Új privát üzeneted érkezett!

Csi,

oszd meg az infót, különben neked kell venned nekünk is.

Gigóca
gigóca
 
 


Áfonya!
Én úgy tudom (lehet, hogy nem jól), hogy minden akrill vízzel higítható. Amikor leakartam mosni, már száraz volt. Ezért is gondoltam, hogy megtehetem.
A jó a rosszban-> legalább egyszerre lejött az egész, nem kell kapirgálni. Viszont kezdhetem a festést előlről Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Valóban jó lenne tisztázni a festékeket, nincsen valakinek festő ismerőse, akinek van még anyagismeretes tankönyve?
Zsunya esetleg a művészfestékekről???
Szerintem minden akril vízbázisú, de nem minden vízbázisú akryl. Így a Kreatív Hobby hobbyfestéke sem akril.
És mi a tempera?
És igaz az, hogy tempera+plextol(má' megint)=akril?
Akkor lehet, hogy a tempera=pigment?
Vagy mi a pigment? Por? Vagy pigment az Aquacolor is? Mert az sem akril(acryl)Kép.
És jó lenne tudni, hogy a lakkbenzin=szintetikus hígító?
És mi az, hogy alkyd-bázisú?
És miért büdös a terpentin?
És miért is nem alszom még???

Ide a Zsunyát, de iziben!Kép

Nem rontom itt tovább a légkört!

Juj. A szél lefújta a zabszalmámat, maga alá temetve az árpát, és a kukoricacsuhét. Jobb, mint ha egy fa dőlt volna be ide.
Azt hiszem, vihar van.

Csi
csii
 
 

 
 

Csí! Jól vagy? Vagy ez már az alkotási láz végső stádiuma.

(pfúj de gonosz vagyok Kép )

Phaedra
phaedraa
 
 


OFF
Bocs! Lakik vki az alkotók közül az V. ker-ben?????????
Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Kész skizofrénia a topik!

Előbb Áfonya,most Csi.....KépKép

Gigóca

Aháááá,értem már!Ez tök jóKépKépKár,hogy nekem már annyi díszem van,hogy így is alig fért fel a kicsi karácsonyfánkra,mert különben csinálnék(ha lenne időm)KépKép.
Egyébként amit feltettél,tök jó(ja,ilyen szó nincs,vagyis tökéletesen jó)!

Csi

Semmi gond,sokszor úgyis olyan gügye vagyok,hogy csak másodszorra értek!De azért majd ne küldj el nekem minden hozzászólást kétszerKépKép!
Amit emilben írtál,az OK:De én honnan fogom tudni,hogy milyen \b}SZ}-ák vannak ott?Mert nekem se katalógusom,se semmiKép.



Mivel alapozzak egy nagyméretű,lamináltlapból készült szekrényt,hogy utána tudjak rá szalvétázni?Olyan mondjatok,ami óccsó,mert ha hobbyfestékből kell megvennem,akkor megvárom a 13.havi fizutKép.Diszperzit vajon jó lehet?

Anyapoc
anyapoc
 


Míra, Jamina, Panni

csomagok megérkeztek, köszönöm mindenkinek.

Míra, az enyém megérkezett??

Csi,
én olyan szalvétákat keresek most, amik téliek, és esetleg fel tudom őket használni gömbbe való decopáláshoz.

AnyapocKép,
bár gőzöm sincs mivel alapozz. A diszperzit jó lehet, de én előbb kipróbálnám, egy eldobható darabon.


Afonya
szerintem viszonylagos, hogy drága, vagy nem, ha én készítema karácsonyfadíszt.
1000ft körül kapsz készen 6 db gömböt, ami mondjuk már szép is.
1000ft-ért kapsz kb 8 szétnyitható gömböt, amit olyanra készítesz el, amilyen neked tetszik.
Én mostanában nem kaptam olyan díszt, ami tetszene, ezért gondoltam, hogy inkább megpróbálok én készíteni. A gyerekek reagálása szerint szép lett.

Gigóca
gigóca
 
 


Gigoca,
jajaja, ha igy nezed, igazad van. De nekem mar van jopar diszem, sima, egyszeru kek/ezust gömbök, jo minoseguek, szepek, elvileg ugye nem kene koltenem ra. Ha mindezt le akarom cserelni uj designra /ami minden evben mas es mas, annyi szep dolog van, es annyira tetszikKép/ minden vonzataval /lakas tobbi kiegeszitoje, gyertyak, terito, stb./ az egy kisebb vagyon. Persze, ha most elkezdenem es aprankent csinalnam, lehet, csaladi kassza eszre se venne?!Kép

-Afonya

ui: igazsag szerint en valami natur, termeszetes diszekre vagyom mar regota, lehet, iden ilyen lesz
afonya
 
 


Sziasztok,
iszonyat kevés időm lesz mostanában itt a babaneten, de az elmúlt héten teljesen beleszerelmesedtem a szalvéta technikába. Most nem részletezem. Meg szeretném kérdezni, hogy bonyolítjátok le a bizniszt, mert nagoyn szépeket láttam a képtárba, vagy már mindegy, elkeltek?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lányok!
4 hét kiesett itt a Neten nekem mert nyaraltunk.Ha jól olvasgattam ki a hozzászólásokból(bevallom nem olvastam mindent végig)akkor tapétaragasztót is lehet használni a szalvétákhoz?Ha nem gond akkor egy szakértő leírná nekem,hogy hogyan? Vagy esetleg ,hogy melyik hozzászólásban van róla szó.
Előre is köszi:
Jucusmamus
20170114224602
 
 


Ágci

feltesszük a cserére szánt szalvétákat a képtárba, és akinek tetszik, az megadja mailben a címét, majd postázzuk.

Üdv Gigóca
Ha van szalvétád, várjuk
gigóca
 
 


Sziasztok!

Ez a szalvétázás hihetetlen dolog!Anyósom belefogott és meg sem állt két nagy virágcserépig és egy sor csempéig a konyhában!KépKépNa,mit szóltok?Kép

Ágci

Nekem is van még szalvétám,majd emilben egyezkedünk,ha tetszik vmelyik.

Jucusmamus

Nem tudom,hogy konkrétan mire gondolsz,én uúgy használom a tapétaragasztót,mint a ragsztólakkot,csak erre még kell külön lakkozni.Ez attól függ,hogy mire akarod használni az adott dolgot.Ha dísz,akkor elég egy síma vizes lakk,ha használati tárgy,akkor vmi csónaklakkról értekeztek itt a csajok,de ebben asszem Csí az illetékes,mert ő dolgozott vele.Szakértő ugyan nem vagyok,de remélem,hogy informatív voltam(jujjKép)KépKép!

Na mi van,ciánoztak?Pedig Zsuzsa mostanában nem is jár ideKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csi

csomag megérkezett, nagyon szépen köszönöm. Mail ment.

Afonya,
igazad van, most kell elkezdeni, remélem akkor nálunk sem lesz nagy cirkusz belőle.

Eltünt: Phaedra, Míra, Zsuzsa, Jamina
Körözi őket valaki?


Gigóca
gigóca
 
 


Jamina igazoltan tavol /tan gepjavitas, ilyesmi/, Míra mindig is tunedezos volt, Zsuzsa sokat van Anyukajanal, utonyaralnakKép Phaedrat nem tudom.

Ez a levegon szarado gyurma mennyi ido alatt szarad meg, hutomagnes meretben?
Gipsz hutomagnes-macik kozul egy rogton festes utan fejvesztveKép menekult, Reka elrendezte, igy most gyurmabol probalok utanpotlast csinalni, mert nagyon tetszik neki /tulsagosan isKép/.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok Kép
De jó érzés, hogy hiányoltok a leltárból Kép Kép Kép
Utólagosan igazolom a távollétemet -> Apáztunk Kép egész héten nem láttuk, csak hétvégén tért haza. Jelentem az a fránya munka van a dologban, semmi rosszra nem kell gondolni Kép Sajnos ez most így lesz egy ideig Kép

Anyapoc! én alapozó Trinát-ot használnék. 0,75l-es 1100.- Ft körül van, attól függően, hol veszed meg.

Jucusmamus! Én már csak tapétaragasztót használok. Abból a - sztm - jobb minőségű Metylan-t. Az adagolás rajta van a dobozon, én a "nehéz tapéta" oldási arányait vettem számításba. Egy befőttes üvegben oldottam és tárolom lezárva, amikor pedig használom, előtte átkeverem. Először valószínű csomós lesz, de egy idő után a csomók is feloldódnak. De az is lehet, hogy ügyes leszel és nem is lesz csomós. Szivaccsal kenem fel, de ez ízlés dolga, tehát ecsettel is lehet, ahogy neked jobban esik. A motívum előtt és egy kis száradás után ismét rákenem a képre. Faliképek esetében nem mindig lakkozok. Ez attól is függ, hogy mattabb vagy fényesebb felületet akarok. Után lakkozással viszont inkább lesz "festett" hatása a műnek Kép
Lakkozás-> csónaklakkal.
Azt hiszem leírtam mindent, de kérdezz Kép

Áfonya! A gipsz hütőmágnes nálunk is fogyóeszköz Kép Viszont ma kapott Macilány egy gyurma figurát (htg-mágnes méretű) és sajnos ugyanúgy eltört, mint a gipsz.

Phaedra
phaedraa
 
 


Zsuzsa!
Tányér-> írtam Áfonya topikjába is. Most jól leégtem Kép

Még egyszer alapozás -> Trinát alapozót már használtam én is mindenféle anyagra és nagyon szeretem, mert már egy réteg is nagyon jól fed. Mostanában 1060.-Ft volt a legolcsóbb, de 1250.- Ft-ért is láttam.

Kb. egy órával ezelőtt döbbentem rá én is, hogy mindjárt itt a karácsony Kép Engem karácsonyfadíszként nagyon csábítanak Panni horgolt angyalkái. Úgy el tudom képzelni, hogy csak angyalkák és mellé néhány fehér gömb kerülne. Vagy talán kiegészítve szintén horgolással készült harangok. Na, de ez már innentől kezdve a másik topik(?).
Phaedra
phaedraa
 
 


Zsuzsa!
Mondd meg nekem, melyik volt az, amiért visszafordultál????Kép
Mondták a lányok, hogy volt valaki, aki igen szépen vásárolgatott...
Karácsony--elmondom, mert Gigoca nem mondta el: azt tervezi, hogy Adventi kalendáriumot csinál a gömbökből, és ahogy fogynak a napok, úgy gyarapodnak a díszek. Szerintem nagyon jó ötlet!

Csi
csii
 
 


huu, tenyleg nagyon jo otlet! Affene, lehet, megis gömbjeim lesznek?Kép

-Afonya

ui: tessek maskor ilyen jo otleteket elarulni, nem titokban tartani!!
afonya
 
 


Phaedra!
Köszi.Tudod nem mindegy,hogy mennyiért szerzem be az anyagokat óviba ill. a suliba .Ez így olcsóbb de mégis szupi dolgokat csinálhatunk belőle.

Panni horgolt angyalkáiról jutott eszembe,hogy tavaly nagy hópehely örület volt.Én vettem (tiszta ciki de elfelejtettem horgolni)horgolt hópelyheket és ezek voltak a fán.Teszek fel majd képet de most éppen horkolos csemetémmel egy szobában laknak a hópelyhek.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Lehet, hogy írtatok már róla, de azért leírom, mit láttam. Olyan festék, ami kiemel részeket a szalvétából. Úgy kell felvinni, mint a kontúrt az üvegfestésben, arra a részre, amit ki akarsz emelni. Próbálta már vki?

Magdi
Névtelen
 


Szia Magdi,

Szerintem a 3d lakkra gondolsz. Én már vettem egy flakonnal, csak valszinüleg nem igazán jó minőségűt, mert nagyon sűrű volt és használhatatlan.

Gigóca

De ha van tapasztalatod, és tudsz jó márkát, én kiváncsi vagyok rá.
gigóca
 
 


Anyapoc!
Meggondolatlan vagy, de nagyon!
Eddig, ha a szalvétáztál, a mami vigyázott a babára. Ha most ő is elkezdi, akkor ki fog vigyázni a dedre???

Jucusmamus!
Az Aquacolorra felfigyeltél? Bocs, ha igen, de szerintem az is nagyon költségkímélő egy bizonyos befektetés utánKép

Áfonya!
Ugye, hogy milyen jó ötlet?
Sőt, még azt is meg lehet csinálni, hogy felezve töltöd fel a naptárt...

Gigó!
Milyen 3D lakkot vettél?

Csi
csii
 
 


sziasztok!

Itt vagyok, az eltűnésemnek több oka is van, az egyik pont Gigóca, aki küldött egy csomó szalvétát és azt kell "katalogizálnom" :-)
másrészt szintén a Gigóca tehet róla, mert küldött sablonokat az üvegmatricához és azzal foglalkozom, harmadrészt egy nonstop tanfolyam az ok amire járok, van negyedrész is, az hogy nem voltunk hétvégén itthon plusz nem volt internetünk sem.

Ami fontos: Csi, thermofűrészt a lány nem ismert a krea boltban, de még megkérdezem majd a másikban is.
Láttam 198 Ft-ért üvegfestéket 15 ml-eset, 8-9 színben ill. 395 Ft-ért matricafestéket.
Jajaj ez nem is ide tartozik. NAmindegy most már itt hagyom jó?

mindjárt jövök.
Míra
 


csak csörgött a mobiltelefon és lemásztam a netről.
Csi, érdekelnek a szalvéták. a 26 Ft-osak. HOgyan lehetne csinálni? Pl. hogyan tudom meg hogy ők mit árulnak? vagy már erre írtál is valamit csak átugrottam?


Egy barátnőmnél láttam iporka --dekoupagét(azt hiszem hungarocel a tisztes neve)
Nagyon jól nézett ki, teljesen fedte a festék, amit nem is gondoltam volna.Szóval úgy tűnt mint egy iporka doboz.


Anyapoc, milyen jó hogy ilyen kreatív anyósod van :-) !!! Akkor biztosan értékeli a műveidet is ugye?

Na most megint megyek, mert még tanulnom kell.

Phaedra, ha még leszel itt ma: holnap vagy csüt du? voltál a másik helyen is?
Bő beszámolót várok emailban!! :-)))


Ja és lányok! ha partit rendeztek, csak hívjátok Phaedrát. AZt ugyan nem tudom milyen kávét főz, de muffint istenit csinál!!!!! nyamm nyamm!!!! ilyen finom volt!
Míra
 


ezt jól megírtam: az iporka doboz úgy tűnt mint egy iporka doboz.
tehát helyesen: nem úgy tünt ....

M.
Névtelen
 


Csi!

Aquacolor ötletet köszi!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Míra!
mail megy.
A kávémmal egyébként még finomabb Kép
phaedraa
 
 


Zsuzsa

most még hiányoznak a gömbök, meg a belevaló szalvéták. Amit csináltam, az csak próbának készült, de jó lett, így majd belevágok nagyban is.
Csak most nincs időm utánajárni a dolgoknak.

Csi
a 3d lakk: Artes Decor
de lehet az is hogy csak régit vettem, ami már beszáradt.
Most gondolkodom rajta vegyek e másikat.


Lányok,
akinek igértem csomagot megy majd, csak lassú is vagyok most, egyedül is vagyok, és ált. nem tudom kire bízni a manókat, velük meg elég lassú a közlekedés, és bonyolult a vásárlás. De gondolom ez ismerős.

Gigóca
gigóca
 
 


Jucusmamus!
Még egy ötlel: asztalos apukától faanyag-maradékot kérni!!!
Bármekkora jó, kis minta-kis képKép
Lakatostól fémlapot--kész is a mágnestartó.
Festőtől diszperzitet, és tapétaragasztót.Ja, és festékesvödrötKép

Zsuzsa!
hihetetlen, de kb, tizedik alkalommal tűnt csak fel, hogy van ott egy csirkés is, és oda mentem, amikor arrajártál Te isKép Csak annyit mondtak, hogy vásároltál szépen.....Kép

Míra!
Mi a szösz az az iporka doboz???

Csi
csii
 
 


Csi,
hungarocellbol keszult dobozKép Errefele mondjak iporkanak is a hungarocellt.

-Afonya, a videkiKép
afonya
 
 


Zsuzsa,Csi!
Nagyon köszi a tanácsokat!Dolgozgassatok szépen és tegyétek fel a műveket mert nagyon szeretek lopogatni az ötleteitekből!

A kampányszerűen alkotó,de akkor viszont nagyon szorgalmas Jucusmamus.
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Ciánozást úgy értettem,hogy mindenki eltűnt!Erre én nem vagyok 2 napig és nem győzök olvasniKépKép!
Akkor Hozzátok menjek festékért?...De akkor megint csak drága leszKépKépDe hogy én mikor fogok fetseni....Kép

Míra

Naná,hogy értékeli anyós a műveket!KépMerné nem tenni!

Csi

Háááááát,ezen még nem gondolkodtam.Itt anyósnak szigorúan tilos alkotni,csak otthon szabadKépKép!ha én nem tehetem,akkor ő sem!


Nna,elkezdtük hírdetni a hobby-szakkört...kíváncsi vagyok,mennyi gyermek szeretne kreatívkodni,ha már a jegyekben ez nem látszikKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya!
KösziKép
bevallom, még sosem hallottam ezt a kifejezést, így már értem, mit is látott MíraKép.

Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Az a bizonyos 3Dlakk eddig kimaradt az életembő. Vílágosítson már meg vki részletesebben Kép

Anyapoc!
szakkör-> (bocs, ha már vki írta) Gyöngyfűzés -szövés! Ezt épp a húgomtól tudom, hogy megint nagy divat hordani ennek a korosztálynak. Ill. mindenkinek Kép

Vagy hobbi szövőkeret (a méretét próbálom ezzel érzékeltetni) szővés.

Vagy-> a kölkök körében közvéleménykutatás, hogy mihez is lenne kedvük Kép
phaedraa
 
 


SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY:
Jaminától ma pakk jöttKép
Jamina kérdezi, hogy Míra, és Gigóca megkapta-e?

Phaedra!
leírás szerint-kép szerint:
Van egy kis katica, erre teszel ebből a lakkból egy pöttyöt, és így olyan lesz, mintha a katica kiemelkedne a térből.
Mindenféle átlátszó színben kapni, de kb. 1000Ft.

Csi
csii
 
 


Csi

Gigóca megköszönte Jaminának aug.31-én.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csi bocsi, miről beszélsz? ilyen katicáról?
Névtelen
 


Kedves Névtelen


Csi arról beszél, hogy pl. veszel egy olyan szalvétát, amin mondjuk katica van. Fel decoupálod ahová szeretnéd, és miután megszárad, átkened a katicát 3d lakkal. Ha az megszárad, olyan mintha a katica kiemelkedne a sík lapról.
Több színben létezik, s ahogy Csi is írta jó drága.

Gigóca
ha most se világos, akkor legközelebb kimásolom a katalógusból az ott leírt szöveget.
gigóca
 
 


http://www.sakuracraft.com/3basicsteps_3d.htm

katica helyett macival

-Afonya
afonya
 
 


Hát igen.
Aki tud az tud.

Áfonya ez nem ér. Most megint azon gondolkodom hogy veszek 3d lakkot, csak most majd megpróbálok jobb minőségűt.
Ja meg keresek ilyen macis szalvétát.

Nagyon tetsziiiiik!
gigóca
 
 


Gigoca,
nekem isKép Nem is ezt kerestem, hanem egyiptomi dolgokat /meglep, mi?Kép/, kozben bukkantam ra erre az oldalra.
Amikor en neztem 3D lakkot, akkor a no lebeszelt egyikrol, mondvan, nagyon hig, szetfolyik az a tipus. Azt hiszem, a masikbol viszont rendeltem /mar nem emlekszem, mert annyi mindent irtunk felKép/, het elejen megerkezik. De az egyik hobbis oldalon , itt:
http://test.hobbybolt.hu/shop/index.php?cikkid=2651&parent=210 nem is draga, 25 g van 250-ert, probanak jo.

Na megyek csavarogniKép

-Afonya

jaigen, holnap megyek osztrak bolhapiacra, van valami, ami erdekelne onnan valakit es latatlanban megveheto? szalveta pl?Kép vagy keretek, regi teritok /en egy allat jot vettem ev elejen 800 Ftert, majd felteszem/, mittomen...
afonya
 
 


Csí, Gigóca, Áfonya!
Köszönöm a tájékoztatást Kép

Áfonya!
Régi horgolt terítők, függönyök engem nagyon érdekelnének. Persze, ha tényleg nem túl drága és természetesen, ha Neked pedig megoldható. Míra biztos tovább szállítaná Kép Vagy utánvét csomagban...
És Euróval is tudok fizetni!
Teljesen lázba hoztál Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Afi!
Még az sem baj, ha nem tökéletes, mert ki/meg tudom javítani.
Vagy inkább hívjalak fel? Megírod mail-ben a mobilod?! Ez utóbbit már úgy is el szerettem volna kérni Kép
Ph
phaedraa
 
 


Még egy eszembe jutott...
Már le akartam írni tegnap előtt, csak mindig kiment a fejemből-> Majd kérek szépen helyzet jelentést a levelekről (mindegyik, Mindenkinek sima A/4 boríték), mert van egy nagyon rossz érzésem a postával kapcsolatban. A postás kisasszony, ott problémázott a leveleken, hogy mi is van a borítékban, talán csomagként kéne feladnom. (???) Egyik sem haladta meg a súlyt, csak egy kicsit párna kinézetűek Kép Végül felvette, de amíg nem kapjátok meg, cseppet sem vagyok nyugodt.

Áfonya!
Amit leírtál anyagot, nekem nagyon olybá tűnik, mint a sajtvászon. Majd légyszí mond el, ha összehasonlítottad Kép Azt nem tudom, hogy múltkor leírtam-e, hogy a lágyab anyag a molinó, míg a durvább a sajtvászon.
Phaedra
phaedraa
 
 


lágyab-> lágyabb
Kép
Ph
Névtelen
 


Gigóca!
Érdekes ez a csomag..."Egy alomból" származó csomagot én csak tegnap kaptam meg Jaminától...

Áfonya!
Ez a piac izgalmas lehet!!!
Fényképezzél légy kedves, mint a fesztiválon!

Csi
csii
 
 


Fenykepezot kolcsonadtam, igy teritorol se lesz kepKép
Phaedra, megdoblak egy maillel. De este 8-ig hivjal, mert hajnali 4-kor indulunk!!! /addigra kesznek kell lennem/ es megprobalok idoben lefekudni aludni ma.

-Afonya
afonya
 
 


Bruhuhuhu, lejart az utlevelem a mult honapbanKépKépKép

-Afonya
afonya
 
 


Kép
phaedraa
 
 


Áfonya, ha sikerül gyorsan útlevelet szerezned, 20-dikán Bécsben óriási bolhapiac lesz! Ha érdekel, részleteket is írok! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: