Új privát üzeneted érkezett!

Gigóca, Kíváncsi!

Pont erre gondoltam én is, hogy az olaj, meg a víz nem keveredik, csak a víz, meg a glicerin. A glicerin meg sűrít annyira, hogy lassabban potyogjon le benne a hó. Csak azt nem tudom, hogy a csillám leesne egyáltalán benne.... A hungarocell biztosan könnyebb, mint a víz, így az kilőve.
Nekem az olajjal az a gondom, hogy szerintem nincsen az a kupak, ami benttartaná az üvegben.
De tényleg ki kéne próbálni..
Gigó, hajrá, és szurkolokKép

Kíváncsi!
Láttam olyan izzósort, amire fémlapból tölcsér volt hajlítva, erre is jó lenne a fémzacskód...

Áfonya!
Mi van a papírmaséval?
Tegnap olvastam a Praktikában, hogy tojástartóból is lehet csinálni az alapot.

Csi
csii
 
 


Csi!
Tudnál az Unikatról egy kicsit bővebbet mondani? Én - műveletlen - nem ismerem, a Sajtópontban sem hallottak róla. magyar, v. külföldi? Katalógus, v. újság?
Köszi

Ildikó
b_ildikó
 
 


Lányok,

a próba alapján jelentem, a csillámpor nem jött be. Az olajban csak nagyon lassan esnek le a szemecskék.

Gigóca
gigóca
 
 

 
 

Nekem volt régen olyan lámpám,amiben csillámhoz hasonló darabkák ármalottak,de szerintem csillámpapír volt összevágva.Az nehezebb,mint a por és ha jó arányban van a víz és a glicerin keverve,akkor működhet is.Láttam a KH katalógusban pici műanyag virágokat,az is jó lehet.Konfetti?Vagy az elázik?
Olaj-->Az is jó lehet,mert ha összerázzuk vízzel,apró gömbök keletkeznek,amíg vissza nem megy a víz felszínére.És akkor nem is kell semmi más,csak avyg színezett víz,de jobb lenne,ha az olajat lehetne színezni,mert akkor színes gömböcskék úszkálnának a vízben összerázás utánKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csi, mint sok minden szakértője meg tudod nekem mondani, hogy házilag lehet-e bútort viaszolni? és ha igen hogyan?

Móró
Móró
 


Anyapoc!
A gömb szerintem nem lesz színes, ha az olaj színezett, de majd Gigó kipróbáljaKép

Gigóca!
Nagyon lassan? Mert az lehet, hogy jó is lenne. Kevesebbszer kell rázni...

Ildikó!
Én sem hallottam a lapról, Ágci tette fel a minap ide a linkjét, ami semmiről sem szól, mert csak a címlap van rajta. Az meg olyan rossz, hogy az alapján én észre sem vettem volnaKép
Kedves ismerős megvette, de neki nem tetszett, így elküldte postán, hogy nézzem meg. Sosem kapja vissza, elboltoltam vele.
Minden páratlan hó 20-án jelenik meg, 1200Ft, 81 oldal. Ami nekem nagyon tetszik, és tervbe is vettem az elkészítésüket, azok a következők:
--Virág kukoricacsuhéból
--Virág terrakotta gyurmából
--Spárgából készült kosár (ez nagyon-nagyon tetszikKép)
--Edényalátét kukoricacsuhéból
--Szalvétatartó levegőn száradó gyurmából( ez is állatiKép)
--Borosüvegek díszítése (ez annyira jó, hogy csak na!)
--Mécses rizspapírból+befőttesüvegből (ez már kész)
--Erdei kunyhó fadarabokból(nagyon egyszerű)
--töklámpás száradó gyurmából
Van benne gyerekeknek való dolog is, azaz iskolás gyrekek részére elkészíthatő dolgok, pl.: tolltartó, ceruzára kis gyurmadísz, szül.napi meghívó, telefontartó, emlékkönyv, de van benne textilből készült baba, és üdítős flakonból készült autó is.
Szlovéniábanban nyomják, még nem néztem meg, de talán itt is van kép az újságról:
http://www.revijaunikat.com
http://www.vegor.hr
http://www.hobby-art.com

Nekem tetszik! Ha a Praktikához hasonlítom, akkor drága, ha egy barkácskönyvhöz, akkor nem, mert ebben nagyon jók a leírások, és a képek, és megvalósíthatóak az ötletek.
Futtassam még a lapot?Kép

Csi
ui.:mielőtt elküldtem, megnéztem a linkeket, itt az első szám tartalomjegyzéke képekben, azaz majdnem teljesen ezek vannak benne az itthoni számban is:

http://www.revijaunikat.com/tekoca_stevilka.htm

Csi
csii
 
 


Csi!

Mi az az Unikat?Egyébként írtam egy novellát a szalvétás topicba csak eltüntettem.Holnap újra hozzáfogok mert most mennem kell halacskákat üvegfesteni,de kontúrozástól az én kezem is kikészült már!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Csb. Kata!Kép

Köszi a sok micimackós linket!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Móró!
Nem vagyok semminek a szakértőjeKép Viaszolt bútort még nem is láttam élőben, csak képről, de nagyon tetszik. Nemrég olvastam róla, de nemtom, hogy mit. Majd megnézem.

Jucusmamus!
Kezdj el reszelni, akkor majd vissza fogod sírni a kontúrozást! Egyébként én anno mindig a radiátorra tettem a festékeimet használat előtt-alatt, mert akkor sokkal jobban folyik, és a kontúrt sem kell kinyomni a flakonból. Ez csak egy tippKép
Az Unikat egy kéthavonta megjelenő újság, aminek most jelent meg M.o.-n az első száma.

Csi
csii
 
 


Bigacsiga!

Reszketnek az összegyűjtött teászacskóim az 'elanos' oldalak láttán!!! Köszi az oldalt! Nagyon tetszik.
Valaki nem tudna tanácsot adni, hogy munkába járás, háztartás és gyereknevelés mellett, hogyan lehetne minél több időt szentelni ezen nagy szenvedélyemnek? Azt hiszem ez csak költői kérdés volt és a megoldást nekem kell megtalálni.

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Bigacsiga,


tudsz még esetleg gyurmás oldalakról? Főleg olyan érdekelne, ahol meg is mutatják hogy kellene megcsinálni.


Köszi előre is.
Gigóca
gigóca
 
 


Megpróbáltam ma kezdeni valamit azokkal az ominózus bébitápszeres zacsikkal, de kiderült, hogy mégse fémből vannak...Pedig egészen úgy néz ki, de ha van is benne fém, laminálva van műanyaggal, ha jól látom. Lényeg a lényeg, nem lehet domborítani, mert kiugrik, csak karcot hagy rajta a domborítás. Még megpróbálom, esetleg hajtogatni lehet belőle, de már közel nem vagyok olyan lelkes. Kép
Ugyanilyenem van kávés zacsi is, ugyancsak laminálva szerintem.
Azért lehet, hogy így is jók valamire, csak nem tudom még, mire. (Esetleg tápszert és kávét csomagolni? Kép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Csi

Én kipróbáltamKépKépEredmény:olajos ing,olajos padló és olajos gyerekKépKép.Ha vki ilyet akar,garantált az eredmény...csak az üveg tetejét kell levenni összerázás előtt!KépKépKép
Egyébként azt csináltam,hogy olajba tettem vízben oldódó festéket.Lettek is gömbök,csak nagyon kicsire estek szét ,de működik.Vhogy ki kellene játszani,mi az a viszkozitás,aminél jobban néz ki.Na meg a csillámnál is.
Edényalátét raffiából?????-->emlékszem,Te szoktál azzal dolgozni.Csináltál már?

Kíváncsi

Szerintem arra tökéletesen megfelel.Ha majd kipróbáltad,áruld el,milyen lett???KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Lányok, ma egész délelőtt teatasakokat ragasztottunk Laurával.Nagyon jók lettek, teljesen el van ragadtatva az eredménytől!Rita meg a ragasztótól van "összeragadtatva".Legalább kreatívan töltöttük a délelőttöt!Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Timi, hova ragasztottátok, mire, és főleg mivel? Nekem is nagyratörő terveim lennének Karácsonyra a tasakokkal. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Timi!
izgalmas lehetettKép! Már én is nagyon várom, hogy a gyerekek is bekapcsolódhassanak! Képek, esetleg?

Kíváncsi!
Zacskókban utazol? Van ám sok más hasznos dolog is egy háztartás körülKép
off.:megy majd mail csak elcsúsztam időben...

Zsóci!
Csak nem azt akarod mondani, hogy az éjszakákat alvással herdáltad el eddig?

Anyapoc!
Izgalmas lehetettKép
A rafia még nem került sorra, de tervezem... Nagyon szeretem. Ja, és találtam bambuszt, ehető rügyekkel. Ugyanis élőKép. Jövőre lesz a kertemben, állítólag megnő 15m-re is!

Írtam a másik topikban is, hogy ha valaki még nem járt ott, akkor nézzen be a http://kreativ.lap.hu -ra, van ott minden, a gyöngyfűzéstól a nemezelésen át az üvegfestésig minden.

Csi
csii
 
 


Zsóci, netezz kevesebbet!
Névtelen
 


Kedves Névtelen,

ha nem zavar, vedd észre, hogy Zsóci szegény eddig össz.6 levelet írt eddig.
Ja és ha építő ötleted nincs, akkor húzz el.

Gigóca
gigóca
 
 


Tegnap este megtörtént életem első levél-elszállása - na, ezt jól megaszontam.
Tehát még egyszer:

Csi! Köszönöm az unikatos információkat, találtam egy magyar honlapot is, www.unikat.hu. Meg is lehetett rendelni a lapot, s én vakmerő, egy évre megrendeltem. Kíváncsian várom...

Ha jól emlékszem, a festékekről kérdeztem még. Tehát: miben keveritek, hogyan veszitek ki az üvegből, mit csináltok, ha marad a bekevertből, vagy ha nem elég, s pont ugyanolyan árnyalat kellene még? Ha nagyon béna a kérdés, nézzétek el nekem, ezen a téren kezdő vagyok. Archívot olvasni sajnos nincs igazán időm, a modem sem támogat ebben, a lábam is dagad így hét hónaposan.
Előre is köszönöm a válaszokat

Ildikó
b_ildikó
 
 


Kíváncsi, fotokartonra és kétoldalas színes kartonra ragasztottuk, mintától függően. Ragasztóstiftet használtunk, mert az nem csöpög, és a ruhából is kijön.
Csi, ha jól emlékszem olvastam valahol, hogy te szalvétatechnikával is próbálkozol.Én ebben kezdő vagyok, de karácsonyra szeretnék a gyerkekkel a nagyiknak készíteni.Ha elakadunk, majd kérdezek tőled, nem gond???
Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Csi, tudod mi itt "zacskóban" igencsak bővelkedünk Kép
Kíváncsi

De csak mondd a sok szeméthasznosítási ötletedet, naponta egy zsákkal viszek le a szelektívbe! Kép
kíváncsi
 
 


Gigóca!

Azt a gyurmás oldalt véletlen találtam, de ha, látok hasonló jót leírásokkal gondolok rád.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kíváncsi!

Ez tetszettKép! Hogy lehet, hogy nem kezdtél még barkácsolni? Vagy ennyire nem nyomnak el a fiúk?
Ami nem szemétbe való:
tojástartó--papírmasé
ha műanyag, akkor jó festékkeverő palettának, de kiöntő formának is. Sőt a papírból készült tojástartó a legjobb hangszigetelő, egy csomó nagynevű stúdió is ezt rakott a falra régen.
Fagylaltos pálcika--mérettől függően festékkeverő, képkeret, vagy szélforgó is lehet.
Búcsúban(Kép) vásárol vattacukor igen vastag fapálcája nálam ablakpárkány lett a képtárban lévő házikón. Ne kérdezd, hogy hogy jött haza velünk, arra már nem emlékszem...Kép
Műanyag süteményesdoboz--kiöntőforma. Van tortára tehető szép kicsi levél, meg mindenféle csokiból készült lapos dísz, annak a műanyag formája szintén remek dologKép
Szaloncukor papírja--kicsi golyókká gyúrva egy hatalmas üvegpohárban szépen megtöri a fényt. kisimítva remek konfetti készíthető belőle lyukasztóval.
Lekváros üvegek-- mécsesnek találták ki, az tuti. Ezen a képen:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39357.jpg a középsőben nemrég még áfonyalekvár flotyogott. Áfonya a kedvencemKép
Nescafe üvege--nálam ez a liszt-só-morzsa tartója. Tudod, az a karcsú, hegedű(?) fazonú üveg. A bébiételesről ne is beszéljünk. Annak egyébként örülnek a méztermelők.
Tápszeres doboz, kutyakonzerv, sólet--lásd a dobozokat a képtárban.
Krumpliszsák--az nagy kincs, sajnos elég kevés van mostanság belőleKép Nekem már szalvéta is került rá.
Szúnyogháló maradéka--némi arannyal lefújva karácsonyi masni, csak jól álcázza magátKép
Borosüvegek díszdoboza--azt gyűjti nekem fél Budapest! Falikép, madáretető, papírzsebkendőtartó, stb.
A WC papír, ill. a papírtörlőről már volt szó fentebb.
Tejfölös doboz--ha nem a fagyasztóban landol gyümölccsel feltöltve, akkor az is lehet alapja egy kaspónak, de azt még nem csináltam.
Műanyag üdítős-palack--Unikatos ötlet, a belőle készült autó.
Tejesdobozok, vagy egyéb italos-papírdobozok--Praktikában volt anno, hogy az oldalát levágták, belül befújták szilikonos spray-vel, homokot szórtak bele, majd, mint amikor a tepsit belisztezik, körberázták a homokot, és gipszet öntöttek bele. Mikor dermedni kezdett, akkor belenyomtak hat darab teamécsest, és némi kavicsot(macskaalom) szórtak a felületre a mécsesek köré...Száradás után széles masnival kötötték körbe.
Most ugye nem kell kitérnem az építési hulladékokra?Kép

Ildikó!
Bocsi, azt hittem, hogy olvastad anno Ágci ajánlatát az Unikattal kapcsolatbanKép Ő is ezt a magyar oldalt említette, csak ott nem voltak fent a képek az újságból... Bátor vagy, hogy megrendeltedKép Nekem tényleg tetszik.
Milyen festékekre gondolsz? Abból van bőven errefeléKép
Most, így hirtelen annyi, hogy a bekevert festéket én befőttes üvegben keverem be, és abban is marad, míg el nem fogy.
Nagyon sok "festék-pótló-festék"-ről olvashatsz a Szalvétatechnika topikban, ha minden igaz, akkor ezekben a leírásokban is említve vannak:
Sztechnika-Archív:
Gigóca Elküldve 2003 Szeptember 14 vasárnap - 21h 41
Phaedra Elküldve 2003 Szeptember 08 hétfő - 10h 32
Csi Elküldve 2003 Szeptember 08 hétfő - 18h 05

Mindenféle maradék festék, vagy lakk, pác nagyon jól jön, és színezhetőek is, csak egy a lényeg, hogy a különböző óldószerű festékek ne keveredjenek.

Timi!
Többnyire itt mindenki megfertőződött a szalvétatechnikával, én is itt kaptam el Phaedrától, aki azóta sem képes állni a kezelésem költségeitKép A sz.technikás topikban rögtön válaszol az, aki legelőször arra járKép Szerintem olvasd el a fentebb említett üzeneteket. Gigóca egy könyvből rakta be az alapokat(nagyon jó), és ott leírtuk a saját pozitív-negatív tapasztalatainkat is. De nyugodtan kérdezzKép

Sziasztok!

Csi
csii
 
 


Gigóca!

Alakulnak halacskák a fürdőben.Amikor anyukám meglátta a csikóhalakat(kedvence) közölte,hogy neki is kell,csináljak!
És akkor még a nővérem és a "kicsi"fiai nem is látták!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Hajrá Jucusmamus!!!Kép


Meg majd csinálhatsz az összes látogatónak, akiknek vannak gyerekei.KépKép Ezt tapasztalatból mondom!Kép


Üdv Gigóca
csak győzd festékkel!
gigóca
 
 


Sziasztok!

Tettem fel pár képet a képtárba.

Van egy könyvem amiben több ilyen van (sárkány, süni, manó, hal, bohóc, tulipánok, hóember, stb.), ha érdekel valakit még más variáció szóljon.

<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39455.jpg" target=_top>Angyalkák</a>
<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39456.jpg" target=_top>Lepkék1</a>
<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39454.jpg" target=_top>Lepkék2</a>

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csi, köszönöm! Már elolvastam a szalvétás topikot, tényleg nem semmi, ami ott megy!Majd igyekszem képezni magam,Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Kata!
nekem sajnos már nem férnek el a mobilokKép.

Timi!

Van, hogy mi magunk sem tudjuk követniKép

Jucusmamus!
Nálad Gigó halacskái, nálam Gigó szalvétája van a fürdőben...Arra is harap mindenkiKép

Csi
csii
 
 


Csi!
Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Mostan jöttem rá,hogy tulajdonképpen fogalmam isncs,hogyan kezdjek bele a fürdöszobába való halacskák elkészitésének?:-)Milyen tipusu festéket vegyek hozzá,fóliára kell festeni,és aztán mivel ragasztomf el,vagy a csempére kell elörajzolni,meg ehhez kell olyan drótkontur,ááá:-) Valaki szánjon már meg egy gyorstalpaló leirással:-)
puposnünüke
 
 


Zsóci keresett zsiráfmintát.Textilböl nem találtam a frottirállatkás füzetemben,de papirból ablakképnek való minta van.kell?
puposnünüke
 
 


Puposnünüke,

lehúzható matricafestéket vegyél, és bizony kell hozzá kontúr is. Ja, de nem drót, hanem az is matricafesték.
Kapható az is többféle színben, egyesek a feketére esküsznek, én pl csak az ólomszinüt szeretem. Fóliára kell festeni, jó a genoderm vagy hogy a csudába kell írni. Az a lefűzös dosszié. Ált. fehér csík van a szélén lukakkal.

Keresek majd neked leírást, aztán elküldöm mailben. Jó????

Gigóca,
de van üvegfestéses topik, addig ha van időd olvasgass arra is.
gigóca
 
 


Köszi,Gigóca
elkezdtem olvasni az üvegfestést,de nekem nem hozza elö elejétöl a régi oldalakat,nem tudom,hogyan keressem meg.A nagyját szerintem már kitárgyaltátok az elején.
puposnünüke
 
 


Gigóca!

Az a trükkös az egészben,hogy ebbe a fürdőszobába no mennek vendégek mert ez a hálószobából nyílik.A publikus füribe még nem tettem semmit de ezek után lehet,hogy nem is fogok!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Puposnünüke!

Zsiráfok jöhetnek minden mennyiségben.
Köszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Kata

Igen,érdekel!!!!!Autós van a mobilból???Sablont kééééérek!!!!KépKépKöszi

Csí

Felteszem majd akkor a raffiából készült edényalátét képét,csak drót kell hozzá.Na de gondolom ez nem probléma,akinek ennyi minden van a háztartásábanKépKépKép!Meg van még vmi,de arra nem emlékszem.Mármint raffiábólKép.
Bambusz-->és a pandákat mikor rendeled meg hozzá?KépKépKépMert hát ugye az úgy dukálKép!

Vannak jó kis plüssállat sablonjaim,leírásaim,most szereztem be a könyvet.Majd teszek fel róluk képet,kb 5 perc alatt elkészíthetők és annyira édesek!!!!

Anyapoc

Ui:ha Áfonyát hiányoljátok,bentragadt a keresztszemes topikbanKépKép!

anyapoc
 
 


Zsóci,itt a zsiráf ablakkép.Ha megfelel,adj mailcimet,elküldöm a sablont.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39835.jpg
puposnünüke
 
 


Csi!
Már meg is érkezett az Unikat!!! Nagyon tetszenek az ötletei, szerintem jónéhányat meg fogok csinálni belőle. Bár eddig ilyen anyagokból nem alkottam.

S holnaptól felizzik a varrógépem, nekiállok az alkotásnak. Már szabályos elvonási tüneteim voltak. A fél ház totális felújítás alatt, mi a másik felében összezsúfolódva, az eszközeim, alapanyagaim dobozokban. A textilek elölmaradtak, így legalább varrni tudok (patchwork). A netről lementettem egy csomó kész leírást, s készülhetnek a karácsonyi ajándékok. Aztán szemezgetek a ti ötleteitekből, mert fantasztikusak!!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Holnap teszek fel képet mindről és szólsz melyik kell.
Apropó sablon (dedós kérdés): hogy szoktátok egymásnak elküldeni? Addig ok, hogy lefényképezem, küldöm mailban, de az nem az eredeti méret lesz. Vagy az nem számít?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szerintem direkt jó,hogy igy olyan méretben nyomtatod ki,amilyenben akarod,lehet kicsinyiteni,nagyitani:-) Mondjuk,ahol pontos illesztés kell meg ruhák szabásmitáinál ez nem müködne,olyankor postacimet cserélnek a felek:-)
puposnünüke
 
 


Anyapoc!
<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/14112.html?1066337868#POST192432" target=_top>ITT</a> vannak a képek!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ildikó!
Húúú. Nagy kő esett le a szívemről. Már a vége felé komolyan azt gondoltam, hogy én vagyok elfogult, de ezek szerint nem. És ahogy mondod Te is, valóban ráveszi az embert, hogy olyan anyagokhoz is hozzányúljon, amiket eddig nem használt.
Örülök, hogy tetszikKép

Csi
csii
 
 


Zsuzsa,
ezt a hungarocelles izét nem nagyon értem. Nem tudnál képet felrakni? Mi lesz belőle egyáltalán: falikép?
Különben egyszerű, fémiszínű zacsakók, nem hinném,önmagukban hogy giccsesnek hatnának, a végeredmény pedig már rajtam múlik.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Puposnünüke!

Megfelel.
zsborda@artisjus.com

Köszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Kata,
ezeket a mobil dolgokat hova teszed, tavol Doritol vagy kezkozelbe?Kép Mert tetszenek, csak attol tartok, Rekam mar nem a tisztes tavolbol valo nezegetesben lelne orometKép

Ide is belinkelem a proba parafa bébiételes üvegemet, meg igencsak kezdetleges, de azt probalgattam, mivel lehet raragasztani az uvegre. A palmatex /?/ fara valo tipusa nem jott be, de a ragasztopisztoly gyozottKép
Tovabbi dekorotleteket johetnek am.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39904.jpg

-Afonya
afonya
 
 


Kata


Köszi a képeket,ez a fránya gép nagyon lassan tölti,de majd ha megnéztem,jelzem,melyikre tartok igénytKépKép!
Egyébként én Gigócának fénymásoltam most az üvegképes sablonokat és postázom.Ez a legjobb és a méret is marad,ha szkennelni nem tudsz.


Áfonya

Nem lehet,hogy nem nyomtad eléggé erősen a palmatexes ragazstást,amíg megragad?Mert úgy tudom,annál erőssebb a ragazstás,minél erősebben nyomod a két felületet össze a száradási idő alatt..Nos...ez ilyen üveg esetén elég nehéz,de ha tudsz bébiszittert szerezni,akkor akár napokig is csinálhatodKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Kíváncsi,
hat nem a legjobb kepek, de talan igy beugrik:
http://www.foltvarro.hu/gelen/glkHusv.htm

Szerintem erre gondolt SantaZsuzsa, hogy igy bevagdosod a hungarocell formakat es belegyurogeted a femszinu papirjaidat.
Tudom, hogy van valahol rendes leiras is errol, ha igy nem ugrik be, szolj es keresek normalisabbatKép

Kozben megtalaltam a leirast is hozza:
http://www.foltvarro.hu/gelen/glkRip/RipTojasok.htm
afonya
 
 


Anyapoc!
Vagy ragasszon a bébiszitterKép

Áfonya!
Én azt hittem, hogy az egész üveget befeded vele, de ez így nagyon jóóó! Tipp: olcsób(lényegesen) a rafia, ha mezőgazdasági boltban veszed meg, és ott csak natúr színben van. Nem kell ragasztani, ha tapétaragasztós lötyiben áztatod. Igaz, én emiatt utáltam meg egy életre a tapragot, mert könyékig "olyan" voltamKép
És a sima decoupage ragasztó is rajtamarad az üvegen, mármint ezt a parafára értem.

Csi
csii
 
 


Áfonya, köszi, és neked is Csi a múltkori ötletbörzét, amit még mindig nem köszöntem meg! Kép (mél megy!)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Áfonya,
az egyik régebbi Praktika egész mellékletet szentelt az üvegdíszítésnek. Ha megkeresem, melyik lapszám az, segít? Vagy inkább postázzam?
Jamina
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: