Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, ha van kedvetek próbálgatni, fõzögetni, akkor próbáljátok ki ezt a fajta túrógombócot is.
nem fõ szét és szerintem nagyon finom ...

Túrógombóc

1/4 kg túró
3 evõkanál dara
3 evõkanál zsemlemorzsa
2 evõkanál étolaj
2 egész tojás
pici só
1 van. cukor
3-4 kanál porcukor

Ezt összekeverni, 1/2 órát állni hagyni, kifõzni és pirított zsemlemorzsába vagy darába fõzni. (ha pirított darába forgatjátok, akkor amennyi dara annyi víz és utána pirítani)

Lídia
Lídia
 


Phaedra! EZ AZ! Hú, köszi! Szuper recept!
Anno egy erdélyi származású pasi csinálta ezt falun, a nagymamámnál, és az egész család rajongott érte! Azt, hogy örmény kaja nem is tudtam... pedig õseim közt akadt néhány örmény...
Asszem most nem fogok csinálni a padlizsán csillagászati ára miatt, de õsszel feltétlenül!!!!!!!!!

mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok!

Mikoo!
Nagyon szívesen Kép De most, hogy jobban elolvastam a receptet, rájöttem, hogy a Mamám nagyon sokszor készít ilyet vagy legalábbis hasonlót. De lényeg az, hogy nagyon finom! Majd a napokban megkérdezem tõle hogyan szokta elkészíteni és akkor majd azt is leírom.

Szia, Phaedra

ui. Õ más néven szokta ezt az ételt emlegetni, azért nem kapcsoltam Kép
phaedraa
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

A múlt héten a férjem egy klassz sütit sütött nekünk.
Gyerekkel közössen is meg lehet csinálni, a mieink nagyon élvezték szinte az egészet õk formázták ki.

Darálós sütemény (a rendes nevét nem tudom)

70 dkg finom liszt
20 dkg margarin/vaj
20 dkg kristály cukor
1/2 cs. sütõpor vagy 1 teáskanál szódabikarbóna
1 citrom héja + leve
2 egész tojás
tej

1-2 evõkanál kakaópor

A lisztet és a sütõport a margarinnal gyors mozdulatokkal összemorzsoljuk, végül a kristálycukorral is összekeverjük.
Beletesszük a citrom lereszelt héját, az átszûrt levét és a tojásokat. Szintén gyors mozdulatokkal annyi tejel gyúrjuk össze, hogy se túl kemény se túl lágy ne legyen a tészta.
Azért kell gyorsan dolgozni, hogy a kezünk melegétõl puhuljon meg túlságosan a margarin.
A kész tésztát egy órát hûvös helyen pihentejük.

Ha nem csak fehér (világossárga) sütit szeretnél akkor el lehet felezni a tészttát két fele és a felébe 1-2 kanál kakaóport bele lehet gyúrni.

Ha még cifrábbra akarja az ember lehet a tésztát 1-2 kanál kókuszreszelékkel, vagy 1-2 narancs vékonyan lereszelt héjával + a levével ízesíteni.

Formázás:
Ezt a sütit eredetileg a húsdarálóhoz való feltétel lehet formázni. Darálod jön ki csíkban a sütemény és a megfelelõ mméretû darabokra vágod.

Akinek nincs ilyen az se keseredjen el, mert ha kinyja, csikokra vágja, vagy kisebb szaggatóvval kiszúrja úgy is jó lesz. Lehet villával mintázni a tetejét.

Vagy ha van sütemény nyomó, (tartály különbözõ alakú kinyomó formákkal) azzal is szép kis darabokat készíthet.

Közepes hõfokon (160-180 fok) 15-20 percig kell sütni.

Jó sok lesz belõle és nagyon finom sütemény tea, kávé mellé.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jöttem még, mert találtam valamit:

Rétestészta tetszõleges töltelékkel
Forgácsfánk (Csöröge) - Rózsafánk
[url=http://www.elelmezesvezetok.hu/1999-02-07.htm" TARGET="_top]http://www.elelmezesvezetok.hu/1999-02-07.htm[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lányok, ha valaki tud croissant és kalács recepteket, nagyon megköszönném.

Krissi
krissi
 
 


No!
Mi történt? Nem történt semmi?
mikoo
 
 


Krissi
Ezeket a recepteket egy Bigacsiga által megadott oldalról szereztem. Igaz kenyérsütõhöz valók, de én errõl az oldalról sütöttem a kakaós csigát gép nélkül és finom lett.
Kalács (alaptészta)
Hozzávalók: 1 1/2 kiskanál szárazéleszto, 20 dkg finomliszt, 20 dkg rétesliszt, 10 dkg cukor, 10 dkg vaj, 3 evokanál tejpor, 1 mokkáskanál só, 3 dl langyos víz.
A hozzávalókat a kis dagasztóedénybe töltjük, és a SWEET BREAD programot indítjuk el. MANUAL üzemmódban a kész tésztából hagyományos fonott kalácsot készíthetünk.


Foszlós fonott kalács
Hozzávalók. 7 g szárazéleszto, 50 dkg finomliszt, 7 dkg vaj, 1 tojás, 2 evokanál tejpor, 8 dkg cukor, 1 csomag vaníliás cukor, 2,5 dl langyos víz. A megkenéshez: 1 tojássárgája, 2 evokanál tej.
A nagy dagasztóedénybe beletöltjük a hozzávalókat, és SWEET BREAD, MANUAL programon elkészítjük a tésztát (kb. 2 óra). Amikor jelez a gép, hogy elkészült, és megkelt a tésztánk, lisztezett gyúrótáblára borítjuk, és 3 egyforma cipót formálunk belole, majd mindháromból egyforma vastag rudat hengergetünk. A három ágból copfot fonunk. Legjobb olajjal kikent magas falú tepsiben, cserépedényben sütni, vagy olajjal kikent sütolemezre tenni, megkenni tojássárgájával, majd 6 cm széles aluminiumfólia-csíkkal körülvenni a fonatot, hogy csak fölfelé nojön a tésztánk. 15 percig pihentetjük, közben a sütot elomelegítjük közepes hõmérsékleture (gázsütonél 4-es fokozat). 40 percig sütjük, 30 perc után alufóliával letakarjuk. Az ügyesebbek próbálkozhatnak négyes fonattal is. Ilyenkor 2 egyforma vastag 60 cm-es rudat formálunk. Az egyiket vízszintesen a gyúrótábla közepére fektetjük, a másikat középen keresztülvetjük és áthajtjuk rajta, igy négy ágat kapunk. Mindig a jobb oldali hármat fonjuk: a bal oldali egy ágat alulról hajtjuk közé.

Húsvéti koszorú
Hozzávalók: 1/4 csomag friss éleszto (kb. 1 dkg) vagy 1 1/2 kiskanál szárazéleszto (3 g), 40 dkg finomliszt, 1 evokanál cukor, 1/2 mokkáskanál só, 1 evokanál tejpor, 5 dkg margarin, 2 tojás, 2,5 dl víz.
Az élesztot a dagasztóedény aljára szórjuk, ráöntjük a lisztet, a sót, a cukrot, a margarint, a tejport, a másfél tojást (a maradék fél tojást a tészta megkenéséhez félretesszük) és a langyos vizet. Elindítjuk a SWEET BREAD, MANUAL programot. Ha a tészta kész, kivesszük a dagasztóedénybol, és lisztezett gyúródeszkán két egyenlo hosszú hengert sodrunk belole. Egymással keresztezve összefonjuk oket, majd körbetekerjük, és a fonat végét úgy illesztjük, hogy koszorút kapjunk. A koszorú egy-egy fonatába kifújt tojásokat ültetünk (olajjal bekenve), ezzel kelesztjük még kb. 10 percig, majd megsütjük. Ha kész a kifújt tojást kivesszük, és színes, festett húsvéti tojásokat teszünk a helyére.

Gyümölcsös kalács
Hozzávalók: 2,5 dkg friss éleszto, 50 dkg finomliszt, 2 tojás, 12 dkg cukor, 1 kiskanál só, 10 dkg vaj vagy margarin, 1 evokanál tejpor, 1 dl tej, 1,5 dl langyos víz. A 10. sípszó után: 10 dkg rumba áztatott mazsola, 5 dkg durvára vágott fehérmandula, 5 dkg kandírozott meggy (vagy 5 dkg színes zselécukor).
Az élesztot egy bögrébe morzsoljuk, 1 dl langyos tejjel és két kiskanál cukorral simára keverjük. A nagy dagasztóedénybe töltjük a lisztet, a cukrot, a két tojást, a langyosra hutött olvasztott vajat, rászórjuk a tejport, ráöntjük a langyos vizet meg a cukros-tejes élesztot. Elindítjuk a SWEET BREAD programot. A második dagasztás után, mikor jelez a készülék, hozzáadjuk az adalék anyagokat

Mikoo
Nagyon döglödik a topic sajnos.KépKépKép

Lonch
lonchi
 
 


Szia LonchiKép
Nagyon köszi a recepteket, nincs ugyan gépem, de nagyanyáinknak se volt, mégis tudtak kalácsot sütni. Ki fogom próbálni.
A neten találtam croissant recepteket is, de ollllyan bonyolultnak tûnik, hogy én biztos elrontanám. Elõször is rengeteget kell pihiztetni. A sütõm meg olyan idióta, képes egy egyszerû sajtos pogit is kekszre szárítani, ha meg elõbb veszem ki, akkor nyers a közepe. Pedig normálisan sütöm, nem légkeverésessel... Visszasírom a régi alul meggyújtom a tüzet típusú gázsütõmet, ahol nincsenek programok stb, csak a láng... Szóval nekiállok itt a croissantnak, szenvedek vele, pihentetem kisebb megszakításokkal vagy három napig, aztán a sütõm jól bekeményít neki. Hát ez nem hiányzik. Pedig gondoltam elkészítek egy párat, be a mélyhûtõbe, aztán csak elõ kell kapni, ha megkívánjuk... Van olyan is, amibe egy darabka csokit kell tenni, hmmmm... nyami.

Igen, sajna döglõdik a topic, vagy nem eszik senki, vagy mindenki mélabús a mostmár unalmassá váló tél miatt, senkinek nincs kedve kísérletezgetni, vagy nem tudom.

Na, mindegy, néha azért benézek, hátha van valami kipróbálnivaló.

Krissi
krissi
 
 


Krissi
Itt lehet kapni olyan croissant, amit otthon kell sütni. Nálatok nincs ilyen? Én azt imádom. Meg a baguette-t (bocs nem tudom, hogy kell írni) is.

Mindenki diétázna?Kép
Nekem is kéne, de ma is megettem 2 gombóc profiteroles-t és egy csomó csoki tojást.Kép Nekem azért még mindig van gondom azzal is, hogy mit fõzzek holnap!!!
Talán a tavasz hoz majd egy kis fellendülést.

Lonch
lonchi
 
 


LonchiKép

Ez nem Anglia. Bármennyire is szeretem kis hazámat, olykor dührohamot tudok kapni, amikor visszaemlékezem a jó kis angol közértekre....

A diétától isten ments. Sose kellett, ki sem bírnám. Sõt, valami hízlalót nem lenne rossz rendszeresíteni. Ma is, hogy én mennyire kívánom az édeset! Már benyomtam egy kakaós csigát, most mingyá nekiállok a vaníliás pudingnak, desszertként meg fehércsokit eszem majd. Jól hangzik? Mindezt úgy, hogy egy deka nem jön föl, pedig én próbálok hízni becsülettel... Ezért jött az ötlet, jó kis hízlaló croissant mindennap reggelire. Vagy kalács.
Azt, hogy mit fõzök holnap, még nem tudom. Ma csak sült csirkeszárnyat sütök, meg van még egy kis leves. Ha nem lennék iszonyú fáradt, bizos nekiállnék Bigacsiga lángosának, mert az olyan finom!
Lonch, Te mér nem veszel indiai take away-t? Az olyan fini, pár font.

Úgy látszik, már csak ketten maradtunk itt! Remélem, tavasszal mindenki kibújik a barlangjából!!!!

Krissi
krissi
 
 


Krissi
Nem baj, jól eldumcsizunk és hátha lassan a többiek is kedvet kapnak.
Szoktunk venni indiai és kínai take away-t is, de imádok fõzni és idõm is van.
Pont azon gondolkoztam, hogy én sem vagyok túl dagi ahhoz képest, hogy mit össze eszem egy nap. A Slim Fast oldal szerint pont ideális vagyok.Kép Ez a páromnak is megmondanák?Kép
Azért irigy-irigy, hogy Te csak úgy ehetsz.
Érdekel a profiteroles receptje? Én ma nem ezt ettem, de egyszer már megcsináltam és nagyon finom lett. Pici vanília pudinggal töltött képviselõ fánkok csoki öntettel. Hogy hangzik?

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok. Itt vagyok én is, benéztem megint, annyira megdöbbentett a döglõdés...
Hízlalásról én csak annyit, hogy apósék sütöttek õzhusit, és csináltam hozzá egy kondér hagymáskrumplit. Úgy igazából. Hát... elég jó lett, második napja esszük degeszre magunkat belõle. Ebéd után meg rávetõdtem a maradék mikulás-csokikra. Volt is nagy örülés a pocakomban: a pici is szeretheti az édességet, mert nagyon elkezdett mocorogni.
Ráadásul eléggé úgy néz ki, hogy holnap juhtúrós sztrapacska lesz, ami meg a "nagyfiam" kedvence.
Úgyhogy diétázunk mi is ám rendesenKép

Krissi! Egy ismerõsöm a Béres-cseppektõl kezdett hízni. Jó étvágyat csinál állítólag.
Már ha nem bosszantásdiból írtad amit írtál... Kép


Üdv a kemény magnak
mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok már több receptben láttam hogy mogyoróvajat használnak.(pl. Nigella konyhája, Elvis Pr. kedvenc banános csemegéjénél)
Hol lehet kapni? Ismeritek? mennyiben tér el a normál vajtól?

Míra
Míra
 


Sziasztok kemény mag!

MikooKép
Nem akartam bosszantani senkit, de nálam a soványság nem olyan irigylésre méltó, mert néha úgy szretnék kicsit husisabb lenni, hogy legyen egy kis fognivaló rajtam... :o
Gratulálok a babádhoz!
Ha akarsz soványabb lenni, idegeskedj egy jót! Nálam bevált.


LonchiKép
Igen, kérem azt a süti receptet! Valamikor mostanában rászánom magam a croissantra, majd megírom, hogy a sütõm milyen szépen tette tönkre...
Hétvégén cheese cake-et sütök a férjem szülinapjára, aminek magyar megfelelõje nincs, sajttorta???? Találtam egy fehércsokival megbolondított receptet, ha jól sikerült, azt is közreadom!
Én úgy imádom az indiai kaját, de még nem fõztem, ill. curryt csak. De pl. naant is jó lenne kipróbálni, meg egyéb gyönyörûségeket, de szerintem ez itthon nem túl megoldható sajnos.

Most rohanok, munkahegyek szólítanak, de este még benézek!

Krissi
krissi
 
 


Mikoo
Gratula a ficánkoló babóhoz!
Most csorog a nyálam rendesen, mert itt nem lehet juhtúrót kapni vagy én vagyok vak.Kép Pedig imádom a sztrapacskát! Küldesz egy kis virtuális kostolót?Kép

Míra
Én egyszer kipróbáltam a Stahl Judit féle mogyoróvajas csirkét. Hááááát, nekem nem ízlett. Mert a mogyoróvaj csak simán pörkölt pépesített földimogyoró szerintem és nekem nagyon tömény volt. Azóta itt figyel a maradék, de ha találsz valami jót még lehet, hogy teszek egy próbát.

Krissi
Valószínûleg sajttorta lenne, de az olyan megtévesztõ. Elõször én olyan igazi sajtos sós valamire gondoltam emiatt, pedig nem.
Sok sikert a croissant-hoz! Keresek majd neked indiai recepteket, mert már van angol szakácskönyvem is. Abban tuti van.

Csokoládés habos fánk
A tésztához:
1 csipet só
100 g vaj/margarin
140 g liszt
4 nagyobb tojás
Továbbá:
1/2 vaníliarúd
5 dl tej
8 tojássárgája
150g porcukor
30g liszt
150g étcsokoládé
3 dl tejszín

A tésztához 1 dl vizet felforralunk egy kiskanál cukorral, 1 csipet sóval és a vajjal. Egyszerre beleszórjuk a lisztet és erõs tûzön csak addig kevergetjük (2 perc) amíg a massza összeáll és elválik az edény falától. Lehúzzuk a tûzrõl, azonnal belekeverünk 1 tojást és hagyjuk kihûlni. Sûtõpapírral kibéleljük a sûtõlapot, 200 fokra elõmelegítjük a sütõt és az aljára beteszünk egy forró vizzel kétujjnyira felöntött kisebb tepsit. A masszát keverõtálba szedjük, majd robotgéppel egyenként beledolgozzuk a maradék tojásokat.
A masszát csillagcsõrös habzsákba szedjük és 2-3 cm átmérõjû halomokat nyomunk a sütõlapra. 18-20 percig sütjük, amíg aranysárga nem lesz. Nem szabad a sütõ ajtaját sütés közben kinyitni, mert összeesik.
A fánkok tetejét azonnal levágjuk, amint elkészült.
A krémhez a tejhez adjuk a vaníliát, felforraljuk és fedõ alatt melegen tartjuk. A tojássárájákat habosra keverjük a porcukorral, azután a liszttel, majd apránkánt hozzászûrjük a tejet, és forró vízfürdõben folyamatosan keverve besûrítjük. A csokit felolvasztjuk és a vaníliakrémhez keverjük, langyosra hûtjük.
A fánkokat tejszínhabbal töltjük és leöntjük a szósszal

Tudom ez így szörnyen bonyolultnak hangzik, de egész gyorsan elkészül és finom.

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok, köszi a gratulákat.

KrissiKép! Köszi a fogyi-tippet, de az idegeskedés nálam csak ront a kilókon, mert rögtön elkezdek zabálniKép... Persze egy nagyobb lelki trauma, na az igen, az fogyaszt... de azt meg most valahogy nem kívánom. Viszont a szaloncukrotKép nyamm-nyamm (karácsonyi még), azt igen, nyam-nyammKép.

Sajttorta engem is érdekel! Az valami mascarponés valami?

Üdv, nyamm,
mikoo
mikoo
 
 


Phaedra,
köszi a zakuszka receptet, az összes kolléganõmnek oda kellett adnomKép

Nem tudom kik vannak Angliából, de tõlük, és a többi külföldrõl írogatótól kérdezném:

Én az USA-ban ettem a Kellog's termékét, a POP-TARTS - ot, ami egy süti szerûség, a pirítóba kell tenni, megpirítani, és így forrón ehetõ. A közepében meg lekvár van.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy Európában látott-e már valaki ilyesmit?????

A párom nyáron járt L.A.-ben, hozott pár dobozzal, így szerintem még mindig forgalomban van.

Ha tudjátok hol lehet ilyet kapni, légyszi írjátok meg, annyira imádom!!!!KépKépKépKépKépKépKép
Köszi:

Manócska
Manócska
 


Sziasztok!
A kislányom nem ehet tojást és tejterméket, ezért lenne két kérdésem.
Ha panírt csinálok, mit lehet beletenni tojást helyett?
És a fasírtba?
Köszi!
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy idönként döglödik a topic, pedig én itt ülök és figyelek, hátha kapok valami újabb fantasztikus receptet, amit kipróbálhatok.Kép
A Csöben sült krumpli már állandóra bekerült az étlapunkba!
Tessék irni!
Mindig irigykedek (persze csak finomanKép), amikor kenyérreceptet (avgy kenyérsütöben készülö dolgot) látok, már egy csomó ideje szeretnénk egy ilyen gépet. remélem hamarosan lesz, és akkor azokat is kipróbálom.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szegény Ildianyu, nem lehet könnyû így fõzni a babócádnak. Próbáld ki esetleg úgy a panírt, hogy sûrû lisztes vízben megforgatod a hússzeleteket, és aztán zsemlemorzsában. Ezt már próbáltam, a különbség annyi, hogy kicsit keményebb a panír. A fasírtból próbáld meg egyszerûen kihagyni... Szerintem kell lennie olyan szakácskönyvnek is, ahol nem használnak tojást. Igen, pl. makrobiotikus ételek. Egy idõben sokat fõztem belõle. Abban fõleg zöldségfasírtokat csinltak, tojás nélkül.

MikooKép
Neked még van szaloncukrod?! Irigy vagyok!! Nálam pont fordítva, amikor ideges vagyok, egy falatot se tudok lenyelni, és hát ez elég gyakran elõfordul velemKép Mert én mindenen tudok idegeskedni.
A sajttorta Philadelphia krémsajtból készül, ill. minden olyan krémsajt, ami tejszínes ízû és nem sós. Valszeg mascarponéból fogom készíteni. A hétvégén közreadom a receptjét, amint megcsináltam, hogy lássam, min kell módosítani... merthogy ez sem magyar alapanyagokra van kitalálvaKép

LonchiKép
Köszi a receptet!
Van nekem is indiai szakácskönyvem, de nem fogom kipróbálni, mert annyira nincs hozzá megfelelõ alapanyag, csak a curryhez. Sajna. Szerintem bizti van kint juhtúró. Ha már annyi juh van, annak is kell lennie...

MiraKép
Ezt a krémet itthon nem lehet kapni, de szerintem meg lehet csinálni házilag is, összedarálni a földimogyorót, megsózni, és valamivel pürésíteni. Talán vízzel. Én sem szeretem, mert túl tömény. Én mondjuk a földimogyorót sem szeretemKép

ManócskaKép
Még sosem hallottam róla...

Krissi
krissi
 
 


Alig vagyok, de leszek, és a honlap is fejlõdni fog.

Beszti Kép
mi csak általa sütött kenyeret eszünk, és nincs kenyérsütõ gépem... próbáld kis, szerintem így is isteni pékárukat lehet sütni (zsemlét, pl. géppel nem is lehet, vagy kiflit Kép )

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!

OK!Kép
A zsemlét szerintem megpróbálom!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Látom pörög a tpic én meg sajna nagyon lemaradtam Kép még nem is írtam ide. És olyan nehéz kikeresni a már leírt recepteket. Milyen honlapot készítetek belõle? Eláruljátok az oldal címét?

Láttam kerestetek hideg kajás receptet, a kevencem a majonézes csirkemell saláta: (paradicsommal, paprikával, így sajna a hozzávalóknak nincs szezonja, de hamarosan itt a tavasz),
Szóval a recept:
Ja és én vagyok aki csak kb. tud mennyiséget:
1 fej apróra vágott hagymát és a kb. 40 dkg csirkemellet meg kell pirítani olajon majd fõszerezni vegettával, sóval, majorannával és fehérborssal, pici vizet rátenni és puhára párolni. Fel kell darabolni a paradicsomot, a paprikát (ízlés szerint mennyiséget), egy fej uborkát és egy fejes salátát ezt összekeverni ráönteni a husit, majd 2 dl tejfölt, egy kistubus (vagy féltubus) majonézzel összekeverni és ezt ráönteni a kész salira, jól össze keverni ás behûteni.
Osztatlan sikere van.

Kedvenc gyors ételünk, mi pincepörköltnek hívjuk, úgy találtk ki, hogy a férjem elégedetlen olt a natúr paprikáskrumplival, hát el kzdtem hússal csinálni.
Apróra vágott hagyma, husi olajon megpirí pirospaprika, vegetta, só, majoranna, õrölt kömény, bors, gulyáskrém, pirosarany (ízlés szerint, meg ha nem szoptattok Kép lehet csipõs is) vízzel felengedni, majd belevágni a krumplit, és amíg az puha nem lesz fõzni, ha túl sok a lé rajta nyugodtan el lehet forralni. No ezt is imádjuk és mindig sikere volt. Kenyérrel, savanyúsággal szoktam tálalni.

Norci
norci
 
 


Phaedra!

Látom írtál a zakuszkáról. Nekem nagyszüleim mindig csinálnak Erdélybõl származnak így a recept is õk mindig padlizsánnal, répával, paradicsommal, hagymával, borssal készítik. Táli konzervnek hívják. Valahol meg van a recept ha kérítek elõkeresem.

Bár van egy jóval egyszerúbb padlizsánkrém recept is, amit csak úgy vacsira "kenõkének" ajánlok:
Padlizsánt megpirítani, hozzátenni egy fej hagymát, egy fej, fokhagymát, sót, borsot, olivaolajat és aki szereti majonézt is (bár így hamarabb mgromlik) és ezt összeturmixolni és már lehet is kenyérre kenni Kép

Norci
norci
 
 


kedves ildianyu!
az en fiamrol is par honapja derult ki, hogy nem ehet tojast. a fasirtba nyers krumplit reszelek, a palacsintat durum lisztbol keszitem (akar csak vizzel) a panirba pedig én tejet teszek a tojas helyett. látom, hogy sajnos a te lanyod azt sem ehet. allitolag letezik tojaspor, amit malomipari szakuzletekben lehet kapni. en meg nem probaltam, de tervezem!
ha barmi ujat megtudok, irok neked!
szia
dori
Névtelen
 


Manócska PopTarts-ot én is a nõvéremmel hozatom ,Európában még sehol sem találtam más fedõnév alatt sem!
Megértem a lelkesedést mi is imádjuk!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

A Nigella-ba hallottam egy jó dolgot:

1 evõkanál = 50 ml
1 evõkanál = 3 teáskanál

Ebbõl számomra az következik, hogy
1 teáskanál durván 15 ml, pontosan 16,66 ml. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lonch és Krissi Kép

a mogyoróvajat a Nigella konyhájában láttam, valami banánt sütött benne aztán be a kenyér/bagett közé, és ez volt E. Presley kedvence, de meg kellene néznem még egyszer a receptet mert már nem tudom pontosan ...
perzse nem tudom még ismétlik-e.
(Ez abban a részben volt, amikor kólás húst csinált ...)

Azt hiszem magam nem fogok migyoróvajat gyártani, ahhoz nem sok kedvem van, pláne hogy szerintetek tömény. Én sem szeretem a tömény dolgokat.


Míra
Míra
 


SziasztokKép

Igen, Míra, én is láttam azt a részt, ki is akadtam tõle, bár ez az Elvis kedvence akár finom is lehet. Úgy csinálta, hogy teljes kiõrlésû toastkenyeret megkent mogyoróvajjal, aztán pürésített banánnal, és az összenyomott szendvicset vajon tepsiben mindkét oldalán megpirította.

Krissi
krissi
 
 


Ildianyu
Látom már Dori írt neked ötleteket. Egyszer csináltam szezámmagos csirkét. Azt is lehet mézzel.

Beszti
Nekem van kenyérsütõgépem, de nekem csak lekvárkészítésre jött be. Kenyeret az itt leírtak alapján és Stahl Judit recept szerint szoktam sütni és úgy nagyon finom lesz. A gépnél még annyi minden "közbejöhet". Nagyon pontosan kell kimérni az adagokat és még akkor sem biztos, hogy sikerül, mert a liszt minõsége is változó.

Manócska
Megnézem neked itt (Anglia) a Pop Tarts-ot. Hátha találok. Bár látom Jucusmamus írta, hogy nincs. Majd meglátjuk.

Norci
Padlizsánkrém nyamiKép Mi is valami hasonlót szoktunk készíteni a Corában kapható alapkrémbõl. Abban sült padlizsán van csak olívaolajjal keverve, ha jól emlékszem.

Míra, Krissi
Ez a banános dolog egész jól hangzik. Valahogy én is inkább édességhez tudom elképzelni a mogyoróvajat. Lehet, hogy kipróbálom ezt az Elvis cuccot. Más receptet eddig még nem találtam.

Tudtok valami olyan sütit vagy más édességet, amit diétásan is el lehet készíteni? Elértem a 60kg-s (nem csak) lélektani határt.Kép

Bigacsiga Kata
Köszi, ezt felírom! A méricskélés nekem mindig olyan macera.Kép

Orsi
'Léci' írd le a honlap címét még egyszer!

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok!
Késsel felvágott mogyorót én zöldségsalikba szoktam szórni, feldobja az ízét, és jót tesz a vitaminfelszívódás dolgában is.

Az jutott még eszembe, hogy az egyik cukrászda csinál tökmagos pogit, ami isteni finom (és baromi drága, de megéri), szóval esetleg el lehetne sütni azt a maradék mogyoróvajat pogiba, biztos finom lenne tõle.

Padlizsánkrém! Nyammmm! Én is bármilyen mennyiségben!
Amúgy Görögo.ban ettem elõször padlizsános musszakát, imádom, és padlizsán-szezonban képes vagyok hetente csinálni!!!!!! Ha lesz majd egy kis idõm leírom, most rohanok!

Üdv mindenkinek
mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok!
Köszi a tojáshelyettesítõ tippeket. Sokat segítettetek!
Ildianyu
ildianyu
 
 


Én a padlizsánkrémet nyári kerti buli alkalmával készítem a barátokkal. Így a legjobb (szabadban, nincs szag; szenen sütve az igazi) és nem unalmas. Ilyenkorra veszek kb. 20 kiló padlizsánt, és ha kész, be a mélyhütõbe. A barátaim pedig imádják a téli padlizsánkrémes bezsélgetéseket. Ugyanis azért segítenek a kis önzõk, hogy aztán legyen mit télen enni.
Molnárka
molnárka
 
 


Míra!

Nem olvastam, vissza, úgyhogy bocs, ha már írt neked vki e témában: Lehet kapni mogyoróvajat, a Tescoban a nemzetiségi kaják részlegénél, van ropogós (darabkás) fajta és sima krémes - én imádom, befalok egy fél üveggel és haldoklom utána két napig, de nekem nagyon bejön.
Sõt mi több, szerintem az egészséges kaják részen is van, ott, ahol tökmagkrémet is árulnak kis befõttesüvegben.

Ditke
Névtelen
 


Köszi Ditke, meg fogom nézni.
Végül is ha nekem nem tetszik majd a férjem megeszi, õ szereti az édes vagy töményebb dolgokat ...

Krissi, neked is külön kösziKép hogy leírtad a receptet, én már nem egészen így emlékeztem rá.

Lonch, ha netán Te próbálnád ki elõbb a Presley kaját írd meg jó????


Míra
Míra
 


Manócska
Pop tarts-ot elkezdtem keresni(Anglia), de eddig sehol semmi. Milyen a csomagolása?

Bigacsiag Kata
Köszi, úgyis utálok méricskélni.Kép

Míra
OK. Meg elkezdek keresgélni is.

Pehelykönnyû túrós pite
Hozzávalók:
4 tojássárgáját 15 dkg vajjal vagy margarinnal habosra keverünk. Hozzáadunk tejben megfuttatott 5 dkg élesztõ, 30 dkg lisztet. Alaposan kidolgozzuk.
Elkészítés:
Két részre osztjuk ezt a rétestészta keménységû tésztát. Az egyiket kinyújtva kibélelünk vele egy tepsit. Áttörünk 75 dkg tehéntúrót, és 25 dkg porcukorral, 1 csomag vaníliás cukorral simára keverjük. Ízesítjük 10 dkg mazsolával, 1 citrom reszelt héjával, végül hozzáadjuk a tojások felvert fehérjét és 1 evõkanál lisztet. A tésztával kibélelt tepsibe öntjük, és a másik tésztacipót kinyújtva, lefedjük vele a túrókrémet. 1 órát pihentetjük, majd forró sütõbe tesszük, de a tüzet sütés közben mérsékeljük. A még meleg tészta tetejét porcukorral hintjük meg. Kockákra vágva tesszük a tálra.

Ez a recept a mindmegette-rõl van, de nekem nagyon ízlett ezért megosztom veletek.KépKépKép

Ma vettem egy szakácskönyvet és van benne két cheese cake recept. Szerintem az egyik olyan lehet, mint a túrótorta, mert cottage cheese van benne. A másikat még nem néztem. Érdekel valakit?

Lonch
lonchi
 
 


LonchKép
Léci dobj meg azzal a csízkék recepttel! Köszi!

Krissi
krissi
 
 


Krissi

Repül a csízkékKép

Õszibarackos "czízkék"

410g felezett õszibarack konzerv
6 orange jelly cube - ez gondolom zselatin
227 g cottage cheese v. túró
75 ml joghurt

Az alaphoz:
100 g digestive keksz
50 g margarin

Dekoráláshoz
baracklekvár megmelegítve és áttörve
25 g darabolt mandula

A konzerv levet annyi vizzel keverjük, hogy 150 ml legyen és felforraljuk. Hozzáadjuk a gelatine-t és addig keverjük, amíg elolvad, majd hagyjuk kihülni. 10 fél-barackot félreteszünk a díszitéshez. A többit összetörjük a túróval és a joghurttal és botmixerrel pépesítjük vagy szitán áttörjük majd a gelatine-hoz keverjük és egy kerek sütõpapírral kibélelt formába öntjük.
A kekszet összetörjük. A margarint felolvasztjuk majd a kekszmorzsát belekeverjük. Majd a masszát a joghurtos pép tetejére kenjük és egyenletesre nyomkodjuk mielõtt kihül. Ezután a sütit hütõben pihentetjük 6-8 órát.
Mielõtt kiborítjuk a formából a sütit, belemártjuk pár másodpercre meleg vízbe. A végén rátesszük a félretett barackot, rálocsoljuk a lekvárt és megszorjuk mandulával.

Lonch
lonchi
 
 


LonchiKép drága vagy. Köszönöm szépen. Esetleg a másikat is leírnád, ami krémsajtból készül? De csak ha van idõd!

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok, szeretnék olyan olajat csainálni amiben mindenféle fûszerek vannak. Vagy ez csak ecetben létezik?

Csinált már valaki? És tudna egy bevált jó receptet adni? Pl. kaptam egy prospektust abban volt egy ami szép meg minden de valami tárkonyágat is ír hozzá, amivel nem rendelkezem.

Azért szeretnék más már bevált receptjét kipróbálni, mert ajándékba gondoltam, és nincs is olyan sok idõm (ahogy számolgattam)


Köszi. Míra
Míra
 


Krissi
Leírom szívesen, de megnéztem jobban és ez is túróval van, csak itt curd cheese-nek írja. Nem tudom mi a különbség a cottage cheese, quark és curd cheese között, mert a szótár szerint mind túró.Kép

Gyümölcsös cheesecake
350g finom liszt
225g margarin
100g barna cukor (lágy)
1/2teáskanál vanília aroma
175g "curd cheese"
1teáskanál méz
2nektarin

Elõmelegítjük a sütöt 160 fokra, gáznál 3-as fokozat.
Kivajazunk 2 kerek sütõformát. A lisztet egy nagy keverõ tálba tesszük és hozzá morzsoljuk a margarint. Belekeverjük a cukrot és a vanília aromát. Az egészet jól összedolgozzuk és két cipóra osztjuk és a formába nyomkodjuk. 50-60 percig sütjük, amíg világos barna lesz. Ekkor kivesszük a sütõbõl és 8-8 részre vágjuk.
A mézet és a curd cheese-t összekeverjük. Egy nektarint meghámozunk és apróra vágunk, majd a curd cheese-hez keverünk. Ezzel megkenünk egy szeletet a tésztából, majd egy másikat teszünk a tetejére és 2-3 vékony szelet nektarinnal díszitjük.

Majd még keresgélek.

Míra
Stahl Juditnak van chilis olaj receptje, meg talán más fûszeres is. A stahl.hu-n nézd meg. Õ is azt írta, hogy ajándéknak nagyon jó, mert azt hiszem a Kikában lehet szép kis üvegeket kapni és akkor szép is.

Lonch
lonchi
 
 


Krissi
Találtam ricottás és mascarpone-s csízkéket is a waitrose.com-on.Kép
Holnap leírom vagy ha tudsz angolul elkülhetem emailben is.

Lonch
lonchi
 
 


Köszi Lonch, egy angyal vagy! Megnézem magamnak ezt az oldalt. Tudod, nekem van két csízkék receptem, de az egyiket hidegen kell készíteni, sütés nélkül, viszont tojással, és attól mostanában idegenkedem, a másik jó, de még nem próbáltam, úgyhogy gondoltam, hátha van Neked valami bevált.

Krissi
krissi
 
 


LonchiKép

Megtaláltam, szuper az oldal!!!! Örök hálám, iszonyú sok recept van itt, Nigella, meg Jamie is. Tudom ajánlani mindenkinek. Még trifle recept is van!
Van itt egy mascarponés. Szerinted a Waitrose sponge fingers a hazai babapiskótával lehet azonos? Egyébként ez a recept nagyban egyezik a Cili által leírtakkal még a Karácsonyi topicban.

Valamelyiket mostmár kipróbálom!

Krissi
krissi
 
 


Krissi
Örülök, hogy tetszik!Kép
Ma megyek úgyis Waitrose-ba, ha nem felejtem el megnézem magamnak ezt a sponge fingers-t.Kép
Várjuk a beszámolót!

Lonchi
lonchi
 
 


LonchKép
Megkérdeztem egy szakértõt, a curd cheese inkább túró, a cottage cheese meg a krémsajt és a túró közötti átmenet.(?)
Na, ezt jól megmagyaráztam...

Hétvégén fogok próbasütéseket tartani. Van egy kardamomos körtetorta receptem is. Persze, elõbb kardamomot kéne beszerezni, remélem az Ázsia boltban kapok. Leírva elég bizarrnak hangzik, mert még mák is van a tésztájában, de biztosan finom.

Jól ellevelezgetünk itt kettecskén, igaz, Lonchi? KépKépKép

Krissi
krissi
 
 


Mira!

Salátaolaj (Lajos Mari receptjei):
Füszeres olajokhoz a hozzávalókat alaposan meg kell mosni és kicentrufugálni vagy leszárogatni. Üvegbe rakni, hidegen sajtolt ("extra szüz") olivaolajat önteni hozzá, 1 hétig érlelni (ezt már persze az ajándékozottnál is lehetKép).
majorannás-cirtomos (fött zöldséghez, salátákhoz):
2-4 szál majoranna, 1 citrom héja (csak a sárga rész)
kakukkfüves-borsos (húsos salátákhoz, pácokhoz):
6-8 szál kakukkfü, 1 ek. szines bors
füszeres-csipös (grillezéshez, salátákhoz, sertéshúshoz, tésztaételekhez):
1 babérlevél, 4-5 gerezd fokhagyma, 2 chili- vagy 1/2 cseresznyepaprika, 5-6 borókabogyó, 4-5 szegfüszeg
rozmaringos-fokhagymás (csirkéhez):
2 szál rozmaring (10-15 cm-es), 2 gerezd fokhagyma
provánszi füszeres:
1-1 szál kakukkfü és oreganó, 1-1 szál majoranna és borsikafü, 4-5 bazsalikomlevél, 1-1 csipet köménymag és ánizs
vegyes (ez máshonnan van, de kipróbáltam, jó):
2-3 szál rozmaring, mustármag, egész szinesbors, 2 chilipaprika

Különbözö füszernövényeket a nagyobb bevásárlóközponzokban lehet kapni a zöldséges résznél (pl. tárkonyt is, azt én szoktam használni is, de a fentiek közül már mindegyiket láttam).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Orsi!

A zsemle és a kifli receptjét letudnád írni?Ha már írtad valamikor bocsi,de nem találtam.

Köszönöm:jucusmamus
20170114224602
 
 


Lonchi és Beszti köszönöm!!

A Stahl J. eszembe sem jutott, de tényleg. Meg a Lajos Mari receptjeit is szeretem, majd megnézem melyikhez kell a legkevesebb különlegesség (nálam már a rozmaring szál is annak számít) és azt csinálom meg.

Szép üvegeket vettem minap a skálában, márcsak az olaj hiányzik belõle.

Lonchi, én még lógok neked a pad thaival, hogy elkészítsem és véleményezzem, nem felejtettem el, a héten lehet hogy elmegyek a kínai boltba, és akkor megint viszem a kis listát. Úgy emlékszem zöldpaszta kell bele amit anno nem kaptam.


Míra
Míra
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: