Új privát üzeneted érkezett!

Csí,
hááát! a fazekasság nem lesz semmi! Kép Csak aztán majd a végén nem fogod tudni, hogy merre és hány felé szakadj! Egy idöben nekem is nagy szerelem volt! Korongozni is fogsz, vagy csak gyurmákolsz?
Azt tanáltam ki, hogy szépen kitanulod a mesterséget és majd gyártod nekünk sorozatban a szebbnél szebb cserép dolgokat, mi meg szalvétázunk szépen! Neked arra már usse lesz idöd! Kép
Vettem krétát! Addig settenkedtem körülötte az üzletben, míg valahogy beleugrott a kosárba! Kép
Igazad van; a favödör, az majd nem úgy néz ki, mint a dézsa; söt inkább ellipszis alakúak. Nagyon kis helyesek; csak még azt nemtom, mire fogom használni!
Nagyon jó a massza, nekem bejött. Csak arra vigyázz, hogy felbontás után, - mivel gondolom nem fogod az egészet egyszerre elhasználni,- Nagyon jól zárd be a maradékot, mert elég gyorsan olyan lesz, mint a beton. Én több nylon zacsiba szoktam beletekergetni.
Emilt akkor egyenlöre nem írok!

Lefestettem végre a székeimet! Már csak a dekorálás van hátra, ami nem lesz nagyon nehéz, mert megjelent a nyári szalvéta kollekció, szebbnél szebb új rózsa mintákkal! Kép és vesztemre még jövö héten újabbak is érkeznek!

Megpróbálom a hétvégén az új birodalmamat lefotózni, aztán dicsekszem!

Színvonalas hétvégét kívánok mindenkinek!
mian
 
 


Jó kis társaság. Szajrét vigyek, de fussak mint maratoni, és aztán gyorsan vissza. Szép kis marasztalásKépKépKép

Gwendoline!
Üsse kő, ha szerzel rucolát, gyorsan eljövök onnanKép
Én kergetem, igenKép
Cserepek--én is azt gondolom, hogy vízbázisú löttyökből nem válhat ki olyan anyag, ami káros lenne...Sőt, ha a csónaklakk megszárad, akkor az sem oldódik. Mondott már sok más butaságot is a festékboltos.

Viszont, tudjátok mit láttam??? Kicsi diszperzites vödör, benne fehér színű festék (naná, hogy diszperziós) és mi volt ráírva? Na mi?
HOBBIFESTÉÉK!
Sztem annyira megemelkedett a Héra forgalma az utóbbi időkben, hogy a gyártó szagot kapott, átmatricázta, és átárazta a diszperzitetKépKépKép
Legközelebb meglesem pontosan a paramétereitKép

Anyapoc!
Csak simán a márkanév kellene, amit a nepper forgalmaz, hátha megtaláljuk. Konyhát megnézném...Naprapörgők? Hűtőn?

Ancsa!
Ohh, ezek a vacakok már csak ilyenekKép Rám ma egy akvarellceruza-készlet csapott le!
Gyurmálkodni nem fogok, de nem is tudnék.
Stop!
Te úgy hallottad, hogy ehhez kell kézügyesség is?!
Legközelebb korábban szóljKép
Krétához kell fixáló is, minima egy hajlakk...
Én ma vettem három húsvétos szalvétát. Semmi nyári hangulat, itt ömlik az esőKép

Mennem kell, mert bezár a gépemKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Csi: en a Gesso-t hasznalom pl cserepeknel alapozonak, de nincs rairva mibol all, viszont nagyon vastag vagy milyen az anyaga, tomottebb a diszperzitnel szerintem.
Na ezt jol elmagyaraztamKép
Leirnad cimszavakban a kretazast: pl jo a sorrend?
szalveta-lakk-kreta-lakk?Kép

Eso miatt nincs irigyseg, itt 20 fok es TAVASZKép
Gwen
gwendoline
 
 

 
 

Ha már az idöjárásjelentésnél tartunk, itt is tombol a tavasz! Oly annyira, hogy míg az udvaron festettem a padot, leégett a nyakam. Kép De muszály volt világosra mázolni, mert még nincs szalvétázva! Kép és ugye azt csak világos alapra lehet!

Csí,
én nem mondtam, hogy innen tovább kell szaladnod! Még mindíg várok rátok, hogy megyünk az Obi-hoz, betörni és szajrézunk egy pár cink dolgot!Kép Szegény Jamika nincs itt, hogy megerösítsen. Kép
Milyen fixáló jó még a krétához, a hajlakkon kívül?

Gwen,
szerintem a kréta elött semmiképp nem kéne lakkozni, mert azon nem biztos, hogy megtapad a kréta! Hm?
De várjuk meg Csít, Ö a szakasszony. Én is kíváncsi vagyok, hogy hogyan müködik, hogy annyira gyönyörüséges legyen.
mian
 
 


Sziasztok!

Huhh, ma mit almodtam... az elozmenyekhez annyit, hogy nagyon el akartam tenni a tojasfestekeket pacnak, mert van egy csomo Ikeas fakeretem. Aztan persze festes vege fele osszeontogettem oket, hogy tobbfele szin legyen, majd a legvegen egy laza mozdulattal ki is ontottem oket. Es azota is megyek boltba venni maradek festeket, hatha van még, olcsonKép

Szoval azt almodtam, hogy sutit sutottem, kis masni formajuakat, majd a tojasfesto leben megpacoltam oket es sakkfiguraknak hasznaltam fel oket.

Kreativ egy alom voltKép Es Csi, ennek is Te vagy az oka!!!KépKép

-Afonya
afonya
 
 


Gwen!
A ládáimnál én is gipszet tettem a diszperzitbe, jobban fed, és érdekes felületet adKép
Pont emiatt akartam megtudni, hogy mi van benne.
A Gessoról is azt gondoljuk, hogy valami új csodaszer, közben a kódexeket ezzel alapozták az aranyozás alatt, pedig az nem most voltKép. Vagy kréta, vagy gipsz volt ott is az alap.
Krétázás:
--Szalvéta felragaszt a hagyományos módon, fentről is áthúz dec.raggal.
--Kréta felmaszatol
--Fixálóval lefixál
--Aztán lakkoz, ha kell.
A dec.rag nem annyira csúszós, hogy ne tapadjon meg rajta a kréta, és kell is, mert különben nem lehet szépen visszaszedni a felületről, ha szükséges, mert a "lakktalan" szalvétába beleragad a kréta, mint ahogy egy papírlapba is beleköt. Víszont igaza van abban Ancsának, hogy a vastag lakkréteg, mint pl. egy csónaklakk, nem eléggé tapadós felületű.

Ancsa!
Mifelénk a Pannoncolor Grafix, és Fixaktív(?) néven árulja a fixáló-lakkot, ez finomított gyanta alkoholos oldata. Grafitrajz, szénrajz, krétarajz fixálására használatos lakkot keresgélj, ez is az.
OBI-kifosztásában benne vagyokKép

Áfonya!
JellemzőKép
Én álmomban is max KI-NEVET-A-VÉGÉN bábukat készítenék, nem holmi sakkfigurákatKépKépKép
Milyen színű fapác kell? Keress rá a Perla fapácra, ott van színminta is, és azok igen baráti áron vannakKép

Cink-bádog-horgany-vas
Mielőtt nekiesünk, át kéne gondolni néhány dolgot!
Van a képtáramban egy horganyzott vödör, amit diszperzittel "alapoztam". Bár megtapadt rajta a diszperziós festék, nem fémekre való, és egy kicsi részen le is pattant, amikor inzultáltam a felületet a patinázáskor. Gondolom, használat közben, akár a rakosgatás miatt is lepattanhat majd a többi.
Ezért, ha maradandó alkotást szeretnénk, netán virág is kerül bele, nem elég a felületét csónaklakkozni, az max. egybentartja a leesni készülő alapunkatKép.
Talán jobb előásni a a lakásfestésből megmaradt fémre is használható alapozót, vagy venni egy kisebb kiszerelésűt.
Ha más nincs, akkor inkább akrilt használjunk, mint diszperziós festéketKép.

Kaptam egy agyagból készült teáskannát, nagyon szép formája van. Egyetlen hibája volt, hogy iszonyatosan randa sötétbarna színe volt, így nem szentségtörés beszalvétázniKép.
Tegnap nekiestem, el is készült az éjszaka. Nem szép, viszont rondaKép

Menek ebédeltetni...

Csi
csii
 
 


Sziasztok !
Csí!
Szerintem Te is pontosan azt gondolod a kasírozásról amit jelent.Nem tudom mivel zavartalak meg...Leírom a szótár szerinti megfogalmazásban: "papírlapot ellenállóbb anyagra (kartonra, vászonra) ragaszt; kartont nemesebb fedőréteggel borít" - esetemben a dobozt, sőt ezt-azt mutatósabb papírral, vagy valamilyen más céllal.- Tulajdonképpen, ha jól belegondolunk a decoupage is kasírozás egy bizonyos értelemben, csak szalvétával. Remek jó memori játékot készítettem a gyerekeimnek míg kicsik voltak. Karton papírra képecskéket kasíroztam, mindegyikból két teljesen egyformát.A képecskéknek nem föltétlen kell alakokat ábrázolniuk, csak jellegzetes színeket formákat. A játék lényege, hogy szabályos alakzatban képpel lefelé elhelyezett azonos méretű kártyákat - mindenki egyet - felemeljük és aki emlékszik, hol a párja, elviheti. Aki több párt gyűjt össze az nyer. 3-4 éves kortól remekül tudtak vele játszani, többnyire családi játékban. Későbbiekben lehet bővíteni a készletet.Nagyon jól és játékosan fejleszt több készséget.Kartonra lehet kasírozni bármilyen képet, felszabdalni és kész a puzzle. Bocs, hogy ide nem illő dologról írtam,de eszembe jutott a témával kapcsolatban és mi nagyon szerettük.
Én most egy dekopír fűrészt fedeztem fel idehaza.
Kézzel fűrészelgettem a szalvéta alapokat. Ezek asztalosműhelyből kikerült kidobásra ítélt fehérrel laminált farostlemez szélek voltak, nagyon jó szalvéta alapok. A fűrész irtóra megkönnyíti a méretrevágást, de még tanulom.
Nagyon érdekes amit a megpörkölésről írtál tuti, hogy ki fogom próbálni. Tulajdonképen ezt, köszönöm ennek a topicnak, hogy felnyitottátok a szememet a mindenféle maszatolás irányában.Ha belegondolok eddig többnyire csak "steril" dolgokat készítettem, a fakereteket sokszor még le sem lakkoztam, annyira szép a fának a megjelenése. Mutatom, majd, ha tudom. Még egy kis idő... De nagyon tetszenek a dolgok - most nem sorolom - amit csináltok!!
Kedves Áfonya, ha nekem szólt ( ? ) a biztatásod akkor köszönöm. Egy picit elbizonytalanodtam...
Most fedeztem fel, hogy van egy másik topic a kezdőknek. Lehet, hogy ott lenne a helyem ??
Üdv. mindenkinek: Ditti
Ezt a hozzászólást már régebben megírtam, de nem ment el ? Miért???
aynadit
 
 


Ditti!
Nem Te zavartál megKép
Nem is gondolkodtam igatán a kasírozáson, csak ahogy írtad ezt, akkor ugrott be, hogy nemtom mi is azKép
Így már tudomKép
Dekopírral én is csak barátkozós szinten állok... Minden görbe lesz,mert eddig nem tudtam rögzíteni sehol a falapokatKép Most ismét meg fogom próbálni. Ha van rá módod, szerezz be egy elektromos gérvágót, nagyon könnyen rá lehet szokniKép A kereteket hipp-hopp elvágja, sőt, én sokszor azzal szabdalok mindent, csak a vágási szélességet kell figyelembe venni. Néhány léc, és hipp-hopp kész az osztott igazi fából készült alaptól kezdve a ládáig mindenKép
Maszatolás: én úgy szeretem a természetes dolgokat, hogy sokat vacakolok vele, hogy annak hassonKép Pl. jó dolog festékkel (nem pác) felvinni egy színt, majd visszacsiszolni, és ott, ahol a fa egyenletlenebb, pl az erezeténél, ott lecsiszolódik (szép szóKép), így a festék emeli ki a fa természetes erezetét. A pác mélyen beszívódik, azt nem lehet szépre csiszolni..., azaz erre a célra nem jó, csak a lazúr, vagy festék.
Jó játék, és szép eredmény a fa fehérítése. Itt egy furcsa szín, pl kék felvitele után fehér híg festékkel áthúzni, majd ezt visszacsiszolni. A fehér festék megmarad a résekben-->ismét ki van emelve az erezet. Ezt hajópadlóknál mésszel végezték anno, akkor azt meszes festésnek hívták. Ha ezt egy olyan képnél használod keretnek, amin a szalvéta szintén régies, akkor azt is jó fehér krétával átmaszatolni, olyan lesz, mint egy poros ósdi képKépNem kell feltétlenül színt adni alapnak, natúr fát is lehet fehéríteni.
Persze ezeket csak természetes fánál és nem tükörre gyalult felületnél lehet használni.
A fát vizes festésnél mindenképpen célszerű visszacsiszolni, mert a víz hatására a fa rostjai felpöndörödnek. Festéktakarékos megoldás, ha megmunkálás előtt melegvízzel kened át, ha megszáradt visszacsiszolod, és a következő vizesbázisú, immár valódi festék nem pöndöríti fel a szálakatKép

Húúú Lányok, ma felszabadultam a padlásraKép Kincseimet megművelés után közzé teszem majd (naná), találtam ott szép formás üveget, hatalmas cserepeket, és fa bortartót minden mennyiségben. Kicsi zománcozott teáskannát,(mivel fessem le?)és olyan szalmaköteget is, amit direkt szövés céljára termesztenekKép Most jó nekemKép Jaaa, és aluminium pezsgőhűtőt is!

Ancsa!
Jamina üzeni, hogy várjuk be, jön az OBIbaKép
Kicsi fa-dézsa(vu)--fürdőbe fogkefetartónak-fésűtartónak? Némi kagylós mintával, vastag kötéllel... Esetleg konyhába fakanáltartónak?
Vag van már tipped?
Körömstúdióba vattapamacsoknak......Kép
Itt megint zuhogKép

Gwen!
Bibibííí, nekem lesz falikutam flotyogós virággalKép
Ha meglelem végre a lobélia-magomatKép
Tudod mit láttam ma? Hihetetlen: emlékszel még olyan piros vajlingra, aminek két füle van, és belül kendermagos-mintás zománc? Nagyanyáink abban dagasztottak régen... nna, olyat láttam egy nagyon szép ház teraszán egy oszlopon, teleültetve virággalKép

Dugulok elfeleKép
Sziasztok!
Csi
csii
 
 


OFF:Csi-draga, ha te egyszer el kezdesz beszelni!!!!KépKépKép
Na de nagyon jokat irsz amKép
Gwen
gwendoline
 
 


Csí,'
Te honnan tudol ilyen nagyon profi dolgokat? Ne dugulj el, mert élmény olvasni és nem utolsó sorban hasznos! Kép
De jó, hogy nektek is ilyen kiapadhatatlan padlástok van! Kép Eddig nem is tudtál ezekröl a dolgokról?
Piros Vajling! Olyan nekünk is van!!! és abba virág??? Hm!
Egyik kis fa dézsa kész. Nagyon szép lett, legalábbis nekem tetszik. Fotót késöbb. Csak az a baj, hogy krétáztam és ettöl gyönyörü lett és most úgy rákaptam a krétázásra, hogy legszívesebben mindent megkrétáznék! Kép

Szivacsról szerettem volna már írni!
Annak, ki pacsmagol; szívböl ajánlom, nagyon érdemes egy darabka tengeri szivacsot beszerezni. Eddig én is csak müa. szivaccsal maszatoltam, de most volt szerencsém kapni egy darab valódit. Hát, zongorázni lehet a különbséget! Tehát érdemes rááldozni!

Most ígéretemhez híven mutatok egy pár képet a birodalmamról, akit esetleg érdekel!
Jegyzem az összes dekoráció lila és mindet a 2 kis kezemmel készítettem. Sajnos nem mindent úgy ad vissza a kis nyomorult gépem, ahogyan azt szeretném.(de ezt már Jaminával kitárgyaltuk!)
A studióba kerültek a régi székek is, amiket már eredeti állapotban megmutattam. (persze, ezek is rózsásak lettek!)
http://babanet.hu/album/main.php?album=2049
mian
 
 


Mian!
Hát ezek gyönyörűek lettek! Gratu!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Csi!
Kérlek áruld el az elektromos gérvágó tulajdonképpen micsoda ? Gérláda elektromos fűrésszel ? Gondolom nem, de hogy működik ? Még nem is hallottam róla. Hol lehet beszerezni és mennyiért ?
Nagyon érdekes amit a technológiákról írtál.Annyi mindent szeretnék kipróbálni, lehetőleg egyszerre.
Én vizes diópáccal kezelt felületet már csiszoltam vissza, szép lett. Markánssá vált az erezet. Igaz, kényszerűségből, mert egy hibát akartam kijavítani. Megdöbbentő volt az eredmény, olyan szép lett, mindenkinek ez tetszett a legjobban. Nagyon köszi az oktatást.Vevő lennék rá a továbbiakban is.

Mian !
Nagyon tetszenek a gyönyörűséges székek. Nagyon nagy munka volt ?

Mostanában olvastam egy technikát a szalvéta pozícionálásával kapcsolatban. Úgy működik, hogy egy műa. lapot - gondolom egy irattartó fólia is megfelel - dörzsöléssel elektrosztatikusan feltöltünk hozzászippantatjuk a szalvétát és ezt helyezzük az alapra. Még nem próbáltam ki, de valszeg nagyon jó lehet arra a problémára, hogy a SZ. munka közben elcsúszik. Ismertétek ?
Üdv. Ditti
aynadit
 
 


Csi!

Elmásztam a szegény művészek boltjába.NEM VOLT NYITVA!És semmi indok,semmi kiírás!Jucus lett nagyon mérges!

Jucus
20170114224602
 
 


Mian

nagyon szép a birodalmad, az óráért nagyon irigyellek.
Remélem majd egyszer nekem is sikerül ilyetKép


Gigóca
gigóca
 
 


Mindenki!

Aquacolor az ALFA-ban 289Ft!

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Jövök-megyek-dolgozok, hetek óta be sem nézek, mi történt itt? Sehol senki?

Magdi
gmagdi
 
 


Magdi (és MindenkiKép)
Jaminának nincs még otthon a gépe.
Én tegnap írtam egy kisregényt, de lefagyott a gépem, most nem is írom le újra, csak ha már meggyógyult.
Csi
csii
 
 


Hahó Mindenki! Kép

Tényleg olyan, mintha kihalt volna a topik! Kép
De remélem hamarosan lesz ez még másképp is!!

Köszönöm a dícsérö szavakat, nagyon jól estek!

Ditti,
nem volt különösebben nagy munka, mert nagyon szívesen csináltam! De szerintem itt ezzel mindenki így van! Kép

Van újra egy csomó alkotásom, de fel sem merem tenni, mert tényleg lassan úgy tünik, hogy állandóan csak én mutogatok! Kép
mian
 
 


Sziasztok!

Csínek ismét nem jó a gépe... amint helyre rázódik, jön.
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Valamikor jövök majd én is,csak még mindig nem tudok képet feltenni...és semmire nincs időm..Kép

Anyapocccccccccccc.....

anyapoc
 
 


Őt készítettem tegnap.Ez egy forgó-kínálótál.

Csi!

Lakk -henger nagyon klassz dolog tényleg!Idáig annyira utáltam a lakkozással járó macerát de a hengerrel öröm lakkozni!Én is csak ajánlani tudom mindenkinek!

Jucus
20170114224602
 
 


Mian: nem haltunk ki, csak pl. nekem most ugy tunik hogy semmire nincs idom. De mint mondod lesz meg ez maskepp is.
Es kesz a fenykepezonk, ugyhogy most mar ketten leszunk, akik mindig csak mutogatnakKép
Nem fogtok menekulni, meg ha benak, akkor is felteszem.
Na megyek toltogetni, este jovok amKép

Jamina nagyon hianyzolKépKépKépKépKép, gyorsan gyere mar!!!!!!!!!!!!!
Gwen
gwendoline
 
 


Jucus: a forgotal gyonyoruuuuuuuKépKépKép
gwendoline
 
 


Phaedra!

Off: Milyen visszaigazolást kaptam ma tőled????????

Magdi
gmagdi
 
 


Csi

SOS,
már nem emlékszem pontosan, hogy mikor is kell vasalni a plextollnál, ha textilre szeretném tenni?
Ha tudod, majd írd meg légyszi.

Köszi Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

En is lejelentkezemKép Igazabol mostanaban par sima kepen kivul mast nem csinaltam, snassz egyszinu, max. repesztett keretek es negyed szalveta ra, ezert nem is raktam fel oket.
Egyebkent meg Mediawave van Gyorben, kulturalodom ket jatszoterezes kozbenKép

-Afonya
afonya
 
 


Elfelejtettem:
Jucus, jo a kinalo. Uveg volt az alap?
afonya
 
 


Gigó Kép
Csí még nem lesz egy darabig, mert nagyon beteg a gépe.
Emlékszem rá, hogy vmikor már leírta a plextolos trükköket textilre. A régebbi archívokat kéne átnézegetni
phaedraa
 
 


DE JÓ HOGY ITT VAGYTOK!!!!! Kép Kép Kép
Napok óta be sem jöttem, mert láttam, hogy az én nevem van, egyedül meg én sem nagyon szeretek beszélgetni!

Jucus!
ügyeske vagy. Ízléses a tálad! Milyen föstékkel kented?

Gwen,
türelmetlenül várom a képeket! Kép

Ha holnap is jöttök, akkor holnap én is mutogatok! (szétnyitom a kabátom, és lássatok csodát! Kép)

Csi és Jamina,
mikor jöttök már?????????
mian
 
 


Mian!
Csí és Jamina gépbajok miatt nem tud jönni, de reméljük a legjobbakat és hamarosan elő kerülnek Kép
phaedraa
 
 


Mindenkinek köszi pozitív véleményt tálamról.Ez egy natur fa tál volt csak már szurta a szememet,annyira be kellett kupálnom.
Mian!
Festék az alul csokibarna,majd krémszínűvel repesztettem.Kutyultam őket,ugy hogy pontosabbat nem tudok mondani.

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus

Nekem is tetszik a táladKép!
.....Kár,hogy nincs rajta semmi kínálható..KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Te kis,te!Nézzenek oda!Kép
Azért köszi!
Jucus
20170114224602
 
 


szerintetek ki variált a géppel? Miért lettem én most hirtelen Mian?
Ez volt az azonosítóm, de hadd maradjak továbbra is Ancsa! Kép

Pusz: Ancsa
mian
 
 


Jucus

Kép

Ancsa

Kérdezz rá a szerkesztőnél!Ők variálnak egyébként,többekkel is...A szerk. topikban utána tudsz olvasni!Nekünk Ancsa maradszKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Ancsa: pont ezt akartam kerdezni, hogy most miert valtoztattal. Remlett, hogy te vagy az de kicsit megkavarodtamKépUgyhogy nem te valtoztattal?
Nagykabat nagyon izgalmas ajanlatKépKépKép

Na a muveimet sikerult feltenni, nem mindent, igy meg lustalkodhatok isKépKép
Vegul is jo sok mindent sikerult barkacsolnom azalatt az ido alatt amig nem volt gepunk.
Van ilyen badogos <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/44751.jpg" target=_top>arvacskam</a> az ablakban. Ha lesz idom ra azert ezt megmutatom majd kozelebbrol is, ugyanis megtanultam (azt hiszemKép), hogy kell nagyon kozelre fenykepezni.
Ez valami antikos stilus, de nekem nagyon tetszik.
Kesz lett a 2. <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/44752.jpg" target=_top>WCHIHI</a>, aztan van jo sok cserepem, meg ladam, nagyon szeretek bele mindenfelet ultetni.
<a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45151.jpg" target=_top>cserep1</a>
<a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45150.jpg" target=_top>kerti kosar</a>
<a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45152.jpg" target=_top>meg az oldala</a>
<a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45149.jpg" target=_top>ladika</a>
Es mivel mar jo sok szalvetat vasaroltam, ezert csiztam egy <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45507.jpg" target=_top>dobozt</a>, na es mi van <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45508.jpg" target=_top>benne</a>?
Ez a doboz a kedvencem, bar on nem szalveta van, hanem valami decopatch nagyon vekony papirfele, de ugyanugy kell csinalni, mint a szalvetat.
Na talan most el is dugulok, mutogatasombol ennyit. Van meg sok mindenem, de majd kesobb.
Gwen
gwendoline
 
 


Fényképezzetek serényen!Kép
Nézni még nem tudom, az is csoda, hogy sikerült ide bejutnomKép De ha egyszer visszajövök...Kép!
Igazad van Gwen, a net-mentes időben nagyon jókat lehet alkotni!
Én is befejeztem a gyümölcsös-tálamat, kréta az alap, hihetetlen jó a maszatos kréta!
Most falaztam fel egy képkeretet kicsi téglából, abból is lesz valami...
Most nagyon rászoktam az akvarell-ceruzára, az is megéri a pénzét!
Gigó, ezt most elküldöm, ha elmegy, akkor megpróbálom leírni a Plextol+vasaló+textil fontosságát. Ha nem megy el, akkor legalább nem kopácsoltam hiába, mint a minapKép.
A mielőbbi viszontlátásra!
Csi

ui.: A Föld Napja alkalmából kaptam egy oklevelet az újrahasznosított hulladékaimnak köszönhetően(fémbödön, üveghulladék, h.cell).
Vicces, nem?KépKépKép
csii
 
 


Fényképezzetek serényen!Kép
Nézni még nem tudom, az is csoda, hogy sikerült ide bejutnomKép De ha egyszer visszajövök...Kép!
Igazad van Gwen, a net-mentes időben nagyon jókat lehet alkotni!
Én is befejeztem a gyümölcsös-tálamat, kréta az alap, hihetetlen jó a maszatos kréta!
Most falaztam fel egy képkeretet kicsi téglából, abból is lesz valami...
Most nagyon rászoktam az akvarell-ceruzára, az is megéri a pénzét!
Gigó, ezt most elküldöm, ha elmegy, akkor megpróbálom leírni a Plextol+vasaló+textil fontosságát. Ha nem megy el, akkor legalább nem kopácsoltam hiába, mint a minapKép.
A mielőbbi viszontlátásra!
Csi

ui.: A Föld Napja alkalmából kaptam egy oklevelet az újrahasznosított hulladékaimnak köszönhetően(fémbödön, üveghulladék, h.cell).
Vicces, nem?KépKépKép
csii
 
 


Gwen,
csak ámulok és bámulok! Kép
Te mit szerénykedel itten???? Kép Lassan az egész szalvétás bandán túl fogsz tenni! Lapítasz itt, aztán egyszercsak elöállsz a szebbnél szebb dolgaiddal!
Nagyon ügyes vagy, de tényleg!
Áruld el légyszíves, hogy a WCHIHI hogyan készült? Nagyon szép fényes!! Kép

Csí,
szia!!! Kép Kép be jó, hogy újra itt vagy! Már nagyon aggódtam, hogy teljesen kihalt a topik! Szinte napokig csak én voltam! Kép
Kifúrja az oldalam a kíváncsiság, hogy mi az, hogy falaztál egy képkeretet, kicsi téglából? milyen kicsi??

Hajnival mi van? Tud róla valaki valamit?

Ancsa
mian
 
 


Ancsa: koszonom, de hat en mar csak ilyen alszereny vagyokKépKép
Hajni koszoni nagyon jol van, de hat nagyon luuuusta egy noszemelyKépKép
A WC az attol fenyes, hogy rosszul fenykepezek es rament az oriasi vakuaradatKépKépKép
Itt voltal de nagykabatmutogatas seholKépKépKép
Gwen
gwendoline
 
 


Csi!

Vettem Pannonos pasztellkrétát,12db-s 800Ft és 120Ft-ért gyerek aszfalt krétát szép, pasztell színűeket.Fixaktívot nem kaptam,de mintha rémlene,hogy azt mondtad,hogy jó a hajlakk is sürgős esetben?!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!

Fixatív mindig szokott lenni a Nagymező utcai művészboltban. 1000.- Ft körüli az ára

Üdvi

Évi
makrancos
 
 


Gwen!

Egyszerűen gyönyörűek, amiket csináltál.
A WC deszka nagyon tuti. Mivel lakkoztad le? Elég tartós lesz? Azt azért az ember sűrűn lemossa.

Üdvi.

Évi
makrancos
 
 


Gwen,
akkor most nem árulod el, hogyan készült a klotyó? Kép (egész éjjel nem aludtam miatta!)
Igazad van, tényleg már napok óta elmaradt a mutogatás; de olyan dög vagyok estére, hogy mindíg elfelejtem a gépet lehozni magammal, hogy feltegyem a képeket. De már a müvek kinn csücsülnek a teraszon és lakóik is vannak. A hétvégén pótolom a hiányosságokat!

Mindenki ünnepli a csatlakozást? Kép
mian
 
 


SziasztokKép)))))))))))))
Nem is vagyok lustaaaaaaaaaaaaaaKépKépKép
Gwen, ne is gyere MO-ra a nyáronKépKép)

No, szóval nem sokat vagyok szgép előtt...szinte semmitKép Bár nem bánom, mert nagyon sokat vagyunk kintKép közbe dolgozgatunk is a házon mégKép teraszt-tető-kerítés-udvar-nő a fűKépKép
Alkotni nem igen alkotok mostanság...az is idő hiánya, bár azért a sz-k gyülnekKép

Jucus, hol vetted a krétát??

Ancsa, naggyon jó lett a studiód!!!!!!!!!!

CsiKép) szijjjjjaaa....meggyógyultatok már??????

cupp
Hajnii
hajnii
 
 


Hajnii!

Kontur Papír-ban.Na képzeld,bementem boritékért és ott volt a szemem előtt!

Évi!

Köszi a Fixaktívos tippet,megnézem!

Jucus
20170114224602
 
 


Na tessek, csak rosszakat kell irnom rola, es Hajnibaba gyorsan itt terem.KépKép

Ancsa: Wchihire osszvagdostam 3 v 4fele sz., aztan jol osszemaszatoltam, mint Csi ajanlotta a festest, es mint Makrancos is mondta, a lakkretegeket nem is szamoltam, mert ugyebar ez jo vizesKépKépKép dolog.
En is varom muveidKép
MakrancosKépkoszi a dicseretet
Gwen
gwendoline
 
 


Sikerült csatlakoznomKép
Mármint ide. Is.
Most sem térek vissza a régi dolgokra, vagy írok, vagy olvasokKép
De jegyzetelek...

Jucus!
Ha nincs más, jó a hajlakk, leginkább a nem hajkímélősKép Arra biztosan elég, hogy óvatosan átkend dec.raggal, azt nem tudom, hogy a szalvéta alatti krétázást mennyire rögzíti.

MiAn-csa!
Falazott kép: csak próba. Ytong-keret. Szárad, olyan hmm-hmm. De mondom, ez csak próbaKép Kell egy nagyobb alap, hogy rendesen lehessen kockázni a kődarabokkal. Jó így kép nélkül magyarázniKép

Gwen!
Nem látom a képeket, majd csak ha készen lesz a gépem, ezért nem dícsérlekKép

Hajni!
Egyik betegség ment, most másik van, és megpályáztunk egy himlőt is, várjuk az eredménytKép
Gödöllőn van kréta a papírboltban, tudod, mész a Tűztorony felé, és ott bent egy téren...
Nna, nem lennék jó GPSKép

Ma történt: apósom lejött a garázsba. Talált egy almát, és hámozni kezdte. Rendes ember, nem piszkít akárhova. Fogott egy szalvétát, és arra pucolta. Nekiestem. Csórikám még most sem érti, miért kellett nekem pont az a mintás szalvétaKép Azt hiszi, vele van bajom...

Csi

ui.: valaki nézze meg,legyen kedves, hogy van-e nekem még képtáram (címe a profilomban)! Karbantartás volt arrafele, és az nem mindig jó...
Köszöntem!Kép
csii
 
 


Csi,
van keptarad. Igaz, a decoupage album 5-dik oldal feletol -a körmöstől- feldolgozas alatti kepeket mutat, vagyis nem mutat, de az elozo kepek es a tobbi album /mar ami publikus/, az lathato.

Gwen,
tenyleg jo a hihiKép Nekem még a doboz is nagyon tetszik.

-Afonya

ui: Csi, szerencsetlen ferfiembert ilyenekkel zaklatni...Kép
afonya
 
 


Ranezesre nem nagy dolog, de ebben most van mindenKép Es persze vizalloKép
Szinkeveres ezerfele, diszperzit, keves szalveta /csak a 8 db sziv plusz nehany motivum a peremre, de abbol a fele kezzel festett, mert keves volt/, szivacsozas, pasztelkreta fixaloval, palcikas festes, plextol.

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/80166.jpg
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: