyneműk? Sőt, le is szállítom, ha megígéred, hogy megcsodálhatom a szövőkeretedet Kép

Áfonya! Eredeti hieroglifa fotókat én is kérhetek? Légyszí!!!!!!!!! Levlista... huuuu, az jó ötletKép

a bizsergő talpú Phaedra
ui.: most megyek a szalvettásba Kép
phaedraa
 
 


Lányom nyert négy és fél órávalKép Ja, ez csak a délutáni volt.
Szalonnáztunk, boroztam. Most vagy sűrűbben kéne innom, vagy sehogy, mert megártott...Bocs az offértKép

Zsunyó!
Kilukadt gumis lepedő? Az igencsak véknya, és sok jönne ki belőle. Mármint szőni. Ma elosontam egy kínai bolt kirakata előtt, ott vannak törölközők is, jó áron. Mármint, szövésre jó törölközők...
Rippszalagból nem lehet szőni? Nekem a foltmunkám ott bukott el, hogy uuuútáltam vagdalni. Csak olyan anyaggal voltam képes dolgozni, amit tépni lehet...LustacsiKép
Egyébként tesómék olyan szőnyeget csomóztattak, ami fehér alapon jó nagy, sárga, piros, zöld, és kék geometriai formák voltak, amolyan LEGO színekből. Az emeletes ágyat, és a szekrényt is ilyenre festette le az apu nekik. Nagyon jó lett a szoba összhatása! És ilyet az IKEA sem árusít ám, viszont Zsunya éldegélhetne belőleKép
Off--az örömkoncert!
Mesééélj! Mi nem stimmelt? Én csak azt tudom, hogy amikor meghallottam az "Ajó lova skatónának"-ot, akkor kirázott a hideg. Inkább kimenekültem a tűz mellé...Többiektől bocs, de tényleg érdekel, bővenKép Mehet másik topikba is, talán a TVs-be?
Találka részemről azért van felfüggesztve, mert jelenleg azt sem tudom, mi lesz holnap után...De nem adtam ám felKép

Áfonya!
Ma megnéztem azt a hieroglifa-felrakást, végülis látszik a lényeg. Nekem ez azért tetszett, mert valóban kivágható a motívum, és vagy stencil, vagy nyomdaként sokszorosítható, és nem kell hozzá kézügyesség sem. Felraktam egyet a képtárba, mintának...

Húúú, mindenkinek jövök még mindennel, de lezuhanok a székről...
Holnap, vagy az után folyt köv!
Reggel levelek mennek majdKép
Hogy is van ez? Ma, ma van, ma a tegnaphoz képest holnap van, holnap, meg a mához képest másnap lesz???
Brrr.

Csi
csii
 
 


Nahát! Ilyen gonosz egy bandát!!!
Panni, menekülj, amíg nem kéééésőőőőőő!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

ZsunyaKép

Akkor kiadom Neked bérbe!De nem jó,mert akkor ha megcsinálod,nem adod el...Kép..akkor majd veszek.Bár Apa éppen ma fejtette ki,hogy nem tetszenek neki a rongyszőnyegek..KépIgen ám,de akkor majd mit rakunk a mediterrán stílusú házba?Ha felépül..Kép

Csi

Elgurult a gyógyszered???KépKépKép
Nem is mondtad,hogy mormotádKép született 5,5 kg-mal...Elég szokatlan!

Áfonya-OFF

Én is megnzétem az István, a királyt..És én is libabőrös lettem tőle.De inkább az igénytelenségől.Pl hogy a táncosok farmerban voltak és egy csomó jelmez alól is kikandikált a Lee Cooper(így kell írniKép?).Na meg hogy kb 4 eredeti szereplő volt benne,engem egy kicsit szíven ütött...De azért jót tomboltam volna.Csak azt nehezményeztem,ha a főszereplők kaphattak csilli-villi rucikat,akkor a táncosokra miért nem jutott síma parasztgúnyaKép?Na,nem foglalom a helyet,mert megint horror leszKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya!
Én nem úgy gondoltam. Csak egy pillanatra megjelent a szemem előtt Áfonya aki rohan a lakásán keresztül, karjai maga előtt nyújtva, gyermek pedig lélekszakadva menekül... Ezért irtam.
Pesszimista? Neeem. Nekem tényleg ez jött le. De talán az a megoldás, hogy ne erőltessem. Amikor majd olyanotok lesz összefutunk. Nekem szeptemberig lett volna jó igazán. Utána mindent tejfölszerü köd borit.

Phaedra gyere! Mikor jössz?

Anyapoc, csak azt próbáltam jelezni, hogy nem sok az 5000. Kép A férjedet meg boritsd el Art&Decoration újsággal. Tele van mediterrán házzal. Csodálatosak. Nagyobb könyvtárban biztos van. ( Dharasztin pl Kép )

Csi
Jó a lepedő. Minden jó ami nem kemény. Pl a farmer, meg a vastag gyapjú meg a kemény, vastag műszálas nem jó. Mert nem hurkásodik ki a felvetők között. Nekem meg nem tetszik ha kilátszik a felvető.

OFF örömkoncert: A Szépművészeti előtt már csak szokol kategória volt. Megyó egy az egyben nem hallattszott csak a tapsból tudtuk, hogy valami történik.(arányitás végett irom)
Közelről jó lett volna. Kodály volt az egyik baj. Illetve, hogy volt egy pár olyan darab amiben egy fia éneklés nincs. A kórusos részeknél sem olyan műveket választottak ami monumentális hullámzó és a kúrus lényegét adja. Magyarkodtak megint. Ajólovast nem is ez a kórus énekelte, hanem valami katonakar talpig diszben. Na ez az ami kiakasztó. Lehetne valami állati jó és azzal nyekkentik el, hogy nem olyasmit énekeltetnek velük amit kéne.

ui
lehet hogy meg kellene tanulnom kötni. Szeretnék nemnormális sapkát és sálat. Már ki is találtam. Csak kötni nem tudok. Sajnos a családban senki, csak a dédi valahol a messzi vidéken... Kép

Zsunya a grafomán

zsunya
 
 


Anyapoc!
van nagy lámpakeret is, fiamnál az van a szobában. Szerintem ezt mindenhol árulják, nem csak a Brico Store-ban.

Áfonya!
Jót tennél velünk, ha a kirakós rajzocskáit beszkennelnéd...Mi meg szépen indigóval faalapra rajzolnánk, így nekünk is lenne kirakósunk.

Anyapoc-off: a táncosok eredetileg is farmerban voltak a Király dombon, ez volt a kosztüm. Engem az zavart, hogy annyira aszinkron volt az egész, hogy ennyi erővel playback is lehetett volna. Feltéve, hogy egy dologról beszélünk, ami nemrég lement élőben, most ismételték. Mellesleg az eredeti film kópiája elveszett, csak nagyon gyatra minőség maradt fentKép

Szokol--Én azt nem tudtam elképzelni, hogy hogyan lehet szinkronban tartani ennyi embert...Mármint nem Megyót, hanem a kórustKép

Nem offolok tovább, tényleg megyek gyerekeket ébreszteniKép

Csi, a mormotaanyu
csii
 
 


Sziasztok!

Ha megegyszer valaki irni mer a delutan egy oranal tobbet alvo csemetejerol, akkor bojkottalni fogom a topicotKép

Csi,
ertem mar a sablont, eddig nem vettem az adast, miert is tartod jonak.
Te Csi, egyebkent mennyit ittal, hogy ily vizioid vannak?Kép Meg hogy lezuhanysz a szekrol... Es hogy ma is csak ily keson kerultel elo, ez is csak a masnapot sejtetiKép

Zsunya,
ertettem en elsore is. Epp azert nem tetszettKép
A cimedet elkuldhetned nekem is, hatha kedvem tamad valakinek csomagot feladniKép Milyen sapka-salat szeretnel? Ha nincs nagy fejed, en szivesen megcsinalomKép

Anyapoc,
nem mertem irni, de en is ugy emlekeztem, hogy az eredeti Istvan is farmeros volt. Szerintem playback ide, farmer oda, Erdelyben eljatszott Istvan utolso jelenete a zarszoval, magyar himnusszal oriasi elmeny lehet.

-Afonya
afonya
 
 


kirako

Ez egy preselt /furner?/ fabol keszult kirako, alul van egy fa, rajta ez a furcsa papirbol keszult fekete-feher rajz /amit en mar elkezdtem kifesteni, azert ilyen/, felette egy keret, mindez osszeragasztva. Holnap a kesz kepet is megmutatom, csak vakuval nem voltak jok a szinek.
Keszitesnel arra kene vigyazni majd, hogy a kirakott kepnek legyen egy kis jateka, ne pont akkora legyen, mint a keret. A mereteket is holnap leirom, valamint ha valaki ir mail, a kepet is elkuldom nagyobban, ezt csak kedvcsinalonak rakom fel.
Irtam, hogy fura a papir... akkor meg arra gondoltam, hogy valami muanyagos dolog lehet.... de kozben eszembejutott, hogy a tartossag, vizhatlansag miatt en ugy csinalnam, hogy leraknam alulra a sima papirt /kifesteni, ha kell/ aztan lefoliaznam, akar atlatszo ontapado tapetaval, igy tisztithato es strapabiro is lesz. Lehet, hogy ez is igy keszult?

-Afonya
afonya
 
 


Hat, nem egyszeru a burkolok eleteKép

Ilyen volt a regi kuszob, amirol elfeledkeztunk anno:

regi kuszob

Es ilyen lett, fugazas elott:
felkeszen

-Afonya
afonya
 
 


afonya
 
 


Áfonya! Nagyon ügyeske vagy Kép
A küszöb egyenesen lenyügözött!

Nem tudom, hogy érdekes-e még, de ezt most találtam (ssaját gyártású kirakóhoz gyűjtögetek képeket Kép)
http://classroomclipart.com/cgi-bin/kids/imageFolio.cgi?direct=Clipart/Hieroglyp hs
phaedraa
 
 


Áfonya!
Ne szurkolj ennyire, nem voltam cseppet sem másnapos!
Beee!
Sablon--na, ezért mondtam... Bár lehet, hogy csak azért tetszett, mert régi mániám a stencilezés, és ez jó arra. Gondoltam, majd Te kipróbálod, aztán elmondod, mi az, amire vigyázni kellKép
Kirakó-- ez nekem nagyon tetszik! nagyon szépek a figurák rajtaKép Mi lenne, ha szépen egy zsírpapírra(mi annak a rendes neve?) átmásolnád őket??? Beszkennelni nem lehetne? Ha nincs kedved-időd-módód, akkor lemásolgatom őket, csak akkor szemből kéne lefotózni, hogy ne nagyon torzítson a kép, azaz le tudjam kopírozni. Szívesen megcsinálom, gondolom, másnak is kell.
Hogy legyen?
Egyéb remekművek--Amit Anyukádnak csináltál, az megdöbbentő, minden elismerésemKépAmihez tű kell, hogy is mondjam...nekem nem megy, nincs hozzá idegem.
Küszöb: csak tipp, hogy ragaszd le a parkettát, és a járólapot vastag rag.szalaggal, így nem kell annyit sikálni! Ja, és mindenféle fuga-szennyeződés eltávolítására tökéletesen megteszi az ecetsav is, nem kell az a méregdrága pucolószer. Egyébként tök jó! Miért húztad-halasztottad eddig....
(Azé' lábat moshattál volnaKép)

És most egy jó hosszú off, de talán közérdekű:
Jamina gépét megszállták a rosszindulatú levélkékKép.
Mivel itt szépen egy csokorban levelezgetünk magánban is, most várható az, hogy mi is kapunk?
Ha kitörlöm kinyitás nélkül, akkor megúszom?
Hogyan néz ki egy ilyen levél? Feladóként megjelenik az ismert név, mondjuk Zénó, csak amikor gyanútlanul kinyitom, akkor derül ki, hogy nem is Zénó küldte?
Nem lenne jó, ha most kitakarítanám a címlistámat?
Hiába telepíti újra a gépét Jamina, ha holnap visszaküldöm Neki...
Persze, megint jó lesz, ha nem ide, hanem más, ezzel foglalkozó topikba válaszolsz, de talán itt is elfér...
És elnézést, ha ügyetlenkedek itt a gépemmel, de talán mindenkinek jobb, ha nem maradok tudatlanságom miatt "gócpont"Kép
csii
 
 


OFF
Csi,
bocsánat, ha megy tőlem fertőzött levél Kép, elvileg én nem ferőződtem, mert nem nyitottam meg egyet sem. Nekem is vadidegen címekről jönnek a fertők, ráadásul 70kB-nyi szöveggel (csatolmány). Olvasd el a vírusveszélyre figyelmeztető topikot!
szomorú Jamina
jamina
 
 


áfonya ez a küszöb nagyon állat. Kép
Mél megy Kép

Olyan sálat szeretnék, ami hosszanti csikos. De nem szépen szabályosan, hanem össze-vissza ahogyesik módon. Hozzá való sapkával, aminek van ilyen fejtől elálló része, mint a kalapoknak. Bordó, lila cikláman sötétkék szinekben.
Nem vagyok bonyolult mi? Kép

zsunya
 
 


OFF
Én Calypso nevü levelezőt használom Norton Antivirus progival, és sosem bomlanak ki ezek. Ma is kaptam egy virusosat, de megjelöli, hogy az beteg és nem lehet kinyitni. Csak azt tudom, hogy kitől jött.
Ha a párotok (netán ti) tudtok felrakni ilyen kombinációt megéri kipróbálni.

zsunya
 
 


Sziasztok!

Zsunya

Még fél év és felvásárolom az összes olyan újságotKép...Akkor ha ákijóssan 2500 Tescoban,az nem is sok(k)?Csak kár,hogy a járólapon csúszik.Azért kellett azt az egy nyamvadtat is felszedni,mert amikor énfiam elkezdett mászni vala,mindig elcsúszkorált rajtaKép.

CSiii

Nem 70 CM átméröjű,hülyeséget írtamKép!!!Akkor a kerültete!Úristen,nem óriáslámpát akarunk!KépKépDe hogy kész lesz-e má,enm tudom..Kép

István-off utoljára:tegnap volt a Duna TV a film,nem farmerban voltak szerintem,dirrrekt néztem.De lehet,hogy sötét voltKép.De akik Koppányt hozták felnégyelni,biztosan nem...
Én meg az első rockoperáról beszéltem,ott táncosruciban voltak.
Megint csak ugyanonnan láttam, a végétKépKép
De a himnusz és a Székely-himnusz tényleg nagyon szép volt.
Nem pléjbek volt?Szerintem igen...Az első rockopera is,mert Vikidál egyszer elbaltázta a szöveget és látszikKép!
Ja,és a filmben nem is volt mindenkinek extra ruhájaKép!Fújj,de gonosz kritikus lennékKép!!
Nyitok egy István,a...topikot magamnakKép!

Áfonya

Jó a küszöb nagyon.Lehet,hogy vhol lemaradtam,de mivel van megcsinálva?Járólap,vagy mi?
Anyukád ajijaKép keresztszemes?Vagy gobelin?Nagyon szép és jó kis meló lehetett!
Mail ment!Nem vírusosKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jesszusom,ennyit félreütni...Szörnyű,Anyapoc,szörnyű...Kép!
anyapoc
 


Sziasztok, nagyon le vagyok maradva, nyarlatunk meg effélék, és most nem győzlek olvasni benneteket.

Képzeljetek, teljesen belelkesedtem a csipkeverésbe. Persze már régen is tetszett, de most voltunk fenn a kézművesek vásárán a várban, ahol rengeteg csipkeverővel találkoztam, és feliratkoztam több helyre is hogy majd küldenek anyagot mikor és hol indul tábor vagy tanfolyam hogy megtanuljam.

Zsunya, tudod mennyie került egy szőtt hátizsák? 6000 Ft!!!! azért kicsit sokallom, vagy szerinted ez reális ár?

Láttam még horgolt kapalokat amiket kb. 2-3 óra alatt meg lehet csinálni 3500 Ft-ért.

Gyönyörú selyemfestett sálakat, le sem írom mennyiért. Nem tudja valaki, hogy mit csinálnak hogy ne fusson szét a kontúr???

Áfonya, merre vannak Győben a hobbi boltok? Én a Murányisról, meg még egyről tudok, ami egy kis garázsban van azon út elején/közepén, amelyiken a Murányi is van. Majdnem egy sulival szemben.

Amúgy ez a küszöb dolog nagyon jó ötlet pont múlt héten néztem hogy nagyon ronda a küszöbünk, mert bár tiszta de tényleg ronda. Most lánykám nyaral, így tuti nekiállok.

és most egy off: megnéztük tegnap a tüzijátékot, és végén lejátszották a himuszt. persze akkor már szinte mindenki elindult hazafelé, és szinte senki sem állt meg. Azért ez szomorú nem? Megy a himnusz és az emberek meg sétáltak.
Talán jobb lett volna ha még a tüzijáték előtt a második jelzés után játszák le. Ünnepélyesebb lett volna.

Míra
míra
 
 


Mira, látni kéne azt a zsákot. Évekkel ezelőtt én a tatai fesztiválon vettem 8000 ért körbeszőtt (nem lapokból összevarrt) gyapjú hátizsákot. Imádtam, és évekig hordtam. Mivel ez tutira kézi munka, a gyapjú szinezésével együtt, azt gondolom ennyi. Nem szabad ezeket a bolti gépről lejött holmikkal összehasonlitani. Más kategória. Szerintem tartósabb és nivósabb. De ez én vagyok. Kép Ráadásul hogy ellent is mondjak magamnak, ellaknék egy IKEA lakásban. Kép

A sejemfestésben a kontúrt egy gutta nevü anyaggal csinálják. De lehet egyszerűen viaszolni is. (hajfestékhez használt iróka szerű tartály remekül alkalmas ilyenre. Kép

Off: az ha mindig mindennel kapcsolatban előcitálják a nemzeti jelképeket, az ahoz vezet hogy elvész az értékük. Ha minden nap csokitortát eszel, egy hét múlva utálni fogod. Ma itt sokunknak nem dobban meg a szive a himnusz hallatán. Én sem érzek semmit, ahogy a zászló láttán is inkább rossz érzéseim támadnak mint jók. (vajon kik mire használják megint)
A tüzijáték végén szerintem helye lett volna, csak a fentiek miatt már nem érte el a célját.

Kiábránditózsunya

zsunya
 
 


Kiábrándítózsunya OFF
Teljesen igazad van.És Mírának is.Én azért vagyok szomorú,mert lasan már senki nem énekli.Az összes ünnepélyünkön magnóról megy, a diri meg csodákszik,hogy a gyerekek vagy dumálnak,vagy csak befogják...KépÉs ez azért van,amit írtál.
Nézd megy az amcsikat!Teljes extázisban éneklik a himnuszukat!

Anyapoc
anyapoc
 


Áfonya!
Ha erre jársz, akkor hagyd a csudába a tegnapi sz.gépes offomat! Majd beszélünk akkor erről, ha már elleptek a rosszindulatú férgekKép

Jamina!
Bocsánat, hogy a Te példádon keresztül írtam le a problémáimat....Természetesen nem akartam rossz híredet kelteni (keltem azt majd mássalKép), csak a tudatlan kezdő aggódása tört ki belőlem ily módonKép

Előcitált jelképek--egyetértünkKép
István, az eredeti--ott is volt farmer, és utcai ruhában voltak a táncosok, bár az akkori "alföldipapucsos-gézszoknyás ruha ma inkább tűnik jelmeznek, mint annoKép

Még jövök, ezt nem fenyegetésnek szántam!
Csi
Bocs az offért, bár itt magunk között vagyunk... Ugye?Kép
csii
 
 


Sziasztok!

Hulla vagyok, ugyhogy rovid leszek. Koszi mindenkinek a dicseretetKép
CSImagot es mailt megkaptam, nagyon tecc es kosziKép
Holnap reggel indulunk Szombathelyre, vasarnapig ott karnevalozunk, ugyhogy jo hetveget mindenkinek!
Este mar nem valoszinu, hogy jovok, majd jovo heten potolomKép

-Afonya
afonya
 
 


Meg valami fontos /nekemKép/
Volt itt szo valami gézszerű anyagrol, ami fuggonynek is jo lenne. Na, ilyet keresek en is, de pamutos valtozatban. Amit Phaedra irt, az milyen? Mert en egen-foldon csak muszlint talaltam, ami nem igazan alkalmas decoupagera, textilfestesre a vasalas miattKép

Mira,
hobbibolt van meg ezen ketton kivul a garazshoz kozel, a Szigethy Attila /regen FelszabadulasKép/ uton, a ket rendorseg kozott, azon az oldalon.
Valamint a regi Molnar Ferenc ut, ma Palffy u. talan?, a babolnai baromis es a szepsegszalon kozottKép, a kontur papirboltban.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Ha visszajöttél...
Ami nekem van gézszerű, "de mégsem" anyag, abból régen nagy divat volt kendőket is csinálni. Sőt, az István a k.-val kapcsolatban említett divat idején ilyesmiből voltak a szoknyák is, és hasonló anyagból volt régen az "indiai ruha" nevű cucc is. Ez van nekem, szerintem Phaedra is ilyesmire gondolt.

Más:
KARÁCSOOONY!
Van nekem itthon egy jászol-félém, ami egy háromszög alakú házikó, 220V-os égő világítja meg belül, és rétegelt lemezből készült.
Lehet kapni olyan gipszformát, amiből ki lehet önteni az egész kép szereplőit.
Arra gondoltam, hogy szerintem nagyon egyszerűen el lehet készíteni a házikót, ha valaki vesz magának ilyen kiöntőt, akkor felteszem a képét. Mérsékelten giccses, én kimondottan kedvelem, hát még a gyerekek!
Mivel ez ugyibár csakis éjszaka készülhet a meglepetés miatt, talán lassan el kéne kezdeni, mert erre apácskák segítségére is szükség lenne az elektromos része miatt.
Érdekel valakit?

Csi
csii
 
 


Áfonya!
Amit mondok, az pamut, de tényleg megkérdezem a pontos nevét (összetételt is).

Csí!
Engem igen!
phaedraa
 
 


Zsunya,
küldd el mélben a címed a jamina@netandgo.hu címre...
Titokzatos Jamina
jamina
 
 


Csi

Engem is érdekel,ha megmondod a pontos (na jó,kb) méretét,hogy egyáltalán panellakás ablakába ki lehet-e rakni...Vagy nem odavaló?Mert én úgy szeretném...

Elektromos...Apa...hááát,én maradok a saját két kezemnél,mert lehet,ha Apa veszi kézbe,akkor nem sok lesz belőleKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Leánykák,
mit szólnátok mondjuk Szentendréhez, mint randihelyhez? Szép is, érdekes is, és Pestről, Veresegyházról, Csolnokról (Győrből és Veszprémből Kép) sincs messze. Hm?
jamina
 
 


Akkor majd lefotografálom a Betlehemest, lemérem, elmondom...Persze előbb előhalászom a szekrény tetejéről. Szép darab, de nem kicsi. Szerintem egy ilyen elég a szobába, na meg a k.fa.
Ez nem ablakba való, van olyanom is, ami az a szokásos háromszög-égősor, és alatta figurák, de ez nem olyan. Polcra, szekrényre való, benne világít egy izzó, ami a jászolt világítja meg. Végülis ezt is meg lehet oldani felrögzített elemlámpával, mert a tető úgyis eltakarja.

Áfonya-Phaedra!
Amiről én beszélek, az is pamut, de majd felgyújtok belőle egy darabot.

Csi
csii
 
 


Na végre, sikerült felrakni, íme Gigóca bohóckái:

bohóc_1

bohóc_2

Ezek üvegmatricák.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csí!
Fel ne gyújtsd mán a készletedet Kép
Még nem néztem meg az üzletben az anyagot, mert őrület tombol nálunk a hétvége miatt, de jövő héten útba ejtem és végre megtekintem.

Anyapoc! Te is készülődsz Kép ?

Zsunya! Jövő héten jó vmelyik nap? Majd felhívlak. Jó?

Míra! ja nem, ezt a másik topikba írom. Mán nem tudom követni, hogy éppen melyik topikban kell off-olnom Kép
phaedraa
 
 


Gigóca!
Aranyosak a bohócaid!
Látom, színválasztékból is van gyűjteményed, nem csak szépséges szalvétákbólKép
Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: