Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudok semmit sem megnézni. Milyen varázslót emlegettek? A Képtár valami botrányos lassú.
Miért nem archivál a Gabi? Nem automatikus? az 50 üzenet már megvolt...

Mást is bosszant vagy csak nekem nem töltődik le?
Edina
 


Felhivni bármikor lehet reggel nyolc és este nyolc között. Kép

zsunya
 
 


NAHÁT ZSUNYA!!!!

Ez a nyuszipapucsos öreg a trabival...Komolyan mondom, hogy tündéri.
Tedd fel a többit is, ha meglesz! Légyszi'!!!
/ez a nyuszipapucs kimondottan bájosáá tesziKép/

ÁFONYA!

Jókor írtál, pont mögöttem somfordált egy kőművesKép
Ezt mondta:
Kalapáccsal törik ők is, esetleg a hátoldalról, ha van, akkor gumikalapáccsal. Glettelt/!/ sík felületre "logikai játék" szerűen kirakosgatni a darabokat, ezeket csemperagasztóval rögzíteni. Ne legyen a rés közöttük 5mm-nél nagyobb, nem azért, mert nem bírja el, hanem azért, mert nem szép. Aztán jöhet a fugaanyag, ráöntöd, és belepaszálod a résekbe, és nyomban le is törlöd a csempék felületéről a fugaanyagot, majd átmosod ecettel, hogy ne legyen fátyolos a felszíne.
Nem baj, ha élesre törik, mert ha síkba van glettelve, akkor nem fog kiállni, és a fugázó úgyis körbeveszi.A csempe alá tegyél be valamit, így jobban törik, mikor rákalapálsz /pl. nagy szög./ Ösztönzésül: azt mondta a srác, hogy ők ezt 4-5ezer Ft/nm áron teszik le...
Szalvéta: én próbáltam kettőt egymásra tenni, hát nekem nem fedte le teljesen, átütött. Le kellett festeni a szalvétátKép úgy meg elvesztette a "olyan, mintha festve lenne" hatását a sok réteg miatt.
De miért kéne egymásra tenni? Design-váltás miatt?

JAMINA!

Nemrég én is pont ezt kérdeztem, nézd meg, nekem mit válaszotak a lányok.

NAPOCSKA!
Ha lehet, akkor légyszi'amit Jaminának szánsz, ide rakd fel!Kép Kép Kép
Nagyon érdekelne engem isKép

MAGDI!
nálunk is ez volt, csak csempénélKép. Mi nagyon éles sniccerrel "betonig" bevágtunk a szegő fölött, így a szegő ugyan leszedte a tapétát, de nem tépett bele, és a köv. szegőt szélesebbre vettük, mint ami volt, így a parkettaszegély, ha szélesebbet választ a parkettás, akkor pont ráér a tapétára.
csii
 
 

 
 

Edina!
nekem most is nyolc perc volt, mire megnéztem a képetKép./de megérteKép/
Kértem a szerkesztőket, hogy ha lehet, akkor CSAK a képtárban módosítsák a megjelenési sorrendet. Így a friss képhez nem kéne megvárni az előzőek letöltését.
Talán kérd Te is, hátha...
Csi
Névtelen
 


Csi,
koszi. Csak nem ertemKép Ha a glettelt feluletre kirakom a darabkakat, akkor hogy nyomatom ala a ragasztot?!

Magdi,
nem olyan a szegotok most, mint amilyen a konyhai munkalapoknal szokott lenni, vizzaro reteg?

Csajok,
nekem van sajat honlapom, van még hely is dogivel ott, igy kis atfutasi idovel persze, de fel tudom tenni oda a kepeket, amiket ideraktok, es akkor nem kell letoltenetek mindet. Persze szerzoi hozzajarulassalKép De az itteni album se rossz otlet, bar azt hiszem, korlatozott a darabszam ott.

-Afonya
afonya
 
 


Tényleg nem tetszik a koboldtündér? Hm. Élőben varázslatos.

Csi, sajnos nincs több. Illetve ami van az olyan semmilyen. A megrendelőknem sem tetszenek, nekem meg nem jut semmi eredeti az eszembe. Igy nincs mit felrakni. Kép

zsunya
 
 


Áfonya!
Szerintem kirakod, mikor nagyjából kiadja magát, akkor egyesével felszeded, és bekened, aztán visszarakod. Majd holnap elgáncsolom a kőmívest, ha itt settenkedik, és szórabírom, ha más nem, erőszakkal.
Lassú képtár-- ééén nem tudom, de mitől lenne lényegesen gyorsabb, ha nem itt van a topikok között? komolyan nem értem, mert nem értek hozzáKép Azt viszont tudom, hogy a szerkesztők által ajánlott Fotoalbum is nekem éppúgy lassú.
Zsunya lapján sem tudom megnézni a képeket, azaz kivárni...Kép
Vagy itt az gyorsítaná, hogy csak azt a képet nézem meg, amit akarok? Jól kapizsgálok?/ nem kinevetni!!!/
Attól még meg lehetne fordítani az időrendet...

Zsunya, ez a varázsló nekem nagyon tetszikKép
Következő pirosszíves klottgatyós lesz atlétában?
Mitől varázsló?
Nagyon aranyosKép

Koboldtündér nekem nem jön be.Kép Eengem ez a figura a Hurvinyekre emlékeztet, azt hiszem így hívták azt a csehszlovák bábfigurát.
Ez valami színházi bábu, nem?

Csi
csii
 
 


Feltettem a kis kőemberkét a képtárba.

Tudom hogy nem bombázó, meg a nem a szobadísze kategória - nálam a párkányon őrzi a muskátlikat :-) - de mint technika érdekes, és a gyerekek nagyon nagyon élvezték, meg ők jóval ügyesebbek és ötletesebbek is voltam nálam.

Szimo, selyemfestékhez selyem: állítólag a Hobbi Művész boltokban olcsóbb mint a kreatív hobbiban. De ezt csak mondták, én nem tudom mert nem igazán ismerem ezt a technikát.

Áfonya, nekem úgy töltötte le hamar az egész oldalt hogy most feltettem ezt a kőemberkét. Előtte én is órákat szobrozhattam a letöltésig, de most felpakoltam a kisembert és felpakolás után rögtön letöltötte az összes képet.
ezt nem biztos hogy sikerült értelmesen leírnom, de mondjuk ne is értem hogy így miért volt gyorsabb. Eztán majd mindig felteszek valami képet és akkor hipp hopp látom mások képeit.

Szerintem is jó lenne ha fordítva lennének az üzenetek, de mintha Gabi egyszer azt mondta volna hogy vagy mindenhol fordítottan jelenik meg vagy sehol ami viszont a nagyon pörgős topicoknál nem lenne szerencsés. Persze az más kérdés hogy hány nagyon pörgős topic van.

Csi, azt a fa kerti játszóteret Ti csináltátok ??? :-))) Tök jól néz ki!!

Zsunya, hol tanulsz majd meg szőni?

Míra
Míra
 


Míra!
Jó ez az emberkeKép Meg kellett pucolni valamivel, vagy "gyárilag" is ragasztható?
Játszótér: már készül a hintalóKép
Off: a képfeltöltésnél sem gyorsabb nekem...Most legalább nem kell végigvárnom az összes képet, hanem megmutatja az üzenet elküldése előtt, amit én rakok fel.
A megfordítás talán már működhetne, mert a Próba-terület is így van...
Csi
csii
 
 


Csi, ez egy számitógépes játékhoz lesz. 3d modell. Mivel csak varázsolni lehet majd, egyértelmű lesz, hogy ezek varázslók. Mai termés egy kétfejű egy török és egy ripacs.

Mira, ez egy 3 éves képzés, népi játék és kismesterség oktatói.

zsunya

zsunya
 
 


Csi,
koszi. Kerhetem, hogy valami jokeput gancsoljal el? Csak a tudat miattKép

Valami felreertes van, nekem ADSL internetes kapcsolatom van, azaz egyreszt gyors, masreszt egesz napos, engem nem zavar a sok kep.
Csi, kapisgalodKép Ha en felteszem a honlapomra, akkor inditaskor egy kep se lenne ott, csak valami beszelo nev a keprol es csak azt nezned meg, ami erdekel.
De sejtesem szerint ezt itt is meg tudnank oldani, hisz feltolteskor kiir egy szamot, lehet, hogy azon a neven menti el a kepet. Tehat aki a Keptarba feltesz egy kepet, az ide beirna a szamot es ha rajovunk/megtudjuk, hogy abbol mi a pontos cim, akkor eleg lenne csak azt megnyitni. Ertelmetlen, mi? En is csak azert ertem, mert en irtamKép De majd finomitok rajta.

-Afonya
afonya
 
 


Na, mondjuk igy:

ez a Mira fele koemberke:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/23801.jpg

Ez a Zsunya fele tunder, nekem tetszik, tenyleg van valami bája
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/23771.jpg

Es elvileg Miranak a 23801 szamot, Zsunyanak pedig a 23771-et kiirta, mikor feltoltotte a kepet, a link tobbi resze pedig allando. Tudom, korulmenyes igy elsore, de ha belejovunk, nem nagy ugy.

Na, lassuk, igaz-eKép

-Afonya
afonya
 
 


Nélunk Chello van, azzal sem lassú. Aogy észre veszem egy darabig memóriában is marad. Szóval én minden nap idepillantok, és ha a képtárat is nézem mostanában már memóriából tölti be (kb 3 másodperc). Ez csak igy eszembe jutott, nem lényeg. Kép

zsunya
 
 


Áfonya!
Á, ez az ember kicsit sem jóképű...Fú, de szenya vagyokKép.
Viszont beszédes...azt mondta, hogy a glettelt felületre kenjél fel kb. 3mm vastagságban csemperagasztót, és abba rakosgasd az előre összetört darabokat. Én női logikával kiraknám első körben, hogy legalább nagyjából kialakuljon a kép, aztán átraknám máshova, szépen sorban, és csak akkor kenném fel a csemperagasztót. De tény, kőműves még sosem voltam...Kép


Letöltés: Ha leírnám, nálam mi a helyzet, kacagnátokKép. Elég annyi, hogy lassú gép, modemmel, Panasonic központtal, korlátozott felhasználással, ráadásul a végén egy ISDN kötéssel. Ha valaki ennél tud bonyolultabb összeállítást, szóljon, vevő vagyok ráKép
Amíg benne van a Temp.I.F-ben, addig nekem sincs gond a letöltéssel, csak néha takarítani kell, és akkor kezdődik minden elölről.
Ha kipucoltam, akkor megnézem, hogy amit Áfonya ír, az működik-e...

Zsunya!
Írnál bővebben, Kedves?
Igen, arra vagyunk kíváncsiak, itt többen is, hogy miféle sulikat járogatszKép
Ez a "kisoktatói" nagyon érdekelne, de én balga, kézügyességem nem lévén az ilyenekre nem is merek gondolniKép
Légyszi, légyszi, légyszi, írj le mindent!!!

Egyébként kinyomtatódott a varázslód, itt figyel velem szemben...KépDe ez titok!
A nők nem varázsolhatnak? Vagy akkor azok már boszorkányok?
Á, megyek fát gravírozni...ha nem ég le a ház, beszámolok róla...
csii
 
 


ÁÁÁFONYA!!!
MűködikKép Kép
Kipucoltam a gépet, és így, rákattintva hipp-hopp letöltötte a képet!
Csi
Névtelen
 


MMI (Magyar Művészeti Intézet) szervezi, egy szakma + az oktatása a tananyag, meg némi ilyen játszóházi tudnivalók. Heti egy este.
A másik amin jövőre diplomázok az tervezőgrafika felsőfoku esti, egy Krea nevü magániskolában. Ez szuper, nagyon szeretem, baromi drága és sok (heti 3-4 este).

Más. Felhivtam a szövőházat szövőkeret ügyben. Amilyenről álmodoztam olyat nem lehet kapni, mert nem gyártanak. Most fűzöm a sógoromat, hogy csináljon nekem. Egyenlőre lelkes. Szóval ha valamelyikőtök még ilyet szeretne, akkor kettőt csináltatok vele. ( Ez kb 150cm magas álló keret. Van talpa és 70cm széles. A felvetőszál körbetekerhető rajta igy 190cm hosszú 70cm széles darabot lehet max csinálni) Remélem ez érthető.

zsuny

zsunya
 
 


Még midndig nem jutottam el kromofágért.
én nem tudom mások hogy csinálják, de kezdem azt hinni, nekem csak 12 órából áll a nap.
Pedig egy azúrba eljutni azért nem lenne nagy kunszt.
Igaz ilyen melegben nincs nagy kedvem még a kicsi mászkához sem.

tehát Csi, nehogy azt hidd hogy elfelejtettelek meg ilyesmi csak egy Kaffka féle átváltozás ért el (Szimo=lusta pók vagy inkább csiga vagy lajhár? nem is tudom)

Ti hogy csináljátok?

Nézem itt Zsunyát és ámulok, gyerekek, meg férj meg az ezzeljárók, aztán csemegének suli meg alkotás és ráadásként még egy suli. Hihetetlen. Csi meg fantasztikus játszóteret fabrikál.
HOgy csináljátok? Azt hiszem velem van a gond.
(pl. órákig netezem a szorgos munka helyett)

Míra nekem is tetszik a kőbigyó.

Áfony aneked meg küön köszi hogy így betetted ide ezeket mert nagyon gyorsan meg tudtam nézni miről is van szó.
Akkor nálad adhatunk le rendeléseket? :-)
Szimo
 


Áfonya. zseni vagy v. informatikus? Mindegy, de így láttam a képeket!

Parkettaügy megoldva, a parkettás kivágja vhogy.
Csak a tapétám maradjon a helyén.

Magdi
Névtelen
 


Szimo!
köszi, de nem én fabrikáltam, csak én voltam a tervező, festő, na és a munkafelügyelő, ez utóbbi nem aratott nagy sikert.
Órákig netezés--ismerős, ez a barkácsoljunk elméletben. Meg mosogassunk, takarítsunk..Kép
Na, megyek kutyát égetni.

Zsuny!
Van valami követelmény az MMI-ben? Mármint a felvételinél?

Csi
csii
 
 


Felraktam egy égetett kutyust a képtárba, de ahhoz, hogy be tudjam ide rakni a kép számát, le kéne tölteni az egészetKép
A tábla még nincs kész, hiányzik róla a "harapós" szó. A kép alatt az a kis rész egy nagyítás, mert ez a fránya szkenner nem adta vissza azt, hogy ez némileg "vésett" hatásúKép.
Csi
csii
 
 


Csi, érettségi meg tandij. Az idei létszám betelt. Kép

zsunya
 
 


Magdi,
sajna csak informatikusKépKép

Csi,
Te hogy teszel fel kepet ide? Nem az ujfajta, "Melleklet feltoltese" gombbal? Mert az beilleszt a hozzaszolasodba egy sort, amiben benne van ez a szam.

Csi harapos kutya tablaja:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/23868.jpg

Nekem a Nagypapam csinalt tobbek kozt tukroket /majd teszek fel rola kepet egyszer, ha el nem felejtem/, az volt ilyen egetett fabol. Neki volt egy keziszerkentyuje, ami 220-rol ment, a vege egy hajlitott femszal volt, ami a hore felmelegedett es mint ahogy a husveti tojast irokazzak, O ugy rajzolt vele a fara.

Zsuzsa,
kosziiiKép Epp hetvegere terveztem a falraszalvetazast /meg az ajtofestest, mega mozaikozast, stb..Kép/, pont jokor jott a segitseged, mert enelkul nem kezdtem volna neki.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya= zseninformatikus
De igen, úgy. Láttam is azt a sort. Csakhogy miután felraktam, elküldtem, és nem másoltam ki, nem tudtam legközelebb visszamenni rá, csak úgy, ha ismét letöltöm. Persze, ha a jobb gomb-tulajdonságokból nézitek ki a kép címét.Vagy honnan? Én csak onnan tudom, de csak akkor, ha le van töltve a kép. Á, én inkább maradok az "kézzel fogható" dolgoknálKép

Égetés: forrasztópáka, ennek a végén is van hajlított drót. Ez olyan páka, ami a hajszárítóhoz hasonlít, iszonyú nehéz, ezért ma hazahozattam a Wellert, és megköszörültem a hegyét, így nem lesz holnapra izomlázam. Lehet kapni külön ilyen faégető-cuccot is, mindenféle mintával, ha valakit érdekel, megnézem az árát. Roppant egyszerű egyébként, pedig akácot égettem.

Zsuzsa!
Az a kutyus valami tündériKép Na, ez az a technika, amihez nekem semmi türelmem sincsenKép, így minden elismerésem! A fakorlát is k.öltés?
Mennyi idő egy ilyen elkészítése?
Én is falapra, pontosabban fadarabokra szalvétázok, lusta vagyok gipszet önteni, és fa meg van bőven, kb teherautónyi.
Jó a szalvéta mintája is. Honnan van?

Zsunya!
Köszi.
Érettségim van, tandíj-azt hagyjukKép, de az mit jelent, hogy az idei? Gondolom szeptembertől.Ugyi?
Talán felénk is van, nagyon örülök, hogy kezd divattá válniKép. Itt a divat jó értelemben értendő, persze.
Mail ment.

ÁFONYAAA!
jut eszembe: arra vigyázz, hogy az ajtó elférjen a küszöb fölött/mellett, stb.! Ha egy ideje nincsen küszöb, akkor akár le is lóghat annyit, hogy ne tudd becsukni az ajtót!

Megyek égetni
Sziasztok
Csi
csii
 
 


Ha minden igaz, akkor itt van a kész kutyatábla:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/23928.jpg
Csi

nem jött össze, nem ott van, hanem itt: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/mes ... /23930.jpg

Na, akkor most feladom...Brrrr.
csii
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kösz KataKép
Azt mondd meg nekem, hogy miért váltott a kép száma a felrakás után, és miért nem lett elérhető az a cím, amit én raktam fel...???
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Csi!
Te annyi mindenhez értesz!
Meg tudnád nekem mondani hogy mivel helyettesítsem a kreatív hobby homokragasztóját?
Ugyanis homok az van náluk, de ragasztó már kb. egy hónapja nem érkezett meg. Nekem sürgős lenne, Anna névnapra szeretnék kézlenyomatot csinálni, és ugye homok lenne, de nincs ragasztó. Más katalógusban pedig nem láttam ilyen homokot, és ragasztót sem.
Tudnál adni valami tippet?

Ildikó
ildikó
 
 


Lányok, megint én.
Megint segítséget kérek.
Házilag kivitelezhető kis házat akarok csináltatni apósommal, amibe befér a gyerekágy, van ablaka+ajtaja, a tető alatt pedig tároló van.
Ilyet láttam egy régi Lakáskultúrában vagy Otthonban vagy Praktikában. Feltúrtam az egész újságkupacot, de nem lelem.
Ha valaki ügyesebb nálam, ugyan küldje már el azt a képet!
Köszönöm:
Jamina, a kétbalkezes Kép
jamina
 
 


Ildikó!
Nem értek semmihez, már fentebb is mondtam, csak szeretek szöszmötölniKép.

Nem tudom, mivel lehetne...Azt már én is néztem egyébként, azt tudom, hogy homokot festeni nem sikerült házilag, mert nem lett színes a homokKép
A HobbyMűvészben sem láttál? Nekem most lenyúlták, de úgy emlékszem, mintha ott is láttam volna...

Mindjárt kipróbálom a tapétaragasztót, van is bekeverve, majd beszámolok róla. Semmi tipp.Kép

Jamina!
Ha megtalálod, akkor nekem is kellKép Kép Kép
Ezt nem az ÖtletMozaikban láttad?

Lányok!
Jut eszembe:
A júniusi ÖtletMozaikban volt egy összecsukható nyugágy, nekem az kéne, mert már nem kaptam megKép

Csi

ILDIKÓ!!
És ha gipszből öntenél egy adagot, és mikor kötni kezd, akkor lányka kezét belepaszálod, majd homokot szórsz rá??? Ha szilikonspray-vel befújsz egy levágott oldalú TetraPakk üdítős-tejes dobozt, és aztán beszórod homokkal, majd ebbe öntöd a gipszet, és a tetejét behinted homokkal, majd belenyomod a kezecskét, akkor hasonló hatású lenyomatot kapsz. Szerintem.
Csi
csii
 
 


Csi (Te kis szerény Kép),
tuti nem az Ötletmozaikban, mivel nekem olyan nincs és nem is volt -ellentétben a másik 3 fentnevezett folyóirattal.
Ha meglesz, Neked is kűdöm Kép
Jamina
jamina
 
 


Jamina!
KöszikeKép


Ildikó!
Már köt a homok, de megpróbáltam beletenni az ujjamat, és ez nem volt jó ötlet...Tehát tapragi kilőveKép.
Cementtel próbáltad már?
De az is randa lesz...
csii
 
 


http://www.bastelmafia.com

Ha valaki szeretne megnézni egy 4340 /!/ darabból álló szalvétagyűjteményt, akkor itt megteheti. Igaz, hogy regisztráltatni kell, de megériKép

Csi
Névtelen
 


Van sokatoknak kis szövőkerete, ugye? Ezt a babát kaptuk, Ő szőve van. Valószinűleg olyan kis kereten, amit sok helyen lehet kapni. Aztán szépen összevarták hengeresre és kapott hajat. A szeme és a szája utólag van ráhimezve. Nézzétek meg, mert ezen az elven egy egész falka babát lehet csinálni. Relativ rövid idő alatt. Még akár varázslót is, hehehe. Nekem máris támadt egy pár ötletem, csak keretem nincs persze.... Kép

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/23959.jpg

Zsunya

zsunya
 
 


Jamina, én fektetés után tudom áttúrni a laptengert. Boldogan ragadom meg az alkalmat, hogy legálisan (jó ürüggyel) áttúrjam megint a mintegy méternyi tornyot. Kép

A fiam éppen a fedőkkel játszik azért érek ennyire rá. Kép Kép Kép

zsunya
 
 


Ildiko,
lapozgattam a Praktikakat babahazert/ de nem talaltamKép/ es kozben lattam, hogy ok a dekorhomokhoz Planatol nevu ragasztot hasznaltak. Ezt pl. itt http://www.grafika.hu/main.htm forgalmazzak.
Nem tudom, pontosan hogy akarod csinalni a lenyomatot. Az ujsagban levegon szarado gyurmaba nyomtak bele a keznyomot, lealapoztak akrilfestekkel, ami a
harmonizalt a homok szinevel, aztan bekentek ezzel a ragasztoval, beleszortak a homokot, mikor megkotott, ecsettel lesoportek a maradekot es ujra atkentek a ragasztoval /vizzel higitva/, hogy tartosabb legyen.

De nem jo barmilyen szintelen ragaszto? Mondjuk a tapeta, vagy decoupageragasztok? Emlekeim szerint suliban mákot szortunk technocolba, az is jol fogott.

Csi,
szerintem lassan raktad fel a kepet es az ido alatt a babanetre masik 2-tot is felraktak valahova. De ez csak tipp. A link nemtom, miert nem sikerult, regebben volt itt olyan menupont, ami kikapcsolta az automatikus felismerest, de most mar eltunt, tehat ez nem lehet.

Huhh, lecsiszoltuk a bejarati ajtot, nem is volt olyan egyszeruKép Holnap delelott festes, aztan elmenekulunk itthonrol. SzurkoljatokKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsunya,
hajrá-hajrá!!! KépKépKép
jamina
 
 


Sajnos azt nem találtam meg. Ezt a kettőt leltem, de ezek eredetileg beltériek. De talán ihletőek. Sajnálom. Kép
Kicsit homályosak a fotozásom miatt, elnézést.

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/23981.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/23982.jpg

zsunya
 
 


Jamina!
Nekem is rémlik a babaház ággyal. Rögtön neki állok az újságokat átnézni.

Csí! Ne szerénykedj Kép
Holnap küldöm a nyugágy leírását (bocs, de ma már nem tudom).
Nemelehetnee egy kutyatáblát rendelni Tőled? Kutyám ugyan nincs, de annyira tetszik. Majd a lánykám néha ugat egy-kettőt, kérés nélkül is azt teszi álló nap Kép (Jó-jó, a macska nyelvet is gyakorolja).

Áfonya!
Mi van a babakocsi kapoccsal? Kő vagy nem kő kapocs?

Zsunya!
Tetszik a baba!!!
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Csi, Áfonya, köszi a tippeket ragasztó ügyben.
Még a homokot sem rendeltem meg, ezért inkább mást készítek anyukámnak a névnapjára.

Nézegettem a képtárat, és nagyon meg tetszettek a szalvétatechnikával készített műveitek, ki szeretném próbálni én is.
Nem tudom, hol érdemes ragasztót, lakkot venni? A hobby katalógusokban, vagy máshol pl. Praktiker, olcsóbb? Ti mindig használtok lakkot is? És így tejesen vízálló lesz a mű?
És egy doboz ragasztó meddig elég?
Először egy kis képet készítenék, anyunak, és ha az sikerül, akkor próbálkoznék tovább.

Köszi segítséget.

Áfonya!
Holnapra jó festéstKép Milyen színű lesz?

Zsunya!
Megnéztem a babádat, szép vörös haja vanKép

Ildikó
ildikó
 
 


Phaedra!
Kutyatáblát kutyával együtt, néhány hetes határidővel szállít cégünkKép Azóta már kész a címtáblánk is, naná, hogy nem Fót, Ág u.-ban lakunk...Kép Kissé beleőszültem...
Tényleg megvan a nyugágy??? De jó lenne! Nagyon egyszerű elkészíteni, csak a szabásmintára nem emlékszem már...Kép

Ildikó!
Óvatosan a szalvétákkal!!!
Tapasztalatból mondom, hogy függőséget okoz, azaz egy idő után azon kapod magad, hogy csak veszed, csak veszed, és nem alkotsz semmit, mert mindig a tökéletes szalvétát keresed...

Ragasztó: Nekem három márka van, mindegyik selyemfényű, azaz nem csillog annyira, mint a lakk. Szerintem nincs nagy különbség köztük... Az, hogy mennyi ideig elég, azt az is befolyásolja, hogy mire teszed. A natúr fa/nekem ezek vannak itthon/ jobban beszívja, a zsák is, a raffia az nem szívja be, de ott meg befolyik a lyukakba... Az üveg veszi fel a legkevesebbet, a terrakotta sem vészes. Gipszet még nem próbáltam.
A legtöbb decoupage ragasztó egyben fedő is, szerintem nem kell lakkozni, hacsak nem fogod használati tárgynak készíteni. Kép-alapnak jó a cserép-alátét is.
Én a Praktikerben csak szettben láttam, de a Brico Store-ban volt külön is /anno/. Szerintem nincs nagy különbség az árak között.

Áfonya!
Mennyi a gomblenyomási sebesség, ami nem számít lassúnakKép Kép Kép???
Én nem csuknám be a frissen mázolt bejárati ajtót, mert beragad. Beeeee!Kép

Zsunya!
Szőttél már terményképet? Párom ígért zabszalmát. Tudod, csiribiri csiribiri, zabszalma... Egyébként lehet "körbe" szőni??? Mint a körkötőtű, körszövőszék nincs? Nem röhög, komolyan kérdezem!

Jamina!
Van wok-fazonú kerti sütőtök nehéztárcsából?
Ugye van!

Csi
csii
 
 


Csi,
már az összes ismerősünknek van Kép. Persze mindnek tőlünk.
Nekünk meg még nincsen Kép

Zsunya,
köszi, hogy feltúrtd a hegyet. Kár, hogy nem lett meg.

Áfonya,
Neked is köszi, hogy megnézted a Praktikákat.
Ha jól tévedek, Te találtad ki ezt a konkrét kép helyének beszúrását, ugyi? Há' mé' nem jötté' hamarabb? Kép

Phaedra,
Benned van összes bizodalmam...

További szép napot:
Jamina (aki még a kávéját sem itta meg, amíg el nem olvasta ezt a topikot Kép)
jamina
 
 


Nem röhögök. Van, csak igy is lehet. Most elkunyiztam a hugom pici keretét. Hétfőn hozzák el. Aztán beindul a babagyár. Kép

zsunya
 
 


Jamina!
Nosza, akkor rakd fel!
Szerintem itt is nagy sikere lenne, és nagyon egyszerű...
Kb. mikor láttad azt a házat?

Zsunya!
Nekem az alsó szál, azaz a kezdő hurok még most sem egyértelműKép

Csi
csii
 
 


Csi,
az, hogy mikor láttam, nem mérvadó, mert anyósom már régóta gyűjti ezeket a lapokat és nála láttam a kupacban, tehát úgy az utóbbi 6-7 évre visszamenőleg bármelyik szóbajöhet. De szvsz egy régebbi (tehát úgy 3-4 éves min.) számban.
Azért keresem ANNYIRA, mert a leírása is ott van pontos méretekkel, anyagszükségletekkel.

Na, egyébként most 3 dolog miatt jöttem:
1; Décupage-tanfolyam lesz kedden (szalvétatechnika gipszalapra) 17 órától Dorogon -már akinek nem okoz gondot a távolság - a Mária utcai Hobby boltban. Gyerekeknek 700; felnőtteknek 900.-.
2. Van egy kupac szabásmintám régi Kismamákból Köll valakinek? Postán vagy nagytalin szívesen átadom.
3. Láttam újságtúrás közben egy ócsó Kép és jó ötletet: régi üveges (felső harmadában vagy feléig üveg) ajtóból kiszedték az üveget, lefestették a keretet, csavartak bele néhány fogast, felülre tettek egy díszlécet -és készen volt az előszobafal.

Továbbra is keresem ,,álmaim házát" Kép, ideje lenne már külön ágyba költöztetni a fiamat, azért ez a nagy akarat.
Puszi:
Jamina (as. Sherlock Holmes)
jamina
 
 


Sziasztok!

Jamina,
azert csak most jutottam erre az otletre, mert eddig minden szabadidomben eticsigat ragcsaltam gyermekemnekKép
Ez mekkora haz lenne kb.?

Megiscsak nekialltam este /10-korKép/ lealapozni az ajtot, ejfelre vegeztem is mindennel. Jo lett, tuti jol fog a masodik reteg fedni. Eddig mahagoni szinu volt, most feher lesz, ezert aggodtam kicsit.

CsiKép,
ovatos voltam a szeleknel, ugy gondoltam, feher akrillal a kis hibakat majd javitom a legvegen. De a hevederzar probajakor aggodtam egy kicsit, hatha nem jutunk ki maKépKép

Van egy csomo nagy Similac tapszeres femdobozom, extra otlet hasznositasra?

Phaedra,
uj verzio van, most olyan csatot keresek, ami passzol az en regi csatom kozepso reszebeKép Lemerem, mekkora helyre kell becsusszannia es megkerlek majd, hogy nezd meg, Neked van-e ilyen, ok? Koszi.

Lanyok,
a kutyatablarol jut eszembe, hogy nem is meseltem, milyen jo nevtablank van? En nem szeretem a reztablakat es egy baratnom csinalt nekem tuzzomancot, klassz lett.

-Afonya

ui: tudom, hogy valamit meg akartam irni, de nem jut eszembe
afonya
 
 


Megvan:

Ildiko,
Praktika lapozgatas kozben lattam marvanyozo technikat, olajfestekkel talan, egyszerunek latszott es tok jol nezett ki. Csinaltak vele gyertyat, ceruzat, ekszerdobot, muanyag dolgokat is. Ha erdekel meg, elokeresem.

Filozom, hogy valami gepi formaba kene szedni az ujsagok tartalomjegyzeket. Nalunk lassan teljesen leamortizalodnak, ugyanis ilyenkor ketten keresunk benne az egyeves lanykammalKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
a Similacos doboz engem is érdekel...Kép
Fentebb pont emiatt kérdeztem Zsunyát a festékekről, mert kissé húzós lenne akrillal lealapozni...
Gyűjtöm én is, háthajóleszmégvalamire. Lisztnek, zs.morzsának jó is - de mit kezdjek a többi ötvennel???
Egyébként a Praktikában időről időre megjelenik egy összesített tartalomjegyzék. Vagy az a Kismama?
Nemtom.
Én is rágom a csigátKép

Jamina!
Majd, ha a híd megépül...Kép

Csók Csi
csii
 
 


Csigarágó Áfonya Kép
A ház alapja sacc/kb. a gyerekágy széle-hossza + esetleg még néhány 10cm. Magasság annyi, hogy anya is elférjen benne állva + a teteje alatt még van egy kis rakodóhely is a használaton kívüli játékoknak.
Emlékeim szerint nagyon helyes kis házikó, az ablakkivágásra függönyt varrtak, meg papírból virágláda is volt előtte virágokkal (de lehet, hogy ez már csak a megszépítő emlékezet Kép)

Szintén csigaevő Csi,
ha megtennétek a családi kalákával, hogy nekiálltok megépíteni a hidat Kép
Nektek van sütőtárcsa a kertben? Vagy Ti is mindet elajándékoztátok?
Ha jól emlékszem (zavart már a memóriám Kép); a Praktikában is szokott lenni éves tartalomjegyzék.
Pusz:
Jamina, aki nem adja fel!
Ui: szabásminták senkinek nem kellenek? Kép
jamina
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ többet nem vállalok újság nézegetést Kép Kb. 20 dolgot láttam, amit hirtelen meg kellene csinálnom.
Készüljetek fel a legrosszabbra. Amint elalszik a kölök, el foglak árasztani benneteket képekkel Kép)))

Jamina! még nem értem az újságok végére (nem adom fel Kép ) Már találtam egy-két kuckós ötletet (felrakom ezeket is), de még az igazira nem találtam rá. Még kb egy tonnányi újságot át kell lapozni.

Csí! Megvan a nyugágy, azt is felrakom.

Most csak azért írtam hirtelen, hogy csigázzam a kedveket Kép

Áfonya! várom a méretet.
Az újságok tartalomjegyzékén már én is sokat gondolkodtam, hogy jó lenne a gépen megvalósítani. Egyszer talán belevágok.
phaedraa
 
 


RÁJÖTTEEEEM!
Hát Jamina ezzel a csellel akar megszabadulni legálisan némi papírhalmaztólKép Kép Kép

Tartalomjegyzék:
Annyit tehetek, hogy felhívom a Sanomát, hátha van nekik tartalomjegyzék az elmúlt évekre. Bár kétlem, mert folyamatosan változik a csapat tokkal-vonóval /és valljuk be, nem feltétlen előnyükreKép/

Ha ez nem megy, akkor csinálhatnánk egy táblázatot, és mindenki akinek kedve van, feldolgoz egy egy adagot.

Phaedra!
Várom a képeketKép Kép KépKöszi, előre is!

Jamina!
Te nem egy nagyon szép galériáról mesélsz??? Én egy ilyenre emlékszem, amikor nem a szobában, hanem a galérián volt kialakítva egy ilyen házikó, ami kívülről egy kicsi takaros házikónak nézett ki, az ablakpárkányon virágládával...de ott nem volt méret.Kép Nnnna, megyek én is túrni...

Csi

ui.: azt tudjátok, hogy hogyan halt meg a csiga? Belenézett a konnektorba...
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: