Új privát üzeneted érkezett!

Mira,
en lattam ilyen szalvetat, ugy remlik, a Muranyinal.

Phaedra,
en vettem textilragasztot, jo. Lenyege, hogy moshato utana a cucc. Kuldtem Zsunyanak csomagot, beletettem az egeres AZT, ugy vettem ki soraitokbol, hogy randizgattokKép

-Afonya
afonya
 
 


Míra

üvegmatricás bohócnak, amit Anyapocnak csináltam.


Gigóca
gigóca
 
 


Csi

melyik négyoladalast akarod felhasználni? Szinei?
Alapnak nem jó a tálca? Bocsi de nem bírtam kihagyni.

Poháralaátét: vastag karton?, kerek falapocskák? de négyzet alakú is lehet nem?

A festékkeverésről fogalmam sincs, szerintem vegyél gesztenyebarna festéket.


Áfonya meg nem válaszol Gigócának, Gigóca szomorúKép


Gigóca
gigóca
 
 

 
 

jajj, man megint szomoru valaki, mert nem figyelek. De mire nem valaszoltam?!

-Afonya
Névtelen
 


az ékszerlakkra.
Gigóca
 


megvan
a csomag megjott, de a lakk nem, mert azt mondta a csajszi, hogy azt, ahonnan epp rendeltem a tobbit, azt nem ajanlja, mert hig. A masik helyrol viszont most nem jott pakk. De hogy melyik melyik, ne kerdezd, fogalmam sincs.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Köszi, majd talákozunk Zsunyáékkal, csak még nem gyógyultunk meg.

Phaedra
phaedraa
 
 


Jót röhögtemKép

Gigó!
Ez már NEM a Te gesztenyésed..Tudod, azt már elhasználtamKép
A minap kérted, hogy tegyük fel a szalvétáidból készült műveket. Holnap felrakom a gesztenyéset. Végülis az is a Tiéd...

Most komolyan:
Van egy fehér alapon fekete színnel festett négyoldalas kottám, van negyedes fekete keretes kottám Zsuzsától, és van egy hegedűs szomszédom, ezeket szeretném összehozni. A négyoldalas lenne a tálca, vagy afféle, és hozzá poháralátétek. Poháralátétnek nem is rossz a fa...Az még van is. Tálcám viszont nincsen, csak rusnya műanyagKép

Gesztenye--kevertem az éjszaka vagy három deci sziennát. Nagyon szép, de kicsit sok, barnám meg nincsen. Ha pirosat teszek bele, akkor lilás lesz, ha sárgát, akkor libaf.-ba megy át. Minő problemák...Kép

Csi
csii
 
 


Csi!

Én is poháralátétet csinálok a régi parafa tányéralátétekből.Ha szeretnéd tudok belőle adni, szerintem a parafa tökéletes erre a célra.Csak elég nagy egy ilyen alátét és nem tudom,hogy hogyan juttassam el!?

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Csi,
miert nem mesz el egyet sörözni /JagerezniKép/ es viszel haza egy tucat alatetet?
Parafa tenyleg jo, azt bar en sajnalnam barmivel osszeronditaniKép
Esetleg hungarocell? Az viztaszito is, gyakorlatod is van mar veleKép

festek: evek ota kereset calvados szinu festeket, akar fapáchoz, akar atfesteshez, de mar ontapados foliaban is kiegyeznek. Ha valaki lat /nem engemKép/, azonnal hivjon.

Phaedra,
jobbulast, gyogyuljatok mar meg!!

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Kösz Kép

Milyen szín az a calvados?
Phaedra a tudatlan Kép
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Már annyit olvastam a szalvétázásról és láttam a gyönyörű alkotás(ait)okat, hogy most már nekem is muszály kipróbálniKép
Segítenétek elkezdeni?
Az archívotokban (amelyet még nem sikerült végigolvasni) azt írtátok, hogy jó a tapétaragasztó is. Azt már vettem, a festésből maradt diszperzit jellegű festékünk, meg ecseteim is vannak, meg szivacsom és perszeKép szalvétám is. Kezdésnek vettem egy csomag kagylós-csigásat. (Ha esetleg valakinek ilyen kellene, szívesen küldök. Olyan drappos-világosbarnás-homokszínű árnyalatú.) De mire kezdjem el a tapétaragasztást? Valami fakeretről régebben már szó volt. De mivel én még nem vagyok járatos a témában, fogalmam sincs, hogy miről beszéltek. Konzervesdobozaink vannak otthon, de kezdésnek nem lesz túl bonyolult?
Lécci, segítsetek az 'első lépésekben'!
Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Calvadost én is csak ittam, látni nem láttamKép
Valami vöröses?

Dodus:
Az archívban van itt:http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/35598.html?1063059869
szeptember 08 hétfő 10'32 "Phaedra, 18'05" Csi, és 19'13" Áfonya írása az alapokról összeszedve.
Szerintem olvasd el, és ha valami nem tiszta, akkor kérdezz!Kép

Jucusmamus!
Nekem is az a gondom a parafával, mint Áfonyának, hogy úgy szép, ahogy vanKép

Áfony!
Az a gondom, hogy ha tucatnyi sört megiszom, akkor már nem fogom tudni hazavinni magamat sem, nemhogy az alátéteketKép
Nem rendezünk közös gyűjtést? Mindenki iszik egy pofa sört, akkor csak meglenne a készletem! (NEM fizetem!)
csii
 
 


Sziasztok,
Jucusmamusnak puszi!Kép Holnap indulnak a szalvéta borítékok.Kép
Kép

Lécci segítsetek nekem:
adott 23 bothangú, botfülü, és majdnem kétbalkezes gyerkőc (ne tudjátok meg a héten volt velük az első igazi rajzórám, azt hittem kifutok Szegedről...Kép )
No, bár csodát nem tudok tenni, de arra gondoltam hogy a szalvétázás annyira egyszerű, hogy azért csak megpróbáljuk. De olyan vmit kellene kitalálnom, ami a következő kitételeknek eleget tesz:
ragasztó nagyjából van.
Mit csináltassak velük? Olcsó legyen (mindent a saját pénzemből kell beszereznem), és legyen értelme is, tehát ne hajítsa el a kukába az ajtón kipenderülve. Ötletek?
Most kapok majd bébiételes üvegeket, szerintetek? Vagy vmi más ötlet? Mindent szívesen vennék.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Agci,
mennyi idosek?!
Teljesen mas otlet: ma neztem tan a Duna TV-n egy musort, amiben gyerekek csinaltak sajat geometrias kepeket. Teptek, vagtak szines papirbol mindenfele köröket, csíkokat, mertani szabalyos es absztrakt formakat, felragasztottak papirra. En mondjuk untam a musort, de a gyerekek meglepoen nagyon élveztékKép

Majd hetvegen keresgelek Neked, mar rajottem, hogy "baby food jar" a bebieteles uvegKép

Csi,
12 ?! Nem eleg 6, ilyen nagy a csalad?Kép Nemszeretem a sort, brrr.
Calvados: azert nem lattad, mert annyit ittalKép Igen, nem tudom sajna leirni, milyen, mert ez egy definicio festekeknel, vagyis lapszabaszatnal. Level varat magara, juteszembe szabaszatrolKép

Dodus:
ha van penzedKép, akkor vegyel hobbiboltban par faalapot, aminek a sarkai ki vannak lyukasztva, szerintem arra a legegyszerubb szalvetazni. Alapozni se kell jo esetben, konnyu vele dolgozni es latvanyos. Ha jol sikerult a szalveta, akkor a falap "keretet" -ami ugye nincs, csak a helye- kifestheted, barmivel, szerintem még tempera is jo, na gyermeked nem nyalazza ossze, csak a falra kerul, probakent. Szivaccsal is pacsmagolhatod, az latvanyos es nem is kell egyenletesnek lennieKép
Kov. fokozatkent en gipszformat vennek, azzal csak az a gond, nehez megvarni, mig kiszaradKép Ja, es elegge torekeny, sulya is van. Viszont alapozni azt se nagyon kell, viszont a keretet mar muszaj.
Konzervdobozok: alapozni mindenkepp kell -ha femszinuek-viszont a szalveta gyurodesei remekul elvesznek a konzerv hullamaibanKép

-Afonya

ui: ha kihagytam valakit/valamit, nyugodtan szoljon, megszoktam marKép
afonya
 
 


Csi!

Ha nem,hát nem!De azért ha elkészülők a poháralátétekkel (kicsit félve ugyan,hogy ki ne utáljatok)azért felteszem majd.OK?

Ágci!
Odaért a csomag?

Ki sütőtt muffint nem is olyan régen?Szeretném receptet!Légyszí,légyszí,légyszí!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus,
hát persze, azért kldtem a rózsát neked, nem is nézted meg? Ejnye!Kép
Én tudok neked küldeni, néhány száz muffin receptet. De jobban jársz, ha rákattintasz a nők lapja honlapjában a fórumra, a süssünk-főzzünk témánál a muffin topikot megkeresed, minden nap azt sütsz, akkor sem fogysz ki belőle egy év alatt sem.Kép Én is onnan szedtem.

Áfonya,
3. osztályosok.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Jucusmamus!
Itt én reklámoztam a muffinjaimat Kép
A gyors ételek hétköznap... topikba írtam be (Elküldve 2003 Szeptember 18 csütörtök - 02h 22)

Phaedra
phaedraa
 
 


Jucusmamus

köszi a macit, várjuk a képet a poháralátétről.

Lányok

én úgy szoktam gipszet önteni, hogyha nagyon sok időm van, akkor kiöntök 8-10db-t, majd a szekrény tetjén egy bútorlapon szárítom.
Egy hét alatt tuti kiszáradnak, és lehet őket szalvétázni.
Ha sok fogy, akkor újra öntök, hogy mindig legyen készen.
Bár én jobban szeretem a falapokat, de ajándékba nagyon jó a gipsz.

Szerintetek mekkora az a legkisebb mennyiség, amit a festékboltokban kikevernek? Mert akkor elég könnyen lehetne festéket szerezni.
A diszperzites is jó gipszre????? Mert akkor lehet érdemes lenne meglátogatnom a szemközti festékboltot.


Dudus

arra figyelj, hogyha mégis veszel szalvétaragasztót, akkor nem jó a tempera, mert felszedi a ragasztó, és csúnya lesz.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca,
Neked hany kionto formad van?! MErt az enyem daraja egy ezres volt, en inkabb kivarom, mig megszaradKép
A temperat mindegyik ragaszto felszedi? Jo, hogy mondod, en meg nem probaltam.

elmentem aludni, hajnalban kelekKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya

2db, de ha kiöntöm, akkor 3 óra után kiborítom, és kezdődik elölről.

Nekem soha nem benne szárad ki a forma.


Gigóca
gigóca
 
 


Bocs, ez most nagyon világos lehetett.

Tehát beleöntöm a formába a gipszet, és várok 3 órát, majd kiszedem a formából, kiborítom, és öntöm újra.

Gigóca
gigóca
 
 


Anyapóc, köszi a csomagot megkaptam!!!:-))

Gigóca, először nekem is az jutott eszembe hogy vajon hány formád lehet :-)))

Áfonya ha még erre jársz ma hogy is lehet kijutni a börzére? és mikor érdemes inulni? bocsi hogy offolok.
Amúgy én is nagyon óvatosan kiborítom pár óra múlva a gipszet, aztán télen irány a radiátor.
Köszi a tehenes tippet.


Szalvétabörze: válaszolt Liesel, és azt írta hogy ő csak feltette ide a netre és hogy a nők lapja valamelyik fórumán találta.
Én próbáltam megkeresni eddig nulla eredménnyel, de lehet hogy meg kéne kérnem Bigacsiga Katát ő profi az ilyenekben.
míra
 
 


Sziasztok!
Én is beleszövegelhetek? Kép
Nekem 3 Kép keret öntőformám van, de klb méretűek, ezért igazán csak egyet használok. Én úgy szoktam-> kiöntöm az egy formát. A maradék gipszet szépen beleöntögetem a hütőmágnesnek való formába.
Télen ráteszem a radiátorra, nyáron napra. Szikkadás után, ami kb 20 perc, nagyon óvatosan (ez fontos, mert nedvesen sokkal sérülékenyebb sztm.) kiborítom és megy vissza a radiátorra vagy a napra. Azt tapasztaltam, hogy kiborítva sokkal gyorsabban is szárad.

Áfonya! Én azt tapasztaltam, ha több vizet teszek bele amellett, hogy könnyebb lesz, de törékenyebbé is válik a gipsz.

Apropó! Már rég meg szerettem volna kérdezni, hogy Ti (Mindenkihez szól a kérdés Kép ) mivel szoktátok lesimítani a felesleget, ha véletlenül több kerülne bele a formába, mint kéne.
Én vonalzóval.
phaedraa
 
 


Ágci!
Szerintem a szalvétázás eleinte nem is annyira egyszerű. Én elég ügyesnek tartom magam (na ezt nem kellett vóna Kép ), de eleinte, amikor elkezdtem jó néhány szalvétám elszakadt.
Na most, egy rajz óra szvsz. elég rövid ahhoz (feltéve, ha nem dupla óra), hogy sikerélménnyel eltudják készíteni a művet.

Bocs, nem okoskodni akartam, csak ez a véleményem Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Ágci, nem tudom hgy tap. raggal kezdenétek?
Mert szerintem azzal sokkal nehezebb. Plusz nem szárad ki olyan gyorsan és nem lesz sikerélménye a gyerekeknek.
A dekup. rag. ilyen szempontból jobb mert gyorsabb meg szebben "dolgozik"

Én sem okoskodni akartam, csak nekem ez volt a tapasztalatom.
míra
 
 


Agci

Ha azt mondod annyira ugyetlenkek , akkor en inkabb sogyurmabol keszitenek veluk vagy diszeket, ugyis jonn a karacsony, vagy hutomagnast, ha lehet szerezni magnest. Nem tudom lehet e otthon kapni meterbe vekony csik magnest siman olloval vaghato , mondjuk ontapado resze nekem nem jott be, de kis ragasztoval megsegitve mar szuper jo.

Vagy van egy olyan technika amikor felbe hajtasz egy lapot szetnyitod teszel bele kis festeket es ujra osszehajtod. Nekem mar 2-3 eves korukba imadtak lanyam es nagyon szep dolgok jottek ki belole. Utana vagy egy nagyobb lappal bekeretezed, vagy valami mintat vagtok belole es azt ragasztjatok egy lapra. Szerintem aranyos kep lesz. Talan szulok se dobjak ki, mondjuk nalunk lakas kesz tarlat gyerekeim muvebol.

Vagy amit meg szeretetk lanyaim, kerestem mandala mintakat es azt szineztuk ki latvanyos es ugyetlenebb gyerek is elvezheti.
Volt olyan hogy uveg kepeknek valo mintat nyomtatam es siman tempereval festetuk meg. Fekete reszt meg fekete filccel huztuk ki. Szerintem szep lett.

Vagy van egy technika amikor lapot jo alaposan be zsirkretazod mindnefeel szinnel az a lenyeg hogy nagyon alaposan bekretazd, utana tempereval egyszinure lefested, ugy hogy zsirkreta ne latszodjon ki. Ha megszaradt tempere, ez mondjuk hidegbe esetleg par nap. Akkor ecset masik felevel lehet mintat karcolni bele.

Aztan lehet papirra pacat ejteni vizes festekbol es szivoszallal szepen fanak kifujjni.

Napocska

ui.: Afonya vettem hogy megkaptad levelet, nem surgos turelmes vagyok, remelem azert nem kapsz nagyon hulyet tolem
napocska
 
 


Agi

Lanyaimnak van csirio dobozbol kivagva kartonjuk amire szines lapot teteunk meg viragokat, meg log rola ket virag ami arcnak van megcsinalva. Ez van ajtojukon es egyszer azt mondja be szabad menni egyszer azt hogy nem szabad bemenni. Szulok lehet kevesbe ertekelnek, gyerekeim szertik

egy kep itt van rola tudom nagyon rossz kep, es alig latszik, de most csak ilyet talatam egyik fenykepunkon, ha lesz ujra gepem es erdekel valakit lefenykepezem rendesen es le is irom normalisan hogy keszul
http://babanet.hu/album/albumimages/904/14512.jpg

Napocska
napocska
 
 


Ágci!
Szerintem lehet szalvétázniuk, de semmiképpen ne üveggel, az nagyon macera, tapasztaltKép. Igaza van Phaedrának abban, hogy elszakad, de ha nagyon kicsi darabbal próbálkoztok, akkor az menni fog.
Esetleg rétegelt lemezt vágathatnál, az lehet egy apukával is, nem is vészes, ha nem hobbiboltban veszed. Olyasmi szalvétával, mint Zsuzsa tapétabordűrje, nyugodtan lehetne kezdeni, egy oldalon hat minta van, ha jól emlékszem, akkora lap kellene. Ha beviszel egy ventillátort, akkor az órák közti szünetben festhetővé szárad, temperája meg van mindenkinek, abból festhetnek keretet.
Az üveg azért sem jó, mert a tap.rag az nem ragad rá.

Áfonya!
Pedig egy frissen csapolt barna Gösser...Nyamm.
Calvados--AHA!!!Térjünk rá vissza, mert én ezt Picasso színnel jártam végigKép

Míra!
A Cserepes Házban szokott lenni sz.csere, meg állítólag a PECSA előtt is.

Jucusmamus!
nem azt mondtam, hogy nem kell hanem azt, hogy nem fogom beszalvétázniKép Persze, ha több van, akkor az más!!!!

Lányok!
Próbált már valaki papírmasé trutyit öntőformába önteni? Nem a házi papírmaséra gondolok, hanem arra, amit a hobbiboltokban lehet kapni.

Csi
csii
 
 


Majd egyszer frissítekKép
Névtelen
 


Készen van az első sk. alapom, rétegelt lemez,a kerete pedig félkörcécKép
Bibibííí!
Csi
csii
 
 


Beszabadultam ma 2 festékboltba is, és lenne néhány kérdésem, mert az eladók nem voltak helyzetük magaslatán. Kép
Akrilfesték=zománcfesték?
Az Aquakolorral csak diszperzitet lehet színezni, ugye?
Végül vettem egy Trikolor Aqua nevű festéket, az van ráírva, hogy matt akril festék. Az eladó szerint ezt nem lehet Aquakolorral színezni, csak egy Acolor nevű festékkel. Viszont ez használható magában, vagy csak színezék? Jóval kisebb, mint az Aquakolor, és drágább is.

Másik: a konzervdobozzal mit lehet csinálni, hogy még véletlenül se vágjon? Reszelés, vagy van valami más módszer is?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,
ha nagyban szeretnéd gyártani a cuccokat, szerintem csak akkor vegyél eklkora kiszerelést, egyébként a hobbyboltban van akrilfesték, Erika egyből tudni fogja, mert pénteken én is voltam nála, hogy mit keresel, és még arra a nagy tápos dobozra sem kellett sok.Kép
Ági

Kép
Ágci
 
 


De egy bumbi p.. vagyok:
köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, megint sokkal okosabb lettem, és nem futok bele valami marhaságba, mert sajna nem egy egyszerű osztály ez kérem szépen.
De ezek nagyon jó ötletek, amiket írtatok, kinyomtatom és megosztom a napközis tanítónénivl is.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ildianyu!
Az akril NEM egyenlő a zománccal, sőt.
Nagy vonalakban:
Zománc--oldószeres, azaz lakkbenzin, ill szintetikus hígítóval keverhető (alkid bázisú)
Akril--nem oldószeres, vízzel hígítható (acrylát alapú)
Az Aquacolorral minden vizes alapú festéket lehet színezni, így a diszperziós festékeket is, és a hobbyfestékeket is, és az akrilfestékeket is.
A Tricolor Aquát nem ismerem, de ha akril, akkor az Aquacolor színezi (feltéve, ha más kence nincsen benne, de nem valószínű). És ha festék, akkor az önmagában is használható, csak a színezőanyagok/paszták egy része, leginkább az univerzálisak nem tartalmaznak kötőanyagot, és azok önállóan nem használhatók. Ezekre többnyire a "pigment" szót használják, rá van írva, hogy "önállóan nem használható festékként".Ezt kell megnézni az Acolor csomagolásán is.

Én ezt úgy jegyeztem meg, hogy két festék van, az "olajos", és a "vizes". Ami vizes alapú, az nem elegyedik az olajossal.

Vegyél ki egy kis darabot a festékedből, és tégy hozzá egy kis Aquacolort, rögtön kiadja magátKép

Mai napig nem láttam anyagismereti könyvet, úgyhogy lehet, hogy egy festő sikítana a megfogalmazásom miatt, de nagyjából így vannak ezekKép

Remélem nem fogalmaztam megint nagyon bonyolultan!

Csi
csii
 
 


Sziasztok

ma ezt gyártottam a Kreatív Hobby tanfolyamán:

óra


Várom a véleményeket.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


és mi legyen a konzervdoboz szélével?

I.
Névtelen
 


Csí!
Köszi szépen!
Na, akkor a fickó össze-vissza beszélt. Azt mondta, hogy az új csomagoláson van, hogy akrilfesték, a régin, hogy zománc. Kép
De szerintem nem vizes, mert az van ráírva, hogy az ecsetet egyből mossuk ki, mert később csak oldószerrel jön ki.
Az Acolor-on nem sok minden van, annyi, hogy Abtönfarbe. Für Dispersionen, Leim-und Kalkfarben.
Na, ezt értem, csak azt nem tudom, hogy használható-e magában. Kép
Ildianyu
ildianyu
 
 


Gigó ca!
Nekem nagyon tetsz ik .
mi az alap?

bocs de BB püföliő a bjillentyűt Kép
phaedraa
 
 


Ja, igen, a konzervdoboz szélére tudtok valamit?
Ildianyu
ildianyu
 
 


Phaedra Kép

valami falapnak mondták, de szerintem préselt lemez.


Jaj lányok,
a Kreatív Hobby-s szalvétaragasztó egy rémálom.
Mire hazaértem vele, már jött le a szalvéta a lapról. Holnap átragasztózhatom újra.

Gigóca
gigóca
 
 


Ildianyu

Konzervdoboz szerintem lekalapalas, vagy olyan nyito ami ugy nyit hogy nem marad el. Vagy tehetsz belulre boritast ami takarja az elet.
Dekorgumibol vagy vastagabb papirbol.

Napocska
napocska
 
 


Gigóca!

Óra nagyon szép!Engem az érdekel nagyon,hogy hogyan oldottad meg azt,hogy a kép széle elmosódjon.

Feltettem a képtárba a dobozkáimat és a karácsonyi poháralátétet.A képek kicsit sötétek lettek,ezért elnézést!
dobozok1

dobozok2

poharalatet

Ági!

Nagyon szép a rózsa,köszi!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Gigóca!
Nagyon szép az óra! Kép
Ildianyu
ildianyu
 
 


napocska
 
 


Napocska!

KÖSZI!Valamit mindig elbénázok a linkelésnél de azért igyekszem!

Jucusmamus
jucusmamus
 


Gigóca,

nagyon tetszik az órád!!!

Panni
panó
 
 


Ildianyu!
Kalapálni, ha nagyobb, aztán reszelni. Nem lesz kellemes a hangja, ha úgy találod elKép
Az összes vizes festékre ezt írták rá, mert használat után még kimosható vízzel az eszköz, de később már nem oldja fel a víz. Így a hobbiboltok festékei is vízállóak száradás utánKép
Nnnnem tudom, hogy mire gondolhatott a pasi... Lehet, hogy van vizes zománc? Az Aqua tuti, hogy a vizes alapra utal...Passz!
A színező szövegéből én annyit értek, hogy diszperziós cuccokhoz van. Próbáld ki, ha fed, és megköt, akkor jó. Ha nagyon híg, de nem fed, akkor nem jó.

Gigóca!

Akkor most már végképp nem értem... Ha a repesztéshez kell egy alapszín, akkor itt mi a szösz repedt meg a kép felett??? Mert gondolom, nem az alapszín az, ami átlátszik!
Nagyon klassz lett, de leírhatnád, hogy hogyan készült!

Csi
csii
 
 


Mindenkinek köszönöm a dícséretet!


Csi

miről beszélsz?
a kép felett semmi nem repedt meg, csak átlátszik a szalvétán az alatta levő repedés.

Folyamat:
1. befestetem sötét zöldre
2. bekentem repesztőlakkal
3. befestettem beige-re
4. megrepedt a beige festék, a repedésekben látszik a zöld
4. felkentem a decoupage ragasztót
5. ráraktam a szalvétát
6. újrakentem ragasztóval
7. bepacsmagoltam a szélét szivaccsal sötétzöldre
8. felfestettem a számokat
9. beige és barna keverékével elmázoltam a szalvéta széleit szintén pacsmagolással vagy ütögetéssel?

Jucusmamus
a 9. pont válasz a kérdésedre. Egy hasonló színnel, mint a szalvéta és a lap színének keveréke, átnyomkodtam a szalvétát szivacssal.


Csi
mi az ajtókat olyan fehér festékkel festettük le, ami vizes alapú, de fényesre szárad, és ha nem mosod ki a hengert, vagy ecsetet, akkor szépen összeragad. De vízzel tudtuk higítani.
Szerintem erre gondoltak a festékesboltban.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

Ez nagyon tetszik! Tényleg úgy látszik, hogy a szalvéta FÖLÖTT van a repesztésKép

Festékek--igen, azt hiszem, nekem sikerült összemosnom a két dolgot, és nálam a zománc=olajos festék, de val.szeg a "zománc" a fényhatását minősíti, ill. a felhasználási területet. Így lehet az, hogy zománc olajos, és emulziós is lehet.
Remélem, sikerült mindenkit megkavarnom!
Mondtam, hogy ide nekem egy anyagismereti könyvetKép
(Még mindig nem tudom, mi a szösz az a plextol!)

Szép napot!
Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: