Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kata!
Persze, hogy tudok várni! Köszönöm előre is!
Jade
jade
 
 


Az arányok nagyok, de értelem szerűen csökkenteni lehet:

Egy 30 l hordóhoz való alaplé

15 l víz
1 1/2 kg cukor
75 dkg só
1,8 l 20%-os ecet
5 dkg timsó
2 dkg citromsav
2 dkg babérlevél
2 dkg borkénpor
6 dkg nátriumbenzonát
3 dkg fekete egész bors
1 dkg kapor
1 dkg koriander
1 dkg mustármag
1 marék meggyfalevél (ez el is maradhat)

Ezt az alaplevet kell elkészíteni. Az oldódó anyagokat egy kevés vízben fellehet oldani, majd úgy a többihez hozzáadni.
Ebbe a lébe kell tenni folyamatosan azt ami érik a kertben. Az nem baj, ha nem egyszerre megy bele minden, de lehet egyszerre is.
Hüvös, de nem hideg helyen kell tartani. Egy hónap múlva ehető.
Mi pl. abban a nagy sárga falfestékes vödörbe szoktuk tenni és csak rátesszük a műanyag tetejét.
Savanyítható benne uborka, paprika, kis dinnye, patiszon, sárgarépa, hagyma, zöldparadicsom, karfiol, káposzta, káposztával töltött paprika.

Sok sikert és jó étvágyat hozzá.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kedves Kata!
Nagyon köszönöm, indulok a konyhába!

ui: a vödör tetejét teljesen ráteszitek? Úgy értem, rápattintjátok, hogy lezáródjon?

Jade
jade
 
 

 
 

Kedves Bigacsiga Kata,
nagy kéréssel fordulok hozzád. A török konyháról szeretnék begyűjteni minél több infót (nemcsak recepteket, hanem történetét, egyéb adatokat). Nekem egyelőre csak a startlapon sikerült találnom a törökország.lap.hu-t,. Ahogy tudom, te nagyon értesz a nethez. Ha tudnál ez ügyben segíteni, köszönöm szépen előre!
Üdv,
Tünde
Tünde
 


Jede!

Igen, rápattintjuk, de csak azért, hogy ne menjen bele semmi. Nekem pl. egyik évben csak zsírpapirral volt lekötve egy 20 l vödör.
Garantáltan nem forr meg. És nagyon finom. Kép Kép

Tünde!
Hát Görög konyhát www.grekkcafe.hu elöbb tudnák ajánlani, az is hasonló, de körülnézek majd.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



Bigacsiga Kata,
köszönöm szépen Kép, átnézem őket.

Üdv,
Tünde
Tünde
 


Sziasztok!

Kedvem támadt kipróbálni a muffint de sajna még nincs ilyen sütőm. A diós kosárka formáiban nem lehetne megsütni? Papír az mindenképpen kell bele?
Kata
kovkata
 
 


Tünde, szívesen. Volt még több is, de nem tudtam ilyenre gondoltál-e vagy másra.


Kata!
Szerintem nem feltétlen kell papír bele, vajazd vagy margarinozd ki vastagon. Olaj vagy zsír nem jó.

Sütheted vastagabb mignon papírba is.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


SOS, segítség!!!!!!
BEVÁLT diótorta recepteket keresek, nagyon sürgős lenne, holnap azt KELL sütnöm.
Minél több dió kell hozzá, annál jobb Kép, rengeteg termett az idén.
Jamina
jamina
 
 


Jamina!

Csak torta jó? Más diós nem?

Nézd meg ezt:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/23477.html#POST151614

Most csináltam hétvégén és nagyon finom.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jamina!

Piskótát tudsz vagy csak a krémre vagy kíváncsi?

Mindig sikerül piskóta:

hozzávalók:
6-8 egész tojás
3 dl kristálycukor
5 dl finom(sima) liszt
1 cs. sütőpor
1/2 citrom héja leve


Az egész tojásokat felütjük és jó habosra kikeverjük a cukorral (fehéredésig). Csinálhatjuk robotgéppel vagy kézi habverővel is. Belekeverjük a citrom levét és a finomra reszelt héját, majd a sütőporos lisztet. Ha géppel csináljuk mehet bele egyszerre, ha kézzel kanalanként szórjuk bele.
Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük és 180 fokon húsz percet sütjük ill. tűpróba.

Ez egy alap piskóta.
Én ha van darát dió kiveszek a lisztből egy evőkanállal és daráltdióval helyettesítem.


A krém szerintem, margarin vagy vaj, cukor és daráldió jó habosra kikeverve.

A piskótát vágd két három fele, kend meg a krémmel, kenj az oldalára és a tetejére is.
A tetejét rakd ki szép fél szem diókkal.

Jó sütizést!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jamina itt van még két krém:

A diókrémhez:

20 dkg cukor
1 dl tej
10 dkg dió
1 evõkanál liszt
vanília vagy citromhéj
15 dkg vaj
1-2 kanál rum
A diókrém:

A cukrot a tejjel felfõzzük, hozzáadjuk a darált
diót , amiben egy kanál lisztet fõzzük, vaníliával vagy cirtomhéjjal ízesítjük, és félig kihûtjük. A vajjal jó habosra keverjük, és 1-2 kanál rummal ízesítjük. A kihûlt lapokat megtöltjük a krémmel, s a tetejét meg az oldalát is bevonjuk vele. Az oldalára tapasztjuk a vagdalt diót, és ha maradt krém, nyomócsõvel halmokat nyomunk a tetejére, amikre fél diószemeket ültetünk.

*****

Diótorta

Hozzávalók: Egy kész kerek piskótatorta (esetleg diós vagy csokoládés)

A krémhez: 3 dl tej, két csapott evõkanál liszt, 15 dkg porcukor, 20 dkg darált dió, 20 dkg margarin, 1 csomag (20 g) vaníliás cukor, 1 dl rum.

A lisztet csomómentesre keverjük a tejjel, sűrűre főzzük (tipp: mikrohullámú sütőben odakozmálás nélkül könnyen be tudjuk sűríteni), majd kihűtjük. A margarint habosra keverjük a cukorral, hozzáadjuk a diót, a vaníliás cukrot, a rumot, és apránként belekeverjük a főzött krémet. A tortát három részre vágjuk és megkenjük a lapokat, kívül-belül. Fél diógerezdekkel díszítjük. Nagyon finom!

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
kösziköszi!!!!
Tortát ígértem, tehát muszáj azt Kép
Majd referálok Kép
Jamina
jamina
 
 


Jamina, Ok!

Írj majd melyik változatnál maradtál és, hogy sikerült.


Nálunk ma almás lepény volt. Hmmmm. Kép


Lipcseit szeretnék sütni, de ahhoz idő meg kedv kell. (mézeslap/piskóta/mézeslap darakásás krémmel)

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Hihihi, sziasztok!
Tegnap először sütöttem (-tünk) kenyeret. Már Karácsony óta van malmunk, de még csak sütihez, kásákhoz, palacsintához használtam, mondván Karancs sütőm nem képes szabályozható, egyenletes meleget produkálni. Nemrég beszereztem két tetőcserepet, amit a sütő aljába kell tenni, mondják a gyakorlottak, és nekiálltunk. Azért a biztonság kedvéért csak fél kiló lisztből....
Háát, az íze isteni lett, a gyerekek által gyúrt zsemlécskék és kiflik jobbak lettek, mint a maradékból készült cipó: nagyon kemény lett a héjja. Csak az lehetett a hiba, hogy még így is túl forró volt a sütőm, vagy van más tippetek? Ja, szerencsére teljesen átsült, azzal tehát nem volt baj.
Sütünk majd megint, csak ÉN szeretnék kicsit jobbat...
Előre is köszi,
szilvi
h_szilvi
 
 


Szilvi!

Ne aggodalmaskodj, ha az íze jó volt, akkor nincs hiba. Majd, akkor keseregj, ha ki kell dobni olyan rossz lett. És neked mindjárt elsőre ehetőre sikerült. Kép

Hány fokon hány percig sütötted?
Én gázsütőben 175 fokon 3/4 - 1 óra között ideig szoktam sütni, 80 dkg lisztből.
A zsömiket pedig 15-20 percig.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Remelem, nem teljesen off, de nekem nagyon tetszik az otlet, egy ujsagban olvastam:
tepsi vajazasahoz /amit en nagyon utalokKép/ megolvasztani vajat, egy tisztara mosott stiftbe onteni, mig folyekony, be a hutobe, megdermed es barmikor elokaphato, kinyomhato belole a cucc es a kezed sem lesz kozben tiszta majszos. Szerintem kiralyKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Nem rossz az elgondolás. Én a fiaimnak oda szoktam adni játszani, de mindig szenvedek a maradék kikaparásától. Olyan jó zsíros hatású, víztaszító a cucc ami benne van. Az illatot meg nem tudom, hogy lehet kimosni belőele. (Gillette, Rexona)


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Vajazás: német barátnőm "trükkje", hogy elrakja a vaj csomagolását a hűtőbe, és amikor vajaznia kell, csak elővesz egyet és szépen - és vékonyan!- kikeni vele a tepsit/tálat.
szilvi
h_szilvi
 
 


Megsütöttem a muffint a dióskosárka formáiban. Mennyei lett. Az itt olvasott receptet kicsit átvariáltam, csoki helyett 2 evőkanál mogyorókrémet meg egy pici nestlé kakaóport tettem bele. Végül is sütőpapírból vágtam ki kis köröket és azokkal béleltem a formát.

Kata
kovkata
 
 


Bigacsiga Kata!

A Lipcsei receptjét leírnád?

Köszi:Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Nyitottam egy új topicot oda lehetne gyűjteni a kaják képeit:

Babanet Társalgó » Anyaságról » - Gyors ételek hétköznap-Karácsonyi menü-KÉPTÁR
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/41018.html?1067114440

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jucusmamus!

Nem felejtettelek el, de reméltem, hogy ma eljutok anyukám szakácskönyvéhez, de nem úgy lett. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jucusmamus!

Mézeslapok, darakásás krémmel
(Zalai hatlaposként is ismert)

Mézeslapok:

7 dkg zsír
14 dkg cukor
1 db egész tojás
1 kávéskanál szódabikarbóna
4 evőkanál tej
2-3 evőkanál méz

A hozzávalókat gőz felett 5 percig kevergetjük. Utána 1/2 kg liszttel tésztát gyúrunk belőle és hűvös helyen egy órát vagy egy éjszakát pihentetjük.

A tésztát attól függően, hogy milyen vastag tésztát akarunk ill. milyen nagy a tepsink 4-6 fele osztjuk. Vékonyra kinyújtjuk és a tepsi hátán világos lapokat sütünk belőle.
Nagyon hamar sül, halványra kell sütni, mert ha nagyon barna égett ízű lesz.
A lapok nagyon törékenyek óvatosan bánjunk velük.


Krém:

20 dkg margarin vagy vaj
20 dkg cukor
2 cs. vaníliás cukor
18-20 dkg búzadara
1 l tej
1 csipet só

A búzadarából és a tejből híg tejbegrízt főzünk. Ha kihűlt belekeverjük a margarint, a cukrot és a vaníliás cukrot.

A krémet egyenletesen elosztjuk a lapok között és megkenjük a lapokat krémmel. Enyhén egyenletesen lenyomhatjuk a lapokat úgy, hogy egy nagy vágódeszkát teszünk rá és arra egy fél fazék vizet állítunk. Ne legyen nagy a súly, mert akkor, kinyomja a sütiből a krémet.
Egy éjszakát hűvös helyen pihentetjük a lapok megpuhulnak és szépen szeletelhetőek.
A felsőlapot be lehet hinteni porcukorral, vaníliás cukorral, vagy vékony csokimázzal.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jucusmamus!

A Lipcsei ennek a kettőnek az ötvözete.

Két lapot kell sütni a mézeslapból meg egy piskótát. A sütiknek kb. egyforma nagynak kell lenni.
Alulra kerül a mézeslap, rá a krém, arra a piskóta, megint krém, befejezésül mézeslap.
A tetejére mehet, porcukor, vanilíáscukor, vagy vékony csoki máz.

Bevallom őszintén én így együtt összeházasítva még nem csináltam meg eddig, csak külön külön. Kép
Lakodalomban nagyon sokszor ettem, mert nagyon finom sütemény.
Amiért meg akartam nézni anyukám szakácskönyvét az az, hogy valahol valami barna benne.
Szóval arra nem emlékszem, hogy a krémbe tesznek kakaót, vagy a piskótát sütik kakaósra. Kép

Aki nem szereti a mézeslapot az a mézet cukorral helyettesítve csak cukorral is süthet kapokat.

A krémet lehet úgy is készíteni, hogy nem búzadarát főzől meg tejben, hanem lisztet, de azt nagyon kell kevergetni, hogy ne legyen csomós.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga Kata!

Nyami és köszi!Valami ilyesmire gondoltam de pontos leírásom nem volt! Ha elkészítem majd ,akkor küldök fénypostával!

Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!

Az írj egy emailt előtte, hogy kitudajm nyitni az balakot. Hideg van már éjszaka törött ablakkal. Kép Kép Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy már volt kérdés, és akkor bocsi, de kaptam 10kg almát, és 1 kg diót. Mit kezdjek ezekkel, ami nem macerás? Úgyanis költözés alatt állunk, és még nincs kész a konyha 100%
Köszi a segítséget: Detti
Detti
 


Detti!

A diót nyugodtan berakhatod a mélyhűtőbe. Akár megpucolva egészbe, akár ledarálva. Nem lesz semmi baja, maximum nem tud megavasodni ill. megmolyosodni. Kép
Én a múlt karácsonykor hirtelen három helyről kaptam diót mindet nem tudtam felhasználni és én is így jártam el vele. Aztán év közben lassan elfogyott.

Az almát meg rakd bele egy nagy papírdobozba, minden sorra tegyél újságpapirt és tartsd hűvös helyen, akkor sokáig eláll.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Köszi Kata, a dió már a fagyasztóban pihen. Az alma miatt jobban izgultam, de délután már pakolom is. Reméljük nem purcan ki. Jó szabócsi alma.

Detti
Detti
 


Sziasztok!

Szerintetek le lehet fagyasztani a darálthúst? Lesz annak valami baja a fagyasztástól?

Köszi: Laura
p_laura
 
 


Laura!

Rendszeresen fagyasztok darált húst, és semmi baja töle. Egy fontos: a darálás után nagyon hamar bele kell kerülnie, mert gyorsabban romlik, mint a nyers, darab hús.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Laura Kép
Én is rendszeresen fagyasztok darált húst. Nem magam darálom, hanem úgy veszem, és amint hazaérek lefagyasztom, semmi baja nem lesz.

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Beszti, Pumukli: köszönöm! Kép
Én is hasonlóképpen gondoltam, csak Anykám "leszavazott" azzal az indokkal, hogy így megromlik.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Lányok, mit kezdhetnék 750g búzakorpával és 250g zabkorpával? Van valakinek ötlete?

Iboly
iboly
 
 


Iboly,
kenyérsütőd van? Mert akkor elhasználhatnád a kenyerekhez, azokba nagyon jó mindkettő.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Iboly!

Régebben, amikor fogyókúráztam, (gyümölcs)joghurtba kevertem különféle pelyheket, korpákat (egyszerre csak egyfélét). Nem volt rossz. Kép

Laura
p_laura
 
 


Segítségeteket szerteném kérni. Nagyon sok jó receptet találtam már itt , most viszont nincs tól sok időm keresgélni. Hétvégére kellene vmi nagyon gyorsan elkészíthető tortarecept egyéves gyerkőc fogysztására alkalmas finomság, túl sok lisztes dolgot nem eszik még, így elég nehéz helyzetben vagyok. nagyon megköszönném ha írnátok, vagy legalább elérhetőséget leírnátok nekem, ahol lehet ehhez hasonló recepteket találni.

Köszi: Dorka
Névtelen
 


Köszi Kiváncsi! Ez jó ötlet! Nincs kenyérsütőgépem, de anélkül is süthetek, nem igaz? Van valami jó kenyér receptetek, amibe mehet korpa?

Laura, kipróbálom, köszi!

Jó éjt!
Iboly
iboly
 
 


Iboly!

A zabkorpából csinálhatsz zabkorpa pogácsát.

15 dkg zabkorpa
15 dkg margarin
3 dkg élesztő
1/2 dl tej
1 tejföl (2 dl)
3 db egész tojás
1 kávéskanál só

A hozzávalókból tésztát kell gyúrni. Langyos helyen keleszteni. Kétujjnyi vastagra nyújtani, pogácsákat szagattni belőle. Még egy picit keleszteni. Sütőben szép pirosra sütni.

bigacsiga Kata


ui: Kb. tiz éve nagy divat volt a zabkorpa. Sütöttem ezt a pogit. Jött a férjem, akkor kb. 10 éves fiacskája és kérdezte mit csinálok. Mondtam neki, hogy pogácsát. Mire ő, hogy nem az nem lehet, mert a pogácsa nem így néz ki annak be van kockásra vagdosva a teteje. És higgyem csak el az ő nagyija úgy szokta. Kép Kép Kép
(Na ja nagyi biztos csak egyfajta pogit ismert)

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Dorka Kép
a joghurttorták nagyom gyorsan elkészíthetőek, és liszt sincsen bennük. Ha visszaolvasol az archícum elejére, akkor ott találsz sok ilyen receptet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!

Most csinálnám a pogit, liszt nem kell bele?

Iboly
iboly
 
 


Iboly!

Szégyelem, de nem emlékszem rá. Kép Már nagyon régen sütöttem.
Este rákérdezek a húgomra.

Gyorsan áttúrtam a gyűjteményem, abban vannak különböző pelyhes (rozspehels, árpapehely, búzapehely) kaják ált. van bennük liszt.

Elképzelhető, hogy kihagytam a leírásból, mert egyszer elkezdtem rendezni a sok összegyűjtött papírt és újraírtam a szakácskönyvemet.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Láttam ma a Tescoban olyan ki tortaformákat amik télapó, csizma, hóember, csillag stb. formájúak.
Mit lehet bennük sütni? Ötlet? Piskóta ?

Epekedve várom válaszaitokat
Emese
emesu
 
 


Én is, én is, nekem már van! Kép (Mármint formám)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Emese, Kíváncsi!

Nekünk nyuszi alakú tortaformánk van (kb. 20 cm magas, és a legszélesebb részén 10 cm széles), a hagyományos piskóta jól megsül benne, és ki is jön egyben, szétesés nélkül, a részletek is jól látszanak.
Lídia
lídia
 
 


Kata!

Megsütöttem, kívánkozott bele liszt. Isteni lett, a srácaim rávetették magukat, amikor hazaértek! Szóval köszi, köszi! Azért ha megtalálod a recepted, írd már meg légyszi, mennyi liszt kell bele, mert most csak saccperkábé tettem bele!

Laura, ma natúr joghurthoz kevertem mézet, tettem bele zabkorpát és nagyon fincsi lett! De csak amíg Gergő nem kevert hozzá tejfölt is, aztán persze nekem adta, egyem! Kép Holnap kipróbálom almás joghurttal is. Nyami!

Iboly
iboly
 
 


Iboly!

Arra azért emlékszem, hogy nem kell nagyon keménynek lenni mint a hagyományos pogácsáknál, inkább lágyabb a tésztája.

Hívtam a húgom, de elmentek vásárolni, hagytam neki üzenetet, de nem tudott visszahívni.
Azért majd nem felejtelek el.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: