Új privát üzeneted érkezett!

Én meg mostan megőrülök, mert egy nyomorult képet sem tudok felrakni. Nem jön fel a Melléklet feltöltése ablak, 3x újraindítottam a gépet, most belevágom a baltát.

Üdv Gigóca a kegyetlen
gigóca
 
 


jamina
 
 


Hurrá-hurrá, milyen kis ügyi vagyok, pedig ilyte most csináltam először Kép
Csel van a dologban; nem merészkedtem be mégegyszer a SZKéptárba, mert még a mai nap elfogy akkor a netidőmKép; így a próbaterületre tettem, onnan linkeltem sk.

Gigóca,
komjúterölő baltám nekem is van, ha kell, kölcsön tudom adni!

Anyapoc,
csináltam még jó gipszkartonost, küldfénypost!Kép
Apikának az a baja velük, hogy nincsen keretük. Majd veszek rá profillécet...vagy hogyhíjják.

Saját magát vállon veregető Jamina
jamina
 
 

 
 

Jamina

A paprikás nagyon jó!!!!!Teccik!De tényleg!A többi is,de ez szíven ütött!jajj....placcs.
Keretezésre írt múltkor nekem Csi ötletet,amit ugyan én tőle függetlenül is alkalmaztamKép,de olvasd el.Elég csak körbefesteni és annyira jó keretet kap!Megmutatnám az enyémet,de most nemtom lefényképelni..
Vagy amit Panda írt,hogy sóderrel vagy vmivel beszórni.

Ja,vettem csipkét a kerethez,kétfélét.De még nem tudtam eldönteni,melyiket is alkalmazzamKép!De ha kész,felteszem,hogy lásd,milyen jó a képzelőerőd-várad...Kép

Jóccakát!

PityókásAnyapoc

anyapoc
 
 


Jóccakát kapatoska Anyapoc Kép
Csak tudnám, mit keresek én még ilyenkor a gép előtt! Kép Ja persze, focinap van, apikát várom haza...
Inkább megyek aludni Jamina
jamina
 
 


Miaz, züllésnek indult az egész csapat? Ez a vírus! Nem ám az, ami a gépeket támadja Kép
Haha, én majd vasárnap Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Mi van, lassan alkoholizálódik a topikKép!
Gigóca is átment agresszívbeKép Juj, mi lesz itt!

Szépen, sorban:

Jamina!
Nem ér így ám beelőzniKép Csend heteken keresztül, majd elöntesz minket???
Valóban jó a kék szőlős, meg a paradicsomos is, meg úgy mindKép Nemélethű csirke vicces, nadeaz olajágra akasztott paprika?! Így tanítják az agrár-sulin? Ez biztos? Jók az ágyaspálinkákKép.
Kérdések: Milyen barnát használtál a vadkacsásnál, a Cucinásnál, és a dupla képnél? Nagyon tetszik a színe!
Mi a kerete a tulipántosnak?
Hiányolom a fürdőszobás alkotást, a Danonino-s sablonosat!
Jól értem, a képek a próba-területen vannak? Nem fog onnan törlődni?

Csónaklakk--Jól gondolom, hogy akkor nem is kéne ragasztó? Hiszen egy réteg alulra, egy rétef a szalvétára, éppúgy megfogja. Nem? Így nem kéne pacsálni a tapraggal. Még most sem szerettem megKép
Jól értem, Áfonya azt mondja, hogy esetleg nem gyerekbarát? Eeeez azt jelenti, hogy az ovisok meg fogják majd fogdosni, netán meg is rágicsálják???
Lehet, hogy nem is fogom levinni??? Juj.

Anyapoc!
Csak nem naprapörgős a függöny??? Ki hitte volna!
Már akartam kérdezni régebben is, hogy tul.képp. minek akarod a hűtőt lefesteni??? Mi lenne, ha maradna fehér, és aztán az estlegesen üresen maradó részre bele-bele húznál sárga festéssel? Bár amennyi napraforgód van, nem is maradhat fehár sehol...
Belsőépítész--kicsit többet tud, mint az asztalos, ezzel most nem minősítem semelyiket, hanem a szakma szerint mondom. Lépcső is, ablak is, és saját tervezésű, komplett belső berendezések, bárpultok, stb. Tőle kaptunk fűrészport, meg faforgácsot a kertbe, ami mára a víz miatt szintén cseresznyeszínű lettKép.
Szóval, asztalosék azt mondják, jó a Perla? Nekem az volt fura, hogy olyan kis semilyen volt a csomagolása. De nagyon szép volt a színmintája, és a színes lécek egyik fele le volt lakkozva, na az is gyönyörű voltKép

Apropó, léc:
Ezt a vacakot a számla szerint félkörlécnek híjják. Van negyedkörös is, az kicsit gázosabb szerintem az illesztés miatt, meg van mindenféle más profilú is.
Most kértem a szomszédtól orvosoknál használatos falapocot, azt hiszem, ez a neve annak a nyelvlenyomó bizgentyűnek. Kicsi képnél azt is lehet használni, csak le kell vágni a végeit.

Ma nekiestem a papírzsebkendős készletemnek. Ennél kezelhetetlenebb anyag nincs szerintem másik. Jóval lágyabb, nyúlósabb, szakadósabb, mint a szalvéta. Valami rettenetes.
Viszont nagyon jó a hengerem, most ezzel viszem fel a ragacsot is...

Joccakát, sebes vállú Jaminának jó kávézást!

Sziasztok
Csi
Aki idegrohamot kap, mert van kölcsön digitfényképezője, de nincsen telepítő-lemezeKép
csii
 
 


HihiKép
Mikor írtam, még nem olvatam, hogy Phaedra szerint is züllünk....
Csi
Névtelen
 


Csí!
Még mindig nem ismered a frissítés gombot (ááá, ez jól esett Kép )?!

lakk-> én úgy szoktam (már amikor csinálok is vmit Kép ), hogy taprag - SZ - taprag - csónaklakk.
Afonya lakkal kapcsolatos felvetése már nekem is eszembe jutott, de eddig azt gondoltam, hogy a faliképen teljesen mindegy. Amit viszont megfognak, megkostólnak Kép , hát elég elgondolkodtató... Tán egy jó asztalos erre is tudna vmi okosat mondani?!

papírzs.-> én még nem próbáltam (lévén nincs is), de gondoltam, hogy ezt nehezebb lehet felrakni

Megint lemaradtam vmiről, mi az a perla?
phaedraa
 
 


Jóóóóóó reggelt! (közben kávézom, ki hitte volna? Kép)

Phaedra,
Perla -az egy mexikói szappanopera címe, ez Csi kedvenc sorozata Kép
Egyébként pedig fapác, por alakban, ócsóért, szép színekben -legalábbis Csi szerint.

Csi,
paprika olajágon nem az én agyam elferdülése, így kapható Kép Tulipános kerete a borostyánosból az a rész, ami nem a borostyán.
Vadkacsa kerete DEKA okker (matt)
Cucinás szintén okker, de Aquakolor; olivás dupla meg Aquakolor narancsa. Aki még nem próbálta, most láthatja, milyen szép intenzív kék meg piros az Aquakolor. A zöld nem nagyon tetszik, abból csináltam egy duplát Csi 2oldalas tulipánjával, anyósomék előszobáját díszíti. Nem rossz, de korántsem olyan szép zöld, mint amennyire jó a többi szín.
Nem tudtam mindent lefényképezni, mert ha figyelmesek vagytok, láthatjátok, hogy Jamina babái topik is kapott új képeket -a memóriakártya meg ugyi nem végtelen kapacitású. Következő körben majd megint egyszerre jön a többi Kép
Danonost mér nem láthatod, azon próbáltam ki a repesztőlakkot, így annak annyi Kép

Annyit dumálok itt, hogy közben kihűl a kávém!
Jamina
jamina
 
 


Jó reggelt!

Friss Jamina

Én láttam ám,hogy vannak új képek a topikodban,de még nem merészkedtem arraKép!De majd most...!!!
Az asztalosrokony szerint is jó a Perla,mindig azt használnak!
Mostmár megnézem má újra a készítményeidet,mert olyan részletekről írtál,amit én tegnap észre sem vettem.Lehet,nem egy kupica Cinzanot ittam?KépKép

Csi

Függöny-->Te nyertél!Igen,igen,napraforgós!Kép
A hűtővel az a baj,hogy elég kopottka,ezért akartam átmázolmányozni,de lehet,hogy össznapraforgó gyűjteményem betakarná teljesen...meg ha Phaedra rámhagyományozná az övéitKép!
Igen,elég igénytelen a csomiKép,de tényleg a legjobb szerintük.Egyébként általuk készített cuccokat megnézheted itt és véleményezd a Perlat:http://www.bmf-antik.hu
Én egyébként úgy tudom,hogy bútorok,bárpultok stb a bútorasztalosság témakörében érintettek,de csak a honlapunk alapján vagyok ám ilyen okoskaKép!Az épületasztalosság meg csak a nyílászárók,lépcsők,lambéria meg egyebek.
Az orvosos cucc jó ötlet,csak nálunk újabban az a nyelvleszorító izé műanyagKép!

Phaedra

Énisénis vasárnap!Tudom ám,miért!Na de milyen dolog,hogy gyerek üneppel,Te meg ittasodsz?Kép
Mert nálunk még érthető,mindenkinek akkor tartjuk...Vagy nálatok is össznépi lesz a buli?Kép

Na,és itt a csipkeszélű lovaglókisasszony!De nehogy azt merjétek írni,hogy borzalom,mert akkor köztetek csapok szét!!!!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc a kék kagylós dobozt is te csináltad? Ha igen meséldel hogy hogyan. Vagy a doboz ilyen, csak rákerült a kagyló? Igazán a doboz érdekelne.

Köszizsunya

zsunya
 
 


Míra, Anyapoc, Áfonya

csomagok feladva, mindenkinek van meglepi, levél viszont nincs hozzá.
Azért lettek csak most feladva, mert nehezen bírtam elsántikálni a postára.


Üdv, Törött lábújjú Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca

Naaa,ekkorát rúgtál a gépbeKép?Nem találtad a baltát,mi???Kép
A csomagot várom!

Köszizsunya

Nem én csináltam,de akartam,csak vhogy félbemaradt és még ott is van..KépDe ha gondolod,elküldöm,hogyan kell csinyálni egy ilyet.De nagyon tuti,nem?KépSíma kartonból van,amire újságpappert kell ragasztani,aztán festeni.Na,nekem a festésig kész,aztán vhogy elmaradt....

Jamina

Megkaptad a csomagom???Hát hányszor kérdezzek má rá?Vagy Te is elköltöztél,mint MíraKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, nagyon tetszik. De igy hogy mondod, hogy újságpapir, már beugrott! Kép Jó alany vagyok erre. Nem áll össze hogy hogyan, amig magam nem csinálok egyet. Aztán viszont kiszúrom az olyat. Kép

Gigóca jobbulást!

zsunya
 
 


Anyapoc, Te még mindig a Cinzano hatása alatt lehetszKépKépKép
aug. 21., 13h 20-as üzenetem. Idézek belőle:
Anyapoc és Áfonya,
köszi-köszi ; megjöttek a csomagok!


Aztán olvasd el közvetlen alatta a saját üzeneted:
Jamina
Képzeld,nekem is A sajátom,amit Mírának küldtem


Azanyja, nnnnnnnna!
Szaffi a kezemben alszik, így most nem társalognék többet.
Fáradt kezű Jamina
jamina
 
 


Phaedra!
Én is leírom:: Perla: vízben oldható por alakú fapác. ÓcsÓKép(persze ez lassan relatívKép)
Bababarát doboz, lakkal: Szvsz egy négyévestől már elvárható, hogy ne egye meg a dekorációtKép
De nem hiszem, hogy különösebben árthatna, ha le is rágja. Persze nem tenném én sem csecsmőnek készült fakockára, de azért ez mégiscsak más... Párom ma hozott, 1400Ft/kg. Jó, hogy ez megint elég lesz életem végéig, de kicsit kezd sok lenni a felhalmozott alapanyag...Még nem próbáltad a taprag helyett CSAK a lakkot használni?

Jamina!
Tehát okker, és ráadásul Aquacolor...Azt még nem is láttam.
Nem mondod, hogy az olíva+paprika így kaphatóóó!!! Én meg egy röpke pillanatig azt hittem, megszállt valami fura dolog TégedKép
Kevergetni még nem kevertél színeket kicsi tálkában? Engem mindig elkap valami hév(nem zöld), és kutyulok mindent-mindennel. Ebben csak az a rossz, hogy ha javítani kell valamit, akkor sosincs abból a kutyult színből...

Anyapoc!
Asztalos--ez mindent csinál...
Csipke--nagyon szép, de én egy nagyon híg festékkel átmennék rajta, hogy ne világítson ennyire rajta.
Valóban nagyon tetszikKép És ehhez a képhez megy is!

Zsunya!
Én anno sima papírdobozra ragasztottam vastag kötelet, majd az egészet beborítottam vastagon tap.ragba mártott papírcsíkokkal. Ritka gusztustalan művelet, főleg nekem, a megrögzött taprag-ellenesnek...

Gigóca!
Mi történt???Kép

Csi (aki most sem frissített, mert két órája ezt a szöveget írja...)
csii
 
 


Tapétaragasztósok!
Nektek mennyire sűrű a kevert trutyi?
Én már ott tartok, hogy lassan szilárd lesz a masszám, de még most sem lesz kőkemény a ragasztózott szalvéta...
Vagy azért ne várjam u.azt a hatást, mint a decoupage ragasztólakktól?
Csi, a dühöske
csii
 
 


Csi,
ne dühöng (inkább frissíts Kép)
Taprag nem sűrű, nekem legalábbis nem nagyon. De nem lsz kőkemény a SZ. Ezért tudja Ádi könnyen lehúzni, ha nem vagyok elég gyors...
jamina
 
 


Na, kicsinyt visszaolvastam.
Csi, kevergetni én is szoktam, majd mutatok olyan képeket is Kép
Próbaterületről szvsz a képeim még egy darabig nem tűnnek el, mert azon az oldalon a képekkel együtt összesen 2 üzenet volt, mire oda 50-et feltesznek, már senki nem is fog emlékezni... nem fognak akkor már hiányozni.

Anyapoc,
jó a csipke, de mé' fehér? Ekrü vagy nikotinsárga kellett volna! Tippeim: taposd meg, hogy szürke legyen; vagy dohányozzatok közvetlen a kép mellett; esetleg egy nagyon vizes-kissé festékes sárga színnel nyomkodd meg.
De ha Neked tetszik fehéren, akkor nekem is! Kép
jamina
 
 


Ugye??Nem mertétek azt írni,hogy nem szép!!!KépKép

Jamina

Nem a Cinzano hatása alatt vagyok,hanem a köv. két napnak!Ereszd el a hajamKép!!!!Két nap buli,és én előre gyagya vagyokKép!
És teljesen igazad van...ennyire szenilis vagyok?És mi az a C betűs gyógyszer,amit be kellene vennem?KépKép
Nem fogod elhinni!!!Az a csipke ekrüKépKép!De még milyen.A többi vagy ocsmánysárga vagy f@sbarna volt(má'elnézést),így emellett döntöttem.Arra gondoltam inkább,hogy ragasztóval kenem be,mert az úgy kicsit összemossavagymi...de lehet,hogy taposás lesz.Vagy adjam oda a dednek?Kép Tutira megcsinálnáKép!Na,majd kiötlök vmit!

Csi

Nekem is sűrű a tapragom,de nagyon!Minden használat előtt öntök hozzá vizet és újrakeveremKép.De ha nagyon híg,akkor a SZ szakad,azt meg nem kockáztatom...
Ja,télleg,van vanilia színű festékem,azzal megtámadom a csipkét!Hogy ti milyen nagyon okosak vagytok!KépEzért nem kell nekem gondolkodni...

Zsunya

Csináltál már ilyen dobozt egyébként?Én most a mobiltelefon dobozát akarom megtámadni ezügyben.Így nem kell összeügyeskednem egy dobozt is,csak letapétázni újságpapírral.Hogy a többi hogyan fog sikerülni...KépKép

Anyapoc,aki holnap végre először kirúg a hámbólKép

anyapoc
 
 


Gigóca belerúgott a fotel henger alakú lábába, s ezért eltörte az ő bal lábának nagyújját.Kép
Ja nem is gipszelik, így nem kellett várnom 20-án az ügyeleten, mert telefonon érdeklődtem.
Akis ügyes Kép

Igaz a gépbe is rúghattam volna, mert még mindig nem engedi a képfeltöltést.SOS.
Már írtam a szerk-nek is, de nem jött válasz.

Létezik, hogy tól sok képet töltöttem fel, és most letiltottak? egyszerűen még az abléak sem jön fel, ahol tallózhatnék.
Micsináljak??????

Holnap apa elvisz a camponába az Éva kézimunka boltba, szerezzek be nektek valamit???Kép

Csi,
megnéznéd a katalógusodban, hogy vannak-e és ha igen mennyiért szétnyitható műanyaggömbök??
Meg papírdobozok??
Ja és hogy mennyi az akrilfestékük? Mármint árban.

Én most az őszre készülök, így ilyen szinek kellenének. Sárga, bordó már van. Ja barackszínű is.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca,
én majd küldök ezt-azt, vettem most őszt -mármint ilyen témában SZkat. Írok mailt, mert nekem is fáj a Tieid közül egy-két darabra a fogam.
Nagylábujjadnak jobbulást! (most majdnem írtam, hogy gyógypuszit küldök rá, de az több szempontból is röhejes lenne Kép)
Ollan nincs, hogy túl sok kép miatt letiltanának. Próbáltad már a próbaterületen?

Anyapoc,
ugye-ugye? Kép na nem baj, szórakozz jól a hét hátralevő részében is. Jövő héten én vagyok a soros, lagziba megyünk szombaton.

Legyetek jók (ha tudtok)
Jamina

Ui Anyapocnak Kép: -Doktor úr, hogy is hívják azt a német urat, aki nekem mindent elpakol?
-Altzheimer.
jamina
 
 


Jamina, a próbaterületen sem jön fel az ablak.

SEHOL!!!!!!!!!

Mérges GigócaKép ,Kép most majdnem galóca
gigóca
 
 


Csi! Jamina! Köszi!

taprag-> az enyém nagyon sűrű és sosem vizezem.

Anyapoc! ha legközelebb ekrű színű csipkét akarsz varázsolni a fehérből, a legegyszerűbb módja (és a legszebb ekrűt kapod Kép ), hogy nagyon erős teába beáztatod egy éjszakára (persze még ragasztatlan állapotában Kép )
Utána pedig cukros vízbe beáztatod és utána szárítod (ez utóbbi a keményítés miatt). Fontos!: ha cukros vízben keményíted, akkor nehogy közvetlen vasald, hanem pl,. egy pelenkán keresztül.

Vagy a másik módja, hogy veszel ekrű színű horgoló-cérnát és szépen meghorgolod a csipkét Kép
phaedraa
 
 


Gigoca

Nem tetetek fel valami uj programot, ami az inernet felol szur dolgokat? Nem allitotatok valamit a bongeszod beallitasan?

Napocska
a kukkolo
napocska
 
 


Anyapoc, ha netán horgolásra adnád a fejed, én adok mintát Kép
amúgy szerintem ötletes amit kitaláltál :-)) én még korábban akartam egy halványrózsaszín csipkés babadobozt csinálni.

feltettem 2 szalvétát, de a sebesség miatt én már ide nem tudom feltenni, mert valami miatt átszámozza magát a kép.

Viszont már jócskán túl van 50-en is a képtárban a hozzászólások száma, miért nincs archiválás?

A gyorsítás érdekében lenne egy ötletem. Kicsit macerás ugyan .. szóval, ha szalvétát teszünk fel, mindegyiket külön hozzászólásba tegyük fel, ezzel növeljük a hozzászólások számát hamarabb archivál és a frissebbek maradnak mindig fenn.
Hm?

Phaedra, mehetek muffint enni? sikerültek?

Közben annyit írtam hogy letöltötte a gép, tehát mégiscsak idemásolom a 2 szerzeményt.

Ez a herbal, ez pedig, eme másik meg a színei miatt volt nekem érdekes, gondolom a kép készítők nem dobnak tőle hátast Kép de szép meleg színek nem?

NA elteszem mára már magamat, jó éjt mindenkinek,

Míra
Míra
 


Napocska,

nem tudok róla, de gyere erre máskor is, mert most végre sikerült felraknom a Kézimunka topikba a bohóckákat.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Anyapoc, sosem csináltam. Ezt mondom, hogy ha valamit kipróbálok élesben akkor felismerem, ha nem próbálom ki csak elolvasom vagy hallok róla, azt nem ismerem fel. Kicsit setét vagyok, na. Kép

OFF

ELKÉSZÜLT! Mármint a hátizsákom. Kisebb technikai csiszicsuszi miatt újra varrom a vállpántot. De olyan vagány lett mint állat. Holnap lesz kép is.

Zsuny

zsunya
 
 


Gigoca orulok, hogy megoldodott.
Mira arhivalas valahogy ugy van hogy ha a hozzaszolas meghaladja a 60at akkor elso 50 archivalodik, vagy valamiilyesmi, hogy azert vissamenoleg ne tundjon el rogton az egesz topic, de nem teljesne tudom pontosan mi a menet. de tenyleg jootlet az ha egy hozzaszolas 1 kep akkor tenyleg gyorsabb lenne nektek az archivalas.

Napocska
az orok kukkolo
napocska
 
 


Míra!
Gyere, de gyorsan, mert addig meozgatom a próba sütést, hogy szépen elfogy (mármint a süti, a popsim nem Kép)

Kér még vki muffint? finom csokis Kép
phaedraa
 
 


Anyapoc!
ugye, hogy megmondtam: Phaedra majd elmondja az ekrü receptjétKép
Szerintem egy hígabb bordó is jó lenne keretnek...

Jamina által puszilt törött lábujjú GIGÓCA!
Mi annyira jó abban az Éva nevű üzletben? Választék? Árak? Vagy mi? Sokszor hallottam már dícsérni...
Légyszi' kérdezd meg a Plextolt, hogy van-e, és mennyiért, meg azt is, hogy mire lehet használni. Ha minden igaz, akkor azzal lehetne a törékeny gipszet tartóssá tenni, mert ezt a kötőanyagot használják a szobrászok is, mikor gipsszel dolgoznak.
Katalógust megnézem, majd megy mail!

Taprag--brrrr, továbbra is. Enyémnek olyan az állaga, mint a ...hmmm hogy is mondjam...Csak ebben kisebb a népsűrűség. Ja, és a taprag kevésbé szilárd száradás utánKép

Míra!
Én is vettem az "eme másik"-bólKép Gőzöm sincs, mire lesz jó, de nagyon szép!
Egyébként nem kell letölteni a képtárat. Én így spórolok az idővel, meg az Internet korlátozott óráival:
--megnyitom a képtárat, addig töltöm csak le, amíg alul meg nem jelenik a "szólj hozzá"
--botom a vonalat, megírom a szöveget, majd feltöltöm a képeket, persze ehhez csatlakozni kell ismét
--Elküldöm az üzenetet, majd amikor alul ismét megjelenik a "Szólj hozzá", megint bontom a vonalat. A gép nem töltötte le ez idő alatt a képeket, de a képek helyén kévő piros X-re kattintva már ki lehet másolni a kép címét.
Próbáld ki, időt takarítasz megKép
Bocs az offértKép

Megyek, belövöm magamat egy kis lakkbenzinnel (a szesz már elfogyottKép)

JÓ éjt, az Internet-kávézóban lévőknek meg jó reggelt!
Csi
csii
 
 


CSi, az Éva boltok szerintem drágák. A plázákban találhatóak (westel, campona), és hát az áruk is olyan.

egy éjszakai bekukkantó
Névtelen
 


Míra,
megkaptad a mailemet? hétfőn csinálom a csomagod és küldöm, jó? Addig is tegyél nekem félre új szerzeményeidből is, lécci! Tévedsz, hogy a 2-es számútól a képkészítők nem dobnak hátast: remek keretalapanyag! Kép

Phaedra,
biztos vagyok benne, hogy már késő, de azért megkérdem: van még muffin? Cserélsz velem kávéra? Kép

Csi,
ahány ház, annyi taprag! Nekem nem ÚGY néz ki... vagy legalábbis eddig nem néztem rá ezzel a szemmel, de most már tutira mindig ilyennek fogom látni Kép

Éjszakai bekukkantó,
de mé' kell névtelenül? Ezt névvel is le lehetne írni.
OFF: nekem is volt egy ilyen névtelen vendégem a Jamina babáiban, kb. ugyanaz az álaggódó lehet, mint aki Zsunya Péterfiának életét féltette az ő topikjában Kép
jamina
 
 


Csi,
a szalvéták 35ft-ba kerülnek, és olyan márka, amit máshol még nem láttam. Állítólag Hollandiából hozzák be.

Na ehhez szólj hozzá, Éjszakai bekukkantó.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


OFF, de nagyon fontos és sürgős.
Nem tud vki Pesten kiadó garzont? Kicsi legyen és olcsó Kép. A húgomnak kell, én még nem válok Kép
Jamina
jamina
 
 


Gigóca!
Nézd meg a márka nevét, meglessük a netenKép

Taprag--nagyon bele kell húznia, hogy ne vágjam ki az ablakon...Mellette szóljon, hogy kerek dobozra amúgy is nehéz képet illeszteni...

Off:
Agrárosok, Bioszosok, Malackedvelők!
(azaz Jamina, Anyapoc, Phaedra)
Minap hallottam: mangalica vaddinyóval keresztezve....Brrrr!
Azt hiszem, meg kell emelnem a kerítést...

Csi
ui: ünnepre készülődőknek jó munkát!
csii
 
 


Felhívás brain-stormingra Kép
Leánykák, csináltam egy olyat, hogy gipszöntés előtt a forma keretrészébe apró kavicsokat szórtam. Mikor kész lett, tök olyan, mint a legantikoltabb antik keret Kép, egy csomó részen kilátszik a kavics.
Ti hogyan folytatnátok? Milyenre festenétek? Milyen témát használnátok képként? (dupla keret)
KépTanácstalan Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Cucinát. Üvegeset, vagy tájképeset.
Vagy angol countrytKép
Nem festeném, hanem festékes szivaccsal összenyomkodnám, az talán kiemeli a felületet. Esteleg ugyanazon szín több árnyalatával..(pl okker)
Csi
csii
 
 


Csi,
tehát aszondod, szivacs+okker(ek). Aha, jól hangzik. Angol countrys tájkép lesz Kép, ez már el van döntve! Úgy fogom csinálni, hogy lealapozom fehérrel a kereten belüli részt, és csak az egyik felét repesztőlakkozom +újrafestem. Így a kép egyik fele még antikosabb lesz. Vélemény?

Phaedra,
küldd el a postacímed, és akkor repülnek a katicák Kép
J.
jamina
 
 


Jamina!
Kérdések:
1.)Miért kell lealapozni a gipszet? Ha egész, és nem körbevágott szalvetli megy rá, akkor nem elég fehér gyárilag???(Vagy a repesztés miatt?)
2.)Mivel alapozol fehérre?
Én azért nem szeretem csak az egyik felét "megművelni", mert némely szögből, ha úgy esik rá a fény, akkor más a felülete, ha az egyik fele repesztett csak. Én kerettől keretig, vagy valami "optikai töréspontig" mindig kihúzom a ragasztót is. És én úgy képzelem most itt üdögélve, hogy a két szalvéta-oldal vagy teljesen, egy kontúrral különüljön el, vagy legyen egyforma.
És mi lenne, ha a két oldalt nem úgy vennéd,mint eddig, hanem középre, mondjuk egy Cucina, és a két oldalára valami, ......, talán az olívaág paprikával???Vagy a borostyánok?

Csoók!!
Csi, aki gipszet még csak por alakban látott, de ez felbátorítja arra, hogy okoskodjonKép

ÜNNEPLŐ CSEMETÉK ANYUKÁINAK JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK, NO ÉS PERSZE A DEDEKNEK ISKép Kép Kép Kép
csii
 
 


Jamina!
Gyorsan lemeoztam a próba sütést és mivel hajnali 3-ig senki sem kért, így elfogyot Kép
Ha egyszer sikerül a hobbysok talija Kép, megígérem, hogy viszek! Valami mennyei lett Kép
(Látom, ahogy csorog a nyálad he-he-he). A kávé azért jöhet!!!

Csí! Kép Kép Kép

Phaedra a kicsit komisz gonoszkodó Kép
phaedraa
 
 


Na, sikeresen útjára indítottam apikát, megy Forma1-re, majd figyeljétek a tévében, hátha mutatják! Kép (becsületére legyen mondva, tegnap este legénybúcsúban volt, mégis fel tudott kelni Kép)

Csi,
azért gondoltam félig repesztésre, mert egy dupla képet akarok tenni rá, bár még nemtom, hogy két egyforma, vagy egymást kiegészítő negyedet -jaj, minek variálok ennyit! Ha repeszteni akarok, akkor mindenképp kell alapozni. Héra festékem van, azt használom világosításra az Aquakolorhoz. És hát az benne a lényeg, hogy aha másképp esik rá a fény, akkor másmilyen legyen a 2fél hatása! Kép Nemtom, most úgy elbizonytalanodtam... lehet, öntök még bár ilyet és többfajta verziót kipróbálok.

Phaedra,
cserealap nélkül NEM küldök kávét! Találka: ja, az már összejöhetne valahol, valamikor!

J.
jamina
 
 


Jamina megkaptam az emailt, vettem a rendelést a szép színűre,:-)) sőt küldök majd egy másfélét is, ami nekem még nagy kedvencem, herlitzes és kék zöld körök vannak rajta nagyon jópofa az is.:-))

Hétfőn megyek az Üllői úti hobbyművészbe van valakinek valami kérése hogy mit nézzek meg??? és mit szerezzek be?

Phaedra, én rendeltem a muffinból, ne tessék elfelejteni!! :-))

Csi, nem akarok belekotyogni, de azért megteszem :-)) én akkor alapoztam a gipszképet amikor nem hófehér gipsszel dolgoztam, és olyan szürkés volt az alap. Ami viszont átütött a világosabb szalvétán.

Tényleg sima konzervos dobozt mivel fessem be, ami tartós marad és a legolcsóbb megoldás?


most megyek segíteni krumplit pucolni. nem valami kreatív munka ...:-((( és nem is a kedvencem

M
Míra
 


Tegnap megint belendültem, tizenhárom tápszeresdoboz hever mellettem. Ha az Encica továbbra is borzong a tejtől, akkor átállok a kereskedelmi értékesítésreKép.
Szóval, szépekKép!
Élénkek, bár van, amelyik az én konyhámba készült, az kevésbé élénk...
Már csak le kellene lakkozni őket. Nincs sok kedvemKép

Jamina!
Azt hiszem, értem (most felvágok ámKép)!
Gigóca írta fentebb, hogy talán egy réteg is elég lehet a repesztéshez, hiszen a lakkon a felső réteg reped. Ha nem jól írtam, akkor majd kijavítKép
Üdv:
Csi. (aki még nem repesztett, de okoskodni azt tudKép)

Phaedra!
mostmá' jó lenne, ha befejeznéd az ünneplést! Nincs valami tipped, hogy miért néztem éjszaka az órát, úgy három harminc fele?

Csók!
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Beugrom a két buli között HozzátokKép!
És nem vagyok másnapos,de nem ám!!!Kép

Phaedra

Miért nem jutott eszedbe az ekrü-dolgot előbb leírni???Csak úgy,magadtól,mondhatni szorgalombólKépKép!De azért majd vmit kiötlök így is,lehet,hogy Csí által emlegetett bordóval...
Ja,megszállták a gipszkaticák a konyhafüggönyömet!Segíííííííts!Kép

Csi

Jesszusom!Hogy nézhet ki az a dög???Hatalmas testén foltokban csüngő szőrzet...Hogy egyes emberek nem tudnak a fenekükön nyugton maradni!
A tapétaragasztó nálam nagyon jól szárad és tök szilárd lesz.Az állaga ismerősen hangzik.Nem értem,mibajodvele?Kép
És köszi a gratulációt,amjd küldök a tortából!Kép

Míra

Asszem horgolás elfelejtve,mert már a keresztöltést is nagyon messzire száműztem..soha nem készül el az ajándékKépJövő héten feladoma csomagot újraKép!

Jamina

Köszi,köszi,aztán megtáncoltasson ám Apika!!!Képet meg hamar elkészíteni és feltenni ide,mert nagggyon kíváncsi vagyok a kavicsos dologra!
És nem próbálod ki a térbeli technikát hozzá?Mondjuk ahogy Csi írta,középre Cucina,amiből az üveget,vagy egy csomó mást ki lehet emelniKép!

Lányok!
Neoluxszal próbáltatok már alapozni?Nekem sikerültKépMaradt karácsonyról arany színű sprémKép és azzal alapoztam egy dobozt!Kitűnően fed,csak mg nem szalvettáztam rá semmit!

NamegyekdógozniAnyapoc

Ui: --A tehén bonyolult állat....de én megfejtem!!!Kép

anyapoc
 
 


Míra!
Légy kedves, lérdezd meg a Plextolt (mennyibe kerül), és azt is, hogy van-e thermofűrészük. KösziKép!
Aha, már értem a gipsz alapozását!
Kinzervdoboz: én fém tápszeres dobozokat alapoztam Supralux Wallkyd festékkel, nem azért, mert ez erre való, hanem azért, mert ez volt itthon. Nekem nagyon bevált, de ha venni kell, akkor esetleg Trinátot vegyél. Bár gőzöm sincs, az mennyibe kerül...

Anyapoc!
éééén mondtam, hogy kérdezd meg Phaedrát az ekrürőlKép
Taprag--ez biza nem lesz szilárd! nem szeretem, továbbra sem, de az tény, hogy gazdaságos!
Neolux--azt nem oldja fel a későbbi megmunkálás? Ami nekem a díszekre került, az mai napig ragacsosKép.

Dobozkáim--lelakkoztam őket, itt száradnak, én kissé szédelgek a hígítótól. Mondjuk ez is gazdaságosabb, mint a csokilikőr, vagy a ChinzanoKép
Kipróbáltam ragasztani is csónaklakkal, majd beszámolok, még szárad. Felrakásnál semmi különös nem történt. Ha a végén úgyis lakkozni kell, akkor meglehet, hogy egy lépést ki lehet hagyni...

Megyek, mert felkelt dedem, lehet, meg kell etetnem!
Cse
csii
 
 


Cse(cse)
Te mindig megmondod!KépKépNálunk gazdaságos a pia!Egy csomót hazahoztunk a bulibólKép

Zsuzsa!

Jut eszembe,köszi a csomagot,én is megkaptam!!!!

Phaedra

A legfontosabbat elfelejtettem!

Boldog szülinapot a kétévesnek!KépKép

anyapoc
 
 


Már lement két hullám, mindjárt jön a következő, addig gyorsan írok.

Jamina!
Küldtem fénypostával! Nem kaptad meg? Vagy nem nyitottad ki az ablakot? Kávé is volt mellette Kép

Míra!
Nem felejtettem el!!!!

Csí!
Befejezni? Még csak most jön a java. Sőt, holnap is jönnek Kép

Anyapoc!
Sztm már leírtam vhol. Gondolom a másik topikban.
Ha van még kérdésed ez ügyben, nyugodtan kérdezz Kép

Milyen 1évesnek lenni Kép ????
1 és 2-nek is szuper. Csak vki mondja már meg, hogy miért is pityergek 2 napja Kép
A tortán a gyertyát vagy tízszer meg kellett gyújtani, hogy újra és újra elfújhassa Kép

Panni!
Hol vagy már!!!! Nagyon izgatott vagyok az angyalkák ügyében (ja ez talán a másikba kéne írni Kép )

Hogy vmi érdemlegeset is írjak Kép
Én a konzerv dobozt simán hobbi festékkel kentem. Szép lett.
A vendégjárás során nagy sikere volt a képeimnek Kép Olyannyira, hogy az unokaöcsémet meg kell tanítanom rá vmikor Kép

Csengetnek! Mennem kell!
pá, Phaedra
phaedraa
 
 


Kép Mi lett az éjszakai műszakkal?!

Phaedra, csatlakozom a jókívánók táborába! 2 évesnek lenni már komoly felelősség Kép

Igazából ma nem tervezek kreatívnak lenni, mert ha minden jól megy, ma csavargónapot tartunk és nem leszünk itthon. Postára azért szándékozom menni (Míra, Csi és ha megérkezik addig a címe, akkor Phaedra is kap valamicskét Kép)

Megyek kávét főzni, fáj a torkom, kell neki a meleg!
Jamina
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: