Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, úgy tűnt, hogy elsőre nem ment el.
a
angi
 
 


Lányok, köszi a túrós recepteket, a továbbiakat is szívesen fogadom. Anyósom tart tehenet, gyakran küld túrót és már nagyon unom a hagyományos túrós tészta-túrógombóc-túrós palacsinta szentháromságot (de ezek is jók, ha van bennük valami különleges ötlet).

Pocoknak:
gyakran csinálom azt a szikkadt kenyérrel, hogy felszeletelve továbbszárítom, aztán amikor kedvem tartja, rakott ételekhez tészta helyett használom. Úgy történik a dolog, hogy alulra lerakom a kenyérszeleteket, rá a mindenfélét, ami lehet édes is meg sós is, végül az öntet jön, amit bőségesen kell mérni, hogy a kenyérszeletek jól át tudjanak puhulni. Szeletelt kenyérnél ez nem jelent problémát, mert az elég laza szerkezetű amúgy is. Ja, a tepsit ki lehet előtte egy kicsit olajozni. Aztán be a sütőbe, fantázia és szerencse kérdése, hogy milyen lesz, de szerintem nem lehet elszúrni.
kíváncsi
 
 


Lányok!
Lehet, hogy 100 éve ez már volt téma (és akkor bocsi) de ha nem, akkor tudtok olyan könnyű, nem hízlaló kajákat, amilyneket egy szegény kismami este 9-kor eszegethet?
Köszi: Detti
Detti
 

 
 

Detti, hááát, kismamija válogatja, van, aki semmitől sem hízik meg. (Én nem tartozom ezen szerencsések közé) Mindenesetre szívem szerint csak gyümölcsöt-zöldséget javasolnék késői órákra. Ha szépen felszeletelgeted, vékonyra-hosszúra, egészen kívánatossá válhat, no meg az idő is megy vele, amit evéssel töltenél. Kép
kíváncsi
 
 


Kedves Kíváncsi, én most töltöm be az 5. hónapot, eddig még 3 kg a plusszom, és ezt nem bánom. Jó ötlet ez a zöldség szeletelgetés, azt hiszem kipróbálom. Mostanában párolt brokkolit eszem esténként, de csak torna után merem, mert olyan leszek tőle, mint a lufi...
Szia Detti
Detti
 


Pocok!
Máglyarakást nem tudok csinálni, úgyhogy passz. De mi az a TGY?
kíváncsi
 
 


pocok,most olvastam a mindmegette.hu-n:

Hozzávalók:
kenyér,
párizsi,
vöröshagyma,
tojás,
tejföl,
só,
őrölt bors
puposnünüke
 
 


Szia Pocok!
Nem, nem találtam meg a receptet, de talán ez a máglyarakás segít rajtad. Ez határozottan szintén nem az az étel..
Hozzávalók: pár db szikkadt zsemle, 1/2 l tej, cukor, kevés fehérbor, 3 tojás, 4 alma, vaj/margarin, baracklekvár, csipet fahéj, mazsola, kevés darált dió, zsemlemorzsa a tepsiszóráshoz.
Elkészítés: a zsemléket vastagabb szeletekre vágjuk. Hideg tejben elkeverjük a cukrot, mazsolát, langyos vajat, ebbe beáztatjuk a
zsemleszeleteket. Egy tűzálló tálat vajjal kikenünk, morzsával meghintjük
és a megáztatott zsemleszeletek felét egyenletesen lepakoljuk. Az
almát megreszeljük, fahéjas cukorral, dióval összekeverjük és rásimítjuk a lerakott zsemleszeletekre. Rárakjuk a maradék zsemlét, borral meglocsoljuk és megsütjük.
A tojásfehérjét cukorral kemény habbá verjük, belekeverjük a baracklekvárt. Ezt masszát a kisült tésztára egyenletesen rákenjük. Villával megcsíkozzuk és pár percre visszatesszük a sütőbe és megpirítjuk.
Hát ennyi.
Ja! Gyümölcsöt én sem nagyon eszem, általában túl édesek nekem. Ami savanykás, annak meg már nincs szezonja.
Detti
Detti
 


Sziasztok!
Tudtok nekem írni kenyérre kenhető zöldségkrém recepteket a céklá és a padlizsánon kívül?

Este nem jó a zöldség, gyümölcs? A férjem mindig csak gyümit vacsizik és így tök jól lefogyott.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!
Nekem van egy grillem, de amikor nincs kéznél serpenyőben készítem el a zöldségeket:

Magos barnazsömlébe vagy bajor kenyérszeletek közé tegyél roston sült zöldségeket(padlizsánt, cukkinit, paprikát):
A zöldségeket előtte való nap nyersen lesütjük és aztán pácoljuk zöldfűszeres-fokhagymás-olivaolajos pácban (benne hagyjuk egész éjjel, a szendvicset másnap dobjuk össze)

A másik kedvenc zöldséges vacsoraötletem (a férjem imádja)
Kis franciakenyérszeleteket megpirítasz, bekened fokhagymával, kicsit meglocsolod olivaolajjal (egy pár csepp elég) egy-két szelet paradicsomot dobsz rá, meg ha van mozzarella sajtot (mi ezt néha kihagyjukKép) azután a tetejére egy kicsi oregano és/vagy apróra vágott friss bazsalikom. Én tartok bazsalikomot a konyhaablakban, nagyon megéri!
Jó étvágyat!Kép
Emőke

hicudzsi
 
 


Helló Norci és Hicudzsi!
Nekem is eszembe jutott valami finom.
Kaliforniai paprikát a sütőben, vagy nyílt tűzön addig sütöd, amív fekete nem lesz a héja, és fel nem púposodik. Szóval nagyon ronda lesz. Ez a művelet kb 20 percig tartson, mert úgy sül át rendesen a paprika.
Ha kihűlt, le tudod nyúzni az elszenesedett héját, én hosszú, vékony csíkokra szoktam vágni, kis üvegbe tömködöm, leöntöm annyi olíva olajjal, hogy ellepje.
Pirítóson, pennén nagyon fincsi.

Esetleg tudtok nekem abban segíteni, hogy hogyan is aszaljak paradicsomot, ha nincs aszaló gépem?
Az még egy hasonlóan isteni étel a sült paprikán túl...
Üdv: Detti
Detti
 


Norci,ugyan zöldségkrémet nem tudok,de mostanában fetasajtot kenek-morzsolok a kenyérre,rá paradicsomkarikákat teszek és jól megszórom friss,apritott bazsalikommal,nagyon-nagyon fini reggeli-vacsora.
puposnünüke
 
 


Köszi mindenkinek a zöldséges választ! Igazából kimondottan krémek érdekelnek, mert a kisfiam (15hónapos), aki nagyon jó evő, de kizárólag főtételben eszi meg a zöldésget, vagy padlizsánkrém formájában, gondoltam ha az ebéd nem kimondottan zöldséges legalább a vacsi lehetne az, csak én a padlizsánt egy kicsit unom már.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Már azt hittem nem is főztök. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Ezt most találtam, bocs, ha vki már belinkelte volna->
http://www.fakanal.hu/fakanal.php
phaedraa
 
 


sziasztok,
tud vki finom almás süti receptet írni? bocs, de nincs időm olvasni, dátum is jó.Kép
tudjátok, alul felül tészta, középen reszelt alma. legjobb könnyen elkészíthető és gyors, tej nélküli is jöhet.
köszi előre is:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!!

Almás pite:
50dkg finom liszt
20dkg margalin
2tojássárgája
10dkg porcukor
1tejfel,
1 kávéskanál sütőpor
csipet só
Töltelék:
2kg almát lereszelek,szürőn kinyomom a levét,
pici fahéj,reszelt citromhéj.
A hozzávalókat összedolgozom,kétfelé osztom,a tészta egyik felét,a kivajazott tepsibe teszem,erre érdemes szórni egy pici zsemlemorzsát,erre megy a töltelék,rá a tészta
másik fele.Lehet még e tetejére ,rácsokat is tenni.Ja ,és a megmaradt tojásfehérjével megkenni.Ezt a tésztát lehet még tölteni meggyel és túróval is.
Tegnap csináltam egy almásat és egy meggyeset,
a meggyes már el is fogyott.
UI:villanysütőn:220 C
Gázsütőn:5fokozatt Kb:30 percig szoktam sütni.
Üdv:Kata
jázmin
 
 


Sziasztok!
Tud nekem valaki olyan receptet írni, amiben tészta, zöldségek, szósz és husi van és egy 15 hónapos is bátran eheti?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Az én almásom is nagyon fini!
Tészta:50 dkg liszt,25 dkg ráma,20 dkg cukor,teáskanál szódabikarbóna,pici só,4 tojássárgája és annyi tej hogy jó nyújtható legyen /kevés/.
Én jó 2 kg almát reszelek, cukorral és fahéjjal ízesítem, jól kinyomom a levét.
Az alsó tésztára zsemlemorzsát szórok a felsőt szúrkálom és tojás fehétfével kenem.Közepes lángon előmelegített sütőben sütöm, ja nagy gáztepsiben.

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok Lányok!

Görögországba ettem egy rettenetes egyszerű, de annál finomabb szendvicset.
Ott vegetáriánus szendvicsnek hívták.
Egy rozsos kifli ketté vágva, paradicsom és uborkakarikákkal kirakva. Ujjnyi vastag feta sajt bele, pici oregánoval megszórva és egy kevés oliva olajjal. Kimagozott oliva bogyó.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,

a névnapomra muffinsütőt kaptam (igaz, hogy nem a 9 db-os normál, hanem a 12-es mini formát, állítólag a másik hiánycikk), viszont csak pár lövésem van, hogy miket süssek benne. Segítenétek?
Ha már írtatok róla, akkor bocsi. Próbálok rendszeresen olvasni, több mindent ki is próbáltam már, de nem emlékszem muffinokra Kép

Sziasztok, Erika
kerika
 
 


Szia Erika!

Nézd meg itt pl:

http://free.x3.hu/receptek/m-index.htm

Lídia
lídia
 
 


Kata, ez fincsi lehet! Kár, hogy fogyózom...Kép
kíváncsi
 
 


Erika!
Ezt a receptet kaptam, teljes egészében bemásoltam. Én viszont amikor elkészítettem az ételkeményítőt (szándékosan) kihagytam. Nagyon finom lett.

Muffin recept (forrás Míra)

50g étcsoki,
175 g vaj vagy margarin
100g cukor,
1 cs. vanilincukor,
kicsi só,
4 tojás,
225g liszt,
75g ételkeményítő,
1 cs. sütőpor,
cseresznye vagy meggy befőtt

Csokit nagy dlyuku reszelőn reszelni, ha nincs idő, törd össze kicsire,
befőttet jól lecsöpögetni.
A puha vajat cukrot vanilincukrot sót krémesre keverni, tojásokat egymás után hozzákeverni, majd a liszt étk. keményítő és sütőpor keverékét szép lassan belekeverni.
a legvégén a csokit és a befőttet beleönteni.
sütő: 200°C, kizsírozott (vagy papirkosarkakban) sutni. Sutotol fugg
mennyi ideig, (szuráspróba.)
phaedraa
 
 


És egy kérés Kép Bocs, ha volt róla esetleg már szó, de az utóbbi időben nem olvasgattam itt.

Szeretnék egészben (hámozottan) paradicsomot eltenni. Ilyen paradicsom "befőtett" kaptam egyszer Olaszországból. Vki tudja, hogyan kell ezt elrakni? Sajnos a lére nem emlékszem milyen volt, de a paradicsom benne olyan volt, mintha friss lett volna.

Phaedra
phaedraa
 
 


Lídia,
elbarangoltam, és nagyon tetszik. Köszi!!
Phaedra,
elmentettem, ki is próbálom a héten (ma tuti nem, mert alig aludtam éjjel Kép ) Nagyon köszönöm!

Erika
kerika
 
 


Kata,

a reggeliből kimaradt: isteni a szendvics KépKép

Erika
kerika
 
 


Phaedra, mi szoktunk ilyet eltenni, ha jövő héten mondom el az még nem késő?

Míra
míra
 
 


Míra!
Ma nem lehetne? Megjött a paradicsom.
Phaedra
ui.: állandóan hívogatlak, de vagy foglalt vagy nem vagy. Még üzenetet is hagytam pedig... Kép
Hívj fel légyszí Kép
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a topikot, de nagyon jó receptekkel van tele tényleg. Ha van recepgyűjteményetek akkor én is szívesen fogadom ám.habár most spk időm nincs itt a gép előtt visszaolvasni, de megköszönném ha küldenétek majd nekem is egy két jó , könnyen elkészíthető recepteket.

köszi: Anita
anita77
 
 


Pocok!
Megcsináltam a spenótos tésztát, szerintem Isteni! Kíváncsi vagyok, holnap mit szól majd Vili hozzá.

Norci
norci
 
 


Lányok! Leírná nekem valaki részletesen, példákkal hogy mire való a finomliszt és mire a rétesliszt? A receptekhez sosem írják oda a szakácskönyvek, hogy mikor melyiket kell használni, de talán ti tudjátok!

Tami
Tami
 


Norci, Pocok: csatlakozom: én is megcsináltam a hétvégén, és angy sikere volt! Isteni, mindenkinek ajánlom! És köszi a receptet! Kép
shine
 
 


Szia Tami!

Én a saját gyakorlatomat írom le:
rétesliszt - csak a piskótákhoz
sima (finom) liszt - minden máshoz (egyéb sütik: kelt tészta, linzer, palacsinta stb, rántás, habarás, panírozás.

Zseby
Névtelen
 


Phaedra!!! Isteni a muffinrecept amit feltettél.

Nagyon köszönöm már 2x csináltam!!!!!!!!!!

Én az egyikba raktam ételkeményítőt, a másikba nem nem sokban különbözött az eredmény hosszútávon meg nem tudtam tesztelni mert percek alatt elfogyott.

Szóval Phaerda ezer köszi hogy megosztottad velünk a receptet!!
Kata
 


Ágci!

Almás-diós lepény

Hozzávalók:
Tésztához:
50 dkg finomliszt, 25 dkg sütőmargarin, 2 dl tejföl, 1 tojás, 1 tojássárgája, 5 dkg porcukor, 1 púpozott teáskanál sütőpor, 1 mokkáskanál só
Töltelékhez:
1 kg alma, 10 dkg darált dió, 5 dkg zsemlemorzsa, 10-15 dkg kristálycukor, 1 csapott teáskanál fahéj (kapható almás rétes füszerkeverék, azzal is nagyon jó)
Tetejére:
1 tojás.

Lisztet tálba szitálom, közepébe mélyedést csinálok, ahová beleteszem a tejfölt, tojást, cukrot, sütőport, sót, és az apróra vágott margarint.
Jól összegyúrom (nálam robotgép tesziKép). A tésztát azonnal fel lehet használni, de 1-2 napig eláll, vagy a mélyhűtőben hónapokig.
Két részre osztom, a nagyobbikkal kibélelek egy sütőtepsit, ráteszem a dió-zsemlemorzsa keveréket, a lereszelt almát, majd a fahéjjal kristálycukorral megszórom. A tetejére rányújtom a tészta másik felét, a tojással megkenem, megszúrkállom villával. 10 percig előmelegitett forró sütőben, 15 percig közepes lángon, 20 percig takaréklángon sütöm.

Van egy olyan almásom, ami nem alul-felül tészta, de nagyon egyszerü, és eddig mindenkinél nagy siker volt:

Almás linzertorta

Hozzávalók:
Tésztához:
30 dkg liszt, 15 dkg margarin, 15 dkg porcukor, 2 tojás, 1 zacskó vaniliás cukor
Töltelékhez:
1 kg alma, 3-4 ev. porcukor, 1,5 dl sárgabaracklekvár, 5 dkg vaj, 1 ev. rum, fél citrom leve, 1 mk. fahéj.

A tésztához valókat összegyúrom (robotgépKép), majd egy kerek tortaformát kibélelek vele, ugy hogy pereme is legyen (nem szoktam sokat szórakozni, egyszerüen a robotgépböl a formába kanalazom a tésztát és lisztes (persze tisztaKép) kézzel eltapicskolom nagyjából egyenletesen benne). Elömelegitett sütöben félig (halvány rózsaszinre) sütöm. Kiveszem, és most jön a legmunkásabb rész: az almát meghámozom, kicsumázom, szeletekre vágom és körben, több sorban kirakom vele a tésztát. A többi hozzávalót összekeverem (lekvár, olvasztott vaj, rum, citromlé, fahéj) és egyenletesen az almára locsolom. Mehet vissza a sütöbe, ahol készre sütöm. (170 fok a légkeverésesben, kb. 30 perc)

Kicsit leves lesz, viszont emiatt egyáltalán nem száraz. Másnap is jó. (Ez az egyik favorit sütim, mert mindig van hozzá otthon minden, nagyon hamar megvan (a tésztát a gép keveri, csak a gyümölcs hámozása és szeletelése egy kiscit munkásabb), kombinálható (pl. dióval és mandulával a gyümölcs alatt, de próbáltam körtével alma helyett (éppen egy csomó gyorsan felhasználandó körtét kaptunk), ugy is nagyon finom lett).

És egy kérdés, hátha tud válaszolni valakiKép:
Csináltam még a korábbi receptekböl zsemlét, de most valahogy nem lett jó. A megadott arányokkal a kenyérsütögépben dagasztattam (igaz, elöre programozottan, de nem tejjel, hanem vizzel, tehát nem volt romlandó benne), megkelt, viszont a sütöben nem jött fel, hanem szétlapult (az ize nem lett rossz, csak hát..). Mit ronthattam el?
Azt hiszem, túl lágy lett a tésza, viszont akkor korábban, amikor robotgéppel csináltam és én kelesztettem, miért nem? Igaz a receptben az áll, hogy lehet fele viz, fele tej, vagy teljesen tej, és én a múltkor tényleg tejjel csináltam, de a folyadék mennyisége nem változott igy sem. Vagy ha csak vizzel csinálom, akkor abból kevesebb kell?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kata Kép
Én idegenkedek az étkezési keményítőtől, azért nem raktam bele. Nem tudom, hogy azzal milyen lett volna, de ha az ízét nézem és az álagát nem hiszem, hogy nagyon hiányozhatott belőle.
Meggy helyett én őszibarackot vágtam bele, máskor pedig mazsolát kevertem bele.

Itt egy másik kipróbált finom muffin-recept.
De szerintem a 10 dkg étcsoki sok bele, legközelebb csak a felét fogom beletenni, attól függetlenül, hogy imádom a csokit ->

CSOKIS MUFFIN (from Stahl Judit)
Hozzávalók:
10 deka étcsoki
10 deka vaj
2 tojás
15 deka cukor
10 deka narancsdzsem
3 evőkanál friss narancslé
1 teáskanál sütőpor
15 deka liszt
Ha frissiben készítem, akkor mielőtt elkezdeném összekeverni a muffintésztát, előmelegítem a sütőt 175 C-ra (gázsütőn ez a 4-es fokozat). De ha csak másnap reggel sütöm az előző nap összekevert tésztájú sütiket, akkor is figyelek rá, hogy legyen elég ideje bemelegednie a sütőnek.
A tésztájához először megolvasztom gőzön az apróra tört étcsokit meg a kockára vágott vajat. Aztán amikor már lágy a csokis vaj, akkor leveszem a gőzről, hogy langyosra hűlhessen.
Elektromos kézi habverővel habosra keverem a tojásokat a cukorral, majd fakanálra váltok és ezzel keverem bele a tésztába a narancsdzsemet, az átszűrt narancslevet meg a langyos, vajas csokit. A lisztet összeszitálom a sütőporral és gyors mozdulatokkal hozzákeverem a tésztához.
Vagy iziben belekanalazom az összekevert muffinmasszát a papírkapszlikkal kibélelt muffintepsibe, vagy lefolpackozott dobozban hagyom éjszakázni a hűtőben. Az előmelegített sütőben úgy 25 perc alatt sülnek illatozóan finomra a csokis muffinok. Puha vajjal, dzsemmel szokták őket megkenni és jóízű perceket köszönhetik nekik.
12 muffin lesz belőle.
phaedraa
 
 


Tami!

A réteslisztet én az édesebb tésztákhoz csinálom. Pl. vajas kiflit készítek, vagy sütit sütök. Sima liszt megy a falusi kenyérhez, habaráshoz (bár ott használok teljes kiőrlésűt, roszlisztet is.
ZSófi
szzsofia
 
 


Segítenétek nekem?

8 hetes hasfájós babámmal szenvedünk ami az étkezést illeti. Megvan az a táblázat amiket lehet fogyasztani, de konkrétan nincs leírva, hogy miket is lehet enni. Szóval érdekelne, hogy Ti miket főztök/főztetek anno, mert már lassan semmi jó nem jut az eszembe. Amúgy apa mindenevő, szóbval bármilyen recept jöhet!

Áfonya
Névtelen
 


Áfonya, neked 8 hetes babád van és én nem is tudtam róla???

Gratulálok!!!!!
míra
 
 


en semKép

-Afonya
afonya
 
 


Míra, a paradicsomeltevős receptedet közkinccsé tennéd?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Igazából csak Phaedrának akartam elmondani a nagy családi titkot Kép de egyefene közkinccsé teszem.

Egyik kompomnens: rendes paradicsomlét kell főzni.
Másik komponens: A nagyon keményhúsú (ez fontos!mert a puha paradicsom szétmegy ennyi macera végére) teljesen hibátlan darabokat (ez is fontos, mert a hibástól megromolhat az eltett cucc) meghámozni, forró vizes fürdtéssel könyebb a dolog, majd a hámozott paradicsomokat olyan méretűre vágni amilyeneken szeretnéd viszontlátni.

Ezután vagy visszateszed forró vízbe hogy ne hűljenek ki, és később teszed üvegbe vagy beletszed üvegbe, amennyit akarsz és felöntöd paradicsomlével de itt megvan a kockázat hogy már hideg a paradicsom, mert meghámozni pl. nagyon forrón nem lehet, elégeti az ujjat. Mire meghámozod meg kihűl.

A lényeg hogy forró legyen az üvegbe tett paradicsom + lé, ha nem az, akkor forró vízbe kell az üveget is állítanod, különben nem fogja majd beszívni a vákum a kupakot.
Ezután szalicil féleség ki hogy szokta tartósítani, majd folpack, majd a kupak, és mehetnek aludni a meleg paplanok közé.

Ennyi.

Érdemes először kis mennyiségben próbálkozni mert a hőfokon múlik minden.
Minél több a paradicsom benne annál könnyebbe hűl ki az egész, és akkor utólagosan kell kicsit még üvegestől ráforralni.

Nem tudom így érthető voltam???? Ha nem szóljatok, majd próbálkozom újra.

Jó befőzést!
míra
 
 


Míra,
nekem jó, köszi szépen!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Valaki irt banános bundás kenyérröl,nem találom,az elözö oldalt nem archiválták???
lécci,gyorsan,gyorsan irja meg nekem valaki!köszi
puposnünüke
 
 


Közben rájöttem,hogy a babaponton olvastam a receptet,ott meg is találtam:-) Ha finomra sikerül,ide is beirom:-)
puposnünüke
 
 


Lányok!
Sütőtökből mit lehet főzni?
Kisfiam imádta a sütötök krumpli és a sütőtök alma pempőt, de most a sütőben megsütött sütőtököt rám köpte Kép . Igaz elég bénán sütöttem meg, mert ki se szedtem a magos részt és nem fóliáztam le, sebaj majd legközelebb. Hálás leszek ha van más tippetek.

Norci

Norci
norci
 
 


Norci!

En ugyanigy jartam a multkor Rikivel.KépUgy megorultem,hogy megint kapni sutotokot,mert Riki is nagyon szerette kicsinek,de mostmar nem izlett neki.KépSajnos a kukaban végezte szegény sutotok,mert mi nem szeretjuk a parommal.Ugyhogy,ha tényleg van jo otlet,én is szivesen veszem!KépUj ételek mindig jol jonnek!Kép

Edit
edith16
 
 


Pocok!

Koszi!Ez jol hangzik!Kép

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Sütőtök-krémleves variáció

1 fej hagyma,
olaj
1 kisebb sonkatök
2 szem közepes krumpli és 2 db közepes sárgarépa
1 zöldségleves kocka
só, bors, kakukkfű

A hagymát kockára vágjuk, az olajon megdinszteljük, hozzáadjuk a meghámozott, feldarabolt zöldségeket, pár percig kevergetjük, majd felöntjük annyi vízzel, hogy kb. egy ujjnyira ellepje. Ha felforrt, hozzáadjuk a leveskockát, fűszereket, puhára főzzük (kb. 20 perc), turmixoljuk. Én tejmentesen készítem, de adható hozzá 2 dl tejszín, úgy még krémesebb.

Sütőtök kenyér

450 gr liszt
1 zacskó sütőpor
2 teáskanál vaj, vagy margarin
1/2 kg sütőtök (hámozva, kockára vágva


A sütőtököt kevés vízben megfőzzük, leszűrjük, pürésítjük, megvárjuk, míg kissé kihűl.
Összekeverjük a lisztet, sütőport, sót,hozzáadjuk a vajat, majd a sütőtököt, és jól összegyúrjuk. Eleinte eléggé ragad, szükség szerint lehet egy kevés lisztet még hozzáadni. Amikor összeállt, egy kb. 25 cm átmérőjű cipót formálunk belőle, tetejét keresztbe nem túl mélyen bevágjuk, és forró sütőbe tesszük. 10 percig nagy lángon, majd 25-30 percig közepes lángon sütjük.
Gyors, és finom!

Lídia
lídia
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?