Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt mondtam már,hogy vettem tök jó áron akril lakksprét?Kép.És brühühűű, mert megeszi a nikecellt(hungarocell)KépKépKép.

Jubi

Igen,elméletileg az alapok mennekKép,lehet,hogy ott hibázom el,hogy vizes a festékem nagyon.Majd próbálkozom így!KösziKép!

Csí

Vettem egy olya sokágú cserepet fűszernövényeknek,vki már dekupált itt ilyet,de nem emlékszem,hogy ki.Lehet,hogy most neki is állok.
Na meg sok más hiábavalóságotKép!Pl mézeskalácsszívet Apának,amire ráírattam pár sort neki,vagyéppen csattogó tologatható darazsat Bulcsúnak,meg ilyenek.Aztán gyors eljöttem,mert így is otthagytam egy rakat pénzt!Voltak kint a hobbiművészesek is,gyönyörű cuccokkal,méregdrágán.Gyorsan ott is hagytam a pavilontKép.

Jucus

Jó a fűszertartódKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csi!

Ok,majd én is kérdezgetem a fazekasbácsit szombaton!Olyan bödönt vettem ami belül mázas,kivűl pedig a szokott módon szalvétáztam.

Anyapoc!

Nagyon helyes,tessék csak pénzt költeni,mert ez megerősít engem abban a tudatban,hogy jól cselekszem amikor feleslegesnek látszó tárgyakat cipelek mindenhonnan haza!
Kis pasid gyönyörűséges a kádban!

Jucus
20170114224602
 
 


Mindenki!

Már csak egy kérdés:Ki emlékszik,hogy a PECSA vásáron pólókra vasalósok (szóval akiknél pólóra lehetett vasaltatni a kiválasztott mintát)hol találhatóak meg a hétköznapokban?

Köszi:
Jucus
20170114224602
 
 

 
 

Anyapoc!
Há persze, hogy megeszi a lakk!!!
Adj neki inkább tubiflexet, az általad ajánlott oldal szerint az jóKépKépKép És az természetesebb, mint a styroporKép
Hajni edényére gondolsz? Kiálló likak vannak rajta, benne van a képtárában...
Jobb is, hogy az efféle vásárok nem itt vannakKép

Jucus!
Nem emlékszem rájuk, de a faárukat (megtévesztésig hasonlóakat) árul Nanikó az Indexen!

Áfonya!
Letiltott a gépem, nemtok levelezni!
De már a hátamon pörgökKépKépKépKép
Bocs az offért!

Csi
csii
 
 


KépKép

-Afonya
afonya
 
 


Csi!

Nem találom Nanikót.Küldesz egy kis segítséget?
Decoupage-n fennt vagyok és semmi!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
nagyon tetszik a füszertartód!
Megkérdezhetem, hogy mennyi az a szerinted olcsó?

Csí említette, hogy én mondtam egy kencét..! Az a kalt-glasur volt. (hideg-máz)
Persze a mai napig nem sikerült szereznem! Vettem már helyette 3 más féle anyagot, de sajnos egyik sem adja vissza azt, amit én szeretnék! De nem adom fel, keresek tovább. Amint meg lesz, tájékoztatom a nagyérdemüt! Kép

Csí,
még azt sem tudod megmondani, hogy mikor lesz újra tökéletes a rendszered? Csak önös érdekböl kérdezem, mert nagyon szeretném látni a falazott keretedet! Kép
mian
 
 


Mian!

Ez a bödön 500Ft volt,kaspókat 150ft-tól árul a bácsi.

Jucus
20170114224602
 
 


Csi kedves,
akkor ne is gepelgessem a tovabbi reszeket, ugysem birja elolvasni? Mert akkor nekiesek a kiskonyvecskeknek inkabb...

-Afonya
ui: Van gyikos szalvetam, nem ker?Kép
afonya
 
 


Morgolodas: a 99 Ft-os /akcios?/ cserepeimhez 135 Ft volt az alatet, grrr...

Es amit elfelejtettem ismet:

Gigo,
koszi az infot, akkor kihagyom. Nekem mondjuk amugyis eleg merevnek tuntek a kesz cuccok, azert melloztem eddig. Most vegleg lebeszeltel.
De ha mar itt tartunk: van par textilfilcem, amit mar nem tudom, mihez vettem, de van. De nem igazan jott be poloanyagon, valahogy szetszalad rajta. Van valami trukkje?
Es nem talalom a puffado festekeimet, nem latta valaki?Kép Viszont megvan a nedvzoldKép fantazianevu akrilom, a karacsonyi kellekek kozt, hurraKép

Akkor a meritett papirral kezdem, mert ugy lattam, a papirmaserol volt szo a masik topicban. Meg ez szebb tema is, mint az a tapetaragasztos-turmixolt trutyi, remalmomban ne jojjon eloKép Bar most csinaltam egy lampat, ez egesz jo lett. Mar csak a dekor kell ra es hogy a gyerkoc bekenhagyja legalabb addig, amig lefenykepezem...
Most mennem kell, mert ugy hallom Eletem Parja a "besz*rás" szo gyakoroltatasaval boviti a majdnemketevesem amugysem kicsi szokincsetKép.

-Afonya
afonya
 
 


Csii,

köszi a tanácsot, megpróbálkozom vele, hátha jó az akrill, vagy verjem le a zománcot?Kép
Azon gondolkoztam, milyen eljárás a zománcozás,hátha az segít.

manóka

manóka
manóka
 
 


Csí!
Megrovást elfogadom, de csak félig. Magamfajta szegény kezdő felhasználó nem tud úgy brillírozni a HTML rejtelmeiben, mint ÖNÖK. Azért itt is megmutatom csinálmányaimat. Sajnos festő meg pláne nem vagyok. Ugyanakkor sajnos még életemben nem kevertem sem diszperzites, sem oldószeres festékbe sem temperát, sem más pigmenteket. Ezért nagyon jól jönnek a tapasztalaid.
aynadit
 
 


Jucus,
akkor már csak azt áruld el, hogy hol van ez a bizonyos piac? Arrafelé, ahol laksz?

Áfonya, OFF
most néztem meg a profilodat és örömmel konstatáltam, hogy gyermekeink pont egyidösek. Kép
Az én ördögöm is 2002. júniusi ( 7.-e)
mian
 
 


Mian!

Igen a XI.kerben van szombaton a piac .De Zsámbékon van műhelye a fazekasnak.Pontos címet tudok majd írni ha kell!

Csi!

Koppintottam a rózsásládikádról.Azt a szalvétát és krétát használtam én is.
http://www.nlc.hu/common/users/images/fotoalbum/8/NU304912N72395.jpg
Nem tetszett a régebbi megoldása a doboznak ezért átalakítottam.Remélem nem haragszol!De hát Te itt nekünk olyan vagy mint valami etalon!Jujj,ez kicsit nyálazosra sikerült!Kép



Jucus
20170114224602
 
 


S.O.S.

Mivel jön ki a filctoll a sárga bőrülőgarniturából?
Wanish,mosogató,alkohol,higító felmondta a szolgálatot!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Ultra. Óvatosan! Az néha jó. A por, és a kézmosó zöld kence is.
Művek részben lefigyelveKép
Doboz remekKép RózsásKép

Ancsa!
Falazott keret várat magára, a technika nem velem vanKép Kezdem megkedvelni a kődarabokatKép

Áfonya!
Ide a gyilokszalvétát! Több is van?Kép
Vagy az már sorozatgyilkosság?
A merítettből engem leginkább a trükkök érdekelnének, az alaprecept megvan. És láttam már ilyen kutyulékot. RettenetesKép

Manóka!
Jaj, ne tedd!
Ha levered a zománcot, pikkelyes lesz, randa, és rozsdásodni fog!
Olyan, mint a régi felpattogzott kád! És le sem lehet verni, max. maratni-csiszolni, de azt meg minek.
Zománc: por rásütve melegben. Nem segít sztem.

Aynadit!
na, jó, megbocsátokKép
Tapasztalat, vagy aramyszabály: egyező oldószernél minden keverhető, de legyen közte vízállóvá száradó is, akkor maradósabb a festék. (pl. akrilba tempera).
Különböző oldószeres festékek nem elegyednek, minimálisan használhatóak csak (hivatalosan úgy sem). Kicsapódik, túrós lesz.
Ha más technikát is használsz, akkor (talán) érdemesebb elzarándokolni a Pannoncolorba, ott pigmentet venni, és abból keverni temperát, akrilt, esetleg akvarellt is. Vagy olajfestéketKép
Vagy, vagy, vagy, színes lakkot...
Ha tudnád, milyen szépséges felsőmaró figyel a hátam mögöttKép csak úgy süt a pillantásaKép

Mennem kell...
csii
 
 


Jucus!
Szerintem szemcsés tisztítószert ne használj, árt a bőrnek.
Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Ez egy életjel.Kép
Leveleket fogadni tudok, a küldés linux alól egy kicsit még rejtélyes számomra...
Jamika
jamina
 
 


Juhéjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!
csii
 
 


Jamina,
navegreKépKépKép

Lanyok,
a Praktikerben 99 Ft-ert adnak egy "kihegyezett facölöpöt". Hogy mire jo, azt még nem tudom, de nagyon tetszettKép Otlet?

Ja, es ma voltam /egy masik/ festomuvesz baratom kiallitasanak megnyitasan, lattam tok jo kepeket, technikakat. Majd kifaggatom, mit_hogyan_mivel_es_hanyszorKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Leverni földbe karónak, reá fentről rácsavarozni egy cserepet a vízelvezető lukon keresztül.
Panelban u.ez fúróval, alanti szomszéd ellendarabként hintát tarthat rajta.
csii
 
 



Leánykák,
akkor egy pár szót mgunkról bővebben.

Először is hiányoztatok Kép Bár nem unatkoztam, mert tanulnom kell(ene) meg dolgozatokat írogatnom, és 2 gyerek mellett nem egy fáklyásmenet.
Szalvétázni viszont -vessetek a mókusok elé- egyáltalán nem szalvétáztam mostanában, már kb. húsvét óta nem gyártottam semmit. Még csak elő sem szedtem a SZkat. Alkotói válság?Kép Nem tudom...

Linux alól levelezni még nem igazán sikerül, csak a vnetes címekre tudok levelet küldeni, valami SMTP-s beállítás hibádzhat, de a helpdeskesek nem értenek linuxhoz. Hát én semKép Szívesen fogadok javaslatokat, a levelezőm neve K-mail.

Egyebekben: Szaffi megtesz már néhány önálló lépést -tudom, elég későn, de az ő erőssége a kommunikáció, legalább 25-30 szót tud már, köztük olyan fontosakat, mint torta vagy traktor KépKépKép
Ádinak be nem áll a szája és elképesztő szövegeket tud nyomni. Pl: Anya, nézd, hogy vigyorog a Nap!Kép

No, elég lesz visszaolvasgatni a visszaolvasni-valókat, adjatok egy kis szabadidőt. Ráadásul szombaton vizsgám is leszKép

Üdv az újonnan csatlakozottaknak is:
Jamina

Ui: még egy jó hír: megigényeltem az ADSL-t!
jamina
 
 


Jamina!
Össznye-vissznya beszélsz! Egyszer azt írod, hogy tanulnod kell, majd azt, hogy megigényelted az ADSL-t...
Ezek ütik egymást, nem tudtad?Kép

Nekem nagyjából összeállt a rendszerem... Képeket fel is raktam, de gőzöm sincs, hogy az új program miért kicsinyít pixelesen.
No, mindegy.
Elmaradtak:
Az Anyáknapi ajándékok anyukámnak-anyósomnak:
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056111.jpg
és
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056113.jpg
Ezek hasolóak, az egyiknél pirosas-mustáros színt is használtam.
Itt az alapszín a kréta, arra ragasztottam a szalvétát, majd kapott egy Plextolos fedést kívül-belül. Részletei innen láthatóak: http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&pid=5056114&beginnum=72

Aztán itt a zöldséges-láda, ami kacattartó lesz a kölyköknél:
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056120.jpg
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056123.jpg
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056124.jpg
A negyedik hosszú oldal is hasonló, csak sötétebb felhőkkel, és más madáretetővel. Csak azt elfelejtettem lefotózniKép. Ezek lettek iszonyatosan pixelesek a kicsinyítés utánKép

Felraktam a próba-falazást is, az még nem elég kopott, de majd az leszKép
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056119.jpg

Ja, és nálam ilyenek lógtak húsvétkor a csillárról:
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056143.jpg
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5056144.jpg

Azt hiszem, valamit kihagytam...
csii
 
 


Csi!

Nagyon klassz amit anyáknapra gyártottál!
Az a falazás is pöpec! Valahogy kisebb téglákra gondoltam. És ezeket honann vetted? Vagy hogy csináltad?És mitől maradnak egyben? Rendesen malterozol? És mi van a háta mögött, amire a szalvit tetted??
És több kérdésem nincs Kép

Kép
krimo
 
 


Jamina!!!! Kép Kép Kép
De jó!!!!Már nagyon vártunk!
Szombatra egy kalappal, Kép de aztán gyere gözerövel!

Jucus,
köszi az útbaigazítást, de nagyon jó lenne, ha a zsámbéki címet is meg tudnád írni. A barátnöm arra lakik és biztos meg fogom nyáron látogatni.

Csí,
falazott keret: HÁT.....! Nagyon tetszik! Hány óra van már benne? és tényleg, mire szalvétáztál?
A gyerekláda is nagyon jó. De már nem emlékszem, ezt hoztad a zöldségestöl, vagy Te eszkábáltad?
mian
 
 


Krimo!
Felszeleteltem az Ytong falazóblokkot, és Pálma ragasztóval felragasztottam. Nincsen köztük malter.

Ancsa!
Volt itthon OSB hulladékom, az az alap. Nagyon gyorsan ment, a téglákat felpakoltam, szalvétát felragasztottam. Száradás után festegetni kezdtem, de nem tetszett, akkor letakartam a szalvétát, és lefújtam terrakotta spray-vel.
Úgy meg túl "steril" volt, ezért kezdtem tompítani, és majd lesz tovább is tompítva.

Gyerekláda zöldségestől, ez körtetartó voltKép

Anyapoc!
A dextrin milyen fehérje? A tojásfehérjében is az van?
Csak azt tudom, hogy mire használják, de hogy pontosan micsoda....
csii
 
 


Sziasztok!

Nekem is végre műkszik a kamerám,de persze amikor képet akartam feltölteni,akkor nem lehetettKép.

Jamina

Üdv az újak közöttKép!

Jucus

Nagyon jó a ládád!!!Arról nem lehetne szó,hogy bevásárolsz nekem ilyen óccsó cserepekből és elküldöd???KépVagy melyik napokon van ez a piac?

CsiiKép

Ki kell ábrándítsalak,a dextrin nem fehérje,hanem egy poliszacharid,azaz cukorKép.A tojásban szt nincs...
Nagyon jók a művek!A cserepedhez hasonlóan csináltam én is ,amit a vásáron vettem,de nem tudok ilyen jó képet csinálni rólaKép.Na jó, a kamera felbontása hagy némi kívánni valót maga után...
A kacattartónál hányféle szalvétát használtál?Mert egyet felismertem benne...de volt ismeretlen is..
Ja,és a falazós is tuti.Én hasonlót akartam,csak nem ilyen téglákkal,hanem a Halset nevű gyógyszer tartójával,ami egsézen pici "téglákat" gyártott volna gipszből..de nem volt türelmem,a képet kidobtam..Kép!
Ja,és megrendeltem egy tuti könyvet,játékkészítés fából otthon..ismered?pont neked és a fűrészeidnek való!Ha a kezemben lesz,jövök vele!Kép

Csók,mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Hmm. Sosem voltam jó biológiából, de megleptél.Kép
Hogyan lehet az, hogy a dextrint használják robbanószerbe is, mint alapanyagot?
És nem a csokibombáról beszélekKép
Én is sokáig keresgéltem olyan sablon után, amiből téglákat lehet kiönteni. Kedves barátom szólt, hogy arra inkább ott a PEZ cukorka, remek téglaKép
Játékkönyvet várom sok szeretettelKép

Csi
csii
 
 


Anyapoc!

Szombaton van a piac,de zsámbéki a fazekas.Pontos címet szombaton tudok írni.Be is vásárolhatok neked,majd megdumcsizzuk!DE nem postázom!El kell jönnöd hozzám érte!Kép

Jucus
20170114224602
 
 


Csí

Jó a kérdés...Most néztem utána,kötőanyagként használják pl a tüzijáték-gyártásnál,gondolom a bombáknál is.(Jaj,találtam egy szörnyű oldalt,ahol két agyament arról beszélget,hogyan lehet kinyírni vkit saját készítésű bombával,ha gondja van veleKép.)
Kötőanyag azért kell,hogy az alkotórészeket összafogják.
Egyébként természetes ragasztóként is használják/ták,pl bélyeg/boríték-->ezért ilyen édes mindegyik(volt..).
Csokibomba..nyam-nyam...jobb lenneKép
Ja,és erőszakot tettem magamon,vettem két gipszkiöntőtKép!Végre,1 év utánKépKép!
És mi történt az első kiöntött gipszemmel...?
PEZ-->csak simán a cukor,mint tégla???Nem kicsi az?Vagy ami most a kereteden van,az is kicsi?

Jucus

Akkor dumcsizzuk meg emilen.Megírod,hogy miket lehet nála kapni?És akkor leadom a rendelést,begyűjtöd és megrohanlakKépKép!De ne számíts semmi jóraKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csí !
Sajnos napok óta nem volt netem, így nem tudtam kontrollálni a múltkori hozzászólásomban a linket.Remélem ez
most jó lesz.
Más. Láttam elektromos gérvágót. Hát nagyon profi gépnek nézett ki. Egy fémkorongon kellett beállítani a szögeket, és egy nagyon komoly fűrész volt hozzá. 17 ezer körül volt az ára. Kiváncsi lennék létezik ez kevésbé "komoly"-ba is.
OFF.:
Szeretném megkérdezni tőled, megoszthatók a vírus invázió során begyűjtött tapasztalataid ?
Üdv. Ditti
aynadit
 
 


Csí,
miért érdeklödsz Te a bombák gyártása iránt? Kép
Van valami konkrét terved? Megosztod?

Ditti,
sajnos én még most sem látok képeket! Kép

Jamina alkotói válsága átjött a gépen keresztül hozzám is! Kép
mian
 
 


Lanyok,
es a korsagot hozzank ki kuldte?! Gyermekem kohogese kutyaugatasra emlekeztet, ezzel egyenesen aranyos a hozzam valo ragaszkodasa, melyet talan a matricafestekekhez tudnek hasonlitani, ugy tapad ramKép Majd hozzambujas kozben felkohog, mire a pocakbaba belemrug, en majd bepisilek tole, de Reka nem enged felallni es en lassan bedilizekKép Off, en beszeltem.

Ugyhogy tomoren:
Csi, jok a muveid
Jamina, tanulj
Anyapoc, koszi a konyvajanlast a masik topicban
Ancsa,Krimi,Ditti,Jucus: nektek meg egy szia jutKép

Papirmerites: kulonbozo okok miatt nem itt publikalnam, az oldal majdnem kesz, majd kuldom a linket.

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!

Neked is sziaKép!

Jucus
20170114224602
 
 


Anyapoc!
Mikor télen beszereztem a dextrint, akkor én is rögvest ebbe a robbantgatós oldalba futottam bele...Addig azt hittem, csak szóbeszéd, hogy léteznek ilyen oldalakKép
Tudod miért érdekelt a dextrin? Mert anno a kőkorban a temperát pigment+tojásfehérje összeadásával készítették, ma pedig a tempera kötőanyaga a dextrin. Azért hittem, hogy a t.fehérje tartalmaz dextrintKép
A PEZ kicsike, jó hangyaszedés helyett - gondolom. Az én köveim nagyobbacskák, az alap külső mérete 16*16, azaz negyed szalvétányi, ezt viszonyításképp mondom.
Ha lesz fotóapparátod, akkor tedd fel a sógyurmákokat is!
A kacattartón két szalvéta van, a madáretetős, és a bocis. A füvet én szállítottam nekik, mert az nem volt.

Ditti!
Hoztam egy képet:
http://www.alby.hu/stationary/327200.jpg ,nekem ugyanez van meg, csak más a matrica (márkanév) rajtaKép
Ez is hasonló árfekvésű, mint amit írsz, ezeknél már csak komolyabb létezik, de barkácscélra elég ennyi. Mivel ez hordozható, az egyik asztalos-ismerősünk is ilyet cipel magával, régóta használja, és nagyon jól működikKépPedig kicsit ő többet használja, mint ami a "barkács" fogalomba belefér...
Vírusok: nekem nem volt vírusom, a tűzfal felrakása okozta az első problémát.
Vírusról csak annyit, hogy ne nyiss meg semmi furcsa levelet, legyen tűzfalad, rendszeresen frissíts (Win.U.)...
Tőmondatokban ennyiKép

MiAncsa!
Ditti oldalán, ha a "Feldolgozás alatt"-ra kattintasz, akkor feljön a kép, onnan tudsz lépkedni tovább. A tár.hu kissé lassan készíti el a kicsi képeketKép
Anyapocnak is írtam fentebb, hogy a tempera kötőanyaga után érdeklődöm, semmi konkrét nincs...

Áfonya!
Mi is ugatunk, úgy családilag...Kép
Jobbulást!
Arra készülj, hogy egy gyereknél egy hét matrica, majd kettőnél egy hét/fő, a fáziskésés miattKép
Kerestek a "Saját játékötletek..." c.topikban Téged a minap.

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


JucusKép

Csi,
akkor Te kuldted a nyavalyat?! /annyi helyen lattam mar pontos j-vel, hogy teljesen elbizonytalanodtam, hogy kell irniKép/ Jobbulast Néktek is! Ez a matricazas biztato, még jo, hogy mar nincs visszautKép

LAnyok,
senki nem alkot, csak valsagol?!
En holnap bolhazok elvileg osztrakeknal, van valami neznivalom?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Csii!

Na de ha bemegyek egy tűzépre, hogy szeretnék egy ytong téglát... Kép Kép
Most viszont úgy emléxem mintha valahol láttam volna tégla kiöntő formát valahol. Modellezéshez azthiszem.
Na mindeggy, mert nekem még előbb sokkal több tanulni, és kipróbálni valóm van még! Kép

Kép
krimo
 
 


Áfonya!
Mit nem értesz ezen?
Nyava + ja, je.

Krimo
Akkor adnak Ytong téglátKép
Azt hiszem, a TEIFLOC-ban van tégla-forma.
csii
 
 


Mindenesetre sejtik, hogy nem házat fogok építeni! Kép
Húúú én a dupla ll, bb stb vel vagyok nagy gondban, mindíg túll spirázom őket... Kép
Előre és utólag is bocsájtsátok ezt meg nekem.

Kép
krimo
 
 


Anyapoc és akit érdekel!

Meg van a fazekas címe.Szívesen elküldöm emilben.Ma csak arra volt időm,hogy elkérjem tőle .Árakra olyanra emlékszem,hogy a képtárban lévő,fedeles,belül mázas bödön 550FT,egy picir nagyobb 650FT.Cserép,a legkisebb 50FT ez kaktuszos méret kb.,de kicsit inkább nagyobb.Aztán 150Ft a következő méret.Fakanáltartónak való,belül szintén mázas(képet majd mellékelem)450Ft.Ez kb.20cm magas és felfelé öblösödő váza szerű izé.
Hogy én mit fogok kapni Csitől a szakszerütlenségemért!KépAztán,kerek tálak aminek kb 8cm magas pereme van 500Ft-tól,átmérőtől függően.Ezek nagyon tetszenek nekem,de még nem tudom,hogy mire lenne jó!Na most egyszerre ennyit!

Nagyon tetszik a kaktuszvagyfűszertartómicsodád!

Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Akkor először is bemutattom,amiért már vagy 2 órája görcsölök(hjaa,GPRS-szel képeket feltölteni..Kép)...

A múltkori vásáron vett fűszertartó így néz ki némi repesztés,dekupálás és pacsmagolás után egyik oldalról.És így néz ki a másik oldalról. Ez a fénykép nem lett túl jó,csak a felrakott szalvéta miatt tettem fel.(A háttérben látható mézeskalácsot a vásárban írták meg,Apa kapta neve napjáraKép!)
A fűszertartó kivirágzott!Jelenleg oregano és rozmaring van benne...de az oregano haldoklik,nemtom miértKép.
És ami még fontos:tuti jól működik az akrillakKép és hogy miután nem tetszett a repesztés,rámentem a festéssel mégegyszer,hogy akkormégse látszon...erre tessékKépKép!

Két régebbi szalvétakép:

hóemberes
Talán látszik,hogy az alján levő "hó" 3D,levegőn száradó gyurmából készült.

manóskép
Hát ez meg egy ilyenKép!

Innentől nem szalvéta...

Ilyen lett a konyhaszekrény parafázás után felül és alul.

A fal színe megtévesztő...NEM RÓZSASZÍN,hanem barackszínű!!!A mosogatót meg nem észrevenni,tudom,hogy tele van!

És ilyen függönyt varrtam,ha látszik belőle vmi...

Sóliszt:

húsvéti dísz 3D-ben,a díszről tojások lógnak nikecellből.A tojásokon a minta hőrepuffadó filccel készült.
Egyebek is vannak,de azokat mégle kell fényképeznem...

Itt látszik,hogy 3D...

És ez lógott az ablakban a függönyös képen...

tudom,kicsit sok voltam egyszerre,és a kersztszemes lámpámat még meg sem mutattam...epdig már vagy 4 hónapja készKépKép!

Ditti

Én meg tudtam végre nézni a képtáradat(de csak nagybanKép,kicsit sokáig tartottKép) és nagyon tetszik mindegyik!Csak arra nem jöttem rá,hogy a narancsos kép hogyan 3D???
Az irattartón az a fej a szalvéta?
És nagyon jók a kereteid!És persze a sima szalvéták isKép!

Jucus

Örülök,hogy tetszik a micsodámKép!De be tetszett előzni!Még a feltöltések felénél sem jártam szt,amikor Te már kukkoltál!!!!Kép
Ezek szerint kijutottálKép.Hmmmm....Mi lenne,ha együtt mennénk a piacra?Kép
Jaj,hogymire lnne jó egy ilyen tál?!!!....hát dekupálni!!KépKépKép

Csi

Nnna akkor...
Vissza az előzőhöz!Most jutott eszembe,hogy a múltkor elfelejtettem egy jó kis szójátékot: nem TUBIFLEX,hanem TUBIFEX!KépKépNem fűrészel maga kicsit sokat otthon?!!KépKépKép
Dextrin:na ja,csak ez kicsit óccsóbb,mint a tojat.Ha jól emlékszem,úgy nyerik,hogy a keményítőt hőkezelik(magas hőfokon) és így a bomlásból lesz a dextrin.
Tégla:és milyen kötőanyagot óhajtasz használni?

Asszem mára ennyit belőlem...

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Menjünk!Hozzál nekem ilyen izémicsodatarót!KépAnnyura szép és valahol láttam de sok pénzbe került ám!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
kérek szépen levélkét zsámbéki elérhetőséggel! Köszkösz!Kép

Anyapoc,
le vagyok nyűgözve, nagyon tetszik a fűszertartód színnvilága, igazán jó repesztés-oktatóanyag lehetne belőle! És a hóemberesnek is nagyon tetszenek a színe, meg az egész Kép
A parafás szekrényről kéretik bővebb infó. Mennyibe került sacc/kb? Kivitelezés nehézségi foka? És nem látod rajta, hogy szegényke SZ után kiált?! Kép

Ancsa,
hess, alkotói válság! elég, ha nekem van! Küldött a tesóm néhány csereSZt (egyik kolléganője szintén fertőzött), ÉS NEM TUDOTT TŰZBE HOZNI a látványa!!! Asszem, eladom a készletem KépKépKép

Áfonya,
mit túrtál a kirakodón -akarom mondani, bolhán?

Na, ne aludjatok sokáig! Nálunk ma búcsú van, jó sok bóvlival...

Jamika
jamina
 
 


Megiscsak kisut a nap, ugyhogy ma grillparty van. Este jovok, majd mutogatom szerzemenyeket /es meselek a fajo szivvel otthagyott dolgokrol is/.

-Afonya
afonya
 
 


Jucus,
bitte, bitte én is a fazekas címet! Köszi, elöre is!

Jamika,
csípkedd meg magad és ki az apátiából!!!! Kép
Csível már alig vártuk, hogy "gyógyulj" meg, mert nélküled nem akartunk az OBI-ba indulni!

Anyapoc,
Füszertartód telitalálat!!!
A hóemberes pedig egyenesen szenzációs! Ugye nem védted le? Kép
A konyhádért pedig nagyon irígy vagyok! Imádom a parafát. (azért én is beleszalvétáznék egy kicsit) Kép

Holnap nagyon szorítsatok, értünk/nekünk! Reggel 8-kor mütik a prücskömet. Én már most sík ideg vagyok!!!Kép
mian
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a szívmelengető szavakat,ezért érdemes dolgozniKép!

És a mai nap fénypontja:
kiöntőforma 1
kiöntőforma 2

Lengyelpiacon voltunk ma reggel és ott talátam ezeketKép!
És mennyi volt?Na mennyi? Darabja 1000 Ft!!!!Először nem akartam elhinni!Gyorsan le is csaptam rá!!!
Lehet rendelni,ha vkinek még nincs elég otthonKépKép!


És itt van ez az óra,amivel nem tudok mit kezdeni.Ugyan már beszalvétáztam,de vhogy nem tetszik...Asszem,drótkefe...Kép
Ötlet?

Jucus

Akkor megdumáljuk,mikor megyek Pestre legközelebb és összehozzuk.Egyenlőre úgy nézem,csak július elején megyünk szombaton(akkor áll ott Apa hajója),addigra szerzek neked ilyen micsodátKép!
Mit szólsz hozzá?Kép

Jamina

Ne tessék itt összehordani butaságokat mindenféle alkotói válságról!Egy kicsit mást csinálni,pihenni és máris visszajön az ihletKép!A recept komoly!
Repesztő-oktató anyag:mire gondoltál?Hogyan toljuk el a repesztést?KépKépAzt tudnám oktatni...és bízzuk a véletlenreKép!
Parafa: OBI-ban vettük,ezt a szekrényt,meg még egy 95X65-öst ragasztottunk be vele(a jó öreg beépített szekrény a panelban) + mellette levő faburkolatot.Maradt egy teljes csomag parafa(asszem 1 cs. 1nm),így került az egész 12 000 Ft-ba.Meg kellett egy tubus sziloplaszt,azzal ragasztottuk fel.Ja,meg a fa fogantyúk,de az pitiáner.Férjem csinálta,úgy hogy nem volt nehézKép!Na nem nekem,hanem nekiKép!A lapok 60 X 30-asok,3 mm vastagok,1 ajtóra felment egy egész,meg egyiket el kellett vágni.CSak nagyon jó tapétavágó kell,mert különben rojtozódikKép.
Szalvéta,szalvéta...még nem talátam meg hozzá a legjobbatKép!Ötlet?
Órát is felraktam,de nem tudom,mit kezdjek vele...nem teccikKép.

Ancsa

KösziKép.
Levédeni?Hova gondolsz?!!!Én is lopok minden ötletetKépKép!
Parafa--hja kérem,ha az ember megszállottá válikKép.Egyenlőre hagyom,hogy mennyire lesz tartós,aztán majd meglátjuk,lesz-e rajta SZ.A gondom az is,hogy ezt nem lehet úgy lakkozni,hogy vízálló legyen...meg gyerekálló...lenemválló..Kép
Nagyon szorítok kistücsöknek!Miért műtik?Nem is olvastam..vagy nem írtad?

Áfonya

Nálatok hol sütött a nap?!!!Vagy melyik nap?KépItt szemetel...az eső!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Művek remekek!
Szép sorban:
Fűszertartó-- remek a forma, és a minta isKép
Hóemberes-- azt hittem, mikor csak a képet néztem, hogy lefújtad műhóvalKép Olyanra festetted, mintha meg lenne világítva a képKép
Manó--mi a kereten az a sárga virág? Nyomda?
Parafás szekrény--engem is érdekelne az elkészítés módja. Nekem nem hiányzik róla a szalvétaKép
A húsvéti linkek elkutyulódtak, de mindjárt megnézem a képtárban.
Tubifex--KépKépKépKépKép Nekem fel sem tűntKép
Lehet, hogy ezért nem kaptam?Kép
Tégla: nem tudom, mi lesz a kötőanyag...

Jamina!
Segítek a döntésedben: ne eladd, hanem dobd át a a szalvéákat ide!Kép

Áfonya!
Mi is sütögetünk esténként. De a szalonna light, hiszen a zsírját kicsöpögtetjükKép
Képeket várom a piacról!


Ancsa!
Szurkolok. Nem lehet jó érzésKép

Hoztam egy képet, amit az Indexes AniTa készített, nekem nagyon tetszik, kétségtelenül a legeredetibb 3D:
http://www.terrarium.hu/matati/termekek/54.jpg
Szem brutáljóKép

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Anyapoc!
Elkerültük egymástKép
Sztem nincsen semmi gond azzal az órával, talán a mintához túl homogén a sárga. Keverd ki a napraforgó barnáját, és egy kicsit maszatold össze vele a képet, akkor nem lesz ennyire egyszínű az alapKép
Egy próbát megér, nagyon szép a szalvéta!

Csi
csii
 
 


Csi

Dícséret:kösziKép
Jesszusom,ez igazi bogár?!!!Akkor meg sem láttamKép!Azon kívül viszont tényleg szuper!
Manó-keret:gyerek logikai járékának egy darabja,festékbe mártva.
TubifLex:attól függ,hol kérted...Kép
Óra:na ez az,ami nem látszik a képen.Hogy narancssárgás-barnással van pacsmagolva.A kamera nem adja vissza.Most már csak 1 a gondom,hogy amikor készítettem még sárga volt a konyhafal,ahova készült...most meg már barackszínű..vagy inkább lazac(?)...Kép
Kötőanyag:segítek...sziloplaszt!Nagyon gazdaságos és jól ragaszt!Csak nem tudom,hogy festhető-e...kipóbáljam?
Parafa-->feljebb.

Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: