Új privát üzeneted érkezett!

Csi!

Színes Ötletek boltja nekem szimpatikus,kedvesek az eladók és még talán értenek is egy kicsit a különböző technikákhoz.Mi az a Mumus?

Szia:Jucusmamus
20170114224602
 
 


CsiKépKépKép

nekem nagyon tetszenek!


Jamina,
igaza van Csi-nek, nem ér ám itt elönteni minket, mikor mi meg lassan nem tudunk mit alkotni!Kép, de azért rakjad csak bátran fölfele a képeket.


Kata007
keress olyan boltot Miskolcon, ahol a pannoncolor termékeit árulják. Nekik van nagyon jó decop. ragasztójuk, viszonylag olcsón. Ha nem tudsz boltot, akkor majd rakok fel címet.Jó?


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csi-Jamina

Lehet,hogy a járólap sem mindegy,nekem csak mázas volt,a másik ilyen felület meg a bútorfurnér azon oldala,ami laminálva volt.Na arra,tutira nem jó.


Jamina

Azért majd számolj be,ha spry-t használsz,de ecsettel meg se próbáldKépKépKép!

Csi

Szerintem az üveg+taprag jól hasznosítható most ősszel....szép őszi leveles Sz-t rakj rá,és amikor megszárad,olyan,mint amikor hullanak a levelekKépKép.Legalább van mire fogva.
Ja,csónaklakktól mennyire lesz merev a Sz?Szerinted...

Vannak édi karácsonyi Sz-im,majd felteszem áruba bocsátniKép!Ezekből csinyáltam csempematricát...már csak ezt gyártok,mert költözünk...

Anyapoc

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok haladók, a szalvétának tényleg elég csak a legfelső, mintás rétegét felragasztani, mert én eddig rétegenként az összeset felragasztottam, és most hallottam valahol, hogy az felesleges!Keretet miből szoktatok csinálni?
Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok!

Csi!
Köszi az üdvöt!Kép
A kimerítő válaszokat meg főleg.Kép Holnap veszek ragasztót és úgy néz ki, már csak mersz kell, hogy belevágjak.Kép
Hogy miért nem mertem én hamarabb kérdezni...???KépKépKép

Gigóca!
Köszi, időközben írt nekem Dodus (szintén Miskolc), aki nemrég kezdte a szalvétázást és boltokat is írt ahol ő vette. Persze ha van címed és nem nehéz előkotorni azt megköszönöm. Jöhet a mailomra.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Timi72

bőven elég csak a legfelső réteg. A többi mehet szájtörlésre, már ha az egész szalvétát hasznosítod.
Keret: lehet bármi: hungarocel, fa, kavics, hurkapálcika....
csak a képzeleted szab határt.

Gigóca
gigóca
 
 


A taprag védelmében:
én már szinte csak ezt használom. Persze azért ha üvegre kell, akkor jöhet a Drága (=dekuprag); de alapvetően a taprag barátja vagyok. És nem kell ám a 800 Ft-os, márkás, dobozos fajta: nekem egyszerű, mezei, zacskós, valamilyen gmk. által gyártott van, kétszáz-valamennyi volt, szvsz kb. 10 évre elég még nekem is Kép

Timi és Kata,
meneküljetek, amíg még nem késő! Komolyan mondom, Nektek akarok jót! Függőséget okoz és mosatlanedény-halmokat. Lassanként minden emberi kapcsolat csak a netes SZtopikra korlátozódik! Jaj...
De azért kérdezzetek csak bátran Kép Neten is sokféle katalógust, terméket lehet rendelni, Áfonya valamikor szeptemberben tette fel az Apró fortélyok nevű, pécsi bolt linkjét, olcsónak és jónak tűnik (felelősséget nem vállalok).
Ha írtok címet a zsu74@freemail.hu-ra, küldök pár darab SZt a kezdő munícióhoz. Itt a maffiában ez így működik Kép; ne csak a mi családunk utálja már a hobbynkat...

Anyapoc,
spray-s lakk még beszerzés alatt. A kávészemes sincs még megcsinálva, mivel csak őrölt kávé van itthon. Szóval valaki küldhetne pár szemes kávét Kép

Télleg, még ezt találtam ki: betűtésztát (abc-tészta, kinek hogy tetszik) kicsit megpirítani, aztán mehet a keretre mint felirat. Pl. a barátnőm mostanában születendő fiacskájának csinálok majd cumis-kiscipős képet, annak a keretére tésztából fogom kirakni a nevét (Bendegúz Kép

Most ennyi, Ádi ütőget egy kéztörlős-tekerccsel, menekülök!
Jamina
jamina
 
 


Jucusmamus!
A Mumus egy hobbybolt, ami a Mammut két épülete közötti utcában van valahol.

Timi!
Ha a legfelső réteget teszed csak fel, akkor az majdnem átlátszó lesz, így nagyon szépen lehet az alatta lévő színekkel játszani. Olyan lesz a képed, mintha festve lenne, mert ez a felső réteg átázik a ragasztótól, és átüt az alatta lévő szín.
Keret--lehet simán más színű festék is, ha nem hígítod, akkor még kicsit ki is emelkedik a síkból. de lehet rafia, spárga, vagy akár csipke is, ezt Anyapoc meg is csinálta, Jamina ötlete alapján.Ehhez a topikhoz van egy képtár is, abban vannak cserére szánt szalvéták, és elkészült darabok isKép.Oda tesszük fel mi is a képeket, így itt a modemeseknek sem gond elolvasni a topikot, mert ide beillesztjük a kép címét, így csak a megnézni kívánt képet kell letölteni.

Anyapoc!
Hulló falevél?! Nem is rosszKép
Eddig én csak a dobozokat lakkoztam, azokon semmit nem vettem észre, azaz semmi különöset.

Jamina!
Én még most sem bíííírom a tap.ragot! Brr. Viszont az Esprimo, amit legutóbb vettem decragasztó, az nagyon-nagyon jóóó!
Ádi--ez a valódi gyerekbántalmazásKép

Csi
csii
 
 


Ezt meg effelejtettem:
csigamánia van. Élő kivételével szívesen látjuk a csigák minden formáját szerény hajlékunkban! (de most ne dobáljátok tele a kertet csiga-tetemekkel!)
J.
Ui: www.hobbybolt.hu -ez az Apró Fortélyok linkje
jamina
 
 


Csi!

Mumusban még csak keresztlányom járt de mondta,hogy jó! Valamelyik nap beiktatom és majd beszámolok.

Jucusmam
20170114224602
 
 


Jamina, Csi köszi az infókat.Ezeket a szalvétákat egyesével lehet beszerezni, ugye? Gondolom senki nem akar 10 egyformát bámulni a falon....Holnap elindulok beszerzőkörútra, aztán nekiállunk.Köszi,Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Jamina!

Megírtam a címem.Kép
Ígérem, ha nekem lesz már értékelhető mennyiség közszemlére teszem azonnal.

Ne legyünk függők????
Én már az vagyok, pedig még bele sem kezdtem.Kép
A páromnak már most tele van a hócipője a szalvétás terveimmel.Kép Ma már küldött volna ragasztóért, csak kezdjem már el és ne a terveimet sorolgassam neki.Kép
A tapéta ragasztóval kapcsolatban majd lehet, hogy megkereslek mert nekem tervben van egy elég nagy felület kidíszítése.
Most kezdésnek viszont a ragasztólakkból veszek.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
dekuprag is kell, ez tény. Szóval jó, ha kezdésnek inkább azt veszel. Később még mindig cserélgetheted Kép A viszonzás meg ráér, most éppen alig bírom becsukni a SZs dobozom tetejét Kép

Timi,
csomagszámra azért jó venni, hogy legyen mit elcserélgetni. Mert gondoljunk csak bele: darabját 25-45 Ft-ért veszed. Egy csomaghoz meg (15db) már olyan 160 Ft-tól hozzá lehet jutni (felső határ a csillagos ég Kép); hát jó, ha van miből cserélni! Meg ha valaki olyan lüke, mint én, hogy keretezni is szeret SZval, akkor még jobb, ha valamiből sok van.
Szóval ezek is fontos szempontok Kép

Ja, és mire kezdidek? Gipszre, fára? Hungarocellre, gipszkartonra? Cserépre, üvegre? Hm?

Álmoska Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Mi van, kell anyatej helyettKép?
Mondd már el azt a gyurmás ötletedet is, na! Kipróbáltam, és jó. Csak azért, mert az ugrott be, hogy önthetnél csigát magadnak. Eredeti minta a lapján.

Kata!
A kedves üzletember vissza fogja még sírni azt az időt, amikor még csak terveid voltakKép
Szívem szerint feltennék egy képet arról, hogy mekkora helyet foglalnak el szalvétás-kreatívos dobozaim...

Jamina!
Ide nekem Kata címét! És Timiét is!

Jucusmamus!
Tessék csak szépen, teljesen kiírni a nevedet, ha mi is kiírjuk, akkor Te is gépelj!!! Vagy holnaptól Jucus leszelKép!
Mumus--most őszintén, szerinted van olyan hobbibolt, ahol nem lehet vagyonokat otthagyni? Még jó, hogy én ritkán jutok ilyen helyekre. Bár, ahogy a dobozaimat nézem...
Ha minden igaz, akkor hamarosan elmegyek a Mumusba, mert arra lakik "drága" anyósom. Kellemeset a hasznossal. Bár még gondolkozom, hogy az anyósom a kellemes, vagy a hasznosKép
Majd én is beszámolok! Tesóm szerint piszok drága!

Timi!
hobbiboltokban 30-45 Ft között vannak a szalvéták. Néha érdemes feltúrni az átlagos élelmiszer-üzletek polcait is, mert van, hogy ott nagyon olcsón lehet venni egy csomagot, olyat, amit egyébként darabban is árulnak. Van olyan hely is, ahol egy csomagban vegyes szalvétákat lehet kapni, ez zsákbamacska, van, amikor jó, van, amikor nem.

Csi
csii
 
 


Pálinkás szép jó reggelt mindenkinek!

Csi,
a kedvedért közkinccsé teszem a gyurmást:
a gipszkiöntésre szánt tárgyat egyszerűen belegyomkodjuk egy gyurmába és a negatívot gipsszel kiöntjük. Igazán ócsó, csak egy eredeti darab köll.

Szalvétákkal álmodtam. Sokkal.
Karikás Szemű
jamina
 
 


Jamina,

jó reggelt, nekem is küld el Kata és Timi címét jó?
Néhány darabot én is tudok küldeni. Aki ismer, az tudja mit jelent.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Tegnap dekupáltam egy folyékonyszappan tartót. Nem alapoztam semmivel, maradt átlátszó és csigákat, kagylókat ragasztottam rá. Átkentem dekup ragaszótval, de mikor megszáradt, csíkos maradt. Látni lehet az ecsetszálak nyomát. Ez miért van? Túl sűrű a ragacs és hígítanom kellene vízzel? Nektek nem szokott csíkos maradni? Mindig szép sima?

Ha valakit érdekel, vannak rossz CD-im, tegnap kórincsáltam az informatikusunktólKép

Nálunk már van, hogy 50 Ft-ért adják a szalvikatKép És korántsem olyan szépeket, mint amilyenekkel Ti dolgoztok.

Ha valakinek lenne cserére tájképe, lécci szóljon!Kép

Dodus

Ui.: szerintetek ezzel a technikával lehetne pl. falevelet is dekupálni? Mert abból is szép kép lenne. Hm?Kép

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Dodus

kend át mégegyszer úgy, hogy a ragasztót kevés vízzel higítod. Akko úgy működik mint lakk.

Gigóca
gigóca
 
 


Köszi Gigóca, kipróbálom.
Nézzétek mit találtam: <a href="http://www.elyblu.it/deco-mosaico.htm" target=_top>szalvéta mozaik</a>
Nekem tetszik! És vannak itt még más klassz dolgok is.Kép

Egy másik topicban azt olvastam, hogy a falevelet is lehet dekupálni, csak nagyon vékonyra ki kell préselni és egy hétig glicerinben kell áztatni, hogy ne törjön.

Csá!

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Sziasztok!

Jamina, elküldtem a címemet, másodszorra talán meg is kapod.Előre is köszi!Egyébként én farostlemezre kezdem a próbálkozást, aztán majd meglátjuk.

A többieknek is köszönöm a segítséget, majd ha elkészülnek az első alkotások, közszemlére teszem őket.

Sziasztok, Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Zsuzsa,

a KH katalógus mix-éből már láttam néhány csomagot régebben, hol bejön, hol nem. Lehet jobban jársz, ha db-ra megveszed. Akkor biztos olyan, amilyet választottál.
A ragasztót én a Pannoncolorban veszem, ők gyártják és nagyon jó minőség. Egy hibája van a boltnak, hétvégén nincs nyitva.
H-cs. 10-19-ig
P 10-18-ig vannak nyitva. X.ker Barabás u.25.

Vannak már karácsonyis szalvéták, főleg a Hobbyművészben. Onnan nagyon nagy rakománnyal érkeztem a múltkor haza.


Nagyoon tetszik a kereted!!!!!!!! pontos egyértelmű leírást adnál?



Jamina!!!!!!! tessék címet küldeni!!!! mármint Katáét és Timiét!!!!
Vagy Kata és Timi, küldjétek el a címeteket!!!!!!!


Gigóca
gigóca
 
 


Jamina!
Persze vettem dp. ragasztólakkot, mert kezdésnek mindenki azt ajánlotta.
Olvasol a ragozásból?Kép Vettem. Meg szalvétát is vettem. És már kipróbáltam a fűszertartómon.Kép Kezdésnek nem rossz, de még nem publikálom mert a doboz átlátszó, a katicát többféleképpen vágtam ki, szóval nem olyan szép mint a ti munkáitok. Majd később teszek fel szebbet.Kép

Csi!
Ma még azt mondta, hogy "Na végre elkezdted. Látom tetszik a dolog hát csináld, legalább elfoglalod magad!"Kép
Persze ma már én is dobozt kerestem amiben egy helyen tudnám tárolni a dolgokat...Kép
Azonnal küldöm a címem.Kép

Dodus!
Én ott vettem a ragit ahol te, bár olyan nem volt, de ez szinte majdnem ugyanaz. Én is átlátszó dobozra tettem, de nem maradt csíkos, bár én hígítottam vízzel. A csajszi azt mondta lehet hígítani és működött a dolog. Ja és én a Dancsi egyik új, vastag vízfestékes ecsetét fogtam be.

Zsuzsa!
Neked is megy a címem, mert nem tudom anno azt is megadtam-e vagy csak a mobilszámot.
A keret részletezése engem is érdekelne.

Gigóca!
Megy a címem!KépKépKép

Kérdés: a képeket mire csináljátok? Nekem van egy csomó műa. lapom A4-es. Olyan mint az a két oldalt nyitott átlátszó irattartó (ha agyonvertek sem jut most eszembe a neveKép). Szóval van olyanom egy csomó. Fehér és szürke. Most arra próbáltam egy gyöngyvirágot. Nem szív magába egy csomó ragit, de a szalvéta szépen megállt rajta. Ha utána teszek a háta mögé egy vastag kartont, rá pedig keretet, szerintetek jó lesz? Most nem tudok rohangálni vékony deszkáért, vagy hungerocelért, gipszkartonért.

Ja, és a szalvétákat előre is köszi, arik vagytok, hogy függővé tesztek.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jamina!
Éhes disznó makkal álmodikKép!

Este még jövök ezt nem fenyegetésnek szántam!

Csi
csii
 
 


Gigóca,
Kata címét átküldtem -és ezzel összefüggésben
Timi,
a Te leveled nem jött át Kép

Kata,
holnap tessék figyelni a postást! Küldtem néhány darabot, olyanokat, amiből csomagot vettem/kaptam, tehát ezek többségéből akad még, ha valami ANNYIRA megtetszik Kép Aztán majd legyen ám fotó az elkészült művekről!

Valamit még akartam... nem tudjátok, mi volt az? Kép
J.
jamina
 
 


Na mim van nekem? Kép
Gérvágóm! Meg 2 nm álmenyezetem. Úgyhogy ha nem haragszotok, visszavonulok.
Jó éjt!
J.
jamina
 
 


Sziasztok!

Jamina, Gigóca elküldtem a címemet, remélem, most sikeresen! Délelőtt valamit elírhattam a mail címeden. Biztos már a szalvétákra koncentráltam, és ez elvakította a szememet! Előre is köszi a szállítmányt! Sziasztok:Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Jamina!
Ok, figyelem a postást.Kép
Kiváncsian várom (Timi után szabadonKép) a szállítmányt.Kép

Kérdés: a művem száradás után is szép, elsőre nem is rossz.Kép Viszont elég matt. Ilyennek kell lennie vagy van matt és fényes dp. ragasztó?

Alapozó festéknek ti mit használtok? Én ma néztem, egy pici kis tégely akril, ami vízzel hígítható 400 Ft. Hát szerintem egy képre sem elég. Segítene valami márkanév + mennyiség + ár.
Mi a helyzet mondjuk a temperával? Feloldaná a dp. ragi?
Hungarocelt mivel vágjátok? Arra is ragad szépen a SZ.?
Azt hiszem hirtelen ennyi.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Mivel én még kezdő vagyok, kérdezek.Kép
A bébiételes üvegre mekkora szalvétát raktál? Körbevágtad a mintát, vagy nagyobbat? A minta nélküli rész látszik az üres részeken vagy a ragasztó?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007

azt nem tudom megmondani, miért nem jó a tempera, csak azt hogy NEM. Mert nem akril alapú. De azon kivül jobb indok nincs. Lehet hogy felszedi a decop.rag, és ezért nem ajánlják.

Na ezt most jól megaszondtam.
Hungarocell vágásról volt a napokban szó vmelyik topikban, nagymestere CSI.

Csomagot csak jövőhétre ígérek neked, és Timinek is. Most egyedül két manóval nem vagyok túl mobilis.

Zsuzsa
szerintem rendelj nyugodtan, de lehet szombaton eljutok hozzájuk tanfolyamra, ha gondolod rákérdezek.

Gigóca
gigóca
 
 


Ezt még koraeste kezdtem irni...

Kata katicás szalvetai, "Kezdésnek azt a két csomagot vettem. Tudok belőle küldeni" felirattal.
Szerintem 3D-s lakkhoz idealis darabKép

Nagyjabol elkeszult 2 bébiételes üvegem,
ezen a részleten a struktura gel, vagymiaszosz eredmenye.
Ez majd a karacsonyi mecsestartokon fog visszakoszonni. Felteve, ha nem marad ilyen budos.

-Afonya
afonya
 
 


Gigóca!
Ok, akkor én majd kipróbálom egy pici (hogy ne sokat kelljen kidobniKép) darabbal a temperát, mert abból van bőven itthon a lányomnak.
Csomag ráér.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!
Most láttam a profilodban, hogy Dórid csak egy nappal idősebb az én Ritusomnál.
Mi most indulunk beszerzőkörútra Ritával, aztán délután belevetem magam a munkába.
Jamina!
Előre is köszi, ráér a csomag jövő héten is. Remélem addig belejövök, és legalább nem rontom el a profi szalvétákat! Sziasztok, most elmentünk vásárolni! Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Ez az álmennyezet kikészít Kép. Még nem tudom, mit kezdek a rengeteg apró fehér gömböcskével...

Timi,
Neked is küldtem a postás nénivel csomagot. (Ez a szépsége megvan a vidéki létnek --én sem jutnék el normális esetben egyedül, 2 gyerekecskével a postára, de ha sikerül elkapnom a postás nénit, amikor az újságot hozza, akkor elviszi nekem a leveleimet Kép)

Na, csak ezt akartam megírni, nekem tkp. nem is szabadna itt lennem!
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Áááááááá,én ezt már nem bírom követni...kiszállok,nem tudok mindent végigolvasni....végem van....KépKép

Csi

Elfelejtettem múltkor a Palmatexről értekezni.Szóval ecsettel is felvihető,csak igyekezni kell,mert hamar szárad és akkor nyúlik.Nem marad belőle vissza szinte semmi.elég vékonyan kenni,meg kell várni,míg félig megszárad és akkor ragazstani a két felületet.A ragazstás erőssége az összenyomási erőtől függ.Na,ennyi.De szinte mindent ragaszt.Pl nálunk a laminált asztallap már tiszta ragasztó...és nem nagtyon jön le..KépKépKép

Jamina

Azért szerintem az őrölt kávé sem rossz,uolyan,minta homokokkal dolgoznál.Csak nem bizti,hogy megmondják róla,hogy mi azKépKép!
De a betűtészta jó ötlet.Kíváncsi vagyok az ajiképre,majd rakd fel.Bár úgysem tudom majd megnézni,mert időm nullaKép!Kép

Zsuzsa

Miért is?Nálatok olcsóbban lehet a katalógusból vásárolni????Ez nem ér!Akkor veled rendeltetek meg mindent!!!!!KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Kata!

A tempera azért nem jó, mert száradás után nem vízálló. Ha rákened a vizes alapú ragasztót, elkenődik. Az akril festék is vizes alapú, de száradás után vízálló.

Áfonya!

Nagyon klasszak a bébiételes üvegeid. De mi az a struktura gél és hogy kell használni?

Panni
panó
 
 


Sziasztok!
Jamina, előre is köszi a csomagot! Majd holnap figyelem a mi postás bácsinkat, nehogy valaki "lenyúlja" az értékes küldeményt!

Ma bevásároltam én is, este nekiállunk az alkotásnak!Lenne néhány idétlennek tűnő kérdésem:

A decoupage ragasztólakkot higítva, vagy töményen kell használni?
A festéket száradás után kell felkenni a keretre, vagy előbb is lehet?
A kész művet újra át kell kenni ragasztóval?

BIztos nagyon ovis kérdések, de én még ezen a szinten vagyok!
Köszi a segítséget, sziasztok:Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok!
Jamina, előre is köszi a csomagot! Majd holnap figyelem a postást, nehogy valaki "lenyúlja" az értékes küldeményt!
Ma én is bevásároltam, este indul a munka! Lenne néhány primitív kérdésem:
A decoupage ragasztót higítva kell felkenni, vagy töményen?
A festéket száradás után, vagy előtt kell a keretre kenni?
A kész munkát a végén újra át kell kenni ragasztóval?
Biztos nagyon ovis kérdések, de én egyenlőre ezen a szinten vagyok!
Köszi a segítséget,sziasztok:Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Ezt nem tudom, hogy csináltam!Az első levél után ledobott a gép a netről, és azt hittem nem ment el a levél!
Elég lesz csak az egyikre válaszolnotok!
Bocsi:Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Timi


a ragasztót először töményen kell használni, majd miután megszáradt át kell kenni mégegyszer, ez már lehet egy kicsit higított.
A festéket úgy tedd a keretre, ahogy neked jól esik, vagyis akár előtte, akár utána.

Én azért szoktam előre lekenni, mert akkor még utólag meg tudom nézni, hogy megy e a szín a szalvétához, ill. a szalvéta utána nem lesz festékes.
De ha Csi munkáiból indulok ki, amikor ő kikeveri a szalvéta szineit,és mintegy folytatja a kereten, akkor utólag kellene.

A kész munkát azért kell átkenni, mert így lesz vízálló.

Ja még egy ötlet, ki lehetne próbálnod egy kis darabon, néha nem kell a szalvéta alá ragasztót tenni, csak a szalvétára magára, de ez ragasztótól függ.

Ha vmi nem világos, írj, bár valszeg már csak este 8 után jövök.


Gigóca
gigóca
 
 


Áfonya!
Az enyém az nem büdös, de nem is gél, hanem paszta. Az akrillal megegyező színekben kapható.
Jó az üvegKép És hol a parafás? Tegnap megint szemeztem a parafás-tapétás-fóliával, -vagy mi a szösz-, de nem tudom, hogy mit csinálnék a menet alatti homorú résszel. Majd meglátom.

Kata!
Háztartási boltokban kapható az Aquacolor festékszínező, ami önmagában is használható festékként. 125ml színtől függően 300-480 Ft körül van.Ez vizes alapú, vízállóra száradó festék, éppúgy, mint az akrilok. Érdemes abból megvenni az alapszíneket, mert jóval olcsóbbak, mint a hobbi- vagy művészfestékek. Ha szerzel valahonnan festésből megmaradt diszperzitet, akkor azt is nagyon jól lehet használni, abba is lehet akrilt, vagy Aquacolort tenni. Nálam bébiételes üvegekben figyelnek a bekevert színekKép
Tempera--van egy kötőanyag, a plextol, amit szobrászok használnak a restauráláskor gipsz esetében, és vannak plextollal festett képek is. Ez egy olyan kötőanyag, amit ha összekeversz a temperával, akkor a temperának olyan tulajdonságai lesznek, mint az akrilnak, vízálló, és időjárásálló lesz, így szabadtéri cuccokra is lehet használni. Egy gond van vele, hogy nincsen benne tartósítószer, és így csak annyi festéket lehet kikeverni, amennyit hamarosan elhasznál az ember, mert megpenészedik. Viszont plextollal el lehet használni az otthoni temperakészletet, és mivel a tempera némileg olcsóbb, mint az akril, így szép színpaletta is elkészíthető. A plextolt MŰVÉSZELLÁTÓK forgalmazzág, ~300Ft. Egy vegyész azt mondta, hogy ha a temperát plextollal keverik, akkor nem lesz olyan határozott színű, hanem kissé lazúrosabb lesz.
Sokáig örültem, hogy én találtam fel ezt a spanyolviaszt, de a minap beleolvastam egy másik fórumba, és ott is ismerikKép
Hungarocell--ha az a vékony, akkor sniccerrel, vagy éles késsel lehet(?) vágni, de két vágás után nem lesz olyan szép a széle, mert kiveszi az összes eszköz élét. Ha van olyan helyed, ahol nyugodtan szemetelhetsz, akkorfűrészelni is lehet, de attól a perctől kezdve mindenhova oda fog ragadni a lehullott törmelék, és soha többet nem lehet levakarni az elektrosztatikus feltöltődés miattKép.Jól ragasztható tap.raggal is, de oldószeres festék, és ragasztó NEM használható!
Egyébként dec.ragból van fényes, matt, selyemfényű, színes, irrizáló......

Dodus!
Egy pici keverőtálkába vegyél ki használat előtt a ragasztóból, és adjál hozzá egy kis vizet, akkor híg lesz, de nem hígítod túl az egész flaskát, mint énKép
Egyébként én is tájképgyűjtő vagyok!!! Meg kert, meg fák-növények, meg.....meg házak! Házak minden mennyiségben, és minden anyagból!

Zsuzsa!(SantaKép)
Kaptam zsanért!!!!
Szerintem minden dec.rag vízzel hígítható, mert vizes alapúak...nem?
Itt még nincsenek karácsonyos szalvétákKép

Jamina!
Fűrésszel vágod? Én most felhagytam vele a thermofűrészem érkezéséig...

Anyapoc!
Ezért kérdeztem a Pálmafix-et, mert emlékeim szerint is kicsit "erős" a szalvétázáshoz. Vagy én vagyok lassúKép.

Timi!
Mindkettőre válaszolokKép
Ragasztó--úgy, ahogy a flaskában van, de a felső rétegnél lehet kicsit hígítani. A felső réteg védi a szalvétát, és szép fényt ad a képnek.Ráadásul a felső réteg felvitelekor ázik át a szalvéta annyira, hogy teljesen belesimuljon az alapba. A szalvétát valahogy oda kell paszírozni az alaphoz, de ha ezt száraz ecsettel-szivaccsal teszed, akkor feltépi a szalvétát. Ha az alsó réteget kicsit hagyod megszikkadni, akkor könnyebb a szalvétát ráhelyezni, kevésbé lesz gyűrött, bár én van, hogy direkt gyűröm. Ha a szalvéta megszáradt, akkor lehet kifesteni a keretet, de akár előtte is, ez mindegy. Az is szép, egységes hatást ad, ha nem csak a szalvétás, hanem a készre festett keretet átkened a ragasztóval, mit egy kicsit felvizeztél. De csak egy kicsit, mert különben elázik a szalvéta.



Nálam egyébként tegnap totális technikai csőd állt be, mert a dekopírom csapágyas lett, a vágókorongom eltörött, a gérvágóm bazinagy fűrészlapját meg sikeresen eltompította az Ytong, amiből a minap téglácskákat készítettem... Most egy hétig szervizelhetem őketKép

NAGYON FONTOS!!!
Két különböző gyártó ragasztóját nem szabad keverni, mert betúrósodik. Erre tegnap jöttem rá, amikor a Kreatív rag.ja találkozott a Deka ragasztójával...Rettenet voltKép!

Alkotásra fel!

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Gigó, majd frissítek legközelebb.....
Csi
Névtelen
 


Csi
sniccerrel. De múlt idő. A hungarocellt nem nekem találták ki, béke poraira. Maradok a jó öreg gipszkartonnál. Na meg a fánál, ha megkapom végre Kép
Gipszt meg jöjjön át valaki, legyen kedves, és öntsön helyettem!

J., a mérges (ilyen kutyamérges vagyok: Kép
jamina
 
 


Ja, ez tetszik: én az Elmúlt napon opcióból nézem a hozzászólásokat. Most a szalvétás meg a kézimunkás topik között van egy Székrekedés Kép
J.
jamina
 
 


Sziasztok lányok!

Elkészült az első kettő alkotás!!Gyönyörűek lettek! Bár a férjem megkérdezte, hogy ha ennyit szenvedtem vele, akkor a végén miért kenem össze az egészet, de hát nem ért ő a művészethez!!!!Majd holnap meglátja a végeredményt, és akkor tátva marad a szája. Laura nagyon élvezte, ő kente a ragsztót.Ha publikus lesz a mű, akkor majd közszemlére teszem.Köszi a segítséget, sziasztok:Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Timi!
Tényleg egyidősek a gyerkőceink?Kép
Ugye Te is csak akkor tudod csinálni a szalvétázást ha a kicsi alszik? Én ma kint felejtettem az asztalon a dobozt, s amikor Dodó felébredt természetesen azt találta meg. Már Jamina szalvétáit nézegette benne.Kép

Jamina!
Köszönöm szépen a szalvétákat!Kép
Nagyon szépek. Most feladtad a leckét, hogy mikre használjam el. El bírom képzelni, hogy néz ki a ti lakásotok. Gondolom csupa gyönyörű kép és apróságok.
Remélem én is belejövök. Ma már kidíszítettem egy vázát és egy kaspót, nagyon szépek lettek.Kép Persze sokmindent nem tudok csinálni mert kellene a festék alapozni, de az majd csak holnap lesz. Akkor nekiállok a virágcserepeknek meg a többinek.

Csi!
Köszi a kimerítő válaszokat.Kép
Holnap háztartási boltba is megyek...Kép
Tempera: ok. Akkor inkább maradok az akrilnál.Kép
Dp. ragasztó: a fenébe! Akkor én kifogtam, hogy mattot vettem, nem szép fényeset. Mindegy, tanulni ez is jó.
Dekopír, vágókorong, stb? Mi vagy Te? Ezermester? És még te is javítod őket???Kép

Zsuzsa!
Előre is köszi a csomagot!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Helló, helló!

Már időtlen idők óta nem jártam erre, van vagy 2 hónapja is Kép. De minek is jöttem volna, úgysem csináltam semmit KépKépKép ez alatt az idő alatt. Nem a lustaság miatt, hanem pulóverkötés, ilyesmi vonta el a figyelmemet. Viszont most újra belendültem, van két üres keretem Kép, és kismilló szalvétám, amit az elmúlt időben halmoztam fel Kép.

Viszont nézegettem az alkotásaitokat, és mondhatom, gyönyörűek! Ilyenkor irigykedek is rendesen, és csak bosszankodom, hogy miért lustálkodom??!!

Kata007!
Na, szia, Te is megfertőződtél Kép?

A karácsonyos topikba is benéztem, de nincs annyi időm és pénzem (modem Kép), hogy ott mindent megnézzek.

Ja, valami eszembe jutott...
Anyapoc!
Megcsináltad a sóderes-keretes napraforgós képet? Jó lett?

További jó munkát, remélem, nem megint 2 hónap múlva jövök, bár mostanában nem vagyok olyan szorgalmas netező sem Kép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Ma vettem csillagképes szalvétát 150Ft/ csomag.Nekem nyílas és skorpió van ha kell valakinek küldöm,de a többi csillagjegy is volt bár a rákra nem emlékszem én most szülinapokra ezt fogom készíteni.

Jucus
20170114224602
 
 


Ja,és nagyon sok féle szalvéta van még itt a 100-as boltban,mindegyik 150Ft/csomag.Pl.;Harry Potter,Tom & Jerry...stb.Ha valakinek van elképzelése,hogy milyet szeretne de nem talált még eddig akkor szívesen megnézem!Karácsonyi viszont nincs!

Jucus
20170114224602
 
 


Jamina!
Ne add fel!
Mikor nekem elment a kedvem a vagdosástól, akkor csináltam meg a lampionzsidóvirágcseresznye gigaképet. Sztem néhány szalvétát össze lehet hozni egy darab lapra is, nyiszatolás nélkül. Nem?

Kata!
Háztartási bolt: lehet diszperzitet kicsi vödörben is kapni, itt a helyi rablóknál ~600Ft volt. Van más nagyon szép színben kapható festékszínező, ami vizes bázisú, az mind jó, de az a fontos, hogy ÖNÁLLÓAN is lehessen festékként használni, mert annak olyan színezők-színezőpaszták, amik nem használhatóak festékként. Talán érdemes ecstet is venni, nagyobbacskát, úgy 1"-ost.
Egyébként cseppet se sajnáld a matt lakkot, én mindenből a mattot veszem, mert nekem az jobban tetszik.
Amúgy nem vagyok ezermester, csak szeretem ezeket a vacakokat. Most épp egy fareszelőre vágyomKép

Timi!
KépetKép!

Zsuzsa!
Ha nem tojt volna be az összes technikám, akkor most itt villognék egy szép dobozzal. De így nemKép

Gigó!
Nna, hogy is van ez a repesztésKép Vettem repesztőt, nagyon jól működik, egy darabon ki is próbáltam már, de arra már nem emlékszem, hogy mitől függ a repedés nagysága... Mi volt azzal, hogy: minél vastagabban visszük fel a MIT, annál MILYENEBB lesz a repedés?
És minél többet szárad a lakk, annál MILYENEBB lesz a repedés?
Tudod, csak szájbarágósanKép

Joccakát!

Csi
csii
 
 


Áfonya,
és hogy csináltad a bébiételes üveget?

Jucusmamus,
én szeretnék skorpiósat (én), nyilasat (gábor). Jó család vagyunk mi, pont passzolunk egymáshoz!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: