Új privát üzeneted érkezett!

Kisztaa!

Az ötlettár is kész van, oda is érdemes benézni!

Süti
süti
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, nagyon aranyosak vagytok.

Pocok
Ki fogom próbálni a mézest, majd beszámolok róla, hogy hogy sikerült.

Puszi
Krisztaa
Krisztaa
 


sziasztok,
suti es ZSusza koszonom a recepteket. ki fogok mindent probalni es majd beszamolok rola.
d
idras
 
 

 
 

Sziasztok Lyányok Asszonyok!!

Ti mindig olyan okosak és ügyesek vagytok, hogy Tőletek kérdezem meg elsőnek azt, hogy:
Mikulásra (is, mint szinte minden nap) muffint akarok sütni a szeretteimnek. Ezzel semmi gond eddig.
De. Van-e valami mikulás dizájn ötletetek a muffinok tetejére, amitől még Mikusabb lesz?

Köszi puszi, vigyázzatok Magatokra: DettiKép
Detti
 


Detti!

Mi az a muffin?

Gabi
Gabi
 


Detti!

Pl. megfestheted.
Sima cukormázt keversz, szétosztod, és megszinezed (hagysz fehéren is) ételfestékkel. Aztán rajzolhatsz a muffinok tetejére vele pl. télapót, hóembert vagy bármi más mintát.
Kicsit édesiti az összhatást...
Ugyanezt a mintázást megpróbálhatod sima csokimázzal rajzolva, nagyobb szines cukorokkal (pl. a hóember testét cukorból.)
De pl. csokimázal is bevonhatod, és ügyesen (még mielött megszáradna) kézzel szórhatsz rá mintákat kókuszreszelékböl (ez olyan lesz, mint a hó), szórócukorból (ha papirból vágsz ki lyukas sablonokat, akkor azzal még könnyebb).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Segítsetek légyszíves!
Hogyan kell igazi burgonyakrokettet készíteni. Soha nem akar sikerülni.Kép
Help! Előre is köszönöm! Ju
Ju
 


Nálunk ma almalaeves volt, aztán pörkölt nokedlival, csemege uborkával. Hihetetlen hogy ették! Kép Hogy a menzakaját ezek után miért nem szeretik??? Kép
Kíváncsi
Holnap lucskos káposztát akarok csinálni. Ha valakinek van valami jó ötlete hozzá, várom, különben marad Horváth Ilonka...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Nálunk ma almalaeves volt, aztán pörkölt nokedlival, csemege uborkával. Hihetetlen hogy ették! Kép Hogy a menzakaját ezek után miért nem szeretik??? Kép
Holnap lucskos káposztát akarok csinálni. Ha valakinek van valami jó ötlete hozzá, várom, különben marad Horváth Ilonka...
Apropó, a fő gondom nekem a levessel van. Egyszerű és nagyszerű levesek receptjeit is tárt karokkal várom.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Nálunk ma almaleves volt, aztán pörkölt nokedlival, csemege uborkával. Hihetetlen hogy ették! Kép Hogy a menzakaját ezek után miért nem szeretik??? Kép
Holnap lucskos káposztát akarok csinálni. Ha valakinek van valami jó ötlete hozzá, várom, különben marad Horváth Ilonka...
Apropó, a fő gondom nekem a levessel van. Egyszerű és nagyszerű levesek receptjeit is tárt karokkal várom.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Lányok, én istókzicsi csak egyszer nyomtam rá... igaz, közben kétszer megszakíttattam az oldal letöltését... Hááát, ez lett belőle! Kép
kíváncsi
 
 


sziasztok
kiváncsi, az almaleves hogyan keszul?
en ma almas, sajtos kelkeposztat keszitek!
sziasztok
d
idras
 
 


Idrtas,
az szuperkönnyű! Ahogy tegnap csináltam, de lehet másként is: egy lábos vízbe csipet só mellé almadarabkákat dobsz, közben már forralhatod is. Mondjuk úgy egy maréknyi alma 2 l vízhez, de ízlés dolga. A vizet cukrozni, fűszerezni kell (fahéj, szegfűszeg, szegfűbors). Egyet forralsz rajta, nem kell sokáig, mert akkor túl szétesik az alma. Aztán jöhet a habarás, amit én tejjel v. joghurttal és krumplikeményítővel csinálok. Azzal is rottyan egyet, tüzet lezárni, végül egy kis citrom leve és héja is kerülhet bele. Elég savanykásnak kell lennie, de elég édesnek is.
Most te jössz, milyen az az almás-sajtos kelkáposzta?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


kiváncsi, vajon megdinszteled a husszu csikokra vagott kelkaposztat, kozben persze sozod. utana egy tuzallo talat kikensz vajjal, rarhalmozod a kelt, utana egy boseges sor karikakra vagott alamat teszel ra, majd sajtot reszelsz a tetejere es ezt be a sutobe,
ha ez kicsit tul zoldnek tunik, akkor lehet ra tenni sult bacont (en meg igy nem csinaltam) illetve le lehet onteni tejszinnel, es ugy ra a sajtot a tetejere. mi mar ettuk magaban is, es koretnek is. nagyon finom!
remelem ertheto voltam, eloszor irtam le receptet...
d
idras
 
 


Sziasztok!

Almaleves, nyami! Kép Mi nyáron hidegen esszük, citromfagyival.

Mondjatok valamit, lányok, mit csináljak sütőtökből? Valami fincsit, amit a srácok biztos szívesen megesznek.

Iboly
iboly
 
 


Pocok!

Akkor már csak egy javaslatom van, egy ici pici tejet tegyél a tésztába, hogy lágyabb legyen, hátha, akkor nem törik annyira. Kép


Iboly!
A főt, vagy sült tököt keverd össze krumplipürével, nyomjál rózsákat sütőlemezre és piritsd meg egy kicsit.

Pocok írt egy sütőtök levest feljebb.

Csinálj rétest, legyen ez a tölteléke.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Iboly,
most vettem egy szakácskönyvet, csupa sütőtökös recept van benne, salátától a kenyérig - igaz, németül van, de ha mondasz valami támpontot, hogy még mit szerettek ízben vagy fogásban, akkor választok valami érdekeset!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Tegnapi kaja: karfiolpörkölt.
Mai: bolognai, szójából, spagettival.
Jamina
jamina
 
 


SegitsegKép
A metelohagyma az ugyanaz, mint a snidling? Es lehet azt ilyenkor venni valahol?

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya,
igen, ua. Megkívántad? Kép
Tesco-szerűekben szokott lenni.
J.
jamina
 
 


Áfonya!

Esetleg nagyobbakban (Tesco, Auchan) fagyasztva is lehet kapni, amit láttam, az kisebb zöld dobozkákban volt (németül van ráírva), metélöpetrezselyem és bazsalikom mellett (ami nagyon hurráKépKép, mert nagyon szeretem a bazsalikomot, és még a fagyasztott ize is ezerszer másabb, mint a száritotté, ha már nem kapok frisset).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Koszi a valaszokat, talaltam is a TESCOban.
Tenyleg, tud valaki olyan heti menut, amihez nem kell hagymat pucolni/vagni/dinsztelni?Kép

-Afonya

ui: Jamina, megkivanas?! Kaja gondolatatol is rosszul vagyokKépKép
afonya
 
 


Kíváncsi!

Pocok írt régebben sütőtöklevest, ma megcsínáltam, fincsi lett Kép

Egyszerű levesek:
pl. brokkoli krémleves Norci módra: brokkolit rózsáira szedem, sós, borsos, vegettás vízbe megfőzöm, vagy leveskockát (is) dobok a vízbe, majd behabarom tejföllel (lehet tejszínnel is), teszek hozzá reszelt sajtot (trapistát, de lehet másmilyet is) és az egészet bedoboom a turmixba. Annyira sűrű lesz, hogy még pirított zsemlekocka sem kell bele.

Zeller krémleves: kockára vágott zellert megfőzöm sós, borsos vízbe + vegetta, dobok bele zellerzöldet, petrezselymet is, tejföllel behabarom, zöldeket kidobom, többit összeturmixolom, pirítós kockákkal tálalom.

Egyszerű karfiolleves: u. így mint az előzőeket, csontlébe, leveskockába és/vagy fűszerezett vízbe rózsáira szedve megfőzöm, tejföllel behabarom (ezt nem turmixolom) Kisfiam imádja Kép

Itthon sitty-sutty leves, felvágósan tavaszi zöldség leves: olajon párolok a fagyasztott zöldséget (amilyet találok itthon vegyeszöldség + borsó + kukorica, vagy kiváló erre a finomfőzelék alapként árult borsó+répa+karfiol kombináció) szórök rá kevés lisztet, majd felengedem vízzel dobok bele leveskockát, majd teszek bele tésztát (lehet nokedlit, csipetkét is) azzal együtt megfőzöm. Ha kell még utólag fűszerezem.

Pocok!
Milyen recept alapján csináltad a mézeskalácsot? Nekem tavaly nagoyn bejött Miráé, csak idén vissza kell keresnem.

Norci
norci
 
 


Kata, az a krumplipürés tök jól hangzik, kipróbálom! Köszi.

Kiváncsi, nem igazán volt ötletem, semmi konkrét receptre nem gondoltam. Nekem Kata receptje tetszik, a fiúk lehet, hgy valami édesebbre vágynának. Visszakeresem Pocok levesét is. Ha találsz valami olyat, ami jónak tűnik és gyerekízlésnek (meg férjnek Kép) megfelel, akkor köszi, ha bemásolod.

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Pocok! Megcsináltam a sütőtök-krémlevesed, naggggyon fincsi volt! Egy baja volt csak: valahogy elcsúsztam a mennyiségeken, és "picit" több lett, mint gondoltam, kb. 1 hétig ettük. Kép Kép Kép
A beigliről jut eszembe: meg szoktad szurkálni, mielőtt beteszed a sütőbe? Állítólag a sütés közben benne keletkezett gőzök-gázok távoznak belőle, és ha villával megszurkáljuk a beiglit, ki tudnak szépen jönni, nem kell megrepeszteniük a tésztát.

Kata! Nekem is felkeltette az érdeklődésemet a sütőtökös krumplipüré, de mielőtt hozzálátok: milyen arányban vegyem az alapanyagokat? Fele-fele?

Laura
p_laura
 
 


Mai kaja: üveges lecsó rizzsel.
Holnap: ???????????????

A világ legegyszerűbb reggelije
Kenjetek meg egy szelet kenyeret margarinnal, és tegyetek rá néhány vékony szelet sajtot (a sajt milyensége fakultatív Kép). Egy tányérra helyezve dobjátok be 1 percre a mikróba (nem grill-fokozaton). Mennyei! El sem hinnétek, milyen finom, mert túúúúúl egyszerű Kép

Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Mióta tönkrement a melegszendvics sőtönk ilyen a melegszendvics itthon, a is ez volt a vacsi, csak sonkát is tettünk a saját alá.

Norci
norci
 
 


Ha valaki erre jár, aki tavaly Mira receptje alapján sütött mézest, akkor írtam a karácsonyi menü topicba egy-két kérdést, lécci nézzetek be.

Előre is köszi!

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Én is megleptem magam egy muffen sütővel, évekig csak kacérkodtam vele.
A Sparban vettem 12 darabos Kaiser forma és 1800.-Ft volt.

Ma ki is próbáltam. A recept amit kiválasztottam egy piskóta szerűség, de finom nagyon.
A tetjére meggyet és diót raktam. Étcsoki nem volt itthon csak fehércsoki így az került bele.
Normál gázsütűben sütöttem középpen 200 fokon 20 percig, de legközelebb a 15 is elég lesz.

A receptet Míra küldte és Phaedra írta be szeptemberbe:

Muffin recept (forrás Míra)

50g étcsoki,
175 g vaj vagy margarin
100g cukor,
1 cs. vanilincukor,
kicsi só,
4 tojás,
225g liszt,
75g ételkeményítő,
1 cs. sütőpor,
cseresznye vagy meggy befőtt

Csokit nagy lyuku reszelőn reszelni, ha nincs idő, törd össze kicsire,
befőttet jól lecsöpögetni.
A puha vajat cukrot vanilincukrot sót krémesre keverni, tojásokat egymás után hozzákeverni, majd a liszt étk. keményítő és sütőpor keverékét szép lassan belekeverni.
a legvégén a csokit és a befőttet beleönteni.
sütő: 200°C, kizsírozott (vagy papirkosarkakban) sutni. Sutotol fugg
mennyi ideig, (szuráspróba.)

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ma láttam a Corában, hogy van sütőszett, kerek torta forma, kuglóf betéttel is, egy gyümölcstorta forma, és püspökkenyér forma, Zenker márkájú 2000 Ft.

Szerintem nagyon nagyon jó ár, saját célra és ajándéknak is!!! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
A nagy karácsonyi pakolászásban előkerült elveszettnek hitt süti-kinyomóm (nem tudom pontosan mi a neve, kis kerek tárcsákat kell rátenni és olyan "pisztoly" formájú). De sajna a dobozában nincs benne a recept. Ma kipróbáltam egy általam hasonlónak ítéltet de nem akart kijönni a formából. Többféle mintával próbálkoztam de egyikkel sem lett jó. Régen nagyon jól működött, egy katt egy süti.
Tudna valaki segíteni?
Kata
kovkata
 
 


Ma is alkottam egy muffint. Nagyon jó lett. Kép
A Kiskegyed konyhája 2003. decemberi számában volt a recept.

Diós muffin

15 dkg liszt
1/2 cs. sütőpor
15 dkg darált dió
1 db citrom, 1 db narancs reszelt héja
1/4 kávéskanál őrölt koriander
1 késhegynyi őrölt szegfűbors
1,75 dkg margarin
1 cs. vaníliás cukor
3 tojás
1 csipet só

A sütőt előmelegítjük 180 fokra.
A formát kikenjük vajjal, és kilisztezzük.
A lisztet összekeverjük a sóval, sütőporral, dióval és a fűszerekkel.
A margarint kikeverjük a cukorral és a vaníliás cukorral, majd egyenként kikeverjük a tojásokkal is.
A lisztes keveréket hozzákeverjük a tojásos keverékhez.
A kész masszát kanállal vagy habzsákkal a formákba töltjük.
180 fokon 15-20 percig sütjük.

Díszíthetjük mázzal is.
Felolvasztjuk a tortabevonót és megmártjuk benne a süti tetejét.
Meg lehet szórni apróra vágott pisztáciával, mandula forgáccsal, kókuszreszelékkel stb.

Öntet is adható hozzá.
Sárgabaracklekvárt barackpálinkával ízesítjük és melegen adjuk a muffinokhoz.
Adhatunk mellé kifilézett narancs gerezdeket is.





Én nem azokat a fűszereket tettem bele amit ír a recept, bár biztos úgy is nagyon finom, hanem egy kávéskanál Kotányi mézeskalács fűszerkeveréket.

Volt a recept mellett kép is, azon laposak a muffinok teteje, ellenbe nekem szép kúpos tetejük volt.
Igaz a recept az írta 18 db lesz belőle, de nekem annyi tészta nem maradt, maximum 14 lesz belőle.

Ez csak magunknak készült így most én nem mázaztam, nem önteteztem, csak egy fél szem diót szúrtam a tetejébe.
A süti nagyon pikáns elbír egy kis mazsolát, vagy meggyet is a tésztába.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


KovKata!

Nekünk is van olyan sütinyomónk, nekünk ez a recept hozzá:

75 dkg sima liszt
25 dkg porcukor
50 dkg margarin
3-4 tojás sárgája

A hozzávalókat összegyúrjuk, rövid időre ( 10 perc ) a hűtőbe rakjuk. Kivajazott tepsibe a tésztaadagolóval sütiket nyomunk, világosra sütjük.

Remélem tudtam segíteni!

Panni
panó
 
 


<center>Kép</center>

<center><font color="119911"><font size="+1">Csillagszóró szórja fényét,
kíván melegséget, békét.
Angyalka száll házad felett,
átadni egy üzenetet:
Nagyon Békés Ünnepeket!</font></font>
</center>

<center>bigacsiga Kata

Kép</center>

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Tőletek kaptam a mézes receptjét, meg is csináltam most és be tettem a hűtőbe egy éjszakára.
Kérdéseim: 1, a tészta egy kicsit omlós. ilyennek kell lennie? Meg fog keményedni a hűtőben ?
2, azt is írjátok már le, hogy hgy van a receptje annak a fehér habnak amivel díszíteni fogjuk a mézest?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is.

Krisztaa
Krisztaa
 


Pocok!

Nagyon szépen köszönöm, igen a Te mézesedet készitettem el. azóta már többször is megnéztem és a hűtöben már egy kicsit keményebb. Remélem hogy holnap szépen ki tudom szaggatni és sütni.
Majd beszámolok róla.
Még egyszer köszi a segytséget!!

Mindenkinek Nagyon Békés és Boldog KLarácsonyt Kívánok!

Krisztaa
krisztaa
 
 


Sziasztok!

Szánom bánom,
(Elküldve 2003 December 20 szombat - 23h 06Kép
de elrontottam a Diós muffin receptjét beíráskor.
A receptbe 17,5 dkg margarin és 17,5 dkg porcukor kell.

Diós muffin (javított)

15 dkg liszt
1/2 cs. sütőpor
15 dkg darált dió
1 db citrom, 1 db narancs reszelt héja
1/4 kávéskanál őrölt koriander
1 késhegynyi őrölt szegfűbors
17,5 dkg margarin
17,5 dkg porcukor
1 cs. vaníliás cukor
3 tojás
1 csipet só

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ezt az NLC-n olvastam, de olyan jól leírta, hogy úgy gondoltam tovább adom:

mézeskalács díszítése tojáshabbal

A kisütött formák felületét cukormázzal díszíthetjük, "írhatjuk meg". Ehhez csipet sóval felverünk egy tojásfehérjét. A kemény habhoz mintegy hat-hét közepes kanálnyi cukrot keverünk. A cukorhab egy kis részét nejlonzacskó sarkába töltjük, befőttesgumival szorosan zárjuk. Ezután a zacskó sarkát 1, 5 milliméter hosszan levágjuk. (Ha keresztben is ugyanúgy levágjuk, akkor a nyílás csillag alakú lesz. ) Egyszerre ne tegyünk túl sok habot a zacskóba, akkor ügyesebben tudjuk megfogni. A maradékot fedjük le, nehogy megbőrösödjön! A megírandó mézeskalácsot, ha szalvétára tesszük, könnyebben tudjuk forgatni. Néhány óra alatt megszárad a díszítés.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Én műanyag injekciós fecskendővel szoktam a mézeskalácsot díszíteni, van többféle méretű, szép egyenletesen lehet vele dolgozni.
Kata
kovkata
 
 


Pocok,
ma másodszor is sikerült röhögőgörcsöt előidézned nálam.
Bocsesz, de muszáj voltKépKépKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Pocok!

ujjad Kép írás Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pocok,
talán nem haragszol, ha kicsinység kacarásztam műveden Kép
Van egy rossz hírem: az Ötlettárban szereplő receptekért nem vállalok felelősséget! NEM általam kipróbált receptek gyűjteményeKép

Puszi:
Jamina
jamina
 
 


Lányok, miért van az, hogy az én göngyölt húsom mindig "száraz"? Pedig már próbáltam alufóliában, sütőzacskóban. A szalonnával tekertet a párom nem szereti. Csináltam már combból, fehérpecsenyéből az eredmény mindig ugyanaz. Egyébként semmi extra töltelék általában gépsonka+sajt. Ötlet?
Kata
kovkata
 
 


Kata!

Én mindig öntök egy kis vizet a sülthúsokhoz, jól lefóliázom, így egy kicsit párolódik és utána sütöm készre!

Süti
süti
 
 


Sziasztok!
Segítség kéne!
Tudom,hogy már 1000x volt szó kenyérsütésről, de most lett aktuális.
Bigacsiga,
te profi kenyérsütő és linkelőKép segíts!
Alaprecepttől kezdve bármi érdekel.
Jöhet mailbe is : sihegy@vnet.hu
Köszi előre is
Emese
emesu
 
 


Emese!

mail(ek) mentek Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga
Elküldenéd nekem is a kenyérsütős könyvet, amit valamikor tavaly említettél?
csepreghykati@yahoo.co.uk
Köszi!
Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok?
Boldgog Uj Evet Kivanok Mindenkinek.
Esetleg tudna nekem valaki adni egy finom beigli-receptet? ¨Koszonom
gwendoline
 
 


Sziasztok!

Rájöttem, hogy szinte mndig csak baromfiból főzök, most vettem karajt, de fogalmam sincs mit kezdjek vele.
S.o.s írjatok légy szíves recepteket, hogy mit lehet kezdeni a karaj szeleteimmel!

Norci
norci
 
 


Gwen,
Csak nem azt akarod mondani, hogy van Franciorszagban mak- lelohely? En egy ev alatt sajna nem akadtam ra sehol!
Bocs, segiteni sajat recepttel nem tudok, beiglit a szuleim szoktak sutni!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: