Új privát üzeneted érkezett!

Jamina, Anyapoc!
Ez a Phisalis alcecengi nem a lampionvirág?
nekem is tetszeneKép Lehet?(lemondok a hajóról)

Anyapoc!
Én arra gondoltam, hogy a hűtőre csak a naprapörgőket teszed majd fel, körbevágva. Most nincs előttem, hogy hogyan lehet összehozni a különböző háttereket egy nagy felületen, ezért mondtam azt, hogy amikor kivágod, akkor nagyon halványan emeld ki a kontúrt. Sirályomnál ez úgy nézett ki, hogy grafitceruzával megrajzoltam, de csak halványan, nem is látszott, de valahogy mégis előkerült a szárnya. Naprapörgőnél pedig valami nagyon puha, és tompa barnát képzelek el. Az a baj, hogy ezt nem lehet így elmondani, hogy milyen szép...A ragasztó felvitele közben ugyanis még jobban elmosódik, így olyan, mintha nem, de közben mégis (Jamina után szabadonKép)Filccel ne próbálkozz, mert elszalad a papíron, és randa lesz!
Egyébként van a képtárban egy nagyon szép, hasonló SZ., mint amiket ma vettél. Azt hiszem Ildikó rakta fel, most nem tudom megnézni...Szerintem abból is cserélhetnél magadnak, mert ezek egy csoportban szépen mutatnának.
Én továbbra sem rétegelt lemezzel akarok keretezni, hanem szegőléccel... Az sokkal lágyabb.

Áfonya!
Juj! A tojások óta már félek tőled....Kép

Jamina!
Örülnék, ha apósod nem törné le az árakatKép
Hogy fog így beindulni a szalvétaalap-kereskedésem?

Apukám ma szólt, hogy a pincében van néhány TÁBLA rétegelt lemez, csak küldjem ki a teherautótKép A drága famozaikos-intarziás asztalborítást akart csinálni belőle, ez lett volna az alap, és most enyém lehet az intarziának szánt fa isKép. Hamarosan megnyitom a Csífaker-t!

Bibibííí, én tudom, miről beszék Zsunya, amikor azt mondja, hogy komplementer! Mert elmagyarázta anno a Kézimunka...topikban, érdemes elolvasniKép!
Tényleg Zsuny! Milyen az a berlini, ill. a párizsi kék? Tudod valamihez hasonlítani?

Csi

ui.:Lányok, nem mentek ma a csomagok???
csii
 
 


Csi,
apósomtól mint konkurenciától nem kell tartani, mert tipikus férfi: megtervezzük a dolgot -min. 2hét; hozzákészülünk -újabb 2 hét; megmagyarázzuk az asszonynépnek, hogy az nem úgy jó, ahogy elképzelte -megint 1 hónap haladék; végül valamin jól megsértődünk, hogy ne kelljen egyáltalán megcsinálni Kép
Szóval ha megnyitottad a nagykert és ócsóbb leszel, mint az összes hobbybolt együttvéve, akkor Hozzád megyek!
A zsidócseresznye=lampionvirág; attól függ, hogy melyik táján élsz az országnak.

Zsunya,
a keresztszemes oldal a LEGKEVÉSBÉ az enyém, Anyapoc csinálta, és azt hiszem, talán Napocska is segített neki ebben-abban. Én csak a számat jártatom, mint mindig Kép

Remélem, holnap szolgálhatok egy kellemes meglepetéssel Kép
Pápá: Jamina
jamina
 
 


Anyapoc!
Most, ahogy nézegettem a szalvétákat, megnéztem Zsuzsa naprapörgőjét, és azon is van egy vékony kontúr, gyárilag. Na, én valahogy így képzeltem el az utólagos kiemelést.
Csi
csii
 
 

 
 

Jamina!
Emiatt van nekem "sajátbejáratú" fűrészemKépÍgy rajtam múlik mindenKép feltéve, ha végre megkapom a fűrészelnivalót...
Olcsóbb leszekKép
Csakazéris!
Üdv:
A Csífaker területi képviselője.
Szlogenünk: fűrészeljünk pasik nélkül!
csii
 
 


Bocs, visszaolvasva a szlogen félreérthető....
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Sikerült feltennem két új képemet a képtárba:

Tom and Jerry:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29961.jpg

és egy szomorú kutyus:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29962.jpg

Lányok!
Annyi sok szép szalvéta van, hogy én csak gyönyörködni tudok bennük!

Gigóca!
Ez a gyurmaragasztó tényleg nem esik le a falról?
Nem lenne jó éjszaka arra ébredni, hogy összetört egy gipszképem...

Ildikó
ildikó
 
 


Csi, te is nézted tegnap a Vámos műsorát, mi? Kép Nem tudom. Nem vagyok én otthon a festői szlengben, csak tanultam egy kis szintant. Kép

A komplementerek sem bonyolultság. Igazából sokkal egyszerűbb, mint ahogy leirtam.... Kép

zsuny a szövőnő. A szövőnők is korán halnak?

zsunya
 
 


Zsuny!
A szövőnőkön már én is gondolkodtam...
Igen, néztem. Meg a Torzót isKép.

Vacakol a szerkezet, nem tudom megnézni Ildikó képeitKép

Legyen kedves valaki, tegye fel nekem ide Gigóca teásdobozának az URL-jét! (Kézimunka képtár).
Köszi
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Csi,
az en szlogenem: fureszeljunk pasikatKép
A gepi rajzra visszaterve: balkezes vagyok, az egerem jobbkezes, igy van némi problemam ilyenkorKép De ha meglatjatok a kezirasom, akkor a rajzom gyonyorunek fog tunniKép
Csi, Te nekem kuldtel csomagot? Mert ide nem jott.
off: a proxy, ami tk. egy "szerverprogram" /tobbek kozt/ arra valo, hogy tobb gep - egy internetelerest optimalizaljon. /Gyakorlati peldak: Konkretan a Te esetedben pl. arra is jo lenne, hogy ha a parod is babanetet olvasgatna es szalvetazna, akkor neked mar cashbol rantana fel a kepeketKép Vagy regen, matav kedvezmenyes ejszakainal arra volt jo mezei felhasznaloknak, hogy ha volt egy kulon szamitogep-proxijuk, amin kimasztak a netre, egy masikon meg hasznaltak, akkor ha sikerult lefagyasztaniuk a gepuket valamivel, akkor eleg volt csak azt ujrainditaniuk es nem kellett ujra konnektalni es ujabb 200 Ft-ot perkalni. Meg persze ezer mas elonye is van, tudok tippeket adniKép/

Harom eset van /altalaban/:
-A proxy beallitasainak aut. eszlelese akkor van, ha a szamitogep valamilyen halozatban mukodik es a rendszergazda keszitett egy mindenkire vonatkozo file-t, ami tartalmazza a beallitasokat.
- Te is keszithetsz ilyen filet, es megadhatod a helyet
- Nincs ilyen file, hanem egy kulon menupontban kezzel beallitod ezeket a tulajdonsagokat /hogy egyes protokollok, mint pl. http, ftp, stb. milyen ip cimen es hanyas porton mennek ki. Ezt az utolso mondatot csak azert irtam le, hogy ha egy "idegen" beleolvas, ne nezzen kontarnak, lasson valami szakszoveget is, mert a tobbit laikusoknak probaltam leirniKép/
Remelem, kielegito volt a valaszom. Ha tovabbi kerdesed van, varomKép Ha nem kell ennyire szajbaragos, alapszintu valasz, akkor szoljKép

Zsunya,
a kek es a sarga a kedvenc szinosszeallitasom, a konyhank ilyenKép
Masik topic: elmulik a nyar es atkoltozunk a masikba, en ugy tippelem.

Anyapoc,
akkor boltoljunk mostKép

Apa kozben folyamatosan beszel hozzam, ugyhogy egyik helyre sem tudok figyelni, inkabb befejezemKép

-Afonya
afonya
 
 


Kevertem be egy kis gipszet és... na ácsi. Kell a gipszbe tojás?! Ha nem, akkor palacsinta lesz vacsorára Kép
Jamina
jamina
 
 


Csi,
most hogy mondod, tenyleg felreerthetoKép

Gigoca doboza:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29762.jpg
Afonya
 


Ildikó

gipsz képre nem esküszöm, de aki kapott ajándékba gipszképet tőlem, és ezzel rakta fel, még nem panaszkodott. Gondolom nem szabad sajnálni rá a mennyiséget, és ugyebár a gipszkép súlyától is függ.
Mostanában nem tudom hogy csinálom, de nagyon könnyűek a képeim.


Ja és hogy megmutassam, Gigóca így repeszt:

tündérke_repesztett_keretben
gigóca
 
 


<font face="Comic Sans MS">Áfonya!
Nem ment még csomag, be volt készítve, de az indulásomig nem jött meg a címed, így csak a következő postakocsi viszi majd, tehát kérhetsz még...Kép Valahova egyébként küldtem Neked mailt.
Proxy--köszi, így már világosKép(ja) A lényeg az, hogy nem gond, ha ilyeneket írogat nekem a gép. Szegénykém rendületlenül próbálkozik a kommunikációval, de sosem értem, mit akar tőlemKép
Egyiptom--ugyan fáraós szalvétát még nem láttam, de arra gondoltam, hogy növények is lehetnének, abból van választék. Csak azt nem tudom, hogy Egyiptomra milyen növények a jellemzőek. Bambusz van arra? Az IHR-nek van egy bambuszos kollekciója, idei, tehát még kapni is lehet. Olyan jellemző növényre gondolok, mint a mediterrán képeken a szőlő, vagy az olívabigyó.
Persze, ha van ilyen....</font>

<font face="Comic Sans MS">Jamina!
Sült gipsz lekvárral, dekor-szalvétával terítve?

Ildikó!
Tündéri a kicsi, ámde szomorú kutyusKép

Zsuzsa!
A p.zs. gyárilag nem illatos, csak akkor, ha tőlem megy postán. A "kocsmában" tartom, és jó, ha valami elveszi az illatát. Jamina első körben JOOP! illatút kapott. Mára már csak a Biopon maradtKép
Megjött a pakk, köszönöm szépen, csak azt hittem, elutaztál valahova, azért nem jeleztem!

Gigóca!
Szép a doboz! Egyáltalán nem vész el a sárga háttér előtt, én azt hittem, hogy jobban elveszik. Szerintem Anyapoc hűtőjének is lehetne ilyen a háttere...
Repesztés: Akkor most megint... tehát kifestetted a keretet egy sötétebb színnel, aztán annak a száradása után felvittél egy világos színt, majd a repesztő-lakkot? Ugye így volt?
Csak azért kérdezem, mert szeretnék olyat csinálni, hogy egyetlen színt repesztek meg. Pontosabban arra gondolok, hogy van ugyebár a fa, mint alap. Erre vinnék fel egy színt, amit megrepesztve nem az alsó festékréteg, hanem a fa alapszíne jelenne meg. Meg lehet ezt csinálni szerinted? Vagy mindenképpen két festégréteg "reped" egymáson?
Tündérke egyébként azért lepett meg, mert nem hittem volna, hogy ilyen jól mutat feldolgozva. Ebből is érdemes lenne megcsinálni az egész kollekciót</font>
Fairies, és Vielseidig
vegyes-szépségek

<font face="Comic Sans MS">Lányok-Aszonyok!
Arra gondoltam, hogy a fűszerpolcaim színével bepácolok néhány rétegelt lemezt, és azokra pakolnám fel kedvenc mediterrán hangulatú szalvétáimat úgy, hogy kapna szegőlécből egy vékony keretet is, ami szintén pácolva lenne. Így jól menne az összes kép azonos keretben és színben a konyhámhoz. Ma csináltam egy próbát egy régebben bepácolt fadarabra. Körbevágtam a motívumot, bár a tájképeim nem lesznek körbevágva, így mindnek lesz önmagából kerete. Itt a színpróba:</font>
színpróba
<font face="Comic Sans MS">persze közel sem ennyire setét a valóságban...
Aztán gyorsan összemontíroztam két képet:</font>
montír1
montír2<font face="Comic Sans MS">, hogy lássam milyen lesz kb. Persze ezek így nagyon sterilek, és a keret sincsen meg hozzájuk, de nagyjából el lehet képzelni.
Szerintetek? Mit csináljak még velük?
A mediterrán szalvéták az életben egyébként pontosan olyan színűek, mint a pácolt fadarab színének az árnyalatai, csak ez sem jön le a képrőlKép
Egyéb ötlet?
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Sziasztok
Csi
aki szalvétabótot is nyitKép

ui.:pont én is azt mondtam Gigócának, hogy az üvegfestős topik is majd télen fog nyitni, most valahogy nincsen szezonjaKép
Csi</font>
csii
 
 


Csi,
ááh, nem szépek, ne csúfítsd velük a laksát, KÜLDD EL NEKEM KépKépKép Szóval tényleg jók lesznek Kép

An, akkor az ígért reggeli meglepi:
www.otlettar.try.hu
Megújult, megszépült, kibővült stb.; Kézművesség alatt egyelőre csak Anyapoc keresztszemese van, de mint tudjátok, én itt alattomban gyűjtögetek Tőletek mást is.
Van fórumoldal is, kukk be oda is egy pár sor erejéig!

Kávét megittam, mosogatásra fel Kép (még jó, hogy a palacsinta után nem sok mosatlan maradt!)

Várhatok ma csomagot valakitől? Csakhogy kell-e gyanakodva néznem a postást...
Jamina
jamina
 
 


Jaj, ezt majd' effelejtettem:
a Zsuzsa által küldött Caffe feliratos SZt szétvágtam, egy falapra felragasztottam, hogy F a f f a (így hívja Ádi a húgát); és tettem köré kiscsibéket. Így Szaffinak most saját névtáblája lett, felteszem a kiságya fölé.
Jamina
jamina
 
 


Zsuzsa köszönöm, de nem kell. Tényleg nem csinálom meg. Van itt alapanyag ezer, de igy tetszik natúr fa szinben, meg terakotta cserépként.

zsunya
 
 


Sziasztok!

Jamina
Kapsz hát!Ugye milyen jól néz ki?Honnan a latintudás?Egyébként Physalis és Alkekengi,de egyébként stimmel.Szerintem ez utóbbi fele a felfedező neve lehet.De van egy változat(pubescens),amit termesztenek is és abból vadult el.HOgy ez melyik..KépEgyébként a hivatalos neve is zsidócseresznye,de tudni fogjuk,ha CsíKép másként kéri
Várom a csomagot,az enyém akkor késik zsidócseresznye miattKép.

Csí

Hajót is kapsz,meg lampionvirágot,mert a zsidócseresznye elfogyottKépKép.
Jó amit mondasz,majd megmutatom,én hogy gondoltam.Nem tudok most képet felrakni rólaKépDe aztán lehet,hogy minden bukik,amikor csinálomKép.
Ja,a komplementert én is tudom-->kiegészítőKépKépKép.Na,okos vagyok?
Igen,többféle napraforgót akarok rárakni,csak azt sajnálom,hogy ami tőled jött,az nem lesz jó,mert középre szuper lett volna!De már megvan a helye!Ja,megjött a csomag,köszönöm,nagyon jók a szalvéták és a csomagolópapír isKépKép!!

Zsunya

Még semmit nem tettem a hűtővel,de nagyon készülök rá.Az az én nagy bajom,hogy nagyon szeretm az élénk színeket és nagyon vágyom erre az élénksárgáraKép.Aztán hogy mi lesz...De az ötleteden felbuzdulva a felette levő beépített szekrény ajtaját lefestem kékre és azon is napraforgók lesznekKép.Vagy az már sok?Legalább télen is "süt a nap".
A keresztszemest ugyan én csináltam,de MINDENKIÉ!És nagyon örülök,hogy kedvet kaptál,mert akkor hiába dolgoztam rajtaKép!Csak majd mutasd meg,mi lett belőle!

Áfonya

OK,nekem a napraforgós MINDENKÉPP KELL!Nagy meglepi,miKépKép?A többit Rádbízom,mert főleg a virágos szalvétákat gyűjtögetem most.Te meg válogass kedvedreKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csi
A mediterrán képeid szerintem igy jók ahogy vannak. Minek mindent agyon izélgetni kis kerettel meg diszbigyóval?

Anyapoc
Szóval akkor hiába? Kép Kép Kép Még érlelődik a dolog. Semmim nincs hozzá, és még azt sem tudom hova és minek. De legalább már nem irtózom tőle. Kép

Most szövök és ez leköti a kreativ manókat a fejemben.

Tsók
Zsunya

zsunya
 
 


sziasztok!
ennek a gipsznek az alapja egy müa. edényke fedele:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30172.jpg
phaedraa
 
 


Csi,

a repesztés nem az amit te írtál, sajnálom Kép .
Felviszel egy sötét réteget, utána repesztő lakk, majd erre a világosabb festék.
Bár ki lehetne próbálni úgy is, hogy pácolt lap, repesztőlakk világosabb festék.

Én egyetértek Zsunyával, szerintem is így jók ahogy vannak.Kép


Jamina, Afonya
csomag megérkezett. Nagyon szépen köszönöm Kép

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csi tanul szöveget formázni. A poén az, hogy csak a linkeket, meg a képeket akartam kiemelni. Ehhez képest minden ki van emelve, csak a linkek, meg a képek címei nincsenek. Áfonya, ha kiröhögted magad, akkor légyszi' nézz körbe, hogy kell-e még valami a pakkba. Párom ma hozott kisebb borítékot.

Anyapoc!
Onnan vettem a lampionvirágot, hogy ez volt ráírva a vetőmagra, amit elfelejtettem elvetniKép Nagyon tetszenek a színei...
Miért nem lesz végülis jó a csom.papír?
Az anyaga miatt?
Még én sem próbáltam.

Zsunya, Gigóca!
ugye, hogy elég ez így? Mondjuk keret azért kell rá, mert ez a lap igencsak alakulgat...Itt van mellettem egy rakattal, és már nagy része meghajlott. Ha a gőzös konyhában lesz, szerintem kéne rá valami, ami kicsit kifeszíti.

JaminaKép!
Olyan csúnyák ezek a szalvéták, hogy nem merem elküldeni NekedKép
Hát még, ha tudnád, hogy ezekből milyen sok szépem van ám nekemKép Kép Kép
Ha sokáig gonoszkodsz, akkor felrakom őket!
Hess a szalvétáimtólKép

Barátnőm berontott egy hobbyboltba, és vett egy csomó préselt papír poháralátétet. Azt mondja, ez szalvétatechnikára van kitalálvaKép

Csi
csii
 
 


Zsuzsa!

Milyen szalvétaügyletre gondolsz?
Neked tetszik valamelyik szalvétám, vagy nekem, csak már a szalvétamánia elvette az eszemet?

Ildikó
ildikó
 
 


Csi!

Szerintem nagyon szépek lesznek! Biztosan jól fog mutatni a konyhádba.
Én is szívesen tennék gipszképeket a konyhába, de sajnos csak a szekrényeken van helyKép

Egyéb ötlet nincs.

Ildikó
Ildikó
 


Csí

Tényleg,miért akarsz a képeken változtatni?!!!
A faalapún vétek lenne!!Ne merd bántani,mert megharaplakKép!
Nem a csomagolópapíros napraforgó,az jó!Majd ki is próbálom vmire!Hanem a szalvéta,aminek a közepén egy hatalmas napraforgó van!!!Annyirajó lett volna a hűtő közepére,de fehér az alapjaKépDe lehet,hogy majd kontúrozom,ahogy mondtad!
Nem is tudtam,hogy így van forgalomban a zsidócseresznye...Akkor most préselhettél volna,nem kellett volna a szalvétaKép!
Egyébként nekünk volt és anyukám nemes egyszerűséggel csak lámpavirágnak hívta!De szerintem ne is ültess,mert rettentően agresszívan terjeszkedik,anyukám alig tudta kiírtani.Volt,hogy már a pázsit közepén is előjöttKép!

Zsunya

Nem tudsz meggyőzniKép!Inkább képes leszek lemarni a festéket,ha nem jóKép!
A keresztöltés meg olyan jó buli,le sem tudod majd tenni!Aztán csak azt vesszük észre,hogy eltűnsz ezekből a topikokból és csak keresztöltesz,csak keresztöltesz...KépKépKép!

Jamina

Megjött a csomag!KösziKép!Nagyon jók a szalvéták,még a "zsákbamacskák" is!Megy nemsokára a Neked is!KépCsak beszerzem a zsidócseresznyét!

Poháralátét hagyján!Én ma a hobbyboltban Carte'dor doboz tetejét láttam dekupálva az én lovas szalvétámmal és nagyon jól nézett ki!Mivel tele vagyok ilyenekkel,legalább tudom mire használni őket!És láttam egy tök jó technikát,hogyan lehet térhatású képet egyszerűen készíteni szalvétából!Először megpróbálkozom vele,aztán elárulomKépKép!

Jó éjt,Anyapoc

anyapoc
 
 


Igazából nem akarok változtatni a képeken én sem, csak a véleményetekre voltam kíváncsiKép
Bár lehet, hogy a keretet sötétebb barnával patinázom majd, azaz csak a hajlatokat. Az óránál is tetszett, ez a nem feltűnő, de hatásos módszer. Már csak szegőlécet kell vadásznom...
ha jól számolom, akkor kb. hatvan Ft egy "szalvétányi" keret...

Ildikó!
Ezek falapon lesznek, mert lusta vagyok gipszet önteni...
De Te miért nem támadod le a szekrényt???

Anyapoc!
Teljesen megfeletkeztem a napraforgós szalvétáról... Egyébként a csomagolópapírt meg pont akkor láttam meg, amikor mentem borítékot venni. Ha jól működne, akkor sokkal gazdaságosabb lenne, mint a szalvétaKép Csak kár, hogy nem láttam mediterránosat.
Melyik térhatásúra gondolsz? Amikor a keret többrétegű, mint a jáki templom kapuja, vagy a gyurmásra?
Tényleg, szalvétáztál már sókerámiára?
Egyébként én is hallottam, hogy nagyon elvadul a lampionzsidócseresznye...Majd jövőre beültetem a szomszéd kertjébe.

Jamina!
Holnap lecsapom a postástKép.

Csi
csii
 
 


Kipróbáltam a csom.papírt:
mindennek két oldala van...
méhecskék kavicson
Mondanom sem kell, hogy nem jön vissza a szín, meg a.......
csii
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Érzitek ezt a friss levegőt? Végre nincs az az őrült meleg!
Tegnap nem alkottam semmit, csak takarítottam. Sajnos úgy tűnik, több takarítás, mint dekupálás Kép, a lakásom nem szereti, ha nem foglalkozom vele minden nap. Na ezt most jólmegaszontam, de sejtésem szerint nagyon is értitek!

Csi,
postás felétek is épp olyan tetű, mint felénk...
Ez a kavicsos képecske hogy készül? Van a SZ (CS) alatt valami, vagy csak á la nature?

Még nem tudom, fogok-e csinálni ma valamit, olyan kis bágyadt vagyok, pedig Szaffi csak 2x kelt Kép

kicsi álmos Jamina
jamina
 
 


Sziasztok,

Jamina,
itt vagyokKép. Szoktalak olvasgatni/nézegetni Titeket, meg már egy pár napja tervezem, hogy közszemlére teszem szalvétahegyeimet, csak valahogy még nem volt időm. De ha visszajöttem a nyaralásból, jövökKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Jó eggelt Mindenkinek,aki túl van az első kávén(JaminaKép) és annak is,aki még nem(?)!

Nálunk jelenleg ezt csinálják az ablak alattKép

Csí

Jamina nem írta,hogy Moszkva felé adta fel a csomagot?KépÉs hogy valójában jégvirágokat akar küldeni?Kép
Szerintem jók lettek a csomagolópapírosok!De Jamina trükkjével élve,ha nem tetszik,küldd el nekem!KépKépÍgy lehet ám könnyen jó dolgokhoz hozzájutniKép Kép!!
Sógyurmára még nem szalvétáztam,de abból kiindulva,hogy festeni elég könnyű,szerintem jó lehet.Rajtad felbuzdulha,ha jön a karácsony,ki is próbálomKép.Igaz,tavaly is alig fértek fel a díszek a fára,most majd legfeljebb kettő leszKép Kép!Mármint fa...
Szerintem gyurmás volt a térhatású és nagyon-nagyon jól nézett ki.Arra gondoltam,jó lenne a konyhába,mert találtam otthon egy furnér lapot,ami vmelyik szekrény hátulja lehetett és arra milyen jól nézne ki egy ilyen.Csak nem olyan szalvétákat vettem,amik erre jókKép.Egyébként milyen gyurmával csinálják?
Rosszul jártam a furnérral,mert megpróbáltam lelalpozni azzal a szalvétával,ami a fa erezetét utánozza.Amíg meg nem száradt a ragasztó,istenien nézett ki!De utána...KépKépKépÉs nem értem,miért.
Majd nézek Neked csomipapírtKép!
Van nagyon sokféle olivás(múltkor láttam),ha kell vmilyen,szólj.Mármint ha még nincs mind megKép.
Szerintem ezt a lampionlámpazsidócseresznyét nyugodtan törzskönyvezhetnénk már a saját neünk alattKép...Leleményes csí!Szenvedjen a szomszéd,mi?Te meg csak elaratod azt az egy-két szálat,ami Hozzád vadul!

Jamina

Tegnap volt vmi a levegőben?Én is takarítottam...Illetve lomoztam.+ nagy szatyor szemetet szórtam ki a lakásbólKép Kép!És alkotás nulla.Vagyis eredménye 0...De most veszem a bátorságot és nekiállok a következő papírnehezéknek,mert lassan itt a párom szülinapja!Nem is írtad,hogy tetszett a másik!KépKép
Bosszantásképp:Bulcsú ma sem kelt éjjel..KépMeséld el Szaffinak,hátha lesz hatásaKépKép

Ui:Egyiptom nem a sivatagban fekszikKép Kép?!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Ennyi mindent félreírniKépKép.Ha nem értetek vmit,akkor sikítsatok!Kép
anyapoc
 


Anyapoc,

íme a gyurma, amivel a térbeli szalvétatechnikát készítik. Ha komolyabban belevágnál, van róla Cser kiadós könyvecském: Térbeli szalvétatechnika címmel.


S Íme a Levegőn száradó könnyű gyurma:
könnyű_gyurma
gigóca
 
 


Ildikó,

és ha falapra dolgoznál szalvétát, és ezt tennéd fel a konyhaszekrényre?

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Itt azt olvasom, hogy mindenki a konyháját diszítgeti.
Próbáltatok már hütömágnest készíteni gipszböl?
Ha még nem -vagy lehet, hogy már volt róla szó korábban?-
Formák és mágnes a hobbiboltban beszerezhetö, én temperával festettem le öket és utána lakkal!
De lehet akrilfestékkel is lefesteni akkor szebb lesz, de nekem nincs olyan sok színem!

Bocs a helyesírásért, de nincs hosszú ö és ü-m.

Szép napot és jó hétvégét kívánok mindenkinek!

Titi
titi
 
 


Na,írok,a fiam meg egyetlen jólirányzott gombnyomással kitöröl mindentKép!

Gigóca

Majd megkukkolom ezt a gyurmát a boltban!Te használtad már?
Asszem maradok az eddigieknél,mert egyenlőre mindent csak elkezdek,de be nem fejezem!Kép
Olyat láttam már,hogy egymásra ragasztott rétegekkel érték el a térhatást,nem gyurmával,az is tetszett,csak macerásabb!KépKép

Mondogassátok még a szekrényt és én-Csí szavaival élve- tényleg letámadom!Úgysem sokáig élvezhetem már!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Bocsi mindenkitol, akinek kuldtem csomagot, en semmi meglepetest, zsakbamacskat nem tettem bele, orultem, ha nem keverem ossze, ki mit kertKép Es tudom, hogy igertem valakiknek elektronikus levelet a kezzel irt helyett, de mar azt sem tudom, kik voltak, igy ezennel ezt is letudom: hasznaljatok egeszseggelKép

Anyapoc,
miert kerded Egyiptomot, van sima egyszinu sarga szalvetad?Kép

felforrt hutoviz
megint felforrtKép
teazas
itt aludtunk a sivatagban
itt meg ehes vagyok es batorKép
Csi, de vannak palmafak

Es van valahol egy ottani szobarol is kepem, csak nem mutatom meg, mert nem olyat akarok, brrrrKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya

Csak azért,mert asszem Csí emlegette,hogy egyiptomi hangulatot odavalósi növényekkel is tudsz csinálni.És akkor bennem felvetődött,hogy Egyiptom a sivatag területén fekszikKép...Persze attól növény még van...
Sárga szalvétát ezért kérded?Én csak belekotyogtamKép
De ha látok Neked való szalvétáta hobbyboltban,akkor beszerzem,jó?
Jók a képekKép!Ha találok olyan szalvétát,amin felforrt hűtővizű autó van,mehet?Akkor teljes lesz a feelingKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Zulu,
ne csak kukkolni tessék, hanem bekapcsolódni is a szalvéta-maffiába Kép Nyaralás után várunk!

Anyapoc,
múltkor kérdezted a latint a zsidócseresznye kapcsán. Jó pár száz latin állat-, növény-; rovar-; bacinevet be kellett vágni az egyetemen, de gondolhatod, mennyire emlékszem belőle... azért időnként be-be villan valami Kép

Csi,
faker mikor nyit?

Áfonya,
először csak néztem, miközben töltötte le a képet, hogy ez meg milyen SZ? Kép Aztán rájöttem...

Fiúk elléptek, így most gipszet fogok hamarost önteni. Ez nemszeretem része a dekupálásnak, nem akarja helyettem vki megcsinálni? Már pedzegettem apácskának, hogy ez férfimunka, de nem hitte el nekem Kép

Üvölt a kisebbik ded, rohannom kell!
Jamina
jamina
 
 


Postás jöttKép
Jamina,Áfonya,Míra csomagjával!
Kell csinálnom egy fa-postaládát, mert nem fér bele semmi...
Köszönöm szépen!

Jamina!
Milyen friss levegőről beszélsz? Én olyankor még alszom...
Faker--karácsony előttKép
Kavics--fiam hordta be ide tegnap, és csak úgy ráragadt két méhecske. Ez egy 3x2-es kavics.
Phaedra úgy önt gipszet, hogy egyszerre több formája van...a kis cselesKép

Ildikó!
Mivel nem regisztráltan írtál ide, hadd' kérdezzem meg, hogy ugye Te festetted le a konyhádat??? Ha van függöny is, akkor rakd majd fel a Kézimunka...képtárba! Egyébként közvetlenül az ajtóra is lehetne valóban szalvétát ragasztani...

Anyapoc!
Szomszéd telek van, lakó nincsKép És igen, én csak aratok majd...
Nekem ez a két gyurmám van, ami alkalmas térbeli sz.techre:
kerámia-terrakotta-massza
papírmassza
Előbbi azért jó, mert alapból terrakotta színű, mindkettő levegőn száradó.
A másik ami szintén térhatású, az meg benne van az egyik fenti linkben is, itt a keret több "emeletű", és erre a szalvéta külső kb két centije van felragasztva "szellemképesen", így olyan, mintha valóban az ablakon néznél ki. persze ez tájképes sz.knál jó.
Ami nekem a legjobban tetszik, és térhatású is egy kicsit, az az egyenletlen felületre felvitt kép.

Gigóca!
Tegyél fel néhány szép képet légyszi' a Cser könyvéből!
Nem kell a leírás, csak a kép!
Köszi!

Áfonya......!
ezek a képek megdöbbentőek...Kép
Bár amikor kinyitogattam őket, akkor azt hittem, hogy egy sima kék szalvétaKép Küldjek Anyapoc sima sárgája mellé?Kép
Pálmafás van az IHR-éknél.
Olajbogyó is jellemző rájuk? Mert abból van forgalomban dögivel.
Még valami: van olyan nagyon jellemző motívumuk, mint a görögöknek az ugró kutya????(piramison kívül)
Ne nevess, felkészületlen vagyok EgyiptombólKép

Titi!
Tervben van, csak még a hűtőmágnes nálunk az étkezés része....

Tegnap éjszaka találtam meg az anno a Praktikába csomagolt rettenetes poháralátétet. Ez nem más, mint egy vastagabb kartonlap, aminek az egyik oldala fehér, a másikon meg virágok vannak. Én a fehér oldalra felraktam a kéztörlő motívumát, keretnek meg megkapta a kéztörlő oldalán futó bordűrt. A karton mégiscsak olcsóbb, mint a valódi poháralátét, sőt, ezt ki lehet vágni kartondobozból is.
poháralátét

A másik: egyszer egy VHS-eket tartalmazó nagy dobozt letapétáztam fűrészporos tapétával, most ebben laknak a szalvétáim. Tegnap hirtelen felindulásból arra is raktam egy darab csom.papírt, nekem nagyon tetszik, ahogy átüt alóla a forgács mintájaKép

Jó munkát!
Csi

ui.:hungarocell, mint alap? Valakinek megvolt már?
csii
 
 


sziasztok!
Na, most már előkerültem rendesen. Ez nem fenyegetés akart lenni Kép Rengeteg mindenről le vagyok itt maradva ...

Holnap állítom össze a csomagokat, postázom és reményeim szerint SZ-t is fogok feltölteni.

Áfonya! A csat méret nem jó. Már bejártam fél Bp-t, de nem is tudják a boltokban, hogy miről is röfögök, amikor 3pontos hevedercsatot keresek Kép De még nem adtam fel, jövő héten következik Bp. másik fele Kép Mire meglesz, addigra tán nem is kell babakocsi Kép
Van egy tekercs pauszpapírom, kéred a felét???

Egyiptom-> óh, szuper lehetett! Egyik nagy álmom Kép
Titi!
Igen, én szoktam hűtőmágnest készíteni. Úgy szoktam neki esni, amikor keverem, öntöm a keret gipszet, akkor a maradék megy a gyümölcs formájú öntőformába. Én akrillal szoktam azt is festeni. Nekem egyáltalán nem jött be a tempera.
Ja, a hűtőmágnes nálunk fogyóeszköz Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!


Íme néhány színes kép a térbeli szalvétákról:

napraforgós
cicás
kerti_szerszámok


Amúgy én még nem használtam a gyurmát, csak hirtelen felindulásból megvettem, amikor láttam egy szépet az Éva kézimunkaboltban.
De most kezed újra fellángolni, hogy ki kéne próbálni, de időm úgysem lesz rá.

Csi,
nálunk a hűtőmágnes szintén az elfogyaszthatósági stádiumban van, bár én a múltkor vettem kicsi falapocskákat:eper, nap, nyuszi, katica.... és ezekre ragasztottam mágnest. ezek jól bírják még 8 hónapos lányom tesztelését is.
Ja voltam a volt Liánba, egész jó dolgaik vannak, és szerintem egész jó áraik.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Hűtőmágnes...Jó ötlet,a fiam úgyis most kezdte pakolgatni őket.Olyan édi,hogy leszedi és újra visszarakja őket.Na persze csak a laposakat kapja meg(Huggies,OTP-s)Kép

Csí

Ha még emlékszel..én így képzeltem a napraforgós dolgot,hogy "kerete" legyen.
Ez a térbeli dolog nagyon izgat,de a konyhám most még jobban.Annyira csúnya a bútor,hogy inkább teszek rá vmit,amíg még nézhetem.Kép
A képek nagyon jók,amiket Gigóca tett fel,de szerintem én soha nem jutok el erre a szintreKép.
Ja,felhasználtam a zsidócseresznyét,nagyon jó lett.Egy cseresznyeszínűKép fadobozra,majd felrakom.
Poháralátét jóKép,de ez milyen kéztörlő???

Jamina

Milyen egyetemre jártál Te?!!Nekünk is meg kellett egy csomót tanulni,de ezt special nemKépKépKép!
De tényleg?
Zsidócseresznyéból az utolsót hoztam el,így csak felet kaptok!Kép

A csomagok összeállítva,természetesen nem kaptam bélelt borítékotKép,de be vannak ám csomagolva!
Jamina,Csí,Zsuzsa,Míra postást várni(de csak jövő hétenKép)!


MíraKép

Csomagot megkaptam,köszönöm,nagyon jók a szalvéták!KépKépKépCsak bírjak velük!

Joccakát!

Aluszkáló Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya-Phaedra!Off: a Mega Toys-ban néztétek már a csatot? ott van mindenféle vacak, még Römer üléshez való bizt.öv-párna is....
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
3 régebben készült képem. ->
Ez "igazi" decoupage papírból készült, ami nekem nem tetszik igazán, mert nem "simul be" a képbe, mint a szalvétával készültek-> gyümölcsös decoupage papíros

Ez az első faalapra készült képem, afféle próba darab-> citrom, alma SZ

Ez pedig a kedvemcem (nem csak Anyapoc szereti ám a napraforgót Kép )-> napraforgós
phaedraa
 
 


Kép Szép jó reggelt, Leánykák!

Friss vagyok és fiatal Kép Bár erről a későn kelők lemaradnak, de isteni a levegő ma reggel!

Na kérem, még egy spanyolviasz. Tudjátok mire dekupáltam tegnap (többek között)? JÁRÓLAPra. Terrakotta színű a járólapunk és matt. Persze nem így élesben, a földre, hanem egy törött darabra, amit a garázsban találtam. Az eredmény: remek! Nagyon jól mutat! Van néhány egész darab, gyönyörű képek lesznek a konyhába. Bár akkor a gipszalaposokból el kell néhányat ajándékoznom Kép, mert különben nincs hová tennem.

Anyapoc,
ennyi baromságot csak az agráron kell bemagolni. Csomagot akkor kedd körül várjam?

Megyek, főzök még egy kávét:
Középhaladó Felhasználó Jamina
jamina
 
 


Valaki legyen kedves ide betenni Csi éjszaka felpakolt csempematricájának linkjét a képtárból! Köszönöm!

Míra,
mi nem boltolunk?
Jamina
jamina
 
 


Csi csempematricaja:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30425.jpg

Phaedra,
ne almodozz, addig menj, mig nem kenyelmesedsz el, nem lesznek luxusigenyeid, mert szerintem hatizsakkal ezerszer jobb, mint luxushajokon, messzirol nezni Egyiptom kirakatat.

Csatok: hu, koszi a varosjarast, en azt hittem, van otthon keszleted. Ha csak az en kedvemert jarod a varost, s kicsitsem a Tiedre, akkor ne tedd!
afonya
 
 


Elrontottam, azonositonak a "kedves"-t akartam beirniKép
Névtelen
 


Kedves Kép
Köszi!
Jamina
jamina
 
 


Csi,

hungarocell alap megvolt. Húsvétkor próbáltam hungarocell tojásokra decopálni.
A lényeg, hogy még mielőtt lefested a hungarocellt lekened szalvétaragasztóval, hagyod megszáradni, majd mégegyszer, és utána jöhet a festék, utána szalvéta. Különben lejön róla.

Jó próbálkozást, most megyek mosni, mert szobatisztaságra szoktatás gyanánt a fiam lepisilte az ágyát.

Üdv Gigóca

Ui: Anyapoc, címedet még nem kaptam meg, így nem tudok csomagot küldeni.
gigóca
 
 


OFF
Áfonya!
De, van itthon készletem, csak jelen esetben nem megfelelő. Különben pedig egyáltalán nem megerőltető és így összekötöm a saját beszerző útjaimmal. Tehát kitartás Kép
ON

Átok hobbi-tevékenységhez szponzor kerestetik Kép
phaedraa
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: