Új privát üzeneted érkezett!

Phaedra!

Én Phaedrának üzenném,hogy nem is hívott!Kép

Mumus
20170114224602
 
 


OFF (bocs Kép )
Mumuska!
Küldtem mail-t.
phaedraa
 
 


Sziasztok!
Aki kíváncsi arra, hogy mi lett az ócska szekrényemből, akkor nézze ezt meg:
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/40302.jpg
zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 

 
 

Zsu!

Másikban elfeljtettem megemlíteni,hogy nagyon jó a szekrényke!

Phaedra!

Csak most olvastam el de hívj nyugodtan!
Jucus
20170114224602
 
 


Zsuzsimano,

gyönyörü!! Kép Kép Kép
Milyen festékkel dolgoztál?
mian
 
 


Ancsa!
Köszi a dícséretet!
A szekrény fehér zománcfestékkel van lekenve, rá sárga akrillal pacsmagolva. Régebbről maradt a festék, inkább felhasználtam, minthogy ki kelljen dobni...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsimano!
Skerült lecsiszolnod vagy csak festetted?

Ancsa!
Csí vsz., hogy még ma sem lesz itt.
phaedraa
 
 


Phaedra!

Csitől megkérdeznéd nekem,hogy hol szerezte a Dekopázs könyvét,amit itt ajánlott?

Köszi:

Jucus
20170114224602
 
 


Keszen vannak a husveti falikepeim.
Olcso lenanyagon, olcso hungarocellen olcso raffiakerettel olcso /kapottKép/ szalveta.

Egy kep, lencse altal homalyosan:
sarkantyús tyúk, Csi utan szabadonKép

Es a 4 kep, mar fenn a falon:
falikép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Gratu!
Phaedra!
A párom amennyit csak tudott, lecsiszolt róla, de makacs volt a festék... úgyhogy maradt a lefestés.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Jamina húga vagyok, a nővérem üzeni, hogy bekrepált a gépe és ki kell cserélnie az alaplapot, addig nem tud jönni.
És kapott egy vírusos levelet Veronixtól, azt hiszem, ezt máshová kellett volna írnom, de elfelejtettem, hová :-), örülök, hogy ezt a topikot megtaláltam!
Kati
jamina
 
 


Lehangoló ez a nagy pangás! Kép
Már annyira hiányoztok! Vajon mikor lesz újra együtt a kis csapat? Kép
Azt kívánom, hozza ezt a nyuszi! Kép
mian
 
 


Sziasztok ! És is szalvétázok, igaz csak "amúgy" saját kútfőből kezdtem el. Mivel régebben dobozokat kasíroztam, ott megszerettem a faragasztót. Sz-nál is ezzel dolgozom, nagyon jó mindenkinek nagyon tudom ajánlani, tetszés szerint hígítható, s fakeretek összeragasztásánál hígítatlanul. Üvegre is fog. Én PALMA-t használok.Eddig még csak fakeretes képeket csináltam, nútolt fakeret, gérládában 45 fokra vágva.Az alapok laminált fehér funérlapok voltak. Szeretném kipróbálni a gipszöntést is, ez a napokban meg is fog történni. Nagyon köszönöm a topicban található sok hasznos információt. Végigolvastam. Nem volt semmi. Egy kérdésem is lenne. A repesztésnél az alapfesték ugye oldószeres is lehet, csak a felsőnek kell vízbázisúnak lenni ? További jó kreatívkodást mindenkinek.
aynadit
 
 


Zsuzsimano: nagyon -nagyon szep a szekrenyke

Csi: biztos tobbfele kene keresgetnem, de itt egyelore csak muanyagot talaltam es eleg kicsiket, ugyhogy vevo vagyok legalabb 10 szep kis tablacskara. Vagy rucola-magra csereljunk?Kép Bocsi de igazabol nem nagyon emlekszem, Te keresel ilyen magot?

Szegeny Ancsa, te csak mindig varsz rank!!KépKép
A Tv-t sajna en sem tudom fogni, nekem nincs Astra, majd meg azert megnezem az oldalt amit Csi belinkelt. Nem tudod veletlenul a Hot Bird-el lehet szabadon fogni ezt a csatornat, vagy csak az Astra-n van?
Ja es en kb 3 virusos levelet kaptam Veronixtol, hogy miert nem tudom, nem is ismerem, vagy megis?KépKép
Nalunk most tavaszi szunet van, megint nem tudok sokszor jonni, es elegge el vagyok arasztva ezekkel a virusos levelekkel, ha esetleg tul sokaig nem jonnek, akkor biztos berobbant mindenKépKép
Fenykepezom talan 10 nap mulva lesz csakKép, nem nagyon tudok mutatni nagy muveketKépKép
Gwen
gwendoline
 
 


Szia,Mindenki!OFF!
Én is kapok v1rusos leveleket!Hol ismert a feladója,hol pedig nem.A vírusirtót naponta futtatja a párom és a mi gépünk tiszta.Ha valaki mégis olyan levelet kap amiben én vagyok a feladó és v1rusos azt valószínűleg nem én küldtem,csak beirta az emilcímemet a feladóhoz.Valószínűleg Veronix-al is ez lehet a helyzet!
Ezt azért írom ide,mert már jelezte Phaedra is,hogy tőlem ment neki a fertözőtt levél.A freemailemről naponta 6-8 értesítést kapok én is!
Remélem mostmár hamarosan vége lesz ennek az inváziónak!

Pusza mindenkinek:Jucus
20170114224602
 
 


Na , most jól belémraktátok a frászt a virussal. Mint kiderült, az én gépemre egy tárcsázó program lett rátelepítve. Ezért fizetek ennyit. Annyira szemét ez a világ! Kép((

Gwen,
nem tudom Neked megmondani, de talán, ha már jön Csí, akkor ö lehet, hogy tudja!
És ne szerénykedj, hanem mutasd a müveket! Biztos, hogy szépek! Kép
mian
 
 


SziasztokKép

Megvagyok ám én isKép Most fejeztem be a PECSÁBan vásárolt óralapomat... fotót holnap, gyerekszobában a fotómasinám....
Keresztlányom is csinált két képet most este velem.. tetszik NekiKép de feladta, a replakkot nem tudta megvárni hogy megszáradjonKép
Épp azon gondolkozom, nemis kellene lefeküdni már...hmmmKép
no, holnap jövök képekkel
Hajni

zsuzsimanó, tetszik a szekrényed!!
hajnii
 
 


Ancsa: nem szerenykedem am, de meg mindig rossz a gepemKép, talan meg egy het (mondtak ezt 10 napja)
Kar, hogy nem tudom megmutatni, de van egy zsirafos kep, ami meg nekem is nagyon tetszik, ja meg a WC teto, ami egy igazi remekmuKépKépKép

Hajnii:KépKépKépkukucs, vegul is lefekudtel?
Nagyon kivancsi vagyok az oradraKép

Gwen
gwendoline
 
 


SziasztokKép)
Gwen aham....hajnal 3korKépKép

Órám itt http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1279&page=4&image=41172 bár még a számok festése nem végleges, és a mutatókat is lefestem még...

Meg van ilyenem is.... http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1279&page=4&image=41173
vajjj mikro lesz kész??Kép
cupp
Hajni
hajnii
 
 


Hajni!
Köszi a dícséretet. Bár nem voltam eddig odáig a rózsás szalvétákért, de az órád után én is csinálok rózsásat!! Nagyon tetszik!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Az órád marha jó!Kép
Áruld már el, hogy ez régi óra és azt dekupáltad? Én szeretnék csinálni egy katicásat, tudod, hogy változatosabb legyen a konyhámKép, de nem tudom hol nézzek ilyen órát. Sokat nem akarok rászánni, hisz úgyis átdekorálom.
Ja, és a mágnest sikerült feladni???

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


szia mindenki, ki itt van!

Ezúton kívánok minden kedves szalvéta-társnak gyönyörü virágos tavaszt és nagyon boldog nyuszi-ünnepet!!! Kép

Hajnii,
szuper lett az órád! Kép Ügyes vagy! Én a helyedben a "számokat" kicsit sötétebbre festeném. Nem okoskodni akarok, csak már megtapasztaltam.
Honnan bírtad azt a gyönyörü locsolót újítani??? Nincs több? Kép

Gwen,
türelmesen várok! Kép
mian
 
 


Phaedra,Csi!

Megkaptam a Libriben a könyvet,tényleg jó!
És megnyílt a szomszédban(Bartók Béla út)a Hobby Művész új boltja.Ezek is csak a pénzemet akarják!

Jucus
20170114224602
 
 


Köszi szépenKép

zsuzsimanó : Én sem szerettem a rózsásat...de rendesen megtettszett ez a giccsKép

Kata
Nem régi óra.. ezt a PECSÁban vettem ( mint többen akkor:o) fa alap szerkezettel együtt 1000.-ft volt. Ezt csináltam multkor egy régi coca-cola órából : http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1279&page=4&image=35706 ez anyué, nála is találtamKép
A mágnest rábíztam Apára...rákérdezek, most nincs mellettem..

Ancsa
köcci Neked is. Má mééé kötöszködnél ;) Akkor festettem frissen fel a "számokat" azóta összeért a többivel, ugyanolyan mint a szélén lévő zöld, és a mutatók is bezöldülnekKép
Hjaaa...Kép És barna cipőpasztával van átmaszatolva, az amugy majdnem fehér alapú szalvétaKép Amugy magát az óralapot nem alapoztam le, és elég szépen átütött a szalvétán a fa--szine is. Ugy is tetszett..
Kanna:: Van Nálatok IKEA áruház?? Menj be..ott vettem potom 1400.-FTért ez 2.5 literes, volt kisebb is..700ft körüli áronKép ( http://www.ikea.hu/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&stor eId=22&productId=26442&langId=-30&parentCats=10109*10252 és http://www.ikea.hu/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&stor eId=22&productId=41227&langId=-30&parentCats=10109*10252 )

Hajni
hajnii
 
 


És akinél nincs IKEA? Kép

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsimano,
mondtam mar, hogy tetszik a szekrenyked?Kép

Hajni,
ilyen kannat vetek osszemaszatolniKép

Gyerekszoba-dekor, hungarocellre, hullamos kartonpapir kerettel:
Micimackóék

Egyik közelről, a kep nem ferde, csak en tartottam a gepet rosszulKép

Vannak dekuptojasaim is, meg tojástartóm is, azt a husvetiba pakolom fel.

-Afonya
afonya
 
 


Köszi Áfonya,nekem is nagyon tetszenek a Miciseid!
Jó ötlet a hullámos karton keret!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Off:
Elvileg vagyok. Azért elvileg, mert írni ugyan tudok ide, de a képeket megnézni nem, és a levelekre sem tudok perpill. válaszolni.
Tegnap bebizonyosodott, hogy a memóriámat( és a gépemét isKép) cserélni kelleneKép
Kell egy kis idő, amíg behozom a lemaradáspmat, de addig valamit a vírusos levelekről:
Lekértem az elmúlt több mint egy hét leveleit, és mind a freemail, mind a vnet-es címemre rengeteg vírusos levél érkezett, ami a legmeglepőbb, hogy az én gépemre érkező levelek egy részének az én címem, vagy annak valamilyen variációja van feltűntetve.
Ha valaki ilyennel találkozik, jelzem, hogy nem szokásom ANGOL szöveget írni a TÁRGY-hoz, ha ilyet kap, ne nyissa ki.
Több topiktársunk címéről jött ilyen levél, ahogy olvasom, nem csak nekemKép

Sztechnika: net-mentes időmben viszont rengeteget barkácsoltam, de képet sem tudok felrakni mégKép
Próbálom összeszedni magam, és a gépet, ha sikerül, akkor érdemben is hozzá tudok szólni majd a fentiekhezKép

Addig is sziasztok!
Csi
csii
 
 


Szervusztok Leánykák!

Gyászoljatok velem, a gépemnek annyi. Most Aputól írok, cserélni kell az alaplaptól kezdve a tápig mindent, úgyhogy egy teljesen új gépet fog nekem összerakni (ja, és Linuxos leszek, tehát a vírusokat nem tőlem fogjátok kapni Kép)

Jamika
jamina
 
 


OFF:Csupa jó hír, így a húsvét végére! Kép
Annyira bosszantóak ezek a dolgok! Nekem is holnap jön a szerelö, újra, mert nekem pedig egy klassz tárcsázó programot telepítettek a gépemre. Már nem tudom a számlát fizetni! Kép(

Hajni,
köszi, van Ikea, majd belesek, ha arra lészen dolgom. De most neki kell állnom dolgozni ezerrel, mert kész lett a studióm és kéne már bevételt is produkálni, mert eddig csak kiadás volt! Kép
mian
 
 


Off:
Ugy tunik a leirasokbol, hogy egymast fertozgetik itt a babanetesek virusilag. Es ez nem az a virus, ami magatol elmulik, tenni is kell ellene...

Jottmentek tabora leszunk lassanKép /egyik megjon, masik meg elmegy/.

Jamina,
valami orom az urombenKép Mar erett nagyon, nem? Parodnak is megeri, magyarazd meg nekiKép

Csi,
valaszoltam mailre, ki ne toroldKép Kepeket varom nagyon, gyorsan rakj rendet!

-Afonya
afonya
 
 


Feltaláltam a tökéletes vírusvédelmet: tűzfal+nemnormális szolgáltató= blokkolt adatátvitelKép

Akkor szalvétázzunk!
Képeket nézni még nem tudok, így azokra most nem tudok reagálniKép

Aynadit!
Üdv a fedélzeten!Kép
Általában vagyunk itt, na jó, nem mindig...Kép
Kíváncsi lennék a kasírozott dobozaidra, és a fakeretes képeidre is! Persze, csak a szám jár, mert nem tudom megnézni most őket, de előbb-utóbb sikerülnie kellKép
Nem biztos, hogy a repesztő alá jó az oldószeres festék, mert van olyan repesztő, (pl. DecorFin), ami pont a két oldószer összeférhetetlenségét kihasználva repeszt. De sztem tökéletes száradás után (ami oldószernél jóval több, mint vizesnél) működnie kell, de ha a repesztő oldószeres, akkor felmarhatja az alapotKép Ha kipróbálod, mindenképpen számolj beKép
Érdekelne a faragasztós tapasztalatod is, én pont a netmentes időszakomban próbáltam ki az elmúlt héten, hihetetlenül szépre száradt az eredmény, de csak dec.papírt ragasztottam vele, mert nekem a szalvétát összeráncoltaKép Jó az lakknak is? Akkor mennyire hígítod? Mennyire tartós? Azt hiszem, nekem is Pálma van, asztalosoktól kaptam, de nincsen semmiféle cimke rajtaKép

Gwen!
Táblácskát megnézem, beszerzem! Mikor jöttök errefelé? Vagy menjek én?Kép
Kétfázisú repesztőm második rétege hámlik, azaz leesik egyben. Vicces. Ki fogom vágniKép

Jucus!
Ugye, hogy jó a könyv? Minden sorát érdemes elolvasniKép.

Ancsa!
Krétázás (elmaradt régrőlKép):
Mikor felragasztasz egy mintát, akkor a felső réteg felvitele után (hogy ne tapadjon bele a SZba) összemaszatolod pasztellkrétával a felületet, így szépen árnyalt felületed lesz. Tu.képp ugyanúgy jársz el vele, mintha festékkel maszatolnál, csak ez kicsit lágyabb eredményt hoz. Most nem tudom képekkel illusztrálni, de van úgy, hogy egy határozott mintát (pl. rózsát) összemaszatolok egy megegyező színnel, így a rózsa kontúrjai elmosódnak, jobban belesimul a háttérbe a kép. A profilomban lévő képtáras címemen a szalvétatechnikás képek utolsó darabjain szinte kivétel nélkül van pasztellkréta is. Kicsit könnyebb krétával maszatolni, mert nem kell a festéket keverni, hanem a kréta úgy színez, hogy nyugodtan egymásra is teheted a színeket, az átlátszó lesz-de mégsem. Értesz?!?KépKép

Hajni!
Csak nem kész az órád?Kép
Majd megtekintem. Egyszer biztosan!Kép

Zsmanó!
Roppant kíváncsi vagyok ám a szekrénykédre is!Kép

És most egy kis más (L.K. után szabadon):

Készítettem sok szépet(?) a szünetemben.
-Apósomnak ajándéknak csizmalehúzót, afféle vadászos stílusban, ez nagyon tetszik.
-Készítettem fent említett faragasztóval balkonládát, az is tetszik, csak így szerényenKép Lesz benne sok fűszernövény, nagyon szép csom.papírt kaptam, és hihetetlenül jó volt vele dolgozni.
-Készült rengeteg húsvétos dísz, a tojásokat nem dekopáltam, de készítettem papírmasé-szerű raffiatojást is, meg mindenféle vackot.
-Voltam az Auchanban. Van a kerti részen egy display, hihetetlen jó szárazvirág, és kimondottan keretre való tengeri herkentyűket tartalmazó egységcsomag, potom áron, van pl lapos(!) shell-kagyló, nemtom mi a rendes neve, de nagyon jól néz ki. Ha arra jár vki, nézze meg!
-Láttam -máshol- KOH-I-NOOR pasztellkrétát, 108Ft/db(!) áron. Rá kéne keresni az importőrre... Volt nagyon jó akrilválasztékuk is, és egész jó áron tempera is ebből a márkából.
-Hallottam hírét egy vaskos könyvnek, a címe vmi Szalvétatechnika haladóknak. Látta valaki?

Ohh, és majdnem elfeledtem:
Ha nagy leszek, fazekas leszek!Kép Jelentkeztem egy nyári intenzív táborba, és a fazekas-iskolába is. És jelentkeztem egy másik suliba is, ott kismesterség-oktató leszek, vagy mi, megtanulok mindenfélét, pl csuhé-vessző tárgykészítéstKép
Mikor betoppantam a fazekasközpontba, mi volt az első, ami szembejöt??? Na, mi? Egy csirkeitató!Kép
Nem adták oda a mocsodékok, de majd én csinálok magamnak, csakazértis!KépKépKép

Folyt.köv.
Csi
csii
 
 


Csi!

Öröm volt olvasni a soraidat!Könyv tényleg jó.Nagyon várom már a képeidet!

Jucus
20170114224602
 
 


szijjasztok!

Csí,
de jó, hogy újra itt vagy!!! Kép
Már csak Jamika hiányzik és teljes a létszám!
Sajnos akkor nekem egyenlöre a krétázás, mint olyan ki fog maradni, mert itt rettenetesen drága a pasztell kréta. Kép S mi lenne, ha sima tábla krétával próbálnám meg?

Áfonya,
Micimackóék jól sikerültek! Kép Ötletes a kartonpapír!

Lányok!
Kinek van olyan kerete,ami cizellált? Van ötlet arra, hogy mi módon kell a "cizellákat" más szinüre festeni, mint a keretet?
mian
 
 


Ancsa!
Te is nézd meg a KOH-I-NOOR márkát, sztem ott sem lehet vészesen drága, ha itt ennyire olcsó.
Ha más nem, beszerzem itt, és megkapod, ha erre jársz, vagy beugrom vele Gwenhez menetKép
Az "igazi" művészpasztellek itt is rettenet áron vannak, mind darabra, mind készletben.
Vettem én is sima táblakrétát, azzal is lehet árnyalni, de azt is fixálni kell egy löttyel, amit felénk pl. Fixaktív, vagy Grafix néven forgalmaz a Pannoncolor. Ez finom gyanta alkoholos oldata, megköti a porszemcséket, de nem lesz fényes tőle a felület.
Katának van cizellált, azaz dombormintás (csavart) kerete. Szem a legjobb lealapozni az egészet egy színnel, majd feszes ronggyal, vagy tenyérrel "átsimogatni", így a domború részeket ki lehet emelni. Esetleg a cizellák tövét(vagymit), szóval azt a részt, amit a legnehezebb az ezüst étkészletnél is kipucolni, be kell kenni sötétebb színnel, akkor is kiemelkedik a minta a térből. Ezt úgy is lehet, hogy felviszel egy alapszínt, ami a kereten mindenhol végigfut (pl. bordó) és mikor megszáradt, akkor átmaszatolod az egészet(cizellákat) sötétbarnával, majd száradás előtt visszatörlöd a barna színt, így a résekben szépen benne marad a barna szín. Itt érdemes kisebb szakaszonként haladni, nehogy tulságosan megkössön a barna trutyi. Ha mindezt bronz+ menta színnel teszed, akkor kapsz igazi patinázott rezes hatást.
Jaminával beszéltem tegnap este, apukája építi a gépét.

Áfonya!
A képtárat sikerült letöltenemKép
De most nem tudom beazonosítani, hogy melyik képre mondod, hogy sarkantyúsKép
Eeegen, kedvencem az éjjeli-lámpás tik, gardróbszekrénnyelKép Mi a kerete?

Hajni!
Naugye, hogy működik a cipőpaszta?Kép(bár nem látom a művetKép)
Ha valaki tud fehér cipőpasztát, ami fed is, szóljon (nem cipőre kellKép)

Kérés:
Ha van valakinek Gesso-ja, nézze meg nekem, legyen kedves, hogy gipsz+kötőanyag, vagy kréta+kötőanyagból készült-é. Ja, és azt is, hogy mi a kötőanyaga! KöszönetKép!

Huh, azt nem is meséltem még, hogy a nyári gyümölcsszezonra készülve apósom kunyerált a zöldségesektől gyümölcsös rekeszeket, azokat a vékony faanyagból készülteket (is). Nagy magányomban lekentem őket, kettő fehér lett, a harmadikat pedig a húsvét miatt narancsra festettem (nálam a húsvét most csibesárga-narancssárga lett). Sztem nagyon jó lett a narancsszín rekesz, most központi vacaktartó lett belőle, abban fognak áttelelni a szekrényben a húsvétos kacatok a szekrényben. Zöldséges mindenhol van, és ezeket a drága déligyümölcsöket tartalmazó rekeszeket úgyis kidobálják.
Talán érdemes...

Unikat újság-- látta valaki benne a térbeli repesztést? Remek ötletKép

EldugulokKép

Csi
csii
 
 


Mégsem dugulok el, mert visszalapoztamKép
Jucus!
A UPC szabadon fogható csatornaként emlegeti a QVC-t, tehát ne az itthoni programkiosztásban keresd, hanem a többi adó között. Mintha az oldalukon láttam volna a helyét, de nemtom most megnézniKép. Majd összedobom a parabolámat (egyszer talán)és én is becserkészem csakazértisKép
Kérés: a könyv hátoldalán van egy veszprémi dekopázspapír forgalmazó neve és címe, légyszi' küldd át Anyapocnak! Régóta adósa vagyok ezzelKép Köszönöm!

Ancsa!
Itthon is van az a domborítható fólia, de azt eddig még sikerült elkerülnömKép Szalvétát még nem láttam rajta, azaz csak 3D-t, amin pl. egy lepke arra volt felragasztva, és aztán formázva, éppúgy, mint a levegőn száradó gyurma esetében.
Jut eszembe: az Unikat nevű újság reklámoz egy DAS nevű levegőn száradó terrakotta színű modellezőmasszát, igen jó áron, és az is Tőletek jönKép.

Biztos megint kihagytam valamit.
Talán azt, hogy levelezni nem tudok még. Ghrrr.
csii
 
 


Csi!

Anyapoc lerendezve!Kép
UPC-t kifigyelem!

Ne is dugulj el,írjál még nekünk sokat!
Jucus
20170114224602
 
 


És engem nem keres senki?

Na szépen vagyunk, már nélkülem is teljes lenne a csapat. Most jól megsértődtemKép

csak ízelítőleg, valamit azért dolgoztam én is, itt megnézhetitek:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1208&page=4

Na most egy kicsit megint eltünök, de remélem már nem sokáigKép)

Sziasztok
Gigóca
gigóca
 
 


Gigó, már hogy ne hiányolnálakKép
Mikor megláttam a nevedet, akkor rögtön be is ugrott, hogy vagy két napja nem láttam a mobilomatKép
Mesélj a képrőőőől szegény nyomorult topiktársadnak!!!
Vagy ne is, mert akkor a kíváncsiság jobban hajt majd az újratelepítés feléKép

Leánykák!
Tegnap a béna gépemmel is sikerült meglelnem a Koh-i-noor hazai kizárólagos forgalmazóját, tudjátok, náluk van száznyolc forintos pasztell, és jó akril+tempera. Az oldalon megtalálhatóak megyékre bontva a viszonteladók is, beírnám ide az oldalt, de nem tudok másolniKép. De ha valakit érdekel, akkor nyilván meg tudja keresni (sztem érdemes).

Jucus!
Köszönöm Anyapoc nevébenKép
Vettél plextolt a Pannoncolorban? Ha jól emlékszem, voltál ott, nem? Nna, csak azért kérdezem, mert nagyon jól lehet vele textilre dekopálni, igaz, az eredmény olyan lesz, mint a viaszosvászoné...

Jó lenne, ha Gwen errejárna... Szabadságom alatt berobbantam egy festékboltba, és ott beszélgetésbe elegyedtem a tulajjal. Ő azt mondta, hogy a cserepek vízmentesítésére nem a legalkalmasabb a vízüveg, mert a növény földjébe ártó anyag juthat locsoláskor, és épp ezért nem javasolja a nitrós lakkokat sem. Sztem ez erősen botorság, mert a vízüveggel kezelik a víztartályokat, és a csónaklakkba a halaim sem pusztultak bele, mármint az azzal kezelt haltartóba. Hmm. Azért elgondolkodtató.
Maradok a PlextolnálKép

Talán fontos lehet: a Pannoncolor árlistája, ami a neten fentvan, nem az igazi, mert mindennek felemelték az árát kb. 10%-kal. Bár még így is remekKép

Megyek aludniKép

Csi

ui: tojásfestéket elraktátok fapácnak?
csii
 
 


Csi!

Barabás utcába még nem mentem mert elöször megnézem a Wesselényi utcai szegény művészek ellátóját amit Pannon árlistájánál találtam.Ez közelebb van és egyedül is meg tudom közelíteni ami nem hátrány!
Plextol?Hm!Én olyan földhöz ragadt vagyok.Ez meg valami sokrétűen használható dolog ugye?!Pedig elmentettem a régi plextolos továbbképzésedet!
Na jó, veszek!

Gigóca!

Örülök Neked!Annyira elvesztél!

Jucus
20170114224602
 
 


Csí,
gyere! Várlak! Kép
A jó tanácsokat köszönöm! Megpróbálom megvalósítani.
Hamarosan csinálok 3D-t a nyomófóliával, mert rendeltem a netröl dobozokat, meg írtó helyes kis fa vödröket, vagy miket.?
A terrakotta modellmasszát lehet kapni mindenhol. Még nem vettem, csak a szintelennel dolgoztam eddig.
Emilt tudsz fogadni??

Gigó,
szia!!!! én örülök Neked! Kép
De igazán csak akkor, ha azt is elárulod, hogy a szép tavaszi virág kompozíciód mivel és mire készült? Te is krétával maszatoltál?
Nagyon-nagyon tetszik!
mian
 
 


Csi
örülök hogy hiányolsz, de a telcsidet ezek szerint még mindig nem találtad meg, mert ma is kerestelek.

Jucus
én is örülök, valamelyik nap akartam neked küldeni a múlthéten nyuszis sablonokat, de visszapattant, így valszeg nem kaptad meg.
Gyere csak a Barabás utcába, ha tudunk egyeztetni, mehetünk együtt is, mert nekem közel van ámKép.

Ancsa, falapra készült, és Csi után szabadon megtaláltam a 16 éve vásárolt por pasztell krétámat(anno 66ft volt a 24 szín), és gyermekeim segítségével először összefirkáltuk, utána meg maszatoltunk. Gigi úgy belejött, hogy a végén már az erkélyen a falat is megtalálta a krétával.
Szerintem próbáld ki a rendes táblakrétát, az sem készült szerintem más anyagból.

Csi, neked még annyit, hogy van fenn szép tavaszi montázsom, az őszihez hasonló, de most maszatoltam, aztán vannak még fennt dekorgumiból nyuszik, Levinek vant fenn a tojásgyűjtő zsákja, ami vasalható textilfestékkel készült, meg még tavaszi üvegmatricák, hogy örülj nekem.


Gigóca
gigóca
 
 


Kedves Csí!
Köszönöm válaszodat, már nagyon el voltam kenődve, azt gondoltam ez egy zárt közösség és nem igen örülnek a "betolakodónak".Az az igazság, hogy kb. egy hónapja van saját jogú netem, így igazából még csak tanulom a dolgokat. Képberakás stb. A hálón töltött idő 90 %-át,- na jó mondjuk legyen 75 - a szalvétázós fórum olvasása töltötte ki.Nagyon sok jó ötletet adtatok, a fejembem rengeteg terv van, de sajnos most nem tudok keratívkodni, mert a családban a közeljövőben lesz egy esküvő.Szalvétázós minőségemben, még igencsak új vagyok, de igyekszem majd felnőni.
Kezdetben tükörsima képeket készítettem,ugyanis a kasírozásnál nem lehet ránc.A nagylányom szerint viszont a szalvétának pont az a lényege és az erősíti meg a térbeli hatást, hogy ráncos. Kipróbálva igazat kell, hogy adjak neki.
Sima képek előállításáról faragasztóval: (Lehet, hogy más ragsztóval is működik én nem próbáltam) Kellően hígnak kell lennie, de nem túl vizesnek. (Túl vizesen azt értem, amikor a víz van elszínezve egy kis ragsztóval)Az alap ne túl nedvszívó dolog legyen, mert akkor van ahol beszívja, van ahol nem, így egyenetlen lesz a ragasztás. Célszerű gyorsan dolgozni, lehetőleg széles ecsettel.A felvitt ragasztót - nem túl vastag- 90 fokos váltásokkal legalább kétszer át kell kenni az alapon.Ezzel a lehető legegyenlőbb ragasztóelosztást érjük el. A szalvétát ügyesen rátenni. A ragasztó mennyiségnek pont annyinak kell lennie, hogy a felületen semmiképen ne üssön át.Kézzel óvatosan letapizni. Rá egy tiszta fehér lap, Újbeggyel jó erősen elsimizni. Fontos!! Meg kell győződni, hogy a ragasztó nem ütött-e át, mert akkor a lap is odaragad !!! Az így készült képeket én átfújtam matt lakkal, ez nem túl fényes mégis vízzáró.
Nagyon irigykedem a "fa feldolgozó" gépeidre. Amint időm engedi azonnal rácuppanok Apuci műhelyére. Most befejezem, mert nem akarom, hogy "új"-ként velem legyen tele a topic.Amint tudok jövök majd. Üdv mindenkinek:Ditti
aynadit
 
 


Na, szépen vagyunk, engem is kifelejtettek a létszámból Kép
Attól, hogy nem igazán alkotok szalvétásat, azért itt vagyok Kép
phaedraa
 
 


Phaedra!

Itt is hiányollak és a telefonomban is!
Na majd jól felhívlak holnap ha hazaértünk a Balcsiról.Bi-bi,megyünk nyaralót nézni!Persze csak bérelni!Kép

Jucus
20170114224602
 
 


Ujak es regiek udvKép

En lelkesen olvasok, de irni nem mindig van energiam. Ujabban 1/2 7-kor kelunk, nekem ez embertelen koran vanKép
Ugyhogy Edit es tobbiek, tessek csak nyugodtan telepakolni a topicot, nem erdektelenseg, csak alvashiany a fo ok reszemrol!

Alszent hiányolás-hiányolók,
leveleket azert csak olvastok?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Csi!

Anyapoc küldi neked:cupp-cupp!Kép

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Eegen, a Plextol afféle sokrétű dolog, én kedvelemKép(oh, mint mindentKép).
Anyapocnak üzenem, hogy ne cuppokat küldjön, hanem decoupage-papírtKépKép.
Ha jól emlékszem, akkor a szegényművészeknél is van Koh-i-noor pasztell.(kezd az agyamra húzódniKép)

Ancsa!
Máris indulok!
Emil jöhet, csak ne olyan, amit el kell raknom, mert hamarosan ismét le kell pucolnom mindent. Ja, és válaszolni sem tudokKép
A favödör az nem dézsa?
Jó az a DAS massa?

Gigó!
Drága vagyKép
Telefonom holnap velem lesz, és hangja is leszKép
És ne dicsekedj a Barabás utca közelségével, én odahordanám az összes kosztpénzt, úgyhogy jobb is, hogy jó messze van!Kép

Ditti!
Mostanság ránk jár a rúd, és sokat foglalkozunk a sebeink nyalogatásávalKép
Sima-gyűrött---igen, igaza van a lányodnak. Én sokszor ki is emelem a ráncokat. Viszont a faragasztós szalvétám nagyon ráncos lett, pontosabban nem is az a baj, hogy ráncos, hanem az, hogy nem laposak a ráncok. lehet, hogy nagyon híg volt a ragasztó, nemtomKép A csomagolóra viszont hihetetlen jó hatással volt, az a maflavastag papír olyan finoman vette fel a balkonládám felületi dombormintáját, hogy leesett az állam. Majd lefotózom (talán még idénKép)
Bár, most, hogy olvaslak, és a szalvétánál csak fentről kentem...
Mi az a kasírozás? Eddig azt hittem, hogy tudom, de most konkrétan fogggalmam sincsKép
Van itt egy kreatív fórum is, ha van még néhány foglalatosságod, oda is beteheted a művek elérhetőségét, majd Gigó, látó-barátnőm szépen körülírja nekemKép
Végre valaki értékeli a gépeimetKépKépKép Vágyam egy Proxxon precíziós fűrész (nem ugrik be a rendes neve), de az csak álom maradKép
Antikolás fára, szalvéta alá: fogj némi lángszórót, és pörköld meg vele a fát. Ha eloltottad a lakástüzet, akkor csiszold vissza az égett felületet finoman, és máris jó alapod van, aminek a mélyedései sötétek a pörköléstőlKép

Anyapoc!
Ha hívod a neppert, akkor kérdezz rá, hogy milyen olasz márkát importál. Hátha meg tudjuk lesni a netenKép.

----

Most hogy nagyobb mennyiségű, azaz nagyobb felületű képeket is készítettem, és lustaságból alul nem, csak felül ragasztóztam, rájöttem valamire. Ha nagy a szalvéta, akkor ugye könnyen eltolódhat, amikor középponttól, vagy egy tengelytől (ez most mindegy) kiindulva kifelé ragasztózni kezdjük. Úgy ragasztóztam, hogy nem kifele haladtam a kiindulópontból, kifele irányuló ecsetvonásokkal, hanem befele.
huh, ez így bután hangzik...Kép
Szóval: Van egy vonal, ami az első ragasztóvonásunk. A következő vonások sugara ettől a vonaltól a szalvéta széle felé mutatott, de nálam a már felragasztott rész felé mutat, így nem tolom el a szalvétát.
Na, jó, hagyjuk, nem megy ez nekem, késő vanKép
Majd lerajzolomKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Mindent elolvasok, irni nem jut idomKépKép

Gigi: de joooooo, hogy josz es itt is latlakKép

Csi: maratonfutas indul, hozol kretat Ancsanak, nekem tablacskakat, aztan gyorsan visszaKépKép
Amugy julius-augusztus honapban Pesten vagyunk, ugyhogy egy kis tali siman beleferne, hacsak addigra nem lesz beloled fazekasmesterKépKép
A cserepekre en mindenfele lakkot hasznalok, leginkabb a DecoArt ragaszto-lakk valamilyet, ami vizallo, eddig az osszes kinti jol birja.
A novenyeknek az eg vilagon semmi bajuk, sot van bent egy hibiszkusz, azt gondoltam mar az atultetestol ki fog purccani, nemhogy birja a lakkos-szalvetas-maszatomat. Ehhez kepest olyan viragzasi oruletben van, hogy nem is ertem mi tortent vele.
RUCOLA magot vegyek neked vagy nem? Most mar meg kell keresnem ki kerte, en mintha Rad emlekeznekKépKép
A kretat mindenkepp kiprobalom en is, bar fogalmam sincs, hogy itt mennyibe kerul.

Jamina mikor josz megint??????

Jovo heten mar lesznek kepeim is, csak akkor meg idom nem lesz alkotni, kesz depresszio, mindjart vege a szunetnek!!Kép
Na megyek is, var a kertemKépKép
Gwen
gwendoline
 
 


Sziasztok!

Nem volt még ugyan időm visszaolvasni,de a hétvégén,ramaty időben mindent el fogok követni ezügybenKépKépKép!

Aztán jövök dicsekedni is,mert én sem tétlenkedtem...na jó,messze van a szalvétázástól,de olyan szépre megcsináltuk a konyhát,hogy szerelmes vagyok bele.....KépKépKép!És ezt muszáj megmutatnom!Meg a többi ígérettel is,mert hát ugye megvan a progi,ami miatt nem tudtam használni a kamerát...csak én nem tudtam róla!!!!

Csí

OK,ha minden igaz,ma felhívom...de legkésőbb jövő héten,az tuti.És a másik címet megnézem,amit Jucus küldött át.Ott is az olasz érdekel?Vagy van más is????

Puszi minden dolgos kezűnek!

Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: