Új privát üzeneted érkezett!

Jelentem, a gyermekem egy hös! Minden pisssz nélkül türte a varratszedést! Kép A bibi csak az, hogy még mindíg nem szabad fürödni (csüt. estig), már így is ordít akkor is, ha csak fürdöszoba ajtót meglátja - imád pancsolni! És keményen kell tartani magunkat a nyugalomhoz. Ez már ma sem sikerült Kép egyszerüen nem tud lassan menni! Olyan volt, mint egy kis csikó, akit kieresztenek a rétre!
Még mindíg OFF: (tudom, hogy nem ebbe a topikba tartozik!,) de nincs valamelyik drága konyhatündérnek egy nagyon klassz szülinapi torta receptje??? Természetesen emilben!

Áfonya,
lehet, hogy a véletlen balesetekböl születnek a legjob müvek!?? Kép
mian
 
 


Csi!

Én azt nem látom,hogy gipsz vagy kréta!Olyan van ide írva,hogy acryllic polymer emulsion.Esküszöm,hogy semmi más összetételre való utalást nem látok.Kép
Görög faluban árulhatunk majd,valamelyik romos ház tövében.Még mindig nincs előrehaladás ott az építkezésen.

Jucus
20170114224602
 
 


Jamina!
Enyém pár is sportol, 1300 red here/napKép

Áfonya!
Megnézném cserepedet!

Mian!
Gratula a hősnek!Kép

Jucus!
Nem Pannonc. gyártmányt vettél?
Görög falu most indul (mármint az építkezés).
Kellene némi matyómintás szalvéta. Tuti siker lenneKép

Megyek a dokkba...
csii
 
 

 
 

Csi,
ha nem is matyó-, de norvégmintás SZt láttam a Tescoban, nem vicc!
Te, nem félsz, hogy a nem illetékesek félreértik ezt a red here dolgot?Kép

Ééééééééééééééés... tegnap este óta megint alkotok, tessék velem örülni! Lett 2 cserepem meg egy ,,régi" képem: sárga alap, híg barnával szivaccsal összemaszatolva, erre egy tépett szélű, barnás árnyalatú (konyhát ábrázoló) kép. Nem rosszKép, de még szokni kell.
Úgyhogy el a kezekkel a SZimtól, inkább még küldeni tessék! KépKépKép
Jamina
jamina
 
 


Csi!

Nem,nem magyar termékKép,szégyellem is magam,de csak ez vót itt a Nagymező utcai művészellátóban.

Jucus
20170114224602
 
 


Jamina

Én ANNNNNYIRA örülök VeledKép!Mondtam én,hogy visszatér beléd az erő!...vagy veled van..Kép?
Én is csináltam napraforgóhoz barnás pacsmagolást,de én nem tudom megszokniKép.Nem tetszik...nem kell a konyhás képed mellé?
Kenyérsütéshez külön gartula!Ha jössz,akkor majd itt is kreatívkodhatszKép!
Kilók:hát...úgy 4-5 elférne rajtamKép!Persze nem egy helyenKép!

Ancsa

Cupp a kis hősnek!KépÜgyes volt,én szt jobban féltem féltem pár hónapja,amikor a 3 varratomat szedték kiKép!Akkor veszek sablont!Mindkettőt?
Jut eszembe!Passau környékén nem szoktatok járni?Mert a párommal oda tudnám elküldeni,ha az esetleg jóKép!
Ja,és én is higitás nélkül festek,de aquacolorral...de még így sem fogy el belátható időn belül 1 lKép!

Csi

Hány éves a kapitány?KépKépKép
Grörg faluból lesz egyáltalán vmi?Mert már évek óta üresen áll!A fürediek nem nagyon örülnek neki...pont a Balaton képéhez illikKép.
Szóval nem sok 1 l festék...na ja,akinek egy egész flottája vanKép!
Baj van a részeg tengerésszel...?Kép

Áfonya

Öntöttem a sablonnal,minden rendben vele,esküszöm,uaz,mint amit bótban kapsz!Vételezzek Neked is?Mert akkor most vasárnap kimennék a piacra....vagy hegyoldalra...?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
aranyospoc vagyKép
4-5 kg, oké, ciciben, combban és hasban tudok emnnyivel szolgálniKép Tkp. nem olyan vészes, örömmel konstatáltam tegnap este, hogy egy elfeledettnek hitt nadrágomba beleférekKép

Dedeke ma kaptak oltást (Ádi 3évest, Szaffi 15hóst), készülök a legrosszabbraKép

Jamina
jamina
 
 


Csí, Jamina,
valóban! A red here-t én is félreértettem! Kép - vagy csak a fantáziám a túl piszkos???

Anyapoc,
vegyél akkor nekem is lécci, mindkettöt! Részleteket még ma írom emilben!

Jamina, Anyapoc,
mivel figyelemmel kísérem az egyezkedéstek, azt állapítom meg, hogy Anyapoc vevö lenne, de Jamina még sem ad el! Ezért én szívesen adnám azt a 4-5 kg-t!

én is elkezdtem újra alkotni! Muszály volt, mert a sógornömnek kell valamit csinálni a szülnapjára. (pedig nem nagy kedvvel teszem!)
Pedig gyönyörü szalvétákat dobott piacra az Ihr. Sajnos nem tudtam ellenállni a csábításnak és vettem 2 csomaggal. A másik kettöért pedig tuti, hogy még a héten visszamegyek! Kép

OFF: torta ügyben senkinek semmi?? Kép
mian
 
 


Sziasztok!
Én még kezdő internetezö és "szalvétázó" vagyok,nagyon tetszik ez az oldal. A segitségeteket szeretném kérni.Láttam valahol itt hogy a fürdö szobai csempére is lehet szalvétával alkotni.Ugyanúgy kell ahogy pl a falapra? ragasztólakkal? 1 réteg szalvétával? Mennyire vízálló? Segitségeteket előre is köszönöm:Kriszta "Prue"
pruedance
 
 


Ancsa,
tortaügyben perpill csak a ,,Gyors ételek..." topikot tudom ajánlani, rendszeromláskor a szépen összegyűjtögetett és mappába rendezgetett receptjeim huss...Kép

Prue,
ismered a matricafestéket? Azzal érdemes csempére. Könnyen feltehető, vízálló, és később -viszonylag- könnyen leszedhető.

Jamina, akinek mától tök rövid a hajaKép
jamina
 
 


Sziasztok !
Csí !
Mutatom az első sajátkezűleg dekopírfűrészelt falapomat.Az ötlet "üdvözlő tábla" innen jött a topícból, saját szájízre elkészítve.
Végre öntöttem gipszet, hát mit mondjak elég macerás, a faképek készítése nekem gyorsabban megy.
Ezt a képet röpke 3/4 óra alatt készítettem el a kigondolástól a lakkozásig.Ezek a kosárkák szintén innen plagizált ötletek,nagyon jó kis dekorálása a 100 Ft-os kosaraknak. Az érdekessége az, hogy a pipacsos szalvétám összes maradékát, szárdarabkákat is beleértve ( annyira sajnáltam volna, hogy kárba vesszen) ollóztam össze:
pipacsos kosár,pipacsos kosár2
Együtt is jól mutatnak:kosarak.
Ez egy mostanában elkövetett spárgázás. Mit mutassak még ? Na még ezt, meg ezt.
Egyébként kipróbáltam a tussal való színezést, úgy tűnik működik a dolog, de még több irányból tesztelem. Viszont van egy ötletem: Sokan paszteloznak mostanában "Csí módra", ez lassan itt és mindenféle szalvétás topicon terminus technicus -sá válik. A fixálásra ugyanolyan jó a denaturált szesz is, mint a művészellátóban kapható méregdrága fixatív. Ez minden háztartási boltban kapható, literje kb 300 Ft körül van. Csak porlasztásáról kell gondoskodni. Mivel a fixatívot árulják üveges kiszerelésben is, művészellátóban biztos kapható porlasztó szerk. De egy kiszuperált parfümös üveg is megteszi.Én ezzel az egyszerű, de ősi szerkezettel fújom.
aynadit
 
 


Mian !
Ezen a helyen rengeteg édesség van, köztük nagyon jó torták is.
aynadit
 
 


Szia Jamina!
Köszi a válaszodat ismerem a matricás festéket használtam is de nagyon megtetszett amit láttam.Továbra is érdekel a fürdő szobai decoupage.Irjatok ez ügyben.SZIASZTOK!
pruedance
 
 


Prue,
hát azért írtamKép
Ugyanis én arra dekupálok, amikor csempére teszem.
J.

Ui: Tescoban gyönyörűséges SZkat láttam, szebbnél szebbek -és már külön állványon! Néhány beleesett a kosarambaKép
jamina
 
 


Prue,
nezd meg ezt a ket hozzaszolast:

Jamina - Elküldve 2004 Január 10 szombat - 08h 04:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=39&post=230616#POST230616

Anyapoc - Elküldve 2003 November 23 vasárnap - 21h 17:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=39&post=209996#POST209996
afonya
 
 


Sziasztok!
Megvagyok ámKép Csak időm nincs, alkotni is keveset... bár most öntöttem épp ki gipszet...ezer éve..
Mostanában agyag cserepeket csinosítgatok virágnak...sztetetek a belsejét le kell kenni?? Mert én csak kívűl festettem le..és a végén lakkoztam ugye.. ez elég , nem?
Csi elmentem, megvettemKép)Kiscsaj egyből kérdezte hogy én vagyok e a barátnőd??Kép)) mer nem átlagos hogy egy nap kettőt is eladjanak belőle.. sztem még egyet sem.)))most kipróbáltam.
Apuval beszéltemKép Télleg meg volt lepődve hogy mik kellenek az ő lányánakKép))))))))
De most nekiáll, és vagdossa..stb. cserepet is mondtál Neki?Kép

Linkeket majd minden nap bejövök lesni, és ha van nézem is...nagyon nagyon szépeket csináltok!!!!!!!!!!!!!

cupp
Hajni
hajnii
 
 


Aynadit
Tetszik az üdvözlőd!! Meg a többi is.
Mi aza ősi szerkezet...nem tudok rájönni, sejtésem van, de nem akarok hülyeséget írni.
Hajni
hajnii
 
 


Szia Hajni ! Ez egy fuvóka, amelyet akkor használtak, amikor még nem voltak "sprék". Két alu csövecske úgy illesztve hogy tökéletesen porlaszt mindent.Gyanítom, hogy kell, hogy kapható legyen valami hasonló, mert a művészellátóban láttam üveges fixatívot. Azt pedig valamivel ki kell fújni. Üdv.: Ditti
aynadit
 
 


Anyapoc!
Én is meglepődtem a görög falun..pont ott...pont olyan...De már szétlopták rendesenKép.

Mian!
Nem láttam az IHR szépséges szalvétáit, sőt, mostanság semmiféle új szalvétát nem láttamKép
Receptem nincsen, de nézd eg Mazsi(chat) oldalát, nagyon klassz torták vannak itt, érdemes végignézni az összes kategóriát...Bár a petefészek némileg kiakasztottKépKép

Ditti!
Gratula a dekopíroláshozKép
Engem nem visz rá a lélek. Most kellett vágnom egy fakarikát, háát, azt is inkább a gérvágóval nyiszatoltamKép
Nekem a napraforgóshoz már túl natúr a keret. Tudom, hogy kedveled a natúr fát, de talán kipróbálhatnál egy nagyon híg akril-bevonatot. Akkor marad a természetes erezet, és mégis színes lesz a keret, jobban belepasszol a szalvéta. Csak tippKép
Tetszik az üdvözlő, Juborkának voltak nagyon szép üdvözlői gipszből. Imádom a rafiátKép
Tényleg jól mutatnak együtt a kosárkákKép
Mik azok a szakácsos alapok?
Denszeszt még nem próbáltam, de ilyen fújóka van a Pannonc.-benKép

Kiegészítés Hajni írásához:
bementem apukája műhelyébe. Huh, rengeteg kincs van ám ottKép Rögtön mondtam is neki, hogy mit vigyen haza a lányának. Első fadarabnál még bólogatott, az OSBnél már furcsán nézett, de a tetőcserépnél kiakadtKép Mondtam neki, hogy csak vigye, nagyon fog örülni neki a lányaKép
A másik: nyílt errefele nemrég egy papírbolt. Ma berontottam, és érdeklődtem a szalvéták után. Mondták, hogy szeretnének, de még semmi konkrét...Na, ja. Mondtam, hogy honnan szeretnék én sok-sok szalvétát (Ambiente), és gyorsan elmeséltem még néhány lelőhelyetKép A tulaj roppant szimpatikus fickó, lelkesen jegyzetelt. Aztán láttam, hogy van némi Pannoncolor terméke, rátértünk...Mondtam neki a Plextolt, az akrilt és társait, de azt hiszem, amikor a poliakrilát, és a gumiarábikum szót kiejtettem a számon, akkor végképp elvesztette a fonalatKép)O
De lesz legalább jó kis lelőhelyünkKép

Hajni!
A cserepeket belülről is le kell kenni, mert onnan is támad a víz, és kifele lelökdösi a festéket szalvétástul-lakkostul...

Jami!
Tesco--szerencsére messze vanKép
Oltás--Kép
Konyhás kép--hol?

Nálam közben elkészült a Széchenyi-öböl, részletei innen kezdődnek.

Joccakát!
Csi
csii
 
 


Ditt,
beszélgessünk Kép
Ahogy látom, a naturalisztikus irány képviselője vagyKép, ahogy az itteni népséget ismrem -magamat is beleértve- 10-ből 9-en biztos összepacsmagoltuk volna a faalapod, a napraforgós keretét, a kosaradat meg az üveg barna részét. Kosár copyright JaminaKép, az Isten hozott! meg Jubitól van, ha jól rémlik.
Viszont a spárgázott kis kép a nagyképben nagyon ötletes!
A szakácsos is nagyon tetszik, mi az alapja? Simán bevinném egy vendéglőbe, hogy vegyék meg sok pénzértKép (ez a szakácsos SZ mindig is tetszett, csak még nem volt hozzá szerencsémKép)
Lehet egy kérésem? Amikor linkelsz a tárról, lécci csak a képet, és ne az egész oldalt, mert iszonyat lassan töltődik le modemmelKép Köszi!Kép

Csi,
képet majd feldobom idővel, de tudod, milyen körülményesKép, ezért halogatom...
Széchenyi-öböl: nagggggyon jóKép

Hajni,
újra itt? Hurrá! Kép

Jamina
jamina
 
 


Ahh, most elolvastam Csi Dittinek írt szövegelését, hát... nem róla másoltam!!!Kép
J.
jamina
 
 


Jami!
KépKép
Csak nem vagyunk véletlen rokonyok?
Tényleg, mi van a rokonommal?Kép

HELYESBÍTÉS:
Írtam a literes festékboltos akrilról. Nem Trinát a márka, hanem TricolorKép
csii
 
 


Sziasztok!
Köszi a választ Jamina most már mindent értek,az üveg matrica festékre gondoltam nem tudtam hogy van szalvira is.Majd megnézem ,itt van nálunk e
gy kreatív hobby bolt.
Áfonya neked is köszi elolvastam.Kriszta
pruedance
 
 


Sziasztok !
Köszönöm a kritikákat, teljesen igazatok van, de nekem lelkierő kell a natúr fafelületek maszatolásához. Lehet egy kicsit úgy vagyok vele, mint Csi a dekopírral. Persze ha nekem is lenne gérvágóm... Hajajj... De, most pillanatnyilag úgy vagyok, hogy a kézi fűrészelgetések után egy csoda, hogy hajlatokat is és pillanatok alatt...
A maszatolást kipróbáltam egy olyan képen, amit nem tartottam érdemesnek bekeretezni. ezen. Hmmm... Lehet, hogy bekeretezem ? Ez a kép egyébként egy "állatorvosi ló", 3D-s lakkal, majd nem tetszett, mattlakkal, végül maszatolva.
Jamina ! Sajnos nem értem mit kérsz a linkeléssel kapcsolatban. Én csak a képet linkeltem. Neked az egész oldalt tölti le ? Kifejtenéd bővebben ? Bocsi, ha valami nem jó, de még új vagyok a HTML-ben is.
Bocsi, azért is, hogy nem névszerint jelöltem meg az ötletadót a kosárkáknál. Nem szándékos volt, de tényleg nem emlékeztem rá.
Üdv.: Ditt
aynadit
 
 


Ditti!
Pont emiatt mondom, hogy kezd egy jól hígított akrillal, az olyan, hogy eltakarja a fát, pedig nem isKép Vagy páccal, abból is vannak klassz színek.
Bizosan furcsa lesz elsőreKép
Keretezd be pl. a "lovadat". A fakeretet kend le nagyon híg akrillal, olyann színnel, mint a szalvéta kerete (egy csepp akril sok vízbe).Vagy talán jobb lenne a tündérke ruhájának a sötét-zöldes-kékes színe...
Csak próbáld ki, kellenek a lovak néhaKép
Linkelés:
Te a képedet megnyitod, és a címsorban lévő címet rakod be ide, akkor ezt látod:
http://kep.tar.hu/aynadit/index.phtml?aid=27641828&pid=5219233&beginnum=48
Ha a képre rákattintasz jobb gombbal, és az ottani menüpontból a Tulajdonságokból veszed ki a kép címét, akkor ezt látni:
http://kep.tar.hu/aynadit/images/pic5219233.jpg, itt csak a kép jelenik meg, az egész oldal nem, így jóval gyorsabban meg lehet nézni a képedet, sőt, sokszor a másikat meg sem lehet nézni, mert egy óra, mire a modem azt egész oldalt letölti a sallanggal együtt (pl. külföld)Kép
Akkor jó az egész oldalt belinkelni, ha egy képsor kezdődik ott, és onnan a nézelődő tovább kell, hogy lépjen.
Asszem, megint bonyolult lettemKép
Csi
csii
 
 


Csi!
Nem állhatom meg, hogy százezeregyedikként meg ne dicsérjem a tengert. Csak annyit, hogy "Le a kalappal !" nagyon jó a torony és fantasztikusak a hajók. Ha nem mondtad volna, hogy gipsz, le mertem volna fogadni, hogy fa. Csak dekoráció, vagy meg is tapogathatják ? Én a Persil-gél dobozára tippelek. A környezet is szuper.
Jamina ! Kérdésedre a válasz: A szakácsos alapja egy régi fűkosár alapja. Nagyon jó kis kosár volt, de az oldala, mivel vékonyabb szálak is voltak belefűzve a használatban tönkrement. Még egy ideig próbálgattam megmenteni spárgával ezzel-azzal, de sajnos meghalt. Az alapját félretettem, mint sok más dolgot, jó lesz még valamire. Hát így. Üdv.: Ditt
aynadit
 
 


Csi !
Ugy látom velem lesz, tele a topic, de csak most olvastam a hozzászólásodat. Köszi az infót, teljesen érthető. Ditt
aynadit
 
 


Csak nagyon gyorsan:
régies konyha
cserép kívül és belül
jamina
 
 


Ditti,
Csi már leírta, hogy mire gondoltam a linkeléssel kapcs. Modemmel sajna kínlódik az ember lánya Kép
Egyébként itt a babaneten is van egy album (http://www.babanet.hu/album), ahová könnyű feltölteni a képeket és gyors a letöltésük is.

Copyright: na, ne izélj má', csak azért írtam, mert felismerni véltem, mint a prototipus alkotója Kép Egyáltalán nem kell ilyesmivel törődniKép Szokd meg: ez egy lökött bandaKép

Jamina
jamina
 
 


Jamina!
A szakácsos szalvétáából nálunk lehet akpni az egyik hobbis boltban, ha érdekel, és jó a koktél méretű, szívesen küldök neked! Címed megvan, mivel már régebben csereberéltünk...
Prue!
Én már dekupáltam simán csempére (úgy ahogy bármi másra) Még semmi baja, pedig már 4 hónapja fenn van, és rendesen ki van téve a víznek!
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/67673.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/67674.jpg
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Elkészültem a kenyértartóval, ami ezelőtt egy ütött-kopott sötétkék darab volt, most pedig így fest: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/citromos_keny_rtart_2.JPG, és végre tovább próbálkozhattam a pasztellkrétával. Született is két cserép, ami már hasonlít ahhoz, amit elképzeltem:
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/pasztellkr_t_s_n_rciszos_cser_p.J PG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/maszatolt_napraforg_s_cser_p.JPG
...és egy régebben készített tálcámat is jól összemaszatoltam: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/maszatolt_t_lca.JPG, viszont még mindig az ujjammal csinálom Kép :http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/ujjacska.JPG

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


jamina
 
 


Jamina !
Ok. Nincs harag ! Próbalink, s csak a móka kedvéért egy copyright Ditti
aynadit
 
 


Sziasztok!

Újabban csak olvasni volt időm,de most jöttem mindenkit megdícsérniKép!

Jamina

A kenyered jól néz ki,csak azt nem tudom,hol lehet ilyen szalvettát kapniKépKép!
A konyhai kép keretét nem tudom kivenni sajnaKép.
Viszont a cserépnél érdekes megoldást találtál a széléhez!KépEzek szt nem is fogsz beletenni semmit?Csak dísz lesz?
Túléltétek az oltástKép?


Jubi

A napraforgós cserepedbe beleszerettem!De halálosan!Úgyhogy ne mutogasd többet,mert ellopomKépKép!A többi is nagyon jó..a pasztellkrétás ujj főlegKép!Gondolom,élmény lehet levakarni magadról..Kép

Ditti

A spárgás cuccok nekem nagyon bejönnek.KépItt az utolsónál mit spárgáztál be?Vmi kartonlapot?
És szt amin kipróbáltad a maszatolást...hááát,igen jól sikerült!


Ancsa

Jöhet Tőled is a 4-5 kiló,rajtam még elfér?KépKépBár,most a piacon egy M-es nadrágot vettem...és jó lettKép!Küldtem mélt,megvannak a sablonok,csak küldd az infókat,amiket kértemKép!

Csi

Itt is megdícsérem a "magyar tengert"(Balaton bocsKép)
Nekem ezek a higított akrilmázolások nem jönnek be...KépOlyan semmilyen sem lesz...
Görögfalu:vmit akarnak ott csinálni,de nem tudom mit.A fürediek nagyon lázadnak...pedig vmi nagyon kéne már oda,mert így szégyen hagyni..Kép

Anyapoc,aki most hagyott el 10 000 Ft-ot a piaconKépKépKépés ezért szomorkás....

anyapoc
 
 


szia Mindenki! Kép még élek ám én is, csak nem jöttem már 4 napja. Kép

Ditti,
köszi a cuki címet!!

Fú, nagyon klassz dolgot vettem;
Félbevágott cink locsolókanna! A falra lehet akasztani - azért van félbevágva. Már bizsereg az ujjam, alig várom, hogy elkezdhessem.

Nagyon szépeket alkottatok, most nem kezdek el mindenkit külön dícsérni, mert ezt már megtették az elöttem szólók! Kép

Jubi,
nagyon alakulnak már a maszotosaid! Kép

Hajnii,
jó, hogy Te is elökerültél!
Már csak Gwen hiányzik! Tényleg, tud róla valaki?

Anyapoc,
emil megy!
mian
 
 


Anyapoc !
Végülis teljesen mindegy, akár kartonlapot is belehet, de ez egy farostlemez. Akár selejt is lehet, mer' ugyse látszik. Sőt akár kétoldali képet is lehet készíteni, ha az egyik oldalt megúnod....
aynadit
 
 


SziasztokKép

Mian! Vegyél hozzá alapozót! bár ha falra lesz akasztva, akkor nem fogdosod, nem pereg le a festék róla. az egyém bár egész..nem használom locsolni, így is jön le róla a festék..de vettem már alapozót,már csak kanna kell.
Gwen??--sztem nyár vanKép nem láttam a cseten sem egy idejeKép

JaminaKép HurráKép

Csináltam pár képet a napokan, meg pár cserepet is...azokat most nem tudtam lefotografálni..kint vannak a teraszon és hideg vanKép)Én meg lusta..majd holnapKép
A képek ITT a Kreatív munkáim c alatt vannak. Most csak az ujakat tettem fel ide, de átpakolom ide a régi cuccaimat isKép régi...pár hónaposak csakKép

Tetszik a pasztell krétával való szinezésKépDe Mimikémnek is megtetszettKép Elég sokat elhasznált belőle, potom 2 perc alattKépKépKép pedig hogy dugdostam előlükKép

Ez az uccsó hét az oviban..de jó lesz..Vikivel az ovónéniknek és dadáknak képeket akarunk csinálni, vagyis inkább majd Ő, én csak besegítekKép

késő lett..jó éjtKép
cupp Hajnii
hajnii
 
 


Hajni,
köszi a jó tanácsot! Kép
Már csináltam cink dolgokat, de nekem még nem jött le a festék! Pedig áznak rendesen a teraszon! És le sem alapoztam elötte; igaz 3 rétegben lett festve és szalvéta után jó vastagon lelakkoztam!
Már ezt a locsolót is lefestettem, de ezt most acril föstékkel! Remélem bírni fogja a kiképzést!
Off: Jól vagytok? Zorka már milyen hatalmas! Kép
mian
 
 


Sziasztok!

Zsuzsimano:Köszi az üzenetet ezeket a képeket láttam nagyon klasszak.Ki fogom próbálni.Szia Kriszta
pruedance
 
 


Mian...hjaaa...én akrillal festettem az én kannámat... nem is vizezek vele, és így is pattog leKép
Az enyém horganyzott kanna..

Off: Köszii..remekülKép Zorka: ÓriásbébiKépKép És szuper kiscsajKép
hajnii
 
 


Sziasztok!
Ujra kezdtem a szalvétázást..remélem marad is rá mostmár időm egy kevés.
Elkeztdem egy oldalt magamnak..amin elkezdtem összeszedni a linkeket..szeretném egybe gyüjteni a képtárakat és a Sz.cserés oldalakat..ha nem bánjátok. (Ha valaki bánja írjon és törlöm:o) Ha nem akkor létszi írjatok..ha nem , és valakinek a munkáit kihagytam -az csak azért lehetett mert nincs benne a profiljában- akkor dobjatok egy mailt, és felteszem az oldalát. vimizo@vnet.hu a mail címem.
az oldal http://www.hajnii.gportal.hu/ itt található.
Pár uj munkám is fel van téve már, igyekszem a többit is felrakni:o)
Hajnii
hajnii
 
 


Juborka
megnéztem a képeketKép Nekem tecccikKép) Én is az ujjammal csinálom--bár még csak most kezdtemKép

Nem is tudom mivel lehetne az ujjon kívül??KépKép Csi????

Csi
Jut eszembe..tegnap voltam bent az oviban..láttam amit látnom kellettKépKépKépKépKépKépKép
Bár csak a fűnyírót vittem apunak hogy gyógyítsa meg..de kicsit szétnéztem ottKép

hopp..Zorka ébred

cupp
Hajni
hajnii
 
 


Futok rohanok...
Mindenki szépségeset alkotottKép
Én szenvedek egy csekktartóval, már az agyamra megy.
Hajni, a hajóim élnek még??? OSB-t lenyúltad?

Ami miatt bekukkkantottam:
Beszéltem egy profi gipszelővel, gipsz-öntödéje van. Kérdeztem, hogy mivel kötnek. Erre azt mondta, hogy minimális víz, és sok gipsz (jééé), és ha nagyon kell, akkor cukor azzal nem törik. Itt végképp paff voltam, de aztán beugrott, amit Anyapoc mesélt a poliszahanemtommiről, ami a kötőanyag, azaz a cukor - persze nem egészen, de mégisKép
Értitek?
És még azt is mondta a tag, hogy nagyon alaposan át kell keverni, ők legalább százszor kevernek egy adagot.
Na, ja. Marad továbbra is a flakonban való rázogatás, dehogy százszor???
Pedig azt hittem, hogy mond valami nagyon új dolgot, de nem.
Csak azt, hogy ősszel lesznek házikó építéséhez szükséges tégla, és egyéb öntőformáikKép
Aynaditnek ajánlom a viaszolás helyett a tisztítószeres polcon megtalálható bútorápoló faviaszt, a makettezőknél olvastam, hogy az is jó (lehet) faviasz helyett a natúr fára, és még illatos isKép
A másik: egy rész faragasztó+egy rész bekevert taprag+egy rész víz= decrag+lakk. Mivel a német nyelvtudásom sosem volt az igazi, így nem biztos, hogy így szól a recept, de lehetségesKép))

Volt még valami...Ja, igen, egy klasszikus faenyvezés, mint felületkezelés, de fenthagytam a receptet (az magyarul vanKép). Erdélyben kezelnek-tisztítanak ezzel bútort, hasonló a politúrhoz, pedig nem is!


Nnna, én leírtam, Ti bogarásszátok kiKép
Info vége, kikapcsKép
(bibibííí, tudom, hogy mitől OSB az OSBKép)
csii
 
 


Botorságot írtam fentebb, nem enyvezés a felületkezelés, hanem gyantázás...Kép

Elkészültem a levéltartómmal, ami persze nem ennyire sötét, de éjszakai a felvételKép
Itt talán a fazonja is látszik. Párom rendelte, csekkeket fog benne tartani, a havi, és a még be nem fizetett számlákat. Mivel nem kevés van belőlük, így az alsó tartó négy cm mély. Alsó részén bebökdöső van rajta parafából.
Itt az látszik, hogy nagyonis világos, sárga krétával "repesztettem".
Ha valakinek van türelme, nézze végig részleteket innen kezdve.
csii
 
 


Hajniiii!
Most jöttem a lámpásosból, vannak új szalvéták, és lesz Gesso is, ha minden igazKép
Lesd meg a temperákat is, bár kifiléztemKép
Gesso tapad a horganyra isKép
Csi
csii
 
 


Csi

Csak röviden...most nézem az alkotmányaidat,amjd nyilatkozom is rólukKép!
nálunk a piacon vannak tégla,meg mindenféle öntöformák,mint pl. különbözö alakú térkövekhez...ilyenre gondoltál?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Nem olyanokra gondoltam. Amiről Te beszélsz, az nem a valódi ház építéséhez használható beton-öntőformák?
Ha van, akkor hogyhogy nem vettél még magadnak?KépKép
Nekem is van itthon (házhoz vette anno apukám), és abból a terméskő-mintás kimondottan remekKép.
Amiről én beszélek(pontosabban a gipszes), az olyasmi lesz, mint a TEIFLOC játék kicsi építőtéglái.
Habár erre térjünk vissza, ha már valóban lesz ilyen formaKép

Csi
csii
 
 


Anyapoc,
tegnapi Bulcsú-nap alkalmából sok örömet a kislegénynek!Kép
Jamina
jamina
 
 


Csi!

Végignézve türelmesen!Hány napig készült a levéltartód?Nagyon pipi!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
milyen az a pipi? Olyan kezdő szintű, mint amilyet egy pelyhes kiscsibe produkálna? KépKépKép
J.
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: