Új privát üzeneted érkezett!

Mindenki olyan ügyes,hogy csak na!Kép

Csí

Visszatérhetnénk egy pillantra a keretezésre?
Szóval azon bizonyos legutsó macis képedi kerete vmi léc,ugye?Milyen is?És mintha azt mondtad volna,hogy lehet ilyet kapni nikecellből is.És még tán vmi árat is tudtál.Mert kaptam páromtól egy jó csomó lépcsőlap-darabot,de keretezéshez már vmi profibbatKép szeretnék.

Gigóca

Olyan jó,amikor az embert így körbeudvaroljákKépKépKép!Ugyi?Minek van ilyen csillag alakú doboza?Csak úgy hajt a kíváncsiság!KépKép

Csillámpor=dekorglitter? Mert akkor 298ft/csomag/18 gr

Anyapoc

anyapoc
 
 


Mindenki olyan ügyes,hogy csak na!Kép

Csí

Visszatérhetnénk egy pillantra a keretezésre?
Szóval azon bizonyos legutsó macis képedi kerete vmi léc,ugye?Milyen is?És mintha azt mondtad volna,hogy lehet ilyet kapni nikecellből is.És még tán vmi árat is tudtál.Mert kaptam páromtól egy jó csomó lépcsőlap-darabot,de keretezéshez már vmi profibbatKép szeretnék.

Gigóca

Olyan jó,amikor az embert így körbeudvaroljákKépKépKép!Ugyi?Minek van ilyen csillag alakú doboza?Csak úgy hajt a kíváncsiság!KépKép

Csillámpor=dekorglitter? Mert akkor 298ft/csomag/18 gr

Anyapoc
anyapoc
 


Na akkor a két őszi képem, ami a konyha falát díszíti:

őszi_kép1
őszi_kép2

Tudom Csi, Kép
be kellett volna közte pacsmagolni festékkel, de nekem így is tetszett.


AnyapocKép
csillag alakú doboz, kreatív boltban vettem üresen. Csak eddig nem mertem hozzálátni.

MindenkinekKép Kép
gigóca
 
 

 
 

Kihaltunk?

Na akkor a tegnapi,mai munkám:

Festés után, de még szalvéta nélkül:
levéltartó1

Itt már szalvétákkal, lakkozva, és a helyére rakva:
levéltartó2

apa azt mondta nem rossz.


Véleményetek????

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Na,én itt vagyok!Bár nem túl lelkesen és kicsit szomorúanKép

Viszont jók a képek,csak nem tudom kivenni,hogy az őszi képek tk min vannak rajta?És keretet nem is terveztél nekik?
A levéltartó símán ott van a topon,de ezt felismertem ámKépKépMármint hogy hobbyboltos!De legalább is nálunk van ilyen.

Jut eszembe:kipróbáltam az üvegmatrica+dekupázsragasztót és működik,csak kicsi fiam teljes száradás előtt összegyűrte,így eredmény nagy 0KépKép!De már csináltam egy másikat és holnapra meglátom.
Egyébként a KH katalógus bitangdrága!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Kép a Kézimunka, varrás...képtárban, itt van hozzá a magyarázat:
Fogod a lécet(lehet ez styropor, félkör, vagy bármi),és a végét levágod 45°-ban (így megkapod az "A" pontot). Odailleszted a keretezni kívánt tárgy egyik széléhez, és bejelölöd rajta, hogy hol legyen a másik csúcs("B"), itt is levágod, persze ellentétes irányú dőlésszögben. Kész az egyik oldal("AB"). A maradék léc csúcsát a másik oldalhoz illeszted, megint jelölsz, megint vágsz. Kész a másik oldal is ("BD"). Én ezután a már két levágott oldalt másolom tovább a lécre, mert CSAK akkor tudod összeilleszteni szépen a keretet,a két szemközti oldal egyenlő hosszú, és ha a vágási szög pontosan 45°. És ha a keret pontos, akkor azzal el lehet takarni az alap esetleges pontatlanságát is, feltéve, ha a keretünket nem mértük el, és eltakarja az alap szélét...
Ha nem sikerül az illesztés, akkor nagyon sűrű festékkel kicsit ki lehet fugázniKép
Aztán a fadarabol élét kicsit megcsiszolni, hogy ne legyen szöszös, és felragasztani az alapra.

Ugyanígy kell eljárni a hungarocell, és a különböző profilú faléceknél is. Én tegnap kaptam egy köteg hullámos profilú lécet is (nemtom mi a neve), és "L" profilút is egy köteggel, sztem azok is szépek lesznek.

Ma láttam a Cora-ban ~ezer Ft-ért fából készült gérvágót. Ez nem más, mint egy "U" profilú, kb.harminc centis fadarab, amin be vannak vágva a 45°-ok, és a 90° is, ez a nut megvezeti a fűrészt, a lécet az "U" fenekére kell tenni, mert az tartja meg egyenesen. Asztalosék simán csinálnak ilyet korlát könyöklőjéből, érdemes szólni nekik...

Még valami: topiktársunk említette anno, hogy nem tud fűrészelni. Nos, szerintem mindenki tud, mert ugyibár általános iskolai tananyag...

Csi
csii
 
 


Névtelen
 


Anyapoc!
Mindent leírtam, csak azt nem, amit kérdeztélKép
Azt hittem, azt kérdezed, hogy hogyan, csak most fogtam föl, hogy a "miből" volt a kérdés...
ÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Szóval:
Százvalamennyi akciósan a styropor-díszléc, másfél méter. Kétszáz ft alatt lehet kapni félkör-, meg mindenféle más lécet is, ezek két méteresek. Ha jól emlékszem, a macis kerete az két centis, három mm-s léc, és 114(?) Ft volt.

Gigóca!
Mi is reped a tetején?
Azt is lefestetted?

Matricás szalvéta:
Tegnap csináltam egy "kirakati", azaz pofával lefele rakott szalvétát, némi kínai szemfestékkel turbózva. Persze sötétben nem lehet fényképezni, és különben is sötét a háttér, stb. És nem is tudom belinkelni. És....
És Áfonya, most mondták, hogy az amerikaiak szerint betegek vagyunk.
És különben is álmos vagyok.

Csi
csii
 
 


Csí

KösziKép!

Nem baj,hogy leírtad,úgyis ez lett volna a köv. kérdésemKépKépKép!
Voltunk reggel az Obiban és vettem Nikecellből,másfél m volt 290FtKép.Hát drággább,mint amiket írtál,de legalább kipróbálhatomKép.
A Te áraid gondolom BS-osak,nem?


Anyapoc

anyapoc
 
 


Most látom,mit műveltem a képtárbanKép.
Kreatívításunk élő produktuma látható az első két képen.Na meg egy általam gyártott tortaKépKépKép!
És egyik sem szalvettaKép!

Bocs

Anyapoc
Névtelen
 


Tegnapi nap termései:

cipősdoboz,amiből majdcsak lesz vmi használható,
bohóc1 és bohóc2,mögötte csodálatos kilátás a BakonyraKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Húúú, akkor legalább nem körmöltem hiába!
A díszlécek nem túl olcsóak, de majdnem mindig van valahol akcióban is. Tegnap pl. a Cora-ban láttam, igaz csak lapokat, de 2nm volt 600 Ft. Ez kb 5mm-s vastag volt, tehát készülhet belőle más is.
Ragasztásnál vigyázz, mert oldószeres nem lehet a ragasztó, csak vízbázisú!!!

Tegnapi ragacsom, a kínai szemfestékkel:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/38295.jpg

Csi
csii
 
 


És akkor milyen ragasztót hasznáűljak?Mert akkor Palmatex ugrott...pedig az annyira de annyira mindre jó!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Nekem Pálma Fa van itthon, de jó rá a dec.ragasztó is, vagy a csemperagasztó, az a por alakú, ami kissé cementes színű, és vízzel kell elkeverni. Vagy van szilikonos ragasztó, ami fémhez is köti a hungarocellt, ha ilyen van otthon, akkor jó, de egyébként drága.

CSi
csii
 
 


Sziasztok!

Félig kész műveim:
katicás
macifej

Holnap fogom befesteni a kereteket, még meg kell álmodnom, milyen színűre. A keret összeillesztésénél még van egy-két hézag, de majd megpróbálom eltüntetni azt is. Ezek a képek álmennyezet lapokból vannak. Elég nehéz volt rátenni a szalvétát mert ahogy simítgattam mindig elcsúszott. Ti hogyan csináljátok? A végén már fogtam a vasalót és a pamutnál (ami nálam a hármas fokozat)kisebb hőfokon (kettesen) rávasaltam a szalvétát. Nagyon jó lett. Szép sima és a hungarocell sem olvadt meg.

Kérdés: mivel a hungarocell elég könnyű nem tudom hogyan lehet felrakni a falra úgy, hogy egy könnyű kis huzat ne vigye le. Kétoldalas ragaccsal nem akarom. Ti mit szoktatok rátenni?

Kata
kovkata
 
 


Kata, képek szuperek,

felrakása gyurmaragasztóval.
Valamikor felraktam a képét is a szalvétaképtárba.


Gigóca
gigóca
 
 


Kata!

Nagyon jó ez a keretezésKép! Nincsen semmi gond vele, sűrű festék elfedi az esetleges réseket.
Jó, hogy mondod ezt a vasalást, én, mint profi hungarocell-olvasztó, meg sem mertem volna próbálni vasalóvalKép. Nekem is csúszkált, rendesen, legközelebb majd kipróbálom a vasalót!

Csi
csii
 
 


Sziasztok, van egy csomó hungarocell hulladékom, amit kata művét látván remekül alkalmazhatnám képkeretnek.
Hogyan vágjam szét? Majd megőrülök a nyikorgó hangjától. Van rá valami megoldás?

Kata tetszik amit csináltál! Van a katicáson 3D lakk is?

Móró (akinek még mindig nincs jelszava, és a szerkesztők sem törik össze magukat hogy segítsenek)
Móró
 


Na ki van itt? Kép
Elvonultam olvasni.
J.
Névtelen
 


Móró,

thermofűrész.
Bővebbet Csi tud mondani.

Üdv Gigóca.


Halihó Jamina!!!!!
végre újra itt vagy.
gigóca
 
 


Nnnna, a gipszeskezű visszatért!
Gondolom, most két nap alatt elhasználod az összes órádat, és nem látunk megint egy hónapigKép

Móró!
Valóban a legjobb megoldás a thermofűrész, az egy olyan szerkezet, amit a habosított polisztirol vágására találtak ki. Olyan, mint egy lombfűrész, csak a fűrészlap helyén egy fémszál van, amit egy elem felmelegít. Nekem hamarosan megérkezik, akkor majd fel is teszem a képét!
Egyébként sniccerrel is lehet vágni, bár elég gyorsan kiveszi az élét, de legalább nem nyikorog. Én lombfűrésszel is vágtam már, az is jó, de koszol. A fent említett vékony lemezeket nyugodtan vágd el sniccerrel, ha nem úgy vágod, mint ahogy a kenyeret nyaszatoljuk, hanem egy mozdulattal átvágod, akkor nem morzsolódik, és nem csikorog.

Csi
csii
 
 


Üdv, Szalvéta-maffia!
Hát azt sem tudom, hol kezdjem.
Gépem még mindig sz*r, de apukám drága kicserélt-átpakolt-megreformált ezt-azt, ami átmenetileg megteszi, de az igazi megoldást egy új gép jelenti. Majd.
Alkottam ám rendesen. Majd a hétvégén megmutatom. Javaslom, pár hétre (na jó, csak pár napra) vonuljatok vissza alkotói magányba, csak úgy jönnek a jó ötletek!

Csi,
most nem vagyok gipszes-kezű (vagy ahogy Ádi mondja: giszk Kép); mert jóformán csak gipszkartonnal dolgoztam -mint már mondtam, utálok gipszet önteni. Már egész profin vagdalom, a keret sem gond -vagy festem, vagy SZból ragasztok rá. Sőt, még a repesztés is müxik rajta.

Beszereztem 10 kicsi agyag virágcserepet, egyiket már ,,bekarácsonyoztam"; szép ajándékok lesznek SZzott gyertyákkal. Meg Mikulást is lehet bele tenni.

Ilyen ötleteket láttam:
- lovas SZs kép keretére széna ragasztva
- kávés kép keretén valódi kávészemek
- bocis Kép kép kerete fehérre festve fekete foltokkal
- zöldséges kép keretére répa festve
- virágos kép keretére fából készült kicsi katica ragasztva (ilyen fából készült apró vicik-vacakokat szerintem minden hobbybolt árul)
- tengeri mintás kép keretén egy kicsi részen nagyszemű homok (vagy kavics?)+ pici kagylók
- csészés kép keretén egy valódi kiskanál
-farost lemezen normál méretű SZ, alatta összefűzve ugyanaz 2x koktél-méretben
- farost lemez egy kiterített SZnyira méretezve, középen kilyukasztva és oda egy óraszerkezet. Szvsz olcsóbb, mint egy órát készen venni és átreformálni. Van egy órás ismerősünk, majd megkérdem, hogy mennyibe kóstál egy óraszerkezet pucéran -ha esetleg a nagybani árat kérdezzem, mert mást is érdekel, szóljatok.

Csináltam egy Télapós képet, és kiraktam az ebédlőasztal fölé. Megmondtam Ádinak, hogy onnan figyeli őt éjjel-nappal, hogy jó kisfiú-e. És ha valami nagy kópéságra készül, csak annyit mondok neki, hogy a Télapó ezt mind látja ám -néha még be is válik Kép

Off:
Ádi papagájjá lett, egyre több szót ismétel. Még valami Csijja-félét is mondott a múltkor Csinek Kép; akivel beszélek telefonon, mindig megpróbálja kimondani a nevét. Úgyhogy férfiak mostanában ne hívjanak Kép, kész lebukás...

Elég szörnyű, azt semtom, hova kapjak, mit olvassak-nézzek meg először, leveleket is kellene írnom -jaj. Kis türelmet kérek mindenkitől, aki felé bárminemű elmaradásom van.

Jamina, a Nagy Visszatérő
jamina
 
 


Jamina!
Húúú, ezt a lendületet! Jegyzeteltél, vagy tanulmányi út miatt voltál távol?
Fiam meg tudja már mondani, hogy habosított polisztirol. Muszáj volt, mert az iporkát nem tudta megjegyezni.

Miféle ez a gipszkarton? Olyasmi, mint az Ytong falazóblokk? Persze az anyagára értem...Vagy ebben van fa is? Neeemtooom!!!

Jártál már a karácsonyos topikban?
"Oda" is termeltünk, rendesen...

Jó, hogy itt vagy újraKép!

Csi
csii
 
 


A karácsonyis topikért nagyon utállak benneteket... Miért kellett még egy?! Az embernek a 15 órája már semmire nem elég... megyek kapálni.
Egyébként idén annyira várom a karácsonyt, mint egy kisgyerek Kép

Csi,
gipszkarton az csak gipsz (belül) és karton (kívül); semmi extra. Nemtom, miféle az Ytong Kép

Na, megyek a karácsonyisba, dühöngeni.
Ja, OFF Csinek: a Dühöngőbe betettem a Népszabis aszályhisztériás linket.

Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Most már kívánhatok jó kávézástKép!
Az Ytong falazóblokk olyasmi, mint a habkő, legalábbis nekem olyannak tűnik. Nagyon jól vágható, néha törik. Kicsi téglákat csináltam belőle, itt pihennek mellettem, majd lesz belőlük "valami".

Én idén is elhalasztanám szívem szerint a karácsonyt, természetesen a szöszmötölés maradnaKép

Csi
csii
 
 


Jamina!

Végre előkerültél! Már úgy hiányoztál. Kép Kép Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
köszi Kép; legalább valakinek hiányzom abból a topikból is Kép

Na, akkor néhány mű. az első egy gipszkép, kerete egy boros kép parafadugós széle; a 2 SZ-t a téma (üveg+bogyók) azonossága miatt tettem egybe.
boros+olivás

Következik 2 csetresz, szvsz mindkét SZ ismerős mindenkinek:
borostyános1
borostyános2

Ez az egyik kicsi agyagcserép, ,,bekarácsonyozva". A benne lévő csokor nem saját gyártmány, de könnyen lekészíthető házilag is.
karácsonyi csetresz

A kavicsos szélű (gipszöntéskor a keretbe apró kavicsokat tettem); sajnos nem igazán adja vissza a kép a keret lényegét...
kavicsos

Ez gipszkarton, a szélén egy kis szeleburdiság Kép
kerti

Gipszkarton ez is, szélén a keret 2 másik SZ széle
konyhába való

2 macikás, Aquakolorral festett kerettel
maci1
maci2

Halloween alkalmából Kép
fekete macskás tök

Kis szünet után majd jön a többi is...
J.
jamina
 
 


Ez az ebédlőasztal felett figyelő Télapó
mikulás

Őszi gipszkép, ahol olyan fényes folt látszik, onnan leestek a makkok Kép. Vagy másfajta termény, vagy másfajta ragasz kell...
őszi1

Ez is őszi, repesztett kerettel
őszi2

A fénykép béna, életben szebb a következő Kép; gipszkartonon régies kép, repsztve a festett keret
régies

Ez Csinek már megvolt Kép, csak én miniatürizáltam
toscanas

Gipszkartonos, a SZ saját keretével rámázva, csak egy kicsit másképp
tökfej

Gondolom, ez a SZ is ismerős mindenkinek, csak éppen kék hátérrel (gipszkarton)
virágos

Ez egy nagyobb méretű gipszkarton, már többen kérték, de EZT nincs szívem elajándékozni Kép
zsidócseresznyés

Most egyelőre ennyi van lefotózva, meg egyébként sem célom, hogy velem legyen tele a képtár Kép.

Tényleg, Ti el szoktátok ajándékozni a remekműveiteket? Én általában 1-2 napig bele vagyok szerelmesedve a legújabb műveimbe, de aztán ha már kinézegettem magam, könnyű szívvel elajándékozom (1-2 kivételtől eltekintve), mivel úgysincs már elég helyem.

Lehet, hogy még visszanézek:
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt időm így hát mára lettek készen a képek.
maci-katica

A polisztirol hézagait remekül el lehetett tüntetni egy kis sűrűbb festékkel. Amúgy is sűrű festék kellett, mert a higabbat csak úgy "nyelte". A katicáson a levél folytatását fel lehetett volna mázolni a keretre, de nem mertem megcsinálni, talán majd ha nagyobb gyakorlatom lesz mivel utoljára ált. suliban festegettem...

A polisztirolt én sniccerrel vágtam, úgy "egy mozdulattal", nem volt hangja.

A végső lakkozással kapcsolatban lenne egy kérdésem: csónaklakkot vettem. Itthon nézegettem meg és az van ráírva, hogy oldószeres. Akkor ezt ne kenjem a képre? Vagy csak közvetlenül a polisztirolra nem lehet? A festett réteget nem "bántja"?

Kata
kovkata
 
 


Nahááát Jamina! Ez nem ééér!
Mi alkotási válságban, Te meg alkotói szabadson voltál?
Kérdések:
A mikulásos cserép repesztett, vagy pacsmagolt? Milyen arany az arany?
Elismerés a Toscana-ért, rémes lehetett körbevágni!
A régies hullajó, és a zöld hullámos is tetszikKép
A két boros-szőlős-olívás hátterét viszont összemostam volna.
A lampionvirág keretét mivel színezted? Nagyon tetszikKép

Csi
csii
 
 


Kata!
Én, mint profi cseppfolyósító azt mondom, csak óvatosanKép ha nem zár a réteg rendesen, akkor lehet, hogy beolvad a kép alá is. Namármost, ha ez a vacak egyszer bugyborékolni kezd......
De próbáld ki egy másik darabon, hátha elbírja.
Lakk helyett megteszi a hígabb decoupage ragasztó is.
Csi
csii
 
 


Csi,
a lampionos széle narancs Aquakolor. A mikulásos cserép egyszerűen csak SZ, ilyen a mintája (majd kűdök). A boros-olívást összemosni még mindig nem késő Kép
Van ám még jópár darab, de már nincs pofám feltenni...
Apika elmegy ma bútorlapszabászhoz. Nekem is vágat méretre lapokat! Halleluja!!!!!!!!
Jamina
jamina
 
 


Ja, és ígért nekem apika egy gérvágót is Kép Teljesen megbolondultam Kép
J.
jamina
 
 


Ezt a nővérem szülinapjára készítettem:
tálca
Jucusmamus
20170114224602
 
 


Szia JaminaKép!

Szerintem nem is volt rossza géped,csak rájöttél,hogy a kettő együtt nem megy!KépKép!Mármint babanet és alkotásKép!
Kávé?Van?Mert jólenne!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jamina!
Majd akkor örülj, ha a kezedben vannak a lapokKép Nekem egy hete van beígérve egy vágókorong...
A gérvágó nagyon jó, sztem egy háznál nem is rossz, ha van. Ezt most jól megaszondtamKép.
Jöhetnek a képek!

Jucusmamus!
Jó a tálca!
Mennyiért vetted? Elfér rajta egy kinyitott szalvéta? Le van lakkozva?

Csi
csii
 
 


Anyapoc,
na jól van, mostmár tényleg alaposan szétnézek kamera-ügyben: békésen iszom az ebéd utáni kávémat, amikor felteszed itt nekem a kérdést, hogy van-e kávé? Na hozd a csészédet, öntök Neked is...
Megjegyzem: csak napi 2 kávét iszom, egyet reggel, egyet ebéd után. De amióta reggel nem netezem, Apika ágyba hozza nekem a kávét, bibibííííí!!!

Csi,
a lapok elvileg hétfő reggel 10 órától átvehetők. Csak még dugdosnom kell magam elől egy pár napig, mert őszi nagytakarítást tartok a jövő héten. Meg igaza van Anyapocnak: alkotni, netezni +anyának (feleségnek, háziasszonynak stb.) lenni egyszerre igen nehéz feladat. Ráadásul az Ötlettárba is be kéne fejeznem a dekupázs-oldalt, már nagyvonalakban megvan, csak az elmúlt hetek termését kéne átnéznem...

Kata,
ha jól olvasom, a Te képeid alapja álmenyezet, ugyi? Nem túl könnyű?
Szerintem megúszhatnád a festékaláfolyást, ha először külön lefestenéd a keretnek való csíkokat és csak utána ragasztanád a képre a keretet. Meg még szebben mutatnának, ha nem lenne egyforma színű a háttér meg a keret -persze ez csak a szubjektív véleményem. Például a macisnál ugyanezt a képet én úgy csinálnám (és csináltam is Kép), hogy kivágnám a maci fejét és kilógatnám a keretre a fülét. Próbáld ki többféleképpen, hm?
Szvsz nem muszáj lakkozni, én legalábbis sosem szoktam a képeket.

Jucusmamus,
a tálca ára engem is érdekelne. Meg a lelőhelye is.

Majd még írok a Karácsony-szigetekre is, ha már mindannyian odaköltöztetek...

Jamina
jamina
 
 


Jamina, Drága!
Mennék én a Húsvét szigetekre is, nagyon szívesen...
Ha apika megy vissza, akkor jó lenne, ha megkérdezné, hogy mennyibe kerül táblában a rétegelt lemez.
És engem nagyon érdekelne, hogy lehet-e kapni olyan rétegelt lemezt, ami az általunk használt lemeznél jóval vékonyabb, 2mm-s. Ez lehet, hogy nem is rétegelt lemez, a hagyományos értelemben, hanem két funér, ragasztóanyaggal kötve, nem tudomKép. Ebből vannak azok a kicsi falapok, amiket virág, fenyőfa, vagy minden egyéb mintában árulnak a hobbiboltok.Legyen kedves, és kérdezze meg nekeeeeem! Köszi'!

Anyapoc!

Emlékszel, hogy anno beszéltünk a ragasztóspray-ról? Most láttam, hogy az 3M márkájú.

Csi
csii
 
 


Jamina, köszi az ötleteket. Ezek az első képeim a léghajóst leszámítva, ami ugye fa lapra készült. Hát igen, az álmennyezet lap elég könnyű, de a párom hozott olyan kétoldalas ragasztót, ami ha akarom nyom nélkül le is jön a falról, így hát könnyű felrakni őket bárhova. A macis képpel kapcsolatban csak annyit, hogy a Te képeden nekem egy kicsit furcsa, hogy a maci füle "átlátszós" lett a kereten. De hát ugyebár mindenki úgy csinálja ahogy akarja/tudja. Viszont a keretes javaslatodat megfogadom. A párom éppen most vagdossa nekem a lapocskákat.

Gigóca, Ágci! Nem felejtettem ám el a szalvétákat, de csak a Tesco-ig jutottam el és csak egy pizzásat kaptam. A karácsonyiak még tényleg nincsenek sehol.

Kata
kovkata
 
 


Tálca ára kb.1200Ft volt.Ez a legnagyobb méret és elfér rajta egy kinyított szalvéta.Én az Oktogonnál vettem a Színes Ötletek Bolt-jában,de van a Kreatív Hobby-ban is.Láttam már a Tescoban is és kb.ugyanennyi volt az ára.Ja,és le van lakkozva.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!
Köszi. Jó bolt az a Színes Ötletek Boltja?
És a Mumus? Nővérem szerint szép szalvéták vannak ott, de mivel ő nem szalvétázik, így ki tudja?!

Csi
csii
 
 


Lányok!

Nálunk már tele van a hobby bolt karácsonyi szalvétákkal.Nem korai ez még?Vagy ennyire nem veszem észre,hogy múlik az idő???KépKépKép

Jamina

Mit kamera????!!!!!Nem is egyKépKépKép!Egyébiránt ha nem tudnád,mi mindenre jó az internet,nálunk már működik a szagátvitel.Beindítottam a gépet és olyan kávészag áradt belőle,hogy arra gondoltam,ez csak Jamina lehet.Mert amíg nem voltál itt,egyszer sem ézreztemKépKépKép!Ebből tudtam,hogy vissaztértél!!

Csí

Emlékszem hát,csak a kérdés,hogy mennyié aggyák!!!He?KépDe asszem nem mérvadó,hogy mennyiért látsz,mert itt nekem legalább 2-300 Ft-ot hozzá kell tennem..KépKépJa kérem,ez Veszprém ....a nagy nulla jó drágánKép.
És akkor azzal ragasztható fém is?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Múlik. Rendesen.

Nem tudom mennyibe kerül a ragasztó, mert valamelyik lapban láttam, ahol azzal ragasztottak. Nem tudom, hogy mit ragaszt, de nagy felületre biztosan jó lehet.

Csi
csii
 
 


Kata,
hát igen, ez a keretre-kilógatás az én hülye mániám Kép. Bár ha egyforma színű a kereted és a képalapod, akkor szvsz nem lesz átlátszó a fül Kép. Próbáld meg a keretet is beszalvétázni, az megint egy újabb érdekes eredményt hoz, és akkor tutira nem folyik be a festék Kép Én már néha direkt keretnek való SZkra utazom, a múltkor a Tescoban vettem famintásat, meg aranycsíkosat erre a célra.

Anyapoc,
tanmenet? Kép Nem ám csak kézműves szakkörből fog állni a tanítás!

Áfonya,
ha erre jársz! Ott már tartok az archívban, hogy rendeltél 3D-s lakkot, de nem tudtom még, mi lett az eredmény? Használható? Mert akkor lehet, hogy rászánom magam én is.

Csi,
mélke ment.

Csináltam tegnap egy olyat, hogy járólapra SZ. Ilyet már máskor is próbáltam, ha még emlékeztek rá, de most tapraggal, és remekül működik! És hogy mi haszna? Ezt is kitaláltam! Több konyhában is láttam már, hogy forró fazekat, ha levesznek a tűzről, egy kisebbre vágott járólap-darabra teszik a szekrényre/asztalra. Na, ha ezt most kidíszítem, akkor nem csak hasznos, hanem szép is. (Természetesen a forró edény nem a SZs oldalra teendő). Ajándéknak is mutatós. Majd lefotografálom és feldobom.

Jamina, az elfáradott
jamina
 
 


Fáradtkezű Jamina!
Ezen a járólapos dolgon én is gondolkozom egy ideje. Ha a parkettára tesszük a forró lábast, akkor megsérül a lakk? Mert ha nem, akkor a szalvétás képnek is el kellene bírnia a magas hőmérséklelet. Nem?

off.:Mail jött, válasz majd a napokban megyKép. El vagyok maradva egy csomó levélkével, rokonoknak(Kép) is szeretnék végre válaszolni, de valahol elvesztettem egy csomó időt.

Csi

ui.:ha az archívban odaérsz ahhoz a részhez, ahol összeírtuk az alapokat, akkor légyszi' jegyezd fel a dátumot, mert Katának is kellene szerintem (Kata007).
csii
 
 


Sziasztok!

Jamina

Nem jön le a SZ?Mert én ha olyan felületre SZ-áztam tapraggal,ami nem itta be,akkor lakkozásnál szépen fel is jött.Hiába hagytam csomó ideig száradniKépKép
Én meg a tanmenet????Ugggyan má!!!!KépKép
Képzeld,akartunk Hobby szakkört és alig jelentkeztek rá a gyerekek.Aki jelentkezett,annak sem volt jó az időpontKépKépKépJövőre újra próbálkozom,asszem.
Na de!Csináltál olyan kávészemes képet?Mert az nagyon illene hozzádKép!

Csi

Hjaa,azok a boldog gyermekévek...Hová tűnt szőkesége,nem tudom már....
Ragasztó Hobbyboltban lehet?Vagy mi forgalmaz ilyen márkát?Passz?Bár nekem most olyan kéne,ami fémet is és műanyagot is ragaszt.Lehet,hogy maradok a palmatexnél.

Anypaoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, Csi,
nagyon érdekes, hogy ilyen szépen ráragadt a járólapra, ezen én is meglepődtem. DE -még nincs lelakkozva. Tán ha nem kenős, hanem spray-formájú lakkal lesz lefújva, akkor kisebb a kockázata, hogy leszedi a lakk a SZt, hm? Ez még kipróbálásra vár...

Csi,
táblát megkérdeztettem (hú, de hüle szó!); ami Neked kell, 3,2 mm-es és 1980 pénz/tábla. És mi az, hogy majd a napokban válaszolsz?! Na várj csak, majd beváltom a fenyegetőzésemet és akkor nézhetsz!
Ja, egyébként ma elküldtem egy csomagot Neked a postás nénivel.

Pá mindenkinek:
Takarítani-és-mosogatni-utáló Jamina
jamina
 
 


Anyapoc!
Lehet, hogy van a Baumax-ban is, vagy mi van felétek? OBI? Ott is meg lehetne kérdezni. Lehet, hogy van a hobbiboltokban is. A 3M igen nagy márka. A Pálmatex felhordható ecsettel? Nem szárad "vastagra"? Nem ismerem.

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Akkor én most kérdezek, jó?KépKép

Ragasztó: csak a dp. ragasztó jó? Ahogy olvasom a tapéta is de nem mindenre. Kezdőnek próbálkozásra melyik jobb a drága dp. (tényleg milyen kiszer. és mennyi péééz?), vagy az olcsóbb tapéta?

Lakk: szintén a dp. a legjobb?

Ha mondjuk egy cserépre teszek egy mintát, de az csak egy tenyérnyi, mármint a minta. A sz.minta szélein ha túlkenem a ragasztót akkor az nem lesz csúnya száradás után? Vagy ezért kell a lakk?? De ha én nem akarom lakkozni?

Hirtelen ennyi.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Üdv. a fedélzetenKép
A legjobb a decoupage ragasztó, főleg kezdetnek. Igen sokáig elég egy flaska, és nem kell azzal foglalkozni, hogy mire lehet vele ragasztani. Nem kell a dec.ragasztó után lakkozni, mert a dec.rag. egyben megadja a felső réteg vízzáró rétegét, és fényét is, míg a tap.ragasztó után, ha használati tárgyat készítesz, akkor le kell lakkozni. Egy tapétaragasztó ~annyiba kerül, mint a decoupage ragasztó, és a tap.rag.-nál meg kell venni a lakkot, és még egy ecsetet. A tapétaragasztó majd akkor lesz nagyon jó, ha már nagyiparban fogsz alkotniKép
Árak, amiért én vettem:
Esprimo (Ferrario-APA gyártmány)150ml 880Ft
Deka (HobbyMűvész forgalmazza) 120ml 830Ft
Kreatív Hobby ragasztója ~150ml 790Ft
Tapétaragasztó ha jól emlékszem, az is ~800 Ft körül van, de abból kb. hét liter keverhető ki.
A tapétaragasztóhoz csónaklakkot, vagy vizes bázisú lakkot lehet használni, ezek nem hobbi, hanem háztartási boltokban kaphatóak, kiszereléstől függ az áruk. A vízbázisú Aqualakkot nemrég néztem, nagyon-nagyon drága voltKép

Ha dec.rag-ot használsz, azzal kell átkenni a szalvéta fölött is, mert a ragasztó egyben a lakk is, ragasztótól függően matt, selyem, fényes, vagy víztiszta felületet eredményez.

Ha a mintán túlmész a ragasztóval, akkor -ragasztótól függően- látszani fog a ragasztó, hiszen ott fényes lesz, míg a kezeletlen felületen matt. Én ilyenkor egy kis tálkába cseppentek néhány csepp vizet, és egy kis ragasztót, majd ezzel húzom át az egész cserepet-tárgyat. Költség-, és ragasztókímélő eljárásKép

Jamina-Anyapoc!
Járólap--nem az lehet a titok, hogy miből van a lap? Mert a Gres az beszívja, míg a mázas nem, az hasonlóan működik, mint az üveg+tap.rag. Az üvegnek víz sem kell, mert leszárad magától a tapraggal felragasztott motívum, és leesik a retekbeKép

Jamina!
Köszi az információt!
Mekkora az annyi?
Mit kaptááál?

Megirigyeltem Jamina Mikulásos cserepét...nagyon tetszett rajta az arany dukkózás.
Tavalyról maradt két szomorú hangulatú Mindenszentekkor kapható mécses, az a sörösüveg-színű, és elővettem egy üres lekvárosüveget is. kaptak rizspapír-szalvétát, majd belül némi aranyszínű temperát kentem rájuk, de nem lattek nagyon ünnepiekKép. Aztán pár csepp vízbe raktam pár csepp decoupage-ragasztót, és egy cseppet az arany temperából, és ezzel lekentem a kész üvegeket. Szerintem állati lett, csak sajna nem adja vissza a fotó. A ragasztó megkötötte az aranyszínű temperát,így vízálló lett. Mivel nagyon híg volt a pacsmag, így olyan, mintha aranyszínű lenne a fénye, de az, hogy festékes, nem is láthatóKép
Csak ajánlani tudom!


Képek itt: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39356.jpg
és itt:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39357.jpg

A mécses az sárgás fényű az sörösüveg-szerű alapszíntől, a lekváros üveg pedig teljesen átlátszó. Elvileg a lekvárosra még lesz majd drót tekerve, hogy eltakarja a menetet, csak még nem találtam blankolható vezetéket.

Üdv.:
Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: