Új privát üzeneted érkezett!

Kata007, koszi, irom a cimem emilben.

Most atneztem meg az archivumot es meg szeretnek kerni szalvetat Miratol, Gigocatol es Afonyatol, ha lehet.

Elkuldom a cimem emilben.

En milyet kuldjek nektek? Vagy kuldjem, amim van? Jo Kép

gabomamo
gabomamo
 
 


Jucusmamus!
Itt a skorpió -> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/41445.jpg

Nem felejtettem ám el, csak nem működött közel egy hétig a gépem.
phaedraa
 
 


Jucusmamus!
Most nézem, hogy milyen csapnivaló a szín.
Belül arannyal van festve, a keret márványosan kék-arany, és a csillagok a kereten szintén arany.
Azért majd megpróbálom újra lefotózni.
phaedraa
 
 

 
 

Sziasztok, nekem több kérdésemis lenne.


A legfontosabb: Kata007 nagyon jó a macis kép/szív mivel alapoztad? és mire gyártottad?


Aztán, aki a rózsaszín bébiüveges dolgokat csinált, mivel kented le a tetjét? Nagyon szép lett!

Nagyon ügyesek vagytok ám, egy barátnőm mondta hogy jöjjek ide nézegetni, jöttem is Kép meg a szalvétaboltban vagyis a kreativ boltban egy csomót szalvétát vettem Kép

Ildi
Névtelen
 


Látjátok, hány óra van? Kép
Apika 2 napja marha göthös lett, én meg persze elkaptam tőle (erős hajlamom van mindenféle felsőlégúti megbetegedésre Kép). Remélem, a gyerekekre nem ragad rá!

Lányok, olyan ramattyul vagyok, ugye kapok ma valalkitől csomagot? Léééééééécci! Az segítene egy kicsit Kép

Ne gyertek közelebb!
Kép Jamina
jamina
 
 


Jut eszembe: mi ez a pangás? egész éjszaka nem írt senki!
Csak nem Ti is betegek vagytok? Kép
J.
jamina
 
 


Jamina,


mi meg a Sote 1-en voltunk Gigivel, mert leesett a kanapéról, és utána hánytKép. Szerencsére hazaengedték, mert komoly bajt nem találtak, de ma de. viszem vissza mégegyszer.

Na én ezért nem voltam tegnap, mert 21.00 óra volt mire hazaértünk.Kép

GigócaKép
nektek jobbulást!
gigóca
 
 


Ildi!

Mindkettő az én bűnöm.Kép

A macis szív is és a bébiételes teteje is sima aquakolor színezővel kevert falfestékkel van lekenve, majd szalvéta dp. ragasztólakkal, aztán még egy réteg híg lakk.
A macisnál a minta mint látod körbe van vágva, nem egy negyed szalvéta van rajta egyben.

Az alap gipsz pedig (talán ezt is kérdezted) anno konyakmeggy volt szív alakban, annak a teteje.

Este még jövök!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
Kertem negyedora gyerekmentes idot, most aztan teleirom a topicotKép

Csi,
bocsi a palcikakaertKép
Errol jut eszembe, szerintetek ha egyazon szemely ugyanazon napon ketszer is magazodik velem, szokasaval ellentetben az rosszat jelent?Kép

Kata,
Hurkapalca nem is rossz otlet. Hogy szeded ki belole a gipszet? Rajottem, levagod?Kép Egyebkent ey gaz van vele, ha en azt varnam, mikor lesz felszaraz allapotban, legalabb 8 kilot elpocsekolnek en is, mint _kedves_ topictarsunkKép, tuti elfelejtenem.

Jamina,
na mi van a fogaszattal?
Olvastam mashol, hogy a babanetnek koszonheted az uj hobbidat. Csak meg ne band egyszerKép
BetegsegKép En mar lassan 3 hete kuzdok vele, szerintem pingpongozunk a gyerekkelKép

Anyapoc,
ragasztomatricaKép Ezek utan en meg se kerdezem a boltban, hatha beugratas az egesz.
KEsoi ebredes: hat, vegulis jol hangzik, de ezzel a 10 orai kelessel borul za egesz napunk, csuszik az ebed, az alvas, stb..
En kernek havas haztetos szalvetat, megy majd a keresztszemesemhezKép Vagy helyette, ha nagyon beragok raKép

Uhh, meg csak a hetfoi hozzaszolasoknal jarok... es Apa es gyerek mar ketszer idejottek valamiert, grrr.

Bigacsiga,
aztan lassunk is mar valamit, ne csak a gyujtemenyedKép

Gabomama,
kuldom en is, mailt megkaptam. Es emlekszem am Jazminos irasaidra regrol, egybol tudtam, ki vagyKép

Phaedra,
epp hianyolni akartalak. Valaszoltam, ill. tettem fel par kerdest.

Gigoca,
ez akkor agyrazkodas gyanu? Nem irtad, mi volt ma?

Zsuzsa,
Nektek is gyogyulast. Gyorsan gyogyulj, hogy hamarabb irhass nekunkKép

En kozben talaltam ujabb "leadohelyet", orvosi rendelobe viszem a megunt/lecserelt gipszkepeinket.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Mindig jó érzéssel tölt el ha vki hiányol Kép

Jaj, jaj mit kérdeztél? Bocs, de egy egész hetet kell visszaolvasnom, de a kicsi magzatom nem nagyon enged maga mellől... na majd éjjel Kép
Mail-t is éjjel fogom küldeni.

Minden "érintettnek" jobbulást!!!! Már nekünk is volt olyan, hogy éjjel rohantunk az ügyeletre, de szerencsére nem volt komolyabb egy tojásnyi nagyságú púpot leszámítva.
phaedraa
 
 


Phaedra,
a mailben kerdeztem csakKép

-Afonya
Névtelen
 


Afonya,

milyen Jazminos irasaimra emlexel? Masik topicbol? Melyikbol? Ez igazan hizelgo.

gabomamo
gabomamo
 
 


Drága Jamina!Kép
Én olyan szívesen küldenék neked csomagot, hogy kicsit jobban legyél, de hát az én szalvétáim elbújhatnak a Tieid mellett.
Küldök helyette gyógypuszikat,jó? Kép Kép Kép

Gigóca!
Szegény Gigi!Kép
Én is mindig ettől félek, hogy Dodóval szaladni kell, mert leesik valahonnan.Kép
Ma jobban volt már?
Nyomj egy puszit a pici homlokára helyettem!Kép

Zsuzsa!
Sajnálom, hogy nem beszélhetsz!Kép Vajon a párod is sajnálja?Kép Jobbulást nektek!
Van még szabad hely, sőt képzeld, apa ma szó nélkül felrakott 3 szeget a falba.Kép Ezek szerint még nem zavarja, hogy gyártom a képeket.Kép A gyerekszobába hungarocellből készülteket akarok, ső már készen is van, de oda kétoldalas ragasztóval teszem majd fel.

Áfonya!
Ezek szerint én más keverési arányt használok mint Te, mert nekem 5 perc múlva már annyira szilárd, hogy csinálhatom bele a lyukat a szívószállal (nem hurkapálcikával, szívószállalKép amit igen, levágokKép). Mire elmosom és elpakolom a gipszes edényt le is telik az 5 perc.

K.

U.i: Majdnem elfelejtettem...Kép

Gabomamo!
Feladtam a szalvétákat!!!

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jamina!

Postás bácsi hozott ma csomagot nekem.Köszönöm szépen!A barátosnőm már nem fog ki rajtam!

Phaedra!

Ugy látom,hogy nagyon adja magát a keret a skorpióhoz.A következőre én is csak az egyik sarokba fogok csillagokat pingálni.Jó utánozós vagyok mi?!

Jucus
20170114224602
 
 


Na lányok,


Gigi túl élte az éjszakát, meg a mai napot is hányás nélkül.
Azért kellett visszamenni, mert tegnap este bár megröntgenezték, doki csak ma volt aki kiértékelte. Tegnap csak két sebész látta.
Ma is megnézte dokibácsink, és miután beszámoltam arról, hogy azóta nem hányt, evett rendesen, nem szédeleg... tehát jól van, minden jót kívánt, és hazajöttünk.
Tudni kell, hogy mikor Levivel volt ilyen, akkor a Heim P.ba vittük, onnan nem akarták hazaengedni, csak miután apa is megjelent.
Itt viszont, mivel már 2 éve ehhez a dokihoz járunk Levivel(tehát ismer minket), teljesen másként álltak a témához. Amikor este azt mondta hazamehetünk, nyugodtan hoztam haza, és ő is tudta, hogy ha baj van, úgyis visszaviszem.
Nagy valószínűséggel kapott egy enyhe agyrázkódást szegénykém, de bent sem csináltak volna vele semmit.

Ja és este futott azért két kört a lakásban este fél 10-kor.

Na most jól OFF-oltam a topikot, és hosszú is lett.

Bocsi mindenkitől, és köszi hogy együttéreztek velünk.

Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, nincs is meg a címed!!!Most jöttem rá.

Leírom a gipszöntéses tapasztalataimat, ötleteimet hátha valakinek a hasznára válik:

-A tejföl sűrűség nekem nem jött be, szerintem sokkal higabbra kell csinálni mert ha beleöntöm már kezd is szilárdulni és a buborékokat nem tudom a tetejére rázogatni

-Gondot okozott a keverés is, először apránként adagoltam a gipszet a vízhez majd fordítva is kipróbáltam de nem tudtam elég gyorsan csomómentesre keverni. Megelégelve a dolgot a százforintosban vettem egy ilyen habverőt és ezzel kb. egy percig tart.

-És végül az akasztó behelyezése, vagy lekéstem és már nagyon megszilárdult vagy még elmerült benne. Erre találtam ki ezt a felfüggesztéses módszert így már az elején beleteszem és van időm beállítgatni is. Az akasztót az Auchanban lehet venni 10db kb. 150Ft. Tettem bele még egy kis drótot is a biztosabb tartásért.

Kata
kovkata
 
 


Jaj csak most olvastam vissza! Jamina, Gigi, Zsuzsa, Előd és aki még beteg annak jobbulást kívánok!
Kata
kovkata
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek jobbulást ,gyorsan be is fejezem,mielőtt ide is átragadvmi:..ugyanis hallottam vmi vírusokról,amik a szg-et is támadják....Csak nem ezek azok?KépKépKép

Öntöttem gipszet,de nem kész formákkal,hanem fagyis dobozok aljára.Komolyan mondom,hogy jobban tetszenek,mint a rendes képkeretek.Majd leképezem őket és feldobom,hogy milyen egzotikusKépKép keretek készülhetnek így...hát még az ízük...Aszongya van zserbós...meggyes-vaníliás...csoki-vaníliás...és asszem puncs-vaníliás..KépKépKép

KovKata

Majd írok mélt a címemmelKép!Én a mostani gipszeimbe síma erős madzagot tettem akasztónak.Demár csak ilyen vagyok..mindenből az eccerűtKép.

Jamina

Ígérem hamarosan megy a csomag,de el vagyok havazva a suliban!!!KépÉs akkor lesz ám Neked boldog!!!!

Áfonya

Küldök SZ-t,de nehogy bekeresztszemezd!!KépKépKépCsak majd címedet írd meg,mert szt nincs megKép.Hogy áll a háztető amúgy?
Azért egy jó kis alvás megér egy napi borulást,nem?KépKépLegalább olykor-olykorKép!
Ragasztómatrica-->szerintem Csí nem véletlenül nem jelentkezikKépKép

Gigóca

Kép.Majd küldöm a sablont és akkor egy szép nemcsakszülinapohanemgyógyuljmeg tortát is süthetsz nekiKépKépKép!Meg Levinek is!


Anyapoc

anyapoc
 
 


Megint itt.
Örülök ám, hogy előkerültetek, már azt hittem, mindenki haldoklik Kép; azért látom, osztoztok egy páran a balsorsban Kép
Gyógypuszik hess, mondtam már, nem bírom azokat a kis jószágokat Kép

Na. Csomagot ugyan senkitől sem kaptam tegnap Kép, még az a nyomorult KH-s katalógus sem jött meg; de azért csináltam egy 3D-s télapós képet. A 3. dimenzió: vatta Kép. A sapkája szélén, a pomponján, a szemöldökén, a bajuszán és a szakállán. Jó lett Kép

Na, nem fertőzöm tovább a topikunkat. Ja, Ádi foga: szegény, szülei betegsége miatt ez most elnapolva.

Hapci:
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Olyan, mintha a szalvétákkal szétküldtétek volna a betegséget is!Kép Szerintem legközelebb fertőtlenítsetek!Kép Amúgy mindenkinek jobbulást, gyógypuszikat nem küldök.

Jaj, olyan szépeket csináltatok! Egytől-egyig mindet elfogadnám, még a skorpiót is, pedig nálunk senki sem született ebben a csillagjegyben. Nálam most idő hiányában szünetel a Sz-zás, de a jövő héten szeretnék mindent bepótolni.

Ma reggel eszembe jutott valami. Ismeritek a purhabot? Olyan sárga valami, nagy flakonban van és mindenféle lyukak-rések kitöltésére használják. Na, mi lenne, ha ilyet fújnánk például műanyag képkeretbe? Akkor olyan szép hepehupás keretet kapnánk. Csak az egyik oldalát le kellene vágni egyenesre és máris fel lehet ragasztani. Ha valaki esetleg kipróbálja, akkor ossza meg a tapasztalatokat. Ja, a férjem szerint azért nem jó ötlet, mert mindenhova odaragad, így lehet, hogy nem lehetne kiszedni. Hát, nem tudom.

Kellemes napot! Remélem hamarosan eláll az eső!
Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Bocs, elfelejtettem.
Lehet, hogy azt a habot nem csak képkeretbe lehetne fújni, hanem például olyan műanyag tetőbe, amibe Kata007 is gipszezett. Akkor egy hepehupás, 3D-s képalapot kapnánk.
Szerintetek?

D.

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Sziasztok!
Jöttem beköszönni-elköszönni, mert mindjárt szétszedem a gépet. Össze kell hoznom két ISDN vonalat, egy ADSL osztott vonalat, egy faxot, két számítógépet, és egy analóg tel.központot. Mindezekkel az eszközökkel az a legnagyobb gond, hogy nem, kompatibilisek egymással, és ráadásul mindegyik külön helyiségben vanKép Érdekes lesz!

Azért olvasgattam ám, és jegyzeteltem! Feltűnt, hogy lassan rokitopik leszünk, mindenkinek tessék meggyógyulni! Az is feltűnt, hogy Jamina szemtelenül sokgyertyás képet küldött Katának, akit ez úton is üdvözlök! Kata, én ezt nem hagytam volna szó nélkülKép

Továbbá az is szemet szúrt, hogy Áfonya azért passzolta le gyermekét, hogy szurkapiszkáljon!Kép Mivel én is érintett voltam, így nem hagyhatom ki: nekem jól jött az óraátállítás, mert így kislányom egy órával többet tud aludni napközben. Reggel kilenctől 12-ig, majd 14'30-19'30-ig. Ilyen választ kap az, aki gipszpocsékolónak hívKép

Most, hogy szétoffoltam a topikot, bontom vonalat, és a rendszert. Mindenkinek jó alkotást!

Sziasztok

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Megint lenne kérdésem. Ha hungarocellből csinálok képet (persze úgy gondoltam, hogy boltban veszem, mert én nem vagyok olyan ügyes, mint egyesek Kép ), akkor mi legyen a hátlap? Karton?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,
mi a kérdés? Ha hungarocellt veszel, akkor arra is szalvétázol, nem? Bocsánat, lehet, hogy a nátha szétmarta az agyam Kép, de szerintem ez a hátlap is egyben.

Nem javulok.
J.
jamina
 
 


Jamina!

Hát az, hogy a keret hungarocell, de ahhoz nincs hátlap, csak maga a keret. És ha nem csak a keretet akarom szalvétázni, hanem belevalót is szeretnék, akkor az mi legyen. Remélem, érthetően írtam le.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Gipszalapok fagyisdoboz aljából:

egyik

másik

harmadik,ami már félig megmunkálás alatt van.

Tényleg,ha vizes alapú festékkel festem be a gipszet,akkor az a vizes lakkot nem igazán szereti...vagy?Jamina,ha itt vagy(mint mindigKép),akkor áruld el a megoldástKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Hat kedvet kaptam toletek a szalvetateknikahoz. Kezugyessegem az van (talan?!), de abszolut nem tudom hogyan kell csinalni! Hol kapok magarol a technikarol bovebb infot? Mert nagyon tetszenek a kepek amit csinaltok, igy dekoralnam egy kicsit a lakast. Szoval hogy alljak neki.
Moni

moni
 
 


Ildianyu,
ja, szóval a félreértés abból van, hogy azt hittem, táblában veszed a hungarocellt, mert azt picit sem művészet szétvágni (csak én utálom annyira); és akkor simán lehet rá szalvétázni.
Apa ballagjon el egy barkácsboltba (ez férfimunka Kép) és vegyen álmennyezetet, 2 nm ~600 Ft. Ezek 50*50 cm-es négyzetek, kiváló alapok.

Anyapoc,
vizesre csak vizeset. De én NEM szoktam lakkozni.

Moni,
ha ezt a topikot visszaolvasod, minden le van írva. Úgy szept. eleje környékén (talán 8-án?) valaki még részletesen, lépésről-lépésre össze is szedte, hogy kell. Ha kicsit több időm lesz, akkor én is összeszedem Neked, nem nehéz, gyorsan belejössz Kép

Jamina
jamina
 
 


Halihó!

Azt hittem, majd oldalakat kell letöltögetnem, de látom, ez a hét nem az alkotásé volt Kép.

Jamina!
Megkaptam a szalvétákat, nagyon-nagyon köszi!!! A csomagod már 1 hete itt áll öszekészítve, de a postáig még nem jutottam el vele (a címedet szerdán tudtam meg...). Nem a lustaság miatt, hanem egy frankó kis övsömör gátol meg benne, amivel naponta rohangálok a szomszéd városba lézeres kezelésre, aztán haza a lurkókhoz, hogy Apjuk tudjon menni dolgozni, szóval, nem egyszerű.
Hétfőn feltétlenül feladom!!! Megígérem!!!! Ja, meg vagy gyógyulva????

Bocsi, de sietek,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kata007,

koszi szepen megjottek a szalvetak meg tegnap. Kuldok en is, csak kicsit most zuros az eletem....

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Ma voltam Kreatív Hobby-ban és mérges vagyok.Nem kaptam fehér alapozót.Kifogytam és gyorsan kellene .Tudom,hogy szombaton zárva van minden de vasárnap eljutok biztos valamilyen bevásárlóba.Segítsetek abban,hogy milyen fehér festéket keressek ami nem büdös?!
Ja és víztiszta matrica festék sem volt!

Köszi:Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
A BricoStore most kezdett Pannoncolor termékeket árusítani, most van mindenféle művész-hobbi-festék, és köztük talán alapozó is.
Ha az nem, akkor lehet kapni "háztartási bolt" típusú, azaz nem kimondottan hobbicélra készült akrilfestéket, az is jó. És jó lehet a fehér diszperzit, bár az sztem fémre nem köt minden esetben. Nem tudom, hogy mire kellene Neked. A diszperzit is vizes festék, és nem büdös. Az Éva kézimunkaboltok nyitva vannak a plázákban vasárnap is, van a Campona-ban, meg a Westendben is, ha jól tudom.

Bibibííí!! Látom a képtárat, úgy, ahogy vanKép Irtó izgi úgy netezni, hogy az ember nem felejti el, hogy mit is akart megnézni, mire letölt az oldalKép

Csi
csii
 
 


Tartozom valakinek valamivel? Kép
Már semmiben sem vagyok biztos, inkább megkérdezem.

Csi Drágám,
a Tiéd cuccod beszerezve, hétfőn útjára indítom.

Lányok,
csináljatok már képeket, úgy szeretnék szép műveket látni, olyan ramatty idő van Kép

OFF Bekövetkezett, amitől tartottunk, a gyerekek is megkapták KépKépKép. Minden túlzás nékül ma éjszaka a Szaffi kb. 10x szopott. Képzelhetitek, hogy néz ki szegény én.

Na nem tartok panasznapot:
JAmina
jamina
 
 


Gyorstalpaló tanfolyam korábbi hozzászólásokból összeszedve (pirossal kiemelve a szerző)


Phaedra
alapozás-> jól fedő festékkel (pl. Supralux, Trinat vagy bármely más festék, ami erre alkalmas). Azért van szükség alapozásra, mivel ha felteszel egy szalvétát egy anyagra, a SZ nagyon vékony és az alatta található minták át fognak látszani alapozás nélkül, illetve nem fog látszódni a SZ mintája.

ragasztás-> decoupage ragasztó vagy taétaragasztó: Akármelyikkel is dolgozunk két réteget kell felvinni. Először a motívum alá utána a SZ felhelyezése után felé. Az alsó ragasztó rétegnél nem kell megvárni a teljes száradást, csak annyira, hogy a SZ ne ázzon fel a ragasztótól

lakkozás-> decoupage lakk vagy pl.: csónak lakk: A lakkozás az utolsó lépés. Ez egy védő réteg lesz. Egyes esetekben elhagyható, de pl.: ha virágcserepet decoupage-olsz, akkor fontos, mert a víz hatására rögtön leugrana a szalvéta a lakkozás nélkül. Ugyanígy fontos pl. egy tálcát is lelakkozni, mert akkor nem lehetne tisztítani.

A festékeket fel lehet hordani pl. ecsettel vagy szivaccsal. Belenyomni semmibe sem lehet, mert akkor vagy összeugrana vagy elszakadna a SZ.

Még talán annyit leírnék, hogy minden réteget meg kell várni, hogy jól kiszáradjon (kiv. első ragasztó réteg).
Kb. ennyi röviden az "alapokról" a teljesség igénye nélkül.


Csi
Decoupage--kivágást jelent, egy papírból körbevágott motívummal díszítünk tárgyakat, a motívumok felragasztásával. (szalvéta, csomagolópapír, decoupage papír, stb).

Decoupage lakk = decoupage ragasztó = szalvétalakk = szalvétaragasztó. Ezek gyakorlatilag ugyanazt a ragasztót takarják. Van matt, selyemfényű, és magas fényű belőlük, és van külön textilre, üvegmatricára való. Mi az "általános" ragasztót használjuk, a legtöbb felületre ez megfelelő(kivéve a textil). Ezzel lehet gipszre, fára, üvegre, fémre, fényes felületekre is ragasztani. A decoupage lakk száradás után nem igényel semmiféle utókezelést, vízálló marad (persze normális körülmények között).
Tapétaragasztó--olyan felületre használható, amit egyébként is lehet falfestékkel festeni. Papír, fa, gipsz, stb. Üvegről, fémről leesik.
Használati tárgy esetén (pl az én dobozaimat) azért kell lelakkozni, mert nem képez olyan réteget, mint a decoupage-ragasztó, így a szalvéta sérülékeny. Falikép esetén nem szükséges.

Húúú, mit tanultam még..
Ja igen, az alapozás:
Csak akkor kell alapozni, ha nem szeretnéd, hogy a díszítendő felület színe-mintája átüssön a szalvétán. Mert azt még nem írtuk, hogy a szalvétának csak a legfelső, mintás rétegét használjuk fel, és ezen áttűnik az alap. Nem szükséges minden alapot lefesteni. Pl fehér gipsz, natúr falap, vagy készen vásárolt dobozra is lehet alapozás nélkül szalvétát ragasztani, ezt csak a képzelőerő, és szándék határozza meg.

Festékek: Legjobb, és persze a legdrágább is az akrilfesték, ez vízzel hígítható. Használunk még Aquacolort, ez vízbázisú falfestékek színező-adaléka, ami önállóan festékként funkcionál, háztartási boltban kapható, ez jóval olcsóbb, mint a hobbyboltos akril.
Ki lehet próbálni otthoni mindenféle maradék festéket, ezek akkor jönnek jól, mint pl. az én esetemben a tápszeres doboz feliratait kellett eltüntetni, nagy felületről volt szó, és drága lett volna az akrilfesték. Így itthon talált Supralux festékkel az egészet fehérre festettem, így már nem látszottak a feliratok. Felragasztottam a szalvétát, és színben passzoló akrilfestékkel öszepamacsoltam őket, azaz a motívum környékét.

Amikor én első alkalommal belekezdtem, akkor megkérdeztem Phaedrát, hogy mit is kell vennem, hogy tudjak valamit is csinálni.
Most ezt is leírom Neked, biztos, ami biztos alapon
-Decoupage ragasztólakk
-Egy szélesebb ecset,nekem 12-es van, elég egy darab, mert a ragasztó, és a festék is kimosható, de csak a használat után azonnal(később jöhet a szivacs)
-Egy mintás szalvéta
-Szalvétához színben illő akrilfesték
-Valami letámadható felület, legjobb talán egy virágcserép, az biztosan akad.

-Fogod a cserepet, lefested az akrillal, hagyod alaposan megszáradni.
-Felviszed rá a decoupage ragasztót, kicsit hagyod, hogy beszívja, majd a
-kivágott motívumot (csak a legfelső réteget!) ráilleszted, majd
-megint átkened a ragasztóval, óvatosan, mert szakadhat a szalvéta, majd
-ha megszáradt a ragasztó, akkor kedved szerint utólag is vihetsz fel rá festéket a motívum köré, de ez nem feltétlen szükséges.

Áfonya
Mindent leirtatok decoupage temaban. max hozzatenni /bar lehet, evidens mindenki szamara/, hogy a szalvetat kozepetol kifele kell atkenni a masodik reteg ragasztoval, szep lassan, a gyurodeseket kisimitva.

Phaedra
Akrill-> mint ahogy írod, létezik belőle többféle. Én például vettem művészboltban is akrillfestéket, és össze sem lehet hasonlítani a hobbi festékkel. Sokkal jobban fed és sokkal sűrübb is. Na, ezzel biztos nem állok neki alapozni, mert elég durva az ára is. De gondolom még a művész fetékek között is van/lehet nagy különbség. Erről Zsunya biztos többet tud mondani.

Még egyszer alapozás-> sztm attól is függ, hogy le kell-e alapozni, hogy egészben vagy motívumra vágva ragasztod-e a szalvétát. Én 99%-ban körbe vágom a mintát és sztm egy alapozott rétegen jobban fog mutatni. Tul.kép én a gipszalapot is mindig alapozom. De ez megint csak egyéni, hogy Te hogyan is fogod kitalálni a saját módszereidet. Az alapozás színe pedig a szalvéta színétől is függ.

Viszont itt egy trükk-> ha színes alapot készítenél és a szalvéta felragasztása, száradása után úgy érzed, hogy nem jön vissza kellően a szín, akkor még a szalvétának a kiemelendő motívumára is rá lehet tenni egy kis akrillfestéket, mintegy azzal kiemelni.
Ha megnézed ezt a nyuszis képet-> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30172.jpg
itt nekem az alapszín miatt elvesztek a színek, és gyakorlatikag a nyuszit is és a tojást is újra festettem (talán a pirosnál ez jobban is látszik). Az újra festés néhol azt jelenti, hogy bepacsmagoltam, hogy kontrasztosabb legyen.


Jól ráérek, mi? Kép
J.
jamina
 
 


Jamina,
ennyire nem lehet tamaty az idoKép
El kene menteni egy file-ba, aztan mindig feltenni, ha jon egy uj erdeklodo.

Csi,
ez mit jelent, nem otthon voltal vagy uj elofizetesed van? Kozben visszaneztem, mert gyanus lett... szoval ADSL es sikerult a geposszekotes, gratKép
Ennyit alszik a majdnem 2 eves gyermeked?!: "Reggel kilenctől 12-ig, majd 14'30-19'30-ig. " Es ejjel mit csinal?! Bosszud eltalalt, szivenutottKép

Az jutott meg eszembe, hogy ki kene hangsulyozni, hogy a dekorszalvetak 3 reteguek szoktak lenni, ebbol az also konnyen elvalik, de utana megegy! reteget le kell szedni, ami mar jobban kapaszkodikKép

Tegnap betertem vasarolgatni, de szinte semmit nem vettem.Kép Na jo, egy arany lakkfilcetKép Amit egyebkent magamtol eszembe nem jutott volna, nem is tudom még, hogy mire fogom hasznalni, de annyit aradoztatok rolaKép Meg egy-ket akrilszint, talaltam sziennat is. Annyit emlegette Csi, es olyan okosan hangzott, hat vennem kellettKép Kar. szalvetak nem nagyon voltak.
-Afonya
afonya
 
 


Jamina!
Szép munka voltKép Mint ahogy Anyapoc gyűjtése is a "Mérgező" topikban, csak odáig még nem jutottam el...
Nálunk is van megint nátha, randa köhögéssel, alig egy hetet bírtunk csak ki az ovibanKép
Jövő héten lehet, hogy postázok ezt-azt, de ez nem biztos.

Áfonya!
Alszik éjszaka is! Bár mostanában mintha kezdene leszokni a nappali két alvásrólKép
Igen ADSL-em lett, de csak a fél rendszert sikerült beüzemelnem, mert csak kéteres vezeték van a falban, a több sz.géphez nyolceres kelleneKép. És nagyon sok pénz is...
A szienna az egyik kedvencem, bár önmagában sötét alapnak, de nagyon jól használható keretnek. Nekem vészesen fogy. Most van egy újabb "lövésem" is, ez pedig a gyöngyház, ami krémes-vaniliás alapon némi csillogó festékkel, jól használható most karácsonyra, de később a nem túlzó csillogás miatt is jó lesz.

Tegnap vettem egy elég nagy sötétzöld műanyag tálat, ráragasztottam azt a szalvétát, amit a mécseseknél is használtam, elég jó lett. Majd kap még egy kis aranyszínű temperával kevert dekopázsragasztót, így elég giccses lesz, de karácsonykor ez még pont elmegy.

Na, belevetem magam az alkotásbaKép

Szép napot!

Csi
csii
 
 


Jamina!

Köszi. Kép Az álmennyezet az hungarocell? Jó tudni...
És hol lehet hungarocell lapot kapni? Vagy az ugyanaz? Teljesen tudatlan vagyok. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

KovKata, Dodus,
jok am az otletek, elraktarozva az infoKép

Ildianyu,
szerintem tuzeptelepen lehet tablaban kapni.

Jamina,
ezek szerint en nagyon bena vagyok, nekem igen nehezkes a hungarocell-vagas, tiszta egyenetlen lett a szele. Van valami trukk? A hovel mukodon kivul?
(Errol jut eszembe, ma Apa kirohogottKép Eddig mindig szepen elosztottuk a reklamujsagokat, a muszakiakat kapta o szo nelkul /furokalapacs foreverKép/. De most en is nezegetem benne a gervagot meg ezt a homicsodat, sot, egy dekopirfureszre is vagyom, stb..Kép)

-Afonya
afonya
 
 


Ildianyu!
Hungarocellt tüzépen kapni, de az,ami jó nekünk, tehát vékonyabb, az megtalálható minden nagyáruházban, nem csak a BricoStore, és társai, hanem a Cora, Auchan, és a Tesco is forgalmazza. Én nem a struktúrált( mintás, rücskös), hanem a hátsó, sík felületét használom. Érdemes megnézni, hogy milyen a hátlap, mert vmelyik gyártónál ott van némi merevítés, így az nem jó. Nekem 5mm-s van most itthon. Ha sniccerrel vágom, akkor van, hogy nem szép a széle, de le lehet húzni -nagyjából- egyenletesre csisz.vászonnal is.

Csi
csii
 
 


Áfonya!
Azt a hőmicsodát thermofűrésznek, vagy hőkésnek nevezikKép. De itthon nem nagyon ismerik(:.
Csi
Névtelen
 


Jamina

Én alkotok,fel is rakom,de ezek szerint nem látni...vagy nem szépKépKép!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
dede, szép, ha nem lenne az, gondolod, szó nélkül maradna? Kép
Csak a többiek szégyenlősebbek Kép

J., Szaffival a kezében
jamina
 
 


Jamina

Áááááááááááááááááá:KépKépKép
Na,ezt akartam kicsikarni!KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya,
lakkfilcről jut eszembe: üvegre is jó! Kipróbáltam egy borosüvegen és teljesen jól látszik, ha megszáradt, nem lehet ledörzsölni!
Egyébként mennyiért vetted és milyen márkájú? Már csak összehasonlításképp.
J.
jamina
 
 


Jamina ezer koszonet a reszletes osszeszedesert!

Hungarocellre is lehet szalvetazni?

Gipszet kell alapozni? Modellgipszet hasznaltok! Mert lattam par kesz kepet fenn, es nagyon tetszettek! Innen jott meg a kedvem!

Jo lenne egy keptarat csinalni, mert eleg nehez osszevadaszni a szep alkotasokat! Mondjuk a fotoalbumban egy szalvetatechnika alkotasok cimszoval, es akkor minden egy helyen lenne! Ha mar van iylen, akkor hol talalom?

Moni

moni
 
 


Anyapoc,
Te hova teszed fel a klassz alkotasaid, mert en nem talalomKép

Jamina,
aszondja: Hobby Line meg Lackmalstift van rairva es 790Ft-ert vesztegettek. Ez 1,2 mm-es hegyu, elvileg femre, gumira, fara, plasztikra, stbKép re jo. Fel kell razni. Nagyjabol ennyiKép
Moni,
van mar egy ilyen topic: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/26980.html?1067538817
Oda tesszuk fel a kepeket, szoveg nelkul, ide pedig beirjuk a lenyeget, kepmentesen, hogy minel gyorsabb legyen a letoltes.

-Afonya
afonya
 
 


Csi!

Köszi az infot,egyébként gipszre kell az alapozó.Nagyon utálok gipsz képkeretet önteni!!!!
Eddig megvettem 260Ft/db áron,de gondoltam majd én kiöntöm.Háááát.. Az 1. eltört amikor kiszedtem, 2. -ba nem lett elég a gipsz,gyorsan kutyultam még hozzá de nem tudtam szépen eloszlatni és rücskös lett a hátulja.Arról már csak halkan szólok,hogy az akasztó pedig kijött belőle.Ki vagyok borulva és Anyukámat akarom!
És a csúcs,hogy Soma megégette a kezét egy mécsessel.Tudom,gyerek kezébe nem való...stb!

Ja,egyébként ma tudatosult bennem,hogy az ALFA festék áruház mellett lakunk.Jobb később mint még később!Majd megvizsgálom a lehetőségeket.
Most megyek alkotni.

Jó éjt:Jucus
20170114224602
 
 


Moni,
szinte mindenre lehet szalvétázni Kép, a képtárban találsz üvegre, fára, gipszre, cserépre, hungarocellre, tápszeres dobozra, kartondobozra... végtelen a sor Kép. Ja, még óra számlapja is lett SZzva.

Gipszet nem szoktam alapozni, mert az ugye eleve fehér. De ha mondjuk sötétíteni akarnám az egyébként világos tónusú SZmat, akkor vagy aláalapoznék egy megfelelő árnyalattal, vagy felragasztás után a kész képet pacsmagolnám át jó híg festékkel.
Általában akkor alapozunk, ha a háttér sötét vagy nem megfelelő színű vagy mintás. Ha nem alapoznánk le, elveszne a ráragasztott SZ mintája.
Modellgipszet használunk. Ha magad akarod önteni, akkor visszaolvasva vannak jótanácsok az öntés menetét illetően ( Jucusmamusnak is házi feladat végigolvasni Kép)

Amí még hirtelen eszembe jut:
- gipszet készen is lehet kapni hobbyboltban, de mint Jucusmamus is írta, nem olcsó, mert hát kinek elég 1-2 darab? Kép
- ha veszel önteni valót, ne a hobbyboltban tedd, ott aranyáron van. Én festékboltban szoktam venni, 10 kg ~450 Ft. Gyorsan fogy Kép
- a dekupázsragasztó később tapétaragasztóval helyettesíthető, de az nem jó minden felületre, amire egyébként a dekup. igen.
- SZt lehet darabra is venni a hobbysnál. Ha viszont a papír-, élelmiszer- stb. boltokban csomagban veszed, ITT a topikban lehet csere-berélni Kép

Amúgy tényleg érdemes rászánni az időd és végigolvasni a topikot, nem olyan hosszú Kép

Áfonya,
enyém lakkfilc Snowman márka, a vékonyabb 365.-, a vastagabb 552.-, szintén jó fűre-fára Kép és használat előtt felrázandó. Nem hobbys, hanem papírbolti szerzemény.

Na főzök egy kamillateát (fúúúúúúúúúúúúúj)
Jamina
jamina
 
 


Imádom a kamillát. És nagyon korán vanKép
CSi
Névtelen
 


Kizárt dolognak tartom, hogy a fenti hozzászólást valóban Csi írta volna. Ő nem tud ilyen korán kelni Kép Ha csak... le sem feküdt, annyira élvezi a gyors internetet.KépKépKép
J.
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: