Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Tud valaki egy "gyors" barnamártás receptet? Ami nekem van, az igencsak idõigényes...
Köszi!
Csi
csii
 
 


Csi Kép
amit én tudok és gyors, az a német bana mártás alapporból készül. Az igazi barnamártás tényleg meglehetõsen idõigényes.

Orso

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsófi! Nagyiddal egyetértek, én sem bírom ezt a SJ-ot.

A Két Ducit viszon nagyon csípem, szerintem õk nagyon szórakoztatóak, amellett, hogy intelligensek és mûveltek is. És tényleg imádnak fõzni.
A halas receptjük engem is érdekelne, mostanában nem jut idõm tvzni.

mikoo, a kis kritikus
mikoo
 
 

 
 

Orsi!
Melyik az az alap? Én még nem találkoztam vele!

Duci Lányok: Nemrég volt egy mûsor az egyik emlékére, akkor szó volt weblapokról is, mert Angliában nem csak ez a mûsoruk volt. Aki tud angolul, az szerintem rákereshetne...Csak mint tipp.
Csi
csii
 
 


Csi
sajna nekem is Németországból szokta hozni a papám, mikor kimegy.

orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ZSeby!

Darált húsból lasagna, bolognai, vagy rakott ételek pl. én a héten rakott zöldbabot csináltam darált pulykahúsból.
Receptet kérték a lányok egy másik topicban is Kép Azért leírom itt is, nos:
Zöldbabot puhára párolni, tojás kifõzni, husiból egy pörkölt alapot készíteni , ezeket (babot, húst, feldarabolt fõtt tojást) összekeverni egy kivajazott kimorzsázott tûzálló edénybe tenni, majd tetjére tejfölt locsolni és reszelt sajtot szórni, utána sütõ, amíg a sajt meg nem pírul és kenyérrel tálalni.

Norci
norci
 
 


Egyikük EMLÉKÉRE?! Jajj. Kép Nem is tudtam.
mikoo
 
 


Sziasztok!

Csiperkegombahoz van valakinek valami fini receptje? Eleg aprok, ugyhogy tolteni nem lehet...

orsoly
orsoly
 
 


OrsolyKép
tejszínes gombamártás, vajas gomba, gombás rántotta, gombapaprikás... most nem jut több eszembe. Vagy valami másra gondoltál?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Így könnyû! Én is N.O.-ban szerettem meg...

Orsoly!
Én megpárolom egy kis hagymával vajon, készítek olyan masszát darálthúsból, mint a fasírozott, csak kevesebb fokhagymával, ezeket rétegezem, tetejére tejföl, és sok-sok sajt, be a sütõbe, és kész! Husi nélkül sajt-gomba réteggel készítem, úgy is isteni!

Másik: gomba vajon párolva, majoranna, bors, lestyán, behabarom tejföllel. Tésztával tálalom, esetleg maradék sülthusit teszek bele csíkokra vágva.

De a picibõl a legjobb rántani szerintem, nem kell pucolni, csak jól megsikálni.

Csi
csii
 
 


Csi Kép
én általában óriási mennyûségû hagyományos barna mártást készítek, és lefagyasztom adagonként,így sokkal gazdaságobabb, mert egy kis adagot lefõzi minden egyes alkalommal az azért elég macerás lenne. Így csak be a mikróba, és mire megsül a hús a szósz is kész.

A darált húsos gombát nem ismertem, de nagyon jópofa a recept. Én tegnap laskát pároltam meg vajon és a natúr csirkemell és rizs (ami azért nem volt annyira natúr) mellé volt "ízfokozó" Kép

Ma pedig kenyeret sütöttem... isteni lett. Nem gyúrtam össze a második kelesztés után, és csak kétszer kelesztettem, szép nagy lyukacsok lettek benne. Tegnap viszont valamit elmérhettem a fonott kalácsban, mert iszonyatosan ragadt... de az íze azért jó lett Kép gyorsan el is fogyott.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Orsoly, és gombaimádók!
Nekem azért van könnyû dolgom a gombával, mert a pincémben terem zsákban. Ha valakit érdekel, beszámolok a részletekrõl!
Csi
csii
 
 


Csi Kép
engem máris érdekelnének a részletek... ugyan pincénk nincs csak egy spejzom. Csiperke? Vagy másfajta gomba is lehet?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsoly!

Csinálj belõle gombapörköltetet, de csak nagyon kevés pirospaprikával és csapj hozzá egp púpos teáskanál kakukkfüvet.

Nagyon finom.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Orsi!
Összeszedem a gondolataimat, és majd felteszem egy halott topicba. Igazából az a gond, hogy lassan meleg lesz, és akkor sok olyan kártevõ megtámadja, amit csak sok vegyszerrel lehet kiírtani. Majd leírok mindent részletesen!
Én csak csiperkével próbálkoztam, de ismerõseim laskával is.
Csi
csii
 
 


Koszi a recepteket lanyokKép Majd valogatok belole, most egyelore a nyalelvalasztasommal kuzdokKép

Nyammmm

orsolyKép
orsoly
 


Lányok!

Kenyérsütõgép vásárláson gondolkodom.Nem tudom,hogy milyet válasszak.Akinek van jó tapasztalata,legyen szíves megírni a márkáját.

Köszi:Jucusmamus
20170114224602
 
 


sziasztok!
Kata!
Készítettem "Sült túrós lepénykéket". Nagyon finom és gyorsan elkészíthetõ
Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!
Vettem 2 fej gyönyörû salit szombaton, és jól bennefelejtettem a gurikosárbanKép... Így aztán ami ma még elkerülhette belõle a kukában landolás szomorú sorsát, az egy jókis salátalevesben végezte.
Én nagyon szeretem.

Salileves
Olajon hagyma üvegesre, bele a sali összevágva, kicsit pirít, felönt vízzel, só, cukor, behabar, kapor, citromlé, nyamm.

mikoo
mikoo
 
 


Mikoo

A pudludkát ismered? (A nyál összeszaladt a számban.)
Ez a salátafõzelék neve mifelénk. Füstölthússal kel készíteni és rántás ill. habarás is kell rá.
Nyami

Zseby
zseby
 


Csi!

barnamártás: a Knorrnak vannak mártásalapjai, közöttük van barnamártás por is (ezenkívül én a sajtmártást és a hollandimártásport ismerem). Ennél egyszerûbb nincs. De ha mégis rászánod magad az eredeti megcsinálására, akkor feltétlenül nagyobb mennyiséget csinálj, mert kitünõen fagyasztható.

Valaki kérdezte a csiperkét, igaz ehhez a recepthez közepesek kellenek de nagyon finom és egyszerû.
Tehát: a közepes csiperkéket megmosni, a tönkjüket kitörni a gomákat meghámozni és besózni. Forró oljban fedõ nélkül a kalapjukkal lefelé pár percig sütni, majd felfordítani és mindegyikbe egy-egy fürjtojást ütni, (egyáltalán nem vészes ára van 12db 200 Ft)lefedve addig sütni míg a tojás megsül benne (kb 2 perc.) A végén sóval, borssal és apróra vágott petrezselyemmel lehet ízesíteni és díszíteni. Csak frissen jó, de olyan hamar elkészül, hogy érdemes kipróbálni, nagyon finom!

Ui: a fürjtojást egyébként is imádják a gyerkõceim, a kicsi mérete miatt pont nekik való és egészségesebb, mint a tyúk tojás...

Üdv: Szofi
Szofi
 


Sziasztok!

ZsebyKép! Életemben nem halottam ezt a szót, hogy pudludka, de egy eccerû, mezei salátafõzeléket ismerek (mint a leves, csak sûrûbb). Füstölthús? Jól hangzik. Csak úgy belefõzni egy darabot? Vagy valami extra?

mikoo
mikoo
 
 


Mikoo
Mi kockázva szoktuk belefõzni, de tényleg nincs benne semmi ördöngõs. Mármint a készítésben, az íze viszont kircsi.

Zseby
zseby
 


Icsilya!

Hol van az a honlap?
Más: ti hol vesztek fenyõmagot?
Zsófi
szzsofia
 
 


Zsófi Kép
a recepteket kérded? web.axelero.hu/vcsalad
Fenyõmagot én bioboltban vettem eddig, de nagyobb bevásárlóközpontokban is egészen biztosan van.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Phaedra!
Örülök!
Kata
Névtelen
 


Icsilya!

Igen, erre voltam kiváncsi. Köszi!
Zsófi
szzsofia
 
 


Sziasztok!

Sürgõs segitséget kérnék: egy 6,5 hónapos lurkónak hogyan készitsem el a spenótot? Anyatej van a frigoban.

Köszi
Milla
milla
 
 


Sziasztok!

Hát akkor senki nem látta a KÉT DUCI sült halját.
Viszont írok egy halas receptet:
vékony karikára vágott fehér-, és sárgarépát,hagymát,babérlevelet, szemes borsot kevés vízben feltenni fõzni, kb. negyed óra múlva hozzáadni az elõzõleg tejbe áztatott darabolt halfilét.Kb. fél óra alatt fõl meg, akkor tejszínnel és kevés liszttel behabarni.

Milla!
Én a spenótot köv.képpen csináltam:
vízben feltettem fõlni, kb. 5 perc után leöntöttem róla az elsõ vizet(a keserû íz ezzel enyhíthetõ), majd újabb víz, bele krumpli, kevés cukor és egy gerezd fokhagyma - amit a végén kidobtam. Én 10 hónaposnak adtam, fõtt tojássárgájával.Az egyik kedvenc.

palae
palae
 
 


Szia Milla!
Amit Palae irt, azzal én is egyetértek, bár kicsi babádnak nem tennék bele sem cukrot, sem tojássárgáját. Helyette a fõzés végén összeturmixolnám, és ha nagyon sûrû, egy kis felengedett anyatejjel higitanám.
Nem tudom, milyen mélységben érdeklõdsz, de én a friss spenótnak, ha kissé vastagabb a szára, azt is kitépkedném. Egy-két hónap múlva már azt sem.
Közben kipróbáltam a csõben sült krumplit - Mikoo, talán a te recepted volt? Nagyon fincsi! Mi köretként ettük, de menet közben jöttem rá, hogy ugyanúgy is lehet, ahogy te ajánlottad - egy kis öntettel, salátával.
Phaedra, elfelejtettem megkérdezni, kipróbáltad-e a tejfölös-lekváros variációt?
Kata
Névtelen
 


Palae, Kata!

Köszönöm a tanácsokat.

Milla
milla
 
 


Kata!
A tejfölös-lekváros variációt nem. Vhogy nem tudtam úgy megkostólni. A tejfölbe vaníliáscukrot kevertem és úgy nagyon finom volt Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Kata Kép örülök, hogy ízlett!
mikoo
 
 


Zsófi, fenyõmagot kínai féle boltokban is lehet kapni, de már vettem nagyobb él. áruházban (talán tesco, vagy spar???)

Ma azon akadtam ki hogy néztem Stahl Juditot, és õ úgy használja a parmezánt mintha legalábbis minden közértben megtalálható lenne és ráadásul amilyen ára van ...

Amúgy is herótom van attól ahogy mondja hogy a spenót csak parmezánnal -Úristen én még eddig sohasem ettem parmezánnal, most mi lesz???- meg az ilyen fû az olyan fûvel, kipróbáltam már pár receptjét .. elég gyatrák.

A csúcs szörnyedvény a petrezselymes diós tészta. brrrr de rossz lett.

Ezzel persze nem megbántani akartam a SJ rajongókat de nekem nem jön be. Arról nem is beszélve hogy mint bemondó meg elõtte riporter már rutint szerezhetett volna a tévénél, de olyan mesterkélten adja magát elõ .... még Laci bácsi is természetesebb, pedig õ ez idáig táviolról sem ismerte a médiát.

Nóri
Knóri
 


Szia NóriKép! A számból vetted kiKép.
mikoo
 
 


Pocok!

Nagyon jól hangzik a sütid! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Zseby, most olvastam az archívban, hogy ajánlgatod a receptgyûjteményedet; megkaphatnám én is? Nagyon köszi!
Tetszik a topik, csak még hozzátenném a címéhez: és mindent kiborít!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Stahl J-tól eddig csak a vajas-fokhagymás sült csirkét próbáltam ki, de az nagyon finom lett.
Próbáljátok ki az alábbi csokikrém-receptet! (Aki fogyózik, ugorja át!) 4 dl tejszint felforralunk 5 dkg cukorral. Lehúzzuk a tûzrõl, olvadásig elkeverünk benne 10 dkg étcsokit. Berakjuk a hûtõbe, és másnapig megfeledekzünk róla. Másnap elektromos habverõvel felverjük, és megkenjük vele a tortánkat. Ha csokis piskótatortát készitünk vagy veszünk, és a krémre meggybefõttet szórunk (a levével kicsit meg lehet locsolni a tésztát), akkor a lúdlábtortához kisértetiesen hasonlitó sütit csináltunk! A hab minimum 3 napig NEM esik össze - mi addigra tuti felfaltunk bármilyen ilyen krémmel töltött tortát.
Kata
Névtelen
 


Kíváncsi
Küldöm, ha megtudom az e-mail címed!

Zseby
zseby
 


Kata!
Épp most kerestem csokitortakrémet, köszi! Kép Bevonni mivel szoktad?

Hogyan kell mákosgubát csinálni? REmélem, így hívják azt a kaját, ami szikkadt kiflikbõl készül mákkal - csak hogyan?????

Márti
márti
 
 


Szia Márti!
A klasszikus lúdlábtortát csokimázzal kell bevonni, de ebbõl a krémmennyiségbõl elég szokott lenni a tetejére és az oldalára is a tortának - még ha három lapra vágod, akkor is. Úgyhogy én nem szoktam vacakolni a csokimázzal.
Mákos gubát már nagyon régen csináltam, fejbõl nem tudom az arányokat. Majd biztos jön valaki, aki megmondja neked!
Kata
Névtelen
 


Hû, Kata, ez a csokis szuperjó krém lehet! Köszi! Csinálok is majd ilyet, bizony!!!!!!
Meg Pocok-féle mézest is sütök majd!
Meg mákos gubát is csinálok!
És csokimázat is teszek rá, meg meggybefõttet!
...
Lányok! Van egy jó tanácsom mindenkinek!
Éhesen ne jöjjetek ebbe a topikba, KIBÍRHATATLANKépKépKépKép!!!!!!!

mikoo, aki még nem ebédelt, de most megy, és felfalja a hûtõt is
mikoo
 
 


Hahó!
Múlt hétvégén megcsináltam a legutóbbi KISMAMÁ-ból a "sárga rizs csirkecombbal" c. cuccost. Hát borzasztó. Pedig olyan pikánsnak tûnt a leírás Kép Párom szerint úgy gyártják ezeket a recepteket, hogy számítógépbe táplálják a lehetséges hozzávalókat, aztán random kiválasztatnak egy párat. Kép Hát a szósz meg a pác itt olyan volt.
méri
 
 


Sziasztok!

Adjatok ötletet!
Húsvétkor elutazunk /szombat/3 napra.Elözõ nap és szombat reggel készítem a kajákat, eddig töltött dagadót és stefánia vagdaltat, ezeket reggel sütöm.Kéne még olyan kaja amit itthon megcsinálok, kibírja az 1 órás utat és ehetjük legalább 2 napig.
SOS!
A husikhoz egyébként tavaszi salit csinálok, majonéz, tejföl keverékébe megy bele a zöldség :új hagyma, retek, uborka, saláta.Nagyon finom!

Köszi:Becsi
Névtelen
 


Zseby, bocs, azt hittem, az benne van a profilomban, de nincs...
hajduk@mailbox.hu
köszi!
kíváncsi
 
 


Becsi!
Közel sem diétás, és nem is reformkonyha, de mi nagyon szeretjük:
Szeletelt tarját ZSÍRBAN megsütni, két fej egész, hámozatlan hagymával, sóval, borssal, õrölt köménnyel. Mikor kezd kihülni, akkor a zsírt leöntöm róla, ledarálom a husit, és összekeverem az edény alján maradt zsírral. Ezt egy edénybe szedem, és ha dermedni kezd, akkor annyi zsírt öntök még rá, hogy ellepje.
Paradicsommal, újhagymával, paprikával friss kenyérre kenve isteni. És mivel ez gyakorlatilag sülthús, nem nagyon romlékony.
Ha viszont messzire utazunk, akkor hûtõtáskát viszek, amiben az akku az egy dobozos tej, amit szintén vinnénk.

Csi
csii
 
 


Becsi!
Hagymáskrumpli mint köret?
mikoo
 
 


Csajok!
Páromnak van egy kedvenc étele, amit anno a szomszéd néni csinált, õ úgy nevezte, hogy zsidó tojás. Pasi lévén képtelen elmondani, hogy mi is volt az, de állandóan emiatt nyaggat. Nem tudja valaki, hogy mi lehet ez???

Csi
Csii
 


Csi,
addig is, mig nem jon valaki "szakerto", vannak a babaneten, akik hitelesebb valaszt tudnak adni:

[url=http://www.forward.com/issues/2000/00.11.03/tradition1.html" TARGET="_top]http://www.forward.com/issues/2000/00.11.03/tradition1.html[/url]

legalul, a lap aljan

-Afonya
Névtelen
 


Köszi Csi, jól hangzik megbeszélem a többiekkel!!!
Most kitaláltam, hogy káposztát is csinálhatnék, az melegítve még finomabb is, de ezt is meg kell beszélnem a többiekkelKép!

Becsi
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: