Új privát üzeneted érkezett!

Orsi!

Úgy kell elkészíteni mint a francia hagymalevest, mert abban jó vagyok.Kép

Mikoo!

Jó ötlet, lehet, hogy salátát csinálok belõle.

Találtam közben póréhagyma tekercs receptet is, nagyon egyszerû és jól hangzik, a feldarabolt hagymát meg kell fõzni, majd sonkával betekerni és panírozva kisütni.

Ilcsi
ps.Tényleg jó, hogy van ez a topic.Kép))
Névtelen
 


Mikor gyerek voltam, a mostohaapám csinált krumplilángost, ami kicsit édes volt, és lekvárral ettük. Rombuszokra vágta, és nagyon puha volt, nem olyan ropogós, mint a normál lángos. Tudtok ilyen receptet?
Timi
vargat
 
 


Ilcsi Kép
kb 4 féle francia hagymaleves receptet ismerek. Nem tudom melyikre gondolsz. Szerintem ahogy biztos finom:
olajon megfuttatni, víz rá, és ízesíteni... hipp hopp megvan, mert a póréhagyma egy pillanat alatt megfõ, nem úgy, mint a vöröshagyma.

Timi Kép
nem a krumpli fánkra gondolsz??? Ugyanúgy kis kell nyújtani, mint a fánkhoz a tésztát, majd kiszaggatni (Adott estetben rombuszokat vágni belõle).Szép pirosra ki kell sütni, és belül tényleg puha. Mi sósan ettük, de édesen, lekvárral is biztosan finom.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Ilcsi Kép találtam neked egy másik receptet

Póréhagymás krumplileves (Perunapuurjokeitto)

Hozzávalók:
1 nagyobb póréhagyma
1-1.5 kg krumpli
1-2 leveskocka
1-2 babérlevél
olaj
sajt

Elkészítés: A póréhagymát megmosom, majd apróra vágva olajon üvegesre pirítom (a zöld része is belemehet, de ennek kicsit hosszabb idõ kell). Ezután beleteszem a megtisztított, kockára vágott krumplit, felöntöm annyi vízzel, hogy bõven ellepje, majd beledobom a leveskockát, babérlevelet. Amikor a krumpli megpuhult, kihalászom a babérleveleket (nagyon fontos!), és botmixerrel összeturmixolom.
És kész.
Reszelt sajttal, esetleg juhtúróval (szabjon határt a fantáziád/ízlésed) tálalom

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

Köszi, holnap ki is próbálom a krumplis leves és majd beszámolok az eredményrõl.

Egyébként már csináltam salátát is belõle.
Egész egyszerû és bár kicsit bizar a kinézete egész jó.
Fõzni kell pár percig, majd jeges vízbe szedni és utána oliva olajas, citromleves öntettel leönteni.

A reggelihez is ettünk, úgyhogy lassan már a fülönkön is póréhagyma jön.KépKépKép

A hagyma vásárlás egyébként úgy jött, hogy elhatároztam mindig veszek abból a zöldségbõl, ami akciós és így ki kell találnom valami újat.Kép

Ilcsi
Névtelen
 


Sziasztok!
Nagyon tetszik ez a topik továbbra is, ismerõseim körében is beszéltem róla, így aztán tegnap ajánlottak nekem egy SZUPERGYORS, krumplis kaját, meg is csináltam, NAGYON FINOM lett (fõleg ahol jó ropogósra sült), épp most ebédeltünk be vele. Még korrekt recepttel is szolgálhatok:

Csõben sült reszelt krumpli
- 70 dkg nyers krumplit durvára lereszelni, picit kinyomni.
- 3 dkg lisztet (teljeskiörlésü is lehet), 2 tojást, sót belekeverni. (Én raktam szerecsendiót is)
- a tepsit jól kivajazni, és nem több mint 3/4 cm vékonyra leteríteni benne a krumplit, megszórni vajdarabokkal.
- 200 fokon 20 percig (elõmelegítettbe) megsütni.

A másfél éves fiamnak nagyon bejött.
Magamnak csináltam hozzá egy "fele tejföl-fele yoghurt, kis só-kis fokhagyma" öntetet.

Ajánlom mindenkinek!

Mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok!

Van egy jó kis majonézes sali receptem, amibe legjobb a póréhagyma.

2 tojássárgája
1 ek mustár
pici citromlé
pici cukor
pici vegeta
1 dl olaj

Ezeket robotgéppel simára keverem kb. 3 perc alatt úgy, hogy az olajat fokozatosan adagolom hozzá. Utána hozzáadok 1 pohár tejfölt és 1 pohár kefírt, de lehet 2 tejföl vagy 2 kefír is, ki melyiket szereti. Kanállal összekeverem. Ebbe jön a felkarikázott póréhagyma, ki mennyire hagymásan szereti annyit tesz bele, én viszonylag sokat szoktam, majd 1 doboz konzervkukorica, 3-4 db csemegeuborka felkarikázva és 1 db nagyobb meghámozott, kimagozott édes alma felkockázva. És kész. Isteni finom, bár lehet, hogy valaki idegenkedik ettõl a vegyítéstõl, de idáig minden vendégünk odavolt érte.
Amúgy ezt a majonézes alapot használom mindig, és azt rakom bele sokszor, ami otthon van, pl. bébirépát, borsót is ki lehet próbálni. Ha nincs póréhagyma, jó a lila vagy a vöröshagyma is, de ezekbõl kevesebbet rakok bele, mert dominánsabb az ízük.
Elkészítési idõ 15 perc.

Van, hogy halrudakat, vagy elõre panírozott pulykamellet sütünk ki hozzá.

Áfi
Timi (Áfi11)
 


Egy sült hús recept:

Vegyünk pár szelet karajt, vagy pulykamell il. csikemell szeletet. Klopfoljuk ki kicsit, sózzuk meg és olajon pirítsuk meg mindkét felüket. Ezután helyezzük be õket egymás mellé egy jénai tálba, tegyünk a tetejére tejfölt, sajtot és Piros Aranyat és süssük addig, amíg a sajt pirulni nem kezd. Ezzel kész is.
Jó hozzá a rizs, krumpli is. A Piros Arany hihetetlenül feldobja.
Timi (Áfi11)
 


Orsi, leírnád a krumplis lángos receptjét? nagyon tetszik így látatlanban is.

Köszi: Míra
Míra
 


Ilcsi, nagyon szeretjül a kínai, thai és hasonló ételeket, így nagyon érdekel a pad thai, légyszi írd le!

Ha valami extra dolog is kell hozzá, akkor azt is írd meg légyszi hogy hol lehet beszerezni és milyen néven fut.
Egyszer-egyszer voltam kínai boltban ahol mindig hasra vásároltam, a mert a kínaiak nem tudtak magyarul, én meg nem értettem a sok krix-kraxot.Kép


köszi:Míra
Míra
 


Kata

Tegnap dödölle volt a vacsi és nagyon bejött. Igaz szerintem kicsit lágy lett a tésztája és annyit változtattam, hogy egybõl megsütöttem, mert olyan jól hangzott. A párom is nagyon dícsérte.KépKépKép

Míra

De jóóóóóóó! Pont az jutott eszembe, hogy megkérdezem tõletek, hogy különleges, de nem túl bonyolult ételeket is szerettek-e. Én is leírom amit tudok, de bármi más jöhet.Kép

Pad thai: @#$#%&^ ^^%$#;)
Ez egy Stahl Judit féle recept, de én egy picit változtattam rajta, mert az eredeti leírás szerinti nem ízlett. A hozzávalókat szerinte a Vásárcsarnokban lehet megvenni az Ázsia nevû boltban. Ehhez nem tudok hozzászólni, mert most külföldön vagyok, de hátha segítség.

20 dkg rizstészta
1 teáskanál tamarindpaszta
3 dkg pálmacukor (én barna cukrot szoktam)
2 evõkanál rizsecet
2 " thai halszósz
chilipehely (én szárított chili találtam csak abból egy db)
egy csokor újhagyma
4 evõkanál olaj
2 gerezd zúzott fokhagyma
25 dkg aprórák
1 marék sózott földimogyoró
korianderzöld (ezt én kihagyom, mert ki nem állhatom)
1 (zöld) citrom leve

A rizstészát le öntöm forró vízzel a csomagolás szerint ez fél perc alatt megpuhul. Közben egy kis serpenyõben öt percig gyöngyözõ forrásban tartom a tamarinpaszta, 5 evõkanál víz, a cukor, az ecet, a halszósz és a chili keverékét.
Majd egy serpenyõben, akinek van wokban megpárolom az összevágott újhagymát és a fokhagymát majd beleszórom a rákot és átlátszóra párolom. Ha ez kész akkor már csak össze kell keverni a jól kinyomkodott tésztát, a szószt és a rákot + mogyoró és együtt rázogatva 5 percit fõzni. A végén jöhet a koriander és a citrom facsart leve.
Leírva talán bonyolultnak tûnik, de másodjára már kb. 10-15 perc alatt kész lettem vele.

Viszont, ami még ilyen kínais és nagyon jó az a boltokban kapható WOK zöldség keverék. Kicsit drága, de megéri.Kép

Ilcsi
ps.tudok más thai recepteket is, de mindbe sok hókusz-pókusz dolog kell. Azért jöhet?
Névtelen
 


Sziasztok.

Spenótos halas tészta:

- kb 1/2 zacskónyi spenót fõzelék (megfõzve)
- kb 1/2 zacsi tészta (fodros nagykocka, masni, bármi)
- kb 1/2 zacsi tengeri halfilé (megpárolva)
(mennyiségek aránya változhat tetszés szerint).
összekeverni, átrottyantani és kész.
Fokhagyma, szerecsendió szerintem kell bele.

Gyors, de legalább egyszerû, és gyerekek is ehetik.

mikoo
mikoo
 
 


Írjatok még ázsiai kajákat! Mi imádjuk!

A Nagycsarnokban az alagsorban /vagy a földszinten?/ van ázsiai bolt. Ott mindent be lehet szerezni, még nem voltam ott, de nagyon dícsérik.

Krissi
krissi
 
 


Krissi!

Szívesen a lángost!
Nekem is beestek vasárnap vendégek, persze semmi nasi nem volt otthon, én is gyorsan lángost sütöttem nekik. A szájuk a fülükig ért! Kép

Tímea (vargat)
"krumplilángos" nak nevezett dolgot én pacsa vagy pacsni néven ismerem és úgy emlékszem az anyukám a szilvás gombócnak való tésztából szokta csinálni.

Hurka eltüntetése:

Ha már disznóvágás idején unjátok a disznótorost a véres és a májas hurkából nagyon finom rakott kelkáposztát lehet csinálni. A kel leveleket köménymagos sós vizben 3 percet kell fõzni. A sütõtálat kivajazni/zsírozni, beboritani kellevelekkel, belekerikázni a hurkákat, meglocsolni tejföllel, és addig folytatni amíg van hozzávaló, a teteje kellevél legyen. Sütõben egy félórát sütni.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Eszembe jutott egy dolog!

Itt írjuk a sok jó ötletet, de egy idõ után már nagyon nehéz lesz olvasni. Mindig jönnek újak is akik nem biztos, hogy az arhivot olvassák, meg nehéz lenne a visszakeresés is.

Ha lenne közülünk valaki aki az ötleteket átteszi wordbe esetleg meg is szerkeszti html formátumra, akkor van egy web oldal ahova ezt felrakhatjuk és pofon egyszerû lenne a különbözõ receptek keresésée. Lehet szakaszonként is felrakni nem kell egyszerre. pl. arhívált blokkonként

Mit szóltok hozzá?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga Kata

Ez nagyon jó ötlet és én rá is érek, de most szaladok majd "megbeszéljük" hogyan.

Írok majd még thai kajákat is! Én is imádok minden keletit!

Ilcsi
Névtelen
 


Kínai módra husi édes-savanyú mártásban

Ez nem az igazi recept, de mi így szertjük/csináljuk.

Csirke vagy pulyka mellet vékony csíkokra vágom, besózom és megszórom egy jó teáskanál szárított gyömbérporral, 1 evõkanál szójaszósszal.
Kevés olajon megpirítom és kiszedem. Az olaj lehet valami különleges olaj is.

A zöldségeket is vékony csíkokra vágom és a hús visszamaradt olaján puhulási sorrendben elkezdem pirítani. pl. sárgarépa, gomba, póréhagyma stb. amihez csak kedvetek van vagy éppen van otthon.
Aki szereti tehet bele csíkokra vágott édeskáposztát, zöldborsót, zöldbabot, bambuszrügyet, szójababcsirát stb.

A piruló zöldségek közé visszateszem a húst, kevergetem, majd teszek bele, egy ananászkonzervet, egy kukorica konzervet és egy pirosbab konzervet.

Fûszerezés és amitõl édes savanyú lesz 1-1 evõkanál ecet, méz, szójaszósz, "kecsap".

Az ananász levét összekeverem egy evõkanál étkezési keményítõvel és a legvégén ezzel besûrítem.


Mi ezt tesszük a fõtt rizs tetejére.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Kata!

Nagyon jól hangzik, holnap ez lesz az ebéd!!!

Ilcsi várom a thai kajákat!! (a férjem kedvence a sült tésztás marhahús) A krumplilángost ha az amit Kata írt akkor ismerem, és imádom!!!! Nem lehet belõle eleget sütni. Mi az olajban sült változatot esszük sósan, míg a páromék pl. sütõben sütötték. Mármint az anyukája.
De nekem az olajban sült finomabb.

Míra
Míra
 


Lányok,

a Nagycsarnokban az alagsorban van a kínai bolt. Ott tényleg mindent be lehet szerezni.

Orsi

ps. a krumplis lángos receptjént nemsokára küldöm, de elég régen csináltam, nem akarom fejbõl írni... amint meglesz elküldöm.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Burgonyás lángos

1 kg burgonya,
20 dkg liszt + a nyújtáshoz,
10 dkg vaj/margarin,
2-3 tojás
só, bors
élesztõ, vagy szódabikarbóna ill. sütõpor.

A krumplit megfõzzük és még forrón áttörjük. Ha már kicsit meghûlt összekeverjük a tojással, vajjal (ez akár el is hagyható) sóval, borssal és a liszttel. Attól függõen, hogy mennyire sietünk többféleképpen is elkészíthetjük.
1. leggyorsabb: semmilyen puffasztót nem teszünk bele, hanem inkább több tojást és kevesebb lisztet. A sok liszttõl kemény lesz.
2. szódabikarbóna v. sütõpor. Ezeket belekeverjük a lisztbe, majd ezt a burgonyához adjuk, egy picip pihentetjük a tésztát.
3. élesztõvel (nem kell sok max. 10-15 g friss, 1/2 csomag szárított) Az élesztõ felfuttatása után összekeverjük és kelesztjük egy fél órát.

Ha megvan az alaptészta, azt kinyújtjuk egy lisztezett deszkán, és olajban kisütjük a kis pogácsákat, amiket sütés elõtt zsemlemorzsában kicsit megforgathatunk.
Én általában az 1-es variációt szoktam csinálni, mert nincs idõm.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Köszi Orsi a krumplilángos receptet, meg is csináljuk a hét végén! A lekváros dolgok nagyon mennek nálunk (még a sima lekváros tészta is!)
Nagyon egyszerû feltétet írok le:
egy kis csirke v. pulykamellet (kb fél kiló) megpárolunk, erre 2 dl. tejszínt öntünk, amibe sok peterzselyemzöldet, fokhagymát, kis borsot és ízlés szerint sót, vegetát teszünk, és mikor épp kész, akkor beleöntünk egy doboz kukorica vagy ananász (vagy mindkettõ) konzervet lecsurgatva, lé nélkül. nagyon hamar kész, és nagyon finom. Köret bármi lehet hozzá, de mi legjobban sült krumplival szeretjük.
Timi
vargat
 
 


Szila oldalain is van sok jó ötlet:

[url=http://www.hanga.ngo.hu/receptek.html" TARGET="_top]http://www.hanga.ngo.hu/receptek.html[/url]
[url=http://www.hanga.ngo.hu/szulinapi_tortak.html" TARGET="_top]http://www.hanga.ngo.hu/szulinapi_tortak.html[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ma ez volt az egypercesekben:

Csirkemáj fehérborban

Májat fogyasztani, vastartalma miatt, fontos az emberi szervezet számára. Ezzel a könnyen és gyorsan elkészíthetõ étellel élvezet pótolni esetleges vashiányát is.

Hozzávalók:
40 dkg tisztított csirkemáj
20 dkg gomba
1 kis fej vöröshagyma
1 dl száraz fehérbor
1 dl húsleves
1 babérlevél
olaj
liszt

bors

Elkészítés:
A csirkemájat hosszában vágja szeletekre. Sózott, borsozott lisztbe forgatva olajon pirítsa meg és helyezze egy hõálló tálba. A maradék olajon párolja puhára a szeletelt gombát és tegye a májra. Forralja ki a húslevesben a babérlevelet. Az apróra vágott hagymát is párolja meg az olajon, adja hozzá a bort és a húslevest, majd öntse a májra és gombára. Lefedve a sütõben 15 perc alatt elkészül. Zöldpetrezselyem és rizsköret illik hozzá.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!

A férjem teljesen odavolt a túrógombócért, amit a recepted alapján készítettem. Azt mondta, hogy ég és föld a különbség, amit régebben, fél napot pihentetve csináltam, az meg is szikkadt ezalatt.
Én sajna nem szeretem a túrót, de az õ elismerése sokat ér, mert igazi ínyenc.

Jó, hogy megírtad a receptet, és tényleg nem fõtt szét Kép

Anyuci
Anyuci
 


Sziasztok!

Nem vagyok egy fõszakács típus.
Ezt a kaját sem kell fõzni, persze az eredetit...

Szóval: tejszínes meggyleves:

Az ember jánya (fia) levesz egy üveg meggybefõttet a polcról, elválasztja a meggyet és a levet. A lébe beleborít (7dl-es üveggel számolva) 2-2.5 dl tejszínt. Összekeveri, ha sûrûnek találja, akkor hígítja egy kis vízzel, majd visszateszi bele a meggyet, a tálat pedig egy kicsit pihenteti a hûtõben, hogy összeérjen az íze. Ez utóbbi szakaszt a türelmetlenek el is hagyhatják... Kép

Gondolom más gyümölccsel is meg lehet csinálni (pl ha almakompótot csinál az ember...)

Snoopy
snoopy
 


Snoopy,
ezt hívják lusta háziaasszony gyümölcslevesének. Kép Én vegyes gyümölcsbõl szoktam csinálni, habtejszínnel, vegyes gyümölcsdarabos joghurttal, + tejszínhab. Isteni Kép.

Ázsiai kaja receptet eredeti forrásból tudnék írni, de nincs erõm...
Majd máskor.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Anyuci!

Egészségetekre! Örülök, hogy sikerült! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


sziasztok!
most derült, ki hogy a fiam tojás allergiás. kellenének sütik, amikbe nincs tojás illetve olyan ötletek, hogy mivel vátlhatom ki a panírozott ételeket, gombócokat, fasírtot stb, ezekbe én eddig mindig tettem tojást!
köszönöm a segítségeteket
dori
Névtelen
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem voltam, de Peti felszakította a lágyszájpadláást, és kórházban voltunkKép Akit érdekel a horror, leírtam az Ismerjük meg egymást,/ kispestiek hol vagytok-ban, meg a Gyermekek/2001.június 01. - 2002.május 31. között született gyerekekben. A kispestiekben hamarabb megtaláljátok, ott kevesebben írnak.

Na, én valahol találtam egy nagyon egyszerű és fino lángos receptet, amit ráadásul nem kell nyújtan, meg ilyenek.

1/2 kg liszt
2 tojás
1 nagy főtt áttört krumpli
2 kis pohár kefír
teáskanál só
langyos cukros tejben felfutatott 3 dkg élesztő

A hozzávalókat összekevered, hogy lángostészta szerűt kapj. Egy mély lisztezett tálba teszed (én eleve ebben keverem) folpackkal letakarom, be a hűtőbe egy órára. Megkel, és olajos kézzel kimarkolsz belőle, meghuzogatod, forró olajban kisütöd. Maradék tészta mehet a hűtőbe, kicsit olajozd meg a tetejét. Napok óta ez a reggeli/nasi nálunkKép

Egy fini plusz: Amikor kimarkolsz belőle, apró kockára vágott sonkát gyúrsz bele, úgy sütöd ki.

Puszi: Kata


Dori!

Sajnos pillanatnyilag nem tudok, de utánnanézek, mert a párom 3 évig nem ehetett húst, tojást, tejterméket.. Ma már gondolkozom, hogy akkor mit is evett???????????Kép
MegnézemKép
LadányiKata (ladán
 


Dori!

Van egy nagyon egyszerû sütitészta: 1/3 liszt, 1/3 tehéntúró, 1/3 margarin vagy vaj, esetleg egy kis só, esetleg sütõpor, de a két utóbbi ki is hagyható! Ezeket kell összegyúrni, nem kell pihentetni, nagyon hamar megsül! Egyaránt felhasználható kekszként vagy édes és sós sütikhez! Lehet pld. vastagabbra nyújtani, a tetejét sajttal, köménnyel, stb. megszórni - ilyenkor érdemesebb eleve sósabb tésztát gyúrni - és nagyon finopm pogi Esetleg a tésztájába is gyúrhatsz eleve is sajtot! Lehet vékonyra nyújtva gyümölcsöt, lekvárt, édes tölteléket (túró, mák, dió) tenni bele, kis kifliket vagy táskákat formálni belõle! De lehet bele virslit vagy más húsfélét, gombát, zöldségeket is csomagolni! Nálunk nagyon gyakori, hamar megvan belõle akár többféle süti is és még olcsó és egyszerû is! Én réteslisztbõl készítem!

Lányok! Ha sütireceptet írtok, írjátok oda, hogy milyen lisztbõl készítitek, mert szerintem nagyon nem mindegy! PLd. pizza, lángos, kelt tészták! Köszi!

Márti
márti
 
 


Sziasztok, szerintemis nagyon jó a Márti által leírt recept, annyi különbséggel szoktam csinálni, hogy jól megsózom, majd sütõport is teszek bele, a hûtõben pihiztetem, és 2x hajtogatom.
Utána kockázom a tetejét, és a lehetõ legkisebb (2 cm) átmérõjû szaggatóval szaggatom, tojás a tetejére zutty a sütõbe és már készen is van a világ legfinibb túróspogija.

Jó tanács:
1. frissen finom igazán. persze kihûlve is jó ... de azért a friss az igazi.
2. a tésztát nem szabad napokig a hûtõben tartani, mert a túró elkezd erjedni.
Névtelen
 


sziasztok!
nagyon nagyon koszonom a recepteket! ki fogok mindent probalni!
kata!
elolvastam ,ami veletek tortent, örülök, hogy már jobban vagytok! a recepteket pedig elõre is koszonom!
(anyost ful mellett el....) :-)
dori
Névtelen
 


Megcsináltuk a krumpliángost, nagyon-nagyon jó lett, és csak egy baja volt: kevés lett, mert mindenkinek csak ez kellett! Ezt a receptet kerestem már tényleg régóta! Köszi!
Timi
vargat
 
 


Timi Kép
nagyon örülök, ha ízlett. Melyik varációt csináltad meg?

Orsi

ps. ha van olyan, aki nem édesszájú (nálunk én nagyon sós vagyok), akkor az petrezselymes-kapros tejföllel is lehet kínálni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Próbáljátok ki a rántott húsit liszt nélkül panírozni.Elöszõr a tojás,utána a prézli.Kisütve észre sem lehet venni a különbséget és egy maszatolással kevesebb.Nekem egy szakács ismerõsöm ajánlotta és azóta így csinálom.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Próbáljátok ki a rántott húsit liszt nélkül panírozni.Elöszõr a tojás,utána a prézli.Kisütve észre sem lehet venni a különbséget és egy maszatolással kevesebb.Nekem egy szakács ismerõsöm ajánlotta és azóta így csinálom.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Lányok Kép
a panírozást én is egyszerûen szoktam csinálni, összekeverem a lisztet meg a tojás, és ebben foragom meg a húst. Egy mosogatnivalóval így is kevesebb.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Én pedig prézli helyett szezámmagot használok.

Ilcsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Mi a rántottcsirkét (comb) csináljuk úgy, hogy lenyúzzuk a bőrét, a husát picit bevagdossuk, jól besózzuk, és legalább 1 órát áll a hűtőben. Fedő alatt lassan sütjük az egyik oldalát, majd a másik oldalt fedő nélkül. Nagyon fini omlósKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Orsi, mi is az elsõ változatot csináltuk, mert frissen sütöttük, és szerinttem a mesterséges dolgok nem hiányoztak belõle.
Timi
vargat
 
 


Sziasztok, kaptam sütõtököt már megsütve persze, mit lehet belõle csinálni? sokat kaptunk és már éjjel nappal sütõtököt eszünk :-)))))))

A másik kérdésem, hogy ettetek már csípõs csirkeszárnyat a KFC-ben? (Nekem nagyon ízlik.) nem tudjátok véletlenül hogy hogyan készülhet? mert olyan furcsának tûnt a panírja, nem olyannak mint amilyennek én csinálom a rántott dolgokat.


írjatok!!! és köszi: Míra
Míra
 


Sziasztok!

Míra
Anyukám szokott sütõtökleves csinálni, ha érdekel megkérdezem a receptjét.

Találtam egy jól hangzó thai receptet. Igaz rákkal írja, de szerintem más husival is jó lehet. Valamelyik nap kipróbálom és majd beszámolok az "élményeimrõl".Kép

2 evõkanál olaj
175g mangetout? és baby kukorica
1 evõkanál zöld curry paszta
1 evõkanál thai halszósz
1 evõkanál víz
225g rák

Egy serpenyõben vagy wokban meg kell melegíteni az olajat, hozzá adni a mangetout-ot (ezt nem találom a szótárban, biztos valami zöldség) és a kukoricát. Egy kicsit párolni, majd jöhet a curry, a halszósz és a víz. Ezeket együtt fõzni 2-3 percig majd jöhet a rák. Az egészet addig kell együtt fõzni, amíg a rák szép rózsaszín lesz.
Rizstészta és apróra vágott újhagyma illik hozzá.

Már annyit jót hallottam arról a krumplilángosról, hogy lehet én is kipróbálom.Kép

Ilcsi
Névtelen
 


Sziasztok.
Ettetek már nyers karfiolt meg cukkinit? Én nem olyan rég ettem ki a fazékból nyersen (kicsit kívánós vagyok, hehe, 17.hét), és nekem nagyon ízlett. El tudok képzelni beszélgetõs vendégséghez egy tálat tele nyers zöldségekkel (karfiol, cukkini, karalábé, répa, zellerszár, ubi, stb), és hozzá néhány szószt, amibe mártogatni lehet. Amúgy az eddigi legnagyobb (frenetikus) sikert aratott szószom a majonézes sárgabarack lekvár volt, egy fondüzéshez csináltam. Sajna nem én találtam ki... De amilyen bizarrul hangzik olyan finom.

Aztánmeg:
Szeretnék tõletek eccerû sütirecepteket kérni, olyanra gondolok, amihez csak össze kell keverni a dolgokat, és sutty a sütõbe. Itt az archivban is volt már egy szimpi almás, de sütikbõl soha nem eléééééééég! Régebben hallottam egy valami öntött (vagy szórt?) túrósról, ahol még keverni sem kell...

Elõre is köszi
Mikoo
mikoo
 
 


Ilcsi, köszönöm a receptjeidet, mondjuk meg kell hogy állapítsam a hozzávalók 50%-át nem is ismerem Kép Kép de majd megyek abba a boltba a Fõvám térhez és beszerzem.

a sütõtök leves érdekel, most lefagyasztottam ugyan, nehogy megpenészedjen, de majd ha elõveszem megcsinálnám. Amúgy finom a sütõtök leves? Kép

Azt nem szeretem a receptekben, hogy mindenhol maréknyi meg csokornyi zöldfûszereket dobálnak a kajába. Mintha az olyan természetes lenne, hogy a sarki fûszeresnél ott áll tömegével a pl. a menta vagy édeskömény.
Ha netán látok is valami nagyobb bevásárlóhelyen pár szál kókadozik a cserépben ... na mindegy. Ezt csak úgy leírtam.

Ilcsi, majd írd meg hogy sikerült e utóbbi recepted!!Kép

Míra
Míra
 


MikooKép
Angliában rendszeresen ilyet kínálnak a vendégnek snack gyanánt,(ropi helyett) meg még zeller szárat, répát. Szószba kell mártogatni.
Egyébként vaníliás cukros, sütõporos zacsik hátulján könnyen elkészíthetõ receptek vannak. Érdemes kipróbálni.
Nekem van répatorta, banánsüti és tejfölös-barna cukros fini sütireceptjeim, ha érdekel vkit, leírom.

MíraKép
Én már próbáltam csinálni sütõtök levest, de szörnyû lett, így a receptet is gyorsan elfelejtettem...
Engem is zavar, hogy friss fûszernövény ritkán van, max. cserépben, de én már többször vettem és mindig csak kb. egy hétig éltek, így nem nagyon volt utánpótlás.
Nekem van egy Jamie Oliver könyvem, és biztos irtó finom, de a felét nem lehet itthon kapni, a friss fûszerrõl nem is szólva. Ígyhát csak porosodik a polcon, ráadásul anyósomtól kaptam, aki mindig kérdezi, mi jó fõztem a Jamie-tõl. Brrr. Még jó, hogy messze lakik, nem fog bejelentkezni egy Jamie-s ebédre. Kép

Krissi
krissi
 
 


Míra
Örülök, hogy tetszenek a receptek. Én sem hittem, hogy megtalálom az összetevõket, azután egy sima hiper-szupermarketben meg volt minden. Sok sikert!Kép

Leírom nektek a mai vacsi receptjét, mert nagyon fincsi volt és a sütijét is, amit ma sütöttem. Utóbbit a párom is különösen értékelte, úgyhogy nem egészen öntömjén.J

Gombás-cukkinis spagetti
1 közepes fej hagyma (apróra vágva)
1 gerezd fokhagyma
250g gomba
2 közepes cukkini (250g ubireszelõn szeletelve)
6-8 zsályalevél
50g bacon szalonna
50g vaj/margarin
1 kiskanál szárított borsikafû
500g spagetti
1dl tejszín (én tejföllel is szeretem)
50g reszelt parmezán sajt

A szalonnát vékony csíkokra szeleteljük, 1ek. Vajban megpirítjuk, azután rádobjuk a hagymát és megfonnyasztjuk. Hozzáadjuk a gombát, erõs tûzön 2 percig pirítjuk, majd belekeverjük a cukkiniszeleteket, a zsályát, az áttört fokhagymát, valamint a borsikafüvet. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, fedõ alatt 10 percig pároljuk, végül megszórjuk a pertezselyemmel. Közben megfõzzük a spagettit és leszûrés után vajjal (én olíva olajjal szoktam) és a tejszínnel összekeverjük.

Narancsos csillag
300g liszt
100g porcukor
2 tojássárgája
50g cukrozott narancshéj
1 narancs reszelt héja
200g fagyos margarin
Töltelékhez és díszitéshez:
250g narancslekvár
100g porcukor
1 ek. narancslé
1 ek rum
1 ek pisztácia (natúr)

A liszt közepébe mélyedést készítünk. Beletesszük a porcukrot, a tojássárgáját, 1 csipet sót, a finomra vágott cukrozott narancshéjat és a reszelt narancshéjat. A vajat felaprózzuk, a liszttel gyors mozdulatokkal összedolgozzuk. Fóliába csomagolva 1 órát a hûtõben pihentetjük. A tésztát 2mm vastagra nyújtjuk. Páros számot csillagokat szaggatunk ki és 180fokra elõmelegített sütõben 10-12 percig sápadtra sütjük. Lekvárral összeragasztjuk. A mázhoz a porcukrot, az átszûrt narancslét és rumot sûrû krémmé keverjük. Megmártjuk benne a töltetlen csillagok szebbik oldalát és a lekvárral megkent párjuk tetejére illesztjük. Megszórjuk pisztáciával. (Én baracklekvárt és a tetejére csoki használtam, így is szuper lett.)

Jó éjszakát!
Ilcsi

Mikor volt a krumplilángos recept?
Névtelen
 


holnap,ha lesz idöm,irok egy tejszines póréhagyma receptet,de addig is...valaki emlitett ketcuhpos csirkét,annak kérném a receptjét,köszike.
puposnünüke
 
 


Krissi, a Jamie könyvet én is megkaptamKépKép, mindig -ha tehetem - nézem a spektrumon, mert tetszik ahogy fõz, olyan lezser meg látszik rajta hogy imádja a saját kajáját.Kép
és vannak jó tippjei is. de tényleg pont õ az aki ugye marékszámmal dobálja a friss babérlevelet meg társait. Kép


A Stahl Judit is hasonló stílusban fõz, õt a Stahl Judit receptjei-nél el lehet érni.

Sajna az õ könyvét nem kaptam meg.


Míra
Míra
 


Hali!

Míra!
Lehet kapni magokat. Oregano, menta...stb magokat és elültetéstõl számított max 2 héten belül kisarjad és hamar megnõ. Sürün kell locsolni, csak annyi vele a dolog. DE meghálálja a vizet és a fényt, mert elönt a füszernyövény illatos leveleivelKép Ráadásul szobában eltelel, így télen-nyárom friss füszerekkel izesithetsz! Ha egy kicsivel nagyobb cserépbe ülteted, mint amibe a bevásárló központban vannak már jó. De ha átülteted a már palántaként megvásárolt növényt, az is hamar elburjánzik!Kép
Bocs az off-ért!

Kata!
Megcsináltam a rakott krumplidat amit tejszínnel irtál! ISTENI LETT!!!!! Thx! Persze nekem 2 órámba telt megcsinálni és akkor még ott volt a sütésKép Gabinak nagy a hangja és mostanában nyafka!Kép
sasha

Kép
sasha
 
 


Hali Sasha! Köszi a tippet Képki fogom próbálni, a konyhában ugysincs zöldnövény. Eddig nem is gondoltam erre, vagyis csak tudat alatt, de macerásnak gondoltam a saját "kertet".

Majd beszámolok az eredményrõl!KépKép


Míra
Míra
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: