Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a jó kívánságokat! Kép
Legalább Ti gondoltok rám; ez nagyon jól esik! (T.i. itt nem tartják a névnapokat! Kép )

Hajni,
locsoló nagyon tuti és az oriás mozsarad is!(nem pezsgösvödör az véletlenül? Kép)
A kenyértartóval tuti meg fogsz szenvedni, de veselkedj neki! -ügyes lyány vagy Te! Kép

Jubi!
az ötlet tényleg nagyon jó!
(sajnos semmilyen tengerpartos csodám nincs még! Kép )
mian
 
 



Jubi,
nagyon tetszik az ötleted! Kép Hány képpel lehet nevezni?

Hajnii,
az a lány... Kép Meg azok a loknik! Kép

...meg a műveitek... Kép

Nekem is vannak ám, sőt le is kaptam őket, csak sajnos még uaz a gép, és elég homályosak. Jobb fényviszonyok közt meg messzebről meg kell próbálnom újra. Kép Pedig olyan szépek. Kép

Virág (a szerényKép)
virág78
 
 

 
 

Hajni!
Nagyon tetszenek ezek is...hogy te milyen termékeny vagy!Kép A lányok pedig csodaszépek!

Virág78!
A képek száma rád van bízvaKép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


VirágKép)köcccKép
Jubi köszi...hát bent vagyunk, a lakás valami rejtélyes oknál fogva nem szaladKépKaja is van mindigKép Így van időmKép
Hajni
hajnii
 
 


Múltkori facuccosból lettek:
szalvétatartó
másik oldala
dobozka
jamina
 
 


Sziasztok Lányok!

Eljutottam ide is és örömmel konstatáltam,hogy Jamina már hiányolt,és ez persze nagyon jól esettKép!Olyan régen jártam erre,hogy Áfonya már lassan 2 hete megszült,én meg most tudtam meg...szép,mi?Kép
Viszont fogalmam sincs,hogy hol maradtam le,de azért kutakodom,hgy mit nem láttam még.

Én is kreatívkodtam,csak nem ebben a témakörben(szokás szt),hanem weblapot szerkesztettem,és képzeljétek varrtam két fellépő ruhát,mégpdeig egy hastáncosat,meg egy olyan törökbasásatKép!

Jamina

Nem tudom,hogy a képeidnek csináltál-e már keretet,de azért bátorkodom én is javasolniKép.Szv nem látom jól az alapot,talán hungarocell?Arra gondoltam,hogy ha van energiád,akkor csinálhatnál papírmasét és abból olyan keretet formázol,amilyen tetszik,így ahol belelógnak a cserepek,ott is lehetsz kreatívKép.A többid még nem jött be...de igekszem letölteniKép!

Hajni

Nagyon tetszenek a munkák,kiváltképp a zsebkendő tartó.Abba rögtön beleszerettem!!!!Kép

Jubi

Nem ajánlhatnám fel én a fődíjat?Itt egy rakat szalvéta és kilátásom sincs,hogy mikor tudok hozzányúlniKép!

Mian

Megvannak a formák?Tudod őket használni?Remélem,jók!Kép
Megnéztem az új műveket is(hát nem is olyan újak,csak nekemKép) és ezek is nagyon tutik.A koszorúd milen alap?Meg az első két képen a kis csetresz az mi a búbánat?Eddig találgattam,de nem tudtam rájönniKép!

Na megyek,mert kel a gyermekem!

Anyapoc

anyapoc
 
 



Mutizom a tegnapi cuccosaimat:

Az órám ami fekete szélű és fehér belsejű volt. EZ egy közeli kép.
A zsepitartót újra fotóztam kint, így nem verődik vissza a vaku. ITT , ITT és ITT
Anyunak készült vágódeszkára és ez pedig a párja
Ezt pedig magamnak, szintén fára Ez a három kép rég kész volt félig..de most be is fejeztemKép

Nekem is van egy (félig kész ) rózsás parafa képem

Hajni
hajnii
 
 


Nnos:
Ancsa!
Képzeld, tegnap az egyik hobbiboltban láttam olyan kencét, mint a Kaltglasur! Nagyon szép hatása van, mitöbb, gyönyörű! (ámde kevésbé olcsó)

Hajni!
Nagyon szépen dolgozolKép
Tipp: ha a motívumot nem közvetlenül a minta körül vágod/téped el, akkor a későbbi pacsmagolásnál (amihez nagyon érteszKép) el lehet tüntetni teljesen, míg a minta közvetlen közelében nem, mert a pacsmag befedné a mintát is.
Szép a parafa isKép Tegnap körbejártam fél Budapestet, nem láttam szép, vagy új rózsás szalvétátKép.
Mivel fogod rozsdamentesíteni a tartódat?

Jubi!
Lányom valóban nem az a zárkózott típus (vaj'h kire hasonlíthat?Kép)
Vannak már képek a játékra?
(Nekem sincs egyetlen tengeri képemKép)

Virág!
Régi kérdésre a válasz:
1., igen, a szalvétára fentről is dec.ragacsot teszek
2.,a szalvéta környékét összemaszatolom egy más színnel, néha a rajzra is rámegyek, ha nem tetszik, onnan visszatörlöm. Ez attól függ, mennyire kedvelem az aktuális darabot.
Itt pl.: http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5389354&beginnum=84 az alap elefáncsont volt, de a végére ez lett belőleKép. Körbefestegettem, körbepacsmagoltam előbb sötét, majd világosabb színekkel.
Műveid közül nekem legjobban a delfines, és a lila virágos képek tetszenekKép
Cserepeket tesód készítette?

Képzeljétek: vettem egy szalvétát, afféle valamire-jó-lesz kávécsészés. Most nézem csak, hogy minden oldala más, az egyiken egy provanszi táj, a másikon a Pisai torony, a harmadikon pedig egy chiantis üveg van. Ha ezt látom korábban is, tuti bevásárolok belőle...

Jaminova!
Képzeld, láttam fehér köcsögöket kicsiben, de nem voltak lukasok, hanem tele-köcsög volt mind.

Áfonya!
Tegyem ki ide is a -18 táblát?Kép

Csi
csii
 
 


Csi!
Igen, érkezett már pár fotó; dobozka, gipszkép, könyv, gyerekszoba falára készített dekoráció...
Egyébként neked is van egy hajós képed azért emléxem rá, mert mióta láttam (úgy febr. környékén), azóta szeretnék valami hasonlót csinálni, csak még nem kaptam hozzá pzs-t.Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi,
mikor van a leadási határidő? (1 vagy 2 hétig nyaralunk hétfőtől.)
virág78
 
 


Virág!
Augusztus 20-án estig lehet küldeni a fotókat.Kép
Jó nyaralást nektek!!
Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi, addig még lesz egy kis időm. Kép

Virág
virág78
 
 


Juborka!
Nekem??? Hajós képem? Jé. Mindjárt megnézem, mert nem emlékszem ráKép

Huh, elkészült életem első, azaz szalvétatechnika műfajában az első fémdomborításom.
Anno kovácsoltam már mindenfélét vasból, gyertyatartót és társait, hááát, nem sokkal volt nehezebbKép
Viszont roppant látványos az eredmény...
csii
 
 


Itt a Pimboli. Cseppet sem látszik, hogy domborodik, pedig a gomba vagy két centit emelkedik ki a síkból...
http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5704662&beginnum=84
csii
 
 


Anyapoc,
megvannak a formák Kép és szuperek! Gyártom most sorban öket. Köszi! Kép
Nem tudom, melyik két kis csetreszre gondolsz!??
Az ajtókoszorú alapja hungarocell.

Hajni,
ügyi vagy!! Szépeket csináltál!
Milyen lakkot használsz, hogy ilyen szépen fénylenek a müvek?

Csii,
megosztanád velem, hogy hol találtad a kalt-glasuros valamit? és mennyi az a nem túl olcsó?
Talán, ha most haza ruccanok, tudnék venni magamnak!
Sajnos a Pimbolodat nem látom, mert valamilyen oknál fogva nekem nem jön be a kép! Kép Pedig igazán kíváncsi lennék rá, mert én már vagy 3-4 hónapja itt örizgetem a lemezeket, csak még nem volt érkezésem és bátorságom belekezdeni!
mian
 
 


Szia Ancsa!

A Teréz krt 7.-ben, az Oktogontól nem messze van a Színes Ötletek Boltja, ők hozták be Olaszországból.
Láttam egy próbadarabot, háááát...Kép Hihetetlenül szépKép Kétkomponensű ez is, mint a műgyanták általában, a szett kétezer-valamennyibe kerül.

Az egyik Indexes lány Gladiolusz volt oly' kedves, és lefordította az olasz lapon lévő szöveget:
http://www.countrydecor.it/web/crystal/crystal.htm


"A CRYSTAL FINISH egy átlátszó "hideg üveg", melynek csodálatos fénye van és ellenáll a karcolásoknak.A CRYSTAL FINISH-t fel lehet vinni spatulával, ecsettel vagy egyszerűen rászűrni valaminek a segítségével (műanyag kivételével): fára, üvegre,fémre, kőre, kerámiára, polistirolra, gessora, kartonra, textire.
Színezhető a CRYSTAL COLOR színezőivel vagy a BRONZING HIGHLIGHTS fémporral.
150-300 ml-es kiszerelésben kapható, mely tartalmaz két különböző méretű kisvázát és egy fa dobozkát. Igény szerint lehetőség van 750 és 2250 ml-es kiszerelésre is.
A CRYSTAL COLOR 10 ml-es kiszerelésben fehér, fekete, barna, sárga, vörös, narancs, zöld és kék színben kapható. A sárga, zöld, vörös és kék négy átlátszó árnyalatban.
A CRYSTAL FINISH nagyon sokoldalú, a felhasználási területe sokrétű: fényes, porcelánszerű megjelenést ad.Köszönhetően a kiemelkedő fedőképességének elégséges egyszer használni. A decoupagenál a CRYSTAL FINISH lehetővé teszi a a hosszú lakkozási folyamat lerövidítését.
Gyantaszerű burkot képez szárított virágok és levelek vagy apró tárgyak (kavics,kő, gyöngy stb.) köré.
Színe mint az üveg.Először szirupszerű állapotú (1- 1,5 óra), CRYSTAL FINISH használható üvegre való festésre, anélkül, hogy a színei keverednének egymással.
Tüzes technika. Ez a technika azt jelent, hogy a CRYSTAL FINISH-el kezelt tárgyakat néhány másodpercig egy gyertya lángja fölé helyezzük.A kívánt hatás függ a tárgy és a láng távolságától. A láng szürke mázat hoz létre, mely lassacskán szétrepedezik és gyönyörű márványos felületet hoz létre."

Hmm, nagyon izgalmasan hangzikKép
A Színes Ötletek Boltjában csak átlátszó van.
Mikor jössz haza? Akkor - ha gondolod - összeszedünk néhány lelőhelyet, feltéve, ha megírod, mit is akarsz venniKép
Pimboli néha vacakol a tár.hu - miatt, ha a képtáram utolsó képeként sem tudod megnézni, akkor felrakom ide, csak szóljKép
Itt egy másik link: http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5704662.jpg annyira nem egyszerű domborítani, mint gondoltam, de nem vészes. Nagyon látványos hatás érhető el veleKép

Szia
Csi
csii
 
 


Hol robbant le a kocsim Pesten szombaton?!Kép
Egy hobbi diszkont előtt,valahol asszem a Hamzsabégi út elején...Kép!Legalább volt időm az ablakon kukucskálniKép!

Ancsa

Örülök,hogy jók a formák,én már régóta elő sem vettem,epdig kéne.De most több időm lesz,gyártok az irodánkba pár képet.
Azokra a csetreszekre gondolok,amik uott voltak,ahol a koszorú.A koszorúnál vmi nehezebb,tömörebb dologra gondolta,egyáltalán nem látszik,hogy hungarocell!Képna,csak dolgozz sokat!Kép

Csi

Én is megnéztem a domborított képedet(mármint a macitKép) és én a maci fején látom inkább a domborítást.Lehetséges?Az is domború?
Csak lemaradtam a technikádról.Mennyitlapozzak vissza?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Az egész domború, azaz a Pimboli egész teste, csak nem tudtam normálisan lefotózniKép
Ne lapozz vissza, semmi extra. Fogod a fémlapot, rányalsz vmi mintát, majd száradás után a hátoldalról döfködni kezded meg domborítani, valami arra alkalmas eszközzel.

Ez csak próba volt, végülis jó mulatságKép

Csi
csii
 
 


Csii,
köszi!
Már a képet is látom, nagyon tuti! Ne szerénykedj!
Nem akarok okoskodni, de a száradás után, amikor elkezdted döfködni, meg mi egymás, ugye rátetted valami puha dologra? Vastag szivacs, vagy matrac?
Mert hogy akkor nagyon könnyü vele dolgozni!
De tetszik a Pimboli és igenis látszik, hogy domború.
Most fogunk hazamenni 20.-a körül és perssssze, hogy körül fogok nézni a hobby-boltokban! Fogalmam sincs, mit akarok venni. Szerintem Kaltglasurt mindenképp! Meg sok szép dolgot, amit itt nem kapok. Pl. gipszöntö formákat sokat!
mian
 
 


Csi

Hmmm...jó mulatság...meg férfimunka...nem?Kép
Te pl milyen erre alkalmas eszközzel teszed a döfködéstKép?De komolyan...és alapozol előtte,mert nem látszik a fém sötétsége(ez a Sz nekem is megvanKép).És hogy lesz egyenletes?De hogy Te miket ki nem találsz!
Egyébként sikerült azt lefotózni normálisan,így visszanézve látszik a domborítás rendesen.

Ancsa

Veszprémben vasárnap van piac,ott a sok jó kiöntőformaKép!Most vettem tengeri mütyürös kiöntöformát,de összetörnek a cuccok,miután megszáradnak szinte egy cseppnyi érintésre...vagy a gipszkotyvalékommal van a baj?Kép

Na megyek aludni...

Anyapoc

anyapoc
 
 


Mian!
Nem egészenKép
Gondolj bele: itt a motívum az "A" oldalon van. Ezt a "B" oldalon, ahol domborítani kell, nem látod egyátalán. Igen, úgy lenne a jó, ha lefektetve lehetne gyömszködni. De nem lehet, mert akkor nem látod, hogy hol a minta.
Én fogtam a kezemben, és alulról döfködtem, miközben csak a felső részét láttam, ott azt figyeltem, hogy vaj'h jó irányba kapirgálom-e a képet. Tökéletesen olyan ez, mint amikor úgy hímez az ember, hogy nem nézi meg, hova szúrja be a tűt alulról...Kép
Nem tudom, hogy kell "szakszerűen" csinálniKép

Anyapoc!
Pont amiatt kezdtem Pimbolival, mert nagyon egyszerű a formája, és sztem 3D-re van kitalálvaKép
Maga a fizikai domborítás nem nehéz, elég puha ez az anyag ám!
Van egy eszköz (olyasmi, mint egy ceruza), aminek mindkét végén kicsi gömb van. Ezt használják embossinghoz is. Nnna, én ilyet nem vettem, de találtam itthon egy üveggravírozót, azzal indítottam. Aztán jött egy csavar, meg a párom réz sörnyitójaKép De legközelebb veszek egy spec. szerszámotKép
Úgy lesz egyenletes, hogy .... na ezt nem tudom megmondani, ki kell próbálniKép
A fémlap alumínium színű, így az jó alapnak, kicsit átcsillog a széthúzott mintán, de nem vészes.
A gipszeid mikor törnek el? Kiszedés közben?

Csi
csii
 
 


Vessetek a mókusok elé, de nagy vágyam egy ikon készítéseKép
De nem biztos, hogy meg merem majd itt mutatniKép
csii
 
 


Csii,
és az ikont is szalvétával akarod csinálni? Nagyon tuti az ötlet! - én személyszerint imádom az ikonokat! Kép
A fémlemezest 3D-t én úgy láttam a TV-ben, hogy letették egy vastag szivacsra, természetesen mintával lefelé és úgy döfködték! Kép

Anyapoc,
sajnos nem lesz annyi idöm, hogy Veszprémbe menjek Kép
Nem értem miért törhetnek a gipszeid!? Eddig amiket öntöttél kép kereteket, azok is törtek? Ha nem, akkor szerintem csakis a gipsszel lehet a baj! Hány kg-od van belöle?
mian
 
 


MiAn-csa!
Aha. De hogy a pitlibe látták, hogy hol van a minta, amit ki kell emelni? Mert egy nonfiguratív mintánál stimm, vagy akkor, ha ráfestenek - de egy szalvétánál.....? Nem értemKép
Ikonnak való szalvétát még nem láttam itthon, max nyomtatok valamit, vagy megfestem... Igazából a fa hosszanti repedése az, ami nagyon vonz. Gőzöm sincs, azt hogyan lehet elérni. Talán valami extravastag festékkel... Majd kiderülKép
Készítettem ma egy fakanáltartót anyukám kékszínű konyhájába. Fiam megdícsérte: "Nagyon szép, de minek kellett rá szalvéta?!"
Nem hiába - pasiKépKépKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Gipszeim: kivétel után törnek szét,észre sem veszem,csak két darabban vannak.Egyik a másik után.KépMint ha kevés lett volna aza anyagban a gipsz,vagy nem tudom.A képkeretek nem törnek el,csk ezek a mütyűrök.Már a fele sincs meg...majd próbálkozom újra.

Ancsa

Jó,Vp-et csak viccnek szántamKép!

Csi

Most már értem.És hogy keretezed ezeket,Vagy mire teszed fel domborítás után,És a Sz nem szakad el,amikor domborítasz?Elég rugalmas?
Spec szerszám...Kép.Azok a golyós dezodorok nem jók?Amelyiknek olyan nagy gömb van a végén.vagy a túl nagy gömb sem jó?
FiadKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hi!

Holnap megyünk Balatonfüredre,3 hétre.Aki arra jár ugorjon be!
itt a telefonszámom(nem felhasználni piszkos célokraKép):0670369 3799

JucuskaKép
20170114224602
 
 


Lányok!
Van egy régi fából készült kisszékem, szeretném felújítani, légyszi segítsetek.!Jó volna, ha strapabíró lenne, mert a gyerekeim aligha fognak vigyázni rá.

Köszi előre is :Melinda
adnilem
 
 


SziasztokKép
Jöttem mutizni hogy hol tartok a kenyeértartómmal: http://www.babanet.hu/album/albumimages/55/66140.jpg
épp ekkor tettem rá a sz-t (tegnapKép )
cupp
Hajni
hajnii
 
 


Te Hajni,
és ezt használni is fogod vagy csak dísztárgy lesz? Kép
jamina
 
 


Anyapoc!
Próbáld ki a gipszmester tanácsát, a mütyűrök alapjába keverj cukrot.
Nekem is volt olyan kicsi vackom, ami nehezen, vagy sehogyan sem jött ki a formából, ott jó volt a teljes száradás megvárása. És keményebb alapot kavartam. Nekem a giccskiöntőnek van olyan formája, amit még nem szedtem ki egybenKépKép
A domborítás közben elég rugaémas a szalvéta, még magam is meglepődtemKépSőt! Mikor fentről is egyengetni kezdtem, akkor sem szakadt fel.
Pimbolit végül körbevágtam, most itt üddögél a monitoromon, várva a sorsára.
Nagy gömb sem jó, nem fér bele a mintába, és a deo el is forogKép Most ráakadtam egy jó formára, egy eltört szemüveg szárának a végére (ilyen kérdésekre nem válaszolok, hogy az miért is van nekem megőrizveKép)

MiAncsa!
Láttam azóta, hogy hogyan domborítanak "hivatalosan". Ott a minta negatívját átrajzolják, aztán döfködnek. Ez egy egyszerű mintánál el is megy, de egy tájképnél...? Ráadásul én biztosan elrontanám a szalvéta felragasztását. ja, és sztem fel sem férne rá, kicsi lenne...NemtomKép
Arra viszont már rájöttem, hogy egy romantikus (netán rózsás) kép alá jobb lehet a réz, vagy az aranyszín fólia, mert az nagyon szép rezes csillogást ad a műnek alulrólKép.

Szia Melinda!
Jó lenne, ha simán lecsiszolnád a lakkot, persze, ha van rajta. Ha nincs, akkor elég "látszatra szépre" megcsiszolni, aztán vagy pácolod, vagy talán még jobb egy lazúr, olyan, ami kültéri, akkor kibírja az időjárási viszontagságokat is.
Festék és tsai könnyen lekopnak, ha a gyerek nekiesik az autóval, míg egy lazúr némileg belejut a fába, bár nem olyan mélyen, mint a pác.

Hajni!
Remek leszKép
Végre megmutathatnád készen isKép

Csi
csii
 
 


Anyapoc!
ne viccelödj, mert egyszer aztán még szavadon foglak! Kép

Hajnii,
kenyértartód szupi lesz! Én is nagyon várom a végterméket!

Csii,
képzeld, a barátnöm elment a Teréz krt-ra, hogy vegyen nekem hidegmázat, de nem hogy nem kapott, hanem azt mondták neki, hogy még nem is hallottak ilyenröl! Kép Érdekes!
Nekem is csak ezüst színü lemezem van, mert nem mertem színeset venni. Nem gondoltam arra, hogy a fém színe át fog ütni a szalvétán!

Remélhetöleg holnap meg tudom már végre mutatni a locsoló kannámat. Hetek óta kész van, csak épp lusta voltam lefotózni. Meg ebben a melegben lassan mindent elfelejtek! Kép
mian
 
 


MiAncsa!
Ez több, mint szomorú.
Bár igaz, hogy csak a német, és az olasz, mellesleg eredeti szöveg hívja ígyKép (illene tudniuk!)
Kérje Christal Finish néven.
Ha úgy sem adják, akkor menjen oda a kép jobb szélén látható, felül kétszárnyas szekrényhez, és vegye le a polcról Kép A cserepek helyén van.
http://www.szinesotletek.hu/sarok.jpg

Csi
csii
 
 


Mincsa!
Egyébként átüt a fém színe, de nem teljesen, mint egy meghatározott erős szín, hanem olyan fénylően (értesz?Kép)http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5770644 itt is látszik egy kicsit.
Ide a kannával, irgum-burgumKépKép

Csi
csii
 
 


Ancsa,
mindig csak ígérgetsz, nekem meg kifúrja a kíváncsiság az oldalamat! Kép
Muti már azokat a fotókat!!!
jamina
 
 


Jamina

Te meg,amióta (állítólagKép) ADSL-ed van,csak 1-1 mondatot írsz!KépKépVagy még sem működik?

Csí

Nagyon jó lett a domborítás így kivágva.Így lehetne csinálni karácsonyfadíszeket is,nem?És a két felet összeragasztani.Kép
A gipszeim már kiszáradás után és kivétel után törnek el,számomra rejtélyes módon,Egyszer csak két darabban vannak.A maradékot megmentettem és már fel is használtam.De gyanítom,hogy a gipszkeverékem volt ramaty.De kipróbálom,amit mondtál,egyszerűbbnek is tűnik.
SzemüvegKép!Ismerős a helyzet...de nekünk csak 43 nm van hozzá egyenlőre..KépKép!

Hajni

Szuper a kenyértartó!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
amióta adsl-em van, annnnnyi a látnivaló, hogy csak bámulok, szájtátva, írásra már nem marad energyKép
jamina
 
 


Hahó csajszik!

Itt a beígért kanna: (jegyzem most sem túl jó a fotó!) -életben azért kicsit tutibb!
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/66747.jpg

Csii,
köszi az infókat!
Pimboli nagyon teccccik! Kép

Jamika,
csak követelözöl és még azt sem akarod elárulni, hogy milyen gyönyörüséges oldalakat lapozgatsz Te, ráéröídödben???? Kép Nekünk is elárulsz egy párat? Cserébe persze itt a kannám! Kép
mian
 
 


MiAncsa!
WoWKép Tetszik!
Jamina és az oldalak: olyan fura, hogy amikor nekem ADSLem lett, rohantam a német oldalakra. Mostanság meg már nem, vagy csak roppant ritkán látok ott olyat, ami tetszik, vagy valamiben új.
Ha ott is beköszönnél vmelyik fórumra ezzel a kannáddal, hidd el, rádszállnánakKép
Viszont a német oldalakon rengeteg olyan technika van, ami felénk nem lett divat, pedig nagyon szép és izgalmas...

Anyapoc!
Nekem azok a giccsek törtek el, amelyikeknek a formái valahol nagyon vékonyak voltak...
Lehetne bizony karácsonyfadísz is... Emlékszel a régi plé-játékokra? Arra is hasonlítanak nagyon.

Csi
csii
 
 


Nem én találtam ki, de nagyon beleszerettem:
Lámpások, lamináló-fólia + szalvéta felhasználásával:
http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5785247&beginnum=84

http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5785248

Beüzemelve:
http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5785249

http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5785250

Nagyon beüzemelveKép
http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5785251

http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5785252

Ötperces dolog, csak az tartott sokáig, mire gyertyát és gyufát találtam. A teamécsest meg sem próbáltam előkeríteni, elástam a karácsonyi holmikkal együtt, tehát legközelebb februárban kerül majd előKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Már régóta érdekel ez a technika, de csak most szántam rá magam, hogy belefogjam! Mint látom eléggé levagyok maradva, ti már profi szintre fejlesztettétek a dolgot! Pár napja akadtam erre a topicra egy keresőprogi révén és nagyon tetszik! Már bele olvasgattam egy-két dologba, dehát itt rengeteg minden van!

De már nekem is elkészült az első művem, meg is mutatnám, ha vaki megmondána, hogyan tegyem fel! Kiváncsi lennék a véleményetekre!

Érdekelne még, hogy szoktatok-e szalvétákat csereberélni?

És ha lenne pár kérdésem, segítenétek-e nekem?

Timi
timtim
 
 


Timi,
mi itt nagyon rendesek -és szerények- vagyunk, úgyhogy biztosan segít mindig az, aki épp erre jár Kép
Ide képeket nem szoktunk feltenni, gondolva a modemesekre, csak a linket. Van egy külön képtár-oldalunk, oda tehetsz képet (Itt van valahol az Ötletek, tippek főcím alatt), vagy ha van saját tárhelyed, akkor egyszerűen csak linkeld be a címét.

Ancsa,
kell a kannád!!!!!!!
Oldalak: menj a gportálomra, ott is van néhány link (http://jamina.gportal.hu) és akkor ez még pluszba Neked:
http://uschi.hauss.org/index.htm
http://www.bastelideen.com/
http://www.bastelshop.com/
http://www.liebe-dein-leben.de/serviettenbeispiele.html

Vagy menj el Hajni oldalára (http://hajnii.gportal.hu); én is ott szoktam még csemegézni, neki nagyon sok linkje van Kép

Csi,
lámpa elsőrendű. Leírás?
jamina
 
 


Köszi Jamina!

Megtaláltam a képtárat és fel is tettem a képet, csak még ide nem tudom belinkelni, de még próbálkozom!

Lassan készen van már a második isKép

Öntöttem gipszet is, de az egyikból kiesett az akasztó, meg túl sokat is tettem a formába, mert nagyon púpos lett a hátuljaKép Majd legközelebb! Ezek jók lesznek negatívnak a formába!
timtim
 
 


jamina
 
 


Köszi szépen! Nekem nem sikeredett belinkelni!
timtim
 
 


Hahó!

Nagyon elvan tünve erre mindneki! Elkészült a második képem! Belekukkantottam a képtárba, hát kész, nagyon jó dolgokat csináltok! Remélem én is felfogok fejlődni erre a szintre!

Azért megmutatom mit hoztam össze, szivesne veszem az építő kritikát!

vizilovas kép
timtim
 
 


Sikerült belinkelnem tök egyedül Kép)
timtim
 
 


Szia Timtim!
Üdv az örült szalvétások között!
Ügyeskedj!, hamar belejösz! Kép És kérdezz nyugodtan!

Csíi,
lámpák! ***5!!! nagyon szépek!
Most az érdekelne, hogy mi az a lamináló-fólia!?
És miben van a gyertya? Az egy nagy pohár?vagy kehely? És hogy rögzítetted a lámpabúrát rá?
Szóval, írd le elejétöl az egészet, légyszi! Kép

Jamika,
köszi a címeket! Tudtam, hogy tündér vagy! (Hajni oldalát én is elöszeretettel szoktam látogatni! Kép )
mian
 
 


Mit látok?! Jamina rendes, szerény, és tündér? Juj. Bizosan rossz topikban járokKép

Ancsa!
Jó a http://decoupage.lap.hu is, ott még német cserepartnert is találszKép

Timi!
Ha gipszöntés után egy vonalzóval lehúzod a felesleget, akkor nem lesz huplisKép

Lámpa:
Boros/pezsgős/pohár a tartó, abba bele mécses. Jó lehet, ha némi homokot, vagy kavicsot teszünk a pohárba, hogy jobban megfogja a mécsest.

Lamináló fólia: a kitűzőket, amiket mindenféle rendezvényen böknek a ruhánkra, ezzel vonják be egy lamináló-készülékkel, ami összemelegíti a genotherm-szerű műanyaglapokat.
Én reggeliző-szettet akartam készíteni belőle, majd lesz az isKép

Fogtam ezt a műanyag mappaszerű-valamit, és kettészedtem. Teljesen úgy néz ki, mint a genotherm, de csak az egyik éle van perforálva. A lamináló fólia belső felére ráfektettem a kivasalt szalvétát pofával lefele, és egy sütőpapíron keresztül rávasaltam. A hő hatására a műanyag ráolvadt a szalvétáraKép

Fogtam a poharat, és egy palástot szabtam rá. A pohár szájánál kicsit kisebb félkör adja ki a palást felső "száját", a palást alja pedig az alsó körív. A két félkör közti távolság a palást hossza.

A szalvétás fóliából kivágtam a palástot, összeragasztottam, és kész isKép

Mivel a pohár szája érintkezik csak a búrával, így az nem melegszik át nagyon.
Mivel nem ragasztóztuk össze a fóliát, nem is festékeztük, így a gyertyafénynél sem lesz foltos a búra, hanem szép egységes.

Lamináló fóliát lehet kapni különböző vastagságban, A/4 A/3 -as méretben is, így "valódi" lámpához is készülhet akár búra.Kép

Valahogy így.

Most néztem, hogy az IHR tányéralátét mintáját elvben pont bele lehet passzintani egy A/3-as lamináló-fóliábaKép

Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: