Új privát üzeneted érkezett!

OFF
Tessenek megoldaniKép
<!--attachment: rejtv_ny_bet_k-sz_mok-85499.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*36.9*rejtv%e9ny*rejtv%e9ny_bet%fbk%2dsz%e1mok%2exls --><center><pre>
Képrejtvény
rejtvény_betűk-számok.xls (36.9 k)</pre></center><!--/attachment-->
jamina
 
 


Jamina!

pipi=szép,klassz,jó szuper,csinos....stb

Jucus
20170114224602
 
 


Jamina

KösziKép

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok !
Csi ! Képzeld a hétvégén voltam egy IGAZI fazekasműhelyben. Láttam már ilyet, de élőben még soha. Fantasztikus, mikor pár pillanat alatt kiformálódik egy edény egy agyaggömbből.
Köszi az információkat a fa kezelésére. Majd próbálkozom. Nagyon érdekes amit a ragasztókról írtál. A faragasztó anyaga polivinilacetát.
Ugye nem mondok újat, azzal, hogy TETSZIK a csekktartód ! Üd: Ditti
aynadit
 
 


Na, itten vagyok, újra! Kép
én nemtom miért, de folynak ki a kezemböl az órák, a napok, a hetek! Ezzel csak én vagyok így?

Megcsináltam végre a locsolómat:

http://babanet.hu/album/albumimages/2049/53380.jpg

Csí,
én is díjazom a legújabb alkotást! (gondolom, most ez a család "kedvence"!)
mian
 
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék tölletek kérni abban,hogy milyen az a pasztell kráta és hogy mennyibe kerül kb.Lehet e vele repeszteni,és ha lehet repesztő lakk fölé mit lehet használni.
Segítségeteket elörre is köszönöm:Kriszta
pruedance
 
 


Mian!

Nagyon pipi a locsoló!pipi=szép,klassz,stb...

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
vettem az üzenetet; magyarázni nem kell, mert fentebb már megtörtént! Kép
Köszi a dícséretet!
mian
 
 


Köszönöm a dícséreteket, hamarosan bepótolom a lemaradásomat a topikban, van mit...
Kissé behavazódtam, családok jönnek-mennek, stb.

Kriszta!
A (por)pasztellkréta olyasmi, mint az iskolában használt táblakréta, csak jóval finomabb, és tartósabb/értékesebb pigmentekből készítik.
Alapszínnek, vagy a felragasztott szalvéta fölé árnyalásnak használható, fixálást igényel (külön erre kapható folyadék).
Mivel ez por, nem repeszthető, hiszen a repesztésnél két folyékony réteg száradási-felületzsugorodási eltérései adják a repedést, vagy az eltérő oldószerek, ill. a különböző hőtágulásuk, stb.
Ha arra gondolsz, amit fentebb "krétával repesztve"-nek írtam, az nem más, mint a szalvéta gyűrődéseinek világos színű krétával való kiemelése. A gyűrődések olyanok, mint a repedés, így a kiemelt ránc repesztéshez hasonlít.
A kréta ára változó, ~108/db-tól meg lehet találni a papírboltokban, de van készletben is különböző áronKép
Csi
csii
 
 


Köszönöm Csii a segitséget ma megyek is venni és alig várom hogy kiprobálhassam.Sajnos én nem tudom még megmutatni a dolgaimat,de remélem hamarosan lesz rá lehetöségem.Van még egy kérdésem az öntözökannát , kisvödröt mivel alapozzátok? Köszi mindent:Kriszta
pruedance
 
 


SziasztokKép
Feltettem a munkáimat és ncseréket is az oldlamra...

Prue, én bementem egy festékboltba, és kértem alapozót...
Fél literes FEXY PRIMER a neve korróziógátló alapozó.. azt mondta asrác hogy ezzel lekenve,megvárva a teljes száradást..bármivel lehet utána rámenni...---spec horganyra kértem...de állítólag mindenre jó. ja és 700ft volt
Hajni
hajnii
 
 


20170114224602
 
 


Csi!

Gérvágóval tudok én sok lapot egyszerre méretrevágni?Tudod,könyvhöz.

Jucus
20170114224602
 
 


ExhibicionistaJamina is csinált magának új oldalt: ez az
J.
jamina
 
 


Belekezdek, mert sosem érek a végéreKép

Jaminova!
Tetszik a régies konyhádKép

Juborka!
Látom, nagyon belelendültél a krétázásbaKép
A kenyértartót hogyhogy nem támadtad le? (gondolom, ez csak idő kérdéseKép)

Aynadit!
Nem dícsérlek agyon, mert elbízod magadKép Nagyon tetszik, ahogy mindenféle egyenletlen felületet kihasználszKép
Gratula a körvágásértKép
Fazekasműhelyben én is voltam már, bibibííí! (csak akkor nem dolgozott ott senki, mert értekezlet voltKép)


Mian!
Vicces a félbevágott locsoló-ötlet, mint tárgyKép Még nem láttam olyat élőbenKép
Hogyan bírja a kerámiaragacsolt csészéd a mindennapokat?
Kannádon szalvéta van?

Hajni!
Lesegetem az oldaladat, remekKép
Tetszenek a műveid, nagyon jól "passzolnak" egymáshoz isKép
Én is az ujjammal krétázok, csak egy rongy is van az ujjamon, úgy nem lesz zsíros a kréta, és a "mű" semKép

Jucus!
A levéltartónál a legtovább a szalvéta kiválasztása tartott, azzal kínlódtam rendesen. Párom szerszámfala mellé kerül, hasonló helyre, mint ami a szalvétaképen van. Nem lehetett világos, nem lehetett rózsás, virágos, és ráadásul ennek a méretei kicsit sem állnak összhangban a szalvéták méreteivelKép
Aztán már csak a száradási időket kellett kivárni, a többi gyorsan ment.
Kedvenc szalvétád az én kedvenc szalvétám isKép
Jó ez a könyvKép
Gérvágóval nem lehet lapokat vágni, max. ha összefogatod őket, és úgy vágod. De akkor is nagyon tépné a széleket.

Pruedance!
Mielőtt veszel vmi fém-alapozót, nézz körül otthon. Tökéletesen megfelel az első alapozásnak az esetleg régi festésből megmaradt alapozó.

Csi
csii
 
 


Csíí,
nem tudom mire gondolsz; melyik a kerámiaragacsolt csészém? Van nekem olyan? Kép)
A locsolón szalvéta van, igen! Mégpedig az egyik legújabb Ihr. Szép ugye?
mian
 
 


Mian!
Anno írtál egy Q...Poatch-ról, vagy mifenéről, emlékszem, még itteni katalógusban is megtaláltuk...
Lehet, hogy rosszul emlékszem? Akkoriban volt szó arról, hogy ki is égetted.
Szép bizonyKép
Hónapok óta nem láttam IHR-t, sőt, más márka-újdonságot sem, így lassan nekem minden újKép
Képzeld, kérgeltem megint én is...Majd vmikor felrakom...

Csi
csii
 
 


Ancsa!
Megtaláltam, a HobbyLine terméke, a Porzellan Potch.
Ezt írtad anno:
"Hát, most is csak azt tudom mondani, amit eddig; alapos tisztítás után simán feldekupliztam a mintát, aztán be a sütöbe (nem elömelegített!!! 130 fok; 1,5 óra) A sütöben hagytam kihülni. Mosogatógép álló."
Nnna, az érdekelne, hogy mit művelt vele azóta az idő vasfogaKép
csii
 
 


Csíi,
most már tiszta! Még mindíg állja a próbát!
Sajnálhatod, hogy nem láttad az új Ihr-eket, mert tényleg nagyon szépek. Ha lesz egy szusszanatnyim, felteszem öket, mert most nekem van egy pár új darabom.
Hétvégén itt voltak a barátnöim Maxom szülinapján és sikerült öket tökéletesen beoltanom a decuppal! Kép Fel kellett nekik írni az összes beszerzési helyet Bp-en, s hogy mi mire való, stb! (de általuk most én is gazdagabb lettem egy jó pár új szalvétával! Kép
mian
 
 


Sziasztok!!
MegvagyokKép Végre van gépem. Totál összeomlott benne minden, és csak a ház maradt a régiből meg..először Apa azt mondta ez lesz a szülinapi ajándékom...de kaptam mást isKép
No, csináltam pár cserepet, meg elkezdtem pár képet, így most van itt kb 10 félig kész alkotásomKép Igyekszem befejezni, már sak azért is, mert nagy része az oviba készül az ovónéniknek, dadáknak..csak épp Vikikém nincs itthon, és most nem kell sietni , majd jövőhéten bevisszük.
Nekem a dekopázson kívül a szalvéta gyüjtés is a mániám lettKép Kép
No, most eldugulok, semmi érdemeset nem tudtam hozzászolniKépKép
cupp
Hajni

off: GIGÓ?? HOL VAGY??
hajnii
 
 


Hajni!

Repedés titka?

Jucus
20170114224602
 
 


Csí !
Mijazhogynemdicsérlekagyonmertelbízodmagad...Kérem szépen ez DISZKRIMINÁCIÓ !!! Na jó, nekem elég azis, hogy tetszik, ami meg nem, úgy a jó ha megmondják. Elég sok restanciám van visszaolvasásbul, mert kábalszakadás miatt nem volt netünk.
Ditti
aynadit
 
 


Ancsa

A sablonok uokatesódnál leledzenek,most már csak várd,hogy megérkezzenekKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jucus:
Bocsi...
Repedésem..sima fényes parketta lakkot használtam(vizes bázisút) és siettem mert ajándékba szántam..kitettem a napra száradni..tűző napra, így repedt meg, és a feték is egy picit, és a sima gipsz néhol kilátszikKép
EnnyiKép
Hajni

azóta csináltam még, az is repedt így
hajnii
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni. Én nemrég kezdtem a szalvétázást.
Az összes írásotokat olvasom, de hogy mikor érek a végére...? Kép)
Azért mondok pár szót magamról:
Van egy 1,5 éves kisfiam, aki Dani névre hallgat.
Én orvoslátogatóként dolgozom, és az utóbbi időben teljesen beleszerelmesedtem ebbe a kreatív hobby-ba, bár még csak a szalvétázást próbáltam ki.

Üdv:
Az újaonan csatlakozni kíváno Moncsi
moncsi79
 
 


Moncsi,
üdv a fedélzeten! Kép

Anypoc,
Köszi, mégegyszer!!!!

Hajni,Jucus!
Lemaradtam valamiröl? Melyik repesztésröl van szó? Hol lehet látni?
mian
 
 


Már csaknem végignéztem a munkáizokat, és csak gratulálni tudok mindenkinek!
A pasztellkréta engem is érdekelne...
Pl ha fára szeretném, akkor csak felkenem, fixálom, és rakhatom rá a szalvétát?
Van még egy gondom. Van egy fa ládikám, amit szeretnék megcsinálni, de nagyon sötét.Miután lealapozom, hogyan tudom színezni a dobozt? Nem fog átütni a szín a szalvétán?

Előre is köszönöm a segítséget!

Moncsi
moncsi79
 
 



Jé.Engem is kimoderáltak, nem csak AnyapocotKép
csii
 
 


Csi?????????????
hajnii
 
 


CSi!
Igazad van, tényleg csak idő kérdése volt:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/_sszekr_t_zott_keny_rtart_.JPG

...ez a Jucus-féle kínáló is mostanában készült:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/oliv_s_k_n_l_.JPG

Hajni!
Én is jártam már úgy, hogy ilyen okból repedezett meg a festék, de nekem utána le is pattogzott egy része.Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Hajni,
nagggyon teccik a repesztésed! Kép Így én is ki fogom majd próbálni!

szia Jubi!
Néha azért téged is lehet látni!? Kép
Szépeket alkottál, mint mindíg!
mian
 
 


Hajninak és Maxnak boldog születésnapot!

Hajni!
kimoderálódás: rossz gombot nyomtam, azaz megírtam a litániát, aztán eljutottam az előnézetig - ezek szerint csak odáigKép
Művekkel rendesen beelőztélKép

Mian!
Voltam IHR-neppernél, naná, hogy nem volt friss készleteKép
Találtam itthon fehér csészéket, be kellene szereznem egy ilyen porcelánragacsot...

Ditti!
Igenis, diszkriminállakKép! Örülj, hogy van miértKép
(off:kukk meg:http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5374659.jpg, ez még félkészKép)

Moncsi!
SziaKép
Igen, ha fára krétázol, akkor kréta-fixálás-szalvéta.
Doboz alapozásánál olyan alapozószínt használj, ami megy a szalvétához, mert bizony, a szalvéta majdnem átlátszó, így az alapszín előbukkan.

Juborka!
NaugyeKépKép
Még egy kis zöld az élekre? Talán még jobban bekeretezné a kenyértartót...
Kínáló remek, nekem a kedvencem az ennyire maszatosan csíkos maszatolás(értesz?Kép)

Csavargó Jaminova!
Dícsértem már a régies konyhádat???

Jucus!
Itt is elmondom, hogy Párod megnézhetné külhonban, hogy mennyért vesztegetik az "ipari repesztőt"

Mian!
Neked is mondom: lakások festésénél is használnak már antikolt hatás elérésére repesztőt, sztem nagyobb kiszerelésben olcsóbb, mint a hobbicélra kimért féldecik...Talán körülnézhetnél felétek festékboltokban, vagy ott akár az Obi-féleségekben...

Felraktam ezt-azt, pl a netszünet alatt készült csizmalehúzót is, csak azt nehéz volt lefotózni, mert csillog-villog...
Innen:http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5389354&beginnum=84.
A fakérges-darabok nem ilyen idétlenek életben, hanem tisztességes fazonnal bírnak, csak nem tudtam normálisan, torzításmentesen lefényképelni őketKép
Az oszlopos kaspó jó nagy...

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Jaj, lanyok, asszonyok,
annyi mindent kene irnom, hogy neki sem kezdekKép
A muveket megnezem mindig, nagyon tetszenek, el is raktarozom otletnek, hogy majd egyszer en is... de irkalni mar nincs erom/kedvem, most nalam is ihlet- es idohiany van. Ill. Csi szerint ez mar a feszekrako oszton, allandoan takaritanek/pakolnek. De sajnos csak a felteteles modig jutok elKép

Csi,
ez az oszlopos kaspo.... kb. egy eve ajandekoztam tovabb egy ilyesmit, mert annyira ronda sarga volt es zomancos es giccses es nagy es gyerekbaratsagtalan es egyaltalan /bocs, ha valakinek van ilyenKép/. Most mar banom, bar kicsit akkor sem tudtam volna belole csinalniKép

A csizmahuzo is tok jo, de a gumicsizmadhoz nem luxus?!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya, inkább menjél fészket rakniKépKépKép
Nekem még gumicsizmára sem fussaKép
Vadász-apósé.
Ez az oszlopos kaspó nálunk is padlástermék volt, most meg...most viszem oda visszaKép
Vagy kiteszem a ház elé valami flotyogós virággal...

Hajni!
Mi baja volt a gépednek?
csii
 
 


Csii!

Somapa ennyire nem beszámítható!Szalvétát még bevállal,de ipari repesztőt!Hol élsz Te drága nő?
És különben is rájött,hogy csak a mai,vasárnapi napja szabad,mert egyébként workshoppolnak .

Jucus
20170114224602
 
 


Csi,
milyen az a flotyogos virag?! "Ehh, ezek a tájnyelvek, nem ismerem ki magamKép"

-Afonya
afonya
 
 


Csíi,
klasszak az újdonságok; különösen a fa termékek tetszenek, de tudod, hogy én nagyon ragaszkodom a fához. Nekem is rengeteg még a kazánházban az erdöben gyüjtött kincs, csak hozzá kéne fogni valamikor.
A Porcelán ragasztót szerezd be, mert tényleg érdemes! Amit már tudok: Marabu porcelánost ne vegyél, mert sajnos besárgul!
Kösz a tippet a repesztötröl; meg fogom nézni, hátha tényleg megérné.
Nekem pedig a szomszédom adott jó ötletet! Lehet kapni otthon is biztosan dekor havat, meg olyan masszát, amit térbeli dolgokhoz lehet használni. Levegön száradnak és egy pici tégely vagyonokba kerül. Helyette kis vödörben lehet venni, pl. Obi-nál vakoló masszát. Ugyanaz az anyag és töredékébe kerül, valamint életünk végéig elég! Kép

Engem is érdekelne, milyen az a flotyogós virág! Kép Ha szép, kaphatnék belöle magot?
mian
 
 


Sziasztok!

Köszi a pasztellkrétás segítséget.
A hétvégén én nagyon sokat alkottam ám!
Remélem képeket is tudok hamarosan prezentálni.
Üvegre is lehet dekupálni?
Mi kell hozzá?
Mennyire idő és mosogatásállóak ezek?

Juborka!

Nagyon tetszik a kínálód és a kenyértartód. Az én kenyértartóm még rerdeti, de ideje lesz letámadnom. Kép)

Moncsi
moncsi79
 
 


Csi !
Te aztán adsz ötleteket !
Nemrégiben előástam egy-két szakkönyvet és találtam egy-két figyelemre méltó dolgot. A gesso ugyebár gipsz tartalmú festék. Namármost, ha gessoval alapozunk valami köcsögöt, ugyanakkor esetleg vízüveggel szeretnénk vízmentessé tenni, az nem jó ötlet, mert nem fogják egymást szeretni.
Sőt a szakkönyv szerint a vízüveg csak a szulfátmentes pigmenteket állja.
A dextrin ragasztóról pedig a következőt ami fontos lehet: "... a többi keményítő enyttől eltérően kötés után vízben oldódik." Szükséges lehet tudni még ugyanezen ragacsról ( dextrin) " sokáig ne tároljuk, mert megsavanyodik.. " Még egy: "...csak saválló pigmentekkel keverhető. "
Ha jól gondolom, a ládikádat teljesen sk. készítetted. Nem tudom kérhetnék-e tőled egy szerkezeti leírást, talán inkább mailban, ne terheljük a topicot. Nem sürgős most, mert beinduló eltevések minden időmet elszivattyúzzák.
Már régóta szemezek a könyvkötéssel. Beérett a dolog, elkészült egy könyv Részletek tovább..
aynadit
 
 


enyttől=enyvtől
aynadit
 
 


Gonoszok, egytől egyig, mindKépKépKép
Háát, bizony, Budapest is egyféle táj, ahol használnak mindenféle nyelvetKép
Ott gyűjtöttem ugyanis!
Flotyogós az a virág, ami flotyog lefele. Nna!
(viszont így visszaolvasva a "menjél" ritka rondaKép)
Fejtvény: "kék egy zacskó gipsz"
Itt a lényeg a "kék" szó jelentésében vanKép


Jucus!
Jóvanna, enyém pár souvenir-nek biztos valami ipari motyót hozna, ha kedveskedni akarna nekemKép
A minap meglepett négy rézcsavarral, és nekem adta a köszörűkészletét szombatonKép

Mian!
Én is a farakásból mentettem ki ezeket a darabokat. És megint sikerült gyökérhez jutnomKép Csak kérdés, hogy mi lesz velem a GYES lejártakor, ha vissza kell mennem a civilizációba?! Akkor majd villamos-kapaszkodót gyűjtök? Hmmm.
Maraburól nem hittem volna, hogy nem jóKép. Másban jeleskednek, legalábbis ami az itteni választékot jellemzi...
Vakolós tipp jó! Nekem is volt kicsi tasakokban mindenféle hasonló anyag, de párom azokat már nem bírtaKépBár azok csak porok voltak...

Moncsi!
Üvegre is lehet dekopálni, csak átgondoltan. Ha direkt úgy szeretnéd, akkor nagyon jó, ha nem alapozol alá, hanem a szalvéta áttetszőségét használod ki. Alá is alapozhatsz, csak akkor olyan festék kell, ami üvegre használható.
Nekem nincsen olyan dekopált üvegem, amit mosogatni kellene, csak borosüvegeket szalvétáztam eddig. Ha az áztatást nem is, egy "nedvesrongyos" törölgetést elbír mind.

Csi
csii
 
 


Ditti!
Érdekes, amiket írsz... Mai napig nem tudtam kideríteni, hogy a mai gesso az miből készül, gondolom, az is tartalmaz már némi szintetikus anyagot. Azt tudom, hogy vagy kréta, vagy gipsz, +kötőanyag+hordozó.
Én pl. sokáig azt sem tudtam, hogy a gipszet bányásszák gipszbányákbanKépKép
Jöhetne bővebben ez a "nem szeretik egymást" fejezetKép
A dextrint még nem használtam, csak kipróbálásig jutottam. Én temperát szeretnék belőle kutyulni, mert pigmentem az van (hogy saválló-e???) és a kevert festékkel jól lehetne maszatolni. Plextollal kötött anyaggal nem lehet maszatolni, mert göbösödik az ember ujja alatt...
Gondoltam, hogy nem tartós bekeverve, a Plextolra is u.ezt mondta a festékvegyész anno. Jamina monddott a minap valami tartósító-tippet, de most nem ugrik be.
Könyv: gratulaKépKépKép

Csi
csii
 
 


Csii!

Drága embert megtartani!
Kék=kell?
Flottyogóst felveszem a kedvenceim közéKép
Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Igen, kék=kellKép
Nem flottyogós, mert az már foltot hagy, hanem csak simán flotyogósKép
csii
 
 


Ok,Ok,flottyogós!Még tanulom!

Jucus
20170114224602
 
 


flottyogós=flotyogósKép
20170114224602
 
 


Komolyan mondom, ilyen szavakon mar fenn sem akadok, hogy gesso, meg dextrin, meg plextol, meg szulfátmentes pigment, ezeket mind ertem, de mi az a flotyogos virag?!Kép
Most direkt CSInalod?! Aruld mar el, mi az a lefele flotyogas!! Mert kilyukad az oldalam, oszt az az en allapotomban mar nem annyira jo dolog. Vagy a halapenzre jatszol?!Kép

Ditti,
jo a konyved! Mar nem sok kell es en is nekiallok. De nem akarooook, még tartom magamKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok !
Csak továbbgondolkodnék...valamelyik topicon volt szó...(már nem tudom hol) porcelánra szalvétázás mosogatásállás stb. Nekem lenne egy ötletem: Nem a ragacson van a lényeg, hanem ha a ráragasztott szalvétát bekennénk ÁTLÁTSZÓ PORCELÁNFESTÉKKEL. Utánna ki kellene égetni. Ez tuti, hogy mosogatásálló lenne. Vajon létezik ilyen ? Elviekben azt gondolom nincs akadálya. Minden festék áll ugyebár kötőanyagból, töltőanyagból és pigmentből. Ebből a festékből is akár hiányozhat a pigment. Mit szóltok hozzá ?
Találós kérdés : Mi ez? , ki lehet nyitni Alulról résmentesen zárt.
aynadit
 
 


Köszönöm a tanácsot. Holnap kipróbálom, és majd beszámolok. A könyv nagyon tetszik...
Gratulálok!
moncsi79
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: