Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc

csak akkor nem tudod leszedni az ablakról, meg előtte a fóliáról sem.
Kh katalógusban megtalálod, mármint az újban, a szalvétatechnikánál.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca

Igen,én is onnan tudom.De én ott úgy értelmeztem,hogy nem is kell leszedni a fóliáról.Ezek szerint igen?És akkor a "ragadást" az átlátszó üvegfesték fogja biztosítani?
Magyarul akkor csinálhatom én ezt üveglapon is?

Csí

Közben körvonalazódik,hogy mi is az a matricafesték és persze úgy látom,nem ugyanaz,amit én mondtam.Most találtam itt matricafestékkel készült virágot.Te is ilyesmire pályázol?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc

Igen.
A matricafesték az amit neked küldtem bohócot.
Ilyen virágra nekem is fáj a fogam, de nem merek hozzá kezdeni. Még nem.

Gigóca
gigóca
 
 

 
 

Gigóca

Na de a Te bohócod egy nylon lapon van.Vagy akkor arról le is vehetem?Mert én azzal együtt raktam fel az ablakra(mondanom sem kell,azóta slágerKép)!de komolyan!

Várj csak.Akkor mi a különbség a sima üvegfesték ,az átlátszó üvegfesték és a matricafesték között.Kezdek beleőrülni...azt hiszem...

Anyapoc

anyapoc
 
 


Két képem,ami préselt lemezre készült:

Csőrike,amit asszem Mírától kaptam.

és

napraforgók

anyapoc
 
 


Igen, le kellene venni a nylonról!!!!!!!



Van vízzel higítható üvegfesték, van oldószeres, van gyerkőcöknek, amit lemoshatsz az ablakról, és van a matricafesték.
gigóca
 
 


Na,jól befürödtem!Ez is csak azért van,mert nem írtál hozzá használati utasítástKépKépKép!Na de majd holnap ellátom a baját!Kép

De akkor a lehúzható dekupázsnál nem matricafesték kell,hanem normál üvegfesték,csak átlátszó,nem?Ezt csak azért merészelem így leírni,mert a katalógusban ezen a helyen van az átlátszó...rgo arra következtetek,hogy az is az,csak nem színes.Mert a matricafesték színes,nem?

Na,jól belebonyolódtamKép.

anyapoc
 
 


Anyapoc,

mailt küldök mindjárt jó?

Gigóca
gigóca
 
 


OK,váromKép!

anyapoc
 
 


Anyapoc, mi a kerete a csőrikés képnek? valami iporka? (hungarocel?) nem Phaedrától kaptad a szalvétát?

Az üvegfestékhez csak annyit szólnék hozzá, ha teheted vizes bázisút vegyél, mert nekem van olyan festékem oldószeres, ahol már nem tudom levenni a kupakot a tégelyről.
A tisztítása is macerásabb az oldószer miatt.

Míra
míra
 
 


Míra

Éppen most értekeztünk Gigócával,hogy mire kell vigyázni.Illetve hogy melyiket nem érdemes venniKép.

Lehet,hogy Phaedrától kaptam,már nem is tudom.A keret krepppapírból van,golyócskákat gyártottam belőle,de erről már írtam egyszer a kézimunkában.Ezt találtam a legegyszerűbbnekKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a linkbeillesztést, a fiam foglalkoztatni kezdettKép!
Köszi a dícséreteket is. Az egyik egy nagyinak, a másik egy anyukának, a harmadik egy nagyobbacska fiúnak, a negyedik egy kisfiúnak, az ötödik egy kislánynak készült ajándékba, szerintem felismerhető, hogy melyik-kié. Tiszta ciki volt, hogy ahova vittem, ott a búcsúban is árultak ilyeneket, 300-1000 Ft-ig. Na, jó, nem voltak olyan szépek! Fő a szerénységKép
Kár, hogy a színek nem jönnek le. Csak akkora az eltérés, hogy mindenhol egy hófehér Nikecell az alapKép.
A képeken nem látszik az sem, hogy a ráncokat direkt kiemeltem a keret színével, így olyanok, mintha antikolva lennének.

Zsuzsa!
Mekkora összeget mertek kérni érte? Komolyan érdekelne! Gondolom, így még mindig olcsóbb, mint a hobbiboltokban, nem? nekem egy lécből, ami kb 120-140 Ft, kettő és fél, vagy három keret jön ki. Állítólag az OBIban meg lehet venni a hulladékot is.

Anyapoc!
Válaszoltam az üvegfestős topikba!
Amit ideraktál virág, az nem az, ami nekem kell...
Idemásolom, amiről én beszélek:
"Matricafestés+decoupage -- van egy olyan ragasztó, ami hasonlóan működik száradás után, mint az üvegmatrica-festék, lehúzható a fóliáról. Felviszel, mondjuk egy negyednyi szalvétának való réteget a fóliára, belerakod a szalvétát, éppúgy, mint máskor szoktad, majd felülről ismét bevonod ezzel a ragasztóval, itt is éppúgy, mint máskor.
Ha ez megszárad, akkor lehúzod a fóliáról, és a felesleges-kifolyt ragacsot levágod róla, majd felrakod az ablakra.
Van némi variáció, mert ha pl. egy kirakatba rakod, akkor ugye kifelé kell lennie a mintának, ha pedig az ablakra, akkor befele... Ha kirakatba kerül, akkor a száradás után be lehet festeni háttérszínnel, erre jó az akril.
Nekem most itt szárad az első, a papír szerint kell neki vagy tíz óra...holnap már én is többet tudok mondani róla, fel fogom rakni a képtárba."

Még nem jöttem rá, hogy mi az értelme ennek, de majd kialakul.

Egyébként ki lehet próbálni a hatást úgy is, hogy olyan átlátszó tapétára, vagy mi a szöszre, tudjátok, tekercsekben van kirakva, olyan, mint a cellux, csak méterben kapható, szóval erre ragasztjuk fel a szalvétát, majd ezt ragasztjuk fel az ablakra. Sztem nincsen sok különbség köztük, mikor a csempematrincámat csináltam, akkor azt így készítettem el...

Anyapoc, mi a kerete a Csőrikének? És a díszkavicsot mivel ragasztottad fel???

Sziiasztok
Csi
csii
 
 


Csí

Azt mondd meg,mi a jó fenét csinálsz ennyi képpel?KépKépKép
A matricázás világos.És én azért is bonyolódtam bele,mert nekem evidensebb volt,hogy síma dekupázsragasztóval felragasztom a szalvétát egy átlátszó nylonra(ahogy Te is írtad a tapétával) és azt ragasztom az ablakra.Abból indultam ki,hogy a vékony fóliák jól tapadnak.Szóval nem vagyok ám nagyon hülye,hogy itt is bizonygassam,még ha annak is hiszelKépKép!Egyébként próbálhatod írásávetítő fóliára is,ami nem merev.Az tutira ragad elektrosztatikusan.
A csőrikés kerete krepppapír "összegyurmázva".
A kavicsokat palmatexszel ragasztottam fel és vizes lakkal lelakozztam,hogy biztosan ott maradjanak.Macerás voltKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, hm hm. pedig iporkának tűnik Kép majd utánanézek annak az írásodnak. Nem is emlékszem rá !

MÉg valami eszembe jutott az üvegfestés kapcsán: ha lehet olyan üveget vegyél, aminek recés a kupakja. Könnyebb nyitni. Én már a sima kupakossal (ami persze oldószeres is ráadásnak) már nem is foglalkozom reménytelen eset, a recés kupakosnál legalább van fogás.

Kaptam pár újabb szalvétát, majd holnap feldobom.
míra
 
 


Míra

Ne keresd,nem egy nagy dolog.A kézimunka képtárban van kép az egy autóról,almáról,virgról,amit ezzel a technikával készítettem.Darabokat kell a krepppapírból leszakítaniés kis golyócskákat gyúrni belőle,azt pedig felragasztani.Azért tűnik nikecellnek,mert világossárga színűKép.

Köszi az üvegfestős ötletet.Remélem,mire odajutok,hogy veszek is,nem felejtem elKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


próbáltam gipszet önteni tejfölös zárófedélbe, de legnagyobb bánatomra kitörött amikor ki akartam szedni.

Van rá valami mód hogy kicsi kerek gipszkeretet csinálhassak? Sajnálom hogy nem sikerült pedig olyan jól hasznosítható dolognak tűnt.

Móró
Móró
 


Móró!
A saját tapasztalataim Kép Az olyan fedél nem jó, aminek van egy keskeny rés a szélén, mert ha oda beleül a gipsz, akkor azt törés nélkül nem lehet kiszedni. A háztartásban egyéb fellelhető műanyagtetőket érdemes végignézni.
Én pl. a műanyag dobozban kapható juhturó fedelét szoktam használni. Kép itt-> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30172.jpg
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Mint írtam fentebb, ajándékba mennek ezek...Nálunk egyetlen s.k. kép van fent, az a lampionzsidóvirágcseresznye.
Az írásvetítő fólia drága, szerintem.

Móró!
A tejfölös tetőbe abba az oldalba önts, amelyik egyenes. Húú, ezt hogy mondjam... Tedd rá a kupakot a dobozra, és a tetejébe öntsd, azaz az a fele a használható.
Én is próbáltam a túrósat, meg a tejfölöset is, nekem mindkettő működött.

Elkészült a matrinca+szalvéta, majd felrakom.

Járjatok nyitott szemmel a kínaiak környékén, mert egy csomó helyet elárasztottak filléres, gagyi, ámde jól hasznosítható vastag műanyag tálakkal. Egy-két szalvéta, és máris kész a szép tányér sütik alá. Ez vastagabb műanyag, mint a nálunk használatos "eldobható".

Csi
csii
 
 


Itt a lehúzhatómatricadecoupageszalvéta: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/37772.jpg
Persze egy fikarcni napsütés sincsen sehol, így nem is látszik, hogy átlátszó. Bár nem is az.
Még erősen gondolkozom, hogy mi értelme...Némi aranykontúr jót tett volna neki, de nem tudtam előhalászni.
Jó-jó, lehetne itt is kivagdosni a mintákat, de nagyjából azért látszik, hogy hogyan néz ki.

Csi
csii
 
 


Hááát,én nem kaptam ajándékba ilyen szépetKépJó,jó,tudom,ki kell érdemelniKép.

Csí

Nekem nem rémlik olyan drágának a fólia,de az attól is függ,hogy milyen vastagságút veszel.Persze én könnyen beszélek,mert a suliból tudok lenyúlni.
És mondjuk a celofán,amit befőzéshez használtak régen?vagy az túl merev és nem is elektrosztatikusKép?

Matrica-->karácsonyost pl. használhatsz így ablakdísznek.Meg húsvétra is.
Én pl. a konyhaszekrényre tervezek ilyet,defóliával és dekupázsragasztóval próbálkozok először.Ha nem megy,akkor jöhet a matricázás.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Móró, nekem akkor nem jött ki amikor nem hagytam teljesen kiszáradni. Mert a többi formából pár óra múlva kiszedem a gipszet hogy száadjon szabad levegőn, de a tejfölös doboztetővel ezt nem lehet megcsinálni.
pakold el 2 hétre, aztán fejtsd le vagy vágd le róla.
Biztosan sikerülni fog.Kép

Vagy tényleg keress inkább olyan fedelet mint amit Phaedra vagy Csi is ajánlottKép
míra
 
 


Még azt is akartam írni, hogy Ti hogyan szeditek le a matricafestéket az ablakról? Nekem úgy odaszáradt a tavalyi nyúl hogy valami véső kell már hozzá ...Kép
míra
 
 


Íme legújabb munkám, bár nem tudom miért alkotok, hisz gyerkőcök kezében kb 20 perc alatt leamortizálódik minden.
A héten szomorú sorsra jutott angyalkás gömböcském.
Levi összetörte, amíg Gigi evett.

csillagdoboz_macis_tájjal

Az őszi képemről senki nem írt semmit.
Több képet nem kaptok!!!!


Gigóca
gigóca
 
 


Gigó!
Ez hullajó!

Mondja, Kedves, mi a szösz az a fehér hószerű izé rajta?

Anyapoc!
Szerintem a kiszereléssel van a gond, mert amit nővéremmel vetettem, az rengeteg volt, és majd' kétezer ft. volt. És ugyibár nem kell belőle sok. Legalábbis nem ennyi.
Állítólag a PVC nem jó, a többi anyag(fólia) igen.

Míra!
Hajszárító. Ha egy kicsit megmelegíted, akkor nem kell feszítő-vágó-szúró eszköz.

Csi
csii
 
 


Gigóca szerintem is hullajó! És még egy kérdéssel is megspékelem: parafára vagy kartonra vagy fára csináltad?

Csi, köszi, ki fogom még ma este próbálni. (így ősszel már nem igazán aktuális egy tojást festő nyúl az ablakon)
míra
 
 


Gigóca

Nagyon szuper!!És ez tényleg doboz?
Az őszi képet linkeld be újra,mert jelenleg nem találom,és majd véleményezemKépKépKép!
Különben is!Nem is dícsérgetlek,mert Te se engemKépKépKép!Hát milyen dolog ez?

Csí

Igen,egy dobozzal biztos,hogy drága,de én vettem már darabra is.Ha a fóliáról beszélsz...De madj a tetőcserepekkel küldök azt isKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Itt vagyok ám én is, csak nincs annyi időm mert matek vizsgám lesz.

Gigóca, Ágci!
Milyen jellegű szalvétákat kértek cserébe? Nemsokára megyek bevásárolni.

Azt találtam ki, hogy veszek egy csomag álmennyezet lapot, (habosított polisztirol) csak nem tudom az mennyire hajlik. Tapasztalat? Körbe vágnám a szélét úgy kb. 2-3 cm szélesen és ráragasztanám keretnek. Vagy inkább jobb lenne egy nikecell lemez? Ezekre ugyanúgy ragad a decoupage ragasztó és jó rá az akrilfesték is?

Kata
kovkata
 
 


Gigóca!

Gyönyörűséges !

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Míra!
Nem biztos...Nálam a Télapó már állandó tagKép

Anyapoc!
igen, a fóliáról beszéltem...Nem tudtam, hogy van darabra is, itt csak ez a kiszerelés voltKép

Kata!
A habosított polisztirol u.az, mint a Hungarocell, meg a Nikecell?
Én csak a H.cell(Nikecell, styropor, iporka) felhasználásáról tudok nyilatkozni, oldószeres anyag nem érintkezhet vele, csak vizes, mert különben elfolyik. Én decoupage ragasztóval ragasztottam, nagyon jó rá, de ha van otthon csemperagasztód, akkor az is jó, tudod, az a szürke, por alakú...
Ha mész vásárolni, szerintem nézd meg a Hungarocell díszléceket is, mert ugyan nagyon drágák, de ha van akciós, akkor nem egy nagy pénz. Legutóbb a Brico Storeban volt ilyen léc, azt hiszem másfél méter ~100 Ft.

Gigóca!
Na, és mi a hó?

Csi
csii
 
 


Anypoc!!

Nagyon tetszik a napraqforgós meg a csőrikés képed.
Főleg a napraforgósnak a kerete.
az Őszi kép majd jön újra, ha le tudom tölteni a digitgépről. Sőt akkor már 2 lesz.


Kata,

hol van az igért kép, amit felraksz a képtárba???


Csi,

az fehér festék kérem szépen. egy szivaccsal bepacsmagoltam.

Míra,

ez egy csillag alakú papírdoboz, amit még aug.ban vettem, csak eddig nem mertem felhasználni. este majd megpróbálom az egészet felrakni, mármint az alját is.
Lesz meglepődés!!!!!


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


gigóca
 
 


Csi

asszem van itthon olyan írásvetítős fóliám, apósom hozta a múltkor. Csak nekem tól vékonynak tűnt.
Kérsz majd belőle?

Gigóca
gigóca
 
 


Jólvan, jólvan Gigóca!

Felraktam az első két művemet a képtárba (ide nem tudom).
Megjegyzés: a léghajós még nincs egészen kész hiszen nincs keret (lehet, hogy már nem is lesz, a férjem csak egy csupasz fa alapot vett), és nincs rendesen lelakkozva. Már így utólag nem is tetszik annyira, túl zsúfolt és igazából a léghajók se lengenek ki így. Szerintem azért raktam úgy, mert a szalvétán eredetileg így volt.

Viszont az elefántos konzervdobozka elég jól sikerült. A hátoldalára festettem kis virágokat is.

A fényképek nem lettek túl jók, mivel ha vakuval csináltam nagyon fényes lett, vaku nélkül meg ilyen.

Kata
kovkata
 
 


Kata,

szerintem szuperek, és nekem a léghajós is tetszik.
Lehet holnap én is neki állok.
A képeket mindjárt felteszem ide.

Gigóca
gigóca
 
 



Na Névtelen megelőzött.
Gigóca
 


Gigóca, Ágci!

Hétvégén megyek vásárolni, szalvétákat is veszek. Ha nem nyilatkoztok, hogy milyet kértek akkor kaptok amilyet kaptok.

Egyszer majd megtanulom én is, hogyan kell ide feltenni a képeket. Persze majd ha valaki leírja nekem. Vagy megmondja hol találom a leírást.
Kata
kovkata
 
 


Gigóca!
A doboz aljára nagyon kíváncsi vagyok most már Kép
phaedraa
 
 


Kata!
A kép feltöltése után ráállsz a képre, rákattintasz a jobb egérgombra, ott bemész a Tulajdonságokba. A tulajdonságoknál jelöld ki az URL-t, ami a macis képednél
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/38060.jpg
kimásolod, és itt a hozzászolásba beilleszted.
Ha viszont névvel akarod itde beírni akkor az URL-t az alábbi parancssorba kell beillesztened, és a szöveges leíráshoz egy tetszőleges nevet kell beírnod->

\newurl {URL, szöveges leírás}
hőlégballonos macik
phaedraa
 
 


Oké:
konyhába
kovkata
 
 


Akkor én most átmegyek a próba területre.
Kata
kovkata
 
 


Phaedra,

már felraktam, ma este. Vagy nem látszik????

csillagdoboz_macis_tájjal
gigóca
 
 


Kata,

gyerekmintás jöhet, karácsonyis is, bár lehet azt még nem kapsz.
Indulj ki azokból, amiket tőlem kaptál.
Általában ilyenek érdekelnek.
Meg amiket a képtárba felraktam korábban.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Phaedra
Bocs, nézem, nézem, csak nem láttam Kép
Tetszik nagyon a dobozkád Kép
phaedraa
 
 


Kata,
nekem is inkább gyerekmintás.
(bocs, de kicsit behavazott a szeptemberi hónapzárás az iskolában...Kép )
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Gigóca!
Az előbbi üzenet nem saját magamnak, hanem Neked szólt Kép
Inkább megyek máris aludni!
phaedraa
 
 


Bocsi Phaedra,

csak kétségbe estem, hogy nem látszik az alja.
De most megyek és lefotózom mégegyszer.


Gigóca
gigóca
 
 


Lányok,

így már láthatóbb?
Őszinte kérdés. Ha nem fotózok újra.

csillagdoboz_alja

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigó!
Látszik, látszik, na!

Jó!
És már azt is látom, hogy csillog-villogKép
Jut eszembe: nézze meg nekem valaki légyszi', hogy mennyibe kerül kb. csillámpor a hobbykatalógusokban! Én most vettem a kínaiaknál szemfestéket, nagyon szép színekben voltak, ha az ára is jó, akkor betárazok belőle!

Csi

Áfonya?!
Hol van?
csii
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak eddig nem birtam kimaszni a vasalnivalok kozulKép
Na meg penztelenseg vagyon /vagyis inkabb megszoritas, rajottem, esz nelkul vasarolok mindent, ami megtetszik, pedig azt se tudom, mit fogok elole majd csinalniKép/ Es igazabol elfogyott az otletem is, szabad helyem sincs mar a falonKép Karacsonyhoz meg még messze van, nincsenek alkatreszek. Mert azert azt vasarolnek marKép

Nagyon szepeket alkottatok, jo nezni. Es mentegetozok, en ritkan szoktam szemelyreszabottan dicserni, pedig tudom, milyen jolesik az embernek. Ja, es hogy a tobbi topicba feltett otletekeket is koszi, ha nem is reagalok ra mindig akkor, azert memorizalomKép Pl. most megcsinaltam a zebrat, papirgurigakbol, nagy kedvenc a lanyomnal.

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: