Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya!
Ez inkább garázs-féle. Nagy, és hideg, nyáron meg leégek a naptól. Ide lettem száműzve, mert nem férne el a sok vacakom a lakásban. Csak galád módon néha rendeltetés-szerűen is használva van. Tegnap eláztam, miközben mentettem a léceimet, meg a kazlaimat. Bevert az eső. Szép az életKép
Szerintem kérdezz rá a fenti márkára az eladótól. Ha tudok, akkor nézek majd cikkszámot is, hátha segít. Nálunk a textilosztályon van ez kirakva, a függönyök környékén.
Ha nem lesz meg, akkor veszek, csak mérd le, mekkora kell!
Érdekelne a babaútor, ha tudod, légyszi' fényképezd le! Kösz!
Ja, és egy Calvados-minta sem lenne rossz!

Zsuzsa!
Ha olvasol minket egyáltalánKép:
Tudtam én, hogy valami nem stimmel a zsanérokkal! Ma kaptam asztalosoktól néhány darabot, kicsike, szép réz-színű, és a furatok el vannak tolva egymáshoz képest! És persze süllyesztettKép Pont ezt kerestem!!!
Lehet, hogy végre lesz nekem szép paravánom?!

Csi
csii
 
 


Vikcsi!
Én Varga Klárával csináltattam egy szuper falvédőt.Itt meg lehet nézni néhány munkáját:extra.hu/foltvarroda

Csi!
Teástasakok még megvannak?
Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!
Én ezt úgy értettem, hogy ha kell valakinek, akkor eztán majd nem dobálom ki őketKép
Ha kell, akkor gyűjtögetni kezdem, bár olyan sok nem lesz...

Csi
csii
 
 

 
 

Csi!

Akkor lécci,lécci... nekem gyűjtögesd!

Köszi:Jucusmamus
20170114224602
 
 


Afonya, Anyapoc!
Köszi a segítséget, már le is töltöttem a nekem tetsző képeket.

Phaedra!
Amióta megkaptam a könyvet esténként CSAK kiscipőket gyártok különböző méretekben a barátnőimnek és persze a mi Kismanónknak.Kép Persze nem mindent a leírás alapján csinálok, mindig valami új mintát csempészek bele, de nagyon élvezem.KépKépKép
Nagyon jól fog jönni nekünk, mivel január végi baba lesz éshát mindig híjján voltam a pici és meleg lábbeliknek.

Pussz
kötögető Szilvi
sztigris
 
 


Jucusmacus!
Légyszi írd meg, hogy miket csinálsz a teatasakokból! Gyűjtöm őket én is, egyenlőre csak dobozokra ragasztom díszítésként. Érdekelne, hogy mit lehet még belőlük csinálni.

Köszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Jucusmamus!
A Pickwick teatasakokra gondoltok? Ha igen, azt én is tudom Neked gyűjtögetni. Elég sok tea fogy nálunk.
Az mire jó egyébként, eddig én mindig kidobáltam Kép

Szilvi! Ugye, hogy jó a könyv? Majd légyszí fotózd le a kiscipőt, kíváncsi vagyok rá!

Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok ügyeskezűek! Kép
Van valakinek ötlete a tápszeres fémzacsik felhasználására? Olyan jó anyag, mindig fájó szívvel dobom ki. Talán domborításra lehetne használni, ennyi most az én ötletem. Nektek biztos van jobb is!?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Pheadra!

Nem csak a Pickwick-es teazacsi megy nálam, hanem mindenféle. Tök jó díszcsomagolást lehet a sok különböző darab felragasztásával 'elérni'. Ha tudok, majd csinálok a dobozaimról képet és felteszem közkincsnek. Én imádom csinálni!
Szívesen vennék további hasznosításra ötleteket.

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Jucusmamus!
Gondoltam, hogy Phaedra is gyűjteni kezdiKépTőle biztosan nagy zsákmányra számíthatsz, nekem eddig csak négy darab van...

Kíváncsi!
Nem kidobni, postázni!!!
Bár még fémzacskót nem láttam, de ha jó, arra, amit írsz, akkor pont olyat keresek!
Nem csak domborításra jó, hanem karácsonyra lehet belőle különböző minták kivágásával mécsestartót készíteni. Valamelyik Burdában volt ilyen, majd előásomKép

Zsóci!
Tényleg jól jönne néhány fénykép! Én régebben láttam az oviban lampion-szerű-valamit tasakokból, nagyon jól nézett ki!

Áfonya!
Domborításról jut eszembe: Van nekem egy egyiptomi réztálam, ami dombormintás. Ráraktam egy papírt, és grafittal besatíroztam, mint régen a suliban a kétforintost. Nagyon jól kijött a forma. Talán ezt is kipróbálhatnád motívumkészítésnek...
Piramis nem kell???

Csi
csii
 
 



Csinek /es persze minden mas barkacsolo kedvunek/:

bababútor

favonat

A hatterben uralkodo kupleraj tervrajzat is el tudom kuldeniKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Jár-e valakinek közületek a Praktika újság? Azt szeretném kérdezni, hogy idén valamelyik számban volt-e 2002. évi tárgymutató? Nekem szinte a kezdetektől járt az újság tavaly decemberig, addigra teljesen csalódtam benne. Amennyi jó ötlet volt benne számomra eleinte, később egyre kevésbé tetszett. Viszont így az utolsó évfolyamról nincs tárgymutatóm.
Előre is köszi
Ildikó
b_ildikó
 
 


üdvözlőkártyák és teapapírhajtogatás:

http://www.lpaperdesigns.com/lp/lp-gallery.htm
itt láttam egyéb felhasználást is pl. kis kép, fényképalbumba diszítés, hamutartó stb.

többféle csillag alakzat hajtogatása leírással
http://www.angelfire.com/art/teabagfolding/

üdvözlőkártyák különféle technikákkal
http://www.cardinspirations.co.uk/demo/index.htm

üdvözlőkártyák, teapapaírhajtogatással, képes leírással
http://www.cardinspirations.co.uk/demo/demo16.htm

egy alaphajtás bemutatása, képes leírással
http://www.cardinspirations-usa.com/tech/teabag_folding.htm

papírvarázslatok (nagyon szép) +
a cser kiadó ujj bábok cimű könyve
http://zaphod.klubmail.hu/

ezek is különböző technikával készített üdvözlő kártyák
http://stamporium.com/gallery.html

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Előző írományom vhol eltűnt..

Áfonya, gyerekem jól van, de a lelkét nagyon megviselte a kórház meg az ijedtség.

3D - van olyan papír, ami be van számozva és olyan is, ami nincs. De minden alkalmas rá, ha van belőle több egyforma kép. Szalvétás 3D: az alapot hagyományosan fára, gipszre, dobozra, egyebekre megcsinálom a kiemelést meg olyan kartonra, ami nem ázik ronggyá a ragasztótól. utána kivágom, és 3D ragasztóval rá az alapra. Nem nagy kaland, csak jólkell meglátni, mit érdemes kiemelni. Ja meg persze ugyanolyan szalvéták kellenek hozzá, vagy amin 4 egyforma kép van Kép

Magdi
Magdi
 


Magdi!
Gondolom, akkor most lőttek az ovinak isKép.
Szerezzél már be egy fotóst!!!Mármint egy fényképezés erejéigKép

Zsóci!
Most olvasom, hogy kaptál egy rakás tasakot! Aztán képeket Tőled is kérünk!

Áfonya!
Köszönöm a bababútort! Ha megkapom a vágókorongomat, akkor lehet, hogy belevágok!

Ildikó!
nem is olyan régen kerestük már ezt az összesítést, és úgy emlékszem, hogy nem találtuk meg. A kiadóban meg nincsen ilyen összesítés, még akkor megkérdeztem. Ha valami konkrétan érdekel, akkor szólj, talán meg tudjuk keresni. Azt hiszem, nekem az idei összes példány megvan, annak ellenére, hogy én már többször is csalódtam bennük...

Csi
csii
 
 


Áfonya, a bababútornak és vonatnak megvan a "szabásmintája"? El tudnád küldeni?

Zsóci, nekem is van pár teazacsim meg még gyűjtök is hozzá és elküldöm.

Valaki anno feltett szép gyöngyfűzéses dolgokat.
Merre van nem tudjátok? Nyaklánc is volt köztük? Meg leírás is?

Modemmel néha olyan nehéz megtalálni valamit.
Móró
 


Sziasztok!

Bigacsiga és Áfonya már feltett rengeteg ötletet a teatasakokra.Ha valakit érdekel,azért majd sajátot is teszek fel de eltettem őket nagy dobozomba és meg kellene keresni.

Phaedra!
Én elsősorban karácsonyi üdvözlőlapot szoktam készíteni belőlük és a Pickwick gyerek teájának a tasakja a kedvencem,de bármilyet szívesen fogadok!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Bigacsiga és Áfonya! Tündérek vagytok! Köszönöm szépen. Csak ámulok és bámulok az oldalakon.

Móró! Ha ilyen rendes vagy, hogy gyűjtöd nekem és küldöd - azt is nagyon köszönöm és nem maradok hálátlan.

Van esetleg valakinek ötlete a lefogyott WC-papírguriga hasznosítására? Volt már ilyenről szó ezen az oldalon (és keressek az archivumban)? Szalvétagyűrűként már hasznosítottam! Szeretnék továbbiakat is, ugyanis nagyon sokat összegyűjtöttem, hogy hátha ...

Mindenkinek további jó napot kívánok! Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Csi,
a konzervdobozokon is szalvéta van? Kezd komolyan izgatni a dolog. Kép

gigóca,
jól emlékszem, a fürdőben nálatok van sok-sok üvegmatrica a falon? Annak a sablonját nem tudnád feltenni, vagy elküldeni? Mert rajzoltam halacskákat, csak kicsit nagyra sikeredtek, így az ablakon úszkálnak. Kép

Teszek fel én is a képtárba nhány őszi képet, meg karácsonyit, ha lesz majd szépen sorban. Sajnos nincs digi gépünk, így csak az újságból tudok szkennelni.

És esetleg, hátha tudtok segíteni. A nappali és az előszoba csak padló szinten válik el. De az okos mesterek, hiába kértük, nem egyenlítették ki a két szintet. Csak fugát tettek a járólap és a parketta közé. Ez állandóan kipattan a parketta mozgása miatt. Nem tudjátok, lehet-e valamivelkitömni? Már láttam küszöblécet, de nem tetszett, túl irodás volt.
Solya
solya
 
 


Solya,

felraktam a halacskákata próbaterületre, onnan le tudod szedni.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


KösziKép
solya
 
 


Sziasztok!

Keresgélés közben találtam egy oldalt a keresztszemezőknek:
http://www.date.hu/~kergiz/mix/cross/

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Solya!

Igen, az is szalvéta! Csak óvatosan, mert rá lehet szokni!
Szintkiegyenlítés: van olyan flexibilis fugázó is, ami elvileg nem törik el, de vannak olyan csőrös tubusban kapható szilikonos(?) tömítőanyagok, amelyek szintén rugalmas, de stabil réteget képeznek. Ha ezzel tömitek be a parketta alatti területet, akkor az megtartja, és a mögötte esetlegesen elpattanó fugát sem engedi kipotyogni. Ezekkel nagyobb rés is tömhető, míg a fuga csak néhány mm-ig tart össze, és mellesleg nem is teherbíró, mármint ebben a formában. Persze, csak ha jól emlékszemKép
Ezek a "csőrös" cuccok is több színben kaphatóak, de van átlátszó is, ami mindenhez megy. Nem is vészes az ára.

Áfonya!
Ha lesz egy kis időd, akkor légy kedves, nagyjából mérd le nekem a bútor alapjait, pl. a szekrény esetében azt, hogy milyen magas, milyen mély, és milyen széles. Nem kell olyan nagyon pontosan ám!
Kösz'!

Gigóca!
Ne a próbára tedd, mert onnan törlődik egy idő után, hanem képtárba!

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Csi!
Köszi a válaszod. Atavalyi összes még nekem is megvan, s egyenként tudok benne keresgetni, csakhát összesítővel könnyebb lett volna... Na, mindegy.
Különben amikor a Praktikáról lemondtam, szerettem volna vmilyen más kreatívkodó lapot járatni, de nem találtam. Próbálkoztam Fürge Ujjakkal, de kötés-horgoláson kívül alig van benne más, az pedig nem az én "szakterületem".

Zsóci!
Mi is gyűjtjük a WC-papír gurigákat, és amikor tisztes mennyiség összejön - min. 10 -, beviszem az óvodába. Óvónénik örülnek neki, s a gyerekekkel barkácskodnak (pillangót, ceruzatartót, stb.).Bár úgy látom a profilodból, még nem ovis a lányod.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Zsóci


felraktam valahova ide egy zebrát, bár azt kéztörlős gurigából csinálták, de szerintem kivitelezhető wc papírosból is.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csi

azért tettem a próbára, mert eddig majd mindenkinek elküldtem mail-ben, de ha kell most valakinek, az leszedheti, és oly gyorsan nem törlődnek.

Gigóca, aki csak olvas, de most nem kreatívkodik.
gigóca
 
 


Banyek.Kép Vettem ketfele parafadugot /szerencsere az egyik meret nem csak nekem kellett/, de egyik kicsi, a masik nagy, kozte pedig nincs.
Csi, Te hol vettel bebietelesre valot?
Aztan vettem egy doboznyi mennyezetburkolo hungarocellt is dekupazs alapnak, ha mar arrajartam.
Parafat vegul Baumaxban talaltam, tekercsben vettem kb. egy ezresert.
Eeeees, ma Apaja segitett nekem szalvetat valogatni a hobbiboltbanKép

Jamina,
vegre ittKép
afonya
 
 


Ildikó!
Ma kaptam meg az Unikatot postán(Kép), és nekem nagyon tetszik, szerintem nagyon sok, kimondottan jó ötlet van benne. Igaz, hogy piszok drága, de ha azt veszem, hogy ebben több VALÓS ötlet van, mint ugyanennyi értékű Praktikában, akkor megéri. Szerintem érdemes belenézni az újságárusoknál.

Gigó!
csak kár lenne értük...gondolom, később is kell majd, ha viszont dolgozol vele, akkor legyen maradandóKép.

Csi
csii
 
 


Áfonya!
Én tudok bébipapis üvegre való parafadugót (tőlünk 2 percre). Szerezzek be? Ha igen, hány darabot?
Phaedra
phaedraa
 
 


Áfonya!

Én Apát be sem tudom vonszolni olyan helyre, ahol szalvétákat árulnak darabban...
Én a parafadugóért elküldettemKép. Ez jól hangzik, valójában megkértem egy borosgazdát, hogy ha megy borászati szaküzletbe, akkor hozzon nekem ilyet. kezébe nyomtam egy üveget, hozott is! Mondjuk, nekem olyat hozott, aminek az oldala nem párhuzamos, így több méretet átfog. Ha jól emlékszem, "négycentis"-ként emlegette, és volt vagy 200 ft.

Csi
Névtelen
 


Ildikó!

Kösz az ötletet, rá fogok kérdezni az óvodában, mert az én kis boszorkám is nyűvi már ezt a közintézményt (igaz nem régóta!!!).

Gigócának is puszi, megtaláltam a zebrát és nagyon tetszik. Az elkészítését beveszem a hétvégi programunkba.

Van ötletetek zsiráf elkészítéséhez, bármilyen anyagból. Ez a kedvenc állata Bettinának és szeretném meglepni őt.

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Csi,
köszi! Kép Én képes vagyok mindenre rászokni! A kezem már nem nagyon bírja az üvegmatrica kontúrozást. Kép
A flexibilis fugázó még OK, de ott elakadtam, hogy hogyan tudnék a parketta alá kenni bármit is?! KépKépKép Felszedni nem tudom. Vagy a parkettacsíkok közé gondoltad? Hát asszem ehhez béna vagyokKépKépKép
Solya
solya
 
 


Sziasztok!
Valaki valahol javasolt bébiételes üvegből készítendő havazásos játékra egy angol nyelvű honlapot (hű de hosszúra sikeredett Kép), amelyet egyrészt nem találok, másrészt kérek ötleteket, miből csináljak havat!
Kösziköszi!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
a hungarocel kiváló alapanyag. TapasztalatKép A múltkor elhavazták a kölkök a lakástKép
És mi annak idején vattából készítettünk. meg lehet kapni kül. porokat, amit ragasztóra szórva hóhatást érhetsz el. Meg van hóspray is.
solya
 
 


Kívancsi,
szerintem azert nem talalod, mert en irtam es ekezet nelkulKépKép
http://www.kidsdomain.com/craft/snglobe.html

-Afonya
Névtelen
 


Kiváncsi,

lehet kapni ilyen apró glittert. Főleg hobbyboltokban.
Én is tervbe vettem, hogy csinálok, csak félek hogy a majd 3 éves, meg még az 1 se, apró darabokra törik az üveget. Műanyagot meg még nem találtam hasznélhatót.

Na én is tudok fogalmazni.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Ja, hogy erre kell! Kép
Bocsi
solya
 
 


Esetleg méretre tudja vki, hogy mekkora dugó kell a bébiételes üvegbe? Mert az én borász uram csak akkor hoz nekem, ha megmondom neki, milyen kell. Az nem elég ám ha adok neki egy bébiételes üveget! Kép Kép
Jól emlékszem, hogy a Similacos dobozt akrillfestékkel alapoztátok le?
Befedte simán?

Csí, az ovi olyan szinten felejtve, hogy ma az ajtón nem volt hajlandó bejönni, leült bőgve a küszöbre. Hétfőn újra kezdjük az egész beszoktatást. Kép

Magdi
Magdi
Magdi
 


Ezeket tegnap találtam. Akinek van ideje és hozáférése nagyon szépek és ötletesek is vannak közte.

Elan teatasak hajtogatásai
http://chardonnay.math.bme.hu/~elan/gallery/Teatasak

Elan üvegfestés munkái
http://chardonnay.math.bme.hu/~elan/uveg/

üvegfestés linkek
http://elan.rulez.org/Link/linkek.html

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Solya!
Én ezt úgy gondoltam, hogy ott magától is kitört már, ha az magasabban van. Ha még csak elpattant, akkor ki lehet piszkálni, és aztán feltölteni a linó felől. Mivel az egészet nem tudod "aládolgozni", legalább a további kitöredezést meg tudod akadályozni. A parketta réseibe nem tudsz tenni felülröl semmit.Kép Azt egy parkettás tudná megoldani,de az enyhén macerás.

Kíváncsi!
Pont tegnap találtam a Praktikában egy olyan havazós tárgyat, amiben egy rész víz volt, két rész glicerinnel. Ez egy tetejére állított befőttesüveg volt, aminek a kupakjára belülről rá volt ragasztva egy cserámia maci. Idétlen név ez a "cserámia", de a kereskedők így nevezikKép.
Én is havat keresek, mert a glicerinben a hungarocell, és a flitter sztem nem mozogna. Bár ezt, ha megrázod, akkor levegőbuborékok keletkeznek, mint a Johnon's olajos-zselében, nem tudom, mi a rendes neve...

Magdi!
A dobozt én Supralux-Wallkyd festékkel kentem le, ez nem erre való, de ez volt itthon, és rátapadt rendesen. Ha venni kell, akkor jó rá mindenféle más fémre való alapozó is.
A dugó méretei (elveszett a sublerem, így nem tökéletes), magassága 30mm, felső átmérő 45mm, alsó átmérő ~42mm. Ez a dugó kb egy centi mélyen merül bele az üvegbe. Nem csak borászati szaküzletben, hanem mezőgazdasági boltokban, vagy parafa üzletekben is lehet kapni.
off: nekem a fiam a minap azt kérdezte, hogy ha nem fog sírni az oviban, akkor is fogom-e szeretniKép
Kitartás!

Csi

ui.: érdekel valakit Barbie-estélyi ruha???
csii
 
 



Kiváncsi!

Én készítettem évekkel ezelőtt bébiételesüvegbe hóembert süthető gyurmából és sima vízet tettem bele,hóesésnek pedig ezüst glittert.Még ma is tökéletes csak a karácsonyi dobozom alján van és meg kellene keresnem.Ha érdekel teszek fel képet.

Gigóca!

A képtárban most láttam (időben ),hogy szeptember 19-én tettél fel Mikulásos,szánkozós pingvines,jegesmedvés ...képeket.Ezeknek meg vannak a szabásmintái?A Mikulás és a pingvinek tetszenek Somának nagyon.Ha lehetne akkor el tudnád juttatni nekem a leírásukat?
Köszi:Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus


igen, megvan, ha lesz végre a rokonság közül valaki aki lemásolja, akkor postázom neked.
Remélem a másolásra jövő héten sor kerül.

Csi, Kiváncsi
Nekem olyan leírásom van ilyen rázogatós havas valamire, hogy babaolajat kell beleönteni az üvegbe.


Üdv Gigóca.
gigóca
 
 


Jucusmamus!
Engem érdekel, tessék megkeresni!!!Kép

Gigóca!
Akkor nem is álltam messze az olajzselés hasonlatommal...

Csi
csii
 
 


Köszi a sok ötletet!
Glittert nem tudom, honnét szerezzek itt, úgyhogy részemről a babaolajos ötlet látszik megvalósíthatónak. De milyen arányban kell keverni a vízzel? És tényleg hó-szerű lesz az eredmény? Bár azt sem bánom, ha nem, de akkor át kell gondolni, hogy mit tegyen az ember lánya az üvegbe. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Bár senki sem volt kíváncsi rá, de ma megtaláltam a ruhákat...
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/38999.jpg

Csi
csii
 
 


Csi!
Engem érdekelnének a Barbie ruhák! Mennyiért gondoltad db-ját?

Estike
Névtelen
 


Estike!

Nem, nem, félreérthető voltam!
Nem eladni akarom őket, csak rávenni a topik olvasóit, hogy varrjanak ruhákat a babáknak.
A baba (made in ChinaKép) 100Ft volt, a hozzávalók kb. négyszáz forint, és egy óra alatt, ha jól emlékszem, öt darab készült el.

Csi
csii
 
 


Kiváncsi


csillámpor? Halacska üvegből, vagy ragaszkodsz a télihez? Bár szerintem igazából tök mindegy mit tennék bele, törpjeim rendesen ráznák, amíg tart az üveg.
Én úgy tudom, hogy csak babaolaj kell bele, más nem. Tehát vizet se önts bele, mert az olaj meg a víz nem keveredik. Szerintem.


Üdv Gigóca
lehet rá kéne szánnom magam, és kipróbálni? Aztán meg beszámolni? Na ezen még gondolkodok.
gigóca
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: