Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya!

Fantasztikus ez a zöld színű szivecskés cserép, gratulálok.

Üdvi.

Évi
makrancos
 
 


Évi,
koszi, Anyumnak is tetszettKép

-Afonya
afonya
 
 


IgeenKépSikerült megnéznem a képeketKép

Gwen!
NahááátKép!
Dícsérjem meg egyesével?Kép
Tetszenek a tárgyak formái is, na, jó, a dekli-formát már láttam máshol is, de a többi nagyon izgalmasKép
Árvácskásról mesélhetnél, látok ott vmiféle repedéseket...
Kerti kosár lefigyelve, legyártomKép(szabad?)
Ez a decoupatch papír hasonló lehet, mint nálunk az a vékony rücskös csompapír, amit mindenre lehet használni, csak csomagolásra nem...Olyasféle?
Műhanyag kertitábla beszerzés alatt, galádok felemelték két forinttalKép
Próbálkozom egy kaspókészítéssel, ha készen lesz (egyszercsak), akkor majd megmutatom!

Áfonya!
Nekem is tetszikKép
Az a buli benne, hogy nem tudom megkülönböztetni azt, hogy hol kezdődik a festés, és hol ér véget a szalvétaKép
Vízálló? Ezt a luxustKép

Láttam Jucus tálját is, érdekelne a beszerzési helye!
Nálunk a piacon van egy nagyon szép fatermékeket áruló hölgy, ilyen, azaz hasonló tálakat is tart, de van méteres darab is, persze aranyáronKép Van neki farönkből kimart kupája, és tálja. Gyönyörű!
Jucus, kaptál Fixatívot?

Aynadit!
Az elszállt üzenetemben azt írtam, hogy a gérvágó olyasféle, mint a gérláda, csak egy felvágottszeletelővel van kombinálvaKép Körfűrészt húzol le egy karral, az szeletel. Az enyém kb. 5x10 cm-t visz el, így kisebb darabokat is lehet szelni vele körfűrész/dekopír helyett.
Relatív olcsó szerkezet, keress rá az elektromos gérvágóra, nekem most sajnos nem megy a keresésKép
Van már nekem álványos fúróm is, azt most kaptamKép
A faanyagokról még annyit, hogy a kerti sütésre használatos fatányérok nem száradnak ki, ha alkalmanként forró étolajjal le vannak kenve. Aztán el lehet mosogatni, persze ez esetben a decoupage-díszítés nem alkalmazható.

Ma kaptam egy agyagból készült csirkeitatótKép
Most jó nekem!

Csi
csii
 
 

 
 

Csi!

Van nekem Fixaktívom!A Ferncziek terén a nagy Ápisz aljában nyílt hobby bolt.Pasztell kréták,Fixaktívok...mindenféle kapható.
A tálat még nagyon régen kaptam ajándékba.Forog és Lazy Susanne a neve.(ezt nem magamtól tudtam,tesom mondta)

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Mi ez a kréta dolog? Csak olvasom itt és nem értem Kép Mire lehet használni, nem valami iskola kréta igaz?

Kép
krimo
 
 


Áfonya,
nagyon tuti a csereped! Kép
Mennyi ideig gyártottad??? (de ebben tényleg minden benne van!)

Csí,
én már el is vagyok felejtve?? Kép

Hajni,
csak szólok, hogy kaptam töled tegnap egy vírusos levelet! Kép ,még az is lehet, hogy nem is Te küldted, csak felhasználták a neved, címed!

Most mutogatok:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=2049&page=3
mian
 
 


Jucus!
Úgy nézem, mindenki azért van, hogy az összes pénzedet elköltsd a hobbiboltokbanKép
Nemrég írtál egy másik frissen nyílt boltról is... Nem érzed néha, hogy üldöznek?Kép

Ancsadrága!
Dehogy! Csak nem találtam meg a képeidetKép
Új ablak nem nyílik, csak a topik, Gwen képeit sem tudtam volna megnézni, ha új ablakba teszi őket...
De most megvaaagy!
Szóval: fabödli remek! Cinkeket mivel kented? Szakembör szerint nehéz a fémeket (cink-bádog) tartósra festeniKép Én most zománcot is szeretnék festeni, állítólag az mindent ledob, pedig itt figyel mellettem egy helyes zománcozott teáskanna...
Tetszik az árvácskás stúdió-dekor (a stúdió isKép), nekem színben, nagyon jól megy hozzá a lilakeretes óra isKép Bár így képről nekem minden inkább kékesszürke, mint lila...
A székeken mi van? Szalvéta, vagy dec.papír?
Melyik képet krétáztad? Ne linkeld be, hanem meséld elKép
Nem akar összejönni a falazott keretemKép Egyszerűen nem találom el a színét. Ki fogom dobni a kukába!

Krimo!
Pasztellkréta, színezésre használható szalvéta alá, és fölé isKép

Valamit még akartam....
Ja, igen! Ancsa, az egyik cink virágtartódon a kedvenc rózsás szalvétám látható, sajnos keveset vettem belőle annoKép És azt rögtön benyelte a cserepem (valahol a képtárban).

Sziasztok!

Csi
csii
 
 


szakad az esö és nagyon hideg van! Kép(
Megy hozzátok is! bi-bi-bi
Ilyenkor az embernek tényleg van kedve és ideje müvészkedni. (csak én balga most kölcsönadtam a kép kiöntö formáimat! Kép )

Csí,
minden krétázva van: A 2 fa bödli is és a cinkek is. (tudom, hogy nem túl jó a gépem!) Egyáltalán nem adja vissza a fotó, hogy milyenek igazándiból. Gyere el, és nézd meg!!!
A cinket nagyon macerás volt lefesteni. Mezei fehér falfesték és szinezö hozzá. Az az érdekes, hogy a két tartót egy helyen, egy gyártótól vettem, mégis, az egyiket elég volt 2x festeni, mert viszonylag jól tapadt a festék rajta, a másikkal pedig megszenvedtem, mert 3 és fél réteg van rajta. A fél az azért van, mert csak ott mázolgattam, javítgattam, ahol foltosnak véltem. Aztán vízálló decupraggal szalvétáztam, majd lakkoztam.
Ne degradáld a studiómat kékes-szürkére! Kép LILA!!!!
Mindkét szék szalvétával készült.
A keretet ne add fel!! Tutira ki fogsz valamit találni! (aztán a végén még szabadalmaztathatsz! Kép)
Azt a rózsás szalvétát én is nagyon kedvelem! Nekem még van!
mian
 
 


Köszi Csi!

Majd egyszer szóljatok, ha olyan kép van! Jól megnézem. Kép

Kép
krimo
 
 


Ancsa,
hat egy orat tuti elpepecseltem vele. Persze, csakis a szaradasi idok miattKép

Utanamasztam en is az albumodnak /a profilodban beirt cim sem az igazi/, a legjobban nekem a studiod arvacskas kepe tetszett, a kerete nagyon tuti.

Csi,
ez az egetett agyag allat jo szin tenylegKép Bar a plextol feheres maszatolasa miatt eloszor meglehetosen lutri volt, milyen lesz az egyik kepkeretem... de mar kezdem kiismerni. Nameg van egy csomo hutomagnesem, tesztelekKép Multkor, a cserepnel azert boritottam ki egy adag "lakk"-ent funkcionalo viz+plextolt, mert nem akart sehogysem csomosodni, ahogy josoltad. Gondoltam, akkor nem lehet joKép De az ecsetet vegulis megkototte, ma vettem eszreKép

Gwen,
a te albumod sem jon be a link alapjanKép

Jamina,
gyalog viszed haza azt a gepet?!Kép

-Afonya
afonya
 
 


ja, es ideert az esoKép

-Afonya
afonya
 
 


Hihetetlen jó színkeverés jutott a birtokomba...
De ha nincs itt senki...Kép
csii
 
 


Nem vicceskedni akartam, de ezt az előző hsz-t még délután írtam, csak most vettem észre, hogy nem küldtem el!Kép
csii
 
 


Csii

hogy-hogy ilyen korán idejutottál?

Gig
gigóca
 
 


uzenet cenzurazvaKép
afonya
 
 


Csi,
lehet, hogy nem gepet kene cserelned, hanem...?Kép
Elkuldod mailben nekem?

-Afonya
afonya
 
 


Krimo!
Linkelnék Neked fentebbről, ha tudnék, de rossz a programomKép
Így csak azt tudom mondani, hogy olvass vissza, nagyon sok kép krétázódott be mostanság, Gigó, Ancsa, Áfonya, talán Gwen is (mintha) maszatolt már vele (nem tudok visszaolvasni), de az én képtáram utolsó darabjai is krétások, sőt van ott valahol fotó a krétáról is. Jucus is vett...

Ancsa!
Van itt is eső, meg jég is bőszenKép
Szép lila az a lila, ami a képen látható, de nekem a lila szó említésére nem ez ugrik beKép. Mondom: tetszikKép Na!
Az sztem jó, ha nem látszik, hogy hol a kréta, mert akkor a mű egységes.
A keret megoldódni látszik, titokKépKép
De hiába is mondanám, hogy szép színű lesz, ha nem tudom megmutatniKép
Cinkek: a minap azon gondolkodtam, hogy a tápszeres dobozaimról miért nem jött le anno a falfesték, még heves inzultálásra sem, sőt egy tanévet kibírt az oviban, pedig ott a kicsik macerálják rendesen.
Aztán beugrott, hogy az a "sima" falfesték oldószeres volt.
És most tudtam meg, hogy a diszperziós falfestékek között is van eltérés, van amelyik nem mosható, van mérsékelten mosható, és van súrolható is, tehát -gondolom- ez a tartósságát is kifejezi...

Áfonya!
Pigmentedből egy fogpiszkálóhegynyit (szép szó) tegyél a dec.ragba, és lakkozz azzal, vagy a Plextolba, ha azt használod lakknak. Az egészet lesötétíti egyenletesen.
Az autók gyöngyházfénye is hasonlóan készül (csak hasonlóan) külön lakkrétegeket visznek fel, különböző színekkel, így ha ránézel, mindenhol másként törik meg a fény, ahol "belátni" a lakk alá, ott más színű, ahol pedig domborodik a forma, ott feltorlódik a szín, és szinte tökéletesen letakarja az alatta lévő réteget.
Húúú, ez macerásra sikerültKép

Gwen!
Beszereztem három táblát, egyelőre nem volt több az üzletben, de állítólag hoznak hamarosanKép

Anyapoc!
Mikor ívnak a halak? (koi-ponty)

Kréta: azt is lehet vele művelni, hogy a besítírozás után egy híg akrillal elmaszatolni. Keveredik a szín, oldódik a pigment (pontosabban úgy látszódik), de itt már nem kell a fixáló, mert megköti a híg akril. Azért híg, hogy a krétát ne takarja el, csak módosítsa.

Rábeszéltelek Titeket már az akvarell ceruzára?
Még nem? Akkor most mindjártKép
Szóval: nekem mindig gond, hogy egy-egy részlet elvész, vagy mert nem vágom ki a gesztenye szőrét, vagy mert az alapszín benyeli a mintát, mint pl egy sirályt a fehér alap. Néha jó lenne egy Nap, talán egy madár is, vagy csáp a méhecskének. Béna vagyok, nem tudok festeni finom vonalakat ha nincsen előrajzolva. És ha előrajzolom, akkor megmarad a grafitceruza randa színe, ami a napocskánál nem is előnyös minden esetben...
Most rászoktam az akvarellceruzára. 12 szín elég minden apró vonal megrajzolásához(egy készlet kb 700Ft)
Megrajzolom a vonalat (pl. napocska), majd kifestem sárga színnel. A ceruza vízben oldódik, így bármennyire is halovány-áttetsző sárgával festek, nem lesz látható alatta az előrajzolás, mert elmosódikKép.
Mellesleg nagyon szépen színez, dedeknek is ajánlom, nem görcsöl be a kezük, mint a kínai színesnélKép Még fekete kartonra is fog.

Említettem fentebb a színkeverést.
Ha az eddigieket sikerült értelmezni (körülményes vagyok, na!), akkor itt a következő fejtörő:
Mi kell a sárgához, hogy zöldet kapjunk?
A megoldás nem a kék (azaz most nem arra gondolok).

Sziasztok!

Csi
csii
 
 


Gigó!
Jót tesz a kert, mindenki kidőlt, csak apát kellett áttaszigálnom a kölyök ágyából a sajátunkbaKép

Áfonya!
Az agyamat küldjem át?
Nnna, azért egy mail-ból kilógna!
HahKép
csii
 
 


Csi!

Elnézelődtem itt, ugyan még mindíg nem tudom láttam-é olyant amin kréta van, de nagyon szépséges cumókat láttam! Kép Elismerésem mindenkinek!
A fejtörődre: hát ződ! Kép Vagy azt nem lehet választani? Kép

Kép
krimo
 
 


Sziasztok,

én tudom a megoldást,cián kellKép

mindurka
mindurka
 
 


MindurkaKép
Nem ééér, a cián az kék! (Ha azt veszük, hogy a "cián" elnevezés a ciánkék rövidítése)
A cián az egy zöldes-kék intenzív erős szín.

Krimo!
Ne csalj!Kép Nem ér a zöldKép
csii
 
 


Csí,
én 4 színt tudok, amiből kikeverhető minden+árnyalatok, de ne csigázz mindenkitKép
áruld el a titkodatKépKép

mindurka
mindurka
 
 


Csi

Tavasszal.de függ az időjárástól,árvizektől stb...Miért????

Az én tippem: vörösKép!

Anypaoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Most van tavasz?
Ancsa ideküldte az összes fagyot, és nem tudom, hogy lesznek-e kishalaim miatta, vagy semKép
És azt sem tudom, hogy van-e fiúhalam.Kép

Színkeverés: eddig nem hangzott el az, amire én gondoltamKép

Csi
csii
 
 


Csi!
Színkeverés ügyben az én tippem: fekete

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Csi!
Talán iblya kell bele?

Üdvi Évi
makrancos
 
 


ibolya
makrancos
 
 


Csí !
Azt elfelejtetted megmondani, hogy egy szín a megoldás,vagy lehet több !?Egy szín esetében,ha a kéket nem mondhatjuk, akkor csak a lila jöhet számításba.
Szeretnék kérdezni valamit Tőled, mint festék nagymestertől.Véleményed szerint a diszperzites jellegű festéket lehet színezni színes tussal ?
Valahol valaki próbálta már, hogy temperával működik. És van lényegi (látványban )különbség egy aqvacolorral színezett és egy temperával színezett között. Bocs, csak meditálok. Szóval mi a véleményed ?Üdv: Ditti
aynadit
 
 


Ja és ha kettő szín is lehet, akkor próbálkoznék barnával és egy kis feketével. Talán szép olajzöld lehetne belőle. D.
aynadit
 
 


Juborka+Aynadit!
A hangszórót átvehetik a szerkesztőségbenKép
folyt.köv
csii
 
 


Imádom ezt a pezsgést! Kép) Mégsem haltunk ki!

Áfonya, Csí,
köszi az emilt, megkaptam! Kép

Csí,
minden bizonnyal újra csak igazad lehet; a falfestékkel kapcsolatban. Valami nagyon érdekes dolgot vehettem én, amikor beszereztem, mert közvetlen festés után az ecsetböl vízzel kimosható, de száradás után nem egykönnyen jön le!

A rossz idöt nem én küldtem, csak kárörvendtem!

Ancsa, a fögonosz
mian
 
 


A második tppem a fekete lett volna! Kép Persze mostmár lecsúsztam a hangszóróról Kép

Aynadit!

Pont a napokba töprenkedtem, én is, hogy mi lenne, ha egy kis tintával próbálkoznék! Egy textil festékről jutott eszembe ami szintén olyan folyékony. De a tintának a felületén szokott lenni egy olyan kis réteg, mint egy olajfolt a pocsojában... Jól el mondtam Kép

Kép
krimo
 
 


Makrancos Évi!

megkaptam a levelet, majd egyeztetünk oxi?! Kép

Kép
krimo
 
 


Csi!
Hangszóró helyett nem osztanád meg velünk azt a birtokodba jutott hihetetlen jó színkeverést? Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi! szia!
Te is elökerülél? Kép 1000 éve nem láttunk.
Mostanában nem is mutogatsz semmit nekünk? Kép

Csí,
nálunk még sajnos mindíg tombol a tél! 700 m felett már hó van! De megnyugodtam, mert M.o.-ra már jósolják a jobb idöt. Szorítok a halaidnak!! Kép
mian
 
 


Juborka!
Ide nem teszem fel, ez egy sokhasábos történet, ha lesz gépem, akkor kiszedegetem a lényeget (most nincsen office) és átküldöm mail-ban.
(de csak akkor, ha megmondod:milyen fekete kell?Kép)
Barbie elkészült?

Aynadit!
Hmm-hmm. Gőzöm sincs, mi az a tinta!
Amit tudok róla:
-van vízálló
-van vízben oldódó
-van ruhajelölő (ezt alkoholos filcbe töltve ruhapingálásra lehet használni)
-van a tus, ami nemtom mi
-és van akvarelltinta is, ezt sem tudom, hogy mi.
Sztem nem lehet oldószeres, mert az zsíros foltot hagy.
Sztem alkoholos sem lehet, mert annak a szagára emlékeznék.
Azt tudom, hogy hihetetlen színezőereje van...

folyt. köv.
csii
 
 


Csi

http://www.mkk.szie.hu/~tejfol/kisto2.html

Itt megtudhatod,hogy mit kell tenned a halakkal.Vagy leírjam pár szóban?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Mian!
Nem tüntem én el, folyamatosan olvaslak benneteketKép Mutogassak is? KépEzek készültek legutóbb: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/repesztett_oliv_s_f_nyk_pkeret.JP G
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/kisvakond.JPG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/tulip_tart_3.JPG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/lepk_s_cser_p2.JPG

Csi!
Előre is köszönöm a színkeverési továbbképzést!Kép A barbis szalvéta sorsa: a barátnőm, akinek a kislányának készült volna a kép, maga is kedvet kapott a kopácsoláshoz, így hát ő készítette el a képet Kép Valahogy ragadós a dolog...

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Anyapoc!
Hihetetlen oldalt mutattálKép
KöszönömKép(Bár az ő méretezéseik szerint nekem lavórom van)

Juborka!
Te is csak addig fogod terjeszteni a kórt, amíg nem csapnak le a szalvétáidraKép
Képet nem látomKép

Aynadit!
Kedves, érezze Magát megróva!
Hogy a túróba dícsérjem meg a hihetetlen jó sótartódat, mint a legjobb ötletet?
Hogyan kérdezzem meg a bőrkép készítését, ha nem mutatod meg?
És mi a csudának locsogok itt én a festésről, meg a pasztellről, ha nem tudom, hogy Magácska fest?
Hmm?KépKépKép
Vissza a tintához:
A vízzel oldódót biztosan lehet keverni egyéb vizes festékekbe, csak azt nem tudom, hogy mennyire tartós a színe, emlékeim szerint ezek fakulósak. De a festékek színtartósságáról inkább Te tudsz többetKép
Azt is tudom, hogy az akvarell-festészetben használják a tintát-tust, de azt nem tudom, hogy mi a kötőanyaga, és a tinta/tus festékanyaga oldódik-keveredik-e egyéb festékkel. Ki kell prószálni, és az eredményről itt beszámolniKép
Mennyibe kerül a folyékony gumiarábikum, nem tudod?
A temperás diszperzit sem különbözik az Aquacoloros, vagy egyéb kutyult festéktől lényegesen. Talán annyiban, hogy a színezőpaszták jobb minőségű pigmenteket alkalmaznak, míg a temperák a kevésbé drágákat (nem a művészfestékről beszélek). Az színezőpasztába olyan pigment van, ami a színtartósság, keveredés, elegyedés szempontjából a legjobb. A tempera viszont mégsem színkeverésre van kitalálva, de működikKép Én kedvelem, mert olcsó, és van kicsi kiszerelésben is.
Még talán annyi, hogy a temperák nem biztos, hogy azt az eredményt adják keverésnél, amit várnánk, hanem mást, míg az Aquacolor színtiszta szín, nem okoz meglepetést.

Ancsa!
Van a stúdióban krómcsap, vagy krómkiegészítő? Pl. szappantartó, törölközőtartó, vagy ilyenek?Mert akkor készíthetnél krómkeretes képet, az jól megy a na-jó-lila színhez is. Nekem most készül egy krómkeretes kép a fürdőbe, sosem találtam oda passzoló keretet, de a króm bejöttKép
Az ecsetek: én ilyenkor azért ijedek meg, mert ha a beszáradt festék kioldható, akkor nem is bizos, hogy olyan nagyon vízálló...Kép

Jelentem: Jamina hamarosan jön!
Gépe már van, Internete nincs, de ígérikKép

Eldugulok mára...vagyis csak péntekre.

Csi
csii
 
 


Sziasztok,

én eddig csak olvasgattalak benneteket,jegyzetelgettem, de most lenne egy kérdésem:
milyen festéket ajánlanátok zománcozott edények dekoupácsolásához?

Én, régebben hobbyfestéket, majd diszperzitet használtam,de csak képeke, és cserepeket készítettem.

Ja, és mégegy, sztetek érdemes a műanyag erkélyládádt megpróbálni,gondoltam, lekenném utána csónaklakkalKép

Előre is köszi nektekKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Itt jelzem, hogy ugytunik, a freemail egynapos kesessel tovabbitja a leveleimet, raadasul akkoris osszevissza sorrendben, igy bocsi a levlistasoktol, nem tuntem el, csak technikai akadalyok vannakKép

Jubi,
a kisvakondos kep es a cserep tetszik a legjobban, jol eltalaltad a szineket. Szeretem a pamacsolt szalvetakat, ahol nem latszik a SZ hataraKép

Csi, Edit,
mi ez a a "hihetetlen jó sótartó" es "bőrkép"?! Vagy ne kerdezzek, hanem masszak at egy masik forumra megnezni?! Nem eeer, lusta vagyokKép

Manoka,
en Csitol tudom a megoldas/oka/t, igy meghagyom neki a valasz lehetoseget, nem akarok pavaskodniKép

-Afonya
afonya
 
 


Nah, amiert meg jottem, azt elfelejtettem megirni.

Van nalam negy konyvecske:
Vidam lampasok - tk. papirmase, lufira, gyerekeknek
Papirmerites - allat jo, gyonyoru dolgok vannak benne
Textilmatricak - ezt még ugyse probaltuk, nameg sok a folos penzunk isKép
Terbeli szalvetatechnika - ebben mondjuk sok ujdonsagot nem lattam, egy-ket jo keret erdemel emlitest inkabbKép

Ha valamelyik esetleg felkelti valaki erdeklodeset, szivesen megirom a tapasztalataimatKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya


a textilmatricát én nem ajánlom, ha pólóra akarod tenni, mert beizzad a gyerek, és a felnőtt bőre is a minta alatt. Sajna én már kipróbáltam, meg be is vásároltam belőle, de már csak táskára kabátra gyártom őket.

Gigóca
gigóca
 
 


Áfonya!
Engem a lufira készített papírmasé lámpások érdekelnének!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi,
nagyon tetszik a vakondos kép! Telitalálat! Kép
De a többi is nagyon szép; -hozod a megszokott formád!

Áfonya,
még kérdezed, hogy érdekel-e bennünket valami? Leszel oly jó és megosztod velünk a tudást?
Nekem speciel mind a négy izgatja a fantáziámat.

Csí,
nem értem teljesen a krómkeretet! Kép azt vegyek készen, esetleg van már olyan festék? Még nem hallottam róla.
Ecsetröl csak annyit, hogy lehet én nagyon rendes vagyok, de amikor használok egy ecsetet, azon nyomban kimosom! Még sosem volt ideje beszáradni. Tudod, féltem az ecsetjeimet, mert nem voltak olcsóak. Azt hallottam egy régi, tapasztalt szalvétástól, hogy érdemes az ecsetre is áldozni, jobb minöségüt venni, mert az is nagyban hozzájárul a kép szépségéhez. S lám, igaza van!
Itt a jó idö! Kép
mian
 
 


Sziasztok Lányok!

A Rossmannban lehet kapni most 499.-Ft-ért rajzoló sablont amivel egész kicsi gyerekek is nagyon szép képecskéket varázsolhatnak. Kép

http://www.rossmann.hu/akcio/kep/kep1.htm

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Csi

Örülök,hogy segíthettem ÖnnekKép!Azért lavórban is szaporodnak azok a halak!Kép
Holnap lesz nálunk képzőművészeti kirakodó,bibibííííí!Mit hozzak?Ludat,vagy kacsát..Kép?Pénztárcát vajon vigyek?Vagy kíméljem meg magam....

Jubi

Nagyon szuperek az új(?) cuccaid!Nagyon szép a repesztésed!Én soha nem tudom ilyen szépre csinálni!Áruldel nekem a trükkjét!Az enyém mindig olyan felemás leszKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Hát a repesztés nekem sem jön mindig össze...pedig elméletben tudom...szóval:a repesztőlakkot egyenletesen felkenem, várok vele kb. fél órát, aztán felkenem ugyanabban az irányban szintén egyenletesen, nem túl véknyan, inkább bőven mérve rá a második festékréteget. Fontos, hogy soha nem kenem át kétszer ugyanazt a részt. Elég pepecs munka. Ami kimarad azt a végén egy vékony ecsettel szoktam befestegetni, vigyázva, hogy a már lefestett részekre ne menjek rá. Még annyi, hogy a festék ne legyen nagyon vizes, pontosabban én csak nagyon kicsit vizezem, hogy ne folyjon szét a rep.lakkon. Hát ennyi. Remélem tudtam segíteni, bár nem hiszem hogy sok újat mondtam..Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Csi!

Lehet,hogy kicsit bárgyú a kérdésem,de a fazekasok mivel mázazzák az edényeiket?Találtam egy remek fazekast a szombati piacunkon aki szerintem olcsón árul.Olyan tálat,fűszertartót...
vettem ami belül mázas.Ő mondta így.Nekem olyan
mintha valami jó kis,vízzáró lakkal lenne bekenve.
fuszertarto

Ui.:krétából mindig csak a barnát sikerül használnom.Talán most élem a barna korszakomat?

Jucus
20170114224602
 
 


Manóka!
Zománcozott edény, azaz a zománcot igen nehéz festeni, a mezei kencéket ledobja (ha hosszútávban gondolkozunk).
Hivatalosan jó rá az autóknál használt festék, vagy pl a kádfelújításkor használt kétkomponensű lötty, és egyéb nem túl barátságos kence.
Ha lazítunk a követelményeken, akkor fémre használható alapozókat illene használni...Kép
Ha maradunk a hobby-szinten, akkor minimum egy akril, az fentmarad, de akkor is illik alatta zsírtalanítani.
Én azzal fogom megpróbálni, bár kétségtelenül nem a legbombabiztosabb dolog.

Áfonya!
kerettippek jöhetnek, a lámpás is, maradt húsvétról egy papmasé-lufim. Azt toalettpapírral készítettem, csak már nem volt időm kipingálni. Véletlenül nem dobtam ki...
A merítés is jó lenne, vettem már hozzá szunyoghálótKép

Ancsa!
Van krómfesték (spray), de az inkább hasonlít a tárcsaezüstre, mint a csaptelepreKép Viszont a fémfóliák "krómosabbak", fakeretre fel lehetne rakni, vagy venni olyan fürdőbe való "valamit", aminek a krómléceit (festett műanyag)le lehet szedni. Felénk a kínai ipar mindent elárasztott ilyenekkelKép
Olyan trükköt is láttam, ahol a meglévő krómkosár volt az alap, azt használták merevítőnek a kosárkészítésnél, azt "fonták be". Fürdőbe azt is lehetne...
Nálam most egy öntapadós fólia kerül a keretre, ez hasonló, mint az öntapadós tapéta, de inkább dekorfólia néven fut. Nálatok is lehet kapni, van belőle nagyon szép bársonyos, és parafa is, ami nem "olyanmintha", hanem AZ! Áfonyának ajánlgattam anno a céget, de most elfelejtettem a nevüketKép
Az ecset nagyon fontos, az tény, nekem az első ecsetem egy Marabu, több, mint egy éves, és az mai napig tökéletes (óvom is). Én csak a szőrehulló vackokat nem kímélem, az van, hogy beleköt a tálba, azzal együtt dobom kiKép De abból van tucatnyi, sokszor tisztítva sem érik meg a második alkalmatKép
Készen van a falazott keretem, végül lefújtam terrakotta spray-vel, remek lett, azaz próbának remek, mert maga a kép nem nagy szám, de mint mondtam, csak próbának készültKép Még egy kis kréta, és olyan lesz, mint a bontott tégla...

Jucusmamus!
Nem bárgyú a kérdés, én is ezt vadászom egy idejeKép Azt tudom, hogy használják ők is azt a kencét, amit Ancsa elmlegetett anno, de nem tudom, mi a rendes neve nálunk. Van egy felületimpregnáló is, (amit persze nálunk nem árulnak a festékboltban), most annak sem ugrik be a neve, és használják a vízüveget is, ami impregnáló kerámia-kötőanyag.
Az a gond a fazekas mázakkal, hogy azokat ki szokták égetniKép Találtam két hónapja egy oldalt, ahol nagyon jó mázakat értékesítenek, ott volt olyan is, amit nem kell kiégetni, és volt kiégethető, de az mikro-, és mosogatógépálló.
Nemsokára megyek a fazekas-központba, majd megkérdezem a pontos nevét, és a beszerzési helyet, de ott is a fentebb említett fazekas-ellátó árlistája volt kint a falon, aminek a címét most nem tudomKép
Fűszertartót nem látomKép
Amíg nincs máz, kend le Plextollal, az barátságosabb, mint a vízüvegKép

Anyapoc!
Na, mit vettél?

Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: