Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc,én nagyon várom a plüssállatos mintáidat,föleg,hogy öt perc...(még ha nekem az öt nap lesz is min.:-) )

Mindenki:láttam valami selyemrost vagy rostselyem papirt,azt mire használják?
puposnünüke
 
 


Csi,
kosziKép Dehogy fedem be az egeszet, utalom, ha nem latom, mennyi van benneKép
Tenyleg rafia vagy csak en irom raffianak a maffia utan?:!Kép
Enyem is mezogazdasagi, vagy tiz eve vettem egy bálányit, szekek atkotozesere, azota is azt hasznalomKép
A raf/f/iat viszont siman vitte a palmatex fara /rossz az, aki rosszra gondol, azert se javitom kiKép/ es szep atlatszoan szarad.
Hm, ezt a parafa-dekut viszont kiprobalom.

Jamina,
eleg, ha ennyit mondtal, mar be is ugrott, melyikre gondolsz. Annyiszor atneztem mar oket, kivulrol fujomKép Megnezem, hatha van benne jo otlet, koszi.

Nünü,
az milyen? Amiben ilyen szalak vannak?

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa!
A gyakoribb címek, ahol járni szoktam: www.foltvarras.lap.hu. A többihez angoltudás szükséges: www.debbiemumm.com (az archivban rengeteg kész leírás van, igaz, inchben dolgozik), www.freequiltpatterns.info (óriási linkgyűjtemény), www.freepatterns.com (regisztrálni kell, acrobat reader kell hozzá, de itt is rengeteg kész munka van részletes leírással). Ha nem elég, még próbálok egy párat összeszedni.
Általában nem sablonokkal dolgozom, hanem körkéssel, vágólappal. Applikációt visz. ritkábban csinálok (az túl időigényes).
Még meg kell tanulnom képeket feltenni, utána viszont nem menekültök, pakolok majd rendesen.

Kezdenek lassan levonulni a "dolgozós bácsik" tőlünk, és én lejmolok mindenféle maradékot. Már van gipszkartonom, ma kaptam kis rétegelt lemezkéket, kb. 10x12 centiseket, ezeket majd dekupálni fogom. Padlóparafa darabkák is vannak, ezekhez még nincs ötletem, de lelkesen félrepakolgatom. A festőket is le akarom még nyúlni. No, nem fájdítom a szíveteket tovább...
Kérdés: A gipszkartont, ill. a falapot hogyan lehet akasztóval ellátni?
Köszi a válaszokat

Ildikó
b_ildikó
 
 

 
 

Pnünüke,
mail ment.


Ildikó,
gőzöm sincs hogy lehetne akasztózni.

AnyapocKép
plüssállatok jöhetnek, akár készen isKépKép


Gigóca
ja aki tudja a régi mail címem, arra írjon. Jó?
gigóca
 
 


Ildikó,
a szlvétásban épp most volt szó az akasztásról, kukk át!
Jamina
jamina
 
 


Anyapoc!

Én is szeretném az 5 perces állatok leírását!

Köszi:Jucusmamus
20170114224602
 
 


Áfonya!
Dodó nem éri el ezeket a dolgokat, mert az ablakban van.Kép Csak a fénykép kedvéért tettem más háttérhez.

Anyapoc!
Ok, majd szólj!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya,
nemtom,milyen szálakra gondolsz,szóval ez a rostselyem vagy selyemrost papir,fogalmam sincs,milyen,azért kérdeztem:-)
kis vékonyka lap lehet,olyan gyürt hatásu,egy tasakban tiz darab volt és a felsö lap nagyon szép bordó volt,arra figyeltem fel.De mivel be volt nylonozva,nem tudtam rendesen megszemlélni.Érdekelne,miféle technikákhoz használják.
puposnünüke
 
 


Nünüke!
Nem az,amit ha fény felé tartanak, akkor látszanak benne ilyen szöszök, vagy növényi darabok? Ja, hogy be volt csomagolva...Ha az, amire én gondolok, akkor azzal díszítenek üdvözlő-kártyákat, és lámpásokhoz is használják. Piszok drága volt, nem?

Gyerekek!!!
vettem hurkapálcát, hát döbbenet! Közhely, de igaz, hogy az én időmben ilyen nem volt! Komolyan mondom, hogy a hulladék hulladékából készült, úgy kellett összeválogatnom tíz darabot. Mitöbb: pocsék az egész. Azt mondta a csaj, hogy egyszerűen nem kapnak normális minőségűt.
Láttam nagyon szép fotokartonokat is, de az is piszok drága voltKép

Áfonya!
Gondolom, a megvalósításban a legnehezebb írni volt, gyöngybetűkkel. Vagy azt Apa csináltaKép?
Nálam egyébként raffia=rafia, hobby=hobbi, és akril= acryl, attól függ, hogy éppen hogyan írom leKép Én is a Palma Fa ragasztóját használom, nagyon szeretem, és csak simán pálmafának hívom. Azzal ragasztom a léceketKép
Gondoltam ma Rád, mert kibontottam a Deka repesztőmet, és valami isteni illata van, de ezt most komolyan mondom!
Büdös még az üveged?

Csi
csii
 
 


Nünüke!

Ami nekem 10-esevel csomagolt, atlatszo papirom van, amiben pont bordo van felul, az a transzparens papir, de abban nincsenek rostok.

Amit Te lattam, szerintem az az egyik regi kedvencem, anno 99-ben az eskuvoi meghivomra kerestem papirokat es akkkor lattam ilyet eloszor. De akkor még nem talaltam nyomdat, aki meg tudta volna csinalni belole, amit akartam, bruhuhuKép Csatlakozom Csihez, lampahoz, kepeslapokhoz jo.

Csi,
en hurkapalca helyett mar joideje vagy bambuszrudat vagy osszekotozott saslikpalcikakat hasznalok, azok szepek.
GyongybetuimKép Irtam kiserolevelet a csomaghoz, mi?Kép Apa tenyleg sokkal szebben ir, de mentsegemre mindig a balkezessegemet hozom felKép
Gondoltal ram, deédi vagyKépKépKép Uveg budossege enyhul, de még aggodom a vegeredmenyt illetoen.

Egyebkent a papirmasem egesz jo lett, csak a vegen eldeformalodott, szoval még finomitani kell a technikan, de van remeny.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Én is "bambuszolok", de azt nem tudom szépen elvágni, vagy legalábbis béna vagyok hozzáKép Szöszöl-szőrösödik, ha meg ollóval vágom, akkor nyomott lesz. A saslikhoz nem ezt a pálcát árulják? Mert akkor megnézem a Cora-ban.

Csi
csii
 
 


sziasztok!
Meg szeretném venni vagy kölcsön kapni a Burda 1991. márciusi számát!!!
köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok,
Anyapoc,
szeretném én is elkérni a plüssfigurás sablonokat. Tudod, az 5 perceseket.

Lányok,
ha van vkinek Fürge Ujjak vagy Burda, amiben kisfiúnak való kötött pulcsi, kardigán, sapka stb. van, lécci küldje már el olvasható formában. 92-es méret érdekelne, a nagyi újból kezébe vette a kötőtűt, most már van is kinek.Kép Mél címem a profilomban.
Előre is nagyon szépen köszönöm.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lassan az Archívot is archiválni kellene! Kép

Áfonya, egyszer régen, azt hiszem ide, feltettél egy oldalt,ahonnan én mindenféle kicsiknek való feladatlapot szedtem le( egy tigrisnek kellett az utat megmutatni a labirintusban, össze kellett egyforma képeket kötözgetni stb.), de nem találom. Nem emlékszel rá? Már végig néztem mindent érte!

Magdi
Magdi
 


Csi,
nalunk borotvaeles kesek gyujtemenye van a konyhaban, en szepen el tudom vagni. A saslikos az vekonyabb es hegyezett, azert szoktam kotegelni es a veget lecsiszolni.

Phaedra,
megnezem, meg van-e /igy kell irni?!/.

Agci,
milyen kell, mintas avagy egyszinu? Regi ujsagokban szerintem nem eszerint voltak a meretek megadva, inkabb eletkor szerintKép

Magdi,
passz, de este megnezem. Ma gyerekmentes nap van, ki kell hasznalnomKép

Ma az en eletem parja egy olyan pillantast eresztett meg felem... amikor kijott a konyhaban es meglatott engem, felig eltunve a kukaban es kerdesere, miszerint mit csinalok, azt feleltem, hogy a tejberizses /gyorskajas/ zacskot keresem, mert olyan "fempapir" es eszembejutott, még jol johet karacsonykorKép Kivancsi, nem csuklottal?Kép

-Afonya
afonya
 
 


rajottem kozben, megvan-e, igy helyes

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
Tudhattam volna, hogy Rád mindig számíthatok Kép

Ágci!
Mail ment. Küldtem egy nagyon helyeske együttes leírását.
phaedraa
 
 


Magdi,a http://kreativ.lap.hu oldalon is vannak gyerekeknek való linkek és a http://gyerekprogram.lap.hu/ is jó.
puposnünüke
 
 


Sziasztok!

Nnna,du megírom a levelet,erre a net bek...ál.Ez van. Na de most!!!!

Szóval itt láthatók a plüssfigurák.
Többet nem merek feltenni,mert Csí küldött egy levélkét,aminek tartalmát fontolóra vettem.A sablont postai úton küldöm,ha megfelel,csak írjatok a mailcímemre,hogy melyik kellKép.
Meg hát ugye egyet-kettőt már megcsináltam és persze nem öt perc,hanem mondjuk egy bonyolultabb 55...KépKépAzért így is jó lesz????

Kata

Kinéztem magamnak a bringa,a haó és a sárkány sablonját!!!Nagyon jók!Ezeknek a listájára szeretnék felíratkozniKépKép!

Csí

Ja,ez eszembe sem jutott...de akkor hová lesz az alkotás öröme??KépKépKép

Gigóca

Istenbiz küldök és nem vmi agyonnyomott legyet ámKépKép!Akkor viszont ezeket is fénymásolom és egy hetet csúszok,mert őszi szünet vanKép.De lehet ,hogy nem is fér egy borítékba,így majd külön megy.Majd még megálmodom.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Vannak kesztyűbábok is,az is mehet?
anyapoc
 


Anyapoc!
Csak nem arra gondolsz, hogy nyakát veszem annak, aki újabb megvalósítandó ötlettel áll elő?Kép Kép Kép
(bocsKép)

Nünüke!
Nagyon köszönöm a mintát, kicsit késve leltem meg, mert rendszeresen megfeletkezem a free-mailrólKép.

Csi
csii
 
 


Csí

Erre utaltam volna?KépKépDe ezek szerint jobb,ha óvatos vagyok,mert még a végén ki leszek tiltva...
Miért is bocs?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Én is szeretném elkérni a plüssfigurák sablonjait.
Köszi!
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,
voltam ma bolhapiacon, és ott láttam egy házilag készített hóeséses játékot! Kép Nagyon gagyi volt szegénykém, mert nem hengeres, hanem szögletes üvegből készült, hat-, vagy talán inkább nyolcszögletű üvegből, és így megtört a kép. Alig látszott. Aztán meg a glitter, vagy mit tettek bele, túl apró szemű volt, és az elején nagyon gomolygott a hó, nem is lehetett látni a figurákat, aztán hirtelen nem esett már egyáltalán. Egyébként vízben volt, nem olajban, ahogy meg tudtam ítélni kívülről. Az sem tetszett, hogy a csavaros tetőt úgy hagyták, ahogy volt, ez így elég lehangoló látványt nyújtott.
Nna, csak azért írtam le, hogy ha valakinek kedve támad csinálni, akkor már tudja, milyen hibákat kerüljön el. Mondjuk például én Kép mert a múltkor vettem fehér glittert, vagy valami olyasmit.
Áfonya,
ugye, beindítja a fantáziát az a jó kis szemétláda? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Magdi!

Én ezekre a helyekre szoktam járni, ha a fiamnak óvódás iskolás feladatokat keresek:

http://www.sitesforteachers.com/
http://teachers.teach-nology.com/index.html

Ez egy gyűjtemény oldal, mind a kettő ugyan azt takarja.

Ezen az oldalon vannak olyan feladatok amit kérdeztél.
http://schoolexpress.com/fws/cat.php?id=2247

http://schoolexpress.com/fws/ws/ages3to6/maze/maze01.gif
http://schoolexpress.com/fws/ws/ages3to6/miscellaneous/leftright.gif
http://schoolexpress.com/fws/ws/ages3to6/miscellaneous/fast.gif

A keresőbe a 3-6 éves, primary school, firs school, kindergarten prischool, szavakat ha beírod akkor szűrhető a nagyszámú kőr.

bigacsiga Kata

ui: Ha valaki tud hasonló oldalakat szívesem veszem én is.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Anyapoc!
Azért bocs, mert ma harapok, embert eszek, margarinnal, zöld petrezselyemmel. Biztos megmart egy lámaKép

Csi
csii
 
 


Anyapoc!
Úgy kérnék a plüss-szabásmintákból!
Egy a probléma, már így is 3 nagy szatyor plüssállatkánk van (hiába no, a 3 gyerek sokat kapott). De még lehet, hogy rászánom magam, s akkor szólok.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Anyapoc,
mél ment.
Ildikó,
neked is.
Esetleg előre gondolva az unokákra?Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Első félkész állatka,egy pánk stílusú,sokszínű zebra.Kép

Ildianyu

Küggy egy mélt lécci a címeddel!

Ágci

Válasz és leírás ment!

Ildi

Ugyan már,azért ezek csak saját készítésűek!KépKépKép
Na meg Ágcinak igaza van,és az unokákkal mi lesz?Még majd elmondhatod,hogy a Te idődben voltak saját készítésű plüssállatok...KépKép

Csi

Akkor még most közlöm,hogy nem vagyok ehető!!!!KépKépÉs belém törne a fogad és megülném a gyomrod és különben is,hát milyen dolog ez!!!És egy ártatlan lámára fogni..KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Első félkész állatka,egy pánk stílusú,sokszínű zebra.Kép

Ildianyu

Küggy egy mélt lécci a címeddel!

Ágci

Válasz és leírás ment!

Ildi

Ugyan már,azért ezek csak saját készítésűek!KépKépKép
Na meg Ágcinak igaza van,és az unokákkal mi lesz?Még majd elmondhatod,hogy a Te idődben voltak saját készítésű plüssállatok...KépKép

Csi

Akkor még most közlöm,hogy nem vagyok ehető!!!!KépKépÉs belém törne a fogad és megülném a gyomrod és különben is,hát milyen dolog ez!!!És egy ártatlan lámára fogni..KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Mél ment! Kép
Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu

A válasz isKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Mail ment

Anyapoc

anyapoc
 
 


Phaedra,
na mim van nekem, na mim?Kép Csak nem a csipkes paravan erdekel belole? Vagy a mintagyujtemeny?:Dobj egy mail, hogy csinaljuk a boltot.
afonya
 
 


Csi

ne haragudj meg, de érdeklődnék a Unikat újságról.
Nem Tudnál felrakni néhány képet?
Kicsit drágállom az újságot, és így egyszerűbb lenne.

Előre is köszönöm
Betti
Betti
 


Áfony Kép

Írtam mail-t Kép Kép Kép
phaedraa
 
 


Anyapoc!

Mivel szkennelni nem tudok, fénymásolom és küldöm ha adsz egy címet.
Esetleg kipróbálom digitálissal lefényképezni és megnézem mekkorát csal nyomtatásnál.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata

Ahogy Neked jó.Nekem jó úgy,is ha nagyjából akkorára tudod fényképezni,ajd legfeljebb én csalokKép,amikor csinálom a mintát.
Köszike

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Ok, akkor próbáljuk meg először mailban képként, mert nem tudom mikor jutok fénymásoló közelébe.
OFF
A biztosítót várom mert egy hete a fölöttem lakó kissé eláztatta a WC-nket.Kép Mentségére legyen mondva, hogy egy az egész lépcsőháznak közös vízvezeték cső kezdett el éjszaka engedni és ő sem tudott róla.
Aztán tegnap a változatosság kedvéért a fürdőt áztatta el, mert nem rakta vissza a mosógép csövét a kádba. Cseppet sem voltam ideges. Ááááááá! Kép
Na itt már nincs mentsége.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Lányok, mi az az Unikat?
Tudatlan Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi,

egy barkácsötletekkel teli újság.
itt utánanézhetsz:
www.unikat.hu.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Kata!
Nézd a dolgok jó oldalát, Örülj neki, hogy éppen nem ruhákat festett a mosógépbenKép

Anyapoc!(A lámavédőKép)
Láttam ragasztósprayt UHU gyártmányban is.

Betti!
Szerintem nagyon jó az újság, megéri a pénzétKép Van viszont egy aranyszabály a neten, hogy új kiadványokat nem szabad feltenni, mert nem biztos, hogy értékeli a kiadóKép. Ez minden újságra, könyvre igaz!
Ha viszont megnézed a fentebbi linkeket, akkor látod a tartalomjegyzékét, az talán segít. Vagy láttad már?

Kíványcsi!
És mikor fogod megcsinálni TE? Újabb tapasztalatok kellenekKép!

Csi
csii
 
 


Gigó!
Tudom, a frissítés...Kép

Kíváncsi!
Fentebb írtam Barna Ildinek róla! Egy új ötletmagazin!

Csi
Névtelen
 


Kata

OK!Várom!OFF-->nálunk is volt hasonló,csak a mi lakásunk kimaradt és a felettünk levőtől az alattunk levő ázott elKép!

Csí

UHU,vagyis ahaKép.Akkor mostmár muszáj lesz beruháznom rá,mert a végén kiderül,hogy feleslegesen téped a klaviatúrátKép!
-->Jó a megoldás,gratulálok!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Phaedra, és akit még érdekel!

Kaptam egy levelet, hogy indul a XIX kerületben csipkeverő tanfolyam.
2003 okt. 26-án vas lesz egy éltalános megbeszélés, hogy mikor legyen stb .....

A cím: 1193 Bp Deák F. u 57.
míra
 
 


No de lányok! azaz Ágci és anyapoc!
Hol vannak még az unokák! Még csak most szülöm a negyediket, ráér az még. De ha már így provokáltok, akkor kérnék én is szabásmintát.
Hogy működik ez itt nálatok (nálunk), aki küld az fénymásol grátisz, vagy pénzt küldök érte vagy valamit cserébe?
Anyapoc! Küldök egy emilt a címemmel és a kívánságlistával. A zebra különben nagyon bulis.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Ildikó

Rendben,várom!De gyerök ne legyen a listádom,mert egyenlőre nekem is csak 1 van és az kell nekem isKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Az én kívánságlistám már ment. Odaért?

Panni
panó
 
 


Panni

Mindjárt megkukkantom!

Anyapoc
Névtelen
 


Panni

Megjött,vettem a rendelést...csak győzzem összeírniKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: