Új privát üzeneted érkezett!

Tina!
Az attól függ, milyen anyagot szeretnél venni.
A legutóbbi arcívban találsz egy konkrét tippet Malackától, a boltra az van kiírva: Megbolondultunk. Keress rá!

SS! Apa ügyes! Nálunk fordítva volt, olyan padlólapot választottam, amibõl csak annyit lehetett kapni, hogy egy sem maradt...

Phaedra!
Köszi az infótKép Én azért is szerettem ezt a "békebeli" boltot, mert nagyon kedvesek voltak az eladókKép
Mi az a lenszigetelõ? Olyan, mint a zsák, csak nagyon lazak kötésû, és nagyon nagy lyukakból áll? Nem ezt teszik tófólia alá?
Egyébként? Szövögetünk, szövögetünk??? Hogy haladsz? Én ma rendeltem meg egy jó nagy keretet! Beeeee!

Csi
csii
 
 


Csi!
Apa télleg ügyes: amikor a kéményt rakta klinker téglából, egy darabért kellett gyorsan elszaladnunk, mert még hiányzott. Õ ilyen takarékos manusKép.
ss
Névtelen
 


Áfonya, jöhetnek! Felteszed a képtárba? Köszi!

Csí, a júniusi Praktikában vabbak dekorgumiból dolgok, nézd meg! A szélforgók is nagyon jók, amit Áfonya ajánlott, de más is van!

Magdi
Névtelen
 

 
 

Magdi!
Összekeveredtem ÁfonyávalKépHa viszont én vagyok Áfonya, akkor felteszem a sablonokatKépDe csak akkor, ha Csi is megnézi a Praktikát!
Csi/Áfonya/
Csiáfonya
 


Meghasonlottam volna?Kép En epp ujraszulok nosztalgiabol, kb. fel ora mulva megy el a magzatvizem, ugyhogy akar felre is beszelhetekKép Lam, lam, mar egy eve sem aludtam még ilyenkorKépKép

A Praktikas szelmalmok tenyleg jok, bar nem tudom, funkcionalnak is, ha dekorgumibol vannak? De papirbol megcsinalom oket, ha mar van egy majdnemteli Milton-kapcsomKép, a macikbol maradt.

-CsifonyaKép
afonya
 
 


Ha Te Csifonya, akkor én Ácsi?

Magdi!
Mielõtt azt hiszed, megbuggyantunk:
beraktam a képtárba a sablonokat. Nem egy nagy durranás, de azért elmegy. Ha más nem, akkor ihletadónak.
Ahol a színek vannak, azt kivágod a kartonból. Most jutott eszembe, hogy anno nagymamáméknál volt olyan festõhenger, amin a "negatív" volt megmintázva rugalmas anyagból. Ezt akkor meg lehet csinálni dekorgumi+festõhenger segítségével is. Nem?
Egyébként a kedvenc katalógusomban van még egy csomó sablon, csak ott stencilnek hívják. Nem tudom feltenni õket, mert nagyon picurik a képek, és 66 db van belõlük.

SS!
Ez jóKép
Még csempeszél sem maradt? Hátha...

Áfonya!
Boldog születésnapot MindkettõtöknekKép

Csi /az igaziKép/
csii
 
 


Sziasztok lányok!

Használt már vki nikecell(hungarocell)-bõl készült képkeretet?

Szeretném a keresztöltésimet keretbe foglalni,de nem akarok nehéz keretet,hogy ne kelljen fúrni a falat(panelKép).Ez elég könnyû,az biztos,csak kellene vmi jó módszer,havan ötlet!Vagy bmi más!

Köszi

Anyapoc

anyapoc
 
 


Nézem a képeket!

Anyapoc, a Kreatív Hobby katalógusában vannak jó ötletek a hungarocel képkeretre! ( az oldalán lehet rendelni, ingyen van.) És ablakgyurmával fel lehet tenni, nem kell fúrni, a gyurma simán elbírja. Cak óvatosan szedd le, nehogy a tapéta/fal is jöjjön!


Találtam egy NAGYON JÓÓÓÓÓ OLDALT! Közreadom:www.yamaha-motor.jp.eng. Ezen belül: paper craft. Sablonok vannak rajta, amiket ki lehet vágni és összeragasztani. Színesben, csuda jó. Állatok, motorok, képek. A csigát már megcsináltam. Ilyenkor lenne jó, ha látnátok, de nincs technikám sajna.

Sziasztok, Magdi
Névtelen
 


Magdi, biztos, hogy jól írtad a címet?
ss
Névtelen
 


Csi,
kosziKép

[url=http://www.yamaha-motor.co.jp/eng/papercraft/" TARGET="_top]http://www.yamaha-motor.co.jp/eng/papercraft/[/url]

-Afonya
afonya
 
 


Magdi!

Milyen papírral dolgoztál a csigánál?

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Anyapoc, a Deák téri képeslap boltban van papír képkeret, többféle színben és méretben. Mivel papír, ezért nagyon könnyû, én pl. kétoldalas ragasztószalaggal szoktam felrakni a falra. Ó, igen. Felületes szemlélõ észre sem veszi, hogy papírból van, úgy néz ki mint a festett fa.
Vacskamati
vacskamati
 
 


SOS! Lányok!

A tudásotokban és a tapasztalatotokban bízom! Sára lányom összefirkálta CD író filccel a pácolt fenyõbútorunkat! Egyelõre úgy néz ki, hogy mosogatószerrel tudjuk halványítani, de nem bízom a sikerben. Nincs valami ötletetek, hogyan tudnám a bútor sérülése nélkül eltávolítani a filcet a felületérõl? Ill a tv-t is összefirkálta, annak a mûanyag részét. Kép Kicsit kiborultam, még alig pár hónapos a bútor. (És a tv is új, mert az elõzõt tönkretette.) Kép Remélem tudtok segíteni!

Elõre is köszi:
Solya
solya
 
 


Solya!
Passz...Talán nézd meg, hogy mi van ráírva a filcre, milyen festéket tartalmaz, az alapján vehetsz oldószert. Ha ez olyan filc, ami vasrag réteget képez, akkor talán nagyon jó minõségû csempepucoló-pengével le tudod szedni/pl. lakkfilc/. Ha alkoholos, akkor alkohollal. Talán jó lehet rá a körömlakklamosó. Csak óvatosan, mert valamelyik mûanyagot megmarja. Az olajos higítót pedig beszívja a fa. Ha nincs lakkozva, csak pácolva, akkor lehet, hogy óvatosan, le lehet "papírdurvaságú" csiszolópapírral szedni. De ha már beszívta a fa, akkor az sem mûködik.
Nálunk a sorkihúzó a "divat". Az lejön, még a lányomról is.
Sok sikert!
csii
 
 


Esetleg lakkbenzin-sebbenzin?
Névtelen
 


Köszi Lányok!
Csi,
voltunk ma az Ikeában, ott vettük a bútort és ha már, akkor megkérdeztük. Ez antikolt fenyõ és nem lakkozott. Azt mondták, hajszálvékony csiszolópapírral csiszoljuk le, aztán kenjünk rá antikoló pácot. Vagy mitKép.
köszi az ötletet, megnézem az összetevõitKép a filcnek.

A benzint bevallom, nem merem kipróbálni.

Solya
solya
 
 


Ja, és a lányomról sem jött le! Kép
solya
 
 


Solya!
Akkor a csiszolópapír bejöttKép Annál csak arra kell vigyázni, hogy ne legyen megtörve a vászon, mert akkor ott karcol. Legjobb egy mosogatószivacsra rátenni, és az egész rész egyben csiszolni éltõl-élig. Ez a csiszolópapír a mosogatószivacsnál is gyengébb, olyasmi, mint a polírozópapír a körömkészletben. Nyugodtan neki lehet esni.
Egyébként az Ikeában helyben kapsz is pácot, vagy legalábbis megmondják a szín számát.
Ha viszont nincs lakkozva, akkor már jó alaposan beszívta a fa.Kép
A benzint is, csak mint lehetséges oldószert írtam, de ha azt beszívja a fa, akkor nemcsak büdös, hanem olajfoltos is lesz.

off: mi lett a pöttyökkel?

Csi

Lányok!
Van valakinek tapasztalata, hogy a terrakotta cserépen lévõ szalvéta mennyire bírja a növény locsolását? Nem ül ki alatta az a randa sóréteg?
csii
 
 


Magdi

Köszi,hol jutok katalógushoz?Kép

VacskamatiKép

Az egy kicsit messze van,pedig a papír jól hangzik.KépÉn ugyan csináltam már kartonból és csomagoló papírral vontam be,de szeretnék készet,mert ajit csinálokKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Magdi!
A Hobby Mûvész katalógusát ismered? Kicsit másabb, mint a Kreatívé, és van egy csomó olyan dolog benne, ami nincs a Kreatívéban/pl tiffany, vagy tûzzománc/. Nekem 700 ft-os csekket mellékeltek hozzá, de pl. Phaedra ingyen kapta meg.Kép Kép Kicsit nekem jobban tetszik a HobbyMûvészé. AZt itt lehet megrendelni:
hobbymuvesz@artexport.hu, és a lapjuk:
[url=http://www.hobbymuvesz.hu" TARGET="_top]http://www.hobbymuvesz.hu[/url]
A Kreatívé pedig
[url=http://kreativhobby.hu" TARGET="_top]http://kreativhobby.hu[/url].
Ez nekem is ingyen jött. Szerintem mindkettõt érdemes megrendelni.

Magdi!
Német oldalakon találtál már dekorgumis tippeket?
Névtelen
 


Csi, szerintem mint minden, nyilván az is tönkremegy egyszer (szalvéta) de míg kiül a sóréteg addig lehet hogy meg is unod a mintát, vagy kinövi a cserepet a növény. :_))
Névtelen
 


Anyapoc, azért felraktam egy képet a képtárba arról, hogy is néz ki. Val'szeg máshol is hozzá lehet jutni, de én csak ezt az egy lelõhelyet ismerem. Kép
vacskamati
 
 


VacskamatiKép

Szuper!Beugrott így,hogy nálunk a Facentrumban láttam ilyeneket,majd megnézem!Asszem ezeket úgy kell összehajtogatni,nem?

Köszi-köszi!KépBiztos nem jutott volna eszembe,ha nem látom a képeket!

Áfonya

Most néztem azt a pelenkázótáskát.Van arról leírás itt,érdemes keresgélnem a topikban?Mert nekem is aktuális lenne ajándékba és ha nem túl nehéz megcsinálni,akkor megpróbálkozom vele.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hello, nagyon klassz dolgokat látok olvasok tõletek. Inkább csak persze olvasok, mert sajnos a képtárat nem tudom lehívni. órákig tölti a gép.

A macikat meg már unom az elején, és a végét amit pl. Vacskamati tett fel, nem is láttam.

persze tudom hogy a Gabi nem fog archiválni, de mit lehet mást tenni????

Nóri
Névtelen
 


Anyapoc,
holnap kuldok mailt.

Nori,
hat... bizonyos szamu hozzaszolas utan archival automatikusan a rendszer, azt hiszem. Tobbiek, ezert jobb, ha minden kep kulon hozzaszolasban kerul fel. Ha esetleg valami konkretan erdekel, ird meg, es felteszem az en honlapomra, vagy esetleg csinalok kicsi mozaik kepet belole. Tobb otletem hirtelen nincs.

-Afonya
afonya
 
 


Nóri!
Elég egyszer kivárni. Nálam ez a csotrogányommal ~hét perc kb, aztán másnaptól csak az új képekre kell várni, mert a többi benne marad az Temp.f-ban. Persze csak addig, amíg ki nem pucolod.
Próbáld meg egyszer kivárni.Kép

SOLYA!
Mail ment!
csii
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt is van sok sok klassz ötlet:

Fórum >> Törzsasztal >>
Découpage-ötletek
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9058879&uq=5764" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9058879&uq=5764[/url]

Fórum >> Törzsasztal >>
Bútorrestaurálás
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9017500&uq=252" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9017500&uq=252[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Piglet honlapja, decoupage képek + cserélhetõ szalvéták
[url=http://kep.tar.hu/piglet69" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/piglet69[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Áfonya

Vártam az emilt,de nem jöttKépDe idõd még van,mert csak 7 hetes a picuri

Anyapoc

anyapoc
 
 


jesszum, tokre elfelejtettem, bocsi
ill. kikerestem, melyikben van, aztan gyanitom, Reka kozbeszolt es kiorditotta a fejembolKép

-Afonya
afonya
 
 


Bigacsiga, ezekre a honlapokra regisztráltatnom kell magam? mert nekem csak szöveg jött ki, meg valami regiztrációs cucc.


kösziiiiiiiiiiiiii.
Névtelen
 


Nevtelen,
a Bigacsiga altal feltett linkek az Index forumara mutatnak, ugyanilyen cseveges, mint a mienk. Az olvasashoz nem kell regisztralnod, az irashoz igen. Egyebkent ha van idod, erdemes par oldalt vegigolvasni, sokat lehet tanulni, meg otleteket kapni /ugye, Phaedra?Kép/. Ha a hozzaszolok nevere kattintasz, akkor megtalalod legtobbjuk honlapjanak cimet, ahova felrakjak a muveiket. Erdemes a "sokat beszelok"-et megnezni, ok a legaktivabbakKép Csak azt nem tudom, hogy van annyi idejuk.Kép


Van Varras topic is az indexen.

-Afonya
afonya
 
 


SZiasztok, még mindig nem tudom letölteni a képeket a képtárból, az utolsó 3-4 abszolút nem akarja megmutatni magát.
Én csak azt nem értem, hogy ha általában 40 de max. 50 hozzászólás ut
án van autom. arhiválás, akkor miért látok egy-egy topicnál vagy 60 hozzászólást. meg is számoltam valamelyiket. 63.

de szerintem ebben (képtár) topicban is van már 40 hozzászólás.
Én nem tudom hogy mûködik ez.

Sokkal jobb lenne hogy a legfrisebb lenne legfelül, hisz aki napi látogató azt ugyis csak a friss üzik érdeklik az meg átlagos topicban 5, a pörgõsebbeknél (talán 2 ilyen van?) na jó ott több.

Csi, most már 30 perce ment a letöltés (normál matávos vonalról) és sehol semmi kép az aljáról. A Te fakérged az utolsó kép ami lejött. Jó neked hogy 7 perec alatt letöltõdik.

Áfonya, köszi a lehetõséget én mindent szeretek látni amit csináltok, mindent meg nem rakhatsz fel a könyvtáradba. nem?

Nóri
Névtelen
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak a gépünk megadta magát és majd 2 hétig nem voltam!

Jucusmamus, a csigát és minden mást is sima A4-es lapra nyomtattam. Az az igazság, hogy Bálint nagyon vigyáz a dolgaira és így elég sokáig kibírja.

A címet tényleg nem jól írtam.... Bocs.

A katalógust mindjárt nézem!

Sziasztok,Magdi
Névtelen
 


Megint jöttem! Eszembe jutott, hogy a Nõk Lapjában dekorgumiból mit láttam: Pohárra, tetõnek kivág egy kicsit nagyobb levélformát, mint a pohár teteje, beleszúr egy szívószálat. A szívószálra pedig mindenféle formákat tesz, virág, macifej stb. Tök jó, mert ha a szabadban vagy nem mennek a bogarak bele!

Sziasztok! Magdi

A Hobbymûvészes katalógusom megvan. Én vegyesen használom mindkettõt!
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Nem tudom, jó helyre írok-e, ezt a topikot láttam a legjobbnak.
A problémám az, hogy át szeretném festeni a konyhabútoromat. Jelenleg fehér színű, de én kékre v. almazöldre gondoltam. Tegnap láttam a szép lak júniusi számát, és volt benne egy szép kékes konyha, ami nagyon tetszett. Kicsit antik hatása volt. De nem volt erezetes, ugyhogy szerintem nem igazi fa volt az anyaga. Inkább a fehéres szürke keveredett a kékkel. Sajnos azt nem tudom, hogy kell csinálni. Két színű festéket rávinni, és utána elkenni szivaccsal? Ti láttatok már hasonlót? Ha igen, hogy kell csinálni, és milyen festékkel?
Segítséget előre is köszömöm.
Ildikó
ildikó
 
 


Szia Ildikó!
Az egyik barátnőm mostanában átfest bútorokat. Konyhabútort is festett. Általában úgy, hogy egy UNITOP nevü alapozóval két rétegben átmegy (szivacshengerrel) a lapokon. Aztán szinezőpasztából kikeveri a kivánt szint (ez nálam Aqvakolor vizbázisu volt, és ez tuti nem jó bútorra) ezt ecsettel felkeni és törli vissza ronggyal vagy szivaccsal, olyanra amilyenre kell. Ha faerezetet imitálót akarsz azt a visszatörlés után itt ott még ecsettel meg kell húzni. Hogy valami konkrét vonal is legyen.

Megkérdezem mivel keni a bútorokat. Az UNITOP az tuti alapozó, és szerintem nem kell a végén lelakkozni.

Az én konyhámat sima fehérre kentük, igy az nem igy ment. De az asztal az ezen az elvel lett faimitálós de sárga. Ha gondolod nézd meg itt: www.nep.hu és időszakos tárlatunk a konyha cimen fut. Kép

zsunya
 
 


Ildikó!
Én is ezt mondom, mint Zsunya. Zománfesték alapnak, majd szivacsolás, rongyhengerelés, cuppantás, vagy száraz ecsetelés. Mindegyik lényege az, hogy kiválasztasz egy alapszínt, azt felhordod, majd száradás után egy másik színnel rámész. Vagy felhordasz egy második színt teljesen, és azt törlöd vissza szivaccsal, vagy rongyot hengergetsz rajta, így átüt az alsó szín. De teheted a rongyra is a második színt, vagy a szivacsra. Azt is lehet, hogy nylonzacskóba gyömöszölsz rongyokat, és ezzel cuppantasz bele a festett felületbe. Azt is lehet, hogy a megszáradt alsó rétegre egy másik, de harmonizáló színt kikeversz, és abba mártogatod az ecsetedet, majd a felesleget leitatod egy ronggyal, így a már majdnem száraz ecsettel bele-bele pamacsolsz a felületbe.
Szerintem vizes alapú festék is használható, ha nem natúr a fa, hanem az a megszokott konyhabútor, de ezt a Zsunya majd megmondja.
Találtam képet, majd felteszem a Képtárba.

Zsunya!
Szerinted eladható ma egy több, mint 100 éves szövőszék? És persze "reális" áron...

Magdi, Phaedra!

A minap láttam egy olyan PVC mintát, ami kimondottan fürdőszobákba való. Van szegély is, olyasmi, mint a tapéta-bordür, és vannak szép minták is. Ne valami gagyi kinézetű matricát képzeljetek el, hanem valóban szép, öntapadós fóliákat! Amit én láttam, az mexikói mintás volt, tényleg olyan, mintha festve lenne a csempére. Tisztítható.

Csi
csii
 
 


Csi, valakinek biytos. Érdemes megkérdezni múzeumot. Vagy ha itt lenne Pesten akkor az antikvitás utcában kérdezném meg. Nem tudom a nevét. A Jászairól jön a Kossuth térig és tele van antik holmikat áruló boltokkal.

Hm. De nem tudok semmit. Kép

zsunya
 
 


Csi, ha mondanál valamit a reális árról, esetleg engem érdekelne...
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Zsunya, Csi!
Köszönöm szépen hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!
Azt még nem írtam, hogy az én konyhám jelenleg fehér.De nem szeretném lecsiszolni, csak erre ráfesteni. Akkor is kell rá alapozó festék? És nem is igazi fából van, hanem abból a préselt valamiből. Ha én zöldalma szín szeretnék akkor milyen színt válasszak még hozzá? Fehéret? És melyikkel kezdjem? A világossal? És várjam meg amíg teljesen megszárad?
Zsunya!
Megnéztem a konyhátokat, nagyon szép lett! És a csempék is tök jók igy szinesen!
Kb. az én bútorom is ilyen anyagból van, te is tettél rá alapozót?

Ildikó
ildikó
 
 


Ildikó!
Az sima zománcfesték. Fényes. Alapozó van alatta persze, mert külömben nem fogja be. Az alapozó is azért két réteg, mert az is próbál lecsúszni róla. Kép

Alapozó kell. Kezdd a fehérrel. Várd meg amig megszárad, aztán az almazöldet, és rögtön töröld is vissza, ha olyat szeretnél.

zsunya
 
 


Kíváncsi!
A történet a következő:
Van egy ismerős bácsi, aki Erdélyben lakik. Az ő szülei foglalkoztak mindenféle olyan dologgal, ami ma nálunk nagy kincs, nem csak az elkészült mű, hanem a tudásuk is. Ennek a bácsinak már a nagymamája is használta ezt a szövőszéket. Rendszeresen házalnak feléjük "lomozók", de nagyon nevetséges összeget kínáltak eddig érte. Én mondtam a bácsinak, hogy megkérdezem a véleményeteket erről, mert én azt gondolom, hogy egy ilyen szövőszék igen sokat érhet, de lehet, hogy az én régi népi használati tárgyak iránti vonzalmam miatt hiszem ezt...Sajnos nem hangzott el ár, így még körül-belüli összeget sem tudok mondani...
A bácsi huga még megtanulta a szövést, és a szalmafonást, és tanítaná is, csak sajna ő is Erdélyben lakik. Jövőre lehet, hogy összehozok egy nyári kézműves tábort velükKép

Ildikó!
Felraktam a képeket a képtárba.

Azért is kell száradni hagyni, mert 1.)ráncos lesz 2.) ha nem párolog el az alsó réteg/alapozó/ higítója, akkor feloldja a második réteg.
Ha én almazöldet szeretnék, akkor az egészet lefesteném alapozás után almazöldre, majd egy sötétebb árnyalattal /ez akár a higítási arány változtatásával is elérhető/ belepamacsolnék.
Nagyon fontos: mindenképpen alaposan zsírtalanítsd le a szekrényt, mert a konyhai zsírgőzre nem lehet festeni. De ne valami divatos kencét használj, ami később bevonatot hagy maga után, hanem a legegyszerűbb zsíroldószert, pl. Ultra.
És még valami, ami fontos lehet: a festéket higítani kell, a dobozra írt higítóvalKép egyik ismerősöm nem tette meg, és egy hétig izomláza voltKép Kép Kép
Belül próbáld ki, és ha két különböző árnyalatú zöldet viszel fel, akkor a második az mindig hígabb legyen.

Zsunya!
Egy kérdés: az Aqacolor, amit használsz, az miért nem jó bútorra? Nem nyers, kezeletlen fára, hanem bútorlapra. Összeugrik, mint a víz a zsíros felületen?
És fémre jó?
Van egy csomó tápszeres dobozom, azt szeretném lealapozni szalvétázás előtt, de a nagy felület miatt akrillal kicsit költséges lenne...Van valami tipped?
csii
 
 


Szia Csi! Nem tudom, manapság mennyi a reális ára az ilyesminek, csak azt, hogy nagyon szeretnék egy szövőszéket. Nekem volt egy annak idején, még huszonéves koromban vettem Baranyában, akkor ezer forintért. (Igaz, akkoriban még rá is értem volna használni, manapság ez már szinte örök illúzió.) Sajnos az a szövőszék szinte nyomtalanul eltűnt, megsemmisült egy pincebeázás, majd az azt követő hanyag kezelés alkalmával, csupán egy kis tárcsa maradt meg belőle. Azt féltve őrzöm a mai mapig, bár nyilván nem megyek vele semmire. Az biztos, hogy ha Erdélyben van, onnan elhozatni maga egy vagyon, tehát vagy olcsón adják, vagy ott helyben kell eladni valakinek, aki olyan bolond, mint én. Vagy esetleg tudsz valami áthidaló megoldást? Ha belegondolok, a szállításnak még vámköltségei is lehetnek, hiszen ezt nem lehet csak úgy, egy kézitáskában áthozni...Kép
kíváncsi
 
 


KíváncsiKép
Na, ez az... Csak a szívem szakad meg, ha belegondolok abba, hogy végül kinél köt majd ki. Én is szeretném egyébként megkaparintani, de tényleg azt gondoltam, hogy annyiba kerül, amit nem tudok kifizetni.

Egyébként nem tudod elképzelni, hogy mennyi minden elfér egy kézitáskábanKép
De működő áthidalást én sem ismerek...
Ha jelentkezik a bácsi, akkor kifaggatom, hátha...

Csi
csii
 
 


Csi!
Jó az ha lealapozod előtte. Én csak azért gondoltam, hogy nem jó bútorra kenni, mert a lakkozás szerintem nem 100% védelem. Az én csempémről kis tűhegynyi pontokban le-le jön a festék. Két réteg lakk ide vagy oda. Szóval a rendszer működik, csak vigyázni kell rá.

Szalvétázáshoz az UNITOP a jó. Vagy az ehez való alapozó.

zsunya
 
 


Zsunya!
Valahol már írtad, de nem emlékszem már rá...
Ez az Unitop hobbyboltokban, vagy barkácsáruházakban kapható festék?
Mekkora kiszerelésben kapható? Gondolom, vízzel higítható.
Azért kérdezem, mert én lemaradtam a Trinát, a Cell Color, meg a Xila-izéknél, de nem emlékszem Unitopra, bár nem is kerestemKép Az Aqvacolor is érdekelne!
Zsunya, nincs valami tipped arra, hogy mit lehetne keverni a gipszbe, amitől szép terrakotta színe lesz? Van direkt erre egy színezőpor, de kicsit drága, és nem is lehetett kapni, minkor a Hobby Művészben jártam. Akkor azt ajánlották, hogy akrillal színezzem, de az is kicsit húzós...
És a másik: a gipsz száradás után ugyibár enyhén porladós. Nem lehet belekeverni valamit, hogy ne legyen az? Én gondoltam a tapétaragasztóra, amit a sógyurmánál is beletesznek, de attól félek, akkor beleragad a formába...
Tipp?
Köszi
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Még egyszer köszönöm a tippeket konyhafestés ügyben. Már a felén túl is vagyok!
Bementem egy festékboltban, és ott egy gyorsabb és egyszerűbb festési techikát ajánlottak, és végül ennél maradtam.
Szóval: a szintelen Sadolinba kevertek nekem zöldes színt és ezt kentem a fehér konyhámra. Jó vékony rétegben, és így megmaradt a bútorlap erezete is. És csak egyszer festettem le, alapozás nélkül. Szerintem egész jó lett, csak kicsit " vad" lett a zöld, nem pasztel, hanem olyan jó erős világos zöld. Eléggé figyelemfelkeltő. A férjemnek még barátkoznia kell vele. A fal napsárga, ugyhogy szerintem ha teljesen kész lesz, nem lesz rossz.
Majd teszek fel róla a képtárba képet!
A következő lépes a függönyanyag kiválasztása lesz,a mi ugye passzol a konyhához....

Mindenkinek jó kézimunkát kívánok!


Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Mostanában nem tudok ide írni, sosem engedi el. Csí, hol láttad a PVC csempedíszt v.matricát v. akárhogy is hívják?

Bálintnak van egy fa kisvonat készlete és csinálni akarok hozzá házakat, fákat, mert megnéztem játékboltban, hát piszok drága. Tudja vki, hol lehet natúr fából téglatesteket meg más formákat venni? Egyéb ötletek is jöhetnek!

Sziasztok, Magdi
Névtelen
 


MAGDI!
Egy sima vidéki papír-írószerben, ahol mindenféle vacakot is árulnak. Ha itt volt, akkor gondolom, hogy Praktika, Brico Store, meg társai is forgalmazzák. Ugyanolyan "céges" állványon volt, mint a tapéta-bordűrök a fenti áruházakban. Én is azt hittem, hogy tapéta-bordűr, csak a mintája miatt vettem a kezembe, és akkor mondta az eladó, hogy ez nem papír, hanem öntapadós műanyag. És akkor vettem észre, hogy van belőle csempe nagyságú is, nem csak bordűr.

Fakocka--gondolom, a katalógusban már láttad a rondót, meg a gyufa-szerű kicsi falapocskákat, na azok sem olcsók...A gyerek kapott ajándékba játékboltos fa építőkockát, ott meg nem is stimmelt a méret, nincs benne két egyforma... Egyszerűbb, ha fogsz egy fűrész, és gyártasz magadnak, csak egy csiszolóvászon kell hozzá. A minap néztem a BricoStore folyóméterben is árul különbözó profilú faanyagot. Az akác tartósabb, de nehezebb vágni, a fenyő az jobb, de csak akkor, ha a gyerkőc már nem rágicsálja meg, mert abban bennemarad a foga nyomaKép
Rondónak meg jó a szerszámnyél.
Egyébként, amikor én néztem, akkor a fakockák a legolcsóbbak a Cora áruházban voltak.

Ildikó!
Képet-képet!!!Kép

Függöny helyett faroló a szekrény színére festve???

Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: