Új privát üzeneted érkezett!

Festék:lehet,hogy félreérthető voltam.Nem alapozót hanem akrilfestéket kerestem.Köszi a segítséget!
Ezt ma dobtam össze:
karacsonyikep
20170114224602
 
 


Jamina!
Tudom, hogy Rád mindig számíthatokKép
A helyzet valóban furcsa, mert tegnap este a gyerekekkel egy időben elaludtam este kilenckor, ilyen nem volt vagy öt éve, és amikor beköszöntem, akkor jöttem le kikapcsolni a gépetKép. Most ugyan kialudtam magam, de mozogni azt nem nagyon tudok, teljesen elfeküdtem minden végtagomat. Ennyi henyéléstől nem is csoda!

Anyapoc!
Nagyon tetszik a rózsás képed! És valóban nagyon jók ezek a tetőbe öntött "keretek". Bár nekem nagyon tetszik KovKata, és Zsuzsa képformája isKép

Kovkata!
Jó ez a felfüggesztés, ilyen akaztóm nekem is van, bár fára vettem, de így ki tudom próbálni gipszre is. Csak azt kéne tudnom, hogy hogyan lehet nem elfelejteni a belerakást??? Az nekem sosem jut az eszembe időbenKép

Jucus!
Akrilt is lehet kapni festékboltban, azt nem tudom, hogy van-e különbség a hobbiboltos, meg a festékboltos akril között, azt gyanítom, hogy csak a kiszerelés, és az ára másKép ha bemész, akkor nézd meg a színezőpasztákat is, mert van egy elég "friss" márka, amit nagyobb flaskában árusítanak, önmagában is használható, és nagyon szép pasztell színekben kapható. Nem ugrik be a neveKép Lengyel, cseh, szlovák, vagy szlovén, tehát valami hasonló gyártmány. Jóval nagogyobb, mint az Aquacolor, ez van vagy két és fél decis ~700forintért. És tényleg gyönyörű a színpalettája. Ja, és ha a gipsz hátoldala ragyás, meg lehet csiszatolni csiszolóvászonnal, mondjuk egy csap fölött! (tapasztalatKép))


Zsuzsa!
Csak az volt a szép az alapban, hogy struktúrált volt? Én most láttam egy olyan formát, aminek a kerete volt faerezetű, na, az is jól nézett ki!
Valóban jó ez a gyors letöltés, de nem adtak hozzá több szabadidőt! Lehet, hogy nem jó szerződést kötöttem? Jöhet a képeslap!Kép

Ezúton mindenkit szentté avatok, aki modemmel tölti fel a képeket. Eddig el sem tudtam képzelni, hogy ilyen gyorsan is lehet!!! Semmi szétkapcsolás, semmi várakozás, és hosszú idő óta, egyszerre több képet is feltudtam rakni egyszerre. Leírhatatlan a különbség...

Most gyorsan el is öntöttem a képtárat.

Itt vannak a kavicsok:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/42206.jpg, ez az, ami macskaalom(zeolit) és némi festék keresztezésével jött létre. A sötét helyiség miatt nem színhelyes, képzeljétek hozzá, hogy a háttér az hófehér. Az egyik doboz az zöld, a másik hófehér, a harmadik pedig barna. Sztem van olyan szép, mint a hobbiboltos színes kavicsok, csak ez matt, nem fényes.

Itt a kölyök kedvence, az almáskert:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/42207.jpg, szerintetek ez milyen alapra készült? (Nem ér visszaolvasniKép)
Apósomnak megmutattam, és mondott egy ötletet: szerinte a képet egy széles fehér sávval el kéne választani a kerettől. Először tiltakoztam, aztán rájöttem, hogy valóban ez is egy keretezési stílus, fotókat szoktak, és rajzokat így keretezni. van egy fotó, körülötte két-három cm-s fehér sáv, és csak aztán jön a keret. Ki lehetne ezt is próbálniKép.

Aztán felraktam a félkész műanyag tálamat is:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/42208.jpg
Ez azért félkész, mert kap majd még egy aranyszínnel kevert decoupage-ragasztós réteget, így olyan lesz a fénye, mint a mellette lévő mécsestartónak.

Na, eldugulok...
Még jövök! Ezt nem fenyegetésnek szántamKép

Csi
csii
 
 


Jucusmamus,
szerintem mégis egyről beszélünk Kép, ugyanis amivel én alapozok, az nem más, mint közönséges festék. Héra falfestéket használok fehér színként is (világosításra-színkutyulásra) és szükség esetén alapozásra is. Olcsóbb, mint az akril, mert egy vödörrel (asszem, másfél liter) 880.- volt. És szerintem nem büdös Kép
A képed tetszik Kép

Zsuzsa,
az nem olyan forma volt, aminek nincs kifejezett kerete, hanem mintha egy darab tégla lenne, amire ráfröcskölték volna a vakolatot? Mer ilyet már láttam, így tudom elképzelni, amit írtál.
Köszönöm kérdésed, már jobban vagyok, ha nem szúrna úgy a tüdőm, még táncra is perdülnék. A gyerekek persze sokkal jobban viselik, de azért nyűgösek Kép

J.
jamina
 
 

 
 

Itt Szent Modemes Zsuzsanna Kép
Csi,
tök jó Neked, hogy tök jó Neked! A tál kifejezetten tetszik. Az almáskerttel kapcs. szerintem apósnak jók a meglátásai...

J.
jamina
 
 


Sziasztok!

Csi!
Csak azért hagytam szó nélkül a sok gyertyát mert Jamina különben is ramatyul volt, na meg még így is kevés gyertyát tett a tortámra...Kép
Szuper az almás képed. Egy fél ilyen szalvétám nekem is van, de annyira tetszik, hogy majd csak akkor fogok hozzá, ha már elég gyakorlott vagyok.Kép
A tál az meg rendesen szuper. Mi az alap? Milyen tál?

Áfonya!
Én tapétavágóval vágom a hungarocelt, és egész szépen viszi. Igaz az élét is hamar kiviszi...Kép Én úgy vettem észre akkor szép egyenes ha nem húzom benne a kést, hanem lassan vágom. Kissé érthetetlen, de érted, hogy gondolom?

Jucus!
Én is Hérát használok. Gipszre, hungarocellre és műanyagra próbáltam eddig és mindre tökéletes. Tényleg nem büdös és nagyon kiadós.

A képtárba felraktam pár művemet. Van közte egész jó, de kevésbé jó isKép.
Viszont eljött az a nap amikor nem érzek késztetést, hogy éjjel nappal szalvétázzak.KépKépKép

Tehát a művek:

Macis és bohócos

Állatos

Repülő csirke

Gipsz szív virágmintával

Halacskás és elefántos
na itt ne tessék kritizálni a kereten a pöttyöket, mert azt utólag pepecseltem rá, mert túúúúl pirosnak láttam...Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


cenzurazvaKép
afonya
 
 


Robbanok Kép

Reka osszetort ket kesz gipszkeretemet /jo, ok, en hibam, miert hagytam olyan helyen/, ontottem ki par alapot, kb 8 kilotKép, es annyira koncentraltam, hogy ne kessem le az akasztok idejet, hogy belekotott az edenybe a tobbiKép Fel oraig sikaltam.
Ja, es mig ezt irtam, a szarado keretbe belerakott egy ures tapszeres dobozt, de szerencsere mar megkotott, igy nem tett kart benneKép
Most mar csak abban remenykedem, hogy a mosdoszifon ne duguljon el ettol a manoveremtolKép

Ja, egyebkent jok a kepek, de most ezt nem arulom el, mert ideges vagyok es irigyKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
Tititi-tá-ti-tututú Kép ne legyél ideges Kép

Kata,
Te meg nagyon ügyes vagy Kép

Remélem, hamarosan átrepül a képtárból ide is néhány képem (szám szerint 3)

Jamina
jamina
 
 


Csi,
na ez az, amit még nem látok át, hogy hogy a fenébe fordulsz meg a széleken a szalvétával? Különösen ívelt vonalaknál? Kézügyesség kérdése csupán, vagy van valami trükkje is? Kép Ennél a tálnál az se világos, hogy a mintázatban nincs semmi törés. Kerek volt a szalvétád? Kép
Kíváncsi, aki elméletben dekupál (inkább kupálódik - vagy de~? Kép)
kíváncsi
 
 


O.K.Már kezdek kiigazodni a festékek között.Azt hiszem én is veszek egy bödön Hérát!

Csi!
Láttam a pasztel árnyalatú színezőpasztákat ,tényleg szépek.Egyenlőre még nem vettem mert nem férek már el a sok kelléktől és a pénztárcám is laposodik mindig egy-egy shoppingolás után.Ma kristálytiszta matricafestéket vettem és szalvéta matricázni fogok!

Gigóca!

Megkaptam ám a sablonokat(2X is),nagyon jók és köszönöm szépen!

Jucus

Ui.:Valaki nem foglalkozik behatóbban parfümökkel?Keresek évek óta egy Turbulences nevezetű parfümöt ,de nem találom sehol!
20170114224602
 
 


Jucus,

pedig én csak egyszer küldtem el!

Lányok miért kapják meg néhányan 2x is a leveleimet?

Kata,
nagyon jók lettek a képek.
Ha elrontod az almásat, még kereshetek neked itthon egyet.

Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Kata007

Szerintem kifejezetten jók a pöttyök,nekem így nagyn tetszik!KépMega többi is, a kála különösen szép lett!

Jamina

Olyan gipszöntőformát én is láttam,amit írtál Zsuzának,ami olyan fröcskölt.És láttam így készült képet is!Szuper volt!!!Be is indultam,de amikor a sablon árát megláttam,lelohadtamKép.Azóta azon töröm az agyam,hogy miból tudnék olyat önteni.De még nem jöttem ráKép
Ja,ha Te nem lakkozol,akkor nyilván ragasztólakkal dolgozol,nem?Vagy hagyod csak úgy pőrén a dolgokatKépKépKép

Csí

Jaj,menten elpirulok a sok dícsérettőlKép!
A tállal mennyit pepecseltél?Mert egy szikra gyűrődés sem látszik rajta!!!!
Kvicsok mire lesznek?Színes macskáknakKép?

Áfonya

Grrrrrrrrrrr!MegharaplakKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jamina képei
 


Kata007!

Mind nagyon tetszik, de szíves virágos és a halacskás különössen. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Dudálós SzentJamina!
Elkerültük egymástKép
Jó ötlet a szakálllllKép

Kíváncsi!
A szalvéta nedvesen nagyon könnyen simítható formára. Ha valahol fedi egymást a szalvéta, akkor meg jó alaposan le kell nyomkodni, így szinte teljesen sima lesz az eredmény.

Kata!
nagyon tetszenek a pöttyeid, nemtom mi a bajod velükKép
A tál egy sima, 120Ft-os műanyag tányér. Így néz ki kezelés előtt:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/42294.jpg
A gyertyák számát hagyjukKép szoktam mondani páromnak, hogy ha a nőt nem is, legalább a koromat tisztelje. Ilyenkor sandán vigyorogKép

Gigóca!
Tán' nem az egéren kéne dobolni az ujjaiddalKép

Anyapoc!
Jó ez a színes macskaKép
A gyűrődésmentes tál alapja a jó fényképezésKép van rajta rece, de tényleg nem vészes. Nekem fel sem tűnt, hogy sima.

Jucus!
Én is csak itt ajánlgatom a pasztelleket, de nem vettem. Ha most kezdeném az ipart, akkor biztosan vennék. Sajnos akkor találkoztam én is velük, amikor már megvolt az alapkészletemKép Gyakorlatilag már nekem sincs olyan bolt, ahol ne találnék megvehető-szalvétázható dolgokat...

Zsuzsa!
Áfonya csak engem akar cukkolni a nyolc kilóval!!! De csak addig, míg Anyapoccal mindjá' mindmegesszük.
mostmár nagyon kíváncsi vagyok erre a gipszöntő-formára...

Megyek gyurmát szárítani.

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Aztatat modjátok meg nékem,hogy ebben a topikban beszéletetek a színkeverésről,vagy Kézimunkában...?Hol is keressem?Mert ugyan a rózsához sikerült kevernem sötétbenKép szép lilát,de másra nem vállalkoznék már!Meg nem akarok annyi színt megvenni!


Csí

Hát ,lehet,hogy az én gépem ilyen intelligensKép és csak velem nincs kibékülve.Mert mindenki képei szép símák...Kép
Na és használatra gyártottad,vagy falidísznek?Meg nagggyon kíváncsi vagyok az aranyszínű lakkozásra!Apropó!Ha már itt tartunk-->antikolás.Láttál már olyat,hogy aranyviasz vagy mi a jófene?

BigacsigaK

Meg kell állapítsam,hogy ízlésünk megegyezik...Kép

Anyapoc,aki marhából ráér,pedigmégmadolgozik

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Emlékszem, hogy anno még Te mondtad, hogy valamelyik Otthon ezzel foglalkozott...Mármint az aranyviaszolással. Én azt akkor nem néztem meg, de azóta máshol sem láttam arany-viaszolót, így gőzöm sincs, hogy az milyen lehet...Viszont ezzel a ragasztó+víz+aranytempera megoldással éppúgy ragaszkodó lesz a tempera, mint önmagában a lakként használt dekopázsragasztó. Így ez a tányér is süteményes-tálka lesz. Bár nem lenne rossz a süti alján némi aranyszínKép

Színkeverés--ebbe a topikba bemásolta Jamina, azt hiszem, a második lapon van. Amúgy a másikban beszélgettünk róla.

FIGYELEEEM!
Tegnap elővettem a kerámia-masszának becézett levegőn száradó gyurmámat, és beugrott valami, ami még jól jöhet esetleg. Emlékeztek, hogy az ablakot milyen anyaggal rögzítik? A gittel. Gyerekkorunkban mindig kiszedtük a lakótelepen az ablakosok után a gittet, és amíg gyúrtuk, nem száradt meg, aztán viszont kőkeményre meredt. Ha ez beválna, akkor sztem olcsóbb lenne, mint az ezerforintos gyurmák. Nincsen valakinek otthon véletlenül gittje? Vagy ablakos ismerőse?
Utána kéne ennek nézni valahogy...

Csi
csii
 
 


Most csak gyorsan egy rövid üzenet, aztán megyek szalvétázni, mert itt van Anyukám, és van egy kis időm Kép!

Jamina!
Ma feladtam a csomagot!!! Sajna, nem mindenből tudtam egészet küldeni, de jó sok van a csomagban! (Késedelmi kamat KépKépKép) Remélem, nincs meg a 3/4-ede a SZ-knak!
Kérés... Ha megérkezik a cucc, fel tudnád tenni esetleg a 3 utolsó SZ-t amit beletettem utólag, hátha másnak is kellene (tudni fogod, melyikek azok)...

Most megyek, majd este megnézem a hétvégi alkotásokat, és véleményezem őket Kép!

Jó munkát,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Új SZ-k:

téli utca

havas táj hulló csillaggal

adventi naptárnak való SZ

előző kicsit közelebbről,hogy miért is naptárnak való.

Csí

Na igen,csak gondoltam hátha belemélyedtél.De közben ma voltam a hobbyboltban és azt mondta az eladó,hogy festékboltban lehet ilyet kapni.
Mert én nem az egész képet akarom bevonni arannyal,hanem csak a kiugró részek széleit és ettől lesz antik hatású...remélemKépKép
Megkérdeztem a matricaragasztólakkot és mondta,hogy egyet vett,de még ki sem próbálta,szerinte nem érdemes.Szóval nem lettem okosabb tőleKép.Még árat sem mondott.
Gitt jó ötlet,csak az nem repedezik be,ha nagyon kiszárad,egy idő után?Na meg az a kérdés,hogy mennyire lesz nehéz száradás után...mert mi ugyan anno gyúrogattuk,de akkor nedves volt.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Gitt--régen jól bírták az ablakokban, csak a festés repedezett meg rajtuk. Nomeg nem is az utókornak alkotunkKép
Matricafestékragasztólakk--sztem sem érdemes, bár ha vesz az ember, azt könnyebb használni, mint az üvegmatricát, és nem kell neki 24 órát száradni.
Aranyozás--még a húsvéti díszeknél csináltam azt, hogy tettem a kezembe némi aranyfestéket, és a két tenyeremet összedörzsöltem. Aztán "megsimogattam" a képet kitárt tenyérrel, így csak a kiálló részek lettek kiemelve. Próbáld ki, sztem jól működikKép

Csi
csii
 
 


Csí

OK,megpróbálom,de Apát azért ráugrasztom erre a viaszra,ha nem nagyon drága.
És a csemetéket is megsímogattad így?KépKépNa meg drága párodat..KépKép...aranyba lettek foglalvaKép.Vagy bearanyoztad az életüketKép!
És festéket vagy temperát?Vagy bmire mindegy,mert uaz...mert nekem temperám van és azzal nem igazán működött ez a maszatolás,amikor egyszer próbáltam.

Gitt-->Hova gondolsz???A műanyag ablakok korában???Bár megnéztem most a mi 25 évvel ezelőtt készült ablakainkat és egy fia gitt sincs benne!De szt még lehet forgalomban!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
festéket kicsi vízzel, kicsi dekopázsragasztóval. Akkor maradandó lesz, mert a ragacs megköti a temperát is.
Gitt--igen, nagyon régi a dolog, az tény. De amennyibe kerülnek a műanyagok-fémek, egy ideig még lesz gittelnivaló is. Habár már a flakonos tömítők is átvették a helyét, mint pl. a szilikonos tömítők...Csak kéne egy üvegest keríteniKép Itt nincsen egy darab semKép

Csi
csii
 
 


Gittegyletes Csi,
Fogarasi út- Nagy Lajos kir. útja kereszteződés, kicsit mész még Rákosrettentes irányába (egy v. két utca, egészen közel), balra lesz egy nagy üvegablakos modern borzalom, az egy üveges, ott lehet gittet kunyizni. Legalábbis néhány éve még így volt. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Panda,
1. várom
2., oké! Kép

Csi,
elküldve!

Jamina képei,
hálás köszönet!

Másolat következik:
Ha van piros, sárga, kék, fekete, és fehér festékünk, akkor ezeket lehet kikeverni, mint ahogy írod:
piros+sárga-> narancs
kék+sárga-> zöld
kék+piros-> bíbor (lila)
kevés kék+sok piros-> barna

és most, ahogy rendelni akartam festéket megakadt a szemem egy színskálán. Lehet, hogy tévedek, de azt hiszem, valahogy így van:
sárga+pici piros-->aranysárga
sárga+pici barna-->okker, vagy mustársárga
sok piros+pici sárga-->cinóber
kék+piros+fehér-->rózsaszín
piros+fehér--szintén rózsaszín
kék+sárga+fehér-->menta
sok kék+kevés sárga-->fenyõzöld
fekete+fehér--> a szürke minden árnyalata
piros+kevés kék+fehér-->krém, vagy bézs
sárga+fehér-->vanilia
kék+kicsi sárga-->türkiz, esetleg azúr
csi


J.
jamina
 
 


Csi

Majd holnap átugrasztom Apát a szomszédba,ott van üveges.De lehet,hogy ő is tud erről értekezni,mert csinálnak ablakokat.
Ezt a festékesdolgot meg majd kipróbálom,ha drága a viasz.

Jamina

Drága vagyKép!Köszi!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Az alkotásból nem sok lett, 1 félbemaradt képet fejeztem be, a fennmaradó időben pedig ALUDTAM. (Ádi beteg, már napok óta 6-8x ébred éjjelente, úgyhogy kész vagyok.)

Az elkészült művek nagyon klasszak!!!

Kata!
A lányaidat elpasszoltad, hogy ennyi mindent csinálsz Kép? Esetleg házvezetőnőt fogadtál? Mert nekem semmire nincs időm Kép,. Írd má' meg légyszi, hogy csinálod!

Most megyek etetni Kép,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Mesterek !

Ti annyi mindent tudtok, segítsetek nekem!
Kicsi fiam ajándékba kapott gyurmát, de nem a hagyományosat, hanem ilyen puccosabbat, ami persze mégsem play doh minőség.Ezt abból gondolom, hogy az egyik tégelyben a gyurmakupacnak frankó kemény kérge van, de azért érezni belül a puhaságot még.
Na, akkor szerintetek tehetek-e mást, mint hogy megámozom?

köszi, ha segítetek

z.
Névtelen
 


Sziasztok!

Már régóta figyelemmel kísérem a topikot, nagyon sok jó ötletet leírtatok, a munkák pedig gyönyörűek.
A mostani Lakáskultúrában van egy nagyon jó ötlet Mikulásra: agyag virágcserépre készítettek díszítést szalvátatechnikával (mikulásosat) és ebbe lehet beletenni mindenféle finomságot.
Karácsonyra pedig hungarocellabdákat lehet díszíteni és felaggatni a karácsonyfára, de ilyet már láttam a topikban.

Kata007!
Megnézegettem ám a Te műveidet is, nagyon szépek. A szafaris, macis, bohócos szalvétákat hol vetted?

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a dícséretet! Most miattatok fogyózhatok...Kép
Vettem ma gipszformát. Egy negyed szalvéta fér bele.
Ezzel kapcsolatban egy kérdés: ti hol veszitek 260-ért ??? Jucus???????? Csak mert itt 1100-nél kezdődnek a negyedszalvétások. A felest már meg sem néztem.

Áfonya!
Tanultam esetedből és ma megkértem apát vigyázzon Dodóra amíg elmosom a gipszes edényt. Mire odanéztem már ott volt egy pici kéznyom a gipszben.Kép Apa szerint olyan gyorsan csinálta, hogy esélye sem volt elkapni a kezét. Jó kifogás...Kép

Szóval ne légy se ideges, se irigy!Kép

Gigóca!
Ok, majd szólok ha szükségem lenne másik almásra.Kép Még kupálódok egy kicsit hozzá.

Zsuzsa!
Tapasztalat?? Akkor jó.Kép Ma voltam a művészellátóban... Alig várom, hogy holnap szalvétázhassam az új gipszképemet...Kép

Csi!
Élesebbek az én pöttyeim mint a szalvétán lévők. Az eredetin nem igazán látszik, de a képen igen. Azért szóltam.Kép
Tányér: tényleg nagyon tetszik. Ilyenhez én még gyenge vagyok, de majd nézz csak meg jövőre...Kép

Gittegylet:Van itthon gittem, egy egész bontatlan zacsi. Mit is nézzek meg?KépKép

z.!
Nem kell meghámozni. Az én lányomnak van ilyen gyurmája, de ő azt hiszem csak lazán meggyúrogatja és megpuhul. Holnap reggel megkérdezem tőle neked.

Panda!
Köszi!Kép
Titok nyitja: kell hozzá egy 8 éves kislány, aki szívesen fest mindent csak a hugival ne kelljen játszani.Kép Szóval ő sokat fest nekem én meg szalvétázom és cicomázom a képeket amikor Dodó alszik. Sőt tegnap már ő is csinált poháralátétet amire ő ragasztotta rá a szalvétát. Hát mit ne mondjak az én első szalvétámon sokkal több gyűrődés volt.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Gyöngyöske!
Köszi!Kép
Az itteni lányoktól kaptam őket kezdő kollekcióként, meg anyukám és a bátyám szerzett egy párat. Viszont, hogy melyik kitől van, már nem tudomKép
Te csináltál már valamit?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok
Én még a szalvétatechnikát csak pólóra használtam:
http://babanet.hu/album/albumimages/655/18657.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/655/18658.jpg
A második pólón az újján is van. Marabu csillámossal van készítve,ragasztva.

hil
Névtelen
 


Kata!

Amit én vettem 260-300Ft-ért az már a kész,kiöntött gipszkeret.A kiöntőforma itt is 890Ft körül van.

Jucus
20170114224602
 
 


Nemtom mit láttok ebben a tálban, ezt komolyan mondom! Ennél egyszerűbben még nem ragasztottam fel semmit. Ugyanolyan, mintha egy sík lapra ragasztanátok. Ha olvastam volna a gondolataitokat, amiket erről a tálról írtatok, hát tuti, hogy én sem fogok bele. Pedig tényleg ez volt a legegyszerűbb darab.

Kata!
Mennyibe kerül a gitt kb? Mi van ráírva? nem az, hogy levegőn nagyszilárdságú anyaggá köt? Én ilyen leveleket teszek idén az ajándékba szánt üvegekre:http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/42492.jpg ,és jó lenne valami masszapótló-izéKép Majd lesznek hozzá szőlőfürtök is, de az is szárad még. Ha a gitt megkötne rendesen, akkor azt is lehetne 3D technikához használni...talán.

Jamina!
Elolvastam a színkeverést, atán sikítani kezdtem a bézs összeállításán. Aztán rájöttem, hogy amilyen fura, mégis így van, csak nagyon kicsi rész kell belőlükKép

Felelősséget nem vállalok!Kép

gyermekek, és a gipsz--nálunk pont az ellenkezője történtKépKisfiamtól kölcsönvettem a gyurma-kiszúróit, és azóta nem mer velük játszani, ma is azt mondta, hogy "az anya dolga". Szegény árva dedemKép

Csi
csii
 
 


Panda,
nem ért ide Kép
J.
jamina
 
 


Anyapoc!

Szalvéták elindultak!

Panni
panó
 
 


Próbélt már valaki gömbre dekupálni?
Van róla képetek? Egyáltalán hogy kell csinálni? nekem piszok ronda lett, gyűrött meg minden ... Kép

Beus
Névtelen
 


Sziasztok!

1000 éve voltam utoljára a babaneten, a Zsomi már 2,5 éves, dolgozom, idő meg kevés.
Izgalmas olvasni mi minden, és miből készül.
Mostani munkámból kifolyólag játszóházakat, kézművesfoglakozásokat tartok ,ovistól szülőkig korosztálynak.
Ebben matrica, dekopázs, gyertyafestés, st. van .
Ezek ingyenes játszóházak, anyagokat a forgalmazóktól kunyizunk. sokfélét ismerek,és az árakat is nagyon.
Folyton aalapanyagok után szaladgálok.
Dekopázs: gipszkeret használok én is, negyedeset, ez 500 ft körül tudom venni a gyártótól. ragasztunk gipszre, nagyobb kavicsra, cserépre, műanyag virágcserépre, kaspóra is, sőt sima gyertyára, farost lapra, kartonra, hullámkartonra, fadobozokra, hungarocellre is.
Anyagban minig a gazaságosság meelletti fő érv a lehető legjobb minőség.
Ezért általában nagykiszerelésű pannoncoloros ragasztólakkot használunk, ezt higítjuk. Nagyon beváltak a KINSY ekorfestékei, ebből szuper az arany, képkeretre élethű. A repesztő antik lakk, a selyem, és tükör lakk is szuper. Ezt 540-ért bírom beszerezni, 80 ml.
Szívesen segítek,ha kell valakinek, akár anyagbeszerzési tipekkel is!
régi topicos
Zsomimama
zsomimama
 
 


Zsomimamaaaaa,
es Te csak most kerulsz elo, mikor mar szinte mindent megvettem?! Azert beszeljuk ezt megKép
Egyebkent nem lathattalak ma a Gyermekek hazanal, ugy kb. 1/2 5 korul?

-Afonya
afonya
 
 


Zsomimama!
De jóKép
Akkor én kérdezek is rögtön: Ki forgalmazza a KINSY termékeket? És honnan van a gipszforma-készítőd? Én a HobbyMűvészét vadásztam le (elvileg), és ott is kb. ennyibe kerülnek a formák. Nem törékenyebbek, mint pl. a német öntőformák? Nekem nincsen még nagy rutinom a gipszöntés terén...
Ha jól értem Áfonya szavait, Te is győri vagy, de a Bpesti lelőhelyekről mesélhetnél egy kevesetKép A Pannoncolor megvan, de olyan sok készítővel-kereskedővel nem rendelkezünkKép Jól jönnének a tippekKép!

---

Bearanyoztam a tálat, bár nem nagyon látszik a fotón az eredmény...:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/42664.jpg
Viszont így legalább látszódnak a ráncokKép

Sziasztok
Csi
csii
 
 


Timi elso kepei kozul egy hóvirágos, klassz. Udv a fuggok vilagabanKép

En is kiprobaltam Csi otletet, a talcat, csak en 100 Ft-os alaponKép Az aranyat viszont kicsit eltuloztam, igy is attol feltem, keves leszKép Ettol bemattult, vagyis inkabb elvesztette az elenk szineit, a kontrasztokat. Viszont a rancokat kiemeli a kep, eloben pont emiatt nem feltuno:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/42705.jpg
afonya
 
 


Panni

Köszi,ma vagy holnap én is feladom... a csomagotKép!

Csí

De látszik az aranyozás,ott,ahol fénylik a széle!És jó is!KépÉs nem mindig a túl bonyolult dolgok a szépek!Sokszor az egysezrűségben rejlik a szépség...több közhellel ma nem jövökKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Panda,
hurrá-hurrá, megérkezett, és nem is mind van meg Kép
Estére feldobom, amelyikeket kérted.
Jamina
jamina
 
 


Jamina!

De jó! Már féltem, hogy valami baj történt...
Azért küldtem ennyit, mert tudom, hogy neked rengeteg van, legalább legyen nekem is valami sikerélményem, hogy tudtam újat adni Kép! Mondtam, ami megvan, használd el Kép!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Anyapoc!
Most bosszantsalak fel azzal, hogy a készítő 62 Ft-ért adja?!
Nekem nem tűnik mattnak a tálad, sztem az zavart meg Téged, hogy láttad az eredetit, aminek nyilván élénkebbek voltak a színei. Nem?
Egyébként én is mindig azt hiszem, hogy kevés benne az arany. Ráadásul teljesen más száradás után. Tegnap gömböztem, azaz egy akrildobozon próbáltam az arányokat, és a végén olyan ragasztót kevertem, hogy nem lett átlátszó a gömbKép Azt akartam megcsinálni, hogy első körben átlátszó ragasztólakkba kevert arannyal belülről kifestem a gömböt, majd erre ragasztom a szalvétát, így a gömbben lévő szalvétának is lesz egy aranyló árnyalata. Végül sikerült elérnem, de nagyon-nagyon kevés arany kell hozzá.

Beus!
Ez Jucusé:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36014.jpg
Ez pedig Gigóca gömbje:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36278.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36279.jpg

A Sabrinában van egy nagyon jó tipp a gömbök szalvétázás utáni festésére: kicsi festéket kell rakni a gömbbe, beletenni egy kicsi golyót, bezárni a gömböket, és megpörgetni benne a golyót, így az a festéket széthordja, nagyon érdekesen becsíkozva az egész belső felületet. talán érdemes...

Csi
csii
 
 


Névtelen
 


Csi,
ok, hogy van Álanyapoc, de az nem en vagyokKép Egyebkent igen, az erediben szep elenk szinu volt es ahhoz kepest tunik mattnak, aki eloszor latja, annak igy is tetszik. De azert legkozelebb kevesebb aranyat teszek beleKép

Boltolasunk hogy all? Tukon ulok, lassan kesz a keresztszemesem, lesz idomKép

-Afonya

ui: ma Rekam felhivta Zsuzsat telefononKép Kb. 100 szambol Ot valasztottaKép
afonya
 
 


Jucus!
Ok, így már értem.Kép

Csi!
Halvány gőzöm nincs mennyiért vettük, de holnap megyek gipszet venni, majd megnézem.
Viszont ilyen nincs rajta, hogy levegőn nagyszilárdságú anyaggá köt. Igazság szerint semmi nincs rajta csak annyi, hogy ha nagyon kiszárad, növényi olajjal lehet újra megpuhítani. Viszont én egy adagot meggyúrtam, belenyomtam Dodókám kezét, hogy majd gipszből kiönteném. Ehhez hagyom állni pár napig a kézlenyomatot s majd jelzem, hogy mennyire és hogyan keményszik meg.

Áfonya!
Ovis kérdésKép: az aranyozást hogyan csinálod. A kontúrokat húzod ki, vagy mit csinálsz vele? Annyira klassz a Te tálad is.
Ja, és ügyes kislányod van! Tudja, hogy Zsuzsa nem netezik a napokban, hát el akarta neki mondani mi újság a babaneten.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Tudok Áfonyául...és Csí fordítjaKépKép!

Lyányok!

Sz-k holnap útnak erednek!

Áfonya

Szt ehhez a motívumhoz kifejezetten jó,hogy kicsit matt lett.Az más kérdés,hogy Te nem úgy képzelted el...Kép

Csí

Mennyi az annyi?Mármint a kevés arany?Na és miből?Porból vagy festékből?Holnap megyek viaszértKépKépKép!És haza is jövök,ha nem drágaKép!

Áláfonyaanyapoc

anyapoc
 
 


KépSziasztok,
készülő honlapomra keresek szép munkákat. Mivel nekem most sajnos nincs időm, de szívesen bemutatnék 1-2 (sok ) nagyon szép munkát, szalvétatechnikával, meg mindenfélével. Még gyerekmunkákat is. Ha van itt fenn ilyen, vagy elküldenétek nekem levélben a fotókat, leírásokat, nagyon szívesen élnék a lehetőséggel. Előre is köszönöm szépen.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Sorban: A Tappancsban volt játszóház, a múlt héten a MC Donaldsban,(nem a reklám helye, de ott ingyen volt minden a játszóház alatt, ez első + élményem velük).
Kinsy pár hónapja van Magyarországon, szintén német, abból az anyagból, és ott készül a festék, mint a marabu. A tartókon látszik is a hasonlóság, no persze a minőségen is.
Kevesebb a reklám, új a termék(nálunk), ezért még olcsó bír lenni.
Én az ilatos matricafestékekt is szeretem, mert tényleg jó illata van, és már 2 hónapja illatozik egy halacska a kocsim üvegén, és mik mindig kellemes.
Szóval ilyet a környékünkön tudom hol lehet kapni, pl. Dunántúlon minden IROKÉZ papírboltban, sok hobby botban is van már.
Pesten a nagyobb boltokban érdemes keresni, vagy pl. a Csepel plázában lévő papírboltban.Pesti boltoknak még utána tudok járni!
A gipszkiöntőből rengeteg öntöttem már, és nem tört el sosem a sablon.
A matricafesték kisker ára 480-500 Ft körül van, az illatos sajna drágább, 800-900, a pasták, dekorfestétkek szalvétához cseréphez olyan 600-800 között.
Keretek, gipszkiöntők úgy 600-tól vannak.
De túl az üzleten én jobban hozzájutok,mint a kisker árak. Ez azt jelenti, hogy egy matrica festéket 360-ért, illatosat 600-ért kontúrokat 360-ért, dekorokat 530-ért, lakkokat 500-ért Domborragasztókat, pl arany 400 Ft-ért tudom megvenni.
Ha ezzel segítek valakinek, szívesen küldöm a listát, amit kaptam, árakkal, és tovább is adom, ha kell elpostázom, vagy eljuttatom.
Mostanság diótörős szalvétákat szereztem, készülünk az adventi játszóházra.
Gyurmáról jut eszembe, kipróbáltam a KOH-I-NOOR levegőn száradó gyurmáját. Ez elég jó, mert 250g téglában kapható, terrakotta, vagy fehér színben. Kisodrom deszkán, kiszúrom sütiformákkal, pl. karácsonyival, A radiátor környékén egy óra alatt csont száraz.
vagy reggelre az asztalon is az lesz.Persze kiszúrom frissben a lyukakat a felfűzéshez.
Festhető bármivel, dekopázsolható, vagy amit csak ki bírunk találni.
A bolti ára emlékeim szerint úgy 4-500 Ft volt.

Üdv
Zsomimama
zsomimama
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: