Új privát üzeneted érkezett!

Gyors segítséget kérek!!4

a tejszínes cuccokat le lehet fagyasztani?
Kicsit elméreteztem a carbonara spagetti feltétjét amiben sok tejszín és tej van, és most már 3 napja esszük, de már utáljuk.
Kidobni nem akarom, de nem tudom lefagyaszthatom-e.

Köszi a válaszokat:

LÁgi
Lági
 


Krissi
Mi vagyunk a topicKép
Nem akarlak belezavarni, de azt is meg tudnád kérdezni a szakértõdtõl hogy a quark mi? Mert én eddig azt használtam túró helyett, de akkor lehet, hogy váltok curd cheese-re.

Míra
Tudsz majd képet csinálni az olajokról? Ez nagyon jó ötlet, lehet, hogy a nyuszi nálunk is fog majd ilyeneket tojni.KépKép

A pad thai-hoz halszósz, tamarind paszta és rizsecet kell és azt a múltkor még nem tudtam, de most már okosabb vagyok, hogy szélesebb rizstésztát kell hozzá venni. A zöldpaszta az a thai husihoz jó, de nem akarok kiselõadást tartani thai-ból.KépKépKép

LÁgi
Gondolom már elkéstem a segítséggel, de mi le szoktunk ilyesmiket is fagyasztani. Sokszor tejet is, és a boltban is lehet ilyesmiket kapni fagyasztva úgyhogy szerintem OK, de sajnos nem vagyok szakértõ.

Lonch

ps. Szeretitek a pestot? Tegnap olyanos tészta volt a vacsi parmezánnal és nagyon nyami volt.KépKépKép
lonchi
 
 


SZia Lonchi,

remélem tudok majd képet csinálni, nekem ugyan nincs gépem a barátnõmnek viszont van és mivel az egyik ugyis hozzájuk menne, majd ott lefényképezem :-)))(milyen szerénynek fogok tûnniKép)

Thaiból nyugodtan tarthatsz nekem mini kurzustKép azt biztos írtam már szeretjük a kínai meg thai kajcsikat (párom kedvence, amit a thai fickók csinálnak a westendben, a marhahúsos tészta)

A pestot nagyon szeretjük, parmezán nélkül vagyis más sajttal esszük. tényleg nyam nyam KépKép
te hogyan csinálod? (Én simán kifõzöm a tésztát, egy kis olaj rá, majd a pesto majd a sajt. másképp is lehet?)

Míra
Míra
 

 
 

Míra
Most én is úgy csináltam. Vettem kész pestot. Otthon is lehet kapni?
Amúgy szoktam "friss"-et is csinálni. Akkor összeturmixolom a bazsalikomot, fenyõmagot, parmezánt és olajat. Te, hogy szoktad? Van egy Stahl Judit receptem.

Vettem azóta piros curry pasztát is, majd kipróbálom a receptet ami az üvegre van írva. Én sem vagyok profi csak mindent receptet kipróbálok, amiben szerepel, hogy thai.KépKépKép A macskám thai sziámiKép
Érdekes, hogy régen nem szerettem a plaza thai hamit, de amióta csináltam pad thait nagyon bejön.Kép Szeretjük azt a pici thai falatozót is, ami a Váci utca új részében van.

Olyan fincsi az Orsi féle joghurtos süti, hogy ma megint azt sütök.KépKépKép

Várjuk akkor a szerény képeketKép

Lonchi
lonchi
 
 


Lonchi, de jó hogy még itt vagy! képzeld nem találom a www.stahl.hu-n a fûszerolaj receptet!

Le tudnád írni? vagy még merre nézzem meg?

Míra

Ui. pestot szerencsére lehet itt is kapni, fõleg nagyobb bevásárló kp-ban, a Barillának is van, de más cégek is képviselik magukat.
Míra
 


Míra
De jó, hogy benéztem! Ma kötelezõ internetes dolgaim vannak és olyan jó lógni.Kép

Chilis olaj
"Veszek finom olívaolajat és friss chilipaprikát, aztán gumikesztyût húzok, és egy szép üvegbe beleteszek egy darab apróra vágott és egy egészben hagyott chilipaprikát, majd ráöntök fél liter olajat. Hûtõben hagyom állni két hétig, és néha összerázom." - idézem Stahl Juditot.

Biztos az sem baj, ha nem a Te hûtõdben fog állni két hetet.Kép

Lonch
lonchi
 
 


Lányok Kép
az új munkahelyemen elég sok a munka emiatt kicsit elvagyok maradva, de a hétvégét a topicnak szentelem Kép és minden receptet felviszek a honlapra.
Valaki kérdezte a cmét: web.axelero.hu/vcsalad
de már elég régen lett frissítve.

Mindenkinek jó sütõgetést, fõzõcskézést.

puszi: Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


MíraKép LonchKép
Elmondanátok, mi az a pesto és hogy kell használni?

Lonchi, megkérdezem a megbízható forrásomat a quarkról!Kép

Krissi
krissi
 
 


[url=http://web.axelero.hu/vcsalad/recept.html" TARGET="_top]http://web.axelero.hu/vcsalad/recept.html[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Orsi!

Olan jó, hogy összegyûjtöted! Kép Sokkal egyszerübb megtalálni valamit. KépKép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Krissi
A pesto tészta szósz. Szerintem nagyon fini és Míra írta, hogy már lehet kapni elõre gyártottat is. Mi úgy esszük, hogy még teszünk rá + parmezánt, de eleve van is benne. Otthon is meg lehet csinálni, de kb. egy cserépnyi (csak a növény leveleKép) bazsalikom kell hozzá. Olyan igazi lusta vacsiKépKépKép

Orsi
Csatlakozom Bigacsiga Katához, nagyon tetszik az oldal!!!
Be is teszem a kedvenceim közéKép

Mostanában rákaptam a görög kajcsikra. Csináltam a hétvégén articsókás csirkemellet és paradicsomos-krumplis birka sültet is. Egyébként diétázomKépKépKép

Jó éjszakát!
Lonch
lonchi
 
 


Köszi LonchKép
Te a birkát hogy bírod megenni????

OrsiKép
Tegyél föl sütirecepteket is az oldalra, ha van idõd! Szeretném én is megcsinálni a joghurttorta receptedet, de nem lelem seholKép
Persze csak akkor, ha jutsz egy kis léleghzetvételhez a munkád mellett.Kép

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok,

Lonchi köszi Kép az olaj receptet, nem tûnik ördöngõsnekKép, azt hiszem holnap kezdem meg a kisüzemi gyártást, most gondolkodom merre is lehet a chili paprika, de a fõvámtéri bigyóban biztosan van nem?

KrissiKép azt hiszem Lonchi mindent leírt a pestóról Kép én már csak ismételgetnék.
Míra
 


Krissi
SütveKép Na meg pörköltnek is. De komolyan ez sok paradicsommal és krumplival készül és nem olyan rémesen birka ízû-szagú.

Joghurttorta II.

Hozzávalók:
6 dl natúr joghurt (lehet gyümölcsös is),
5 evõkanál cukor,
1 csomag zselatin,
1,5 dl tejszín,
ízlés szerint gyümölcs (apró darabokra vágva), lehet akármilyen
ízlés szerint vaníliás cukor

Elkészítése: A joghurtot, a cukrot és a zselatint éppen csak a forráspontig felmelegítjük (közben kevergetjük), és hagyjuk kihûlni. Ezután egy nagy edénybe tesszük a tejszínnel és a gyümölcsökkel, és összedolgozzuk. Akkor jó, ha a joghurt átvette a gyümölcs színét. Hûtõbe tesszük (lehet melyhûtõbe is) kb. fél órára, majd kiborítjuk a formatálból. Hidegen fogyasztandó.

Én ezt az Orsi-féle sütit csináltam meg és nagyon fincsi lett. Bár tegnap a párom meg merészelte kritizálni a színét, mert a gyümölcs joghurttól rózsaszín lett. De persze ízre akkor is mennyei.KépKép Én piskótát tettem alá.

Míra
Szívesen, szerintem lehet kapni a hiper-szuperekben is, de nem vagyok megbízható forrás.Kép
Akkor pestológus vagyok?Kép

Dr. Lonchi
pestológusKép

OFF mennem kell nõdokihoz akit TOPLES-nek hívnak, na jó Toplis, de én elõször az elsõt értettem. Kép
lonchi
 
 


LonchKép
Jó ez a toplessKép... Minden rendben volt?

Ez a joghurttorta tényleg nagyon egyszerûnek hangzik, lehet kombinálni is. Pl. Zsuzsi féle gyümölcstorta alapra öntesz - persze nem az egész mennyiséget, hanem amennyi ráfér a gyümitorta tetejére - rászórsz gyümiket, harmonizálót a joghurt ízével, és így be a mélyhûtõbe. Esetleg még erre jöhet extra zselatin, hogy szép fényesek legyenek a kikandikáló gyümölcsök. Nyami.

Amúgy ezt a pesto-t konkrétan hol lehet kapni? (Tesco, Auchan?)

Krissi
krissi
 
 


Krissi, Auchanban biztos lehet kapni a Barilla féle pestot (ezt mas kisebb boltokban is láttam már - a barilla szószonál) a tescóban valami más cég által gyártott pesto van, az is jó.

Jó pestozást.:-)
Névtelen
 


Sziasztok! Birka-ügyen:
A kissé büdibb tipusú husiknak nagyon jót tesz egy kis esti tejfürdõ. Én kacsát áztattam be egy estére, és szinte szagmentes lett, arról nem is beszélve, hogy milyen puhára sült. (Nem úgy a tej, mert ui. az szívta be a szagot, iszonyúúú büdi lett, ment is szépen a klotyóba.)

Amúgy szerintem az IGAZI gyros is birkából van, minden más csak olcsó hamisítványKép!!!!

Üdv
mikoo
mikoo
 
 


Krissi,
Irigyellek, hogy mindent ehetsz!!!
Most en azzal vagyok gondban, hogy a szoptatas miatt szinte mindent kizarhatok az etrendembol...legalabbis nekem ugy tunik. Ezert allandoan csokit eszem, ami megint csak nem tul idealis, Miki babanak sem (bar biztos fini csoki aromas tejem lehet tole), meg hat a sulyom is megsinyli...eleve rajtam maradt vagy 7-8 kilo, amit szeretnek leadni. Nem fogyokuraval, hanem viszonylag normal kaja mellett szoptatassal.
Ha van otletetek, nagyon varom a light kajarecepteket. Ja, es ha lehet gyorsan elkeszitheto legyen, mert harom rossz kolok mellett nem sok idom marad fozesre...illetve addig szetszedik a lakast, meg egymast, meg az idegeimet! Van egyaltalan ilyen recept?
Koszi
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kedves NévtelenKép
Köszi a pesto-s infot, legközelebb megyek, veszek!

Jaj, Zsuzsi, olvastam ám a születéssztoridat, tök jó, hogy Miki baba szépen eszik! Gyönyörû baba.
Sajnos be kell valljam, hogy nem tudok diétás kajákat, de hallottam, hogy ha húst eszel zöldséggel, az tuti nem hízlal. Annak ízét nem hiszem hogy szopin keresztül lehet érezni. Lesütni egy nagy tál husit és egy zacsi mirelizöldséget megpárolni, tudom, hogy nem egy ízkavalkád, de így a babóca sem fog finnyáskodniKép

MikooKép
A Gyrosban levõt én is szeretem, de úgy pörköltként nem nagyon fûlne hozzá a fogam. Meg hát a gyrosban szerintem fiatal husi van, nem?

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi! Miért van a szopi miatt minden számûzve az étrendedbõl? Mert úgy tudom, hogy csak a K-betûsek nem ajánlottak, meg a sok tehéntej, minden mást lehet enni, sõt kell is, hogy mindenféle vitamin, fehérje, ásványi anyag stb jusson neked és így a picinek is.
Vagy van valami gubanc?

Ha szeretitek a halat, én ilyet is szoktam csinálni:
Beleszórok egy serpenyõbe egy csomag tengeri halfilét, sóval, sok szerecsendióval fedõ alatt megpárolom, majd úgy ahogy van behabarom. Ezt a szószos halhusit aztán bármilyen köretre rá lehet önteni. És szuper gyors.

Nemtom hogy vagytok vele, de a fõzelékek nekem nagyon bejöttek a kicsivel. Gyors is, lájt is, olcsó is, és még egészséges is (többnyire). És ált. a feltétekkel sincs sok macera.

Krissi! Sajna fogalmam sincs, hogy vajh ifjú avagy élemedettebb korú birkából csináljákKép. Amúgy nekem sincs terítéken nap mint nap, itt a közértes-hentesnél is csak olyan hétköznapi állatok vannak. Már az extrém, ha pulyka-nyak van...

mikoo
mikoo
 
 


Vettem tegnp anizsgyokeret, allitolag abbol is lehet fozeleket fozni, es az nem puffaszt. Este ki is probaltam, csak sot tettem hozza es egy kis tejfollel habartam be, es egesz fini lett!
Allitolag a borso, es a paradicsom sem tesz jot a baba pocijanak. Na meg a hagyma es a fokhagyma. Meg ez osszes K-betus. Akkor mi marad? A cukkini, a sargarepa, meg a padlizsan. Ezeket meg a csaladom utalja!
Azt a turos pitet fentebbrol ma lehet, hogy kiprobalom...tele van a huto turoval, a mellgyuszi miatt (turos pakolas kellett a cicire) meg ket hete anyukam is, meg a ferjem is vettek egy-egy kilot, jo lenne felhasznalni- turogomboc mar volt, a ferjem fozte. O is beujitott, a vaniliascukrot beletette a prezlibe piritas elott, isteni fini lett!!!

Mikoo, Krissi koszi az otleteket!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szia Zsuzsi! A borsó az tényleg puffaszt, ezért nem jó szopi alatt túl sokat enni belõle. De a paradicsomról nem hallottam semmi rosszat, szerintem nem okozhat gondot, max. ha sok savat csinál neked. De ha tudsz valami konkrétat pariügyben, lécci írjál a Mi nem ajánlott a terhesség ideje alatt-ba!!!!! Kösziiiiii!
Mekkora a pici?
Üdv
mikoo
mikoo
 
 


Mikoo
A Kleopátra módra birkát ki fogom próbálni.Kép

Zsuzsi
Tonhalas tészta? Most diétázom és azt olyan gyorsan össze lehet kotyvasztani valamilyen zöldséggel.
Nekem egyébként az jött be, hogy nem eszem cukrot és fehér kenyeret és finom lisztes dolgokat. Ehetek egy csomó finom dolgot és a kilók is mennek le szépen.

Krissi
OFF, amiért ne haragudjatok: Remélem minden rendben lesz Topless dokinál, ha nem megyek a ma megint-be.

Lonchi
lonchi
 
 


Kép jó fogyókúráról beszélni egy ilyen fõzõs-evõs topikabn Kép de én is éppen most kezdtem, vagyis hétfõn, meg sem állok a versenysúlyomig Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


LonchKép
Drukk megy Topless dokihoz!!! Bár szívesen látunk a .."megint megjött.."-ben, azért kívánom, ne legyél topiclakóKép

ZsuzsiKép
A Frissben épp ma írt Ari egy egyszerûnek hangzó túrós süti receptet!

MikooKép
A pulykanyakból én is isteni levest szoktam fõzni!

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok Lányok!

Az egypercesekben olvastam ezt a receptet bár az lkészítése nem egy perc, de jól hangzik a leírás. Kép

bigacsiga Kata


Különleges csirke

Hozzávalók:
1 egész csirke, vagy két egész mell
1 fej vöröshagyma
3-5 gerezd fokhagyma ízlés szerint
2 dl kefir vagy joghurt,
1 kis doboz sûrített paradicsompüré (kb. 3 evõkanál)
1 dl olaj
1 ek vegeta
só, õrölt bors, majoranna ízlés szerint

Elkészítés:
Hagymát, fokhagymát, vágja apróra vagy reszelje le. Keverje el az olajjal, a kefirrel, és a paradicsompürével. Ízesítse sóval, borssal, majorannával, vegetával.
A csirkét darabolja fel, majd forgassa bele a keverékbe, fedje le fóliával és hagyja pihenni egy éjszakán át a hûtõszekrényben.

Tegye a húsdarabokat olajjal kikent tepsire, öntse rá a keveréket és fedje le alufóliával. Süsse ígymagas hõfokon 30 percig, majd vegye le a fóliát, mérsékelje közepesre a hõmérsékletet és süsse még 20 percig vagy amíg megpirul.

Rizzsel vagy krumplipürével tálalja.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Kaptam (jó)néhány hete egy jó kis receptet valakitõl. Bacon szalonnába tekert csirkemájhoz ajánlott köret volt, valami krumplisaláta-szerû rémlik, és az, hogy a nyál összefutott a számban a gondolatától. Gondosan el is mentettem a receptet valahová, hogy biztosan meglegyen. Azóta se találom. Kép Ha magára (és a receptjére Kép) ismer aki küldte, nagyon kérem, küldje el újra!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


LonchKép
Bocs, OFF leszek: Mintha Ann Robinson épp most mondta volna, hogy a cottage cheese az juhból készül... Létezik? Próbáltad már? Lehet, hogy megtaláltam neked a juhtúrót Angliában? Kép

Kris
krissi
 
 


Krissi
OFF (bocs): kóstoltam már, de nekem csak annyi tûnt fel, hogy bogyókból áll. Az viszont igaz, hogy nagyon sok félét lehet kapni, megnézemKép Hátha ehetek sztrapacskátKép Köszi az infót!!!

Bigacsiga
Tetszik, ki is fogom próbálni.Kép

Orsi
De, ha fogyókúrázom is kell ennem valamit.Kép Meg az enyém nem is olyan drasztikus, pl. bigacsiga csirkéje simán beleillikKép

Lonchi
lonchi
 
 


Kép Loncsi Kép
az enyémet sem mondanám nagyon drasztikusnak, inkább megszervezettnek. Vannak dolgok, amikrõl nem bírok lemondani, így egy kicsit azért hagyok belõlük (ilyenek a pékáruk, a kenyér, a zsemle és kifli, minden napra jut egy kicsi), a többi alacsony kalóriatartalmú étel: zöldség, gyümölcs, tejtermékek egy része... napi 1000-1200 Kcal. Én ezzel így nagyon jól elvagyok... tevben van kb 4-5 hét kúra Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Na végre készen van az új weboldal váza... már csak fel kell tölteni adatokkal... most azzal folytatom. Eddig az számítógép nevezetû állattal küzdöttem, de gyõztem Kép

web.axelero.hu/vcsalad
még mindig

Orsi Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


akkor Kép
a fent emltett címen a receptek között a vegyesben minden (reményeim szerint nem maradt ki semmi) eddigi recept szerepel. a kategóriákkénti osztályozás is elkészül valamikor, de keresgélni már lehet.
a honap bõvülni fog a karácsonyi receptekkel is Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Szombaton sikeresen kipróbáltam egy receptet:

Fasirtgolyók bormártásban:

Hozzávalók:
50 dkg darált hús, 1 hagyma, 2-3 gerezd fokhagyma, só, 1 tojás, bors, 1 zsemle, 2 csipet kakukkfü, 1 csipet majoranna, 1 csokor petrezselyem
40 dkg gomba, 10-10 dkg sárgarépa és póréhagyma, 1 púpos ev. liszt, 1 ev. olaj, 2,5 dl száraz fehérbor, 1 dl tejszin, 1 zöldségleveskocka
A húsból klasszikus módon fasirtot csinálunk, izesitjük áttört fokhagymával, sóval, borssal, a majorannával és a kakukkfüvel, a petrezselyem felével. Kisütjük kisebb gombócokban.
A szeletkre vágott gombát, felkarikázott sárgarépát és pórét 1 ev. olajon 4-5 percig erös lángon piritjuk, meghintjük liszttel, felöntjük a borral és még egy kicsi vizzel, majd még 5-6 percig fedö alatt mérsékeltebb lángon fözzük. Beleteszzük a tejszint, összeforraljuk és utána a fasirtgolyókat is beletesszük és még 2-3 percig fedö nélkül fözzük. Hozzáadjuk a megmaradt petrezselymet. Fött krumpli illik hozzá.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


KépOrsiKép
A weboldal egyre szebb és jobb.Kép
Nekem az a gondom a kalória számolgatással, hogy 1. lusta vagyokKép 2. nem tudom, hogy kell számolni, ha teszek hozzá egy kis olajat, joghurtot stb. Te hogy szoktad?

Lonchi
lonchi
 
 


Kép
pontosan Kép de ek. olaj Kcal értéke 90 Kcal Kép már szinte fejbõl tudom. AZt is, hogy egy alma mekkora kb.... így nem bonyolult számolni. Emelett vannak standard kajáim, amiket tudom, hogy hogyan csinálok és, hogy hány Kcal van benne, mert egyszer valammikor már kiszámoltam. Csak egyszer kell ezt a számolósdit végigcsinálni, és utána használható. Pl. majonézek kukoricasaláta... bármi lehet.
Nekem ez a módszer vált be, mert a sok zöldséggel jól is lakom, és a bevitt kalóriamennyiség is elegendõ, ez nem egy ripsz.ropsz kúra, de hatásos és kímélõ. És minden napra befér egy kis "bûn" pl. csoki, fagyi...
Te hogyan fogyózol?? (így a tavasz közeledtével ez már egyre gyakrabban felmerülõ kérdés)

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Szuper vacsit csináltam az elõbb! Görögoban ettem ilyesmit, és most nagyon megkívántamKép. NYÁMMMM. Nem teljesen az eredeti recept szerint jártam el, ()-be beírtam, hogy mit változtattam:

Spenótrétes

- 2 réteslap
- 50 dkg spenót (30 dkg)
- 25 dkg fetasajt szétmorzsolva (50 dkg tehéntúró)
- 1 v.hagyma összevágva
- 1 tojás
- 1 ek kapor összevágva
- 1 ek petrezs. összevágva (1 csokor)
- bors, só, olivaolaj
A spenótot megfõzni, lecsepegtetni, kicsire összevágni.
Pici olivaolajjal mindent tálba tenni. Összekeverve fölmelegíteni, félrerakni.
A sütõtálat beolajozni, és rá a (laponként picit olajozott, hogy ne süljenek össze) réteslapot. Töltelék rá, majd a tetejére a (szintén olajozott) másik réteslapot.
Sütõbe 180 fokon 45 (nekem elég volt 35) percig.

Lonchi! Szerintem kevés olajjal egészen fogyós kajaKép
Beszti! Ez a bormártásos fasírt nagyon jól hangzik!!!!!!
Bigacsiga Kata csirkéjét is kipróbáljuk majd, bár most az egész széleskörû család ráállt a currysjoghurtoscsirke gyártásra!

Üdv mindenkinek
mikoo
mikoo
 
 


Szia Mikooo!

Nekem nagyon tetszik ez a recept, csak légyszi írd meg hogy amolyan vett réteslapoból is meg lehet csináéni? mert az nagyon vékony. És ugye semmi tekercselés.
Ha vett a réteslap-én csak ezzel vagyok haljandó rétest sütni- akkor hányat rétegzzek egyszerre? mert amit szoktam venni, az 12 lapos réteslap.

Még egy kérdés: melyik az a joghurtos currys csirke? pontosabban hol van? (Majd megnézem persze a kajás linken is)

Köszi: Lídia
Lídia
 


Szia Lídia! Vett! Vett! Naná! Én azt a kisebb csomagot vettem, nem is tudom, kb. 5 lap lehetett benne. És az a jó, hogy nem kell tekercselni sem. Én egy négyszögletes jénaiba tettem le az egyik zacsi réteslapot, kettéhajtva, töltelék, majd a másik csomi szintén kettéhajtva a tetejére reá. Szóval semmi faxni.

Most keresgéltem egy csomót, de nem találtam meg a joghurtoscurryst. Valszeg csak én vagyok béna.
Hát akkor séróból:
1 kg csirkehusi
1 (szerintem)nagy jughurt
2 ek olaj

fûszerek: CURRY, szerecsendió, kurkuma, kömény, paprika, kardamon, gyömbér, stb. ami otthon van sárga és piros.
Mindezt összekever, és este hûtõben áll. Másnap meg jól megsüt.

Remélem semmit nem hagytam ki.

Üdv
mikoo
mikoo
 
 


Orsi
Én nem eszem cukrot és lisztet. Emellett igyekszem sok zöldséget, fehérhusit enni. Csak ez azért nehéz, mert most is vendégeink vannak és olyan finom pogit sütöttem (innen van a recept). Nem akarok gyorsan lefogyni, inkább életmód váltásra gondoltam. Le tudnál írni egy két ételt, a standard-jeid közül?

Mikoo
Lehet, hogy ki is próbálom, ha kapok réteslapot.Kép

Megyek kotyvasztok valami ebédetKép
Lonch
lonchi
 
 


Na igen. A friss spenót nálunk is szépen várt 4 napig, amíg megérkezett hozzá a réteslap...

Anyukám elrévedt tekintettel nézegette tegnap a réteslapokat, eszébe jutott, amikor a nagyijával (falun) ketten csinálták a szobában. Össze-vissza rohangálva a nagyasztal körül húzogatták ki a tésztát... elég vicces lehetett. És baromi macera.
Éljen a nagyipar!

mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok!

Higgyétek el, tudok fõzni, de az alapoknál van még egy-két hiányosság.
Tudja-e valaki, hogy kell lebbencslevest, illetve töltött csirkét csinálni (utóbbiban a töltelék érdekelKép)?
Ha igen írjátok már le, vagy küldjetek mailt! Férjem már megõrül az egyhangú koszttól.
méri
 
 


Szia MikooKép!

Nagyon jónak tûnik ez a réteslapos valamiKép. Én persze zacsis spenótból csinálom (tényleg a zacsisnak is mérgezõ a leve?)
meg, lehet hogy még ma vagy holnap!

Réteslap: a nagyim mindig istenieket csinált. Azt azért tudni kell a nagyimról hogy nem nagyon szeretett sütikkel bajlódni, de abban az idõben szombaton muszáj volt valami sütinek kelt cuccnak lenni az asztalon (vasárnap meg elképzelhetetlen volt húsleves és rántott hús nélkülKép)

Szóval a nagyim mindig azt mondta mi legyen mi legyen, ... legyen rétes az egyszerû. És tényleg 20 perc alatt simán összedobdta a 2 hatalmas tekercs rétest. Isteniek voltak.
A lényeg hogy én úgy emlékszem egyáltalán nem volt macerás.KépKépKép

Én viszont nem tudom megcsinálni, mert nekem nincs csuklóm 10-15 percig kézzel "verni" tehát marad a vett lap, ami bár finom, de meg sem közelíti a békebelit.


Lági
LÁgi
 


Sziasztok!

Egy rém egyszerû receptet elevenítettünk fel a hétvégén:
Egy csirkemellet vékony kis csíkokra vágni, és bepanírozni a következõképpen: liszt, tojás, de a tojásba apróra vágott hagymát teszünk, majd zsömlemorzsa, amibe pedig reszelt sajtot teszünk. Olajban kisütjük és kész. Ha marad sajt, azt a végén, mikor megsült, rászórjuk a hús tetejére.
Köret: mint a rántott húsnál.

Rita
ritasol
 
 


Lági! Kép Hogy egyszerû lenne... olyan nehéz elképzelni. De tényleg az lehet, olyan sokszor csináltak az én öregjeim is. A levestésztát is frissen csinálták a husilevesbe sitty-sutty, tök égés lett volna szárazból... Lehet, hogy csak hozzáállás kérdése.

Anyukám azt mondja, nem mérgezõ a spenót leve. Esetleg kicsit keserû, azért szokták kiönteni.

*
Méri! Álljon itt a lebbencsleves és a töltelék, anyukám most belemondja a gépbeKép:

Lebbencs:
Olajon megpirítom a tésztát, aztán az apróra vágott hagymát is hozzá teszem, és együtt pirul egy kicsit. Lehet a hagymával együtt egy kevés zöldséget is vékony karikára vágni bele. Lehúzom a tûzrõl: paprika, só, bors, majd fölöntöm vízzel. Amikor a tészta majdnem megfõtt, kockára vágott krumplit teszek bele.

És a töltelék 1 csirkéhez:
4 zsömlét beáztatok tejbe avagy vízbe, aztán 1 közepes hagymát apróra vágva 4 egész tojással, sóval, borssal, petrezselyem zölddel összekeverek. Vegetát is lehet tenni bele. Aki akar, fokhagymát is. Ezek után besózom a bõre alatt, majd begyömködöm a tölteléket, amit bír. A belsejét (sós) majorannával is bekenem, úgy bele a töltike. A tepsit kibélelem vékony szalonna-csíkokkal.
Szoktam még úgy is, hogy a belsejébe nem töltelék, hanem néhány alma kerül, ilyenkor a töltelékre fektetem a csirkét.
Letakarva sütöm, csak a végén pirítom.

Hát, eddig a tollba mondás.
mikoo
mikoo
 
 


MikooKép
Apukám még csirkemájat és gombát is tesz bele! (a töltelékbe)
Én bevallom férfiasan, még nem csináltam!

Krissi
krissi
 
 


Mikoo, ezer hála, anyukádnak is Kép
Szuperek vagytok!

Méri
méri
 
 


SziasztokKép! Én sem csináltam még...
És, hát igen, lehet még 1000 féle módon, ez egy olyan alap recept. Van aki pl. paprikát is tesz bele. Ha anyukámon múlt volna, még most is írnánk a variációkat...Kép
mikoo
mikoo
 
 


Jajj, ne hagyjuk bedögleni ezt a jó kis topikot! Vagy már mindenki kiírta magát kaja-ügybenKép????
Beszélgessünk mondjuk a öööö ö a ö ööö öööö
KROKETT-rõlKép!
Csinált már valaki otthon?
De komolyan érdekel! Olyan marha drága, de egyszerûnek tûnik és inkább csinálnék itthon.

mikoo
mikoo
 
 


Szia Mikoo!

Ha erre jársz, fõtt tojás vagy nyers megy a spenótos rétesbe?

Most csinálnám, és itt megakadtam, de azt hiszem nyerset teszek bele, végül is nem fõtt tojást írtál.


Remélem sikerülni fog. :-) majd beszámolok.

Míra
Míra
 


Sziasztok!
Krokettet én is nemrég tanultam: 2-3 nagyobb krumplit meg kell fõzni, összetörni, sózni, borsozni, kis szerecsendió is mehet bele. Kiskanál sütõpor, és annyi liszt, hogy puha maradjon azért. Hüvelykujjpróba: belenyomod a hüvelykujjad, szép simán menjen bele, de nem ragadjon a kezedre a krumpli! Egy kicsit pihentetem, nudlikat sodrok belõle, azokat hengerekere vágom, lisztben megforgatom (van, aki rendes panirt készit hozzá), és olajban kisütöm.
Olvastam, hogy régebben valaki keresett hidegtálhoz receptet. Talán már nem aktuális. Kellene még?
Kati
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: