Új privát üzeneted érkezett!

Csi!
Köszi.
Tónuspapír: rajzlaphoz hasonlít, bordó és fekete színben vettünk, és fehérrel rajzolgat rá, érdekes és szép képek születnek. Pl. paszpartunak képkeretekhez tudom elképzelni ezt a fajta papírt.

Edó
edóka
 
 


Áfonya

Szerintem isKép!Próbáld arannyal antikolni,ahogy anno Csi csináltaKép

Csí

Akkor kutakodok a postafiókomban,hátha meglelem!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Óra ami az életben nem ennyire foltos,hanem inkább kopottas.Ezt vettem a vásárban.Nem szalvéta van rajta hanem olasz rízspapírnak mondta a bácsi a boltban.Gyönyörűségesek vannak még ott ahonnan ez jött. Anyukám lámpájára akartam venni papírt amit nem kaptam.Ezért bosszúból elköltöttem egy csomó pénzt másra.

Jucus
20170114224602
 
 

 
 

Jucus,
nekem nagyon tetszKép

Nem tette el véletlenül valamelyikőtök ennek a faárusnak a telefonszámát, címét ilyesmiét? Azt hittem, megvan, de az egy másik papír, ami a táskámban voltKép
Ugyanis átgondolva, 1.000 pénzért nagyon olcsó volt ez a nagyóra, nem?

Jamina

UI: Anyapoc, el tudod rólam képzelni, hogy dekpácsilag már annyira fáradtagyú vagyok, hogy még a telefont is befedem?! Kép
jamina
 
 


Áfonya!
Sztem szenzációs ez a keret, mindenképpen így hagynám! Legalábbis, én nagyon szeretem a "kopottas" dolgokat...

Zsuzsimano!
Köszönöm, de leginkább a doboz nagysága miatt kérdeztem, mert innen úgy látszott, hogy az vmi papír, és hatalmas a dobozkaKép
Már akartam kérdezni: miért pont lenolaj? Csak kíváncsiság...Kép

Ancsa!
Rasztásról nincsen képKép
Akkor találkozzunk Olaszo.ban?Kép
A bádogok itthon nem vészesek, de nem is annyira filléresek. Kb.fél literes vödör ötszáz Ft-ba kerül. Az a gond, hogy olyan csinos edényeket, és kiöntőket, amit az olasz oldalakon látni, még nem nagyon árulnak felénk. Vagy árulnak, de nem hobbi-áronKép
Még nem festettem semmit, most az oviba készül majd dekoráció.
A szalvétát kapirgáld le a keretről, lejön az. Nekem vagy egy erre befogott körömreszelőmKép

Hajni!
Sztem ezt keresi Kata!

Jucus!
Most, hogy írod...Nem emlékszel, régen volt egy olyan játék, még gyerekkorunkben, hogy a képet valahogy lecsaltuk, és máshova ragaztottuk fel... Nem emlékszem pontosan már...
Érdekes az Aquacolor. Mikor vásárolni kezdtük, alig volt néhány szín, aztán jött a lila, meg a többi...Kép FAUST-ot nem ismeremKép.
Remek az óra! De Te is csak csigázol minket ámKép! Veszel egy szép papírt, aztán csak annyit írsz, hogy a "bácsi a boltban"...De hogy mennyiért, hol, azt már nem írod leKép!
Nagyon-nagyon szép papír! Milyen az állaga, milyen volt ragasztani? Áztattad előtte?
Anyukádnak milyen papírt keresel?

Csi
csii
 
 


Jamina,Csi!

Köszi,azóta még egy kicsit öszemaszatoltam fehérrel,így még jobb!
A XI.ker-ben az Eszék utcában van a Fakéz c.bolt.Árfekvés drága,viszont nagyon szép dolgok vannak.A tulajdonoscsaj dekoratőr,lakberendező,a pasi meg ötvös ha jól tudom.Nagyon jó az üzlet hangulata,olyan régies és olaszos és kalózos és tengeres ...szóval olyan HŰHA!Mindenhol apró mütyűrök ...stb.Guszta hely!
A rízspapír 1ív 150Ft,49cmx49cm.Nem kellett áztatni mert olyan mint egy egyrétegű szalvéta.

Anyukámnak olyan papírt keresek amilyet nem vettem meg a PECSA-ban.Nagyon szép, kézzel merített volt,igazi növények voltak benne.Én balga!

És a jó hír:én teljesen véletlenül elkértem a faárus címét.Átküldöm annak aki még kéri Jaminán kívül!(Kispest)

FAUST:nagyon szép pasztelosabb árnyalatai is vannak mint az AQUACOLORnak.Árilag nagyon barátságos:700Ft körül van 0.25l.Nem csak
színezőpaszta van belőle hanem lakkok...stb.
Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Jajaja!!! Akkor már tudom, melyik! Nemrég jelent meg, egy bő háromnegyed éve, nem? Brico és társai forgalmazzák, én állványon láttam. Emlékszem, pont akkor jelent meg, amikor bevásároltam az Aquacolorból...KépKép
Nekem ilyenből szalvétám volt, egy hétig vakartam, mire rájöttem, hogy az egyetlen rétegűKép
Papír: a HobbyMben vannak szépek, persze aranyáron...

Jamina!
Én is elkértem, aztán el is kavartamKép De nem is kell, mert már telis-tele vagyok felhalmozott alapanyaggal. Pl. a minap találtam egy térdig érő vázát, ami nem is váza, de ez most mindegy, szóval, az könyörög nekem folyamatosan némi rózsáért... Kénytelen leszek engedni nekiKép Fú, meg pácolnom is kellene kenyértartót, meg, meg, meg...Dolog ezerKép
Ja, tegnap én is palacsintát sütöttemKép
Jami, nem akarsz körbenézni a faluban bádog-tejeskancsóért? Régen nagyanyámnak volt olyan, talán ma is lehet kapni valahol. És kellene csirkeitató is, vagy öt éve arra vágyom.
Ehh, már megint csak újabb és újabb alapanyagKép
csii
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Csomag megérkezett, nagyon örültem neki, lánykám mégjobban.Kép
Koszi annak a bizonyos deko valaminek a linkjét. Így már könnyebb kérni bárhol, ha tudom a nevét. Ha itt nem kapok, akkor félreteszem a dolgot, mert a képet már amúgy is megcsináltam másféleképp. Viszont nem mondok le róla. Megyek én apával pestre hamarosan.Kép Majd kérek egy kis különutat is tőle.

Végülis ilyen lett, bár nem adja vissza a kép, ahogy eredetiben kinéz: http://babanet.hu/album/albumimages/1660/34835.jpg

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsu,
köszi az infót! Kép

Jucus,
szuppi az órád!

Hajni,
nagyon kis szemfüles vagy! Szerintem biztos, hogy ez a pehely ugyanaz, ami nekem van és Kata keresi!

Csí,
akkor ezek szerint otthon a bádog sokkal ócsóbb, mint itt. Az való igaz viszont, hogy van minden, amit csak el lehet képzelni, csak én ritkábban tudom megfizetni. De bi-bi-bi, nekem van bádog tejes edényem! Itthon találtam!
Csirkeitatót szerintem fazekasnál nézz, vagy, ha valaki menne ismeröseid közül nagyobb vidéki piacra; ott mindíg van!!!

Kata,
nekem így is nagyon tetszik a kép!Kép Annyira...,hogy is mondjam,? finom! Mennyire igaz, hogy egy keret rettentö sokat változtat egy képen.

Ma vesztemre találtam egy hobby-boltot! Persze, hogy bementem. Sajnos nagyon drága volt minden, még a szalvéták is, de biztos tudja a gaz tulaj, hogy máshol nincsenek ily gyönyörü darabok, ezért rendesen megkéri az árát. Mégsem tudtam kijönni szalvéták nélkül, mert biztos belehaltam volna. Meddig lehet ezt még így tovább csinálni....?????
mian
 
 


Csí,
most jutott eszembe, hol láttam csirke itatót! Az újpesti piacon! Nem az élemiszer részen, hanem van egy különálló kupolás épület (ott árulnak virágot, stb.) és ott láttam!! Kép
mian
 
 


Jucus.
Akkor én kérné majd a címét a fabótosnakKép Pont ezen gondolkoztam ma én is el....hisz az én órám még mindig itt van a szatyorban, a szgépem mellett, ahová hazajövetelkor letettem:-/ ez így nem ér!! Neked meg már a falonKép Bár ma találtam és vettem is rá SZ-tKépKép virágosa(kat) még nem tudom melyiket kapja megKép De valószinű hogy tulipánosak leszenekKép

Kata, Ancsa
akkor jóKép rátok gondoltam mikor olvastam az oldalonKép
Kata : szivesenKép

Csí
Tejeskannát keresel? És csibeitatót? Bádogból? Nem igérem, de megnézem anyuál, háthaaaa....nem dobta ki a konténerbe...

Ancsa
Hasonlóan... vasárnap annyi sz-t vettem hogy már dugdosom itthon Apa előtt a gyüjteményemet , ne is lássaKép Erre ma "csak" leszaladtam gyümölcsért a városba.....Szép adagot sikerült újítanom:-/ Mértne pont most hozzanak uj darabokat....:-/
H.
hajnii
 
 


Ma csináltam:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/70537.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/70538.jpg
Holnapra a mostohám szülinapjára, és egy képet ami már majdnem kész, holnap mutatom

AncsaKép) Te onnan, meg az újpesti piacKépKépKép
heheheheee...

Hja, kérem jut is eszembe!!
Szépek vagytok, így elsunnyogni dajdajozni a Mekibe...én is megálltam hazafelé, mert nagynénit felhíva megtudtam hogy nincs kajája otthon... hát mehettem volna Veletek is...Kép Vagy direkt volt netán?? ;o)

Nálunk most nem volt palacsinta (amugy Apa süti mindig) viszont ma csinált kókusztekercset.:o)

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Most találtalak meg titeket, és nagyon tetszenek a munkáitok. Szívesen készítenék én is ilyeneket, mert több száz darabos szalvátagyűjteményem van és csak porosodik a szekrényben.
Le tudná nekem valaki írni, hogy hogyan is kell csinálni? Egyenlőre csak kezdő szinten.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Móni

Kép
móni23
 
 


Mónika!
ha van a gyűjteményedben több száz porosodó darab, vagy felesleges, hasznosítatlan rész, akkor küldd el nekem, majd én leporolom!! KépLánykoromban gyűjtöttem őket, és most, hogy feléledt a dekupálási és szalvétavásárlási láz, újra bővitettem a kínálatomat. Most tartok 1500 darabnál.+ a dekupálásra várók...
Jucus!
Klassz az órád! Még órát nem próbáltam, kulcsosszekrényekre, cserepekre és tálcákra specializálódom.
Hajni!
Tetszik az üveged. Van benne valami, vagy csak dísz?
Csi!
Már csináltam tálcát úgy, hogy beeresztettem mahagóni és más árnyalatú páccal, de amikor a szalvétát rá kezdtem dekupálni, akkor a színét eresztette, és nem érvényesült a szalvéta rajta. Igaz, nem lakkoztam a szalvétaréteg előtt... Kellett volna? Most a lenolajjal olyan szépre sikerült a tálca.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Kata!
Miért nem rendelsz egy Kreatív Hobby -katalógust? Akkor ismernéd a választékot, a boltos meg meghozatná.

Ancsa!
A csirkeítató öt éve a mániám kb, mindig eszembe jut, de sosem veszem meg, mert aztán megfeledkezem róla. No igen, az újpesti piac is tervben van már ezer éveKép
Nem tudom, hogy mennyibe kerülnek pontosan a bádogok, majd hóolvadás után körülnézek a Prandellnél, és a Rayhernél.
Tejesedényért irigy vagyok rendesenKép
De majd meglátogatom Hajni anyukáját, és akkor lesznek nekem is kincseim, bibííí (ha a Hajni le nem csap rájukKép)
Én egy éve veszem notorikusan a szalvétákat. Nem múlik ez könnyenKép.

Hajni!
Bezonyám, mentünk dajdajbaKép Ha emlékeim nem csalnak, Magácska húzott el sebesen Gigóval, és a pityergő Zorkával, mi akkor még a bolhára csattogtunk csak...Kép Csendben jegyzem meg, hogy oda még szeretnék visszatérni hóolvadás után...

Zsu!
Tényleg csak kíváncsi voltam, hogy miért pont a lenolaj. Elvileg a pác sem ereszthetné a színét, hacsak nem szeszesre mész nitróval. Nekem most a redőnyös kenyértartóm olajozódott be némi lazúrral, de arra nem kerül szalvétaKép
Mennyi? 1500??? Juj.
csii
 
 


Csi!
Mezőgazdasági boltokban is találhatsz csirkeitatót meg tejeskannát!

Ti mivel simogatjátok el a szalvétát? Szivaccsal szétment, kézzel a legjobb, de már ragadnak az ujjaim. Új szerzeményeimmel folytatom a konyhai szalvétamatricák gyártását.
Talán jövő héten szerzek digit gépet, és nem menekültök a képeim elől! Kép)
Tesóméktól lomtalanítás kapcsán kaptam egy kék zománcozott edényt, olyan, mint egy kaspó, csak vödörfüle van. A teraszra kaspóként fogom használni, ha egyszer kitavaszodik. Meg egy faládikót is, párom szerint olyan, mint egy lőszeres doboz, majd lefotózom, és kérek ötleteket Kép

Edó
edóka
 
 


Csi!
Épp ma írta be egy topictársam a Miskolc topicba, hogy szerzett egy katalógust és abból fog hozatni dolgokat az itteni boltospasival.
Úgyhogy nekem pedig már itt a katalógus fele a vincsimen pdf-ben.Kép
Köszi a megerősítést, hogy kell nekem egy ilyen!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


A Nap süssön a MelisszákraKépKépKép!
csii
 
 


Sziasztok!

Jamina

Igen,Rólad MINDENT el tudok képzelniKépKépKép!De nem rossz ötlet,mert amióta dúl a mobilőrület,van vagy 3 kispécizett telefonunk otthonKép!

Csí

Megnéztem a leveleketm és sajna nincs meg az,amiben a telszám voltKép.Úgyhogy kicsit szedd össze magad és két dobozdekupálás között a lakást is rendezd átKép!A doboz méretei?Mert tegnap láttam a Tescoban "koincsesládika" néven hasonlót, 3 volt egyben olyan 3ezer Ft-ért.A legnagyobb lehetett olyan 30X15-20 centis alapterületű.

Jucus

Nagyon jó az órád.Nekem csak az nem világos,hogy melyik része a rizspapír...a keret?

Kata és Móni

Ügyesek vagytok!Kép

Edó

Én is ujjal szoktam.Ha kicsit vizesebben használod a ragazstót,akkor nem ragad annyira.De azért csak óvatosan!Kép

Lányok!

Párom hamarosan indul ki hajókázni,így lesz SZ ellátmány nyugatabbról,ha minden igaz!Igényt tart rá vki?Kép

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 


Hajnii!

Küldöm.

Anyapoc!

Nem a keret hanem a számlapjára ragasztottam a rízspapírt SZ helyett.

Jucus
20170114224602
 
 


Mónika,
egy kis segítség a kezdéshez:

alapok:
http://www.csaladinet.hu/index.php?module=news&target=article&type=mindenkinek&c ategory=29&id=127
színekről:
http://www.csaladinet.hu/index.php?module=news&target=article&type=mindenkinek&c ategory=29&id=222

Anyapoc,
merről nyugatabbról? És honnan fogja szegény ember tudni, hogy melyik nincs meg Neked? Kép

Edó,
csomag ma vagy holnap elindul, ha az időjárás is úgy akarjaKép
Kép simogatásáraKép én széles, 1-1,5-2 colos (mikor melyiket) ecsetet használok.

Csi,
apika szerint Anivetnél biztos nincs agyagból itató, csak műanyagKép Nézzél már be célirányosan egy gazdabótba!Kép

Hajni,
ezek szerint mindenki jön neked egy mekizéssel Kép

Jamina

Ui: jut eszembe, tudjátok, hogy márc. 16-tól drágább lesz posta? Kép
jamina
 
 


Jucus

És az ilyen mintás????Én csak egyszínűt láttam!

Jamina

Hát úgy Németország,Ausztria környékéről...vagy az nincs még elég nyugatra?KépKépKépTudja,tudja!Gyermek annyiszor szétpakolja,hogy naponta láthatjuk a teljes készletetKép!De majd úgyis leírja,mi van rajta és akkor én el tudom dönteni,jön vagy marad...mármint a SZKép!Amúgy meg tudja,kb miket szeretek!Kép
Jók a cikkeidKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Ilyet kérdezni?KépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Anyapoc!

Igen ez egy az egyben a rizspapír ,nem csináltam vele semmit.És ha tudnád,hogy még milyen szépek voltak!

Ancsa csomagja nem érkezett még meg senkihez?

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Hozzám még nem érkezett Ancsától csomag,de várom.
Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Itt van a márc. 16-tól érvényes új postai díjszabás.

J.
jamina
 
 


Sziasztok!

Lányok a hétvégi képek nem publikusak? Mondjuk magyarázattal kiegészítve! Olyasmire gondolok, hogy " alsó sor balról J, Cs, Á..."!

Jamina, olvaslak, jók ám cikkek!Kép

Csí, szerintem a liszt büdösödött be a papírmaséban, de valami eszméletlen módon! Az OBI-ban láttam egyébként bádog teáskannát pár száz forintért!

Hajnii, akartam már kérdezni, hogy te az a Hajnii vagy, akivel kb egy éve beszélgettünk többször is a chat-en? Vagy csak a név hasonlít???

Magdi
gmagdi
 
 


Csí,
nagyon tutin megy már a technika. Már 4 különbözö darabot csináltam így és egyre jobb! Le is fotóztam, de nem jön vissza, csak paca látszik. Asszem már említettem, hogy a gépem elég kis teljesítményü.

Anyapoc,
nem akarlak elkeseríteni, de erre sem fog másabb sz-kat találni az urad, sajnos! A kisebb hobby boltokat nagyon nehéz megtalálni, a papírboltokban, vagy áruházakban pedig csak csomagban lehet kapni, de ahogy elnézem a kínálatotokat, szinte ugyanazok vannak nektek is.
De azért ne adja fel! Sok sikert! Kép

Lányok!
Nem lehet, hogy az általam küldött szalvéták ott valahol Budaörsön vigyorognak a postai elosztóban? Kép Csapjatok közéjük! Kép) A múltkor is elég sokáig tartott, míg odaért, de odaért!

Megpróbálom az új müveket feltenni:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=675&page=4
mian
 
 


A tengeri szivacs mennyibe kerül?

Jucus
20170114224602
 
 


Magdi,
kösziKép
Képek a legkevésbé sem publikusak, már most kijelentem, senkinek nem mutatom meg őket a részemről, még a férjemnek sem, annyira szörnyen nézek ki rajtukKép
Majd legközelebb összehozunk egy olyan topik-randevút, ahol mindenki ott lesz, jó? Kép

Jucus,
a rendes tengeri szivacs drága, egy darab ~1.000 Ft-nál kezdődik. De van olyan izé-állagú, szóval nem az a finom fajta, olcsóbban, a Tescoban, az kb. fele ennyibe.

Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Ancsa!
Megint szupereket alkottál!Kép

Jamina!
Most megfájdítottad a szívem!Kép
Annyira reménykedtem, hogy legalább kép alapján tudok majd arcot tenni a nevekhez, hiszen én innen nem valószínű, hogy részt tudok venni egy talin is.Kép Emilben sem kérhetek 1-2 képet a minitalitokról?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
inkább ígérem, csinálok magamról külön egy képet és azt elküldöm, de a pecsás képeket NE AKARD megnézni, könyörgöm! Tényleg kiábrándulnál... és itt kizárólag a magam nevében beszélek!Kép
J.
jamina
 
 


Jamina!
Meggyőztél!Kép
Nekem az is jó, csak tudod olyan jó lenne ha valami elképzelésem lehetne rólatok.
Előre is köszi és várom.Kép
Mikor küldöd? Holnap?KépKép

Többiek? Ti nem akartok meglepni magánban egy képpel?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jamina!

Hát ez az,hogy én is drágán láttam!

Katóka!

Jogosítványképemet kéred?16 éves kép és szörnyű.Majd keresek neked egy publikusat és elküldöm!

Jucus
20170114224602
 
 


Anyapoc!
Ha vizesebb a ragasztó, még jobban átázik a szalvéta és (nekem) nehezebb kezelni.
Na, majdcsak belejövök.

Elkezdtem a cipősszekrényeinket dekorálni napraforgókkal, de nem tetszik!!!! Kép
Elég ócska, kommersz, de legalább fa-színe van, nem szándékoztam átfesteni, így meg nem érvényesül rajta a napraforgó... Holnap megnézem nappali fényben is, és kikérem a család véleményét. Lehet, hogy a napraforgók körül kicsit megpacsmagolom zölddel...
Mian, a Te új műveidről veszem a tippet, ugye jól látom, ott is körül van némelyik sz. festegetve?

Jamina!
Köszi előre is, aranyos vagy!

Sajnos nyílt Érden is egy Kreatív Hobby bolt, kénytelen voltam azonnal benézni. Hálistennek még kicsi a választék, egyelőre nem lesz vásárlási kényszerem Kép) Amúgy veszélyes, gyalog 5 perc (se) a munkahelyemről...

Edó
edóka
 
 


Jucus!
Azt nem kérem!Kép
Azt mutasd a kollégáimnak! Majd megkérek valakit arrafelé, hogy nézze már meg és mondja el nekem, hogy nézel ki rajta!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata

Akkor felvettelek a listáraKép!Milyen képre gondoltál?Magunkról?.........Biztos vagy Te ebbenKépKépKép?????

Ancsa

Azért csak elkeserítettélKép.Emlékszem,Bécsben találtunk egy nagyon jó hobby boltot,majd azt megnézetem vele.KépAmint ideje is leszKép
Nagyon jókat csináltál!Az utolsó kettőt így vetted készen és utána dekoráltad?A kávésra nem tudtam rájönni,mi célt szolgál...az OK,hogy vmi tartó,de minek szántad pontosan?

Edó

STOP!Napraforgók az enyémekKépKépKép!Na,viccen kívül,én napraforgó őrületben szenvedek.Ehhez képest persze nem sok olyanom van,amin az is vanKépKépKép!Milyen lett világosban a szekrény?
Hát az biztos,hogy túlvizezni nem szabad a ragazstót,csak éppen annyira,hogy ne ragadjon.Na nehogy azt hidd,hogy nekem sikerülKép!Csak néha.Bár én ált tapragot használok.

Jamina

Csak nem azt akarod mondani,hogy nem vagy fotogén?KépKép

Jucus

Ne csigázz a papírokkal....!KépMinek a tengeri szivacs????

Anyapoc

anyapoc
 
 


Nekem is küldjetek képet! Elvégre én találtam ki, hogy a Pecsába fényképezzetek... de attól a kérésemtől eltekintek, ha kapok magánba képet. Jó?

Jamina!
Én is olvaslak ám!

Jucus!
A pacsmagolós tecnikához én nem vettem tengeri szivacsot, csak az azt utánozó műanyagot. Nagyon jól sikerült így is a cserép. (már ha egyáltalán arra kell)

Ancsa!
Megint szuperek amiket alkottál. A csatos doboz egyszínű volt, vagy lefestetted a mintát róla?
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Anyapoc,Zsu!

Szivacs pacsmagolni kell.Idáig sima szivaccsal csináltam de arra gondoltam,hogy kipróbálnám azolcsóbbtengeriszivacsutánzattal is.

Katóka!(hívhatlak így?)

Csak nem az vagy amire gondolok?Már mint foglalkozásilag.
20170114224602
 
 


Jamina!

Köszönöm a segítséget, elolvasatam, hogy is készülnek ezek a képek és a hétvégén ki is próbálom, remélem menni fog. Ha sikerül valami szépet összehoznom, majd felrakom megmutatni.

Móni

Kép
móni23
 
 


Jucus

Nálunk az OBIban van ilyen dekorációs célra szivacs,sőt itt alakótelepi háztartási boltban is van.Úgy néz ki,mint a tengeri,de műanyag.Olaynra gondolsz?Az OBIban vannak egyéb mintás szivacsok is,de szt elég drága.Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Szóval OBI.Akkor megyek.

Juc
20170114224602
 
 


Jucus

De nehogy engem okolj,ha ott hagysz egy vagyontKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Koda, Gabomamo és Kata007,
csodával határos módon végre sikerült feladnom a szalvétákat. Kép Remélem, épen odaérnek. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Amin Te is látható vagy. Persze nem 16 évvel ezelőttire gondoltam.Kép

Jucus!
Katóka? Az olyan banyás, nem?Kép Ha nagyon akarod...Kép
Szerintem igen, arra gondolsz.Kép Segít a nickem?????Kép

Virág!
Már el is feledkeztem róla, kellemes meglepi lesz.Kép Az lesz????Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Anyapoc!
Világosban se tetszett nagyon, ezért egy másik típusú szalvétáról zöld leveleket kitépkedtem, és néhányat felragasztottam, + a napraforgók számát is növeltem.
És megfogadtam Jamina tanácsát az ecsettel simogatásról. Meg nem hígítottam túl a ragasztót.
Mostmár tetszik, nagylányom teljesen odavan tőle (azért annyira nem jó, de megtartjuk Kép).
Még le kell majd egyben lakkoznom az egészet, de perpill. nincs egész szekrényre való lakkom itthon.
Attól tartok kicsit, hogy a lakk besötétíti a szalvétákat. Kérek ötletet, mit használjak?
(bocs a kezdő-ségért)

Talán jövő héten tudok gépet kölcsönkérni, és lesznek fotók.
Addigra a konyhát is elkészítem.

Edó
edóka
 
 


Zsuzsimano,
a csatos doboz ezüst színü volt, valami fertelmes kávés mintával. Szépen lefestettem, még írmagja sem maradt!

Anyapoc,
az kávéfilter tartó. Tudod, itt a hosszú kávé dívik és ahhoz kell a filter. Itt mindenhol lehet kapni hozzá ilyen natur fából készült tartókát.

Edóka,
"lopkodj" csak nyugodtan!! Kép én is szoktam ám!
Igen, jól látod, pacsmagolok a szalvéta körül rendesen, csak sajnos nem látszik a képeken, aminek igazán látszania kellene. Mert ez olyan felhös, habos igaziból.

Jamina,
porig vagyok sújtva! Kép annyira vártam a képeket!

Nekem sem igazi tengeri szivacs a szivacsom, csak gyenge utánzat. De szerintem a végeredmény ugyanaz! Pacsmagoljatok!!!! mert igazán megéri!

Senki nem alkot mostanában??? Kép
Én igen. Ez egy 35x35 cm-es kép és csak a legközepe szalvéta:
http://babanet.hu/album/albumimages/675/35323.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/675/35324.jpg

Csí,
hol vagy? Belefulladtál a munkába??? Kép
mian
 
 



Ancsa!
Úgy, ahogy mondod, lassan belefulladokKép.
Ovidekort gyártok szériában, roppant primitív módon (szalvéta felragaszt h.cellre, kivasal, majd keretfest)Ha sok van belőle, akkor ez is megteszi, főleg, hogy csak húsvétig lesznek fent ezek, aztán mehet a többi. Ráadásul ellepett a többi megmunkálásra váró alap, és nem győzömKép De legalább már kész a redőnyös kenyértartóm, és a fali pzs-tartómKép
Új művek tetszetősekKép Legjobban az orgonás, meg a csatos tetszik. Látszanak a foltok is! Mi az orgona alapja? Fa?(ezt viszont nem veszem kiKép)
Gigóca kb fél éve kampányolt a tengeri szivacs mellett, azzal pacsmagolta az óráját, na, azóta van tervben(több másik dologgal együttKép)
A körmömön a szalvéta hihetetlen módon még mindig tökéletes, pedig már lassan egy hetes...

Szandra!
Tetszik a zebráshoz a repesztett keretKép!
Voltál vasárnap a Szpidi barátnőjénél? Ő a Pecsa kijáratával szemben van a bolhán?

Edóka!
Ha nagyon hígítva van a lakk, akkor csak minimálisan színezi el a fát, de mégis megmarad a bevonat. Nekem nagyon bejött a lakkhenger, talán érdemes beruházni rá, nagyobb felületen meghálálja az árát, ami egy sima festőecset ára környékén van, úgyhogy nem vészes.
Napraforgónak az is segíthet, ha egy kicsit a mintát áttunkolod száraz, de festékes ecsettel, szivaccsal.
Kék veder-kaspóért, és a lőszertartóért irigy vagyokKép
Részemről az ujjammal simogatom el a szalvétát. Talán ez szokás kérdéseKép.

GMagdi!
Toma vár a kézimunkában...Kép

Lányok!
Régebben mondtam már, hogy vettem Knorr Prandell ragasztó-koncentrátumot. Nos, most kipróbáltam.
Az ára ugyan remek, de az állaga már kevésbé. Hígítás nélkül is nagyon híg, de iszonyatosan ragadós, tahát hígítani kell. Úgy viszont annyira vizesnek hat, mint egy agyonhígított tap.rag. Nem nehéz vele dolgozni, de a Pannoncolor ragasztóját nem fogom erre lecserélni, szvsz még a Deka ragacsa is jobb ennél, azaz kezelhetőbb.
Viszont egy dolog mellette szól: olyan hihetetlen mértékben emeli ki a színeket, hogy alig hittem a szememnek, majd lefotózom.
Készítettem nagyméretű hungarocelles képet is (40*30-as sz-méret), arra híg Plextolt használtam, az is jóKép.
csii
 
 


Ancsa,
jo ez a pacsmagolas, megyek alruhas tengeriszivacsot venni. Ez még ugysincs itthonKépKép

En leszalvetaztam Reka furdoszobai samlijat, kis halacskas-tunderes kepekkel, tok jo lett, neki is nagyon tetszett. Aztan ma mar nem tetszett neki, mar le is vakargatta, ugyhogy megmutatni nem tudom. Igy viszont elgondolkoztatott, hogy a csempematricazast-szalvetazast erdemes-e elkezdenemKép
En is nagytetelben gyartom a dekorkepeket oviba/rendelobe, de semmi extra, ezert nem is publikalom. Viszont a hobbyboltba jott egy csomo uj szalvetaKépKép
Vettem husveti muanyagtojasokat, lassan azoknak allok neki. Csak még nem jottem ra, hogy a lyuk a tetejen milyen celt szolgal. Merthogy azon keresztul felakasztani nem tudom, legalabbis nem jottem ra, hogy kene. Ha meg raragasztom a szalagot, akkor felesleges a lyuk. Biztos van valami primitiv megoldas, csak mi?!Kép

Es van egy klassz gipszformam, ha nem cseszem el, azt azert majd megmutatomKép

Ja, es meg valami: tegnap voltam kozmetikusnal es ott vigyorgott a kukaban egy fej. GipszbolKép Egybol lecsaptam ra, nemsokara en is csinaltatok ilyen lenyomatot, allitolag valami uj technika /vagy csak en jarok ritkan?Kép/, a holeadasa miatt. Specko anyag es tok jo. Hogy mire, azt még nem tudom, de valamit csak kitalalokKép

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: