Új privát üzeneted érkezett!

Zsunya, Phaedra,
mi legyen az anyaggal, kell nektek?

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
Még nem találkoztam Zsunyával azóta. A héten viszont már vírusmentesek vagyunk, így sztm már a héten vmikor találkozunk és akkor rögtön megmondom.
köszi, Phaedra

ui. tényleg! Voltál bolhapiacon? Mesélj Kép
phaedraa
 
 


Áfonya, nekem aszem ennyi elég. Phaedrával csütörtökön találkozom. Viszek neki mindent, Gigóca küldeményét is. Aztán.

Szerintem nekem úgy egy méter kéne. Az nem is nagy, meg sok, akár póstán is el tudod küldeni, és meg viszont a pénzt a postaköltséggel együtt. Ez igy jó?

DEKORGUMI
Jaj. Ez az a fajta holmi, amit azért nem is kezdek el, mert nem birnám abbahagyni. Kép Kép Hobbiboltban lehet kapni amúgy? Kb milyen ára van? Mivel lehet ragasztani?

Gigóca, nem felejtettem ám el. Kép Jövő héten tali?

Köszizsunya

zsunya
 
 

 
 

Zsunya

igen, hobbiboltban lehet kapni, kb 110-180 ft lapja, attól függ milyen és hogy hol veszed.
Ragasztó, minden olyan, ami vizes alapú, így pl a decoupage ragasztóm is.

Gyertek nyugodtan, Levi kétnaponta mondja, hogy jön Peti + Zsunyanya


Üdv Gigóca
jövőhéten remélem már nem fáj a fogam.
gigóca
 
 


Ma vettem vékony bársony/plüss jellegű, meg velúros anyagot a Keletinél lévő Máthe textilben. 1450 Ft helyett 250 Ft volt métere 150 cm széles.
Gondoltam majd csinálok plüss féle játékot.
Volt mindenféle színben meg mintával is, nekem az egyszínűek tetszettek főleg.

A leárazás talán még jövő hét végéig tart.
míra
 
 


Kivancsi,
igazan nincs mit, a becsi otletert cserebe, ok?Kép Nagyon jo volt, nagyobb, mint amire szamitottunk. Delre ertunk oda /nagyon elnezegettem a tobbi helyen elotteKép/, 2 ora alatt kellet vegigneznem a hajcsárok miattKépKép Hat, vettem ezt-aztKép

Phaedra,
Neked neztem am csipkeket, de nem nagyon voltak most. Ill. egy helyen volt egy alomszep, nagyon aproszemes munka /kis hibaval/, de nem terito, hanem galler, ezert nem mertem megvenni. Meggyogyultal?

Zsuzsa,
orulok, hogy tetszik. Hja, aki kertes hazban lakik, konnyen vanKép Labad javul?

Zsunya,
akkor kuldom majd. 90 Ft metere, szal nagyvonalu leszek, nem kell kifizetned az anyagaratKép

Mira,
irigykedemKép Van mar mintad, amit megcsinalsz? Mert volt valahol egy oldalam a kedvencek kozt, ami plussallatos volt...

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya, van mintám egy nyuszi, még te raktad fel :-)))
Ha lefényképezem és felteszem eltudod esetleg dönteni hogy kell-e? mert szívesen veszek....

Phaedra, Csi, megvannak a kóbor levelek. Twegnap vagy 10 levelet töltött le a mailbox.

Ismeritek azt a technikát, még ifjú iskolás koromból rémlik, hogy valami kupakba -közepén lyukas- beleszúrtunk kb 5 (de nem tudom mennyi) gombostűt , és fonallal (normál himzővel) valahogy szalag féleséget csináltunk belőle. Az egész a kupak közepén "ment" le, és karkötőt meg ilyesféle dolgokat csináltunk belőle.
Sokkal egyszerűbb mint ahogy lejrtam anno minden szünetben ezzel foglalkoztunk amikro divat volt.ű
Emlékszik valaki a pontos technikára?

Jucusmamus, nem elfelejteni válaszolni !! :-))))
míra
 
 


www. mariann-kreatív.com


Találtam. Jó a katalógusa.


Magdi
Névtelen
 


Magdi!
nem lelem...Kép
Csi
Névtelen
 


Ágci
 



Jó,de mire Míra!?

Jucusmamus a tudatlan
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Köszi a könyvlinket!

Csí

Nem felejtettem el,amit ígértem,nem kell ám burkoltan célozgatni!KépKépElég,ha dupla betűméretben írodKép!De tényleg megnézem már,csak nagyon zűrös volt a múlt hetem...

Míra

Én emlékszem,nem vmi katona vagy mi szövés volt?Vagy ez csak vmirémkép nálam?De tudom,hogy miről beszélsz,horgolni kellett és szerintem marhából semmire nem jó..Kép!Vagy igen?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Köszi bigacsiga Kata! Csak én béna vagyok ám!

Magdi
Névtelen
 


Míra!

A szalvétás topicban írtam,hogy a dobozok tápszeresek és egy darab szalvétáról vannak kivágva a csillagok és a hold is.Remélem erre kellett válaszolnom!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Mira,
tenylegKép En emlekszem, melirozott fonalbol csinaltuk mindig es talan karkotokent hordtuk?Kép Egyebkent szerintem a szemfelszedeshez hasonlit, amikor athuzod a hurkon a cernat. Vagyis tk. korkotesben allandoan sima sort csinalsz. Na, en is jolmegaszondtamKép

Csi,
megnezted Magdi linkjet? Ott azt irja, gyertyadekupazshoz spec. ragasztojuk van, ami nehezen gyullado feluletet kepez.

-Afonya
afonya
 
 


Mira!

Nekünk az óviban van ilyen "kütyünk"amivel lehet ilyen hosszú hurkát készíteni. Talán a Fakopáncs nevű boltban vettük.Tüske vagy valami hasonló a neve.Pár nap múlva tudok pontosabbat is ha még érdekel.

Napocska lehet,hogy hópihe?
Jucusmamus
20170114224602
 
 


Áfonya!
Köszi, hogy gondoltál rám. Kár, hogy nem kaptál, de ugye mész máskor is Kép ?

horgolás-hímzés-> tegnap egy nőci mutatott egy olyat, hogy horgolócérnából kell meghorgolni egy hosszú zsinegszerűt és ezt kell utána rávarrni az előnyomott anyagra. Ha jól vettem ki a szavaiból (nem magyar) ez egy román népművészeti technika. Képet sajnos még nem tudok mutatni, de amint lezs már mutatható mintám felrakom.
Ismeri ezt vki? Feltéve, ha érthető, ahogy leírtam Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Csí!
Megkérdeztem a parafapapírt, pontosabban tapéta.
0,5*8m egy tekercs, ami 7500.--ba kerül.
phaedraa
 
 


Bigacsiga Kata, igen erre gondoltam!!! köszi:-))) ezt pl. hogyan csináltad????? :-))))

és azt hogy is kell elkezdeni azt nem tudja valaki?

Jucusmamus, igen még érdekel, és köszi. és válaszoltál a kérdésemre csak én voltam béna mert rossz topicban kérdeztem.
Néha teljesen elkeveredem :-))

Áfonya, igen igen :-) csak nem tudom hogy kell elkezdeni.

Anyapóc!! mi az hogy semmire sem jó? :-))) na majd meglátod!!!! :-))))))

Phaedra, én ismerem, a nagymamám anno tanított ilyet csinálni, de már nem tudom. Most nem jut eszembe a neve de gondolkodom rajta és megmondom.

Ez ugyan nem idetartozik, de paradicsom: van még? mert akkor azt is elmondom holnap.

Míra
míra
 
 


Míra

Várom,mit készítesz belőle!Lehet,hogy ennyire régen voltam fiatal?KépKépKép
De én is melírozott fonalra emlékszem.És talán az volt a lényeg,hogy csináljuk és nem az,hogy miért...de tényleg régen volt...és fáradt vagyok...

Anyapoc

anyapoc
 
 


Míra!

Most semmi különös nem volt benne. Elkezdtem nézegetni azt a kreatív katalógust amit Magdi feltett és ott volt közte. Kép

Magdi!
Szívesen, de Ágici rakta fel rákattintósra.


Én ismerek egy olyan fajta kígyó kötést is amikor,
öt vagy több szálat összefogunk.
A szálakat széthajtjuk, majd mindig azonos irányba egy szálat áthajtunk a mellette levő szálon, amin áthajtottuk azzal folytatjuk körbe körbe amíg el nem fogy vagy elég hosszú nem lesz.
Most, hogy írom mintha "körmön fonás" lenne a neve.
Mi gyerekkoromban telefondrótból csináltuk. Kihúztuk a drótot belőle és csak a gyönyörű színes műanyag cső marad meg.
Kulcstartót, karkötőt lehetett belőle készíteni, de kisebb tárgyakat i be lehetett vele borítani. pl. tollbetétnek testet lehetett fonni vele.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Azt szeretném megkérdezni szokott-e valaki közületek tésztából nyakláncot karkötőt fűzni.

Vásár lesz az óviban és saját készítésü ajándéktárgyakat lehet eladni.
Arra gondoltam, mivel a fiam nem túl nagy kézügyességű, füzün egy pár tészta láncot.
Eddig csak fehér tésztán van, de nem nagyon tetszik az eredmény.

Mit gondoltok belehet a szemeket valahogy festeni, esetleg lakkozzuk le, hogy fényes legyen?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Itt olyan ötletek vannak amit gyerekekkel lehet megcsináltatni:

Nekem pl. nagyon tetszett az a pillangó aminek a teste egy fél fa ruhacsipeszből van, a szárnya két kávéfilterből (amiben a németes hosszúkávét főzzük), a csápja meg pipaszúrkálóból vagy zsenilia drótból.
Egyszerű és aranyos, de nekem ilyenek sose jutnának az eszembe. Kép


barkácsolási ötletek pdf (acrobar reader) formátumban
http://www.craftcreations.co.uk/Articles/articles.html

http://www.kidsdomain.com/craft/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kata


tésztafestés:
1/2 csésze orvosi alkohol
ételfesték
száraztészta
újság
zsírpapír


Az alkoholt és az ételfestéket keverjük össze egy tálban, tegyük bele a tésztát a folyadékba, és óvatosan keverjük meg.
Minnél nagyobb a tészta, annál lassabban szívja fel a színt.
Szárítani újságpapírra tett zsírpapíron kell.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

Köszi! Kép
Gondolom azért alkohol, mert nem ázik el tőle a tészta?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Áfonya, itt is szeretnék gratulálni a babádhoz, de azért igazán írhattad volna hogy már 8 hetes, bár én azt sem tudtam hogy megszületett.

Szerintem mint törzstag itt is publikálnod kellett volna a dolgot, nemcsak a Főzzünk amikor a gyerek rohangál topicban Kép

Szóval ha időben szóltál volna szerintem összedolgoztuk volna egy babakelengyét Kép
míra
 
 


Gigóca, ki fogom próbálni én is, ez mindennemű száraztésztával működik gondolom ugye? Ez ehető így ugye?

BcsKata, nagyon jó oldalt találtál, csak valami nézegetőm nincs a gépen így nem tudom nagyban megnézni, pedig a kicsi képek nagyon ígéretesek.Kép

Ilyen kígyókötéssel formázzák a szalmát is nem?

Míra
míra
 
 


koszi, de en sem tudtam rolaKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Hullunk, mint a legyek, mert Gigóca gépe is szabadságra mentKép.
Azt üzente, hogy a vízben felázik a tészta, míg az alkohol szépen elpárolog.

Leánykák!
Nem keresnétek német oldalakat is???
Nagyon szeretem őket!

BigCsiga, Míra!
Én is ezt tanultam szalmaformázásra!

KÉRDÉS:
Rakott már fel valaki zsanért? Mondjuk két rétegelt lemez közé!
Én csak nagyot(relatív) kaptam, és kíváncsi lennék a hobbiboltos zsanérra is. Hogyan lehet úgy rögzíteni, hogy hajtogatni lehessen aztán? Ragasztóval, vagy csavarral, netán szöggel?

Csi
csii
 
 


Gigóca, Áfonya!
Csomagok ma eljutottak Phaedrához. Kép
Jobb későn, mint soha.

Zsunya

zsunya
 
 


Gigóca, Áfonya!
Köszönöm megkaptam a csomagot Kép

Zsunya!
Nagyon tetszik a könyv, amit kölcsönöztél Kép

Míra!
Érdekel még a subázás? Zsunyától kaptam egy könyvet kölcsön, és abban le van írva. Kimásoljam?
Phaedra
phaedraa
 
 


OFF
Csí! Nem megy át a Neked írt mail-em, ezért ide ítom->
A Kreatív Hobby katalógus helyett egy levél jött, hogy fizessek be 390,- -ot.
"Az összeg beérkezéséről cégünk a feladástól számított legfeljebb 2 napon belül értesül, és ezt követően katalógusunkat azonnal postázzuk..."
Ez aztán a bízalom Kép
Phaedra

ON
phaedraa
 
 


Hihihi!
Afonyát én is olvastam, de ő olyan következetesen oda teszi a kis jelet a neve elé gondoltam ez másik Áfonya.

Míra!
Az Acrobat Reader nézőt ingyenesen le lehet tőlteni a netről.

Miért akarod megenni a tésztát?
Én még arra gondoltam gumicérnára kellene felfűzni legalábbis a karkötőt.

Gigóca!
Köszi, gép meg gyórsan gyógyuljon meg.

Phaedra!
Napocska rakott fel képeket a subázásról és tök jók voltak.


Csajok!
És hun van Jamina?
Elborította a szalvéta? Kép Kép Kép
Vagy az ura eltiltotta? Kép Kép Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Te jó ég! Valahol azt írtam hogy subázni szeretnék???? vagy mondtam? Biztos be voltam rúgva!Kép Sok minden érdekel meg sok mindet elkezdenék de a subázással nem akarok foglalkozni, bár tetszik, de olyan sziszifuszi munkának tartom, bocsánat az aktív subázóktól.


BcsKata, azért gondoltam hogy megenném a tésztát mert amúgy is tetszenek a színes tészták, a boltokban mindig szemezgetek velük, de aztán a pénztárcám lehurrog.
míra
 
 


Míra!

Mi a fiammal nyakláncot és karkötőt füzünk belőle az óvódai vásárra, azért akartam csak színesre, mert ez a hóka tészta szin nem valami muutatós.

Ha enni akarod akkor gyúrás közben, a zöldbe spenótot, a pirosba paradicsompürét, a sárgába kurkumát keverhetsz.
Ezt inkább megenném mint az ételfestékest.

Ezt neked találtam:
kigyószövés
http://home.indy.net/~rlafara/bobstuff/spool.htm

Nem Jamina akart subázni?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zsunya ezt neked találtam, de meg ne bántódj nem cikizni akartalak, szerintem olyan édes:

szövőszék
http://home.indy.net/~rlafara/bobstuff/2-h-loom.htm

szövött figurák pl. télapó
http://home.indy.net/~rlafara/bobstuff/tapestry.htm


Csí!
Ezt meg neked találtam:

hintaló
http://home.indy.net/~rlafara/bobstuff/rockhors.htm

volt itt még baba méretű szé baba méretű asztallal is.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Phaedra neked is találtam valamit:

színskála
http://www.efco.de/Tipp/farb01.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Míra!
Csak részben emlékeztem "jól". Most visszanéztem direkt az archívot, és ott "csak" szóba hoztad. Bocs, rosszul emlékeztem.

Bigacsiga!
Írtad Napocska lapját. Nos, én Míra miatt írtam (bár rosszul emlékeztem Kép ), de azért megnéztem, de nem találtam ott semmit a subázásról.

Egyébként az egyik nagybátyjám subázott rengeteget régen, de nekem nem tetszett.

színskála-> köszönöm, megnéztem. Ezt régen én is megtaláltam. Igazából én olyat kerestem, ahol óvis módra le van írva, hogy miből mennyit, hogy egy színt megkapjunk.

köszi!
phaedraa
 
 


Gigóca visszatért!


Így néz ki nálunk a fürdőkádnál a csempe. Tele van üvegmatricával, és a gyerkőcök szeretik nagyon.

fürdőszoba_matricákkal


Üdv Gigóca

Papírmasé recpet még nincs, de igyekszem.
Azt viszont tudom, hogy addig kell kevergetni, amíg teljesen elmálik az újság benne.
gigóca
 
 


Gigóca!

Küldesz nekem ilyen fürdőszobába való sablonokat?
Köszi!

Panni
panó
 
 


Gigóca visszatért, és feléledt a topik???


Persze Panni, csak össze kell szednem magam, meg a sablonokat is.
Más irányú érdeklődés? mert ha már keresek ugye, akkor....

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

Én is sablon,lécci ,lécci...!

Köszi:Jucusmamus
20170114224602
 
 


Panni,

2 halacskás, meg némi ződ ment.

Jucusmamus, mindjárt neked is.

Gigóca
gigóca
 
 


Panni, Jucusmamus!


Küldtem még egy mailt.
A többivel holnap próbálkozom, mert most le akarok esni a székről a fáradtság miatt.


Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Bigacsiga Kata

Én a konyhába csináltam tésztából függődíszt és bár nem olyan nagyon zsép szín,de sötétebbet úgy csináltam,hogy olajon megpirítottam a tésztát.Így lettek natur és sötétebb sárgásbarna színűek.De gondolom a gyerekek miatt egészen színeset csinálnál.

Gigóca

Nincs meg véletlenül az összes fürdőszobai sablonod,amit a KH katalógusban láttam kis könyv formában?KépKépKépMindenesetre ezekből kérhetek?Ja és hányféle sznít használsz?Lehet őket keverni?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Halványan emlékeztem én is a pirításra.
A szinezést azért gondoltam, mert olyan semilyen színű így a tészta és nem is mutat olyan jól.

Míra!
Egyetlen egy fajta színes tészta volt ma a Corába és az is 350.-Ft. Kép


Gigóca!
Nagyon szépek a matricák.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lányok


a Tesco-ban a Holló barkácskönyvek sorozat 490ft-ért kapható 690ft helyett.

Anyapoc,
szerintem nincs még meg mind, de haladok.
Persze küldök, csak időt kérek. A tésztát én olaj nélkül pitítottam.
Ja és a színhasználatban én nem vagyok mérvadó, mert van vagy 50 szinem matricafestékből, ha nem több. De ezt 3 év alatt gyűjtöttem.


Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

Nagyon gyors és kedves vagy,köszönöm!

Jucusmamus
20170114224602
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: