Új privát üzeneted érkezett!

Az a kár, hogy a Két duci hölgy is ismétlés, és már mindet láttam :=( Nekem a Biokert, biofözöcske is nagyon bejött.

zsani
zsani
 


Sziasztok!
Bigacsiga Kata!
Megcsináltam a túrógombóc receptedet, és nagyon csúcs lett!!!Kép
Köszi!
Nikie
nikie
 
 


¦ziasztok!

A héten kaptam egy receptet, amit rögtön ki is próbáltunk. Szupergyors elkészités és szupergyors elfogyás a jellemzõje:-))
Az elkészitéstõl az evés befejezéséig fél óra telt el!!!

50 dkg túró
4 db egész tojás
7 evõkanál cukor
20 dkg liszt
2 csomag sütõport
csipetnyi só
és ezt már saját hozzáadás: egy kis reszelt citromhéj

Az alapanyagokat össze kell gyúrni, közben már melegedhet az olaj is. Evõkanállal forró olajba szaggatni, max. 5 perc a sütési idõ. Ha beleteszitek a forró olajba, egybõl takarékra kell tenni, mert gyorsan sül.
A kész fánkokat meg lehet szórni vaniliás porcukorr, fahéjas porcukorral vagy lekvár is illik hozzá.

Ha kipróbáljátok, arra vigyázni kell, hogy minden szaggatás elõtt az evõkanalat mártsátok bele az olajba, mert különben ráragad a massza. Ahogy sül, úgy fogy:-)))

Sziasztok
mazsi
mazsi
 
 

 
 

Lídia!

Persze, ha bejött maradj csak annál én is csak a kenyerembõl indultam ki.

Zsani!
És azt olvastam egy másik topicban, hogy sajnos az egyik duci hölgy már meg is halt.

A biosat kihagytam, pedig tényleg az is nagyon jó!!!

Mazsi!
A nõklapja fórumon is van egy ilyen túrófánk és ott is nagyon dicsérik. Az egyik hölgy meg is jegyezte, hogy saját magát süti ki mert forog az olajban.


Tényleg csajok mi itt nem fánkolunk?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok! En is kiprobaltam a turogombocot, nagyon szeretjük, de itt osztrakban olyan mas a turo, nem olyan darabos mint nalunk, szerintem az otthonival jobb biztos. Szeretnek segitseget kerni, ha valakinek vannak jo hidegtal receptjei, nagyon erdekelne ugyanis ugy döntöttem,hogy a kisfiam keresztelöjen ilyeneket szeretnek kesziteni es nem etterembe menni. Köszönöm elöre is.
nyuli
 
 


Ezt az origon találtam + van négy recept is:

Egyszerûen fõzz Jamie-vel!
[url=http://www.origo.hu/noilapozo/receptek/20021128egyszeruen.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/noilapozo/receptek/20021128egyszeruen.html[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Fõzõcskézõk Kép
ha az égiek is úgy akarják, akkor a hétvégére elkészül a honlap. Amint kész megadom az elérhetõséget.
Addig is jó fõzõcskézést.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok! ma este megcsináltam Phaedra receptjét, ami husi meg pirosarany meg mustár alapanyagokból állt nagyjából.
Nagyon finom, fel is vettük az állandó receptek közé, mert gyors, kicsit eltér a már megszokott besameles/tejszínes kajáktól ... szóval nagyon jó.

Krumlpi körettel ettük amit JOliver-tõl vettem át (krumpli feldarabolva, raszórva egy csomó kakukkfû, meg némi olivolaj, só, tejszín ezt mind sütõbe 15-20 perc alatt kész)
Míra
 


Sziasztok!

De jóóóóóóóóó, hogy kezd belendülni itt a forgalom, már kezdtem attól félni, hogy kihal a topic.

Ezért most is lefényképeztem, amit fõztem. Ez egy nagyon egyszerû és fincsi vacsi recept.
Kell hozzá csirke vagy pulykamell, mindenféle zöldség ami van otthon, olaj, bor (szerintem bor- vagy riszecettel simán helyettesíthetõ).

A husit besózom és borsozom és a felét egy tûzálló tálba teszem erre most cukkini szeleteket és csíkokra vágott "kaliforniai" paprikát tettem, majd szórtam rá egy kis borsikafüvet és rátettem a husi másik felét. Mellé szórtam a cukkini és a paprika maradékát, egy hagymát négybe vágva, néhány darabolt gombát és articsókát. Az egészet meglocsoltam némi olajjal majd ráöntöttem 1-1,5 dl bor és lefedve sütöttem 180fokon 1 órát, majd szõrén még 15 percet. Az eredmény az alábbi képen láthatjátok, ha sikerül beszúrnom.Kép

Orsi
Most csinálom a joghurtos tortát, amit korábban írtál, bár elfelejtettem tejszínt venni remélem jó lesz.Kép
Juj, de jó, hogy lesz honlap!Kép

Lonch

Kép
lonchi
 
 


LánykákKép

a honlap egy nagyon kezdetleges változata elvileg 30 perc múlva megnézhetõ lesz.
Úgy gondoltam, hogy minden recept után odaírom, hogy ki a forrás. Szeretnétek, hogy a forrásról egy link segítségével e-mailt lehessen írni a recept küldõjének??? Kérem nyiltkozzatok!
A honlap még elég kezdetleges, mert közgazdász létemre most tanulgatom a html programozást... de azért lassan belejövök

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


szóval akkor Kép
[url=http://web.axelero.hu/vcsalad" TARGET="_top]http://web.axelero.hu/vcsalad[/url]
észrevételek: vcsalad@axelero.hu

Orsi
ps. ne ijedjetek meg még nagyon kezdetleges...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


idõvel lesz keresés, receptkategóriák... mindenféle Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


orsi!
szuper!
koszonom!
dori
Névtelen
 


Kép na attól azért még nagyon messze van... de haladok, egyenlõre a legegyszerübben a ctrl+f billentyükkel lehet keresni, de nem olyan sokára már kategóriák szerint lesznek a receptek, és az oldal is pofásabb lesz.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Pedig szerintem is szuper a honlap!!!Kép
Az, hogy Te kezdetlegesnek gondolod az egy dolog, de én mivel fogalmam sincs a programozásról talán jobban tudom értékelni.

A joghuros torta is fantasztikus lett tegnap, repetáztunk is belõle rendesen.Kép
És ez is copyright Orsi.KépKépKép

Lonch
lonchi
 
 


Orsi Te nagyon ügyi vagy, ez nagyon jó!Kép

Kati
kfk
 
 


Ismét keresek: nem tudtok véletlen grízgaluska bevált receptet? Meg régen ettem azt hiszem kenyérbõl gombócot, amit gyakran a vadashoz adnak, ezt szeretnék csinálni. Ami még érdekelne, sosem ettem spárgát, ehhez keresek egyszerû recepteket. Köszi: Timi
vargat
 
 


sziasztok
most néztem bele ebbe a topicba elöször,de már irogattam ki egy-két receptet.Van egy nagyon gyorsan elkészithetõ pizzatészta receptem.Nálunk már a férjem gyúrja le ha pizzát akar enni:250gr túró,1 egész tojás ,só,1 csomag sütõpor 4 evõkanál tej,8 evõkanál olaj,liszt.Lisztet annyit rakunk bele amennyit felvesz.Ha valaki puhábban szereti akkor kevesebbet,ha tömörebben akkor több lisztet rak bele.Elöször mindent össze kell dolgozni,a végén kell a masszához a lisztet keverni.Kiolajozott tepsibe nyújtani a tésztát és megpakolni izlés szerint.
Névtelen
 


Timi Kép
a grízgaluska receptje elég egyszerû, de a mennyiségek nagyon függnek a tojás nagyságától.
Tehét Kép
Végy egy tojást, válaszd szét a fehérjét és a sárgáját és verd addig a fehérjét, amíg le nem szakad a kerezed, vagyis jó keményre. Ekkor tegyél bele (és itt jön a mennyiség) 4-6 ek. búzadarát. Inkább többet tegyél bele, mert, ha kemény lenne, akkor sincs gond, annyi a trükk, hogy hagyni kell állni a levesben, hogy megpuhuljon. tehát, ha belekeverted a darát, a masszát hagyd állni kb 10 percig, amíg kicsit megszívja magát. Forrald fel a levest és kiskanállal szaggasd bele a gombócokat. Vigyázz, hogy kicsiket csinálj, mert nagyon meg tud nõni. Amikor beletetted az elsõ gombóckát, akkor nézdd meg, hogy nem esik-e szét, ha igen, akkor tegyél még bele egy kis darát Kép
Van zsemlegombócom is.. de épp sül a pizza, amint tudom leírom Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ZsemlegombócKép
bár nem az, ami a nagy könyben meg van írva, de nagyon finom és egyszerû (nem a cseh kenyérgombóc)
olajon meg kell pirítani kenyérkockát, zsemlekockát.
Keverni egy nokedlitésztát. A kettõt összekvereni és forrásban lévõ vízbe belekanalazni Kép röviden ennyi Kép
ha kell a nokedlirecept, akkor leírom

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok! Nekem is nagyon tetszik a honlap. Egy kicsit szomoru vagyok,hogy meg senki nem irt nekem hideg kajakat,de meg van egy kis idö a keresztelöig, addig is remenykedek. Egyebkent vagy egy nagyon egyszerü spenotos retes receptem. Vegy egy boltban kaphato kesz reteslapot es fagyasztott vagy friss spenot leveleket. Amit a mikroban is 10 perc alatt meg lehet fözni. Összekeverni 1 tejföllel es 1 csomag reszelt sajttal es kesz. Mehet a sütöbe. En ezt nem nagyon szoktam izesiteni inkabb a szoszt, amit melle csinalok. Szinten tejföllel es jo sok fokhagymaval( mi igy szeretjük) soval, borssal es egy kis petrezselyem. Nekünk nagyon izlik es örült gyorsan kesz van.
nyuli
 
 


Szilvi Kép
sajnos hidegtálakban nem vagyok otthon, mert a max. az egyszerû majonézes kukorica, amit csinálni szoktam. Szerintem nézdd meg a www.mindmegette.hu-t és azon biztosan sok hidegtálhoz való recept van.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


www.mindmegette.hu oldalt VÁLOGATÁSOK- Vendégváró Kép
ott sok van

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


nyuli,
en tudok neked mondani: csirkesalátát, répasalátás, satjt-gomba salátát. ha érdekel írd meg és én is leírom a recepteket!
szia
dori
Névtelen
 


Nyuli!

Egy egyszerü tésztasaláta recept, ami be szokott jönni.
Csak ennyi tésztához én 2-szer annyi szószt (tejföl, majozéz, ketchup) szoktam csinálni (a tésztának egyébként mindenképpen ki kell hülnie, mielött ráteszed a szószt, mert különben nagyon beissza).

Tésztasaláta

Hozzávalók:

30 dkg tészta (spagetti, csavartcsõ, stb.)
4 evõkanál tejföl
6 evõkanál majonéz (kész vagy fözött)
1 evõkanál ketchup
só, bors
20 dkg sonka
3-4 uborka
1 kaliforniai paprika

Elkészítés:

Tésztát kifözzük (ne teljesen puhára), leszûrjük és lecsepegtetjük (vízzel lehûtjük).
A sonkát, uborkát és a paprikát vékony csíkokra vágjuk. A tejfölt a majonézzel, ketchuppal összekeverjük. Sóval és borssal ízesítjük, majd a összevágott hozzávalókat belekeverjük. Végül a tészát is beleforgatjuk. Az egészet lehütjük.

(Ezt a salit egyébként szoktam gyors vacsiként is csinálni (persze elöre elkészithetö), ugy, hogy sütök hozzá teflonban csirkemellszeleteket.)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok! Jaj, de jo hogy irtatok nekem. Ki fogom feltetlen probalni. Erdekelnek a te receptjeid is nevtelen, mar nagyon varom öket. A teszta sali tenyleg nagyon jol hangzik. Utana a mindmegettet is megnezem. Köszönöm.
nyuli
 
 


Sziasztok!
Hát itt vagyok megint! Behavazódtunk a Bükkbe, de aztán traktorral kivontattak... izgi volt!

Orsi! Tök jó az alakuló honlap, nagyon örülök neki! Esetleg érdemes lenne a karácsonyi topikunkból is kiválogatni a recepteket, ott is voltak nagyon jók.

Nyuli! A fiam keresztelõjére én (többek között) egy csomó pudingot is csináltam! Szépen megcsíkoztam, gyümiket is raktam beléjük, és a tetejét is kidíszítettem mindenfélével. Nagyon mutatós volt a különbözõ üveg poharakban, tálkákban, és a gyerekek (is) rajongtak érte.

Üdv mindenkinek
mikoo
mikoo
 
 


Nyuli!
Mi gyakran csinálunk salátát, amibe mindent beleteszek, amit találok, sok variációs lehetõség van. Az alapja:
fehér v. lila káposzta (v. mindkettõ, vékonyra leszeletelve),
hagyma,
alma kockára vágva,
1 nagy kefír,
ezersziget vagy kapros öntet.
Ehhez lehet rakni:
répát lereszelve,
sajtokat kockára vágva,
cukkinit, patiszont vagy tököt kockára vágva (az én fiaimnak csak így tudom a tököt adni)
csirkemellet, valamilyen párolt húst, vagy virslit,
bármit, amit szeretsz.
Lehet mind benne, vagy csak egy része, az biztos, hogy mindig más az íze. Nagyon finom mellette a pirított kenyérkocka is, ahogyan beissza az ízét.

A pudingról jutott eszembe, hogy csináltunk régen gyümölcskocsonya tortát. Egy tál aljára karambola szeleteket vágtunk (ezt a Tescoban v. más nagy hiperben lehet kapni, ha szeleteled csillag alakú), utána bele málnát, narancsot, vagy olyan gyülölcsöt tettünk, amilyen a zselé íze. Ezt akár 1 nappal hamarabb el lehet készíteni, és a tálalás elõtt ki kell borítani a tálból, és tejszínhabbal, cukorkákkal, gyümölccsel díszíteni.
Timi
vargat
 
 


Sziasztok!

Már régóta olvasgatom a jobbnál jobb recepteket, írtam is már egy tojás nálküli sütiset (nem emlékszem, ki kért ilyeneket)Tegnap megcsináltam azt a bizonyos sokak által emlegetett lángost, és szuper finom volt!!(Azt hiszem Bigacsiga Kata receptje)Holnap ha sikerül, hozok jó kis kalács receptet. Én már kipróbáltam, fini.

Sziasztok, Rita
ritasol
 
 


Sziasztok!

Megcsináltam (azt hiszem mazsi) túrófánkját. Hát mondhatom nagyon-nagyon finomra sikeredett. Tényleg gyors kaja. Az egészet nem is sütöttem ki, mert sok de holnap újból frissen esszük. Remélem nem gond, ha elraktam holnapra.

Kati
kfk
 
 


Szia, Nyuli! Eszembe jutott még egy ötlet a keresztelõre: toast kenyérre tenni mindenfélét, amit szerettek/szoktatok, majd pogácsa szaggatóval kivágni belõle formákat. Elég egyszerû hideg kaja, viszont igen látványos és ünnepi.

Üdv
mikoo
mikoo
 
 


Off: Timi?! Hát jól otthagytál minket a Mûvészsarokban! Azóta is csak sárgulunk ott, töprengünk, mi lehet veled...
mikoo
mikoo
 
 


Hello Mindenkinek! Megcsináltam Timi receptjét, az ananászos tejszínes csirkét, nagyon nagyon finom lett .. olyannyira hogy aki eddig evett belõle (barátok, szomszéd néni) mindenki elkérte a receptet!!!

ide is másolom mert már nagyon régen volt és hogy tudjátok mirõl is írok:

Lévai N.

tehát:
Timea (VargaT) receptje: ananászos tejszínes csirke

Nagyon egyszerû feltétet írok le:
egy kis csirke v. pulykamellet (kb fél kiló) megpárolunk, erre 2 dl. tejszínt öntünk, amibe sok peterzselyemzöldet, fokhagymát, kis borsot és ízlés szerint sót, vegetát teszünk, és mikor épp kész, akkor beleöntünk egy doboz kukorica vagy ananász (vagy mindkettõ) konzervet lecsurgatva, lé nélkül. nagyon hamar kész, és nagyon finom. Köret bármi lehet hozzá, de mi legjobban sült krumplival szeretjük.
Timi
Lévai N.
 


Sziasztok!

HenkeKép
Örülök, hogy ízlett a banánsüti! Szerintem is nagyon finom.

LÁnyok, ma Nigellát néztem a Spektrumon. Háááát, nem tudom. A kólában fõzött sonka, végén leöntve valami szirupos fekete medvecukorszerû valamivel, meg a palacsintatésztában kirántott Bounty, hát, nekem egy kicsit hányingerem lett...
Amúgy nekem szimpi a csaj, olyan jókedvûen fõz, fõleg mióta megtudtam, hogy rövid idõn belül a nõvérét, a mamáját és a férjét vesztette el. Nem lehet könnyû neki.

A Jamie új mûsorától teljesen kiakadtam. Szerintem a fejébe szállt a hírnév, már nem is recepteket mutat be, hanem bohóckodik... Elég csalódott vagyok.

Keresek piskótatészta receptet, olyat, amit a zselatinos gyümitorta alá való, amit készen is lehet kapni, de az nem finom. Szóval tudja valaki?

Krissi
krissi
 
 


Most csináltunk mi is túrófánkot, nagyon finom lett. Legközelebb csinálok hozzá vanília öntetet is, és szórok mellé ananász vagy barackbefõtt darabokat.
Mikoo megyek-megyek, bocsánat, de nem volt idõm.
Nekem nagyon tetszett a kefíres lángos is, a kefíres süti, túrófánk, a többire nem volt idõm, de minden héten kipróbálok egyet-kettõt.
Örülök, hogy tetszik az anannászos receptünk, mi is imádjuk! Sokszor még hidegen is falatozunk belõle a hûtõbõl Kép
Timi
vargat
 
 


Krissi,
En igy szoktam gyumitorta formaba valo piskotat sutni:
Kell hozza:
3 tojas
6 kanal cukor
6 kanal liszt
pici sutopor
nagykanalnyi olvasztott vaj

A tojasokat szetvalasztom, a sargajahoz is, a feherjehez is adok 3-3 kanal cukrot, es robotgeppel felverem eloszor a feherjet, majd kikeverem a sargajat. A sargajahoz hozzaadom a 6 kanal lisztet, a sutoport, es a feherje felet, gyors mozdulattal kezi habverovel osszekeverem, es a vegen tenyleg csak par kavarintassal bedolgozom a maradek feherjet, legutoljara pedig az olvaszott vajat. Gyorsan beontom a formaba es beteszem a forro sutobe. Ez a mennyiseg pont kitolt egy gyumitorta format, es szepen feljon. A vajtol egy picit kemenyebb, ropogosabb lesz, mint a sima piskota, de ezaltal csak jobb a tartasa.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


ZsuzsiKép

Nagyon köszönöm a receptet! Jövõ héten kipróbálom!

Neked minden jót kívánok!

Krissi
krissi
 
 


Nyuli

Mondjuk svédgomba? Ha jól emlékszem meg kell párolni a gombát, amit elõtte nagyobb darabokra vágtál. Majd hozzáadni paradicsompürét, kakukkfüvet, oragánót és egy kis cukrot sót.

Gondoltam még pici katonákra. Ami lehet akár sárgadinnye sonkával, vagy valami hagyományosabb.

Én imádom a majonézzel és pici citromlével kikevert tonhalat is. Nem tudom mennyire jó ötlet, de finom.

Találtam még egy mentás ráksalátát avokádókrémmel, ezt holnap próbálom ki, majd beszámolok és egy lazacos csillag névre hallgató falatkák. Ha érdekel valamelyik leírom.

Zsuszi, Krissi
Én sütõpor és vaj nélkül ismertem, de ezt is ki fogom próbálni.

Itt mindig tanulok valami újat.Kép

Lonch
lonchi
 
 


Én azt a két receptet írom le amit a gyümölcstorta formához adtak (28-29 cm az átmérõje):

Gyümölcstorta 1

7,5 dkg vaj vagy margarin
7,5 dkg kristálycukor
1 egész tojás
20 dkg finomliszt
1/2 cs. sütõpor

A vajat habosra keverjük elõször a cukorral majd az egész tojással. Végül belekeverjük a sütõporos lisztet.
A formába simítjuk és 200-220 fokon 15 percig sütjük.


Gyümölcstorta 2

4 egész tojás
18 dkg kristálycukor
14 dkg simaliszt
10 dkg margarin/vaj

Szétválasszuk a tojásokat és habbá verjük a fehérjét. A sárgáját egyenként hozzáadva tovább verjük. Kézzel, óvatosan belekeverjük a lisztet, majd az olvasztott, de nem meleg margarint.
Belesimítjuk a sütõbe és közepes hõfokon aranysárgára sütjük.

Gyümölcstorta 3

3 egész tojás
12 dkg kristálycukor
10 dkg simaliszt
7 dkg margarin/vaj

Ez a recept a 26 cm-es formához van és ugyan úgy kell sütni mint a 2. receptet.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Elkészítettem Bigacsiga lángosát és JO pizzáját. Mindkettõnek nagy sikere volt Kép

Tud vki sült almás husis receptet, olyat szeretnék, aminél az alma is gusztusos és fogyasztható marad.
Ill. más gyümölcs is szóba jöhet, csak sûlt legyen Kép

Köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Valamikor nagyon regen Bigacsiga felvetette, hogy talan kene egy kulon oldalt szerkezteni, ahol a receptek összeszedve megtalalhatok. Keszült mar ilyen, megtalalhato valahol?
Üdv, Alma.
Alma
 


Alma Kép
az oldalt én szerkesztem, még elég kezdetleges, de nehény recept már megtalálható rajta:
web.axelero.hu/vcsalad

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Lonchi! Hogy kell azt a gombasat csinalni? Es ez hideg kaja? Ird le legyszi.Köszi elöre is. Az avokadosat is legyszi, bar ez draga kajanak hangzik.Szia.
nyuli
 
 


Ha túrófánkot csináltok ki kell sütni az egészet egyszerre, mert úgy jártok ahogy én!Kép((
Másnap frissen kisütöttem és ehetetlen lettKép((

Kati
kfk
 
 


Nyuli
Sajnos a gombásat most nem tudom jobban, de majd megkeresem a receptet.
Az avokádókrémet és ráksalátát is megcsináltam. Lehet õket teljesen külön is enni. Az avókádókrém pritóssal magában is jó, elég fûszeres.

Mentás ráksaláta (4 személyre)
60-80 dkg apró rák
1-2 fej fodros saláta (rosso)
1 fej jégsaláta
1 kigyóubi
1-2 zöld alma
kevés póréhagyma
5 dl joghurt
7-10 mentalevél
kapor, petrezselyem, 4-5 gerezd fokhagyma, olívaolaj
0,5 dl fehérbor
1 citrom


A rákot olívaolajon fokhagymával, petrezselyemmel és egy kis borral megsütöm. Sózomés mikor a leve visszaforrt tûzrõl leveszem. A salátát, almát, pórét és az ubit felaprítom. A joghurthoz hozzákeverem a petrezselymet, kaprot és a finomra vágott mentát és egy kevés sót. Majd az egészet egy nagy tálban összekeverem és meglocsolom citromlével. A rákot ki kell hûteni és a leve is mehet bele. Tálalás elõtt egy kicsivel öntöm rá az öntetet.

Avokádókrém
1 avokádó
kis csomó metélõhagym
1-2 gerezd fokhagyma
pici olivaolaj
fehérbors


A félbevágott avokádó magját kiveszem és a húsát kikanalazom. Szinte pépesre darabolom és összekeverem a hozzávalókkal. A végén a héjába visszatöltöm és találásig hûtõbe teszem.

Most jutott eszembe, hogy szoktam joghurt öntetes salátát is csinálni. Mehet bele paradicsom, ubi, paprika ( és még sokféle zöldség) egy doboz selyem sonka. A joghurthoz szoktam adni egy kis olívaolajat, sót oregánót és kakukkfûvet.

Majd még keresgélek!

Lonch
lonchi
 
 


Phaedra,
én az egészben sül csirkére szoktam rakni almaszeleteket, meg egy kis reszelt sajtot, és szerintem nagyon fini! ha letakarod fóliával, akkor nem is égnek meg, és a végén kell egy kicsit +pirítani. Az alma, így egyáltalán nem lesz plötyi! de ha csak mondjuk combokat sütsz, arra is kíválló!

Orsi,
tényleg szupi a receptes oldal, hajrá a folytatáshoz. Úgy tervezem, holnap a melóhelyemen kinyomtatom a recepteketKépKépKép

Nem tudom, hogy van-e köztetek valaki, aki szereti az erdélyi kajákat, mert szeretnék zakuszkát csinálni, de nem tudom a receptet. valaki tud segíteni?

Na megyek enni, mert ebben a topikban éhen lehet halniKépKépKép

Manócska
Manócska
 


Manócska!
köszi, kipróbálom Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok! Sehol senki?

Megcsináltam az egyik szülinaposunknak az egyik joghurttortát (az eredetileg gofrist). Igen sikeres lett! Narancsot vágtam bele vagy hármat, rá még kettõt és konzervõszit, nagyon szép volt. Alá kopogós babapiskótákat tettem, és az is nagyon jó lett.

Zakuszka recept engem is érdekel. Egyszer kaptam egy üveggel, és nagyon vissza kellett fognom magam, hogy meg ne egyem eccerre. Valami gombás-fokhagymás-padlizsános krém volt, de nem tudom hogy igazándiból hogy csinálták.

Üdv
mikoo
mikoo
 
 


Mikoo
Itt vagyok ragyogok.
A joghurtos torta nekem is nagyon fincsire sikerült, én piskótát tettem az aljára.

Azt hiszem találkoztam már ilyen gombás-padlizsános recepttel, de más neve volt. Megnézzem azért?

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok!
Én nem próbáltam, csak leírtam Kép

"Híres Erdélyi vegetárius étel a ZAKUSZKA receptje.

Elõre elmondom, hogy csakis az fogjon hozzá, akinek van legalább egy napja arra, hogy télen igen finom - májkrémhez hasonló - de teljesen növényi étele legyen. Ám ha valaki könnyen hozzájut pritaminpaprikához, annak igencsak megkönnyíti a téli reggelizést, az így eltett zakuszka.

Alap zakuszka

Kell hozzá: Bab (nagy szemû vagy fejtett bab) Pritamin paprika, fehér paprika, paradicsom, étolaj, és fûszer tetszés szerint.

Tetszés szerinti mennyiségû babot egy külön edénybe tegyünk fel fõni. A pritaminpaprikát, és a fehér paprikát húsdarálóval darájuk össze, majd egy kevés paradicsommal egy igen nagy lábosban tegyük fel fõni. A kellemetlen az, hogy az étel készítése szinte állandó keverést igényel. Lassú tûzön fõzzük.
Amikor a paradicsomos levét elfõtte, akkor utána már csak olajjal engedjük fel, hogy mindig egy kicsi olaj legyen a tetején. Amikor már kezd krémszerûvé válni, akkor daráljuk meg a fõtt babot, és azt is keverjük bele. Olajjal felöntve, amikor az elpárolog, mindig utána kell önteni.
Amikor jó alaposan krémszerûvé válik, akkor lesz kész kb. 5-6 óra. Ha ügyes vagy akkor közben egyszer kétszer áthajthatod a masszát paradicsom-paszirozón, és így gyorsabban fõ.
A fûszerezése tetszõleges, de fontos a babérlevél megléte 10-15 levél az egész lábosban, ám a mi gyakorlatunk szerint érdemes, egy-két gulyásleves kockával és vegetával is megbolondítani.

Készítsünk elõ zárfedeles, de kicsi üvegeket. Ehhez a legjobb a Nescafés üveg. Elegendõ is egy adaghoz. Merjük bele a masszát, de mindig úgy, hogy egy kis olaj a tetejét ellepje. A lezárás után az üvegeket dunsztolni kell, de nem kell hozzá semmilyen tartósító szer. Körülbelül egy hónap múlva fogyasztható, általában kenyérre kenve.

Dúsított zakuszka

Az elõzõ masszát ki lehet egészíteni padlizsánnal is. Ám a padlizsánt nem egyszerû elkészíteni, ugyanis sütni kell. Egy vaslapon gáztûzhelyen ezt meg lehet tenni, ám legjobb ha a kertben egy nyílt tüzet csinálunk, és arra teszünk egy vaslapot. A padlizsánt a vaslapra tesszük, majd minden oldalán addig sütjük, míg szenessé nem válik a héja. Az sem baj, ha a leve kifröccsen. Minden oldalon meg kell sütni. Ezután az összeégett növényt tegyük vízbe, majd az égett részét kézzel hámozzuk le. Ha jól sütöttük meg, akkor nem lesz nehéz. A magját nem kell eltávolítani. Ezt a padlizsánt húst kell beledarálni a masszába. Ezt esetlen napokkal hamarabb is el lehet készíteni. Hûtõben tárolandó.

A legfinomabb zakuszkát asztalra szoktuk készíteni. Ez annyiban egészük ki, hogy egy apró szemû babot is fõzünk, de ezt nem daráljuk meg, valamint hosszú csíkokra vágott laskagombával (vagy aki teli van manival a vargányával) dúsítjuk, és ezt sem daráljuk össze. Ezeket nagyobb üvegekbe tesszük, de összefõzzük az alapmasszával.

A zakuszkát minden Erdélyi család más-más módszerrel készíti.

Igencsak megéri a pancsolás, hiszen télire, a gyermekeknek igen finom húsmentes, és nagyon egészséges, és ha jól vásárolunk olcsó ételt készíthetünk.

Bármennyire is furcsa a zakuszka nem román vagy magyar, hanem örmény étel.
Éppen ezért ha tehetitek sohase felejtsétek ki a tárkonyt is belõle."
forrás: www.katolikus.hu/plebania/konyha/zakuszka.htm
phaedraa
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?