Új privát üzeneted érkezett!

Edó,
megnéztem én is KépKépKép
Láttam a nyuszisat isKép Az tetszik, hogy annyi sárgát-narancsot-pirosat használsz, jó kis vidám tőle minden! Aquakolort sikerült már venni?
Konyhádban a csempén, ha jól látom, SZ van. hogy tetted fel? közvetlenül vagy matricafestékkel?

Hirtelen ennyi a kérdésemKép
Jamina
jamina
 
 


Jamika,
mi van? Te nem tudsz aludni??? Kép

Edóka,
szerintem is maradnod illö a topikban! Kép Ügyes vagy! A repesztett képedre én is vevö lennék!
mian
 
 


Sziasztok

Sajna Nagyon eltüntem. Kép El vagyok veszve. Kép
Nem nagyon van időm még visszaolvasni se titeket, de még ráadásul kupálnom se nagyon .
A legnagyobb gond. De azért a képtárba átugrok egy kicsit biztos jó kis dolgokat alkottatok.

Remélem mindenki jól van.

Amióta elkezdtem a németet tanulni nem sok időm van netezni.
Bár már egy kicsit kezdem bánni ezt a németet.
Elfuserált egy nyelv.Lehet hogy abbahagyom és inkább folytatom az angolt .

Ja bocsi hogy ilyennel untatlak benneteket.
Végülis azért ugrottam be hogy megköszönjem a Sz-kat.

Ancsa,Gyöngyöske
Nagyon szépen köszönöm a szalvétákat.Klasszak.
Meglepödtem amikor megkaptam.De annál jobban örültem neki.

Mindenkinek további jó munkát kivánok és megpróbálok visszajárni közétek.
Hiszen szuper kis csapat van itt.

Szilvi
szedem
 
 

 
 

KépKépKép sajnos ma lejelentettük a gépemet, hivatalosan, úgy hogy valszeg egy darabig nem tudok jönni, ha esteleg már holnaptól kikapcsolnak! Brü-hü-hü!

Csí,
ha még tudnál nekem levelet küldeni, akkor az jó lenne, mert a kiesö idöt fel tudom használni!

Persze, az lenne a legjobb, ha ki sem kapcsolnának!

Addig is tartsatok meg jó emlékezetetekben! Kép
Ancsa
mian
 
 


Szegeny Ancsa elmesz egy kicsitKépKép, en meg visszajovok. Termeszetesen mindenki nagy oromereKépKép (legalabbis remelem)Kép
Tavolletemet ferjem egeszsegugyi problemai okoztak, szegenyt meg is kellett muteni. De most mar minden rendben.
Olvastalak am Benneteket minden nap, es kepzeljetek rajottem a repesztesre!!!!KépMindenfele markat kiprobaltam, persze mindegyik jol mukodik, csak hat en a patina-festek-torolgetes utolso fazisu befejezest nem csinaltamKépKép, persze, hogy nem voltak repedesek.Kép
Majd teszek fel kepeket is, ha megjavul a fenykepezonk, ami bedoglottKépKép a mult heten.

Egy kerdesem lenne: szoktatok olyan gyurmat hasznalni ami megkemenyedik, lehet ra Sz-t ragasztani?

Gwen
gwendoline
 
 


Jamina!
Ari vagy, hogy megnézted a képeket.Kép A konyhába matricázással készültek a csempedíszek, kicsit ódzkodtam a véglegességtől, így egy mozdulattal leszedhetők, ha később más tetszene. Igaz, így - szerintem - kicsit macerásabb volt készíteni.
És tényleg ilyen narancsszínmániás vagyok, holnap teszek majd fel valahová képeket a nappalinkról is, ahol is a régesrégi barna kockás ülőgarnitúrát újítottam meg. Vajon milyen színű lett? Kép)

A repesztett keretű képről:
Karácsonyra kaptam a (fa) keretet a melóhelyemen. Fekete volt, bármilyen képpel gyászosan mutatott, még a barackszínű hálószobánkban is. Kép Így hirtelen ötlettől vezérelve bekentem repesztővel, kevertem hobbifestékből narancsszínt, és befestettem. Előtte 1x repesztettem, de az tesóm ajándéka lett, nem tudom lefotózni, pedig nagyon szépen sikerült.

Vettem Hérát, 3 féle Aquacolort, meg nikecell lapokat is, hamarosan kipróbálom.

Pusz
Edó
edóka
 
 


Ancsa!
Brühühü, bizonyKép
Most akkor hagyom a további nyaggatást, majd jegyzetelek, míg távol leszelKép
Többieknek: az Ancsa által ajánlott QVC TVShop-csatorna a UPC-D. programcsomagjában benne van, talán érdemes lenne megnézni a kreatív órákat...

Anyapoc!
Nekem is a kidolgozása tetszett inkább a sókerámiának, mint a stílusa...Kép

Phaedra!
Ugye milyen jó az a keverés? Most jöttem rá, hogy a gyerekgyógyszerek adagolófecskendője kíváló mérceKép

Szilviiiii!Kép
Csak ne tessék bántalmazni a német nyelvet, én meglehetősen kedvelemKép
Pl. most tanultam tőlük, hogy hogyan kell ökörvér-vörös festéket keverni, úgy kezdődik, hogy végy 100 liter marhavértKép
Tudom, Ich bin ein OchsenKép

Gwen!
No! Mi volt a baj?Kép
Repesztés: nocsak-nocsakKép
Érdemes lenne az eddig repesztett motyókat is átpatinázni, nem?
ez is levegőn száradó gyurma, Anyapocnak is van valahol 3D-je, a konyhában.

Termett itt ez-az, holnap mennek az oviba:
osztott hörcsögös-nyúl
nyúl
felszegettlábakkalosonkodó nyúl, ezt lehet, hogy megtartom. A keret szélén az nem árnyék, hanem direktmaszat.
Készült zabos tojástartó is.

Edóka!
Rakd be légy kedves a linkedet a profilodba is, akkor máskor is megleszKép

Leragad a szememKép
Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Csi,
én nem adnám oda egyiket sem! lehet, én önzőbb vagyok, de ezek túl jól sikerültek holmi lecserélendő ovidekoroknak!

Gwen,
már éppen hiányoltalak magamban! Férjnek gyors gyógyulást és erősödést!

Ancsa,
tudod, van az úgy, hogy az ember Szopós Malaca mohó éhségének kielégítése után vagy férjurának munkába indítása után nem tud visszaaludni Kép

Edó, jó, tegyél fel még sok vidámságot Kép

Jamina
jamina
 
 


Jami!
Ki így, ki úgy! Engem a munkába induló férjem keltett, nem kellett azt indítaniKép
Ez már nem lecserélhető, fára készültek, és bár nyúl is van rajtuk, az első kettő nem húsvétos, az maradhat a falonKép
Egy darabig én is visszavonulok, mert apósom tegnap meglepett vagy nyolc, hatalmas fából készült rekesszel, és azok nagyon csábítóakKép

Szsztok!
Csi
csii
 
 


Csí!
Milyen gyerekgyógyszerhez van adagolófecskendő???

Én sima fecskendőket használtam (még az illóolajokhoz bespejzoltam fecskendőkből) a festékekhez, de a kisebbek (5ml alatti)nem alkalmasak rá, ahhoz túl sűrű a festék.

Jaminát ismétlem Kép-> én sem adnám oda ezeket a képecskéket.

Hogy csináltad a kereteket?
phaedraa
 
 


még mindíg itt vagyok!!!! Kép

Csí, honnan szeded ezeket a jó kis tojitartókat?? és a képkereteket??? Ne titkolózz!!!
Du bist ein Kuuuuuuuu? oder Múúúú´??

Gwen,
happy, hogy újra itt vagy! Kép Uradnak javulást!
és örülök, hogy végre sikerült a repesztés!

Gyöngyöske,
megérkeztek a gyönyörü virágos szalvéták! Nagyon szépen köszönöm!! Kép
mian
 
 


virágbolt
Ezt csináltam kérésre,de mégsem kérik(tetszik csak meggondolta magát a lány).Nekem tetszik,mergtartom.

Csi!

Ne add oda!!!!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
nekem is tetszik!! Kép nekem is küldheted!

Csí, idáig vártalak! Kép

Fúúúú´, ma voltam OBI-nál. Nem kellett volna, mert pénzem nincs, viszont csodálatos cink kütyüket láttam. Volt még hatalmas tejes kanna is, meg mindenféle forma locsoló, meg kaspók, meg minden. Egyszerüen nem tudtam onnan eljönni! Kép Kép (lehet, hogy az éj leple alatt betörök...!)
mian
 
 


Jucus!
Azért ez pofátlanság, hogy kérik előre, dolgozol rajta, és aztán mégsem kell nekik!! Én szívesen elfogadnám Csi képeivel együtt.
Csi!
Én is smucig vagyok, ne add oda!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Ancsa,
várjál meg minket, Csivel csatlakozunk betörni! Kép

Jucus,
ez olyan jó SZ, hogyhogy mégse kellett belőle a kép?! Nekem is tetszik Kép, de én nem kunyizom, mert megvan a SZ Kép

Jamika
jamina
 
 


Anyapoc,
még valami eszembe jutott: ha esetleg mégis beszalvétáznád a törött fülő kávéfőzőt; jó kis virágtartó lehetne belőle kaktusznak, fűszernővénynek -vagy sóvirágnakKép
J.
jamina
 
 


Ancsa,Zsuzsimano,Jamina!

No comment!
Viszont van egy jó képem az étkezőbe!

Jucus
20170114224602
 
 


Na, ez jó!!! Kép
én mondtam, hogy nem jövök egy pár napig; erre én itt vagyok, a topik meg kihalt!! Hol vagytok??? Kiskertben már nem, mert tuti ott is hideg van! Vagy? Szalvétáztok 1000-el? Netán-tán nagytakaríttok? Gyertek vissza!

Kész a tálcám:
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/37463.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/37464.jpg

Gyöngyöske,
ismerös????
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/37465.jpg

Jamika, Csí;
most akkor várjalak benneteket, vagy induljak el egyedül???
mian
 
 


Sziasztok!

Jó munkát,jó munkátKép!

Jucus

Nagyon jó az a kép szt is,én is megtartanám.Miért gondolta meg magát a "megrendelő"?Ja,és az ékszerdoboz is tetszik!KépMegérdemelte,hogy annyi pihenés után így megszépüljönKép!

Ancsa

A tálca szélét is átfestetted?Vagy ilyen volt?Asszem megmutatom fiamnak,mert imádja felismerni a zöldségeket a képekenKép!

Jamina

Nem is rissz ám az ötleted,tudod?Mi lenne,ha megosztanánk minden melót,Te leszel kreativ...én megcsinálom..csak ne kelljen gondolkodnomKépKépKép!Termés???Semmi?Vagy megint átugrottam?Kép

Csí

Osztom Többiek véleméynét...én sem adnám!KépA tojástartóról majdnem azt hittem,hogy vmi hormonzavaros betlehemesKép!
3D csak volt.Voltam olyan gonosz,és azt az ajtót is beparafáztattam Apával-->3D itt várja sorsát,asszem kuka lesz belőle...Nemtom hova tenni.
Azért a sókerámiát nem hagyom abba,elkezdtem húsvétra gyártani...majd jövök vele,már "csak" festeni kellKép!

Lányok

Az OBI-ban van rengeteg színű és méretű dekorhomok és kavics,elég jó áron.asszem 1 kilós a kiszerelés és olyan 350 Ft.Van az egészen finom homoktól a nagybb méretű kavicsiga szívárvány minden színébenKép!

Csók,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szép estét!
Ancsa!
Panaszkodj csak nyugodtan, ha ez az ára a maradásodnakKép
Én halmozom az élvezeteket: nagytakarítok a szalvétázásom romjait tüntetem elKép Most néhány napig jól kell viselkednem, mert lomtalanítás lesz, és a párom ilyenkor igen rendesen a markában tart, ha nem pakolom össze a vackaimat, akkor kidobjaKép
Én nem láttam mostanság itthon cinkvackokat. Láttam viszont hagyományos horganyzott vödröt, felvettem a listámraKép
Várjál, várjál: cink, vagy bádog? Mert ez utóbbi van, állítólag az IKEA is feltankolt rendesen belőle.

Phaedra!
A Nurofennek is van újabban adagoló-fecskendője. Öt milililiteres, de sztem jól használható, mert nincsen rajta olyan vékony csőr (értesz?Kép).
Keretek: lekenve elefántcsontszínnel, majd összemaszatolva Bagarollal. A vastagkeretesre foltosan Kreatív H. antikolót vittem fel (ismerős?Kép), majd foltosan elefáncsontszín festéket, aztán a Bagarolt.

Jucus!
Rá se ránts! A kép jó, ez a lényegKép
Nekem is vannak terveim ezzel a szalvétával, most kb. a nyolcvanadik helyen tart az elkészítendők listájánKép

Anyapoc!
Hmm. Betlehemes? Nyulakkal, meg hörcsöggel?
Azt hiszem, meg kell néznem mégegyszerKép
Szerencsére az OBI jóóó messze van tőlünkKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Ha időtök engedi, szavaznátok a lányomra?

ITT: http://kekpanda.hu/index.php?page=jatek

35-Dóri

Előre is köszi!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ez már nem ovidekor. A kicsi kaspóba búzát ültettem.

Van nekem egy ilyenem, velem akart jönni háromszázvalamennyiért. Bár nagyon szép edényke, bő literes, de gőzöm sincs, mire lehetne használni. Tipp?
csii
 
 


Sziasztok!
Albumom linkje a profilomban! Kép

Kérdés: mért kell a hungarocellre készült dekupázst levasalni? Anélkül nem ragad oda eléggé?
Megjegyzem, aki nekem azt javasolta, hogy pamut fokozaton vasaljam át, az nyilván nem tudta, milyen forróval szoktam én a pamutot Kép) Kb. 1-2 mm-esre összement a hungarocell....
A szélét viszont tök jól lehet formázni a vasalóval, ha nem sikerült tökéletesre a darabolás.

Edó
edóka
 
 


Szép jó reggelt mindenkinekKép

Ancsa,
a tálcád nagyon jó lett, igazán remek kis darab. De Kicsi Csillag, tanuljál már meg élesebben fényképezni!!! (ez most a bagolymondjaverébnek tipikus esete, mert nekem sem erős oldalam az éles objektív Kép) Kíváncsi lennék a repedések mibenlétére, de sajnos nem látszank jól Kép
Betörni ma nem érek rá, jön délután a gyerekorvos, úgyhogy még ki kell glancolnom a lakást és egy egész napig(!) fenntartani a rendet (csak késő délután tud jönni).

Anyapoc,
oké, majd én mondom, mit csinálj, Te meg csináld meg, keresünk egy boltot, eladjuk, hasznon meg osztozunk Kép
Új termés: egyrészt nem nagyon vannak, az a néhány is elég szokványos, semmi igazán kreatív -na és a fényképezőm még mindig nincs itthon!!!!

Színes homok: venni kéne hozzá kreatív hobbys spec.ragaszt, és kipróbálni a homoktömködést...

Kata,
szvaztam, Dóri már 8 %-on áll Kép

Csi,
felescserép volt vagy lett? Szóval így vetted vagy Te vágtad ketté?
Nagy táladdal azt kezdeném, amit a nagyon hasonló Gigant nevű tálammal meg is tettem (annyi a különbség, hogy az bordás oldalú): gyümölcstál lett belőle. Volt egy SZm, amin cseresznye, ribizli, málna, egres van, elég nagy mintákban. ElefáncsontszínreKép lealapoz, kívülre és belülre is ragaszt a mintákból, végül egy enyhe narancsszínnel bepacsmag és lakkoz.

Porpasztell nem hagy nyugodni. Eccer azt írtad, hogy táblakrétával is lehet valamit kezdeni. Emlékszel, már régebben megszakértettük, hogy táblakrétát mi is tudunk csinálni színezett gipszből. Akkor nem lehetne ebben a formában csinálni valamit? értesz...KépKépKép

Edó,
aki ezt a pamutfokozatú vasalást javasolta, kicsit kótyagos volt, mert nem gondolt bele, hogy a hungarocellnek nem barátja a vasaló Kép De az nem úgy van, hogy csak vasalni lehet rá, csak azért szokta Csi kartársnő a hc-re is vasalni, mert sokkal haladósabb és gyűrődésmentesebb így a (főként ovidekor) kép. Fára viszont bátran pamutfokozatúzhatsz Kép

Jamina
jamina
 
 


Csi,
nekem ilyen salátástálam van, viszont be van vonva nemtommivel. (A húgom készítette, és valamilyen kerámiabevonót tett rá, amit kiégetett kemencében.)

Edó,
az én hungarocellképem sarka letört, meg akartam ragasztani pill. raggal, és szétmarta. Kép Aztán megoldottam, levágtam a keretből annyit, amennyitől el is tűnt a letört rész. És én nem vasaltam át, eszembe sem jutott. Kép

Virág
Virág
 


Fontos info!!!
Ma du. 15-kor a QVC-n Hobby-óra! Aki tudja, nézze!!!

Csí,
kérdéseddel megfogtál; cink, vagy bádog?? Szerintem cink. Lényeg az, hogy ugyanazok a formák, amiket az olasz oldalakon oly gyönyörüségesen tudnak megcsinálni. Az Ikeásokat én is láttam itt, de azok nem annyira finomak, ha érted, mire gondolok!

Jamina,
próbálok én élesebben fényképezni, majmeg szakadok, de ha látnád a féltenyérnyi fotómasinámat, akkor Te szakadnál meg a röhögéstöl! Kép
Messziröl jött ember azt mond amit akar: de hidd el, gyönyörüek a repedések!

Kata,
próbáltam szavazni, de technikai okok miatt szünetel a szavazás! Kép este újra próbálom.

Ismeritek a TOPAS szalvétákat???
mian
 
 


Sziasztok!
Abszolut új és kezdö vagyok a témában, eddig csak üveget festettem és gyöngyöztem.
Tanácsot szertenék kérni. Virágoknak szeretnék klassz kaspókat, van egy rakás müanyag, meg cserép is. Mindez szabadtéren lesz, ami gondolom kissé megnehezíti a dolgot. Hogy kezdjek hozzá? Mivel nem olcsók a cuccok, gondoltam tanácsot kérek, mit és hogyan. Semmim nincs az égvilágon egyelöre.
Kicsit megijedtem, ahogy visszaolvasgattam a repedezésekröl, homokokról, miegymás.
A képeitektöl viszont el voltam ájulva.
Köszi, angi
angi
 
 


Ma 11.15-kor Changing Room a BBC Prime-on, magyar felirattal, azt hiszem.

Inkabb lakberendezos musor, de vannak benne jo otletek hazi dekoraciokra.
Lampasoknak volt pl. minap otlet:
http://www.bbc.co.uk/homes/design/design_inspiration/factsheets/pop_ups/615_7.sh tml
A /szerintem egyebkent rusnyaKép/ tapetabol egy csikot felragasztott belulre a sima feher lampaba, felkapcsolta a villanyt es atrajzolta fekete /lakk?/filccel a mintakat.

Vagy pl. szekreny-atfestoknek: lealapozta zolddel a konyhaajtokat, majd rament kremszinuvel es azonnal hajszaritozta, ezzel repesztett hatasuan szaradt.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Írtam, és sehol nincsKépKépKép

Majd jövök

Anypaoc

anyapoc
 
 


Angi!
Ha olcsón akarod megúszni, akkor vegyél cserepet, diszperzitet (persze jó a festésből megmaradt is), aqvacolor színezőpasztát, csónaklakkot. Van aki Héra festéket használ, az a lényeg, hogy olyan színűre lefesd, amilyenre Te akarod. Ezután jön a szalvétázás. Olyan szalvéta, amilyen Neked tetszik + dekopázs regesztólakk, ami ragasztó és lakk is egyben. Van aki tapétaragasztóval ragaszt, én így csinálom. Sok sikert, ha van időd, olvass visza, sokmindent lehet tanulni innen.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Na,amit de beírtam,el is szálltKépKép
És persze,már nemis tudom,hogy mi a jó fenét írtamKép.Öregszem...

Csi

Én is csak azért hittem betlehemesnek első ránézésre,mert először a szalmát láttam megKép!
Egyébként nekem elférnének rajta a nyulak és a hörcsögök is!
Hát,sajnálhatod az OBI-t,mert szt nagyon jók ezek a dekorkövek ám!!!KépÉs jó áron is vannak,bár a halasnál olcsóbb....
Jó az új cucc,van egy ilyen nyuszis képem,amin éppen zenélnek...megvan?Mert elküldöm szívesen,én nem tudok mit kezdeni vele...
Ilyen nagy vederbe nálam kaktuszok vannak....ha szereted a növényzetet!KépDe ültethetsz bele még búzát és akkortélre lesz szalma a betlehemeshezKépKépKépKép!

Edó

Megkukkoltam az albumod megint,nagyon jó!!!Kép

Jamina

Bolt már van,ahol el tudnánk adni...más kérdés,hogy felkopna az állunk,amilyen ütemben én ezt csinálomKép!
Viszont van egy féligdekuplizott órám,csak olyan befejezetlennek érzem.Majd feldobom a képét és közösen megszerkesztjük,jó?Kép
Homoktömködésre én is gondoltam,de ahhoz meg elég sok kell,így már azért nem óccsóKép.Viszont keretet dekorálni igazán remek!nagyon szép színek és kövek voltak!

Na,csók

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Na,amit de beírtam,el is szálltKépKép
És persze,már nemis tudom,hogy mi a jó fenét írtamKép.Öregszem...

Csi

Én is csak azért hittem betlehemesnek első ránézésre,mert először a szalmát láttam megKép!
Egyébként nekem elférnének rajta a nyulak és a hörcsögök is!
Hát,sajnálhatod az OBI-t,mert szt nagyon jók ezek a dekorkövek ám!!!KépÉs jó áron is vannak,bár a halasnál olcsóbb....
Jó az új cucc,van egy ilyen nyuszis képem,amin éppen zenélnek...megvan?Mert elküldöm szívesen,én nem tudok mit kezdeni vele...
Ilyen nagy vederbe nálam kaktuszok vannak....ha szereted a növényzetet!KépDe ültethetsz bele még búzát és akkortélre lesz szalma a betlehemeshezKépKépKépKép!

Edó

Megkukkoltam az albumod megint,nagyon jó!!!Kép

Jamina

Bolt már van,ahol el tudnánk adni...más kérdés,hogy felkopna az állunk,amilyen ütemben én ezt csinálomKép!
Viszont van egy féligdekuplizott órám,csak olyan befejezetlennek érzem.Majd feldobom a képét és közösen megszerkesztjük,jó?Kép
Homoktömködésre én is gondoltam,de ahhoz meg elég sok kell,így már azért nem óccsóKép.Viszont keretet dekorálni igazán remek!nagyon szép színek és kövek voltak!

Na,csók

Anyapoc

anyapoc
 
 


SziasztokKép

Ajjajjj....hol is maradtam le??Kép
Ah..még multhétKép Igen voltam Csinél, ettem isteni finomat--KÖSZIKÖSZIKÖSZI-- viszont a Sz-it jól eldugtaKép Csak az ebédhez adottKép Meg sem mutogatta a többitKépKépKép
Kevés időnk volt, mert előtte dolgom volt, no de legközelebb nem menekül tőlemKép

Csi, asszem megtaláltam ma az a Kofát, akit mondtálKép szakadó esőben, igaz vegyes SZ csomagokat vettem, és elég jól sikerültek, jó sok benne a rajzos, Vikim végig, húúúú-zott ahogy nézeggetük... kell csinálnom sokat a szobájábaKépKép Megint sokért vettem Sz-tKép Másikba már be sem mertem menniKépUgyhogy amiket kibontottál meg sem tudtam nézni...

Jucus, bocsbocsbocs!! De csak sikerült elkapnodKép

Végignéztem a linkeiteket, most olvasok majd vissza. Napok óta gépet be sem kapcsoltam igazán, nagytakarítok....:-/ ---nem moderálniKép Így aki akar jöhet segíteniKép nem gyengén dobálok ki mindet, de helyem nem lett nagyobb sehol...pedig már a 10. zsáknál tartok amit a kukásnak szánok...és nem is nagy a ház....grrr....

Nem is csináltam az óra óta semmit, igaz Szt vettem, meg ilyet is és ezt a kosarat pedig hétfőn vadásztam anyunál, ültettem bele füvet, és tojást akarok szalvétázni bele. Azt hiszem ennyi lesz a husvéti díszítésemKép Pedig meg akartam festeni az ablakaimat is.. Annyi mindent összegyűjtöttemmár, amit meg szeretnék csinálni, a PECSÁs dolgok is itt vannak még natur..
No, nem is panaszkodom tovább, megyek aludni, holnap lakát befejezem, udvar várhat pár napot....és hétvége az enyémKép

Tetszenek amit csináltatok közben!!!!!!

Cupp
Hajni
hajnii
 
 


Csi!
Eszerint Te vagy a szakértő a hungarocellben. Még mindig nem teljesen világos előttem: ragasztod IS és vasalod IS, vagy a vasalás a ragasztás HELYETT van?
Este csináltam pár húsvétit a m.helyemre, reggelre prímán megszáradt, nem vasaltam, így is jónak tűnt.

Lányok!
Szeretnék én is cserepet dekupálni! Ami visszatart, az az, hogy utána így simán nem lehet benne, növényt tartani, csak ha előtte még lekezelem vmivel, hogy az öntözővíz miatt ne jöjjön fel a festék. Rosszul tudom?
És mivel kezeljem le?

Ja! Vki árulja el magánban, hogy tudok ide linkeket betenni! Régebben vmi spéci módon kellett
beírni, de most nem találom, hol van ez a leírás itt a Bneten.

Köszi
Edó
edóka
 
 


Csi: a hungarocell engem is erdekelne, cserebe veszek neked Rucolat es juliusban oda adom, vagy akarod, hogy kuldjek?

A gyurmabol csinaltam egy jo kis fat, rajta vannak pici csokitojasok, megesszuk, es reggelre ujak nonek rajtaKépKép

Edoka: az utobbi idoben sok cserepet csinaltam, kint is van jo par a kertben, egyelore semmi bajuk, pedig itt mostanaban rengeteg az eso. Viszont tobb retegu kell hogy legyen a lakk befejezesnek.
Gwen
gwendoline
 
 


Gwen,
láthatjuk majd azt a fát? Kép
Virág
 


Köszi!
Nagyon meghozzátok az ember kedvét! Olyan szépeket csináltok!
Nekiállok, aztán majd csak lesz vmi.
a.
angi
 
 


Futok rohanok...Kép
Hungarocell: azért vasalom, mert a felületi kicsi göböket úgy ki lehet simítani langy(nem pamut) fokozaton. Ritkán szoktam, mert uuutálom, ugyanis a megolvadt h.cell a szalvéta résein átfolyik, és ott idétlen göböcskék keletkezhetnekKép
Melegebb hőfokon a vasaló élével jól lehet mintákat olvasztani a felületre.

Folyt.köv.
csii
 
 


Sziasztok!

Edóka

Én is csináltam már cserepeket,elég régen(Kép),de még semmi bajuk!Lehet,hogy nem örökre szólnak,de azért sokáig bírják.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szervusztok, Leánykák!

Anyapoc,
és ha nem az egész kép, hanem csak a keret lenne homoktömködéssel? Csinálnák egy sima funérképet és arra a keret lenne ilyen homokos, így jóval gazdaságosabb.
Muti az órád, majd kitalálunk rá közösen valamitKép

Edó,
cserépről már mindent leírtak előttem. Bátran vágj bele!

Angi,
én is nagyon szeretek csetreszezni, de az igazat megvallva, csak a rendes agyagcserepekre, a műanyagokkal nem tudok megbarátkozni. Nekem azokból szépet alkotni még nem sikerültKép
Átlagos csetreszfestési menet: alapozás (Héra beltéri falfesték összekeverve Aquakolor beltéri színezővel), SZból minta kivág, ráragaszt, lakkal átken (ha nem dísz, akkor többszöri lakkréteg).

Gwen,
ez a folytontermő csokitojásfa nagyon jó, hol lehet magot kapni hozzá? Kép
Nálunk az a szokás, hogy fagyalágat vág az ember húsvét előtt pár nappal, az nagyon hamar kirügyezik, kis leveleket hoz húsvétra. Erre kifújt színes tojásokat kell tenni.
Na, én ma ebédre tojásosat csináltam, és ki is fújtam két tojást. Szörnyű élményKép

Azért ez tök jó. Alig alkotok, de annál többet szövegelekKép

Jamina
jamina
 
 


Csi!

A pasztellkrétát hogyan használod a szalvétákhoz?
Úgy mintha festenél csak színezel a krétával?
Annyira tetszenek azok a krétás dolgaid!

Más.Gyertyához kell extra dekopragasztó vagy jó a sima is?

Szandra!

A PeCsa-s csaj mennyiért adja az óraszerkezetet?Óralapnak valót már kinéztem anyumnál.(kerek vágódeszkák,amit apa kifúrna nekem)

Jucus
20170114224602
 
 


Csí!

Már meg is találtam a választ a kérdésemre!Visszaolvastam és kiderült,hogy maszatolsz.Igaz?!Kép

Jucus
20170114224602
 
 


Jamina!
Én ezt a tojásfújós dolgot úgy oldottam meg, hogy a párommal fújatom, aki mellesleg fúvós hangszeren zenél! Kép
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Jamina!
Email érkezett, köszi!
Tojásfújás: én is úúúútálom!!!! És újabban a suliba nem főtt tojást kérnek technika órára, hanem kifújtat Kép Mondjuk gazdaságosabb, de elég undorító élmény Kép

Cserepeknek még nem estem neki (lévén a zuhogó esőben nem kaptam kedvet kertész boltba menéshez), viszont csináltam egy első textil dekupázst egy ócska lepedő darabra. Olyan "első"-re sikerült, bár nekem tetszik, az előszobába lesz függöny.

Csi!
Vasalást mostmár értem Kép Ma megint összepréseltem 1-2 hungarocel lapocskát, hátha rájövök a titkára Kép)

Edó
edóka
 
 


Pakkot kaptamKépKép
afonya
 
 


Misi!
A cipőkenőcsöt próbáld ki patina helyett!Kép
csii
 
 


Lenne egy kérésem: valaki belinkelne nekem ide egy olyan művet, amin patina van?
Előre is köszi: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Szia EdokaKép

Tojasfujas: injekcios tuvel egesz jol lehet haladni, emlekeim szerint. Atbokod a hartyat a tuvel, majd kiszippantod a cuccost csak a muanyaggal.

Juborka,
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=39&post=226004#POST226004. Leirassal, keppel.

-Afonya
afonya
 
 


Csak ugy, a legujabb. Cipopasztas, bar Bagarol nem volt itthon, csak csupa modern dologKép


-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: