Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lányok, ti miket szoktatok készíteni halból?
Nálunk ugyanis gyerekkoromban csak halászlé, rántott hal, és rácponty volt a "felhozatal". Ezeket mind a mai napig imádom is, de ahogy sétálgatok a nagyobb élelmiszer-üzletek tengeri halaspultjainál, azért nem veszek soha semmit, mert nem tudnék mit kezdeni velük.
Van valami gyors és kipróbált recept-ötletetek?
És még egy fontos dolog: ezek szálkamentesek? Ugyanis aki a lábam alatt mászkál a konyhában, õ 15 hónapos, így jó lenne, ha nem lenne sok szálka a halban.

A másik kérdésem nagyon bugyutának hangzik. A gondom az, hogy az én 15 hónapos kislányomról nemrég derült ki, hogy tej- és tojásfehérje allergiás. Vettem neki tojás nélkül készített tésztát, de nem igazán tudom, mit készítsek mellé. Tovább nehezíti a dolgot az, hogy még csak 4 foga van, tehát rágni nem nagyon tud. Valami olyasmire gondoltam, hogy apró, puhára fõtt husi legyen valami szafttal. Ilyen a pörkölt vagy az olaszos sertésszûz (ha valaki nem ismeri, szívesen leírom a receptet, nagyon fincsi), de több sajnos, nem jut az eszembe. Tudom, tudom, lehet kapni mindenféle porokat meg elõre elkészített mártásokat, de én nem igazán szeretem ezeket a "mûkajákat".
Szóval, ha volna valami értékes ötletetek, szívesen venném...

Ha már az édességekrõl (és a palacsintákról) esett szó nemrégiben, mostanában én rakott, csúsztatott palacsintát szoktam készíteni. Lehet, hogy bonyolultnak hangzik, de határozottan gyorsítja a készítést az, hogy csak az egyik oldalát kell megsütni és mivel csak egymásra rakjuk õket, nem kell tekergetni sem.
A receptet a Palancsinták könyvében találtam.

4 tojás sárgáját habosra keverek
5 deka vajjal és
5 deka porcukorral. Felengedem
3,5 deci tejjel, majd elkeverem
8 deka finomliszttel.
A 4 tojás fehérjét habosra verem még
5 deka porcukorral, és hozzákeverem az elõzõekhez.

A szokásosnál vastagabb palacsintákat kell sütni, de csak az egyik felét! Aztán lágy felükkel felfelé egymásra csúsztatom, és mindegyiknek a tetejét darált dióval és porcukorral szórom meg. De csináltam már úgy is, hogy egy diós-egy kakaós volt. Az utolsót a sült felével felfelé kell rátenni a többire.
Elméletileg itt még be kéne rakni a sütõbe átmelegíteni az egészet, de én nem szoktam, hanem azonnal megesszük. Kép

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Laura!

Pisztráng pireneusi módon
Hozzávalók 2 személyre: 2 konyhakész pisztráng a kopoltyún keresztül kibelezve, 1 piros húsú paprika, 10 dkg sonka, 1 cs0põsebb paprika, 1 gerezd fokhagyma, citromlé
A paprikákat felkockázzuk, kevés olajon kb. 10 percig pároljuk, majd összekeverjük a kockára vágott sonkával. A pisztrángokat megtöltjük ezzel a keverékkel, a halat sózzuk, borsozzuk. A tepsibe melléjük tesszük a meghámozott fokhagymát, kevés olajat locsolunk rá, és elõmelegitett, 220 fokos sütõben kb. negyedóra alatt megsütjük, majd citromlével meglocsolva tálaljuk.

Hagymás-paradicsomos-citromos sült hal
Hozzávalók (2-3 személyre): 2 nagyobb szelet tengeri sügér (vagy rombuszhal, aranykeszeg), 40 dkg, azaz 2 közepes krumpli, egy kis sherry vagy fehérbor, 1 citrom, 25 dkg lehetõleg apró szemû paradicsom, 1 nagyobb fej hagyma, egy kis petrezselyem
A sütõt elõmeleg0tjük 200 fokosra. A krumplit vékonyan felkarikázzuk, és 10 percig elõfõzzük. A halat sózzuk-borsozzuk, olivaolajjal meglocsoljuk, a sütõben 10 percig sütjük. Közben a paradicsomot leforrázzuk, ha kicsik, félbevágjuk, ha nagyobbak, csikokra metéljük, és olajon 3 percig pároljuk. A hagymát felkarikázzuk, a maradék olajon ropogósra sütjük. A halat kivesszük, melléöntjük a krumplit, rárakjuk a karikára vágott citromot, aláöntjük a bort, és további 10 percig sütjük. Tálaláskor rátesszük a paradicsomot, a hagymát és a petrezselymet.

Ragus hal
Hozzávalók(4 sezmélyre): 4 szelet kisebb vagy 2-3 szelet nagyobb tengeri halfilé, kevés liszt, 30 dkg kagyló, 15 dkg zöldborsó, 8 db spárga, 1 vöröshagyma, 2 fokhagyma, 3-4 kanál fehérbor, fél citrom
A hagymát meg a fokhagymát apróra vágjuk, olajban megpároljuk. A halszeleteket sózzuk, borsozzuk, lisztbe forgatjuk, a hagymában megsütjük, kivesszük. A kagylót kevés v0zben megfõzzük. A fõzõlevet leszûrjük, a maradék hagymára öntjük, hozzáadjuk a bort, beletesszük a zöldborsót, és 5 percig pároljuk, 5 perc után beletesszük a darabolt spárgát (ha a spárga nem konzerv, már elõbb bele kell rakni). Sózzuk, borsozzuk. A halra öntjük a kagylót, a zöldborsós ragut. A maradék lébe belecsavarjuk a citromlét, és beforraljuk, hogy mártásszerû legyen. Ezzel locsoljuk meg a ragus halat.

Hal kinai mártással
Hozzávalók: (4 személyre) fejenként egy nagyobb tengerihal-filé, liszt, fél citrom, 1 evõkanál reszelt gyömbér, 2 reszelt fokhagyma, 2 dl húsleves, 1 evõkanél fehérbor, 1 evõkanál borecet, késhegynyi cukor, 2 evõkanál szójaszósz, (késhegynyi õrölt szegfûszeg, ha van)
A halat citromlével megcsepegtetjük, megsózzuk, lisztbe forgatjuk, olajon kisütjük. A visszamaradt léhez adjuk gyömbért és a fokhagymát, megpiritjuk. Közben egy kiskanál lisztet (vagy 2 kiskanál étkezési keményitõt) összekeverjük a borral, ecettel, húslevessel, és a gyömbérhez adjuk. Felforraljuk, hozzáadjuk a szójaszószt és a cukrot (szegfûszeget). A mártást ráöntjük a halra, úgy tálaljuk.

Kipróbált, finom receptek.
Jó étvágyat!
Kati
Névtelen
 


Halas recept:

Alufóliát vajazd be. A halfilét megsózod, borsozod, ráfekteted a fóliára. Fokhagymát összenyomod, v. töröd azt is rászórod. Citromnak a levével locsold meg és végül tegyél rá néhány vajdarabkát. Elõmelegített sütõben süsd kb húsz percig, aztán kicsomagolva még vagy tíz percet, hogy megpiruljon.
Nem muszáj külön-külön csomagolgatni, lehet rögtön a tepsibe tenni és letakarni fóliával.

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 

 
 

Kati, Maya
A párom úgyis melegszendvicsrõl álmodozik, szombaton kipróbálom (pénteken nem merem, lehet, hogy hazaküldenének mindkettõnketKép)) Majd jól bevásárlok kenyérbõl.Kép

Mikoo, Míra
Mire használjátok a borókabogyót? Én eddig csak páchoz hallottam. Bármi újra kapható vagyokKépKépKép

Laura
Én imádom a tonhalat korábban írtam vele spagetti szószt, ha kell megkeresem neked.
A tintahal rántva majonézzel is nagyon finom. Tegnap elõtt pisztrángot csinált a párom, azt is leírtam már, de szívesen ismétlem magamKép
A kardhal és a lazac sem rossz, keresek majd receptet hozzájuk. Bár látom Kati és Dodus már adott egy csomó ötletetKép
Spagetti szósznak imádom a gombás cukkinis ragut, a paradicsom-mozzarella-bazsalikom triót, a "gyári" gombás pari szószt tejföllel és sajttal, a pestót stb.

Tegnap csináltam muszakát vacsira és mind a ketten elég masszív hasmenést kaptunk tõle.
Ma baklavát szeretnék csinálni és banicát (fetás rétes) remélem több sikerrelKépKép Majd beszámolok!

Lonch
lonchi
 


Hal:

Alapvetöen gyors mikrós recept, de lehet sütöben is:
Sonkás-fûszeres hal:
40 dkg bármilyen halfilé, 2 dl tejföl (lehet több is), 1 csokor kapor, petrezselyem, metélöhagyma (ha nincs friss, lehet fagyasztott vagy száritott is), 15 dkg sonka.
A halat csikokra vágjuk, feltekerjük és megtüzzük fogpiszkálóval, majd szorosan egymás mellé fektetjük egy tüzálló tálban. Mikróban 5 percig a legnagyobb fokozaton lefedve pároljuk (sütöben egy kicsit tovább tart...). Óvatosan, hogy meg ne égessük magunkat, kihúzkodjuk a fogpiszkálót (csak arra kellett, hogy megtartsa a formáját, ennyi párolás után már ugy marad). A tejföl a füszerekkel és a csikokra vágott sonkával összekeverjük, és a halra öntjük, majd még az elözö idöre mikróba tesszük, aztán 10 percig lefedve állni hagyjuk. Rizs illik hozzá.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bocs, a só kimaradtKép, természetesen sózzátok meg!
(persze izlés szerint lehet a halat füszerezni (mondjuk halak füszerkeverékkel))

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Laura! Spenótos-halas tészta? (Benne van a recept-gyüjteményben.) A fiamnak nagyon bevált!
Olaszos sertésszüz-recept jöhet! Nem ismerem még õkelmét.

Lonch! A borókabogyó szerintem minden vad-kajába illik, de legutóbb a (pulyka)húslevesbe is raktam, a változatosság kedvéért. És mert sok van belõle (egy gyógytea-keverékem egyik összetevõje volt, sok maradt).
A musszaka nálunk nem szokott ilyen problémát okozni!

Ma ebédre halacska lesz Dodus-módra, brokkolis krumplipürével.

mikoo

Jók a halas receptek!
mikoo
 
 


Sziasztok, MIkoo köszi!!! Murphy törvnye hogy amikro megírtam aznap délután már találtam is borókabogyót.:-)

Lonchi, igazából apunak fogom szállítani, mert õ akar valamit vele, õ nagy ínyenc, bár lehet hogy csak sima páchoz kell. Majd megkérdezem.

Dodus, nagyonjól hangzik a halas recepted. Pont ilyet kerestem még nagyon régen (valami fokhagymás vajas de nem paprikás meg szalonnás félét)

Jó hétvégét, meg fõzõcskézést, mivel én anyuéknál leszek nem fogok fõzni, csak enni!!!!!!!!!!!!!!!:-)))
Míra
 


Laura! Gyerekkaja-ügyben írok még egy kicsit a "Mit egyen a gyerek?" topikba!
mikoo
mikoo
 
 


Mikoo
Te hogy csinálod a muszakát? Szerintem a bechamellel van gond, pedig úgy csináltam ahogy a szakácskönyvben volt.Kép
Lehet, hogy kipróbálom majd a borókabogyót valamilyen husihoz, ha kapok.

Míra
Köszi, ha megkérdezed.Kép
Egyébként meg irigy-irigy, nekem nem fõz senkiKépKép

Valaki kérdezte egyszer, talán Krissi, hogy mi az a sponge fingers. Talán már késõ, de ma megtaláltam és tényleg olyan, mint a babapiskóta.

Tegnap a baklava nagyon finom lett és nagyon egyszerû ezért most megosztom veletek.

Tésztához:
500 g réteslap
1/2 csésze cukor
2 csésze mandula
1 teáskanál fahéj

Sziruphoz:
3 csésze cukor
1 csésze méz
2 csésze víz
fahéj, szegfûszeg

A tésztát rétegezni kell, kb. 4-6 réteslap után egy mandulás cukor mix réteg. Nekem 2 mandulás lett. Minden réteslap réteg tetejét meg kell kenni vajjal.
A végén bevagdosni háromszögformában és meglocsolni vízzel. Kb. 120 fokon egy óra alatt sül meg.
A szirupot össze kell melegíteni és fõzni 15 percig. Amikor a tészta megsült egy picit hûlnie kell majd nyakon kell önteni a sziruppal. Másnap még finomabb, mert az egészet jól átjárja a szósz.

Ízletes hétvégét mindenkinek
KépKépKép
lonchi
 


Sziasztok!

Remelem, ez a Pogacsarecept(?) meg nem volt.
A heten kaptam a receptet, ma meg is csinaltam, tenyleg egyszeru es univerzalis.
-25 dkg turo
-25 dkg liszt
-25 dkg margarin,
jol osszedolgozni es kiszaggatni. Ha sos sutit akartok, akkor kis sot is kell bele enni, a tetejere akar sajtot is. De edes alapnak is jo /cukor akkor se kell bele, csak a toltelek leygen edes/, en pl. afonyalekvarralKép toltottem meg kis batyukat belole, isteni lett.

-Afonya
afonya
 
 


Szia LonchKép
Épp kérdezni akartam, milyen lett a baklava. Egyszer én is eljátszottam a gondolatttal, hogy készítek, találtam receptet. Végül is nem lett belõle semmi.
Elõ is keresem a receptet és közreadom. Legalább össze tudjuk hasonlítani.

Meg is van. Itt a tésztát is házilag kell készíteni.

"Negyed kiló fehér lisztbõl 2 tojással, kis olajjal, sóval, sütõporral, langyos vízzel tésztát gyúrunk. Nyújtsuk ki nagyon vékonyra, majd vágjunk ki belõle kb. 20 cm átmérõjû négyzeteket. Kb. egy tucat ilyen négyzetre van szükség.
Tegyünk lábasba egyenlõ mennyiségben mézet, cukrot, a méz és a cukor együttes mennyiségével azonossúlyú vajat, kevés vizet. Fõzzük fel, alapos kavargatás közben..
Az egyik tésztalapot tegyük megvajazott sütõlapra vagy tepsibe. Kenjük meg a mézes-cukros folyadékkal, majd hintsük rá a durvára tört mogyorót. Borítsuk rá a következõ tésztalapot, kenjük meg ezt is a mézes-cukros folyadékkal, majd hintsük meg durvára tört dióval. A következõ tésztaréteg jön fölé, majd megkenjük, s meghintjük mandulával. És így tovább. Használhatunk pisztáciát is.
A legfelsõ tésztalapot megkenjük mézzel, majd a tésztát a sütõbe tesszük és szép aranybarnára sütjük.
Megvárjuk, míg kihûl, felvágjuk négyzetekre vagy más alakzatokra és úgy adjuk az asztalra."

Még nem próbáltam. Lonchi, nincs kedved kipróbálni ezt is?Kép

Krissi
krissi
 
 


Krissi
Jól hangzik, fõleg, hogy a párom szerint finom, amit csináltam, de nem igazi baklava ízû.Kép
Én viszont nagyon rákaptam, ugrott a diétám, szóval most egy ideig süti stopKép

Kipróbáltam viszont a mogyoróvajas rozskenyeret. Összenyomkodott kiwit tettem a tetejére és egy picit megszórtam canderellel. Szerintem fincsi lett és így a mogyoróvaj is el fog fogyni, pedig féltem, hogy itt eszi meg a penész.KépKépKép

Olyan kis gondolatolvasók vagytokKép A páron kitört a halat-szeretnék-enni-mánia és tessék már van is mibõl válogatniKépKépKép

Lonchi
lonchi
 


LonchiKép
Köszi a sponge fingerst, én kérdeztem, egy waitrose tiramisu receptben olvastam, sejtettem, hogy babapiskótáról van szó!

Krissi

PS: Most lett kész a (héten már a negyedik) gyümölcstortám, a férjem meg van veszve érte, állandóan azt kell csinálnom. Már volt szedres, banános, ananászos, málnás, és ma megint málnásat csináltam. Egész belejövök. Minél többet csinálok, annál egyszerûbb az egész. Lassan nyitok egy gyümitorta kereskedéstKép
krissi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudtalak olvasni egy hétig benneteket, már nagyon hiányoztatok! Kép

Míra!
Örülök, hogy sikerült! Kép Már amikor visszaolvastam a receptet akkor gondoltam, hogy kéne valamit írni a végére (fõfok, idõ), de mivel már elég régen sütöttem ezt a sütit nem emlékesztem a aparaméterekre hülyeséget meg nem akartam írni.
Hát kereszteld el, légy te a keresztanyja, csak az Istenért nehogy bigacsiga szelet legyen a neve, mert megveszek. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata, gondolkodom majd a néven, köszönöm :-)))))))

Lonchi, a borókabogyót a következõkhöz használja a család: bablevesbe, húsfüstöléshez, vadashoz.

Amit apu nézett ki receptet, az a báránycombpecsenye és ahhoz mindenképpen kell boróka (azzal meg még egyéb fûszerekkel bedörzsölni, állni hagyni ... stb)

De van borovicska recept is, ismeritek? mi ugyan még nem csináltuk meg sohasem de valahogy így szól:

10 l vízhez teszünk 1 kg cukrot, 10 dkg borókabogyót, néhány szem koriandert és késhegynyi borkõsavat. ezt kb. 1 óráig fõzzük, lehabozzuk, leszûrjük, ha kihûlt 2-3 dkg élesztõt adunk hozzá és lefedve állni hagyjuk addig amíg felülete fehér nem lesz, ekkor áttöltve erjedni hagyjuk 2 napon át és leszûrve üvegekbe töltjük és jól ledugaszoljuk.
pár hét után fogyasztható.

Míra
míra
 
 


Képzeljétek, ma a Receptklubban bemutatott Tenger Gyümölcsei Spagettit akartam megfõzni, de félúton bors hejet beleöntöttem egy evõkanál fahéjat Kép (olyan összekeverhetõ a papírjuk). Apa kiöntette velem a WC-be, hiába mondtam, hogy ettõl csak kicsit pikánsabb lett az íze Kép. Csak azt sajnálom, hogy nem volt éppen olcsó mulatság. Kép

Méri
méri
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem muffin recepteket írni?

Lonchi!
A tonhalas spagetti receptedet kipróbáltam, nagyon fini lett!

Áfonya!
A pogácsához nem kell élesztõ v. sütõpor?

Ildikó
ildikó
 
 


Krissi!
Hogy csinálod a gyümölcstortát?
Névtelen
 


Sziasztok!
Lonchi! Besamel a musszakára: vaj+lisz pirít, +tej, és ha kicsit már kihûlt: +tojássárgája+fûszerek+sajt). Te az itteni recept alapján csináltad?

Egy baklava receptet (örmény módra) én is írtam már, igaz az is réteslapos.

mikoo
mikoo
 
 


Szia Névtelen!

Zsuzsi-féle alaprecept:
3 tojás
6 evõkanál cukor
6 evõkanál liszt
kis sütõpor

A tojásokat szétválasztom, mindegyikhez adok 3-3 ek. cukrot. Felverem a t.fehérjét, majd ennek a felét robotgéppel összedolgozom a sárgájával, 3 ek. cukorral és a 6 kanál liszttel, majd a maradék t.fehérjét óvatosan beleforgatom. Zsuzsi tesz a végén egy jó evõkanál olvasztott vajat is a masszába, én ezt legutóbb kihagytam, mert nem volt itthon. Be a formába, 180 fokra, mikor szép aranysáerga, akkor jó.
Régen vaníliapudingot kentem a tortalapra, de rájöttem, hogy ha gyümölcsjoghurtot teszek rá, az is nagyon finom. Erre jönnek a gyümidarabok, majd a zselatin. Ha piros gyümölcsbõl csinálom, akkor gyümölcslevet, vagy szörpit öntök a vízhez, melyben a zselatint fõzöm. Rálocsolom a tortára, középrõl indulva.
Ja, és a tortalapot a joghurt elõtt habfixálóval megszórom, így nem ázik el a tészta. Ezt a tippet a zselatinos zacskón olvastam, és tényleg igaz.

Szerintem nagyon egyszerû és irtó finom. Nálunk a málnás a favorit.

Remélem, kedvcsináló voltam.

MériKép
Kár volt kidobni!!! Legalább megkóstolhattátok volna. Lehet, hogy egy sokkal finomabbat sikerült kreálnod!!!

Krissi
krissi
 
 


Szia Ildiko! En tudok neked nagyon sok muffin receptet irni, ird meg milyen erdekel. Feher lisztes vagy barna lisztes? Edes vagy sos? Van nagyon sok valtozata. Regebben nagyon sokat csinaltam, jo, hogy mondtad lehet,hogy megint elkezdem.Sziasztok.
nyuli
 
 


Szia Nyuli, engem is érdekelne a muffin recept, a Burger Kingben szoktam néha engedni a csábításnak az olyan finom.

Szóval ha van választékod, én olyat kérnék, ami édes, vaníliás, és nem száraz (mint a BkingéKép)


Köszi szépen!!!! Míra

Krissi, jó ötletet írtál a gyüm. torta szétázása ellen, én is ki fogom próbálni.
Gondolom fagyasztott málnát használsz a tetejére. Kiolvasztod elõtte?
míra
 
 


Sziasztok!
MíraKép
Elõször kiolvasztottam, plötty lett az egész, nem volt tartása. Másodjára félig lett kiolvasztva, csodásan álltak a szemecskék, és a langyos zselatin befejezte a kiolvasztást!Kép

Krissi
krissi
 
 


De nem folyt szét a zselatin? megdermedt rendesen?

gondolom persze igen különben nem ajánlanád :-)

én egyszer a kiwivel jártam úgy hogy nem dermedt meg a zselé. azóta sem próbáltam, így nem tudom én voltam béna vagy a kiwi.:-))
míra
 
 


Sziasztok!
Tegnap írtam egy méretes hozzászólást és amikor küldtem volna lefagyott az imádott gépem.(morgó fejecske jönne, de nem tudom, hogy kell)Kép

Krissi
Van igazi olasz tiramisu receptem (bár lehet, hogy neked is)Kép
Én lennék az elsõ vásárlód, ha valaki végre feltalálná a hami-továbbító-faxotKép

Ildikó
De örülök, hogy ízlettKép én is imádomKép

Muffin
Elõször bekapcsolom a sütõt 200 fokra. Tizenkét darabhoz robotgéppel elkeverek 15 dkg puha vajat 15 dkg cukorral meg fél teáskanál vaíliaaromával, egyenként hozzáteszek két tojást, apránként beleszórok teáskanálnyi sütõporral elkevert 15 dkg lisztet, belereszelem egy citrom héját és fellazítom egy evõkanál tejjel. Belekanalazom a papírkapszlikba és húsz perc alatt aranybarnára sütöm.

Csokis muffin
Megolvasztok 10dkg csokit 10dkg vajjal. Két tojást kikeverek 15 dkg cukorral, 10 dkg narancsdzsemmel, 3 evõkanál narancslével és a langyos csokis vajjal. Fél teáskanál sütõporral elkevert 15dkg lisztet beleszórok és gyors mozdulatokkal belekeverem majd beteszem a tésztát a hûtõbe. Reggel belekanalazom a papírkapszlikba és 25 perc alatt 175 fokra elõmelegített sütõben készre sütöm.
(Szerintem így túl édes lesz, ezért 10 dkg cukor is elég.)

Míra
Közben megtaláltam a grillpácon is, az pedig nagyon fini. A felsoroltakat mind szeretjük legközelebb ki is próbálom, ha kapok bogyót.Kép
A borovicska is jól hangzik, elkezdek szeszt fõzni és betársulok Krissi mellé és lehet egy igazi 80-as évek-beli esspressonkKép
Béna kiwiKép

Méri
Én is kíváncsi lettem volna az eredményre. Egyszer kóstoltam fahéjas grillezett husit és az szokatlan volt, de finom.

Mikoo
Én is így csináltam, de lehet, hogy az arányok nem jók, pedig egy eredeti görög szakácskönyvem van. Eddig kétszer csináltam és mindig futás lett a végeKép

Lonch
lonchi
 
 


MíraKép
Lehet, hogy túl sok vízzel fõzted a zselatint? Mert akkor elõfordul, hogy nem dermed meg rendesen. (ennyi "e" betû egyben!Kép)
Be szoktam dugni a mélyhûtõbe egy öt percre rásegítés gyanánt. A férjem, amikor hozzáfogok, úgy öt percenként kérdezi, hogy mikor lesz már kész. Komolyan, mint a gyerekek, hogy mennyit kell még aludni Mikulásig.

Én is csináltam kiviset, de akkor még nem voltam birtokában a Zsuzsi-féle szuperreceptnek és vettem tortalapot. Nagyon rossz íze volt, de a kivivel nem volt bajom, a zselatin is megdermedt. Egyébként nekem is túlfolyik, még ha lassan öntöm is. Egy nagy tálra rakom, és a mi kicsurog, dermedés után könnyen eltávolítható.
Bár a kiviknél nem lehet tudni.... Elég faramuci íze van, nem? Én magában meg sem bírom enni.

LonchKép
A 80-as években benne vagyok, akkor voltam fiatalKép

Nem használsz a muszakához valami különleges fûszert? Az is lehet hogy két olyan összetevõ hajt meg, ami külön-külön használva meg sem kottyan, hanem csak egyszerre. Vagy nem volt romlott valami? A tej esetleg?

Hami-továbbító-fax: KépKépKépKépKépKép

Krissi
krissi
 
 


Krissi
Lehet, hogy túl sok az olaj és a liszt benne. Mert a szakácskönyv 1-1 csészényit ír és az egész olyan rágógumi jellegû lesz. A készen vett muszaka bechamelje pedig inkább folyósabb. Viszont csináltam articsókás husit is ugyanabból a szakácskönyvbõl és az nagyon bejött, és lehet, hogy ezt már írtam is. ÖregszemKép

A 80-as években még ott volt a tojáshéj a fenekemen, de a banánért sorban állásra még emlékszemKép)) Még most is fiatal vagy irgum-burgum!!!!
Várom a faxodatKépKépKép

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok!

Lonchi!
Köszi a muffin recepteket ki fogom próbálni.
És képzeld, ma ebédre tonhalas spagetti leszKép

Nyuli!
Engem is édes, fehér lisztes muffin receptek érdekelnek.
Régebben kipróbáltam párat, de vagy túl híg, vagy túl tömény lett, volt olyan is hogy nagyon kiérzõdött belõle a sütõpor íze. Ha túl sokáig sütöm kiszárad stb.
Pedig már beszereztem muffin sütõt is, jó lenne bele valami ehetõt kreálni.
Muffinról jut eszembe, régen vettünk amerika muffin süti port, tök gyorsan kész volt, de nagyon drága...
Abban áfonya konzerv volt, és nagyon finom áfonyás muffint lehetett készíteni belõle. Azóta is olyat szeretnék készíteni, de sehol sem találok áfonya konzervet. A frissrõl meg nem is álmodozom. Lekvárt szoktam venni, de az nem az igazi. Nem tudjátok, hol lehetne venni áfonya konzervet?

Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Kár hogy csak ritkán tudok jönni, írok nektek én is egy gyümölcstorta receptet, én szinte minden sütinek ilyen alapot csinálok ez nem más mint egy vizes piskóta:

Hozzávalók: kb. dkg cukor, egész tojás, 1 citrom (leve) , 20 dkg liszt, 4 kanál forró víz, sütõpor, pici tej

A tojássárgájákat a cukorral és a citromlevével robotgéppel elkverem, majd egyenként belekeverem a 4kanál forróvizet, beleszórom a sütõport és a lisztet (sütõporból nem teszek bele egy egészet, max. harmadát a zacsinak különben tiszta sütõpor ízû az egész) hogy keverhetõ legyen öntök hozzá tejet (nem kell sok), majd felverem a tojásfehérjét és belekavarom a massába, kivajazott lisztezett gyümölcstrotaformába öntöm és elõemelgített sütõben sütöm, kb. 35-40 perc alatt kész.

Majd melegen félbevágom, pudingot kenek belülre, majd tetejére gyümölcs és zselatin. Ha a zselatint akkr öntöm rá, mikor kezd megmerevedni, de még nem kemény, akkor nem áztatja el a tortát és nagyon fincsi lesz.

Ugyanezt a piskótát csináltam már simán meggyes piskótának, vagy õzgerincben is, akkor is félbevágtam belülre tettem vanília pudingot, kívül bekenetem csokipudinggal és tettem rá diót, mogyorót, írtó jól nézett ki és nagyon fincsi volt Kép

Egy besameles gyors recept: én nem igazi besamelt szoktam csinálni, de mi itthon ezt is besameles zöldségként emlegetjük: lehet karfolllal, zöldbabbal, kelbimbóval, brokkolival, stb. ki melyiket szereti.
A zöldségest sós vízben puhára fõzöm, párolom. Kivajazok morzászok egy tûzálló edényt a zöldésgeket egyenletesen elterítem benne, majd ráöntöm a 'besamelt". Amit a köv. képpen készítek el: lereszelek 10-15 dkg sajtot, ennek kétharmadát turmixba teszem, hozzáadok 3 egész tojást, 1 dl olajat, 2 dl tejfölt, 3-4 evõkanál lisztet sót, borsót ízlés szerint és összeturmixolom.
A maradék sajtot az egész tetejére szórom, majd mikróba vagy a sütõbe teszem. Mikróba kb. 25 perc.

Norci
norci
 
 


Még valami tudtok nekem wokban készíthetõ dolgokat írni?

Pirítottam már benne csirkemellet, meg csináltam pirított zöldséget, ezek nagyon bejöttek, de több ötletem nincs.

Norci
norci
 
 


Krissi!

Az én férjem is oda van a gyümitortáért, felolvastma neki amit írtál még tegnap, erre ma mikor látta hogy megnyitom ez a topicot elkezdett röhögni és kérdezte, hogy ma milyen torta lesz.

Norci
norci
 
 


Norci! wokban: kifõtt spagetti tésztát sóval szójaszósszal, sülthússal és némi zöldséggel 10 percig pirítsd együtt.

Isteni


Emese
Emese
 


Emese!
Lécci írjál nekem bõvebben a sülthusiról meg a zöldségekrõl! Van egy szûz wokom itthon (még nászajándék volt), és nem vagyok valami rutinróka a témában.
Szóval, hogy mekkora milyen husik, nyersen-e, a zöldek mifélék, nyers-e meg ilyenek...

köszi!
mikoo, aki gondolkodik a wok fölavatásán.
mikoo
 
 


MikooKép
Én a wokkal megjártam. Az ikeában vettem öntöttvas wokot. Fel is avattam, jó is lett, (már nem emlékszem, mi volt) és elmosogattam szépen használat után. Ezt nem kellett volna. Hiába törölgettem el, a rozsda elkezdte enni. Képtelen voltam megtisztítani. Ki is dobtam szegényt. Azóta nem szemezek semmiféle wokokkal semmiféle boltokban.

Amúgy nem volt egy olcsó mulatságKép
Állítólag papírszalvétával szabad eltörölgetni, vizet ne lásson!!!

NorciKép
Jól hangzik ez a sütikavalkádKép
A te férjed is imádja a hasát???

Krissi

PS: Lonch, fax mentKép
krissi
 
 


Tudtátok, hoyg Stahl Juditnak már megy a fõzõsulija a tv2-n?

"Mindennap a TV2-n, 8:45 körül, plusz vasárnap 11:1o-kor. Ez egy hosszabb mûsor, a hétközbeniek csak 5 percesek. "
Névtelen
 


Norci, hogy milyen jól hangzik ez a besameles cucc!!!

Lági
LÁgi
 


Ildikó
Én is azt ettem ma csak brokkolivalKép

Norci
A pad thait is wokban kéne készíteni elvileg. És biztos, hogy a szójaszószos rizses husi is finom, valami olyasmi, mint a plaza thai hami.
A besameles tényleg jól hangzik, anyukám is szokott valami ilyesmit csinálni. Lehet, hogy egyszer majd nekilátok, mert ez más mint az eddigi receptjeim és talán ez majd bejön.

Mikoo
Drukkolok a wok-avatáshozKép

Krissi
MegkaptamKép
Jó tudni, már fenem én is egy ideje a fogam rá, de nem tudtam, hogy ilyen kényes. Mármint a wok.Kép

Nem tudom mi legyen ma a vacsiKép

Lonchi
aki ma éhen maradKép
lonchi
 
 


LonchiKép

Bigacsiga Kata lángosa??? Szerintem tök jó vacsi.

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok!

Még a mult heten megcsinaltam Norci receptjet, a baconbe tekert pulykamellet, tenyleg par perces melo es isteni lett, hetvegere is ez volt a rendeles.

Ma vettem a tescoban learazott pulykacombot, abbol csinaltam vacsit, dorozsmai modra, vorosborosat, borokabogyosatKép /kellett volna, ha lett volna itthon, viszont afonyat talaltam, azzal is nagyon finom!/
http://www.mindmegette.hu/main.php?app=recept/recept.php&r=1464

-Afonya
afonya
 
 


Ja, es a felaru tesco akcios baconbol keszult masodjara, azzal is mukodikKép

-Afonya
Névtelen
 


Krissi
Köszönöm az ötletet, végül pizzát ettünk, mert meine Liebe azt szeretett volna. Hiába próbáltam lebeszélni, azt mondta dundin is szeret.Kép

Ma este viszont wok-os zöldséges husit csinálok wok nélkül.Kép Azért így is finiKép

-Afonya
Jól hangzik mind a kettõKép

Lonchi
lonchi
 
 


LonchKép
Milyen lett a zöldséges husi?? Vagy épp most készül?

Krissi
krissi
 
 


Wok:

Édes-savanyú csirkét szoktam pl. csinálni, magam módra!Kép
(Már eleve dupla mennyiségböl, mert ugyis elfogy! Ha szeretik a kinait, akkor vendégeknek is lehet adni, mert sikere van (de azért figyelmeztetni kell öket, hogy ez olyan háziKépKép).)

Édes-savanyú csirke:

Hozzávalók:
30 dkg csirkemell, a pácolásához: 1 ek. liszt, 1 ek. szójaszósz, 2 ek. olaj
vegyes zöldségek (szoktam bele tenni vegyes fagyasztottat, vegyes konzerv kinait (olyat, amiben vizigesztenye, babuszrügy stb. van), meg konzerv bambuszrügyet), ananász, kaliforniai paprika, kis fött répa
(elvileg bármi lehet benne, ez egy olyan hami, amibe az kerül, ami éppen van otthon, lehet beletenni még gombát, mogyorót is, a szósz az érdekes, az adja meg az alapizt)
szószhoz:
8 ek. viz, 4 ek. paradicsomos ketchup, 2,5 ek. 10 %-os ecet, 3 ek. cukor, süritéshez: étkezési keményitö, viz
A csirkét kis darabokra vágom. A pácot összekeverem és a csirkét beleforgatom, 10 percig állni hagyom. Wokot elökészitem (olajjal ki kell öbliteni, alaposan felforrositani).
A csirkét kisütöm benne, aztán félreteszem. A zöldségeket is megsütöm, kiveszem. A mártáshoz valókat beleteszem, összeforralom, majd étkezési keményitövel süritem (ennek a mennyiségét nem tudom megmondani, kb. ugy csinálom, hogy teszek csészébe étekzési keményitöt, vizzel elkeverem, aztán adagolom a mártáshoz, mig el nem érem a szerintem jó állagot). Aztán mindent vissza bele, ha van akkor belekerül az ananász is, még egy kicsit fözöm és kész!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Lányok Kép
látom nagyon termékenyek vagytok Kép az új recepteket is felrakom a honlapra a hétvégén Kép Aztán megpróbálok sûrûbben jelentkezni.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Krissi
Megcsináltam, jól is néz ki. Van benne gomba, cukkini, répa, hagyma meg pipi husi. De a párom megint leszavazottKép Nem baj, majd holnap eszem ebédre.Kép
Ma fondue volt a hami, iceberg salival + egy kis fehér borocska.Kép
OFF: írtam a freemail-edre, megnézed majd?

Beszti
Már hallottam a jó kis házi édes savanyúról, de ez a pasi semmit sem szeret. Még a rizst sem. Folyton válogat, de néha fellázadokKép Szóval lehet, hogy hamarosan kipróbálom, mert van itthon egy adag vizi-gesztenyés fagyasztott zöldség mix.

Orsi
Hajrá!Kép Olyan jó, hogy van egy gyûjteményKép

Lonchi
lonchi
 
 


Sziasztok! Ha jol emlekszem, ezt a meggyes muffint mar probaltam, de nagyon regen. Hozzavalok 12 szemelyre: 25dkg liszt,1 evökanal sütöpor, 1/2 teaskanal so, 3dkg cukor, 200ml tej, 1 tojas, 1 teaskanal mandulaaroma, 50ml növenyiolaj, 100g lecsöpögtetett kompot meggy, 3dkg dio( lehet mogyoro is). A lisztet,sütöport,sot es a cukort egy talba elkeverem. Egy masik talba a tej, a tojas, a mandulaaroma meg a növenyiolaj jön. Utana ha ezeket összekevertük, hozzaadjuk a masik talunkhoz, amiben a szaraz dolgok vannak. Utana ovatosan a lecsöpögtetett meggyeket es összevagott diokat adjuk hozza. 200 fokon elömelegitjük. Cirka 25 percig sütjük. Remelem sikerülni es izleni fog mindenkinek. Van egy olyan is,hogy Eperjoghurt-muffin. Hozzavalok: 12dkg vaj,12dkg cukor, 2 tojas, 15dkg eperjoghurt, 70ml tej, 25dkg liszt, 1 evökanal sütöpor, 1/2 teaskanal fahej, 1 citrom es 20dkg eper. A szobahömersekletü vajat,cukrot, tojast,joghurtot es tejet összekeverem egy talban. A masik talban liszt, sütöpor es a fahej. A citrom hejat lereszelem, kipreselem. Az epreket kis darabokra vagom. Hasonloan 200 fokra elömelegitem. A ket edeny tartalmat összekeverem es 25-30 percig sütöm. Ezt meg nem probaltam, de vallalkozo szellemüek kiprobalhatjak es meseljek el. Sok sikert. Sziasztok.
nyuli
 
 


Norci, nagyon egyszerû a wokkos kaja amit csinálok, mert sok idõm nincs.
Szóval maradék sólt húst (bármilyet) nagyon vékony kis szeletekre vágok, ill. a tésztát (normál spagetti megfõzöm)
A wokba dobom ami forró kicsi zsiradékot, majd a tésztát, rálöttyintek szójaszószt, sót adok hozzá, majd a husit, aztán a zöldséget, ami nálunk a leggyakrabban a kinai kel felaprózva.

Ennyi.

10 percig pirítgatom és kész is. Nekünk nagyon ízlik, ez amolyan thai kaja, tehát aki nem szereti a szójaszószos ételeket az ne is próbálja meg ,mert csalódni fog.

Jó étvágyat akinek kedvet csináltam hozzá.

Emese
Emese
 


Sziasztok Lányok!

Ha kell valakinek Stahl J. alábbi receptjei wördbe dobjon egy e-mailt és elküldöm.

bigacsiga Kata
ataszabo@axelero.hu


1. ALAP CSIRKELEVES 2
2. KORIANDERES SÁRGARÉPALEVES MAZSOLÁVAL 2
3. ROZMARINGOS BROKKOLIKRÉMLEVES 3
4. A VILÁG LEGJOBB SÜLT CSIRKÉJE 3
5. DIÓS-ROKFORTOS PÁSTÉTOM 4
6. FOKHAGYMÁS SAJTKRÉMMEL TÖLTÖTT PADLIZSÁNTEKERCSEK 4
7. FÜSTÖLT SONKÁS PITE 5
8. MOGYORÓKRÉMES CSIRKE FRISS KORIANDERREL 6
9. OMLÓS MALACSÜLT KÖMÉNNYEL ÉS CSILIVEL 6
10. PAD THAI 7
11. PADLIZSÁNKRÉMES SZENDVICS SÜLT PAPRIKÁVAL 8
12. PARMEZÁNOS ZÖLDBORSÓPÜRÉ FÜSTÖLT SONKÁVAL 8
13. PENNE FETÁVAL ÉS FEKETE OLAJBOGYÓVAL 9
14. PENNE FRISS DIÓMÁRTÁSSAL 9
15. PENNE SÜLT ZÖLDSÉGGEL ÉS FRISS ROZMARINGGAL 9
16. PETREZSELYMES TONHALPUFFANCS 10
17. PIZZAMÁRTÁS 11
18. PIZZATÉSZTA 11
19. PÁRMAI SONKÁS- DUPLA PARADICSOMOS TOPPING 12
20. SAJTOS-OLAJBOGYÓS TOPPING 12
21. SZALONNÁS-BABOS TOPPING 12
22. SZALÁMIS-HAGYMÁS TOPPING 13
23. ROZMARINGOS-OLAJBOGYÓS KENYÉR 13
24. ROZSOS-DIÓS KENYÉR 14
25. SALÁTA SHERRY-S CSIRKEMÁJJAL ÉS SZÕLÕVEL 15
26. SOKSZÍNÛ GYÜMÖLCSSALÁTA 15
27. SPAGETTI FRISS ERDEI GOMBA-SZÓSSZAL 16
28. SPAGETTI FRISS PESTÓVAL 16
29. SZERECSENDIÓS GÕZÖN PÁROLT BROKKOLI PIRÍTOTT MANDULÁVAL 17
30. SÓBUROKBAN SÜLT KAKUKKFÜVES PISZTRÁNG 18
31. SÜLT PARADICSOM OLAJBOGYÓS KECSKEKRÉMSAJTTAL 18
32. TOJÁSOS SZENDVICS FÜSTÖLT SAJTTAL 19
33. ZÖLDSÉGES FRITATTA FRISS ROZMARINGGAL 19
34. ZSÁLYÁS TONHAL CUKKINIVEL 20
35. CSOKIS MUFFIN 20
36. CSOKOLÁDÉTRÜFFLI 21
37. CITROMOS ÉDESKENYÉR MANDULÁVAL 21
38. EPERMISU 22
39. FAHÉJAS MORZSÁS ALMA DIÓVAL 22
40. IGAZI VANÍLIASZÓSZ 23
41. SÜLT EPERDZSEM 24
42. TÜNDÉRTORTÁK 24

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lányok Kép
Kiderítettem. Stahl gyors fõzõcskéje minden hétköznap reggel valamikor 8.40 körül kezdõdik. Mivel gondolom ilyenkor kevesen vannak otthon, így ez nem egy szerencsés idõpont. Én felveszem õket videóra, és tudósítok nektek róla, OK? Eddig csak héromról maradtunk le, mert vasárnak kezdõdött a hosszabbal (ez minden vasárnap lesz).

A mai menü (ja, mert ma vizsgáztam, emiatt sem dolgozni, sem egyetemre nem mentem, és már itthon vagyok Kép Kép így megnéztem a receptet már videóról)
Újhagyma gorgonzolás mártással, pirított dióval:
egy nagy csomag újhagymát egészben, kevés vízben meg kell párolni (pár perc), vagy megfõzni, mint a spagettit
ezalatt készítünk egy besamel mártást, amiben felolvasztjuk a gorgonzolát.
egy tûzálló tálat kivajazunk, belerakjuk a lecsepegtetett párolj újhagymát, grillcsirkét darabolunk a tetejére, leöntjük a mártással s végül pirított tört dióval magszórjuk. 15-20 perc neki a sütõben, és kész Kép állítólag baguettel az igazi

remélem tetszett Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: