Új privát üzeneted érkezett!

Dóri Kép
egy csomag szárított: 7 gr=20gr friss Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves "Fenti Névtelen"!

Nem tudnád aláírni? Sokkal könnyebb lenne a kommunikáció...

Lágy tésztát szoktam csinálni, mert ha rugalmasabb a pizzatészta, akkor ugyan nem folyik le, de sokkal keményebb is. Tehát pont fordítva. Minél több a liszt, annál keményebb a tészta.

MikooKép
Hajrá a sütikkel!!!

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok! Mindenkinek köszi a kikupálgatást gyík tésztás tudásomat illetõen!
Viszont már olyan magasszinten lisztezünk itt, hogy meg kell kérdeznem: milyen lisztbõl csináljam a pizzát?
Köszi
mikoo
mikoo
 
 

 
 

Mikoo Kép
én a saját kis véleményem osztanám meg veled... én mindent réteslisztbõl csinálok Kép csak az van itthon, mert azzal süríteni is egyszerûbb, nekem nagyon bevált.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok, én is láttam tegnap a JO-t a tévében, és õ normál fehérlisztet használt.

Valaki írta hogy élesztõvel süti meg, majd írja meg mire ment vele, mert én eddig a Stahl J-osat sütöttem meg, és õ is por élesztõt írt ( a nõ stílusa és receptjei nagyon JO-sak nem?) kíváncsi lennék milyen ha igazi élesztõvel csinálják.

Nekem inkább az volt a furcsa a JO receptjében, hogy nem kell bele se olaj se semmi. Ezt még a SJ is beleteszi ...


(De mindenképpen meg fogom csinálni, pláne hogy itt a "fenti névtelen" dícsérte is)


Mikoo, van még finom krumplis recepted? Mert amit leírtál az nekünk nagyon bejött ...
Míra
 


Sziasztok!

Tudtok valami fincsi spagettiszószt, amiben nincs se paradicsom, se tejtermék, se tojás?
Köszi.
Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu

Én nagyon szeretem a gombás-cukkini ragus spagettit.
Megpárolok egy kis fej hagymát, majd a gombával és cukkinivel kicsit megpirítom és megpárolom. A végén szórok rá egy pici rizslisztet és borsikafüvet. Én a tésztát össze szoktam keverni egy kis tejszínnel, de biztos anélkül is finom.

A másik a pestó. Ez is Stahl Judit recept. Most nem találom, de ha jól emlékszem 5dkg pirított fenyõmag, egy nagy csomó friss bazsalikom, 1 gerezd fokhagyma, 1dl olívaolaj és egy kis só, bors kell bele. Ezeket jól össze kell turmixolni és mehet a tésztára.

Penne diómártással (szintén Stahl)
Öt deka pirított, durvára tört diót kell összeturmixolni egy nagy csokor petrezselyemmel, egy egész citrom reszelt héjával, egy dl olívaolajjal, egy teáskanál sóval és némi borssal.

Remélem tudtam segíteni.
Lonch
lonchi
 
 


sziasztok!
pizzat megcsinaltam, nagyon izlett mindenkinek!
finom volt.
(egy tonhalasat es egy csak sajtosat csinaltam)
dori
Névtelen
 


Sziasztok Kép az én pizzám most sül.... nagyon jól néz ki eddig, a mozarella gyönyörûen megolvadt... még kb 5-6 perc és kész Kép én tepsiben sütöm Kép az enyém sonkás

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hol lehet fenyõmagot kapni? Tudja valaki? És szintén keresek lemon curd-öt, és mint chutney-t... Lehetetlent kérek???

Krissi
krissi
 
 


Krissi

Ha jól emlékszem én egy "sima" hiper-szuper marketben vettem fenyõmagot, de bioboltokban is biztos van. Az enyém BIO-PONT márkájú volt.

Lonch
lonchi
 
 


Én meg ebbe botlottam bele nektek:

Mit termesszünk fûszernövény-kertünkben?
[url=http://kertpont.hu/index.php3?menu=cikk&cikkid=234" TARGET="_top]http://kertpont.hu/index.php3?menu=cikk&cikkid=234[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Menta csatni (mint chutney)
Hozzávalók:
4 csésze megmosott, összevágott friss menta
4 db zöld csilipaprika
1 fej közepes vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma, felaprítva
1 ujjnyi friss gyömbér, reszelve
1/2 csésze natúr joghurt

Elkészítés
Mindent dobálj bele egy aprítógépbe, és pépesítsd! Ha nem használod rögvest, tarsd hűtőben.
Forrás: [url=http://www.food-nepal.com/recipe/R028.htm" TARGET="_top]http://www.food-nepal.com/recipe/R028.htm[/url]

Persze bizti lehet kapni boltban is.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Krissi Kép
a chutney-ra nekem is csak receptjeim vannak(kb.10), nem tudtam, hogy készen is lehet kapni... most rohanok, de ha a recept is érdekel, akkor szívesen leírom Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ezer köszönet a csatnikért!!! Mangós receptem van, de ezt a mentásat ki fogom próbálni, az tuti! Orsi, köszi, ha írsz! Lonchi, meg fogom nézni tüzetessebben a nagyobb közérteket.

Ázsiában ettem mint chutney-t, de abban szerintem nem volt joghurt, már a színébõl itélve... de persze nem vagyok szakértõKép

Krissi
krissi
 
 


Krissi!
A goodle-el kerestem rá, röpke 20 ezer találatot jelzett. Ez csak egy a rengetegből. Van joghurt nélkül, narancslével, korianderzölddel. Kb. a hagyma és a menta volt közös abban a kb. féltucatban, amit elolvastam.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Gõzöm sincs mi fán terem, elmondanátok mi is ez a csatni-dolog? Hol, hogyan, mivel, meg ilyenek...

Ildianyu! Spagettiszósz ügyben:
Csináltam eccer brokkolikrémes spagettit (simán megfõzve-turmixolva). Igaz, én raktam bele egy kis besamelt, de anélkül is el tudom képzelni.

Míra! Krumplis ötletem is van még:
A fõtt, tört (só, bors, szerecsendió) krumplit 2:1 arányban (a kr. javára) összekeverem nagylukún lereszelt, borban párolt almával, és a tetejére (sok) vajban jól megpirított hagymát öntök. A bor kihagyható, lehet simán a kr-val együtt fõzni az almát (akkor inkább kis darabkákra vágva), így gyorsabb. A vajból a hagyma is kihagyható esetleg, úgy meg még "gyerekesebb" is.
Szerintem nagyon fini, pikáns köret, durvább husis feltétek mellé igen pásszol.

Aztán meg halottam, hogy a sógornõm a krfõzeléket brokkolisan csinálja, mivel külön-külön nem ennék a gyerekei. Én /pillanat még nem próbáltam, de nagyon tetszik.

Üdv mindenkinek!
mikoo

Ma du sütök pizzát! Már tisztára lámpalázam van...
mikoo
 
 


BorcsaKép

Mi az a goodle? Kérlek, ne nézz nagyon hülyének! Sima keresõm van a neten. Majd beírom, kikeresem, ha kicsit több idõm lesz!

MikooKép
A csatni Indiából származik, amolyan mártás féle. Nagyon finik vannak, amibe zöldségeket, naant mártogatnak, fõleg gondolom az É-Indiaiak. De Dél-Indiában is csinálnak csatnit. Én nagyon szeretem a mangósalátát is, azt zölden csinálják, sósan.

Lehet, hogy kapható készen is, pl. abban az Ázsiai boltban.

Krissi
krissi
 
 


Krissi, valószínûleg Borcsa a [url=http://www.google.hu/" TARGET="_top]http://www.google.hu/[/url] -ra gondolt, csak elírtaKép
Lina
 


Lina! köszi! Csak a kisebbik gyerök is segített írni.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Lonchi, Mikoo!
Köszi szépen a szószokat.
Ildianyu
ildianyu
 
 


Lonchi, Mikoo!
Köszi szépen a szószokat.
Ildianyu
ildianyu
 
 


Krissi, köszi, és lenne még kérdésem csatni-ügyben:
Úgy tûnik, sokmindenbõl lehet készíteni. Van valami alap, ami közös bennük? Vagy ez a szó inkább valami állagot fogalmaz meg?
mikoo
mikoo
 
 


MikooKép
Sajna közelebbrõl nem ismerem a csatnit, mármint az összetevõket. Csak ettem már és ízlett. Nálam a mint csatni a nyerõ, popodommal. Ez egy indiai sós kekszféleség, receptet nem tudok, indiai éttermekben lehet rendelni. Ezt szoktam volt a csatniba mártogatni.. Hmmm!
Úgy gondolom, hogy ez egy indiai szó, csak angolosan van leírva, hogy szegény kolónizáló ángolok is ki tudják mondani...
Mivel már régóta nem esett meg velem ez a csatni-mártogatós élmény és hiányzik, gondoltam, feldobom itt a témát, hátha valaki tudja, hol lehet venni.

Jó ötlet ez a keresõbe bepötyögés, biztos csomó csatni recept van a neten.

Krissi
krissi
 
 


Megcsináltam JOliv pizzáját ... isteni lett ....
én csak úgy rádobtam a tésztáját a rácsra ...tényleg olyan lett az egész mintha a pizzafuti hozta volna....

mindenki próbálja ki mert tényleg olyan mint a pizzériák pizzája ....

(nálunk a magyaros ízesítéssel ment a legjobban bacon,meg kolbász hagyma ...)

Mom
Momo
 


sziasztok!
nalunk is annyira bejott a pizza hogy elkezdtem gondolkozni meg ilyen vacsora otleteken! pl melegszendvics. ha van valami jo kis receptetek, szerintem hasznos lenne, hogy ne mindig ugyan az legyen a vacsora:-))
jo ejt
dori
idras (idras)
 


Sziasztok!

Annyit írtatok már a pizzáról, hogy én is ki szeretném próbálni.
Azt viszont nem tudom, hogy milyen szószt tegyek a tetjére. Szerintetek az "üveges" spagetti szósz megteszi?

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok! A tegnap esti pizza-vacsi szuper lett!
Mivel anyukám itt volt unokázni, kicsit besegített (elég rutinos pizzában), így végül kevert lisztbõl csináltuk (finom+rétes 1:1), rendes élesztõvel (cukros, langyos tejben), és szintén az õ javaslatára belegyúrtunk min. 2 kanál tejfölt, attól aszonta puhább lesz majd. Tepsiben sütöttük. Mindezek után a tésztája szuper jó lett!
Hagymás, paradicsomos, gombás szószt csináltam, arra pedig brokkoli darabokat raktam és sajtokat.
Nagyon finom lett!!!!!! Le is fagyasztottam egy tepsinyit.
Mindenkinek ajánlom a gombás szószok készítéséhez a nagylukú reszelõt! A gomba íze valahogy jobban kijön, és gyorsabb is, mint szeletelgetni.

Lévén volt "bébicsõsz", gyorsan összeraktam a Zsuzsi-féle joghurtos-currys husit is este. Ma megsütöttem, és FRENETIKUS lett!!!!! Nagyon finom! A fiamnak is nagyon bejött! Annyit módosítottam csak, hogy kicsit több jughurtot raktam hozzá, mert nálunk mindenki szaftimádó. Gyorsan leírom a fûszereket is amiket beletettem, mennyiségileg csökkenõ sorrendben, hátha valakinek jól jön:
curry, szerecsendió, kurkuma, paprika, kömény, bors.
Zsuzsi, köszi! Hálás az egész család!

Melegszendóhoz meg van egy régi családi receptem, ha lesz idõm megkeresem!

Mindenkinek üdv:
mikoo, a degeszre zabált.
mikoo
 
 


Köszönöm Eszti dícséretét!
Van még egy nagyon gyors mákos guba "receptem"!! Pontosabban nem is az enyém, mert itt a neten kaptam ezt az instrukciót.
4 db kiflit karikákra vágok
vanília pudingot fõzök, de nem a szokott 1/2 liter tejbõl hanem 1 literbõl.
leöntöm vele a kiflikarikákat és mákos cukorral megszórom.
Tudom, hogy nagyon egyszerû, de én még így vanília pudinggal nem próbáltam. Amióta ezt a receptet megkaptam, nem telik el hét hogy ne csinálnám meg. Nagyon finom!!

Kati
kfk
 
 


Mikoo,
Orulok, hogy izlett!

En meg ananaszos-tejszines pipit foztem tegnapelott, bocsi, de ha megkoveztek sem emlekszem ki irta a receptet, mindenesetre izlett mindenkinek, meg a ket eves, baromi rossz evo gyerkocomnek is!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Hello!

Idras, fentebb de lehet hogy az archívban olvastam valakinek a melegszendvicsét ötletét, jónak tûnt ...

Mikoo, merre van az a currys recept? mert hirtelenjében nem találtam meg :-((( de én is szeretném kipróbálni
a gomba ötleted szuper ki is fogom próbálni utálom ugyanis szeletelgetni ...

Lonch: pizzára, pl nagyon jó a paradicsompürét egy pici cukorral és bazsalikommal felforralsz.
De simán rá is kenheted, és utána szórod meg bazsival vagy oregánóval.

Lídia
Lídia
 


Lídia
Köszi, végül gyári spagetti szószt tettem rá + gombát, articsókát (nyamiiii) és szalámit.
Nagyon finom lett!!!

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok!
Este sutottem kakaos- es dioscsigat! Kisfiammal egyutt kevertuk be, nagyon tetszett neki a gepi dagasztas, aztan o maga vitte keleszteni a radiatorra!
Nagyjabol Horvath Ilona-fele recept alapjan keszult, jo sok toltelekkel!
Es ma reggel nagyon izlett a friss csiga-biga az egesz csaladnak!

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Currys, joghurtos csirke

kb. 1 kg filezett csirkemell
1 pohar joghurt
2 ek. olaj
so, fuszerek (indiai fuszerkeverek, vagy ami otthon van es "sarga v.piros", pl. curry, kurkuma, kardamom, koriander, mustarmag, szerecsendio, orolt komeny, gyomber, paprika, ...stb.- ezek kozul igazabol csak a curry elengedhetetlen) curry, szerecsendió, kurkuma, paprika, kömény, bors.

A hozzavalokat osszekeverjuk, es ha van ra mod egy ejszakan at hagyjuk allni a joghurtos pacban, ha nincs, egy fel oracska is eleg. Utana ugy ahogy van, az egeszet beleboritjuk egy jenaiba, es a sutoben addig sutjuk, amig a pipi puha lesz!

Rizzsel szoktam talalni, kicsit pikansabb, ha magokat (buza, rozs, zab, arpa...)beaztatunk mar elozo este, es azt a rizzsel egyutt megfozzuk.
Névtelen
 


Zsuzsi
Kérlek írd le, hogy csináltad ezt a gyönyörûséget!!!
Én is megpróbáltam, de gondjaim voltak a nyújtással és nem tudtam szépen elvágni sem. Az ize nem volt rossz, de nagyon csúnya lett.

Az indiai csirkét is szeretném ma kipróbálni.Kép
Lonch
lonchi
 
 


Lonchi,
En teljesen vekonyra szoktam kinyujtani, nem masfel ujjvastagsagura, ahogy a szakacskonyv irja! Igy tobb toltelek fer bele, es "tekercsesebb"!
Amikor vagom, akkor nekem is kicsit nyomin nez ki, de aztan amikor megkel a sutoben, es egymashoz ragadnak, akkor kikupalodnak!
A tepsibe szorosan egymas melle kell tenni oket, igy ugyan osszeernek, de szep magasra feljonnek, es nem kemenyedik be a szeluk. Amig forro, konnyu szetvalasztani oket!
Amire meg szerintem erdemes figyelni: a tejes locsolas utan mar csak par percig maradjon a sutoben, mert a tej nagyon konnyen odaeg az aljara!
Az meg nem baj, ha nem szep, lenyeg, hogy fini legyen! Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.Kép
A nyújtásnál az a gondom, hogy nekem az egész tészta olyan lett mint a gumi, nem rossz értelemben, de nem nagyon hagyta magát. Leírnád a receptedet, mert lehet, hogy az enyém nem volt tökéletes.
Lonch
lonchi
 
 


Az Ötletek, tippek: Otthoni kakaóscsiga receptekben van legalább 2 féle. Én a hajtogatottat csináltam meg onnan anno, és legnagyobb meglepetésemre tök jól sikerült. Javaslom mindenkinek.
mikoo
mikoo
 
 


Na, amikor azt írtam, hogy fényképezzük le az elkészült mûveket erre gondoltam, Kép és semmi negatívra. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia mindenki,

megcsináltam a banánsütit(2), finom volt! Fura volt a tészta állaga, de amikor megsült, teljesen jó lett!

puszi,
henke
gesztenye
 
 


Mikoo
Írd le légyszi a jól sikerült kakaós csiga receptedet.

Zsuzsi
Megcsináltam a joghurtos pipit és ettünk hozzá currys gomba +répa ragut és nagy sikert aratott a dolog. Le is fényképeztem, megpróbálom felrakni a képet.

Lonch
/{currys}
lonchi
 
 


Na jó akkor megnézem, hogy kell.Kép
Lonch
lonchi
 
 


Kép
Névtelen
 


Bocsi, jó nagy lett.Kép A jobb oldali paca krumplipüré, tejföllel és egy pici joghurttal. nyami
Lonch
lonchi
 
 


Hello megsütöttem a sajtos pogit (Míra recept) nagyon nagyonjó lett! Sajnos nincs gépünk hogy feldobjam, de szuper lett,

aztán megcsináltam Mikoo krumpliját.. szintén zenész :-)))

Lonch gombás ragus spagettije vitte a fõtt kaják közül a pálmát, bár mi elfogultak vagyunk a tészták iránt :-))))

LÁgi
LÁgi
 


Lonchi!

Tök jól néz ki a kajád! Kép Látványnak is nyaminyami! Kép Kép


Krumplipüré!
Én nem szeretem a tejet (csak a tejet, a többi tejterméket imádom), sõt nagyon idegenkedem a gondolattól, ha valamibe tejet kell belefõzni. Ilyen volt a klasszikusan elkészített krumplipüré is, addig amíg rá nem találtam másfajta elkészítési módra.

Eredetileg úgy volt, hogy egy kevés fõzõvízzel törjük össze a krumplit majd vajjal és egy kanál tejföllel keverjük ki jó alaposan.
Ma már inkább úgy csinálom, hogy nem szûröm le szárazra a krumplit hanem kicsit nedvesre és abba teszek ízlés szerint vajat/margarint és egy egész pohár tejfölt (igaz a krumpli is legalább egy kiló, mert nagyon szeretjük).
Egy picit savanykásabb lesz így az íze, mint tejjel.

Ha hétköznap esszük akkor csak kanállal kimerem mindenkinek, de még régebben kaptam egy igazi cukrász fagylaltos kanalt a férjemtõl azzal szeretek a krumpliból gombócokat tenni a tányérokra.

A karácsonyi topicban is írta valaki, hogy nyomózsákba teszi sütõlemezre nyomja és egy kicsit megpiritja a sütõben. Az is nagyon finom lehet.

Lehet ízesiteni és színesíteni is. Ízesiteni én a sajt reszeléket ismerem, a szerecsen diót vagy mindkettõt.
Színesiteni pedig spenóttal, paradicsompürével vagy sütõtökkel, almapürével, körtepürével lehet.

Nálunk megy még fõtt/rántott hússal és vagy paradicsom mártással vagy gyümölcs mártással (meggy szósz, bírsalma szósz).


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


LÁgi
Köszönöm a dícséretet! Olyan jó, hogy ízlett nektek is!!!Kép

bigacsiga Kata
Az íze is jó volt:D
Köszönöm az ötleteket, a megsütöst feltétlenül ki fogom próbálni, bár most nincs nyomózsákom, de megoldom.Kép
A színezés nekem kicsit bizarr - lehet, hogy konzervatív vagyok?!?!:D De nagyon jó ötlet fõleg, hogy a párom amúgy nem eszi meg a spenótot. Majd jól kicselezemKépKépKép

A mai reggelink "tuna-mayo"-s szendvics volt. Tonhal konzervet összekevertünk majonézzel és egy pici citromlével. Friss ubi volt hozzá és nagyon nagyon nagyon fini volt.Kép

Van fogyókúrás ötletek is, mert rámférne már egy kis lightosítás. Ennyi sok fincsi kenyérke, süti és stb. után.KépKépKép

Lonch
lonchi
 
 


Lonch!

Ne idegenkedj a színestõl, amikor a gyerekeim bébitápot kaptak nagyon falták, szerintem finom.
Fõleg a sütõtökös és az almás. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Tegnap láttam a JO új mûsorát pont a pizzás volt.
Ha a saját kenyerembõl indulok ki, akkor egy kiló liszthez sok a három élesztõ, bár nem lehet tudni mekkora is az a csomag, de magyar friss élesztõbõl (5 g) a fél- háromnegyed is elég, és a viz is egy picit kevés. Nekem nyolcvan deka liszt szokot felvenni fél liter vizet.

JO régi mûsora jobban tetszett. Ebben nagyon zavart, ahogy a csajszit ugráltatta a semmiért és leédesemezte.

JO vasárnap egykor fóliában fog sütni.

Nagyon szeretem még a "Két duci hölgy", mûsorát szerintem azok is jól fõznek.

A "Nigella falatozója" nekem nem jön be valahogy a csaj nem szimpatikus.

A boros pasit is szeretem bár az meg olyan cuccokból fõz ami nálunk nem igen beszerezhetõ.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Bigacsiga Kata!

Én megcsináltam a Jo pizzát, úgy ahogy leírta, szerintem nagyon jó, úgyhogy én maradok a receptjénél, végül is lehet bele több vizet is tenni, de akkor sokkal lágyabb lsz a tésztája és nem lehet a rácson sütni (szerintem is finomabb a rácson sütött) és másnapra is puha marad a tészta.
A régi JO nekem is jobban tetszett, sõt ez a show mûsor nem tetszett hogy õszinte legyek, csak a receptje.
A leédesemezés engem is nagyon zavart.

A 2 duci hölgyet imádom. Nagyon jó a magyar hangjuk is biztosan az is befolyásol. Sajnos õk is gyakran fõznek nálunk nem megtalálható alapanyagokból ...


A Nigella sem rossz, bár annyira nem is jó. vagyis a receptjei nem tetszettek, nem az én ízlésemnek valók (eddig csak 1 v 2 adást láttam.) azért megnézem a többbit is majd.

Na csak ennyit akartam írni.
Lídia
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: