Új privát üzeneted érkezett!

Gabomamo!
Jobb lenne chatelnünk Kép
Most már kíváncsi vagyok, milyen táposdobozod van?

Trinát-> büdöske az aranyom, de nem túl vészes. Azért vmi külön szobában érdemes kenegetni Kép

Ph
phaedraa
 
 


Csi

Szuperjok ezek a dobozok nagyon tetszenek.

Csi es Pheadra
Nincs kedvetek szepen osszeirni a szalvetazasrol a tudnivalokat, akkor ki lehetne tenni oda ahol Afonya kutyaja van. En sajnos nem valalkozok ra, hogy ossze szedjem, mert szerintem kutya leirasanak javitasatol is hulyet kapot tolem Afonya a szornyu fogalmazasomtol.
De parktikus lenen egyhelyre osszeszedni mert akkro minden ujnak nem itt kene vissza keresni hanem ott egybe megnezhetne az egeszet.

Napocska
aki szinten remenykedik hogy nem hiszitek ot a beszologatona.
napocska
 
 


Sziasztok!

Hajra Gabomama,IldianyuKép Ezt ugyan elmondjuk minden ujnak, de sose hallgatnak rank: vigyazzatok, elkezded es sose tudod majd abbahagyni a szalvetazast, orakat fogsz a papirboltokban tolteni, mikozben Eleted parja agybajt kap, a lakasod egy lomtar lesz, stb...KépKép

Paranoia: kosziKép

Phaedra,
tudod, mit kuzdok vele mindig, mire lebetuzom a nevedet?! Allandoan osszekeverednek a betukKép

Napocska, ekezettelen-sorstarsKép,
dehogy kaptam! Hisz nem volt nagy dolog, nem is kuzdottunk sokat, legalabbis enKép

Mi van Jaminaval, ennyi ideig nem tart egy ujrainstallalas!

-Afonya

ui: jelszonak beirtam eloszor, hogy Phaedra, tiszta züzü vagyokKép
afonya
 
 

 
 


Phaedra,

sima fem taposdoboz. Csak nem a femre van rairva a felirat, hanem , mint a konzerveknel papircimke van rajta.
Nem is tudtam, hogy a szalvetat le lehet aztatni.

...és akkor jöhet az alapozás. Persze lakkozás nélkül gondolom. ... Ezzel most elbizonytalanitottal.
Itt arra gondolsz, hogy akkor lehet éeaztatni a szalvetat, ha meg nincs lelakkozva, ugye?

Most neztem, hogy egyidosek vagyunk.Kép Nemcsak en vagyok ilyen oreg Kép

gabomamo
gabomamo
 
 


sziasztok,
lehet, hgoy nagyon gagyi a kérdés, nem nevetni:
adva van egy gipsz kép. Erre szeretnék szalvétázni. Befesthetem-e sima iskolás vízfestékkel vagy temperával (a keretét), vagy speckó festék kell hozzá?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Már megint öngyilkos műveletre vállalkoztam ezzel a kavicsos kerrettel kapcsolatban,de haladok.Már a keret fele kész.Aztán hogy rajta maradnak-e a kavicsok...ha jelentkezem,akkor beleőrültemKép!

Ágci

Lehet vízfestékkel és temperával is,de nem lesz olyan szép szerintem.Meg könnyen lejön,ha rákened a ragasztót(tapasztalat).Viszont ha nem akartok befektetni festékbe,akkor vízfesték után próbálj vizes lakkot felvinni és utána szalvétázz.
Egyébként a diszperzit is nagyon jó és sokáig elég.Színezőt meg olyat veszel hozzá,amilyet akarsz.Én pl. a zsiráfoslámpámat is azzal alapoztam.

Zsuzsa

Annyi szalvétát linkeltél be,hogy enm győztem nézegetni őket!KépA cicás és a konyhai nagyon tetszik,de nem viszem el a többiek elől,úgysem lesz időm megcsinálniKép!
Ja,nekem sikerült már lakkozás után is leszedni szalvétát...KépKépKép!

Csí

Instrukciót úgy értettem,hogy meg tudjam egyáltalán nézni őket.De végül megnéztem ittKép.

Phaedra

Ugye a Trinátot javasoltad nekem is a laminált laphoz?Mennyira annyira büdös?Gondolom a gyerök mellett ne nagyon csinálgassam.Ja ,és jó a hűtőhöz is?KépVagy a Supralux inkább?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, Jamina, Ágci

kispadra kiülni, és várni a Postást, aki csomagot visz.

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

Nekem nem hoz?

Panni
panó
 
 


Zsuzsa!

Köszi,hogy belinkelted a szalvétáimat.Egyébként ezt hogy csinálod?Ja és nekem minden lila virág levendula,elnézést.(csak kb.4 évig tanultam természetismeretet)
Majd teszek még fel sünis szalvétát,de csak holnap.
Egyébként ma besétáltam a Kreatív Hobby új boltjába az Üllői úton,a régivel szemben van,és egy csomó pénzt költöttem.

A játszótéren megkörnyékeztem a kismamákat és kunyeráltam fémdobozokat.Én is próbálok Csi-féle dobozokat gyártani.Majd meglátjuk,hogy mi lesz belőle!

Jucusmamus

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Panni mail ment.Kép

Bocsi!!!!

Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Enegem ez a tapéta ragasztó visz a sírba! Most gipszkereten próbálkoztam vele, de nem igazán ragasztotta oda.
Pedig:
az állaga olyan amit Csi/Phaedra írt
nagyon vékonyan de azért eleget kentem fel.

aztán átmentem a szalvétán si ragasztóval, na kész katasztrófa! borzasztó lett.
Mi a fenét rontok el?
Ti pl a szalvétát is átkenitek ugyanúgy mintha dek ragasztóval dolgoznátok?

Csak én vagyok ilyen béna?

Köszi a segítséget,tisztára úgy érzem már magam mint egy gyogyis.

Tímea
Névtelen
 


Sziasztok,

lanyok, ez a szalvetacserebe v. nemtommi az hogy megy? ha nekem tetszik vmi azt megkapom v. hogy? utanvettel adjatok fel?

g.
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindent.

Csí!
Ezt a festékkészletet már régebben vettem, de még nem használtam, egyszer festettem le vele fa képkeretet. De ennyi.
De akkor legközelebb nem készletet veszek. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


TímeaKép
Én is uuuútálom a tapétaragasztót...Igen át kell kenni ugyanúgy, mint ha dek.rag. lenne.

Jucusmamus!
Ém ilyen helyekre be sem mernék menniKép
Van már új katalógusuk?
A HobbyMűvész most adott ki egy kiegészítő füzetet az újdonságokról.
Jamina a lila virágot fürtös gyöngyike néven emlegetiKép

Phaedra!
Most megint elmondom, utoljára: NEM használom a frissítés gombotKép
Azért beszéltem el megint melletted hétfőn éjszaka...(bocsi).

Kedves!
Köszi a linkeketKép
A mozaikos nem mondható fantáziadúsnak, de nekem azért tetszett, mert némi arannyal, vagy csillámmal sorozatgyártásban is lehet belőle díszt készíteni, de jó sormintának is. Vagy girlandnak.

Anyapoc!
Még egyszerKép:
A Supralux egy márkanév. Van belőle is fémre használható alapozó is, de amit én használtam az FALfesték (Wallkyd)az nem jó fémre.
A hűtődre Neked KORRÓZIÓGÁTLÓ alapozó kell, mert mint mondtad, meg van sérülve rajta a dukkózás. Trinátéknál ez a korróziógátló alapozó Trinát korróziógátló alapozó névre hallgat, apu ezzel kente le a hűtőt, mert neki is le volt ütődve a festék. Igaz, ő nem tett rá később napraforgótKép

Zsuzsa!
a többi 8569db IHR-t, amit vettél, miért nem tetted felKép

Jamina azt mondta, majd jön.

Csi
csii
 
 


Gabomamo!
Csak egy gyors bejelentkezés, mert most éppen másik topikban rontom a levegőt Kép
Felhívta a kedvenc alkotótársam a figyelmemet, hogy gyorsan szóljak, hogy a Trinát aalapozó nem színezhető aquacolorral, hanem arra más paszta kell. Ide msáolom a levelének egy részletét, hogy ne kelljen lepötyögnöm->
"...Trinát alapozó (alkyd-bázisú) NEM színezhető Aquacolorral (vizes bázisú), mert a két oldószer kicsapja egymást, nem lesz homogén a cucc. Csak diszperziós, vizes alapú festékeket lehet Aquacolorral színezni, a Trinát olajos. Vannak viszont olyan színezőpaszták, amivel mindent lehet színezni, de azok önmagukban nem használhatóak festésre, mert NEM tartalmaznak kötőanyagot, csak pigmenteket, ami mindenféle vacak anyag icuri-picuri részecskévé tört szemcséje. ..."
(köszi Csillag Kép )

szalvétacsere-> ez általában úgy működik, hogy ha meglátsz egy SZ-t, ami tetszik, akkor írsz a tulajdonosának mail-ben, hogy szeretnéd, és Ő elküldi Neked levélben. Te is raksz fel képeket és akitől kaptál SZ-t, Ő ír Neked mail-t, hogy Ő mit szeretne cserébe és elküldöd.
Ez így működik a rendesebbjénél. Na most a rendetlenebbnél (értem ezt magamra, csak is magamra Kép ), aki lustaságból nem nézi és gyarapítja a kínálatot, küldök mindenből, ami épp a készletemen van és várok cserébe msát, rábízva a feladó-fogadóra, mert még arra is lusta vagyok, hogy kiválogassam Kép És őszintén remélem, hogy ezt nekem megbocsátják Kép Kép Kép

Ágci!
Én temperával festettem már, de nekem nem jött be.

Tímea!
Hol laksz? Ha Pesten (vagy meg tudod oldani az eljövetelt), akkor összefuthatunk és akkor kihozunk vmit a tap.rag-ból Kép
Írhatsz mail-t is.
A profilomban lévő mail cím nem jó, majd átírom, de ide is írhatsz->
phaedra.phaedra@freemail.hu

Phaedra
phaedraa
 
 


Csí!
Most én sem frissítettem Kép
Ph
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Tímea

Én és és a tapétaragasztó nagyon jól megvagyunk.Én gipszre is ragasztottam már vele és bejött.Talán az zavar meg,hogy nem szárad olyan gyorsan,mint a dekupázsragasztó,így elég sokáigcsúnyán néz ki.De ha megszárad teljesen,akkor uolyan szép lesz(majdnemKép),mint ha dekupázsragasztót használtál volna.De utána vmilyen vizes lakkot tegyél rá,így tartós is lesz és szép fényű.Csak próbálkozz,az első nekem is borzalmas lettKépKép!

Csi

Nyugodtan írd oda legközelebb,hogy a gyengeelméjűeknek,kiváltképp Anyapocnak,aki soha nem figyel és nem jegyez meg semmit,pláne nem ennyi lapozó és korrózió-izétKépKépKép!
Istenbiz',többet nem kérdezem meg,csak ha már tényleg neki akarok állni!KépDe az legkorábban az őszi szünetben lesz!

Nemtúlrendes PhaedraKép

Akkor ugyan írd már meg,hogy tőlem mit is szeretnél,mert a katicák még mindig itt csücsülnek,pedig már az őszt tapossuk!KépKépKép

Gigóca

Várom,várom!KépKépKépÉs nagggyon kíváncsi vagyok!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Phaedra!
nem bííírom kihagyni: 00'31"-kor Csillagokkal beszélgetsz?
Látjátok, Lányok, mire jut az ember lánya, ha szalvétázni kezdKép

Zsuzsa!
Akkor nem is érdekel az újabb lelőhely?
Megkíméljelek?
Akkor nem mondom el, hogy vettem hat zacskóval olyat, amiben különböző szalvéták vannak...
Nem maradt még véletlenül a kottásból?
Vettem ma egy fehér alapon négy oldalra összefüggően írt kottás szalvétát, ebből lenne egy tálca, és kellene még legalább kettő negyed, mert akkor lehetne a tálca mellé hat darab poháralátét.
Gipsz szárítása: én ugyan mai napig nem öntöttem, viszont minden vackomat, amit szárítani kell, a kazán tetejére teszek. Most ott század egy zsáknyi kukoricajuhéjjj.

Anyapoc!
Nyugi, én a Zsunyát hetekig nyaggattam az Unitoppal, meg az AquacolorralKép.(no meg mindenféle mással...)
Ma gonoszka vagyok! Ezért, ha nem érsz rá mostanság, akkor nem is mondom meg, hogy vettem olyan napraforgós szalvétát, mint amit kaptál csomagolópapír képében... Beeeee!

Képzeljétek! Ma az oviból kifele láttam, hogy egy háznál kőművesek pakolnak bontott tetőcserepet egy konténerbe...nem is kellett több, rájuk rontottam, és nyomban kunyeráltam néhány egész cserepet, afféle "U" fazonút. Csak az a gond, hogy zörög az autóban, kivenni meg nem merem, mert kiraknak itthonról velük együtt...

Sziasztok
Csi
Az undok dög
csii
 
 


Csi
Fürdés előtt ne kímélj légyszi, főleg én is ilyen csomagokat veszek. Hol-hol-hol?????????

Zsuzsa
zsuzsa
 


Csi,
lécci írd meg, hogy csináltad ezt a kéregbelsőt. RÉszleteket kérek szépen. Komolyan mondom, én egy akkora hülye vagyok, hogy elmentem dolgozni, ahelyett, hogy ilyen csodákat gyártanék, írhatom a tanmenetek stb.

Gigóca,
várom!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Nem logok en valakinek szalvetakkal?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Én várok egeret Kép

CSÍllagom-bogaram, tudod Te,hogy kivel beszélgetek éjszakánként Kép))

Phaedra
phaedraa
 
 


Nőcik!

Ezek a virágnevek kicsinálnak.Karácsonyra kérek egy kisnövényhatározót!
Kreatív Hobbynak van új katalógusa 300Ft.És a 3D-s lakkot ékszerlakknak nevezik benne.
Teszek fel egy sünis szalvétát,de a belinkelést nem igérem meg,de megpróbálom.

Pano!
Én még várom a szalvétákat!
Jucusmamus
20170114224602
 
 



Ágci!
Valahol a KÉZIMUNKA...KÉPTÁR régebbi részén található az a fakéreg, amit ma befedtem. Akkor csak egy barack került rá, most arra ragasztottam a szalvétát.Nem tudom sajnos megnézni most, de azon jól(jobban) látszik, hogy milyen a formája.
Semmi különös nincsen az elkészítésében.
A kérget leportalanítottam, bekentem tapétaragasztóval, ráraktam a faleveles szalvétát. Ecsettel (a szivacs felkapja a ragya miatt) alaposan belegyömöszöltem az összes lukba-résbe a szalvétát, majd átkentem dec.ragaztóval, attól lett olyan fényes, hogy nem tudom lefényképezni, mert a recék valahol mindig megtörik a fénytKép
Mikor megszáradt, akkor a szalvéta mintájával megegyező csomagolópapírból kivágtam a leveleket, és kicsi kétoldalas ragasztó-szivacsokkal (3D rag.szivacs) a szalvétán lévő levelek fölé ragasztottam a körbevágott leveleket, így az szépen kiemelkedik a síkból. Persze előtte egy kicsit meghajlítottam őket, hogy ne legyenek merevek, hanem pöndörödjenek.
Kb. annyi idő alatt készült el, amíg ezt legépeltemKép

Itt még csak a szalvéta van felragasztva,
itt már a levelek is,itt meg egy közelebbi részlet, de közben besötétedett, és a neon mellett megzöldültKép

Tapétaragasztósok!!!
Tudjátok: nem szeretem. Most azt hiszem, hogy rájöttem, mi az, ami zavar:
A dobozoknál vettem észre, hogy a beugróknál hiába pacsmagoltam le alaposan, a száradás után feljött, azaz a szalvéta nem ragadt bele a résekbe. Azt hittem, hogy nem ragad rendesen a ragasztó. Ma rájöttem, hogy nem a ragasztó-képességével van igazán a gond, mert ő csak rendesen végzi a dolgát. Ugyanis a tapétánál követelmény, hogy ne maradjon ráncos, így száradás közben a ragasztó szépen kihúzza a tapétát...Így az én nemnormális ragyás felületeimre azért nem a legjobb a taprag, mert a száradás közben kifeszül a szalvéta, és nem marad benne a rücskökben...
Most is így volt, paszáltam jó sokáig, de száradás közben kifeszült, amit beletunkoltamKép Már szalvétáztam erre a fakéregre, de akkor csak decoupage-ragasztóval, az száradás után is jó volt.
Szvsz csak sík felületen jó a taprag, rücskös felületen nem a legjobb.

A másik: hogy gyorsabban száradjon a ragasztás, beraktam egy ventillátor elé kis időre a kérget. Hiba volt. Ugyanis a gyors, és főként felületi száradás miatt nem volt ideje a vastagabb dec.ragnak kiszáradnia, megkötött, mielőtt átlátszóvá vált volna, így az egészen van egy fehér fátyol, amit nehéz volt korrigálni...

GIGÓCAAAA!

Légyszi' gyere vissza hozzánk beszélgetni!
Hiányzol ámKép

Csi
csii
 
 


Hurra, megjott az utlevelemKépKép Jo gyorsak voltak, elismeresem.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

UndokKép!
Ha nem akarod,ne áruld el,úgyis rájövök!KépKép!

Gigóca

Köszönöm a csomagot,megjött!És a bohóc is és már fel is került a helyére és fiamnak nagyon tetszik!A szalvétákat is köszike!!!KépKép

Ágci

Hja,én is ebbe a hibába estem.Csak az a gond,hogy nemhogy szépeket nem gyártok,tanmenetttel sem végeztem mégKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,

csak annyi hozzáfűznivaló, hogy a bohócot felrakhatod laminált bútorlapra is, onnan könnyű leszedni
Gigóca
 


Sziasztok,

Gigóca,
megjött a csomag, köszönöm szépen! Mindegyik nagyon szép, a katicás a kisfiamnak is nagyon-nagyon tetszett.Kép
Kép

Csi,
köszönöm a leírást. El is mentem magamnak.Kép
Teszek fel én is néhány szalvétát, nem sok, most találtam.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Gigóca

Írtam mailtKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jucusmamus

Küldöm, küldöm, csak kicsit lassú vagyok. De nem felejtettelek el!

Panni
panó
 
 



Csi, Panni

kispadra kiülni és lesni a csomagot hozó postást, majd lecsapni rá.
Csi neked csak két csomagba fért bele.

Megjelent a Kreatív Hobby új katalógusa, 298ft.

Hírdet tanfolyamokat is:

2003,09,20 falióra készítése decoupage technikával
2003,10,04 cserépfigurák készítése
2003,10,18 falidísz szalvétatechnikával
2003,11,08 karácsonyi üdvözlőlap és ajándékdoboz készítés
2003,11,22 Karácsonyi lampion üvegfestéssel
2003,11,29 karácsonyfadíszek készítése
2003,12,13 Karácsonyi gyertyadíszítés

részvételi díj 2200ft/alkalom.

én jövő szombaton megyek faliórát csinálni, mert megirigyeltem Csitől.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!
Már megyek is, pokróccal!!!

Én meg nagyobb postaládát szeretnék készíteni, ilyen foglalkozás nincsenKép?

Csi
csii
 
 


Míra, ZsuzsaKép

csomag megérkezett, nagyon köszikeKép.

Lányok

tegyétek meg, hogyha készítetek valamit az általam küldött szalvétákból, azt felrakjátok a képtárba. Vagy most senki sem alkot?

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Ezt Jucusmamus késtítette sk!!

karácsonyfadísz
gigóca
 
 


Gigóca!

Köszi a linkelést,és azt áruld el nekem,hogy hogyan csinálod,hogy csak az jelenik itt meg ,hogy karácsonyfadísz?Zsuzsától már megtanultam a belinkelést,de nekem az egész hosszú elérhetőség kiírodik.Valamit biztos nem csinálok amit kéne.
Bocs,hogy itt faggatlak!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmama,
majdnem jol csinaltad mar a multkor is. Gigoca ezt irta be a fenti linkhez, csak folyamatosan, egy sorban /a kepernyore nem lehet, hogy nem fer ki, eltordeli/, kezded a \newurl-lel, aztan a nyito kapcsos zarojellel, akkor az url cimmel folytatod, jon a vesszo, utana az altalad adott elnevezes, bezaro kapcsos es keszKép

\newurl{http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36014.jpg,karácsonyfadísz}}
afonya
 
 


lanyok, ezekbe a gombokbe belulre kell szalvetazni vagy kivulre? Es muszaj az egeszet beboritani vagy lehet kisebb darabokkal is? Nem nagyon csunya a muanyag? Mert arra gondoltam, hogy lehetne bele tenni műhavat is esetleg.
Mar latom, a lanyom miatt nekem rem giccsesnek tuno karacsonyunk, karacsonyfank leszKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok Lányok!

Valaki elárulná nekem légyszi,hogyan csináljátok ezeket a gyönyörű szalvétákat?Elképzelni sem tudom,hogyan kerülnek rájuk a szebbnél szebb képek?Én is szívesen megpróbálnám,de sajnos halvány gőzöm nincs,mi kellene hozzá,mit kell beszereznem?
Ráadásul olyan aprólékos mintákat is láttam,amiket -szerintem -el sem tudnék készíteni.Akkor hogyan csináljátok?
Bocsi,hogy ilyen tudatlan vagyok,de nagyon érdekelne a dolog...

Köszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Afonya

igen, a gömböt belülről szalvétázd. Én úgy csináltam, hogy kivágtam egy motívumot, felragasztottam, majd befestettem arany színűre belülről. De befújhatod műhóval is.
Nekem már a husvéti tojásnál sem jött be, hogy az egészet beszalvétázzam.
majd ha este törpök alszanak, akkor a Kreatív hobby újságjából próbálok neked felrakni képet is.


Kriszti,

a szalvétákat így vesszük, már rajtuk van a motívum. Ezeket ált. hobbyboltokban árulják darabra. ált.30-45 ft között van db.-ja.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

Akkor most végképp nem értem,mi ebben az egészben a technika?!Mit lehet ezekkel a szalvétákkal kezdeni?Én azt hittem,ti készítitek őket.
Mit jelent az,hogy a "gömböt szalvétázni"?
Felvilágosítanál légyszíves?Komolyan nem láttam még ilyesmit...

Köszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Kriszti


fogsz egy szép mintájú szalvétát, annak is a legfelső rétegét,mert ezek ált. 3 rétegűek. Ilyeneket látsz a szalvétatechnika képtárban is.
veszel Decoupage ragasztót, és egy olyan tárgyat, amit ki szeretnél díszíteni. Pl. agyagcserép, papírdoboz, szintén látsz ötleteket a képtárban.
Kivágod a mintát a szalvétából, de akár az egész szalvétát is felhasználhatod.
Ha világos színű a díszíteni szánt felület, akkor rögtön ráhelyezheted a kivágott motívumot, és átkened a ragasztóval. száradás után mégegyszer.
ha sötét az alap, akkor akrilfestékkel(amilyenre te szeretnéd, és ami megy a szalvétádhoz, főleg világossal) átfested, majd száradás után jöhet a szalvéta és a ragasztó.

Ha van kedved, még utána is díszítheted festékkel.

Gömb:
lehet kapni műanyag kettéosztható gömböket a hobbyboltokban.
ezeket célszerű szétnyitás után használni, és ezt kell belölről szalvétázni. Csak itt a szalvéta után jön a festés.

Áfonya, még annyi, hogy ezek szép fényes műanyaggömbök, ne valami homályos dologra gondolj.

Kriszti, ha valami nem világos szólj, de az előző hozzászólásokat is érdemes elolvasni.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

Igen,most már van valami elképzelésem a dologról.Kicsit értettem is,amit írtál.Azt hiszem,inkább átolvasom a topikot.

Köszike.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!

Én is még csak ismerkedem ezzel a technikával, már vettem két könyvet és most szeretném kipróbálni. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: lányaim szobájában fehérre festett fűrészporos tapéta van. Erre is lehet szalvétázni? Szeretném egy kicsit feldobni a szobát.
Kata
kovkata
 
 


Kata,
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26957.jpg , itt van Zsuzsa remekmuve, viragos bordurrel. Es a kezimunka topic julius vegi reszeben targyaltuk ki, hogy csinalta.
En is tettem fel azota szalvetakat a tapetara /igaz, hagyomanyos regi fajta/, nagyon jol mutatnak. Neked alapoznod se kellKép A fureszporos tapeta miben mas, felulete milyen?

Kriszti,
nezz bele a keptarba, kepzeletet felulmulo dolgokat talalsz majdKép

-Afonya

ui: Kata, tunderiek a lanykaidKép
afonya
 
 


Kata!
nagyon jól fog mutatni a fűrészporoson a szalvéta, mert át fog nyomódni a minta a szalvétán. Nekem a szalvétatartó dobozom van letapétázva, azon szoktam kipróbálni ezt-azt, és nagyon jó rajta a szalvétaKép

Áfonya!
Belekotty: a fűrészporos felületére 3-4 mm-s fűrészforgácsok vannak rászórva, így nem sík, hanem ragyás a felülete.

Gigóca!
Zsuzsa mondta, hogy az egyik lelőhelyen 75(!) Ft egy szál szalvéta, csak ha többet vesz az ember, akkor olcsóbb...
Egyébként én nem is gondoltam arra, hogy a szalvétát a gömbben belülről is festeni kell...Pedig logikus.

Zsuzsa!
Míg el nem felejtem: elég, ha a kottás szalvétát megőrzöd nekem, mert mostanában nem lesz úgysem időb rá, de egyszer szeretném megcsinálni.
Most is megnéztem a bordűrt, olyan ezzel a lámpával a kép, mintha egy lakberendezési lapból ollóztad volna kiKép.

Sziasztok!
Csi

ui.:
Napocska!
Ha még nem csinálta meg senki, akkor majd összeírom a fentiek alapján a szalvétázás alapjait!
Csi
csii
 
 


CSi

Meg senki nem csinalta meg. En meg nem mertem belevagni, mert csak elmeletben ismerem mit is kene es hogy is kene csinalni.
Varom majd az anyagot.

Napocska
napocska
 
 


Áfonya, Timi!
Hogy tervezitek, akkor jöttök a bécsi bolhára? Ha jöttök, ihatnánk egy kávét együtt, nem?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: