Új privát üzeneted érkezett!

Csi,
gondoltam en, hogy valami arulas van a tapetabanKép En akor azert alaposan vegiggondolnam, mimilyen mintaval, hogy csinalnam.

Napocska,
a lektoralast szivesen vallalom most is /ha Csi nem sertodik meg mar a gondolaton isKép/

Kivancsi,
hahh, jo hogy kerdezed, ma kell telefonalnom egyeztetni. Utana irok mailt, az jo?

-Afonya
afonya
 
 


Láttatok már hungarocellt habzani???
Olyan megható látvány, ahogy az ember egész napos ténykedése gyöngyöző bugyborékok formájában válik folyékony guánóvá...
Csi
csii
 
 


Csí! Ezt hogy csináltad????
phaedraa
 
 

 
 

Sziasztok,
csináltam egy dobozt szalvétával, betettem a képtárba. Szeretném, ha a profik megmustrálnák, és elmondanák a véleméynüket, hogy legközelebb, hogyan lehet szebb, vagy mit csináljak másképp. Előre is köszi.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Névtelen
 


Jucusmamus,


tudnál nekem szerezni egyet a macisból?
légysz,légyszi,légyszi.....

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!
Ezekből a szalvétákból van 1-1db cserére:
\newurl
{http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36293.jpg,hóember}

Áfonya! Most azt csinálja velem,hogy az egyik sikerül a másik meg nem.Nem szeret a gép!
maci

Zsuzsa!
Sünist küldjem?

A Színes Ötletek Boltjában (Teréz krt.7) is vannak tanfolyamok.Minden kedden és csütörtökön 15.00-17.00.
Pl.:szept.18. csomózott karkötők
szept.23. üvegfestés
szept.25. szalvéta technika ...stb.
Díj 1000Ft+ anyagköltség
Honlapjuk is van:www.cserkiado.hu

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Ágci


a gond szerintem ot lehet, hogy a fémdobozt nem festetted le akrilfestékkel a szalvéta felragasztása előtt.
Én mondjuk pastell sárgára festettem volna a dobozt akrilfestékkel,majd a szalvétából kivágtam, vagy kitéptem volna a mintát, és azt ragasztottam volna a már lefestett dobozra.

De ez csak ötlet, nem muszály így csinálni.

Remélhetőleg erre jár majd Csi, aki a tápszeres dobozok felhasználásának nagy szakértője, és elmondja az ő ötleteit.

Csi várunk!!!!
Főleg a habzó Hungarocellel.

Jucusmamus,
úgy gondoltam, hogy ha lehet tudnál e egy egész szalvétát szerezni nekem. Ja és ha az enyémek közül tetszik valamelyik, akkor írd meg mailben, és a postacímed is.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Afonya köszike! Pont olyanra gondoltam én is mint amit Zsuzsa csinált vagy valami hasonlóra. Most még nem merek nekiállni előbb még gyakorolnom kell egyéb felületeken meg hát a szalvétákat is be kell szereznem. Nem egyszerű mesefigurásakat találni, Tőletek meg még nem merek kérni mivel nincs mit felajánlanom cserébe. De már az egész családot riadóztattam, hogy ki amerre jár mindenhonnan szalvétával jöhet csak haza.

Nekem vidéki révén egy kicsit nehezebb dolgom van, itt nincsenek hobbiboltok ahol beszerezhetném a ragasztót stb. Azt hallottam ez a szalvétázás nem egy olcsó mulatság.

Egy kérdés: Ti miből csináljátok a keretet? Lehet kapni fakereteket vagy gipszből kiöntitek? De milyen formába? Netán formát is lehet kapni? Jó hülye kérdések de még nem voltam ilyen hobbiboltban és nem ismerem a kínálatot.
Kata
kovkata
 
 


Szia Kata,
Sárbogárd elég közel van Dunaújvároshoz, ott van egy nagyon jó kreatív hobbi bolt. Ha kell megadom a címet. Ha pedig nemsokára kész lesz a Tesco, akkor ott is tudsz majd ilyeneket vásárolni.Kép
Székesfehérváron is tuti van, csak ott nem tudom merre.
Ja, kattints ide:
http://www.kreativhobby.hu/
itt a katalógusból rendelni is lehet bármit, csak az ember lánya győzze pénzzel.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


ja, én szívesen küldök neked szalvétát, ha tetszik vmelyik. Kép képtárban megtalálod őket.
Á

Kép
Ágci
 
 


A hungarocell már nem habzik. Elfolyt a retekbe. Béke poraira.
Csi
csii
 
 


Csí!
De hogyan sikerült ezt tenned vele?
Phaedra
phaedraa
 
 


Kata!
Ne hidd, hogy a vidék majd megkímél attól, hogy kiürítsd a pénztárcádat!
Egy ideig én is reménykedtem, hiábaKép
Ha hiszed, ha nem, legutóbb egy vidéki piacon vettem egy nénikétől nagyon szép szalvétákat, ott árulta a dísztököcskék között, jobbra tőle savanyúságot, balra krumplit árultak, hagyományos piaci kofákKép
Keretek--a gipszformák úgy vannak kialakítva, hogy a kiöntött alap kerettel együtt van formázva. Ha másra dolgozol, akkor lehet keret faléc, hungarocell díszléc, Anyapoc-Jamina kettős után akár csipke is, de simán sűrűbb festék is.
egyébként a kezdő csomag után amiatt kerül nagyon sokba ez a hobby, mert nem tudunk megállni a szalvétáknál, hanem csak vesszük, vesszük, vesszük...Ha viszont azt vesszük, hogy milyen remek ez a díszítési mód, és milyen konnyen lehet pl. egy konzervesdobozt kimondottan szép, az ízlésünknek megfelelő használati tárggyá tenni, akkor nem is drága ez a mulatság.Kép(szerintem)

Áfonya+Napocska!
Van valahol kölcsönben egy szalvétázós füzetem. Arra gondoltam, hogy ha az visszajön, akkor az alapokat abból is ki lehetne szedni, mert talán mi nem figyelünk annyira arra, hogy mi-hogyan egyértelmű annak, aki először kezd bele.
És arra is gondoltam, hogy első körben azokat kéne összeírni, amik az alapok, majd a végén hozzávenni a helyettesíthető eszközöket, mint az Aquacolor, vagy a tap-rag. Mi a véleményetek erről?

Cseppfolyós hungarocell--Tudjátok, a mániámmá vált az, hogy minek mi az oldószere, stb...fentebb írtam is, hogy a styroporra csak oldószermentes anyag vihető fel, eddig rendben is van. Ma összehoztam egy gigászi méretekkel rendelkező alapot, szépen, kerettel, úgy ahogy azt kell, gondoltam, lefújom a terrakotta spray-vel. Kerestem is rajta bőszen, hogy lehet-e használni, de a flakonon nem volt rajta, csak az, hogy akryl-spray... Fújtam, az meg olvadni kezdett, és amikor ráraktam a kupakot, akkor láttam meg rajta (a kupakon), hogy STYROPORRA NEM használható.
Így a képecske most kb egy felespohárba is elfér. Tény, hogy így kisebb helyet foglal, de kevésbé dekoratív.

Megint pirkad.
Jó napot a most ébredőknek!

Csi
csii
 
 


Csi

csak hogy megsegítsem a munkátokat. Remélem ilyenre gondoltál. Lehet szabadon bővíteni.


DECOP1
DECOP2
DECOP3

Üdv Gigóca
örülök, hogy tetszenek a gömböcskéim.Kép
gigóca
 
 


Csi

Rad van bizva, nekem lanyaim szoktak lenni a tesztek, ha ok megertik mit es hogy kell csinalni akkor eleg jol le van irva az egesz.

Afonya

Van egy uvegmatricas oldal amit javitani kene azt is kuldhetem neked?

Pheadra jobbulast nektek akkor elkezdem tobbit is szepen beszkennelgetni.

Napocska
napocska
 
 


Kata,

ha valamelyik tetszik az én szalvétáim közül, akkor írd meg mailben, +a címedet is, és akkor elküldöm neked.


Üdv Gigóca
ui.: tényleg tüneményesek a lánykáid.


Ágci
eddig a profilomban a kislányom volt, most mindkettő látható az új képen.
gigóca
 
 


Gigóca!

Holnap vételezek még szalvétát és küldöm de pontosan melyik kell,hóember és maci?
Majd este átnézem a Te szalvétáidat is.

Szia:Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus


csak a macis kellene, mert a hóemberest már begyűjtöttem, de ilyen macist még nem láttam sehol.

Előre is köszi!!!!!!


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Elso probadarabom itt van, szafaris feelinggel.
Nos, az ujak okulasara leirom, miket NE csinaljatok, ha ilyenbe kezdtekKép
- elso nekibuzdulasbol nem kell az egesz keretet lefesteni feketere, mert igen hulyen nez ki rajta a zebra utana. LathatatlanKép Arrol nem beszelve, hogy az elozoleg gondosan kiszamolt mintanak lottek es a megmentett fel szalvetat kell felhasznalniKép
- nezzetek jol korul a lakasban, meg kell lennie valahol annak a feher dekorfesteknek, amire emlekeztek, hogy volt meg. Mert igy nem kell elobanyasznotok a Trinatot, aminek az aljara rossz esetben raragadt az ujsagpapir, igy amikor egy hatarozott mozdularral lekapjatok a polcrol, jon a polc is veleKép Vagyis nem a polc, csak ami rajta van, kezdve a liter higitoval /egybemaradt, kopp-kopp/, aztan Apa valamilyen autos alkatresze, volt ott festohenger... szerencsere nem a gyerekre esett.
- ha sikerult kiszelloztetni a lakast a budos trinattol es kozben a festek is megszaradt, akkor efeletti nagy oromodben ugyelj arra, hogy csak a felso reteg szalvetat nyomd a keretre, ne hagyd rajta a tobbit, mint ahogy en szoktam rendszeresenKép

Az mar csak aprosag, hogy mivel a zsiraf egy masik, szines szalvetabol kerult ra, igy azt ujra alapozni kellett.
De koszonom minden kedves szalveta - beszallitomnak a kozremukodest, pusztitom oket becsulettelKép

-Afonya
afonya
 
 


Csi,
hungarocellKép Mijaza styropor? Furesz?! Azert erdekelnek a negativ tapasztalataid isKép

Ma mar szemezgettem a bömbökkel /hehe, jo szo, de a gömbökre gondoltamKép/. Allitolag lesz csillag alaku is karacsonyra. Meg mondott a no olyan otletet, hogy egy uvegfestett foliat allitani-szoritani a gomb kozepebe.

-Afonya
afonya
 
 


kedves
 


Kedves! Nagyon kedves vagy Kép, de Áfonya beillesztette a képét. Az első mondatában az "itt" alatt lehet megnyitni.
Névtelen
 


Áfonya!
Nagyon jó a képKép!
Mint beszállító értesítelek, hogy akad még zöld-zebra, ha kellene...Nálunk a terítésnél sem volt sikereKép
Egyébként jó fej vagy, mert leírom, hogy eltaknyolt(bocs) a művem, erre a negatív tapasztalatok után érdeklődsz...
Styropor=hungarocell=nikecell=polisztirol hab=iporka. Lehet valami különbség köztük, de nem tudom hogy mi, azt hiszem csak az elnevezésben. Egy biztos, hő, és oldószer hatására elfolydogálnak.
Bömbök--Lehet olyat kapni, amiben gyárilag van egy fólia belül.
Tegnap arra gondoltam, még a cseppfolyósítás előtt, hogy hungarocellből is lehetne az alap, az ugyan nem olyan szép, mint a gömb, de talán olcsóbb...persze, ha az ember nem teszi tönkre azonnalKép

Ágci!
Szerintem is az alapszínt kellene világosítani, de nagyon jó a dobozka!!!
ugye, hogy rá lehet szokniKép?

Áfonya+Napocska!
Igen, pont ilyenre gondoltam alapnak, mint amit Gigó felrakott!
Úgy jó, ahogy van!

Csi
csii
 
 


Áfonya,

szuper lett a képed, szalvétát még én is küldhetek. Jelezd ha csomagoljam.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok,
Csi,
nagyon és ha hozzáveszem, hogy milyen pofon egyszerű. Jó, biztos lehet kacifántosabbakat is csinálni, meg cifrázni, de tök jó.Kép
Közben csináltam eg yzöld alappal is, de sötét lett a festés, azért kivehető, hogy micimackó és bandája van rajta.Kép csak iylen színű volt itthon, de vmelyik nap elkocogok és veszek világosabbat, akkor tuti jó lesz. hát bele kell jönniKép

Áfonya,
szép a képed, és mókás volt a tanács gyűjtemény.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Drága Gigóca!

Kérem a címedet!

Jucusmamus(jucusmamus@freemail.hu)
20170114224602
 
 


Csi,

ezt a két képet neked ajánlanám, ha nem tudnál esetleg mihez kezdeni a múltkor szerzett tetőcserepeiddel.
Mielőtt jönnének a gratulációk, be kell vallanom, hogy könyvből másoltam.

tetőcserép1
tetőcserép2


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!
Remekek ezek a cserepekKép
Egyetlen gondom velük, hogy olyan nagyon nehezek, hogy valóban csak így, falhoz támasztva lehet őket tartani...

Hungarocell-- Azért nem olyan rossz, persze, amikor nem csorog. Első körben fűrésszel kezdtem, működik, de eléggé koszol. Becsúszott egy kis baleset, mert a portalanító rongyot a párom felkapta, és letörölte vele az autó műszerfalát. A hungarocell azóta ragaszkodik a sötét műszerfalhoz, gondolom ott is marad a töltés miatt.
Aztán végre megtaláltam a snicceremet, az nem koszol, viszont már nincs is éleKép.
Végeredményben hipp-hopp lehet bármekkora alapot vágni, szegélynek meg vagy a készen vett styropor díszlécet, vagy vékony levágott csíkot lehet ragasztani, persze oldószermentes ragasztóval.
Tegnap este csináltam egy giga képet, lampionvirág+makk+gesztenye, és valódi lampionvirág kerül rá, azt hiszem, így valóban 3D a hatása.
Mivel nagyon könnyű, akár még gombostűvel is fel lehet rakni a falraKép.
Még annyit a hungarocellről, hogy csisz.vászonnal is alakítható, így azt hiszem, ki fogom próbálni dísznek is.
Nyilván könnyebb lenne thermofűrésszelKép

Zsuzsa!
Említetted fentebb a vizes lakkot. Mi az pontosan? Mert ugye a csónaklakk is oldószeres, így nem lehet használni.Kép

Csi
csii
 
 


Áfonya!
Nagyon tetszik a képed. Akeretre a mintát festetted vagy az is SZ?

Gigóca!
A tetőcserepeid nagyon tetszik, szintén Kép

Csí!
Hungarocell-> az új hűtőm csomagolásában lévő hungarocell lapokat szépen félre tettem alkotás céljából. A rossz hír, BB megtalálta miközben főztem. A hungarocell lapoknak pedig béke a golyóira Kép
Sniccerrel már én is próbáltam vágni (régebben), de a hangtól rögtön megfájdult a fogam. ÁÁÁÁ belegondoltam, máris ráz a hideg.

Orrdugulás ellen elkezdtem mázolni, pontosabban most tartok a második réteg alapozásánál. Tanulság-> jobb mint az orrcsepp. Ezenkívül pedig aranyba kéne foglalni azt a jó embert aki kitalálta a tedihengert (bocs, nem tudom hogyan is kell rendesen írni).

Vizes lakk-> az nem egy spéci parketta lakk?

Phaedra
phaedraa
 
 


Próbált már vki textil anyagot decoupage-olni?
Ha igen, tapasztalatokat kérek. Ha nem, akkor szerintetek milyen ragasztót kéne hozzá használni?
köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Próbálni még nem próbáltam, bár múlt hétvégén kedvet azt kaptam hozzá.
Létezik külön textilre való decoupage ragasztó. Forgalmazzák hobbyboltok.

Hétvégén láttam egy csodaszép függönyt, anyaga nem tudom mi volt, de színe krémszínű, nem teljesen átlátszó, de lágy esésű anyag, és ezen voltak színes őszi falevelek.
Na jól megmondtam mi?

Gigóca
gigóca
 
 


Phaedra!
nem is olyan régen Áfonya vett, és ki is próbálta a textiles ragasztást egy kicsi zacskón. Még a Kézimunka...topikban is írta Anyapoc Áfonyának, hogy talán hímzőrámára feszítve könnyebben lehet....stb.
De itt is volt róla szó.
Csi
csii
 
 


Pano, nagyon köszönöm, megjött a csomag!! Köszi a szalvétákért is a kutyás pár tetszik a legjobban :-)

Phaedra, én úgy emlékszem mintha Áfonya akarta volna csinálni, mert ő is felvetette már a kérdést. (meggyógyultatok?)
Tényleg Áfonya textildekoupagoltál már? (ez aztán a magyar szó! :--) )

Gigóca, és dekup volt a függöny? Megvizslattad rendesen? :-))) mennyire látszik a ragasztózás?

Áfonya nekem tetszik a zsiráfos képed, tényleg meglehetősen komor, olyan mint vihar előtt vagy után? de a keret nagyon profi azokkal a mintákkal
A hátteret is külön alapoztad?

Gigóca a második is tetőcserép? Mitől lesz ilyen faerezethez hasonló -csak hosszanti irányú- a repesztés (2. kép)?
míra
 
 


Phaedra!
Azt hiszem, ez akkor volt, amikor nem voltál hosszabb ideig...
Csi
Névtelen
 


Köszi, majd visszanézem, de elmondom a tervem-> a konyhát öltöztettem új ruhába. Terítő, falvédő és függöny. Ennek az anyagából kivágott mintákat (nagy gyümölcsök) szeretném az ajtóra felrakni.

Míra! Még csak gyógyuló félben Kép Próbáltalak ma hívni, de egyfolytában foglalt a telefonod.
Phaedra
phaedraa
 
 


Míra

igen mindkettő tetőcserép, és pillanatnyilag gőzöm sincs, hogy miért csak hosszanti repedések vannak rajta, mert mint írtam, egy könyvből másoltam, de nem én csináltam.
Azt hiszem egyszer akkor sikerült ilyenre, mikor tök véletlenül nem abban az irányban festettem le a keretet a ragasztó után, mint kellett volna.
Fogalmazni azt tudok. Pl a ragasztót vízszintesen kentem, de a festék rá függölegesen került. Így érthető?
Ja meg akkor nagyok a repedések, amikor vastagon mész fel a második festékkel. Ha vékonyan keked, akkor kicsi apró repedések lesznek.

A függöny meg csodaszép volt, nem selyem, nem is organza, matt, tehát nem fényes alap, és a ragsztó egyáltalán nem látszott rajta.
De ha jövőhéten arra járok, akkor kikérdezem a boltost.

Phaedra
akkor most textilre akarsz szalvétázni, vagy a textilt akarod az ajtóra rakni?
Nem mindegy.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!
Az ajtóra akarok textilből kivágott motívumokat felragasztani.
phaedraa
 
 


Gigóca, Ágci!

Írtam Nektek e-mailt. Köszike!
Dunaújvárosba ritkán járunk, de Székesfehérváron már kaptam két címet bár nem tudom, mikor jutok el mert most minden hétvégén matek konzultációra járok -bár ez nem ide tartozik- vasárnap meg nincsenek nyitva. Lehet, hogy rábeszélem a páromat, menjünk el a Szfvári Tescoba.

Csak ámulok és bámulok, hogy mennyire ügyesek vagytok. Hihetetlen dolgokat csináltok! Nagyon tetszik Afonya szafaris képe is. El sem hiszem, hogy ilyen szalvétákat is lehet kapni. Bár eddig nem is nagyon nézegettem őket, csak a karácsonyi meg a húsvéti érdekelt. Na de majd ezután....

Kata
kovkata
 
 


Phaedra!
Hopp, akkor nem egyről beszélünkKép
Végülis amikor zsákra terrem szalvétát, akkor jó volt a decoupage ragasztó. Csak igen húzós, ha szeretnéd beáztatni...a textil nagyon eszi a ragasztótKép
Mivel teszik fel a textiltapétát?
Csi (képet!képet!)
csii
 
 


Stiasztok



tegnap ilyet gyártottam:őszi_kép , de ez nem az egész, csak ennyi fért bele a scenerbe.
Ja és nem is ilyen sötét.

Áfonya, a csomag, amit rendeltél a hobbysoktól megjött már? Az ékszerlakkot kipróbáltad?
Mert megvenni már megvettem, de még nem próbáltam ki.

Üdv Gigóca,
mindenkinek jobbulást aki beteg, és jó alkotást a többieknek

Phaedra, akkor szerintem neked igazából textilragasztó kellene nem?
gigóca
 
 


Kipróbáltam a 3D lakkot. EFKO a márkája, drága, de jó.

Mondjátok már nekem, ha nagyon apró mintát v. vékony szárút, mint a virágok vágtok ki nektek nem szakad el? Vmit nem jól csinálok?

Magdi
Névtelen
 


Mira!

Megjött a csomag, köszi!
Kreatív hobby katalógus is jött tök ingyen, pedig a neten azt írták fizetni kell érte.

Panni
panó
 
 


Sziasztok!

Míra

Köszönöm a csomagot én is,ment a Tied is a lánykori névreKép!És a postáskisasszonynagyon rendes volt,mert nem kellett megint kifizetnem,a régi bélyeggel ment el,csak nyomott rá új pecsétet!

Vizes lakk---Amit én használok az sportakryl mat megnevezésű és vmi BT-TEBAS márka vagy mi.Viszont ami pozitív,hogy környezetkímélő.Szlovák lakk és 1 l kb. 140 Ft.Amiért vizes lakk,mert vízzel hígíthatóKép.
Most olvastam az újságban dekupázs ötletet és ott azt írták,ha használati tárgyat alkotunk,akkor érdemes 1-2 szer akril lakkal átmenni rajta.Hát nem tudom,hogy ez annak felel-e meg,de ha tud vki konkértan ilyet,akkor ossza meg velem!

Gigóca,Csi

Van egy rakat tető cserép a boltunk háta megettKép.Postázzak?KépKép!

Gigóca

Akkora sikere van fiamnál a bohócnak,hogy asszem,én is belevágok.Nagyon köszönjük,remélem,előbb utóbb elkészül a mi ajándékunk is!Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,

ha lesz időm, majd csinálok még, legalábbis addig míg az idő jó, mert nem akarom, hogy széttörjenek.
Ha hozzákezdesz nincs megállás, Jól fontold meg. És tessék többször idelátogatni!!!!!!!!!!

Gigóca, aki adakozós kedvében van
gigóca
 
 


Panni,
a katalógust interneten keresztül rendelted meg?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Igen. Kedd este rendeltem meg és ma már itt is volt.

Panni
panó
 
 


Feladat:
Mi legyen az alapja egy négy oldalas motívumnak, ha tálcát szeretnék?
Mivel helyettesítsem a poháralátétet? Nincs kedvem venni.
Terrakottához(sziennához) milyen színt kell keverni, hogy gesztenyebarna legyen?
Köszi
Csi
csii
 
 


Feladat:
Mi legyen az alapja egy négy oldalas motívumnak, ha tálcát szeretnék?
Mivel helyettesítsem a poháralátétet? Nincs kedvem venni.
Terrakottához(sziennához) milyen színt kell keverni, hogy gesztenyebarna legyen?
Köszi
Csi
csii
 
 


Ujabb szalvétákat tettem fel, a karácsonyi topicba -véletlenül oda sikeredett- ha valakinek kell ...

Amit viszont én keresek: boci mintás szalvétát. Fekete fehér pöttyökkel a szalvéta szélén és középen egy fekete-fehér aranyos boci.
Egy újságban láttam, de sajna a kreativ boltokban nem találtam.

Gigóca, milyen bohócnak van sikere másoknál?
míra
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: