Új privát üzeneted érkezett!

FelCSIgáztad az érdeklődésem, de nem galéria. Kép
A nők lapján is feltettem ugyanezt a találóskérdést, de nincs reaga.
Jamina (aki kezd csüggedni)
jamina
 
 


En kozben megtalaltam a halokeszites leirasat, fadarabbal meg minden, ahogy kell, pont egy nyugagykeszitesnel. Erdekel meg valakit?

Es talaltam dekorgumibol kisgyereknek valo strandszandalt is.

Meg en is vagy ezer dolgot, amit meg akarok csinalniKép

Es ma annyit mondtam Rekamnak, hogy "menjel Apahoz, Anya most nem er ra", hogy vegre gyonyoru tisztan ejti, hogy APA.Kép Termekeny napom volt es meg nincs vege, jon a festesKépKép

Jamina,
valami kep is van a szabasmintakhoz?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
ezek a Kismama újságokból kiszedett szabásminták. Kicsiben le vannak rajzolva a leírás mellett a ruhák. Magát az újságokat már elajándékoztam, csak a szabásmintákkal hittem azt, hogy fogok valamit kezdeni. De nem...
Úgyhogy postán vagy talin át tudom adni, ha így is jó!
Jamina
jamina
 
 

 
 

Sziasztok! Megjöttem Kép
Irány a képtár
Napozóágy extra funkciókkal (Ötlet mozaik 2003.VI.)
Alvókuckó (Praktika 1998.XI.)

És most látom, hogy Afi is írta, de már felraktam - egyre gondolunk azt hiszem - Függőágy spárgából (Praktika 1998. VIII.). Ilyet még régebben keresett vki úgy emlékszem.

Jamina! nem elkeseredni, még van egy csomó újság, csak még nem értem a végére!

Áfonya! Megtaláltam a pelenlázó táska leírását is. Anno, Te felraktad a leírást is? Ha vkinek kell a leírás, csak szóljatok, most (még) elől van Kép

Még később jövök!
phaedraa
 
 


Sziasztok, nagy gond lenne ha nem a képtárba pakolnátok hanem ahogy Zsunya és Áfonya is csinálja ide linkeli be? vagyis ide is?
Mert ez így könnyen letölthető és mindenki azt nézi meg amit akar, vagyis inkább nem nézegeti órákig a letöltésnél ugyanazon képeket.

Köszi azoknak (főleg) akik egyébként gyors netesek és nem érinti őket a probléma.
Névtelen
 


Névtelen!Kép
Ez pont miattunk van, és a képtár isKép.
Oda felpakoljuk, de nem kell letölteni, hanem csak azt, amit meg akarsz nézni.
a kép a képtárban van, mert valahol fent kell lennie, és most, ha sikerül, akkor ideírom az elérhetőségét:
Alvókuckó:
1., http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/24024.jpg
2.,
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/24025.jpg
3.,
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/24026.jpg

Napozóágy:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/24032.jpg

Függőágy, csomózva:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/24038.jpg

Ha minden igaz, akkor sikerült. Ha nem, akkor holnap valaki felrakja, és elmondja nekem is, hogy hogyan lehet felrakniKép
Csi
Névtelen
 


Hoppá, azt hiszem lemaradtam vmiről. Csak most vettem észre az "újítást" . Köszi Csí, legközelebb én is így csinálom Kép

Névtelen! egyébként nem nagy gond.

Csí! erre a napágyra gondoltál?
phaedraa
 
 


Egy jegesmaci szőnyeg. Hátha kedvet kaptok hozzá. Ez lesz a következő, amit elkövetek Kép

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/24051.jpg
phaedraa
 
 


Nnnna, Csi ügyeske, és szerényKép
Csak azt nem értem, hogy tegnap miért nem sikerült, mikor ugyanígy csináltam..

PhaedraKép
Nagyon drága vagy, de nem erre gondoltam. Az összecsukható, és az RTL-en láttam, ott azt mondták, hogy benne van az ÖtletMozaikban...Nincs benne másik? De jó lenne...!

Jamina!
A kölyök nálunk hamarosan kap egy emeletes ágyikót, az lesz felöltöztetve. Persze nem olyan szép, mint amit kompletten mi készítenénk, de ez minden vágya, mármint az emeletes ágyikó. Auchan és társai egész barátságos áron árulják, és így nincs vele macera.

Egyébként én még csak addig jutottam a túrásban, hogy szortíroztam az újságokat, végre. Tavalyi Cora újság, RTV Részletes...Brrr.

Afi(ez tetszikKép)
Mi lett az ajtóval?
Túrás közben találtam csemperagasztást, igaz nem törött padlólapból, hanem mozaikból. Megtaláltad Te is, vagy megmondjam, melyik számban volt?

Lányok!
Sikere volt az égetett táblának, és szóltak a fiúk, hogy csináljak a kerti budira is egy WC feliratot. Az olyan snassz lenne, ha csak ezt írnám rá...
Nincs valami tippetek?
Esetleg egy poénos ábrátok?
Persze valami egyszerűbb féle...

Csi
csii
 
 


Csí!
Gyanús volt az összecsukható jelző, de nincs benne más napozóágy. Ellenben rémlik, hogy egy régebbi Praktikában láttam. Ha rálelek, felteszem azt is.
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Ildikó, ha aktuális még a kézlenyomat, azt én sókerámiából csináltam és csuda jó lett. Van egy iilyen topik!

Áfonya!

A Similacos dobozért megy a harc nálunk! Mindenkinek kellene! Ötletek: Én mindenfélével bevontam, pl: vastag zsineggel, ée horgoltam rá virágot,amit ráragasztottam a bevont dobozra. De szalvéta is mehet rá! A gyerekem ceruzái is abban vannak, dekorgumival van bevonva, állatok, virágok,mindenféle ráragasztva. Van oroszlán, aminek a teste a doboz, amit a mancsaival ölel. Alá meg zöld levelek vannak vágva. Apukám madárijesztőt csinált belőle, marha jó! Felfűzögette drótra. Fel kéne vhogy ezeket tennem.

Csí, szereztem farudakat, mivel lehet azeket befesteni, hogy bírja a gyűrödést?

Magdi
Névtelen
 


Sziasztok!

Jamina,
akkor ha mas jelentkezo nincs, en szivesen vennem a szabasmintakat. A gond csak az, hogy gyori vagyok /marmint ez nem gond, orulok nekiKép, csak a postai ut marad a tovabbitasra/.

SzerenykeKép,
megy ez a kepfeltoltes, naugyeKép Nem talaltam mozaikot, ha elol van meg, megirhatnad, melyik volt.
Ajto nagyjabol kesz, kis finomitasok kellenek meg a zarak korul es a szeleken meg itt-ottKép. Egy apro tanulsag ejjel, lampa mellett festoknek: kis bogarak nagy ongyilkos hajlammal vannak megaldva es mennek fejjel a frissen festett ajtobaKép

Phaedra,
amit en talaltam fuggoagy, az nem ilyen csomozasi technikaval volt, hanem fadarabbal.

Magdi,
tenyleg tehetnel fel mar kepeket Te isKép Dobozok: taroloedenykent mar minden formaban jelen van a lakasban, en ilyesmi otleteket keresek, mint az oroszlanos, amit irtal pl. /lehetne reszletesebben, vagy kepet?Kép/.

Kreativ egyevesem ezen irasom alatt felbontotta a kalciumos dobozt, kivett belole egyet, a nehezen letorheto ampullat lefejezte, majd az uvegcse tartalmat vegiglocsolta az eloszobaban, hatha sikerul el is esnie az immar csuszos jarolapon. MegorulokKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
az sose gond, ha győri vagy Kép, egyik kedvenc városom.
Címed ide: jamina@netandgo.hu
Puszi

Ui: ha van vkinek 2000. júliusi Otthon újságja, legyen szíves megfelelő technikával felvarázsolni a 90. oldalról az Első Magyar Bútorda hirdetését Csinek! (klassz emeletes ágy =vár)
jamina
 
 


Phedra!
Nekem azért fura, mert a TVben az ehavi számra hírdették, de ebben nincs.Azt gondoltam, hogy esetleg a múlt haviban van.
Egyébként nekem is szemet szúrt a jegesmaciKép(+ még vagy ötven dolog...)

Jamina!
Te amit láttál, az ÁGY volt, vagy kerti házikó, amit bentre is össze lehet rakni?
Ma nagyjából átnéztem az egyik kiválogatott kupacot/még győri újság is volt benneKép/, és találtam kerti tárolót, majd nézd meg a képtárban, ha más nincs, akkor adaptálható... Találtam kamiont is, ez szintén emeletes ágy alapra készült, annak is van leírása, azt is felrakom...
Egyébként van dínós, macskás, maci+csillagok, tárolós, ablaktalan ágy, de amit Te keresel, nálam nincsKép
Egyébként, most, hogy mondod, beugrott nekem is a Bútorda ágy-vára, kösziKép

Megkérdeztem, nincs a lapkiadónak tartalomjegyzékeKép

Magdi!
Nem tudom, mekkorák a gyerekeid, de az én lányom minden festéket lereszelt a fogával. Most olvastam, hogy van a Tikkurilla festéknek egy "ehető" variációja is, de lehet, hogy az csak lazúr, majd megnézem, és este leírom.
A Similacos dobozra hogyan alapozol szalvéta előtt? Milyen festékkel? Tényleg jöhetnének a képekKépNekem ismerősöm fotóz néha, mikor erre jár, és lemezen átküldi, ez is egy megoldás.

Áfonya!
Nem akarsz egy topikot nyitni sz.gépfelhasználóknak? Ezt tök komolyan kérdezem!
Pl. megkérdezném ott, hogy miért lesz randa a szkennelt kép, bármely felbontásnál, míg a fadarabok gyönyörűek. Lásd képtár.
Estére Neked is megnézem a Praktika számát.

Megyek képfeltölteni!

Csi
csii
 
 


Jamina!
Íme a kép a házikóról:http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/24127.jpg

Csi
csii
 
 


Sziasztok Kreatív Mamik!

Szeptembertől visszamegyek dolgozni egy iskolába, ahol jó lenne "bevágódni" már a dekorációval is. Mivel nekünk kell mindent megcsinálni, gondoltam hozzá kezdenék már most. Ha valakinek van jó ötlete, szívesen várnnám, képpel vagy kép nélkül. Lehet falra, padra, szekrényajtóra, minden, ami ízléses, kreatív, látványos és egy 3. osztályban helye van. Előre is köszönöm szépen:

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Nem kell vmelyőtöknek sok-sok-sok régi szalvéta?Most jutott eszembe,hogy van otthon egy nagy kazal,még úgy kaptam egyben az egészet ,amikor kicsi voltam.Ha érdekel vkit,teszek fel róluk képet,és lehet válogatni!Kép

Anyapoc
Névtelen
 


Csajóóók! Már aki szövőkeretre vár. A BMK-ban a guzsalyas boltban van nagy álvány. Holnap veszem meg az enyémet. 26000 helyi egység. De nem érdekel. KELL!
picin a baba kb térdig kész. 20 perc volt Kép

Tsók
Zsunya

zsunya
 
 


Anyapoc!!!!
Nehogy tegyél fel kééépet!
IDE VELE MIND IZIBE!!!


komolyan, vicc nélkül: szalvétafüggőktől ilyet kérdezni?
Na, csak lesd majd meg milyet fogunk itt marakodni a konconKép)))))

Stipi-Stop, én voltam az elsőőő!
Beee!
Csi
csii
 
 


Phaedra,Zsunya!
Bár ehhez nem kell szövőkeret, azaz nem a szokásos, de szerintem nagyon klasszak ezek a képek. A szövőkeret ugyanis kis összekötözött ágakból készül, és az lesz a kész kép kerete is. Gyerünk a határba gabonát szedniKép

növényszövés:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26600.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26601.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26602.jpg

Phaedrának szövés kezdés, majd Zsunya elmagyarázzaKép))
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26603.jpg

Azt hiszem már tudom, hogy eddig hol rontottam el. Én csak simán szőni kezdtem, és akkor az első sor kerethez való közelsége miatt nem tudtam elkötni a felvetőszálat. Így viszont abból is marad az első sorra. Jól értem, Zsunya?
Zsuny! Egyébként mi az a BMK-guzsalyas?
És mekkora a keret? Van hozzá motyó is?

Ágci!
Azt akartam megkérdezni, hogy milyen tárgy érint téged, vagy azt, hogy milyen tanteremben lesztek. Aztán keresgélés közben találtam ezt az Órarendet, szerintem nagyon aranyos. Meg lehet csinálni másból is, nem kell mézeskalácsból...
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26604.jpg

Zsuzsa!
Ha legközelebb a dunakeszi Auchanba mész véletlenül, akkor a Villa Rustica boltba nézz be, IHR szalvétákat lehet ott kapni, nagyon szépek../na jó, az áruk is/ Van katalógusuk is, a normál 520Ft, a koktél 400Ft.
Jó a "kerti mellék" szövege, majd összeszedem őket, és szavazásra bocsátomKép
Az égetés egyébként elég haladós, csak meg kell állni néha, mert melegszik a nyél is.

Áfonya!
Ha video lenne, azt mondanám, hogy brummos a kép. De ez nem video, így nem tudom, hogy hogy hívják ezt a randa zavart rajta....
Hát, persze, hogy nem találtam meg a tegnapi újságot, ami a mozaikról szól, viszont találtam két másikat:
Praktika 98/8. 21.o., és 99/8. 23.o.
Rongybaba, ha kell még:
Praktika 98/10 29.o.
A 2000/3. számban van egy 1999-es összesített tartalomjegyzék.

Magdi
Nem találtam meg a gyerekbarát festék pontos nevét, de tuti, hogy Tikkurilla volt. Szerintem a legtartósabb natúr színben, ahogy most van, esetkeg pácolhatnád színesre, azt beszívja, és nem kopik le. De fedő festék, mint ami a kisvonat házainál van a képtárban...Gőzöm sincs.Kép

Képzeljétek, kaptam egy ölnyi zabot, gyönyörű! Ha holnap végre nem túrom az újságot, szövök belőle egy "valamit". Még nem tudom mitKép

Munkára fel!
Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Csi!
Most hogy a kezemben van a kis keret látom hol rontod el. Szóval az első sort fel is lehet hurkolni. Tehát mikor az első vizszinteset húznád be, akkor minden függőlegesre hurkolsz egyet. Gyakorlatilag felcsomózod, igy rögzül a helye az első sornak. Ráadásul ezt nem a keretnél kezded, hanem annál a támasztófánál ami kb 3 centire van a keret aljától. Igy már marad elég hosszú elkötni és nem fog csúszkálni hiszen rácsomózod, valamint elméletileg ahol ez a fa találkozik a függőleges szálakkal ott megakad a csúszás. Nem zavart téged ez a fa eddig? Kép
Remélem érthető volt. Ha nem szóljatok. Kép

A BMK a Budapesti Művelődési Központ. Kelenfüld, Etele út aszem 77. Ott van egy ilyen kézműves bolt, ami a népi kézműves holmikra specializálódott. De neméri megvenni az utolsót az orrom elől! Kép Ez a nagy nagy álvány-keret. 2métert lehet szőni rajta, aszem 70cm szélesen. Nem kicsi, de nem egy szövőszék. Csináltam neki helyet, ami nem kis munka egy 43négyzetméteres lakásban...

Most megnézem a képeket.

zsunya
 
 


Ezt a növényszőtt képet hogy lehet portalanitani? Tapasztalatom szerint nagyon porosodik. Vagy csak itt a város közepén?
Azért arra is kiváncsi lennék, hogy honnan szedjek ennyi féle dekorativ növénykét itt a Moszkva térnél? Kép

zsunya
 
 


Zsuzsa,
oké, ha látok kantárost, küldöm. Írj címet a fenti mail-re.
A jelentkezést ezennel lezárom Kép; az össtes szabásmintának megvan a helye (5felé kell osztanom a kollekcióm)
Jamina

Csi, levél ment! Anyapoc, Neked is!
jamina
 
 


SzalvétafüggőkKép!

Holnap vagy holnapután küldöm a képeket mindenkinek,és lehet válogatni!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Anyapóc, én is bejelentkezhetem? Már régóta gyűjtöm a szalvétákat és halálra gyötrök minden ismerősömet vele , ugye Phaedra? :-)))) szóval ha nem gond tudnál nekem is képeket küldeni?

köszi: Míra (mira@mailbox.hu)

Lenne még egy kérdésem.

Valahol láttam de már nem tudom hol, matricafestékkel készített virágokat. Mintha drót lett volna a szirom keret. Merre nézzek körül a neten? mármint a technika ügyében.


Áfonya, még mindig áll, ha valami kell Pestről, (diavetítő ez az.. :-)) ) szivesen elviszem, pl. jövő héten is megyünk Győrbe.

off: Phaedra, írtam emailt megkaptad?
Míra
 


Zsunya, nálam is porosodott a növénykép sajnos. takarítás gyanánt néha lefújtam, bár nem volt nagy sikerem vele. Szerencsére natúr szinek voltak a képen pl. egy bordó virágon biztosan jobban látszik minden.

De nekem egy idő után meglazult valahogy -pedig nem piszkálta senki- és a kiálló részek előbb utóbb letpotyogtak (pl. virágszirmok)
Nálatok is? Vagy nem lett volna szabad fújogatnom?

Zsunya a gyönyszövést is ismered? Azt hogy kell csinálni?
Láttam egy aranyos mini tarisznyát amit gyöngyszőttek, tök jól nézett ki. Ha nem bonyolult akkor lehet hogy kipróbálnám.

Köszi: Míra


Míra
Míra
 


Zsunya, mindig meglepsz!
Nekem nincsen keresztfa.
Ha magad előtt tartod a keretet, na, akkor nekem csak három vízszintes fa van, ebből kettő ugyibár a keret maga, meg egy középső merevítő. Phaedrának még keresztmerevítője sincsKép, viszont az övé nagyobbKép.
Termények--jövőre szóljKép!
Egyébként piacokon lehet néniktől, gondolom a "Moszkváson" is csokorba kötve kapni mindenféle száraz növényt. Én idén vettem 39 Ft-ért szárazvirág-magot, mindenfélét. Csak elfelejtettem elültetni....Már megintKép Gondolom, már késő.

Ma fogtam egy kazalnyi zabot, egy cserepet, bele tűzőhabot, és lépcsősen beledöfködtem a szálakat. Nagyon helyeske lettKép A cserép karimája kap egy vesszőkoszorút, és némi akrilt, mert kicsit sóvirágos.

Én régen a szárazkazlaimat vagy lecseréltem, vagy lezuhanyoztam. Nem ázik az olyan könnyen el!

Megyek fát vágni.

Jut eszembe:kukorica csuhét, vagy mit, most kéne félrerakni, hogy karácsonykor legyen szép angyalka a fára. Elég annyi, amit főzéskor kidobnánk. Én tavaly gyártottam, nagyon aranyosak.

Sziasztok!
Csi

Zsuny!
Ha megvan a keret, lefotózod?
csii
 
 


Míra!
A képtárban van a drótvirág, de sajna csak katalógusból ollózott. Viszont láttam a Jamina házikókeresése közben, ha érdekel, akkor felkutatom.
Csi
csii
 
 


Nnnnnnnnnnnnna, megjöttem décupage-ból.
Nagyon-nagyon jó volt, nagyon-nagyon ügyes voltam és nagyon-nagyon jól sikerült életem első szalvétaképe gipszalapra! KépKépKép

Jamina, az egyik szerény (a másik az Csi Kép)
jamina
 
 


http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26653.jpg

Ő az. Az én kicsikém. Kép 163cm magas, 86cm széles. 190cm hosszút és 70cm széleset lehet vele. És Még Van Ott Egy Ilyen! Kettőbe szedhető, ahogy látszik is. Minimum kombi autó kell hozzá...
Boldog vagyok! Már csikra vágtam egy rossz sárga lepedőt és egy régi nagypárna huzatot.

Na milyen?

Csi, bocsánat. Mindig olyan mintha tudnám, aztán arcra esek. Inkább nem is mondok semmit. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Míra,
epp mondani akartam, hogy szerintem mindannyian lattuk Praktika lapozgatas kozben a viragokat, en még irni is akartam, csak elfelejtettemKép Viszont a heten nem tudok kepet feltenni, mert a fenykepezogepem Kinaba mentKép
Akkor Jaminaval letargyalom majd a posta avagy futar kerdest, kosziKép

Anyapoc,
ez a szalveta durvaKép En kb. 10 perccel a beiras utan olvastam, de szereny voltam es nem csaptam le ra, ugye, Csi?Kép
Jut eszembe errol, Anyukam is gyujtotte regen, elo kene kerestetnem.
Amit Zsuzsa tett fel kepeket, azok kozul a bohocos szalveta nekem is van, folosleg is akadKép

Vettem en is 2 olyan falapot, amit Zsuzsa irt /szemtelenul magas aron adtak, grrrr/, mar itt figyel Egerke es BrumiKép
Nem lehet ezt valahol Tuzepen vagy ilyesmi helyen venni normalis aron?

Csi,
holnap irok mailt, kepminoseg temaban.

-Afonya
afonya
 
 


Csi, nagyon köszi :-)))) ha nem lenne gond megkeresni.. A képtárral nekem is az a bajom mint sokaknak, mire letölti.... de azért mindjárt próbálkozom.


Zsunya szövőkeretéről jutott eszembe, hogy még anno a szakközépben ilyenen kellett subázni.
Hogy őszinte legyek nagyon untam akkor, valami hülye kakast kellett (volna) csinálni, az óra alatt haladtunk vagy 3-4 sort és minden órán más folytatta. Gondolhatjátok hogy nézett ki ... :-))
Míra
 


Most néztem a képtárat nagyon lassú, de a Zsunya szövőszékét ami a legutolsó, azt rögtön betette. Ki érti ezt?
Míra
 


Van direkt körbeszövő eszköz is. Most láttam a boltban. Anyósomnak is van, csak nem tudtam, hogy ez az. Kép Jellemző... Szóval egy fa henger, olyan alkar vastag alul körben pöckök. Tetején egy olyan fa golyú, amiből mintha orra lenne sok, állnak ki fa pöckök, körben. Közte lehet szőni babát. Aszem amit felraktam az ilyesmin lehetett, mert nagyon hasonlóan jön be a nyaka. Szóval a bolti kétszer akkora, mint a babám, és 2700 HUF.

Mira én nem tudok subázni. Kép Sajnos

zsunya
 
 


Míra,
megnezted a kepet akkor, amikor Zsunya hozzaszolasat olvastad, a 19:51-est? Mert akkor ertheto, hogy a Keptarban egybol betoltotte, hisz ugyanaz a kep.

-Afonya
Névtelen
 


Zsunya, Már én sem, de én annyira nem is bánom.
ehhez biztosan nem lenne törelmem, de pont ezért nagyon értékelem ha valaki subázik.

Áfonya, igen megnéztem. :-) Gondoltam ám hogy Te biztosan meg tudnád válaszolni :-)))

Na mára már eldugulok, mert velem lesz tele az egész oldal. Jamie Oliver most főz. nyamm nyamm. valami hagymás kaja lesz ha jól látom.
Míra
 


Zsunya! Fájdítsd csak a szívünket. ÁÁÁ nem vagyok irígy, csak sóvárgok Kép

Jamina! Sajnos nem hoztam jó híreket. Átnéztem 2 tonna újságot, de nem találom, de még annyi remény maradt, hogy Anyuéknál is vannak újságok, de azt csak a hétvégén tudom átnézni.

Míra! Bocs, megkaptam, de napok óta újságokat néztem, így a mail-ek váratnak magukra. Altatás után írok Kép

Afi!
Várom a méretet! Jövő héten vihetné is Míra (gondolom vállalkozik rá Kép )

Csí, Afi! Milyen csigákat esztek????
Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra nem érint? Aszittem valamelyikőtök akik irtak nekem mélt lecsapnak erre a sohavisszanemtérő ajánlatra. Kép

Jól van. Igazából csak hobbinak én sem vettem volna meg. De ugye most ez lesz az én kis megélhetésem egyik tartópillére. Szóval annyira nem vidám. Vagy mégis?

zsunya
 
 


Sziasztok

Azt hiszem ti beszletetek arrol, hogy szkenneleskor nem mindig lesz szep a kep hanem olyan szemcses kockas szeru lesz.
Ez foleg akkor fordul elo ha szines ujsagot szkennelsz.
Egy modszer van ra de ugy eleg lassu a szkenneles tole. Legalabbis nekem az itthoni szkenneremmel.
Ha amikro szkennelsz akkor a DESCREEN opcional azt valasztod hogy ART MAGAZINT szkennelsz. Akkor hasonlo eredmenyt kapsz mint ha fotot szkennelnel. Ez azert van mert ujsagok kulonbozo szinu pottyokbol keszitekik a kepet es nem direkt szinekkel, ha jol tudom.

Napocska
napocska
 
 


Jamina cikke a csigaevésről:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/6075.html?1058202978

2003 Július 13 vasárnap - 19h 25
csii
 
 


Sziasztok!

Jajajajajaj!Mi lesz itt szalvétaügyileg?!Aki kapja marja?KépKépKép
Most mit csináljak veletek?KépDe komolyan...

MíraKép,persze, hogy neked is küldök képeket!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szerénke-Jamina!
Hisszük, ha látjukKép

Zsuny!
Már érteem! Azt a "keresztmerevítőt" mondtad! Aha. Ilyenünk nincs, ezért nem is zavartKép Ráadásul a mi keretünk még bébike, és állandóan alul kezdtem el én /gondolom Phaedra is/, és azért nem tudtuk elkötni...
Képzeld, régen harisnyából, és tejeszacsiból is szőttek, legalábbis nagyiméknál volt ilyen.
A szívem szakad meg egy ilyenért, de most kinéztem egy elektromos BOSCH favéső-gépet, még teknő is készíthető vele.
Tudjátok, nem is tudom, hogyan tudok teknő nélkül élniKép
Ja, és azzal nem vág ki a párom, mert kicsi.
Most ugrott be a körszövő-szerkezet, én balga azt hittem, az valami csipkekészítő...

Míra!
Ne keresgélj a Képtárban, hanem kérjünk meg valakit, hogy tegye be ide a címétKép
Holnap majd azért áttúrom ismét a Praktikát, de ma nem megy, mert tényleg ki leszek rakvaKép

Lányok!
Valamelyikőtök, aki szokott keresztölteni is, ott is elmondhatná Áfonya ötletét, mert már az oldalam kilyukad az ottani új művek miatt!

Zsuzsa!
Lehet kapni csak kormányt, a Gulliver forgalmazza, elemes, és mindenféle hangot is kiad. Talán az...de rögzíteni szerintem veszélyes. Nem?

Napocska!
Biztos van összefüggés a képek minősége, és a magazinok között. Csak nekem nincs ilyen beállításom, legalábbis nem találomKép
És nem kimondottan pöttyös az offszett miatt, hanem olyan zavaros, mint amikor valaki nagyon csíkos ingben ül a kamera elé, lehet, hogy tényleg a pöttyök zavarják be...

Áfonya!
Lehet kapni falapokat, ha egyre gondolunk. Középen ragasztott fareszelék /nem látszik/, kívül hajszálvékony faréteggel, és így olyan az egész, mintha nagyon vékony falap lenne. Ez az? Azt hiszem ez is préselt lemez névre hallgat, én legalábbis így hívom. Lomfűrésszel lehet klassz karácsonyfadíszt készíteni belőlük.
Mennyiért veszitek a hobbyboltokban?

Bohócmániások-- tegnap hallottam, hogy a Főv. Nagycirkuszban van egy bolt, ahol csak bohócos cuccokat árulnak.

Szalvétafüggők--Nem teszünk fel a képtárba cserére szánt szalvétákat?
Nekem van már néhány csomag, ha elhagyom a bázist, nyilván lesz is még. Persze többnyire "mediterrán" hangulatúakkal rendelkezem.
Ha valakit érdekelne...

Zsunyaaaa!
Erről a kismesterség-képzőről lehet valahol olvasni? A Praktikában láttam, hogy egy hölgy ott tanult meg kosarat fonni.

Jó éjt mindenkinek!

Csi
csii
 
 


Anyapoc!
Mi lenne, ha Te is ide raknád fel a képtárba?
Csi
csii
 
 


Zsunya! De igen, érint a dolog Kép de előbb meg kell magyaráznom az uramnak, élet-halál kérdés, hogy nekem is legyen egy ilyenem :|
Már így is azzal nyüstől, hogy egy kicsit többet kéne házi munkáznom Kép

OFF Jajjjj, nagyon tetszik ez a csigaevősdi, Jamina cikkétől kezdve Áfonya elő rágcsálásáig Kép és mit szólt az új ízhez Réka?
Bocs, de nagyon tetszik Kép
phaedraa
 
 


Áfonya!
Rakd fel légyszí a fadarabbal készült hálót. Van egy gondolatom, ha megérett, megosztom veletek.
köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Csi ennyi:

Népi játék és kismesterségek oktatója tanfolyam

OKJ-ban szereplő, felsőfokú szaktanfolyami végzetteséget nyújtó képzés.
OKJ: 54 8407 01

Moduljai:

I. Népi játszóházi foglalkozásvezető tanfolyam
Óvónők, tanítók, rajz és technika szakos tanárok számára ajánlott, akkreditált 120 órás képzés
T 300730-415/1999

Időtartama:
2 félév + 1 nyári intenzív tábor. A foglalkozásokat hét közben, munkaidő után tartjuk, heti egy esti elfoglaltságot jelent.

Tananyag:

Elmélet:
néprajzi alapismeretek (etnikai csoportok, az évkör és a család ünnepei, szokásai, település-ház-bútorzat, viselet, tárgyi néprajz, folklór stb.)

Gyakorlat:
természetes anyagokból, játék és tárgykészítés.(gyapjú, gyékény, vessző, szalma, csuhé, bőr, gyöngy, agyag, növények stb.)
Ünnepeinkre való készülődés tárgyai.(adventi koszorú, gyertyamártás, mézeskalács készítés, karácsonyfa dísz, betlehem készítés, tojásfestés stb.)
Mihez kezdhetünk gyermekeinkkel a szabadban? (sportjátékok, sárkánykészítés, gyógy-és festőnövények, sütés-főzés, nomád szövés stb.)

A képzés vizsgával zárul, melynek részei:- 20 oldalas dolgozat, - néprajzi és gyakorlati szóbeli vizsga, - valamint az év közben készített tárgyakra kapott érdemjegy.

Részvételi díj:
(teljes költség) (2002-03-as tanév)
1. félév : 18.000 Ft
2. félév : 20.000 Ft
nyári tábor szakmai költsége : 15.000 Ft + Vizsgadíj.

II. OKJ-ban szereplő népi kézműves szakma megtanítása
mely szakmunkásvizsgával zárul. Ezek a szakmák: szőnyegszövő, kosárfonó, bőrtárgykészítő, fazekas, csipkekészítő, csuhé-gyékény-szalma feldolgozó.

III. Oktatói ismeretek
Művészettörténet, a szakma néprajza, tanításának módszertana és oktatástechnikája, valamint pedagógia, pszichológia a nem pedagógusok részére.

Időtartama:
4 félév + 1 nyári tábor.

Záróvizsga:
- 30 oldalas szakdolgozat
- vizsgaremekek
- szakrajzok, mintagyűjtemények
- művészettörténet
- néprajz
- a mesterség tanításának módszertana és oktatástechnikája
- pszichológia, pedagógia
- oktatástechnika

Résztvételi díj:
félévenként 20-27.000 Ft + anyagköltség mely szakmánként változik
nyári tábor szakmai költsége + Vizsgadíjak.

A tandíjat félévenként kell fizetni.

Minden évben kiállítást rendezünk a tanfolyam hallgatóinak munkáiból.
A kiállításra minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Kiállítás időpontja:
2001. szeptember 26-tól október 18-ig

Helyszín:
Népi Iparművészeti Titkárság, Budapest 1011, Szilágyi Dezső tér 6.

Jelentkezni a mellékelt jelentkezési lapon július 30-ig lehet.

zsunya
 
 


Ma reggel az időjárás miatt Fiampéter negyed tizig aludt. Igy befejeztem Hepciát, a mérges tündért.
Kép
Kicsit fapados az arca, dehát. Péter örült neki.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26701.jpg

(nem tudom miért ment fel háromszor. Mindig újabb és újabb ablakokban követelte a filét. Bocsánat)

zsunya
 
 


Zsunya, de jó ez a kis tündér! a haja valami csillogós fonal?

Csi, kromofag: 800 ft/l, és mindenhol elillyesztettekhogy nagyon veszélyes meg csakis gumikesztyű meg álarc, és pattogva kimarhatja a ruhát meg a bőrt.

tényleg ennyire veszélyes? vagy csak engem néztek totál baleknak a fickók?

Szimo

Ui. nem tudok mindig netre jönni, és Ti ezalatt annyit "termeltek" hogy csak kapkodom a fejemet.

Szalvéta ügy: nekem is van pár db. szerintem is rendezzünk börzét, vagy tegyük fel valahová a képtárba. nem?
Szimo
 


Mira,matricafestékes virágok: Nagyon vékony drótból megformázod a szirmokat, egy "bugyi"-ra (irattartó vagy mi a neve)lesimítod a formákat. Ez lesz a kontúr. Kitöltöd festékkel és 24 órát hagyod száradni. Lehúzod, de óvatosan, megfordítod, és megint hagyod száradni. Utána össze lehet a szirmokat rakni. Hétvégén szkennelek be sablonokat róla. Kicsi virággal kezd, mert a nagy gázosabb! Nekem már sok van, gyönyörűek! Van könyv is : Varázslatos virágok üvegmatricából, v. Virágpompa üvegmatricából (Hollós könyvek)

Ja, csak a jövő héten tudom felrakni, mert szét kell a gépet szednem a parkettázás miatt!

Magdi
Névtelen
 


Hölgyek,
az nem úgy van ám, hogy azért járok ide, mert még a kisujjamból is kreativitás csöpög, hanem mert annyia, de annyira jó itt a hangulat! KépKépKép Tényleg, nem nevezzük át ezt a topikot mondjuk Jófej kreatívoknak? Kép

Csigás sztori: klasszikus lett belőlem? Kép

Phaedra: de kár Kép

Szalvéták: külön képtárat nekik! Hadd marakodjunk!

Szobát felújítunk, úgyhogy járok majd kérdezősködni rendszeresen. Szegény Ti! Kép
Jamina, a kis öntelt
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: